Istorija

Slaptieji P.Cvirkos ir A.Venclovos protokolai

Tiesos.lt siūlo   2020 m. sausio 27 d. 9:44

42     

    

Slaptieji P.Cvirkos ir A.Venclovos protokolai

Daiva Vilkelytė | Žurnalas IQ

Kai po pusmečio priartės Lietuvos okupacijos ir aneksijos aštuoniasdešimtmetis, gali pasirodyti, kad Maskvos ideologai pasirengė jį paminėti geriau, nei Lietuvos istorikai ir politikos strategai.

Metus sugaišusi diskusijoms apie Petro Cvirkos paminklą (o ne apie asmenį – okupantų bendramintį ir talkininką bei jo veiklos pasekmes valstybingumui), Lietuvos šviesuomenė išsikvėpė taip ir nedirstelėjusi, kas slypi už posakio „parvežti Stalino saulę“.

Vis dėlto pabandykime Kazio Borutos sugalvotą, Justo Paleckio išplatintą bei visiems gerokai įkyrėjusią frazę apversti ir pasižiūrėti, ką gi dvidešimties asmenų Įgaliotoji Liaudies Seimo Delegacija išvežė į Maskvą lemtingąją 1940 m. liepos 30 d.?

Į sovietų šalį Įgaliotoji Delegacija gabeno keturias Liaudies Seimo Deklaracijas, kuriomis per tris dienas (1940 m. liepos 21 d. ir 23 d.) dienas buvo nacionalizuota Lietuvos žemė, bankai bei stambioji pramonė, pakeista valstybės santvarka ir paskelbtas jos įsijungimas į SSSR.

Rugpjūčio 3 d. Deklaracijos Maskvoje buvo įteiktos SSSR Aukščiausiajai Tarybai, kuri savo VII-ojoje sesijoje legaliai ir vienbalsiai priėmė tris Baltijos valstybes į savo tarpą. Latviai ir estai, tiesa, vežė tik po vieną Deklaraciją, bet priėmė ir jas.

Kaip atrodė Liaudies Seimo Deklaracijų pasirašymas Kaune ir jų įteikimas Maskvoje, galima pamatyti režisieriaus Roberto Verbos 1968 m. dokumentiniame filme „Petras Cvirka“ bei 1965 m. Lietuvos kino studijos dokumentiniame siužete „Gimimo diena“.

Nuo 2013 m. Deklaracijomis patriotiškai nusiteikę Rusijos piliečiai gali pasigrožėti ir virtualiame Rusijos konstitucijos muziejuje, kurį sukūrė RF Prezidento Boriso Jelcino vardo biblioteka, o pinigų prezidentiniu nutarimu „Nr 115-рп“ skyrė pats Vladimiras Putinas.

Tiesa, virtualiojoje bibliotekoje Lietuva supainiota su Latvija (nieko nauja po saule), bet trijų Liaudies Seimo Prezidiumo narių: Pirmininko Liudo Adomausko, jo pirmojo pavaduotojo Mečislovo Gedvilo, antrojo pavaduotojo Juozo Grigalavičiaus ir dviejų sekretorių Antano Venclovos bei Petro Cvirkos pasirašytas Deklaracijas pasiskaityti galima čia.

Virtualiosios bibliotekos lankytojams neturėtų kilti jokių nesmagių klausimų – Deklaracijos, skelbiančios trijų Baltijos tautų norus jungtis į SSSR, yra, penkių Lietuvos Liaudies Seimo prezidiumo atstovų parašai yra, Lietuvos šviesuomenės mylimas P. Cvirkos paminklas stovi sostinėje, jį kūnu ir plunksna gina nepriklausomos Lietuvos Rašytojų sąjunga.

Kito iškilaus Deklaracijų signataro A. Venclovos šeimos nariams dedikuotą muziejų pastaruosius šešiolika metų išlaiko Vilniaus savivaldybė, mokėdama kiek per 30 tūkst. eurų per metus.

