Propagandos ir ideologijos analizė, Žmogaus teisės

Sociologės dr. Mildos Ališauskienės žvilgsnis į „šių laikų disidentus“

Tiesos.lt redakcija   2017 m. vasario 22 d. 19:33

14     

    

Sociologės dr. Mildos Ališauskienės žvilgsnis į „šių laikų disidentus“

Doc. dr. Milda Ališauskienė, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Sociologijos katedros vedėja, Lietuvos sociologų draugijos prezidentė, savo komentare DELFI.lt portale pasišovė „nutapyti“ šių dienų disidento portretą.

Keletas ryškesnių jos pateikto „jaunojo disidento“ štrichų:

„Jaunojo disidento supratimu, viešoji erdvė turėtų būti išvalyta nuo kitaip tikinčių, mylinčių ar gyvenančių. Todėl jis priešinasi gėjų ir lesbiečių eitynėms, piktinasi gėjų propaganda, pašiepia moterų ir vaikų teises bei jas ginančiuosius. Jaunasis disidentas žmones mato tik dviejų tipų: pritariančius jo nuomonei arba ne. Pastarieji iš karto sulaukia kokių nors etikečių – tolerastai, liberastai ir pan.

Kitas svarbus jaunojo disidento bruožas – jis džiaugiasi ir naudojasi pilietinės visuomenės privalumais, vėlgi tiek, kiek ji jam patogi. Jaunieji disidentai buriasi į visuomenines organizacijas, rengia įvairias eitynes ir piketus, tačiau piktinasi kitoms nuomonėms atstovaujančiųjų piketais ar eitynėmis, įvairiai juos pašiepia, skundžia valstybės institucijoms, piktinasi, kad tai prieštarauja jo vertybėms. Tačiau sulaukęs pastabų ar analogiško skundo, išvadina skundikus šių dienų komjaunuoliais. Jaunieji disidentai nesibodi pasinaudoti savo įtaka pristatyti savo nuomonę kaip vienintelę atstovaujančią visuomenės daugumai, lankosi ir aktyviai pasisakinėja įvairiose Seimo ir vyriausybės darbo grupėse.“

Lietuvos sociologų draugijos prezidentės skaitytojas, prisistatęs kaip aTa, buvo išties atidus – perėmęs mokslininkės požiūrį į kitaminčius ją logiškai išplėtojo:

O dabar straipsniuke žodžius „jaunasis disidentas“ pakeičiame į „leftistinis liberalas“, žodį „religija“ į žodžius „liberaliosios idėjos“, ne ir dar vieną kitą žodį, pvz., „gėjus“ pakeičiame į „patriotas“, ir pažiūrima, kas išeis:

„Leftistinio liberalo supratimu, viešoji erdvė turėtų būti išvalyta nuo kitaip tikinčių, mylinčių ar gyvenančių. Todėl jis priešinasi patriotų eitynėms, piktinasi patriotų propaganda, pašiepia tradicinių šeimų teises bei jas ginančiuosius. Leftistinis liberalas žmones mato tik dviejų tipų: pritariančius jo nuomonei arba ne. Pastarieji iš karto sulaukia kokių nors etikečių – homofobai, „jaunieji disidentai“ ir pan. Kitas svarbus leftistinio liberalo bruožas – jis džiaugiasi ir naudojasi pilietinės visuomenės privalumais, vėlgi tiek, kiek ji jam patogi. Leftistiniai liberalai buriasi į visuomenines organizacijas, rengia įvairias eitynes ir piketus, tačiau piktinasi kitoms nuomonėms atstovaujančiųjų piketais ar eitynėmis, įvairiai juos pašiepia, skundžia valstybės institucijoms, piktinasi, kad tai prieštarauja jo vertybėms. Tačiau sulaukęs pastabų ar analogiško skundo, išvadina skundikus šių dienų neandartaliečiais. Leftistiniai liberalai nesibodi pasinaudoti savo įtaka pristatyti savo nuomonę kaip vienintelę atstovaujančią visuomenės daugumai, lankosi ir aktyviai pasisakinėja įvairiose Seimo ir vyriausybės darbo grupėse.“

Ir t.t., viso straipsnio neperrašinėsiu, atleiskit, bet manau, kad ir tiek užtenka pamatyti, jog „juokiasi puodas, kad katilas juodas“, nors šiuo atveju, manau, reikėtų sakyti: „juokiasi didžiulė juodai prisvilusi cisterna, kad mažytis arbatos puodelis šiek tiek parudavęs“.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pikc       2017-02-25 15:55

->“Marginalas” - Jei čia apie publiką, kuri nekramčiusi ryja tokių homjaunimo aktyvisčių ir priima juos už gryną pinigą - tada visiškai sutinku. :D

Maniau,       2017-02-24 14:42

kad rašė kokia nes]usitupėjusi studenčiokė, o, pasirodo, daktarė. Na, lygis ne kažin koks. Jeigu ten daktarai visi tokie, tai reikia skubiai VDU jungti su SMU. ten galima būtų persikvalifikuoti į veterinorius.

Marginalas       2017-02-24 3:02

Siaubingas publikos bukumas.

mama iš kaimo       2017-02-23 12:36

  ŠAUNUOLIS AtA. puikiausiai atpažįstami /nors ir nelabai jau jauni/ šakalienės, Majauskai ir tapinai, na, r visiškai pagyvenę, bet tebelaikantys save jaunais užkalniai bei Valatkos.

Pikc       2017-02-23 0:37

Labai smagus - ir labai taiklus homjaunuolės “suvartymas”! Neobolševikai mielai VISIŠKAI užčiauptų “neprogresyviai” mąstančius - užtat ir siunta, kad negali. smile
->“aba” - visokios valatkos, tapinai, užkalniai ir pan. fauna - NĖ VELNIO ne “disidentai”. Jie visiški sisteminiai homjaunimo aktyvistai - agresyvūs, primityvūs ir chamiški.

