Dienos aktualija, Politika, Istorija

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Tiesos.lt redakcija   2020 m. spalio 3 d. 23:24

17     

    

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Spalio 6 dieną 12 valandą Valstybės vadovų panteone Antakalnio kapinėse vyks antkapinio paminklo Adolfui Ramanauskui-Vanagui, Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos signatarui, Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio ginkluotųjų pajėgų vadui, Lietuvos valstybės vadovui, kovojusiam su sovietų okupacija, atidengimo ceremonija.

„Džiaugiuosi, kad mums pavyko įvykdyti visas Vyriausybės iniciatyvas, atlikti būtinus darbus ir Adolfo Ramanausko-Vanago atminimas bus tinkamai įprasmintas. Bus įamžintas drąsus patriotas, kurio kova simbolizuoja visos mūsų tautos pasipriešinimą sovietų okupacijai. Tai labai svarbi diena valstybės istorijai. Nuoširdžiai dėkoju visiems, kurie prisidėjo įamžinant šią kilnią asmenybę“, – sako Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Vyriausybės vykdyto konkurso komisijos sprendimu antkapinio paminklo A. Ramanauskui-Vanagui skulptūrinę-architektūrinę idėją įgyvendino paslaugų viešojo pirkimo laimėtojai – autorių grupė Algirdas Kuzma ir UAB „Arches“ .

Minint antrąsias Adolfo Ramanausko-Vanago laidotuvių metines, 10.30 val. Šv. Mišias Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje Vilniuje aukos Lietuvos kariuomenės ordinariato apaštalinis administratorius, Jo Ekscelencija Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.

A. Ramanausko-Vanago palaikai 2018 m. rasti Antakalnio Našlaičių kapinėse, tų pačių metų spalio 6 d. palaidoti Antakalnio kapinėse, Valstybės vadovų panteone.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys        2020-10-5 19:42

Deja mes ne nikstanti visuomenė o klestinti .Tamsta keistai mato problemas su kuriomis šiandiena susiduria Lietuva. Duokit tas problemas trečio pasaulio šalims ir jos nesupras kur problemos šaknis tamstos .

Deja,       2020-10-4 21:56

toks jau mūsų valstybės, iš didžiulės ir galingos tapusios mažyte ir nykstančia, likimas, ir patys jį pasirinkome, o kiti tiktai talkina. Užuot tvarkęsi savo protu ir jėgomis, šimtmečius kaunamės tarp savęs, ieškome kaltų, nors kalti visi. Įsidėmėkime: kol netgi mirusius skirstysime į savus ir priešus, karas mūsų Tėviškės žemėje nesibaigs…

Iš Lenkijos       2020-10-4 20:57

A.Ramanauska-Vanagas tai Lietuvos Didysis Patriotas,-didžiuokimes Juo.Visokie ,,gedos” nedarykite sarmatos lietuvių tautai.

stasys       2020-10-4 19:48

I p.Česlovos siūlymą .Pilnai užtektų parodyti kurios šalies subjektas rašo komentara .Tendencijos rodo jog negatyvas pas mus atplaukia juros pieno pūta .
Aš aišku pavyzdžiu vėl paminėčiau ‘garliavinius trolius’ ir ju daroma žala Lietuvai, tik čia manęs klausysis.

klausimas       2020-10-4 15:38

Uzkniso taip tariami didvyriai… klausimas tame: tampesi sautuva ar ne tampesi… Jei turejo, tai saude… i okupantus? NE. Tai kokie jie didvyriai?

Paulius       2020-10-4 13:38

„sekmadienį žmonės bažnyčioje šnabždėjosi…“ o ką onė petrei po pamaldų apie pačio(pačios) tėvo žygius į ausį pašnabždėjo? o gal ne apie tėvą ir marytę, o apie močią ir petriuką? o ką komsomolcai, stribų saugomi, iš tribūnos rėžė? Žilė galvon, sprendžiant iš visko, seniai įsimetė, o protelio, panašu, nelabai pavyko įgyti. bet ką čia aiškintis su VBP informaciniu centru…