Stripsnio tęsinį skaitykite ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Žemaitis       2020-02-14 0:05

  Daužyt (nugriaut) P. Cvirkos paminklo kaip Vilniaus meras R. Šimašius sudaužė generolo Vėtros atminimo lentą-tai nereikia, jei save gerbiam. Bet, kad paminklas vis tebestovi, sakyčiau, vienoje iš gražiausių Vilniaus vietų, vilniečiams irgi garbės nedaro. O paminklo nukėlimą ir perkėlimą į kitą vietą, turėtų spręsti Kultūros ministerija. Tuo pagerbtume ir rašytoją ir save. Ir turėtume suprasti, kad rytinis kaimynas visuomet troško svetimų teritorijų ir visuomet ginklai buvo tie patys - jėga, smurtas ir intrigos. Tad ir pasirinko tam vaidmeniui menininkus be patirties.

To stasys 12:45       2020-02-1 20:57

Pirmas sakinys -2 gramatinės klaidos, 2 sakinys -3 gramatinės, ir viena stiliaus klaida, 3 sakinys-4 gramatinės klaidos, iš jų dvi -viename žodyje. Toliau neskaičiuoju…Žmogelis su aštuonmečiu išsilavinimu, o gal net ne lietuviškai mokęsis, o mes su juo diskutuojam apie rašytojus…Gerbkim save ir išsilavinimą...

tiek       2020-01-30 12:46

ir pratrydo lietuvių kalbos nekenčiančiųjų išsigimėliai.Kaip jus Lietuvos žemelė nešioja ,kad taip atsiliepiat apie mūsų literatūros ,kalbos aukštintojus ?

Tai va,       2020-01-29 4:28

Dubnos veselnykas Zigmutis ir atsiskleidė, o kada atsiskleis Kubilius su Jurgiu, kurie Dubnon nepateko, bet labai, labai, na, labai…

T0mas J.       2020-01-28 23:36

“Rugpjūčio 3 d. Deklaracijos Maskvoje buvo įteiktos SSSR Aukščiausiajai Tarybai, kuri savo VII-ojoje sesijoje legaliai ir vienbalsiai priėmė tris Baltijos valstybes į savo tarpą.”
(autorė) 
.
.
Legaliai?!
Taip kaip okupacija 1940.06.15 nebuvo legali (nes okupacija yra prievartos aktas), taip ir priėmimas Lietuvos į TSRS (aneksija) nebuvo legali.
.
Lauk visus paminklus okupantams ir kolaborantams nuo Lietuvos žemės!

Pirtariu       2020-01-28 20:32

Prašaliečio komentarai daug objektyvesni ir pateikiami argumentai svaresni, nei kai kurių propagandinių rašinėlių.

StasysG       2020-01-28 16:43

Prašalietis     2020-01-28 13:05

Kabina už esmės. Kas pirmiausia išdavė valstybę? Ar ne politikai???

stasys        2020-01-28 13:47

Prašaliečiui ..matyt neatidžiai skaitėte str.  minties grūdas kitur padėtas . smile

