Demokratija ir valdymas, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 15 d. 10:29

13     

    

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Pasiūlymu, kuris Europoje sukeltų politinį žemės drebėjimą, buvęs ES Komisijos narys pasisako už ES sutarčių keitimą paprasta balsavimo dauguma.

Vokietija ir Prancūzija deda naujas pastangas atimti veto teisę iš nacionalinių valstybių narių, o Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen šią savaitę ragino baigti su vienbalsio balsavimo reikalavimu ES dėl svarbių politikos sričių, tokių kaip sveikatos priežiūra, užsienio politika, užsienio politika ir gynyba.

Radikalus žingsnis, kuris, be abejo, vestų link Europos supervalstybės, jau buvo atmestas 13 valstybių narių, politikų, susijusių su Lenkijos valdančiąja vyriausybe, nurodančių, kad tai yra valdžios užgrobimas, grėsmė nacionaliniam suverenumui ir ženklas, kad „Berlynas nori valdyti Europą“.

Nors visuotins sutarimas yra tas, kad toks sutarties pakeitimas negali įvykti be vieningo visų tautų sutikimo, yra tokių, kurie tvirtina kitaip.

Buvęs Europos Komisijos narys Ferdinando Nelli Feroci, šiuo metu einantis Tarptautinių reikalų instituto prezidento pareigas, interviu dienraščiui Il Giornale atskleidė, savo įsitikinimą, jog postūmis persvarstyti ES sutartis yra įmanomas.

Pasak Feroci, ES sutarties 48 straipsnis leidžia tik vienai valstybei narei, arba Europos Parlamentui ar Komisijai, inicijuoti pasiūlymą peržiūrėti sutartis ir pradėti procesą, sušaukiant suvažiavimą.

Orbán‘o pozicija yra suprantama

Feroci nemano, kad kas nors įvyktų iki Europos Vadovų tarybos viršūnių susitikimo birželio mėnesį - jis aiškina, kad šalys, kurios ir toliau priešinasi perėjimui nuo vienbalsio sutarimo prie kvalifikuotos daugumos, bijo prarasti savo suverenitetą.

„Tai įgyvendinti gali paprastas Europos Tarybos daugumos balsavimas. T. y., kai kas nors pateiks pasiūlymą, ir šiuo atveju tai padarys Europos Parlamentas, nes jis jau tai paskelbė, Taryba turės pasisakyti, ir ji gali tai padaryti paprasta savo narių dauguma,“ - sakė Feroci ir pridūrė, kad tokiam sutarties pokyčiui pakaks 14 valstybių.

Neseniai 13 šalių narių pakartojo savo prieštaravimą dėl sutarčių peržiūros. Anot Feroci, Europos Tarybos kartu su tarpvyriausybiniu suvažiavimu sprendimas gali pasiekti paprastesnio, labiau nukreipto į tikslą individualių sąlygų peržiūrėjimo. Visiems ES parlamentams vis tiek reikės ratifikuoti bet kokius tokius pakeitimus, kad jie įsigaliotų.

„Jie daugiau nei savaitę siekė susitarimo. Tai atspindi sunkumus išgyvendinant vienbalsio balsavimo taisyklę. Aš nejaučiu simpatijų Orbán’o Vengrijai, tačiau galiu suprasti jo poziciją “, - sakė Feroci.

„Jis labai priklauso nuo žalios naftos iš Rusijos, neturi galimybės jos įsigyti jūros keliu, ir šiandien jis negali išsiversti be naftos iš Maskvos. Tai yra gyvybiškai svarbių nacionalinių interesų pavyzdys “, - pridūrė Feroci apie dabartines ES pastangas sankcionuoti Rusijos naftos importą.

Jei sutartys būtų pakeistos, tai galėtų sukelti didelį valdžios sutelkimą Briuselyje. Pavyzdžiui, Vengrija negalėtų skelbti veto sankcijoms rusiškai energijai - žingsniui, kuris, šalies vyriausybė teigimu, sužlugdytų jos ekonomiką ir sukeltų didelę ekonominę krizę.

Šaltinis: rmx.news

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Na va        2022-05-16 9:15

ir vėl Lietuvoj bus aukščiausioji taryba, o ne Seimas .

oooooo       2022-05-15 22:16

o gal   atėjo laikas pasakyti kad skalbimo milteliai ir alaus butelis už 1 cnt.  ir buvo “nemokamu sūriu pelėkautuose”

paguoda ekspertui.        2022-05-15 14:15

viskas bus gerai. viskas eina reikiama kryptim.
jei diena pradesit nuo Marijos radijo, o ne nuo “opiumo liaudziai” - masmedijos, tai buteliuka matysit pusiau pilna, o ne pusiau tuscia. elfe.

Ekspertas       2022-05-15 12:45

Iki metų pabaigos 50 proc. tikimybė, kad gali nelikti nei ES nei Euro. Euro prispausdinto tiek, kad resursus eksportuojančios šalys nebenorės nieko nepadengtos valiutos. Priedo visokios sankcijos ves prie hiperinfliecijos, kas reiškia kad nieko nebenupirksi. Grius ES šelpimo mechanizmas, stos Vokietijos pramonė ir šalims neliks jokios prasmės likti ES. Juodas scenarijus, tačiau lėčiau ar greičiau jis realizuojasi tiesiog akyse. Bukas ES elitas gilina krizę, LT šudelitis duobėje dar kasa sau kapą. Priminsiu legendinį R.P. klausimą? Ar yra per didelė kaina buvimo ES? - Jei nėra tai jus sutiksite su viskuo.