Prašalietis       2020-10-4 13:26

Prie visų Ramanausko-Vanago “valstybinių” titulų ir nuopelnų šiandieniniai “istorinės tiesos mylėtojai” pamiršo paminėti kiek Ramanausko-Vanago dėka, po jo, jo žmonos ir uošvės suėmimo kai jis atėjo pasikeisti į rublius Lukšos-Daumanto jam atvežtus už “išsivadavimo"kovas dolerius pas nelegalų Kauno valiutos keitiką, NKVD-istai “patvarkė” Ramanausko - Vanago bendražygių. Kaip “atrandantį teisingą kelią” ir nusikaltimų prieš taikius gyventojus nepadariusį tautos atstovą, Ramanauską-Vanagą užsimatė pamatyti ir pakalbėti pats Berija. Kiek yra žinoma, Berija pokalbiu buvo patenkintas ir apie Ramanausko-Vanago sušaudymą jokių kalbų nebuvo, priešingai, “pikti liežuviai” kalbėjo apie Ramanausko-Vanago galimą paskyrimą į aukštas pareigas. Gaila, kad reikalai pasisuko taip, kad TSRS labiausiai nusipelnęs vienas iš žmonių Berija ( už nuopelnus atominio ginklo sukūrime Kurčiatovas ir Berija yra vieninteliai nominuoti TSRS garbės piliečiais),  buvo sušaudytas. Pasekoje, toks pats likimas ištiko, Chruščiovui užėmus valdžią, ir Ramanauską-Vanagą, kaip Berijos proteguotą tautinį veikėją. “Pikti liežuviai” šnekėjo, kad “Berijos žmogus” Ramanauskas-Vanagas Tarybų Lietuvoje vietoje Sniečkaus galėjo būti Tarybų Lietuvos vadovu Ramanauskas-Vanagas….

Pauliui- "patriotui Lietuvos"       2020-10-4 12:49

Parašysiu vieną atvejį, nutikusį su mano tėvu Dzūkijos pakraštyje banditizmo (partizanavimo) laikais.
Tėvas ne vieną maišą grūdų jiems atidavė, bet aruodas ne be dugno. Kai pasakė, kad daugiau neturi, kad reikia šeimai valgyti, pyliavoms, pagrąsino susidorojimu. Kurį laiką nenakvojo namuose, bet paskui nutarė- kas bus- tebūnie… Vieną vakarą buvo labai neramu, paskui viskas atlėgo ir kietai užmigo… Sekmadienį šventoriuje žmonės šnabždėjosi, kad jie ėjo “kotavoti” tėvų, bet papuolė pasalon. Ir ačiū Dievui, likome gyvi. Ar gali liežuvis man apsiversti, tokius vadinant partizanais?

Tvankstas       2020-10-4 11:40

Amžina šlovė ir garbė didžiavyriui Adolfui Ramanauskui - Vanagui, amžinas pavyzdys lietuviams.

Brudai konservatoriai        2020-10-4 11:17

Valstieciai zada 13-ta pensija, bet geriau padaryti, kaip Kuibilius su Simonyte padare: per naktines reformas ateme pensijas is pensininku, o kai sie atejo prie Seimo pasiaiskiti, tai dar ir guminemis kulkomis pavaisino!!!

Paulius>tiek       2020-10-4 10:29

tai ir kolaboravimas, Jūsų supratimu, tėra tragedija, o ne nusikaltimas?

tiek>gėda       2020-10-4 9:24

nebuvo jis nei didvyris anei banditas. Tai - pokario supriešintos Lietuvos tragedija ,kai lietuvis politikierių buvo sumuštas kaktomis su kitu lietuviu .Neklausiant anei vienų anei kitų nuomonės - atseit vieni kovojo už laisvę ,o kiti buvo pastarųjų žudomi už tai,kad pokaryje užsimanė taikaus darbo. Todėl nepalaikau tokių paminklų statymo .Nelogiška , nehumaniška pražudytųjų tautiečių atžvilgiu.Per daug nekalto kraujo be reikalo pralieta.