Prašalietis       2020-01-28 13:05

Paminėti straipsnelyje “sąlygoję” Lietuvos okupaciją P.Cvirkos ir A.Venclovos “slaptieji protokolai”, bet nepaminėtos"niekam negirdėtos” ir “nesąlygojusios"okupacijos Lietuvos pasirašytos sutartys: 1926.09.10 buvo pasirašyta Lietuvos ir TSRS nepuolimo ir neutralumo sutartis; 1939 kovo 22 dienos pasirašyta sutartis su Hilerio Vokietija pagal kurią Lietuva gražina Vokietijai Klaipėdos kraštą, kuris jai priklausė iki Versalio sutarties, taip pat abi šalys įsipareigojo nenaudoti viena prieš kitą karinės jėgos ir nepalaikyti trečios šalies jėgos nukreiptos prieš  sutarties dalyvę; 1939.10.10 Lietuva pasirašė su TSRS tarpusavio pagalbos sutartį, kurią ratifikavo prezidentas Smetona, su įsipareigojimu įkurdinti Lietuvoje Raudonosios Armijos įgulas. Po kelių mėnesių “Tautos vadas” prezidentas Smetona, pasiėmęs čemodaną, pasiraitojęs kelnes, sėkmingai perbrido upelį ir atsidūrė užsienyje.  Taip kad tuometinei valdžiai padarius tokią “gudrią” sutarčių pasirašinėjimo ir jų laikymosi"politiką” ir be P. Cvirkos ir Venclovos “slaptų protokolų” butų buvę tas pat kas buvo….
Šių laikų valdžios skelbdamos “karingus” šūkius:“atgrasysim” agresyvią Putino Rusiją, “apginsim” Lietuvos, JAV ir vakarų Europos demokratijas nuo piktų Rusijos kėslų, Su lenkais apginsim Suvalkų koridorių, visi mirsim bet nepasiduosim “ateinančiai"Rusijos okupacijai ir t.t. panašias “politines geopolitines gudrybes” daro ir šiandien.

habilitās       2020-01-28 12:04

Galima nemėgti režimo, nekęsti valdžioje esančių valdininkų, bet išduoti savo valstybę, parduoti tautą svetimšaliams, mongolų-totorių mankurtų palikuoniams, gali tik tautos išgama, tikras tautos išgama.
Būtent tokiam tautos išgamai, Lietuvos valstybės pardavėjui-degeneratui Petrui Cvirkai mankurtų palikuonys maskoliai ir pastatė paminklą vienoje iš Vilniaus aikščių. Paminklo rašytojui P. Cvirkai niekas nestatė ir nepastatys, nes „cukrinių“ avinėlių senai neliko, visa kas yra Marijos žemėje, tai avinų banda, nesugebanti per 30 metų išmėžti kagėbistinės išmatų duobės.

neik su velniu obuoliauti...       2020-01-28 12:03

galutiniame rezultate VISADA pralaimėsi
——
pralaimėjo komunistai
pralaimėjo konservatoriai
pralaimėjo liberalai
——
pralaimės ir kiti… (politkorektiški, racionalūs, pragmatikai, “protingi” ir t.t.)

Rudenį galimi du keliai...       2020-01-28 11:52

V.R. šalininkams -,,išsigrynintojams”...smilesmile   
Propatria anonimas:,,Trupučiuką persistengėte su trumpiniais, todėl tekstas nesuprantamas iki galo. Bet kiek supratau, jums yra svetimas išsigryninimas. Jums reikia darbo, pagrįsto principu “saidiot”.
Ne anonimiškas atsakymas V.R. taktikos simpatikui:
,,Jei Sąjūdis būtų keistaprotiškai -radžviliškai ,,išsigryninęs’’ (nuo komunistų ir kitokių ,,nevertųjų’‘), Nepriklausomybę būtume matę kaip savo ausis….Dabar V. R. gerbėjai,deja,bet beveik nieko nepasimokę iš Sąjūdžio sėkmės istorijos, vėl prieš ONS (oligarchinės - nomenklatūrinės santvarkos ) legionus rudenį eis išsigryninusių, ,,tikratikių’’ partizanų būriu…VF ,su ,,išsigryninimo’’ specialistu V.R. priekyje,jau siauraprotiškai ir principingai išsigrynino - nepadėjo 3 proc. kartelės įvedimui ir spalį gaus savo 3,3 procentus…Sėkmės strategijos besilaikantiems, ją turintiems, reikia eiti Prometėjo sunkiu, ONS oponentų telkimo rinkimams, keliu..Tai demokratiškų, reformatoriškų partinių grupių sutelkimo į bendrą legioną (kol kas tik spaliui….)kelias…’‘
Sąjūdžio veteranas A.K.

Sąjūdį perėmė       2020-01-28 7:53

lietuviška KGB,todėl ir sėdim uodegoj.

