Propagandos ir ideologijos analizė, Žmogaus teisės

Sociologės dr. Mildos Ališauskienės žvilgsnis į „šių laikų disidentus“

Tiesos.lt redakcija   2017 m. vasario 22 d. 20:33

14     

    

Sociologės dr. Mildos Ališauskienės žvilgsnis į „šių laikų disidentus“

Doc. dr. Milda Ališauskienė, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Sociologijos katedros vedėja, Lietuvos sociologų draugijos prezidentė, savo komentare DELFI.lt portale pasišovė „nutapyti“ šių dienų disidento portretą.

Keletas ryškesnių jos pateikto „jaunojo disidento“ štrichų:

„Jaunojo disidento supratimu, viešoji erdvė turėtų būti išvalyta nuo kitaip tikinčių, mylinčių ar gyvenančių. Todėl jis priešinasi gėjų ir lesbiečių eitynėms, piktinasi gėjų propaganda, pašiepia moterų ir vaikų teises bei jas ginančiuosius. Jaunasis disidentas žmones mato tik dviejų tipų: pritariančius jo nuomonei arba ne. Pastarieji iš karto sulaukia kokių nors etikečių – tolerastai, liberastai ir pan.

Kitas svarbus jaunojo disidento bruožas – jis džiaugiasi ir naudojasi pilietinės visuomenės privalumais, vėlgi tiek, kiek ji jam patogi. Jaunieji disidentai buriasi į visuomenines organizacijas, rengia įvairias eitynes ir piketus, tačiau piktinasi kitoms nuomonėms atstovaujančiųjų piketais ar eitynėmis, įvairiai juos pašiepia, skundžia valstybės institucijoms, piktinasi, kad tai prieštarauja jo vertybėms. Tačiau sulaukęs pastabų ar analogiško skundo, išvadina skundikus šių dienų komjaunuoliais. Jaunieji disidentai nesibodi pasinaudoti savo įtaka pristatyti savo nuomonę kaip vienintelę atstovaujančią visuomenės daugumai, lankosi ir aktyviai pasisakinėja įvairiose Seimo ir vyriausybės darbo grupėse.“

Lietuvos sociologų draugijos prezidentės skaitytojas, prisistatęs kaip aTa, buvo išties atidus – perėmęs mokslininkės požiūrį į kitaminčius ją logiškai išplėtojo:

O dabar straipsniuke žodžius „jaunasis disidentas“ pakeičiame į „leftistinis liberalas“, žodį „religija“ į žodžius „liberaliosios idėjos“, ne ir dar vieną kitą žodį, pvz., „gėjus“ pakeičiame į „patriotas“, ir pažiūrima, kas išeis:

„Leftistinio liberalo supratimu, viešoji erdvė turėtų būti išvalyta nuo kitaip tikinčių, mylinčių ar gyvenančių. Todėl jis priešinasi patriotų eitynėms, piktinasi patriotų propaganda, pašiepia tradicinių šeimų teises bei jas ginančiuosius. Leftistinis liberalas žmones mato tik dviejų tipų: pritariančius jo nuomonei arba ne. Pastarieji iš karto sulaukia kokių nors etikečių – homofobai, „jaunieji disidentai“ ir pan. Kitas svarbus leftistinio liberalo bruožas – jis džiaugiasi ir naudojasi pilietinės visuomenės privalumais, vėlgi tiek, kiek ji jam patogi. Leftistiniai liberalai buriasi į visuomenines organizacijas, rengia įvairias eitynes ir piketus, tačiau piktinasi kitoms nuomonėms atstovaujančiųjų piketais ar eitynėmis, įvairiai juos pašiepia, skundžia valstybės institucijoms, piktinasi, kad tai prieštarauja jo vertybėms. Tačiau sulaukęs pastabų ar analogiško skundo, išvadina skundikus šių dienų neandartaliečiais. Leftistiniai liberalai nesibodi pasinaudoti savo įtaka pristatyti savo nuomonę kaip vienintelę atstovaujančią visuomenės daugumai, lankosi ir aktyviai pasisakinėja įvairiose Seimo ir vyriausybės darbo grupėse.“

Ir t.t., viso straipsnio neperrašinėsiu, atleiskit, bet manau, kad ir tiek užtenka pamatyti, jog „juokiasi puodas, kad katilas juodas“, nors šiuo atveju, manau, reikėtų sakyti: „juokiasi didžiulė juodai prisvilusi cisterna, kad mažytis arbatos puodelis šiek tiek parudavęs“.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pikc       2017-02-25 16:55

->“Marginalas” - Jei čia apie publiką, kuri nekramčiusi ryja tokių homjaunimo aktyvisčių ir priima juos už gryną pinigą - tada visiškai sutinku. :D

Maniau,       2017-02-24 15:42

kad rašė kokia nes]usitupėjusi studenčiokė, o, pasirodo, daktarė. Na, lygis ne kažin koks. Jeigu ten daktarai visi tokie, tai reikia skubiai VDU jungti su SMU. ten galima būtų persikvalifikuoti į veterinorius.