Al.       2017-02-23 0:36

Ališauskienės požiūrį sudėję su Ališausko, turim pilną komplektą. Šiuolaikiniai sodominiai komunistai siekia kontroliuoti viską, o kas tam priešinasi,  skelbiamas eretiku, disidentu.

Nezabudkinas       2017-02-22 22:27

Obrval.

klim čiugunkin       2017-02-22 20:28

...aba, aba,... abrrr, abrrr, abrrr, abrrr, abyrvalg, abyrvalg…
.
“glavryba”!

AAA       2017-02-22 20:13

Kartojuosi, bet VDU jau kuris laikas pagal jų skleidžiamą propagandą laikas pervadinti į VLU.

aba       2017-02-22 19:31

Doc.dr.Milda Ališauskienė palietė gan skaudžią šio meto problemą-vienos TIKROS nuomonės brukimą.Manau,kad “jaunųjų disidentų” lyderiai-tai Valatka,Užkalnis,Tapinas ir šios svetainės pažiba-juozapas,prisidengiantis įvairiais nikais.Kažin,ar verta jais žavėtis.

Taigi matom       2017-02-22 17:54

situ neomarksistu multikulturistu veiklos rezultatus Europoj ir Pasaulyje bendrai…Gal laikas grizti prie sveiko proto,laiko patikrintu vertybiu ir savisaugos instinkto.O del kitos nuomones toleravimo-matom kokie tolerantiski neoliberalai -patycios,smurtas ,keiksmazodziai ir tt jei kas ne pagal juos.

partškola gyva !!       2017-02-22 16:53

polikarpovnos sėtas grūdas duoda gerą vaisių - užaugo nauja karta, suprantanti Partijos liniją !!
Tik tokiems visos valdžios gėrybės ir absoliutus pasitikėjimas skiriant į pelningiausias ir prestižiskiausias tarnybas !!

Jadzė       2017-02-22 15:56

Radau gerą komentarą leftistinės propagandistės straipsniui.
“Madam, kuo, po galais, reikėjo paversti seną gerą demokratiją,,  2017-02-22 09:48 kad dešiniosios politinės minties asmuo (ar tradicionalistas, tikintis krikščionis, kt.) joje taptų disidentu?.. Konrad Adenauer laikais tokie žmonės buvo Vakarų politinis mainstream’as, jie sukūrė suvienytą Europą, iškuopė pokario griuvėsius ir totalitaristinį ideologinį šlamštą - tik totalizmas linkęs atsigauti (žmogus nėra tobulas :D), šįkart priešais nosį turim išvešejusią leftliberalizmo-“politkorektizmo& quot; diktatūrą su visais totalitarizmo atributais - “naujakalbe”, propaganda, cenzūra ir savicenzūra, represijomis prieš kitą nuomonę, politiniais susidorojimais, “naujos sąmonės konstravimu” ir socialine inžinerija. Ir savais sistemos karjeristais. O po to logiškai seka ir disidentiniai judėjimai - nieko naujo. Kažkaip atvirkščiai jums čia gavosi su įvykių logika, think again… :D”
Vis dėlto man kyla klausimas, ar propagandistė yra mokslininkė ir ar nediskredituoja savo straipsniu visų socialinių šiandienos mokslų, kurie užsiima propaganda ir politikanstva. Universitetai tokių mokslininkių turėtų saugotis kaip velnias kryžiaus, nes pseudomokslas gimdo pseudomokslą, o pseudomokslininkai ugdo armijas pseudomokslininkų, kurie ir patys tais mokslais netiki.

 

Apuokiukas       2017-02-22 15:15

Propaguojančius tam tikras idėjas galima suskirstyti į tris grupes:
1) jų idėjoms aš daugiau - mažiau pritariu;
2) jų idėjoms aš nepritariu, bet pripažįstu teisę egzistuoti;
3) jų peršamos idėjos man iššaukia nusivylimą Europos Sąjunga ( kas, be abejonės, naudinga Maskolijai ).
Atatinkama turi būti ir reakcija.


Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Algimantas Rusteika. Kelios pastabos „vaiko ėmimo“ įrašo paraštėje

Aštuntosioms Garliavos antpuolio metinėms artėjant Neringa Venckienė klausia: Kodėl? Už ką?..

Fatima – pasaulinė Marijos sostinė, arba Popiežiaus Jono Pauliaus II galybės paslaptis

Kardinolas Joseph Ratzinger. Fatimos žinios teologiniai komentarai

Liudvikas Jakimavičius. Politinės stumdynės

Ramūnas Aušrotas. Ar nebus apribota tėvų teisė skųsti institucijų veiksmus?

Liudvikas Jakimavičius. „Amicus est Girnius, set magis amicus veritas“

Valdas Vasiliauskas. Lietuviško parlamentarizmo aukštumos

Nuo bačkos: „Freedom House“ politologas: Lietuva pagal demokratijos reitingą lieka stabilumo sala Vidurio Europoje

Andrius Švarplys. Apie politinę (ne partinę) kovą tarp laisvės ir karantino Amerikoje

Algirdas Endriukaitis. Retorinis klausimas: esame istoriniame kelyje ar dykumoje?

2020-ieji – Lietuvos Steigiamojo Seimo šimtmečio metai

Liudvikas Jakimavičius. Visų atsiprašau, kad negaliu nieko pakeisti

Tomas Čyvas „Iš savo varpinės“: „Prasidėjo rinkiminė ruja“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.