Lietuvių kalbos mokytoja       2020-01-28 2:48

Prisimink, vaikeli, kas slankiojo paskui rašytoją Petrą Cvirką? Kas neapkentė menininko ir vaikų literatūros autoriaus? Kas neapkentė lietuvių inteligentijos?
Prisimink, kad Lietuva buvo kunigaikštystė, o paskui tapo respublika.  Laisvė ir lygybė visiems bendra. Gerai, kad nėra klasinių luomų, diskriminacijos.  Reikia gerbti tautos kultūrą ir nesmerkti jokių priekaištų neturinčių rašytojų ir poetų.

Lietuvių kalbos mokytoja       2020-01-28 2:34

Per lietuvių kalbos pamokas Vilkelytė išdykavo. Jokio literatūrinio vertinimo neturėjo.  Neskyrė gėrio nuo blogio. Buvusi mokinė tiesos pradėjo ieškoti istoriniuose archyvuose, naršydama negaliojančius dokumentus. Vaikeli, reikia suprasti, kad Tu atgavai laisvę ir lygybę, kad tu esi

kolaboravimas yra gerai?       2020-01-28 2:23

kolaborantai (komunistai, kgbistai) viską valdo
dabar kolaboruoja pedofilams, iškrypėliams - su vaikų atėmimu
kolaborantai visais laikais gerai gyveno.
——-
(bet Dantė “Dieviškojoje komedijoje” kolaborantus nutrėmė į 8 pragaro ratą. Jis, deja, teisus, bet ką darysi, jei kolaborantų smegenėlės tik tiek gali..)

> 23:53       2020-01-28 0:25

Tokių blakių kaip “Na ir ką?” joks dustas neima. Gajūs, bjaurybės.

Na ir ką?       2020-01-27 23:53

Taigi tokia mūsų istorija. Tavo senelis, ar tėvas, Vilkelis juk irgi joje dalyvavo. Tylėjo, neprotestavo, P. Cvirkai garbanų nenurovė už Stalino saulę. Kam tos veidmainiškos, trim ketvirčiais amžiaus vėluojančios aimanos? Stovi paminklas vienam iš geriausių lietuvių rašytojų ir tegul stovi. Tokia rašytojo lemtis buvo. Jei ne jis, būt vežęs kitas, ne kitas, tai dar kitas. Nes kai tave ginti turėjusi kariuomenė be pasipriešinimo sudeda ginklus, o vadai per upelius išbrenda į užsienį, tai ūpas galvą padėti, kad vėl susigrąžintum jų valdžią kažkaip savaime išblėsta

Nelipkim vėl ant to paties grėblio       2020-01-27 22:53

Kartu su paminklo Cvirkai nuvertimu turi būti jau skaidriai parinkta ir aiškiai paskelbta, kas ir ką toje vietoje darys.

Manau,kad Vaišvila įtartinai ,,grybauja''        2020-01-27 20:46

ekspertai.eu Nachas perspjovė save su tuo “paminklu” S. Benderai . Kadangi jis rašo visokias nesamones, o žmonės komentuoja taip pat visaip, panašu, kad jis gauna Judo grašius ne tik už turinį, bet ir už komentarų ir skaitančių skaičių.  Zigmo nukrypimas akivaizdus, lieka viltis, kad jis anksčiau buvo protingersnis ir padoresnis. Sic transit gloria mundi.

Pritariu A. K. nuomonei       2020-01-27 20:38

Signataras Vaišvila su savo visuomeninėmis organizacijomis, kartu su ekspertai.eu ,,nakistais’’ galvą guldo už paminklą kolaborantui Cvirkai…Keista…

kad juos kur tuos "vamzdžių" ,"fluxų" gerbėjus       2020-01-27 20:14

dar vienas “talentas” išlindo iš šimašiaus/putinaitės šutvės - niekam nežinoma “žurnalistė” .Cvirkai į puspadžius nelabai ....

stasys        2020-01-27 18:55

Stasiuk 2020-01-27 17:43 > kaip tyčiom nei vieno politinio kalinio sėdinčio Lietuvoje nežinau .smile  Pasidalinkite , tai kas gi tie kuriuos ir šiandiena Lietuva , būdama laisva, politiniais sumetimais laiko už grotu .?