Marginalas       2017-02-24 4:02

Siaubingas publikos bukumas.

mama iš kaimo       2017-02-23 13:36

  ŠAUNUOLIS AtA. puikiausiai atpažįstami /nors ir nelabai jau jauni/ šakalienės, Majauskai ir tapinai, na, r visiškai pagyvenę, bet tebelaikantys save jaunais užkalniai bei Valatkos.

Pikc       2017-02-23 1:37

Labai smagus - ir labai taiklus homjaunuolės “suvartymas”! Neobolševikai mielai VISIŠKAI užčiauptų “neprogresyviai” mąstančius - užtat ir siunta, kad negali. smile
->“aba” - visokios valatkos, tapinai, užkalniai ir pan. fauna - NĖ VELNIO ne “disidentai”. Jie visiški sisteminiai homjaunimo aktyvistai - agresyvūs, primityvūs ir chamiški.

Al.       2017-02-23 1:36

Ališauskienės požiūrį sudėję su Ališausko, turim pilną komplektą. Šiuolaikiniai sodominiai komunistai siekia kontroliuoti viską, o kas tam priešinasi,  skelbiamas eretiku, disidentu.

Nezabudkinas       2017-02-22 23:27

Obrval.

klim čiugunkin       2017-02-22 21:28

...aba, aba,... abrrr, abrrr, abrrr, abrrr, abyrvalg, abyrvalg…
.
“glavryba”!

AAA       2017-02-22 21:13

Kartojuosi, bet VDU jau kuris laikas pagal jų skleidžiamą propagandą laikas pervadinti į VLU.

aba       2017-02-22 20:31

Doc.dr.Milda Ališauskienė palietė gan skaudžią šio meto problemą-vienos TIKROS nuomonės brukimą.Manau,kad “jaunųjų disidentų” lyderiai-tai Valatka,Užkalnis,Tapinas ir šios svetainės pažiba-juozapas,prisidengiantis įvairiais nikais.Kažin,ar verta jais žavėtis.

Taigi matom       2017-02-22 18:54

situ neomarksistu multikulturistu veiklos rezultatus Europoj ir Pasaulyje bendrai…Gal laikas grizti prie sveiko proto,laiko patikrintu vertybiu ir savisaugos instinkto.O del kitos nuomones toleravimo-matom kokie tolerantiski neoliberalai -patycios,smurtas ,keiksmazodziai ir tt jei kas ne pagal juos.

partškola gyva !!       2017-02-22 17:53

polikarpovnos sėtas grūdas duoda gerą vaisių - užaugo nauja karta, suprantanti Partijos liniją !!
Tik tokiems visos valdžios gėrybės ir absoliutus pasitikėjimas skiriant į pelningiausias ir prestižiskiausias tarnybas !!

Jadzė       2017-02-22 16:56

Radau gerą komentarą leftistinės propagandistės straipsniui.
“Madam, kuo, po galais, reikėjo paversti seną gerą demokratiją,,  2017-02-22 09:48 kad dešiniosios politinės minties asmuo (ar tradicionalistas, tikintis krikščionis, kt.) joje taptų disidentu?.. Konrad Adenauer laikais tokie žmonės buvo Vakarų politinis mainstream’as, jie sukūrė suvienytą Europą, iškuopė pokario griuvėsius ir totalitaristinį ideologinį šlamštą - tik totalizmas linkęs atsigauti (žmogus nėra tobulas :D), šįkart priešais nosį turim išvešejusią leftliberalizmo-“politkorektizmo& quot; diktatūrą su visais totalitarizmo atributais - “naujakalbe”, propaganda, cenzūra ir savicenzūra, represijomis prieš kitą nuomonę, politiniais susidorojimais, “naujos sąmonės konstravimu” ir socialine inžinerija. Ir savais sistemos karjeristais. O po to logiškai seka ir disidentiniai judėjimai - nieko naujo. Kažkaip atvirkščiai jums čia gavosi su įvykių logika, think again… :D”
Vis dėlto man kyla klausimas, ar propagandistė yra mokslininkė ir ar nediskredituoja savo straipsniu visų socialinių šiandienos mokslų, kurie užsiima propaganda ir politikanstva. Universitetai tokių mokslininkių turėtų saugotis kaip velnias kryžiaus, nes pseudomokslas gimdo pseudomokslą, o pseudomokslininkai ugdo armijas pseudomokslininkų, kurie ir patys tais mokslais netiki.