Domino       2022-05-15 12:31

Tai vis tas godumas ir ištvirkimas tų kurie sėdi aukštuose postuose,padebesiuose.Tiems kurie jau taip nebesitveria savame kailyje,kaip geidžia vis daugiau žmonių valdymo kontrolės-komunistuojentiems ES susivienijimo vadeivoms,norintiems stiprios centro politikos vos ne iš dangaus- reikia grįžti prie žemės ir kokiai savaitei eiti padirbėti į laukus,kad ir runkelių rauti.Niekas taip iš galvos neišmuša kvailų idėjų,kaip darbai ant žemės ar žemės darbai savomis rankomis.ES Eurobabilone ir šiaip vakarų pasaulyje sklando labai daug karštų ideologinių idėjų ir tuščių prisispausdintų bitkoininių-punigų elito kišenėse.Kuo aukštesnis puikybės bokštas statomas tuo smarkiau jis plojasi į žemę. Ir,kaip ten sakė Makronas apie nesivakcinuojančius prancūzus,kad jis-prezidentas jiems “suknis"gyvenimą.

Z-Day (Gegužės 14 diena)       2022-05-15 11:14

Российские ракетчики и артиллеристы за сутки уничтожили шесть пунктов управления украинских войск и 13 артиллерийских батарей, сообщил на брифинге официальный представитель Минобороны генерал-майор Игорь Конашенков.
“Ракетными войсками и артиллерией поражены шесть пунктов управления, 123 района сосредоточения живой силы и военной техники, 13 артиллерийских батарей ВСУ на огневых позициях”, — заявил он.
В результате ударов убиты до 150 националистов и выведено из строя 26 единиц военной техники.
Daugiau: “ Ракетные войска уничтожили 123 района сосредоточения живой силы ВСУ”.

Šiaip       2022-05-15 10:51

Sakyti gali ką nori ir kaip nori. Pvz., kaip koks Lavrovas demagogijos ribas išplėtė iki begalybės…
Matyt, viskas yra paprasčiau: sutartį keisti gali tie, kas ją pasirašė, jei pačioje sutartyje nenurodyta kitokia jos taisymų tvarka. Mat kai susitaria kiti, t.p. ir dalis sutarties dalyvių, būna ir sutartis jau kita! 
Bet va, žinome, kuo baigėsi “Liberum veto” taisyklės taikymas ATR. Šalis buvo pasidalinta ir tapo istorija…

> Pilietinis nepaklusnumas       2022-05-15 10:50

Kam tas ATIA? Jei susiburtų tamstos paminėtas politinis klubas, būtų galima diktuoti savo sąlygas ir pasitvarkyti, užuot pabėgus.

Pilietinis nepaklusnumas       2022-05-15 10:22

Seniai laikas dėtis su lenkais, vengrais, čekais ir slovakais. Dar į kompaniją latvius, estus ir Ukrainą būtų galima paimti ir pasakyti tam eurosojūzui ATIA.

Nenuostabu       2022-05-15 10:09

Nieko nuostabaus. Seniai aišku, kad ES diplomatinės politikos galutinis tikslas -  vientisa unitarinė megavalstybė. ES pagrindiniai politikos šulai visa tai skelbia net atvirai. Taigi Lietuvos ateitis – Lietuva be lietuvių, Lietuva “be nacionalistinių ir religinių prietarų”.

Dronas       2022-05-15 8:18

Manding prancūzai ir vokiečiai su putinu vėl pasirašė paktą, europos idėjas išdavė, o dabar bando primesti likusiems tokia tylią, šliaužiaučią okupaciją, kada valstybės narės praranda suverinitetą, tik ne kariniais, o politiniais metodais. Tai niekuo nesiskiria nuo stalino “riboto kontingento” kuris vėliau baigėsi tuo, ką istorijos knygose galima perskaityt siaubo skyriuose. ES nėra šios trys valstybės, ES sudaro 27 valstybės. Štai tos likusios valstybės tegu ir vysto tą ES, be šitų pilvašliaužių okupantų, putino draugelių ir kitų pašlemėkų, kurie puoselėja imperines internacionalizmo-komunizmo svajones. Galbūt būtent juos verta išbalsuot daugumos valia velniop? O, kodėl gi ne, jeigu sutartys jau nieko nereiškia ir “reikia"balsuoti. Kas įkūrė, kas nekūrė, pačią europos idėją ne tik, kad pamynė, bet strypė purvyne. Po vieną atstovą nuo valstybės ir pirmyn. Bus demokratiškai išbalsuotas, visas šitas komunistinis-putinistinis-švabistinis balastas ir bus tvarka. Nereikės niekam lankstytis ir visi galės toliau, kurti klestinčia ES, tik jau be marksistinių ir maoistinių nesąmonių. Laisvą, laisvų ir nepriklausomų valstybių sąjungą. Lazda turi du galus.

www       2022-05-15 7:45

nesijaudinkite del rusijos per 3 men.gavo 100 milijardu pajamu,tad kariauti gali iki begalybes,arba kol pasibaigs gamtiniai isteklai,100 liardu sudar tik nafta ir dujos,o kur likusios gerybes ,kurios sudaro 42 % pasaulinio turtu?
Cia verta susimastyti.

Kis       2022-05-15 7:41

butu kur kas zmoniskiau ,jeigu siulytu bent 2/3 balsu.

Rekomenduojame

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Įvadinis pastabos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Politinis spektaklis „Radikalus kompromisas“

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt ketvirtoji (gegužės 18) diena

Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!

Kalifornijos švietimo apygarda tiria moksleivius klausdama, kaip dažnai jie leidžia laiką su skirtingos lytinės tapatybės žmonėmis

Marius Markuckas. Buitinės politologijos prabanga karo fone

Vytautas Rubavičius. Šlovė šventiems kariams – Mariupolio gynėjams

Dovilas Petkus. Apie savą ir svetimą istoriją ir kovą „su kaulais“

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.