Stasiuk,       2020-01-27 17:43

o Lietuvoje kalėjimų ir daboklių nėr, ane? Jei yra, vadinasi, ir Vokietijoje jų buvo tada ir nemažai yra dabar - ir politinių kalinių ten sėdinčių šiandien irgi nemažai, nežinai?

stasys        2020-01-27 17:30

‚Slaptieji P.Cvirkos ir A.Venclovos protokolai‘  ..  ilgai neminus ant tos minties muzolio.. str. autorės pavadinime randu patalpina daug istorinės tiesos. Ir jei visko nevynioti į gailesčio vatą situacija turėtu atrodyti taip ..savos tautos vyrai ir moterys nuvyko į Maskva įteisinti ,visu akyse, Lietuvos okupacijos . O va priedėlis 2020-01-27 14:39 ,sovietmečiu kalibruotas anonimas ,siūlo imti ir dar karta nusisukti nuo savo tautą išdavusio rašytojo . Mol šventu nerastume, ant tos tėviškės žemės, todėl paklydimuose mes visi vienodi ir teisti P.Cvirka, su jo cukriniais avinėliais, neturėtume .  Išvalyti istorijos nuo klaidu niekas nesiruošia ir vargiai ta įmanoma padaryti , bet duoti tinkama įvertinimą žmogaus poelgiams teisinių pagrindų valstybėje tai ne tik kad teisė bet ir pareiga . Jei jau sakoma kad sovietmetis buvo Lietuvos okupacija ..palikti viešumoje stovėti   jo klystančius stabus būtu netgi nusikaltimas tiems kurie padėjo galvas pamiškėse ir pievose ...kaip ir gulaguose ..kuriu gultai su visu inventoriumi pilnai galėjo papulti iš to pačio Buchenvaldo vokiečiu . Čia ne gailesčio klausimas o noras ateityje visuomene apsaugoti , ir tuos pačius „tikrus istorikus“ ..nuo kasdieninio melo sau ir visuomenei ..susidūrus su dar kokia nemalonia aplinkybe (faktu) susijusia su to periodo Lietuvos gyvenimu .

Tiek       2020-01-27 17:20

šiuolaikinio infantilumo ženklas - Surūdijęs vamzdis, tiek kolaboravimo - P. Cvirkos paminklas, VIENODAI turi būti PAŠALINTI iš Vilniaus erdvių.......

Lietuvoje        2020-01-27 16:43

istorikų nėr - dauguma šuleriai ir šarlatanai arba ideologiniai pamišėliai, kaip kadais buvę lietuvių kilmės karininkai Sovietų armijoje, pamenate? Padėtis jau darosi blogesnė nei prie drg.L.Brežnevo. Tokio dezistų puolimo Lietuvių tautos atžvilgiu net tada nebuvo. Paprašydavo diedai Sovietų armijoje papasakoti, kaip ten atrodė “lesnyje bratja” ir, jei buvai geras fantazuotojas, galėjai lengvai išsisukti, o dabar kvit. Meta iš darbo ir univerkės už Tiesos paieškas ir dar atima pragyvenimo šaltinį magaryčių be teisės įsidarbinti Lietuvoje. Kaip tos jaunos LRT deziukės nesupranta, kad jos varo vėžį močiutėms ir seniams, bemeluodamos visą parą. Kaip taip nuvairuota, kad Aušvice nuo 4 milijonų aukų beliko tik milijonas su kažkiek, kaip tėškė prezidentas Dūda ir LRT dezistės, paneigdamos Niurnbergo teismo verdiktą ir nieko - nesodina. O mus sodino už keturių milijonų neigimą, jei kas viešai išdrįsdavo aukotis, pagal to pačio teismo sprendimą. Visa teismo medžiaga išdėstyta Amerikos Vyriausybės knygose žaliais, mėlynais ir raudonais viršeliais. Jei netingite, galite intike susirasti ir parsisiųsti - perskaityti pagaliau. Pseudo istorikai Jums gi neišvers ir nesuras tas ypatingas vietas jose, tiesa?