 

Apuokiukas       2017-02-22 16:15

Propaguojančius tam tikras idėjas galima suskirstyti į tris grupes:
1) jų idėjoms aš daugiau - mažiau pritariu;
2) jų idėjoms aš nepritariu, bet pripažįstu teisę egzistuoti;
3) jų peršamos idėjos man iššaukia nusivylimą Europos Sąjunga ( kas, be abejonės, naudinga Maskolijai ).
Atatinkama turi būti ir reakcija.


Rekomenduojame

Popiežiaus interviu italų dienraščiui: Europa, migracija, ekologija

Povilas Urbšys. Tai – elementarus vaivorykštinis fašizmas

Vykintas Vaitkevičius. Iš miego pakilusi Gedimino pilies kalno kariuomenė

Vidmantas Valiušaitis. Nėra to blogo, kas neišeitų į gera

Į laisvę“ studijų savaitgalis „Quo vadis, Lietuva?“

Robertas Grigas. Ar esame gėlininkų tauta?

Dalius Stancikas. Kaip išnarplioti Šimašiaus mazgą

Reportažas iš 5-ųjų Monsinjoro Alfonso Svarinsko mirties metinių paminėjimo Partizanų parke

Tomas Baranauskas. Manote, kad bent A. Ramanauską-Vanagą jau paliko ramybėje? Manykite iš naujo…

Tiesos.lt žinia skaitytojams, kuriems šiuo metu esame nepasiekiami: mes veikiame, kliūtis žadame įveikti, lauksime Jūsų sugrįžtant

Algimantas Rusteika. Laisvės dykai niekas nedalina

Dar vienas reportažas iš mitingo „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“ (Šarūno Valentinavičiaus vaizdo įrašas)

Prof. Alfonsas Vaišvila. Nuo „tautos suvereniteto“ praktikoje slaptai pereinama prie valdžios suvereniteto

Nuo bačkos. Aplinkos ministerija: „Nevykdant pagrindinių miškų kirtimų, miškai prarastų tvarumą“

Nuo bačkos. Nerijus Mačiulis: Naujausia skurdo statistika neleidžia abejoti – Lietuvoje jau sėkmingai kuriame gerovės valstybę

Lietuvos žydų bendruomenių viešas pareiškimas dėl LŽB pirmininkės Fainos Kukliansky veiksmų

Raimondas Navickas. Įspūdžiai iš mitingo

Mitingas „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“ (Juozo Valiušaičio vaizdo įrašas)

Arūnas Gumuliauskas: „Istorinės atminties politikoje negalima įsivelti į „paminklų mainus“

Valdas Vasiliauskas. Žvelkite giliau ir plačiau

Protesto koncertas „In memoriam Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai“

Prof. Alfonsas Vaišvila. Visuomenės perkeitimas: daiktus vadinti netikrais vardais, dezorientuojant ir demoralizuojant ją

Andrejus Gaidamavičius. Punios šilas – padėkite gelbėti!

Gintautas Kniukšta. Ne, prezidente, jūs Lietuvos miškų neparduosite

Rasa Čepaitienė. Apie marginalus

Valdas Vasiliauskas. Amžinas nepriklausomybės ir demokratijos susikirtimo taškas. Neįmanomybės istorija: nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios

NOKT kreipimasis Dėl R. Šimašiaus ir kitų atsakingų asmenų neteisėtų veiksmų

Robertas Grigas. Sovietai ir tarybos

Arkivysk. Sigito Tamkevičiaus homilija per Šv. Mišias tremtinių šventėje Ariogaloje „Su Lietuva širdy“

Nuo antitarybinių eilėraščių iki „Lietuvos Katalikų bažnyčios kronikos“. Petro Plumpos istorija

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.