SIMONYTE, jus konservatoriai blogai baigsit!....       2020-10-4 9:15

APIE TAI PAGOGLINKIT STRAIPSNĮ “Niujorko teismas įpareigojo buvusį „Snoro“ administratorių Simoną Freakley pateikti slaptus dokumentus apie banko uždarymą Paryžiaus arbitražui”. O KREGŽDUTĖS TAI TIKRAI APSIŠIKĘ!!

amzina slove Didvyriui,       2020-10-4 8:31

paaukojusiam gyvybe uz Lietuva.

Paulius >gėda       2020-10-4 8:02

tai papasakok tą tiesą, argumentuok. apšviesk ir mus tavosios Tiesos nežinančius, kad praregėtume. nes šiaip ar taip norint jau ir už tai ką prirašei galima kelti ieškinį. parodyk drąsą ir pabaik ką pradėjai

stasys       2020-10-4 7:42

Tie kas žemėje ieško šventu didvyrių turėtu nustoti ta daryti ir skubiai kreiptis į putiną kad padėtų juos surasti pas save . Graži atminimo šventė žmogui kurio kauleliai ilgai gulėjo našlaičiu duobėje .

geda       2020-10-4 7:21

Galinga dukte… Sugebejo prasukti partizanui - banditui salies garbinima… kas zino tiesa - bijo prasiziuoti… juk klaipedieti tampe, kol nubaude…


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika: Ponai mieli, patys išsidūrėt – niekas atviroj erdvėj renginių dalyvių skaičiaus nebereguliuoja

Ką apie vaikų skiepijimą sako mokslas – Nidos Vasiliauskaitės parinkti skaitiniai tikintiesiems Mokslu

Vytautas Sinica papunkčiui: Žygimantas Pavilionis prieš Lietuvą

Tomo Baranausko įžvalga apie I. Šimonytės naująjį gerovės receptą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip – reikia ruoštis (II)

Kęstutis Girnius. Referendumas – tautos valia ar demagogų įrankis?

Robertas Grigas. Pasirodo, yra dar ES šalyse parlamentų, atstovaujančių savo tautų interesams!

Birželio 14-osios naktis: nukryžiuoti vaikai

„Neteisingi“ tekstai, kurie „teisingai“ valdžiai sukelia konvulsijas

Iš propagandos frontų. Buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas: šeimos yra visi – tiek tos pačios, tiek skirtingos lyties sąjungą sudarę

Nida Vasiliauskaitė. Ko bijote? Jų?

Algimantas Rusteika. Gal pabandom niekur nebebėgti?

Vygantas Malinauskas. Iš tėvų valdžios išlaisvinto vaiko interesas

Vytautas Radžvilas. Nesibaigianti tremties Golgota

Vytautas Sinica. Kas priešina visuomenę?

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Visiškas teisinis nihilizmas

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas: Vienykimės!

Lietuvos Šeimų Sąjūdis: pranešimas dėl birželio 15–16–17 dienomis įvyksiančių protesto akcijų

Ramūnas Aušrotas. Ką reiškia SAM paskelbtas vaikų nuo 12 metų skiepijimo vajus ir manipuliacijos įstatymo tekstu?

Ką šiandien žinome apie tremtis? Dovilo Petkaus pokalbis su prof. Rasa Čepaitiene

Krescencijus Stoškus. Maršas, apnuoginęs realybės absurdą

1941 m. Birželio sukilimo 80-metį pasitinkant. Valdas Vasiliauskas: Idėjinė A. Sniečkaus klaida

Kviečiame į parodą „Pirmasis masinis trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“

Vidas Rachlevičius. Aš su siaubu laukiu naujų rinkimų

Vaidotas A.Vaičaitis. Šeima, partnerystė ir Civilinis Kodeksas

Vidmantas Valiušaitis. Pasiuntinys, kurio neatpažino. In memoriam Stasys Lozoraitis (1924–1994)

In memoriam Marcelei Kubiliūtei (1898–1963): ar atsirastų Vilniuje paminklas pačiai iškiliausiai Lietuvos Moteriai, Tautos sukilimo dalyvei?

Zigmas Tamakauskas. Atminties išsaugojimo paminklas

Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už šeimą

Lietuvos advokatūros pergalė prieš STT: slaptų pažymų eros pabaiga?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.