Buve       2020-01-27 16:34

savietiniai maitvanagiai ir ju gerbejai ir toliau pudrina samone ir nuodija prota.Ne visiems tai pasiseks padaryti.

Du signatarai...       2020-01-27 16:33

Spėkit, kuo LR signatarui Z.Vaišvilai brangus LTSR ,,signataras” Cvirka?
Gal Z.V. kaip nors viešiau, nei tik Sąjūdžio veteranams,  galėtų paaiškinti, kuo jam taip mielas superkolaboranto P. Cvirkos paminklas ir pagerbimas…Nes dėl kito prookupacinio ,,signataro’’ - A. Venclovos muziejaus Vilniuje signataras Z. V. ašarų ir prakaito nelieja…Gal tik todėl, kad Šimašiaus pastangomis už miesto lėšas išlaikomas kolaboranto A. V. muziejui negręsia iškeldinimas…?
Manyčiau, kad ponas Zigmas nebūtų niekur, Sąjūdžiui pakėlus Lietuvą Nepriklausomybės žygiui, išrinktas, jei Sąjūdžio aktyvas ir rinkėjai tada būtų žinoję apie Z. V. simpatijas šimtaprocentiniams kolaborantams…
Dabar tas Z.  V. ir jo vadovaujamų  organizacijų simpatijas ištrimituoja tik Kremliaus gandų perpasakotojas ( ir Z. V. bendražygis… ) A. Nakas ekspertai.eu portale, o Sąjūdžio metais jo tokią išpažintį būtų mielai paskelbę visi LPS leidiniai….Ir tuo viskas Zigmui būtų ir pasibaigę....
LS veteranas A. K.
P.S.
Sako, pasakyk kas tavo draugas, pasakysiu, koks tu…A. Nakas portale ką tik pateikė medžiagą, dergiančią kovotoją už  Ukrainos valstybingumą S. Banderą, nužudytą KGB , ir ją pailiustravo šlykštaus ir natūralistinio turinio ,,paminklo’’ Banderai’’ atvaizdu…A. Nako lygio metodais stribai bandydavo išniekinti mūsų partizanų kūnus, tad Nako sėbrai iš  ekspertai.eu pasisėmė iš ,,puikių’’ pokario nkv-distų-mgbistų pavyzdžių...

http://www.ekspertai.eu/paminklas-stepanui-banderai-vilniuje-galetu-stoveti-vietoj-petro-cvirkospaviesinti-czv-dokumentai/
Zigmai, gali ,,didžiuotis’‘, nes ši ,,ekspertininkų’’ Nako-Puidoko ir Ko kontoros NEEILINĖ šlykštybė, skirta S.B. pažeminimui ir   pailiustruota įv., organais, atsirado ir dėka to, kad Nakas sumaniai naudojasi paties,kaip signataro priedanga ir bendryste…

Štai kas,       2020-01-27 15:28

konservatoriai-liberalai gražiai šneka ir negražiai daro.Jų tikslas nuslėpti savo KGB praeitį.Mes nuo jų nukentėjom tiek pat,kiek nuo sovietų ir dar daugiau.

Redakcijai       2020-01-27 15:18

Ištaisykite publikacijos pabaigoje
“Stripsnio (tęsinį)”
Marginalas

Žmonės,       2020-01-27 14:39

turėkit proto, baikit pjūdyt talentigą rašytoją
sudėtingą asmenybę gyvenusią sudėtingu laiku
ir nesulaukusią Gorbačiovo perestrojkės, permainų vėjų Rusijoj ir Sąjūdžio Vilniuje
Taip
padarė jis klaidų grubių, naivų, visokių...,
bet kas iš mūsų be nuodėmės?
kuris švenasis/šventoji?
Ar tas/ta, kur dėstė marksizmą VVPI ar Konservatorijoj?
ar Aukštosios partinės mokyklos prie LKP(B) CK docentai ???
Šiandien, kada gyvenam laisvi
matydami Petro Cvirkos paminklą menam juk ne „Stalino saulę”,
bet tik
Cukrinius avinėlius
Saulėlydį Nykos valsčiuje
Frank Kruk
Žemę maitintoją
ir t.t.

manitu.       2020-01-27 13:05

labai gerai kad yra tokių paminklų ,lentelių.kol lietuviukai pešasi dėl praeities,užsislaptinę sajūdiečiai -perestroikininkai gali būt ramūs ir tęsti darbus Lietuvai…

stasys        2020-01-27 12:45

To Stasys 2020-01-27 12:01 > Jus save apgaudinėjate siekiu palikti nors kruopele sau to mielo vaizdo . Jei jau nugriovėme partinius sovietinius stabus , manote butu teisinga palinkti likusius ? nors gal Jus čia ir teisus žodis NUGRIAUTI nėra tinkamas ir reikštu SUNAIKINTI , o naikinti Lietuvos istorinį paveldą niekam nevalia . Duoti teisinga įvertinimą P.Cvirkos sovietmečio darbams ir negroti stygomis ant jautresniu piliečių nervų butu dargi pagirtina . Jus be abejo puikus to laikotarpio žinovas jei jau imatės lyginti istorinį teisingumą su cit.“Herostratas, Neronas. Taisija Atėnietė.“. Jaunimui reikia kai ko kitko ir deja tokie kaip P. Cvirka pavyzdžiu netinka ,aš taip manau.

Mielieji,       2020-01-27 12:43

Ar tai turi kokią nors reikšmę šioje istorijoje. Paprasčiausiai mus eilinį kartą SKALDO ir nesvarbu ar yra tas paminklas, ar jis būtų nugriautas. Ar nesuvokiate, kad mes esame tokie nuogi, kad bet kada mums yra gėda, o savo gėdą bandome pridengti kaltinimais vieni kitiems. Istorija kartojasi, o bėda taip ir neišnyko. Mus ir toliau skaldo. Kur tas karalius, kuris mus vienytų,  priglaustų ir sujungtų mus tokius kokie esame, t.y. su visomis mūsų dorybėmis ir nedorybėmis. Juk tai mes Lietuvos vaikai, kad ir, kaip juos bevadintume - kolaborantai, didvyriai, partizanai, disidentai ir t.t. Tai mūsų tauta, tai mūsų istorija ir niekur nuo šito nepabėgsime.
    Šiandien minime pal. Jurgio Matulaičio gimimo dangui dieną, o jo vienas iš šūkių buvo - NUGALĖTI BLOGĮ GERUMU. Kol mes ieškosime blogiukų kituose ir nematysime blogio savyje, tol būsime pralaimėjusių gretose.

To Stasys       2020-01-27 12:01

Paskutinis valdžios pasipriešinimo istorinei Tiesai bastionas Sostinėje yra greičiau mėšlinas vamzdis Neries pakrantėje, negu tikrai meniškas ir įspūdingas paminklas Cvirkai, kurio dabar tikriausiai vilniečiai, ypač jaunimas, net nesieja su konkrečia asmenybe. Gražu, ir tiek. Visais laikais griovėjai rujoja, nes jei nieko doro nesukuri, tai bent sunaikinti, nugriauti gali. Išgarsėti kaip Herostratas, Neronas. Taisija Atėnietė...Laimei, pavyksta tai toli gražu ne visiems.

stasys        2020-01-27 11:46

Po daugelio dešimtmečių  2020-01-27 10:32 > Jus taip ir neatsakėte į pagrindinį klausimą tai ką daryti su P.Cvirkos paminklu ? kiek pagrista ji ten palikti .Iš to kas publikuojama dokumentais ‘Saulė Stalino‘ jau senai Lietuvoje švietė, o vykti ten reikėjo tik dėl gražaus filmo . Beje Jus piktinatės nepagarba minimiems asmenims , o juk Rašytoju Sąjunga ,patriotinės visuomenės akyse, gina tik propagandinį sovietijos stabą , jo kūryba kaip ir darbai, galėtu turėti konkretu paaiškinimą ir nuimti ta baisią atsakomybės naštą užgulusia jį laisvoje Lietuvoje .  Nepripažinus padarytos klaidos Jus rizikuojate to žmogaus visa kūrybine atmintimi ir jo kūrybinių paveldu . Šiandiena Jums pavyko palenkti sau minkštavalį R.Šimašių , bet juk tai tik laikinas veiksnys ir paskutinis pasipriešinimo valdžios bastionas Sostinėje istorinei Tiesai .

Vietiniai       2020-01-27 11:42

dabar užėmė okupanto vietą ir dar baisiau išnaudoja.

VILNIETIS       2020-01-27 11:24

TAI REIŠKIA, KAD LIETUVOS RAŠYTOJŲ SĄJUNGA DAR NEIŠSTOJO IŠ TSRS.

StasysG       2020-01-27 11:08

Romantikų sukurta LTSR. Kodėl jie tokie akli buvo, kai įsiprašė į Rusijos meškos glėbį?

Po daugelio dešimtmečių       2020-01-27 10:32

labai lengva smerkti kitus, nes tai kai kuriems su savuoju IQ labai patogu nesijausti šiukšlėmis, kokie jie iš tikrųjų ir yra. Žmogaus santykis su tikrove visada individualus, ypač tai tinka menininkams. Negi Gorkis, Rolanas, Aleksejus Tolstojus, Briusovas, Pasternakas, Achmatova. Jevtušenka ir daugelis kitų buvo kvailiai? Tai kodėl vieni jų garbino Leniną ir Staliną, kiti keikė carą, treti svajojo apie mėlynas tolumas, bet visi kaip vienas buvo nemėgstami valdžių,o kai kurie ir persekiojami? Visą gyvenimą mėgau Pasternaką, ir manęs nė kiek nežeidė tai, kad jis susižavėjęs rašė apie Leniną, leitenantą Šmidtą, 1905 metų revoliuciją. Man svarbu viena - žmogus visą laiką kankinosi, kq gi jam daryti su savo ” krūtinės ląsta ir tuo, kas svarbiau už patį svarbiausią...”. Todėl tokie žmonės vertinami žmonijos mastu, nors visokie IQ sprendžia apie juos iš savo vištidžių, nuo savo laktų, nemokėdami net perėti savo kiaušinių...

atmintis       2020-01-27 9:56

Kaskit visus iš kapų, kad būtų vietos naujiems didvyriams. Gal reiktų revizuoti ir Antakalnio kapines?


Rekomenduojame

Romas Lazutka. Milijardai dar tik pažadas verslui, o žmonių skurdas jau čia

Liudvikas Jakimavičius. Galimi paaiškinimai

Algimantas Rusteika. Šitie neramumuose ir riaušėse būtų pirmieji

Vytautas Sinica: Ką daryti su Lietuvos ekonomika? Įgalinti lietuvius pačius kurti darbo vietas

Kunigas egzorcistas Arnoldas Valkauskas: Pandemija nėra Šėtono pergalė

Geroji Naujiena: Jėzau, Tu mūsų viltis

Ramūnas Aušrotas. Naujoji Zelandija skubos tvarka liberalizavo abortus

Nijolė Bulotaitė. Kunigas Alfonsas Lipniūnas: lietuviško žodžio ir katalikiškos meilės galia

Kaip karantinas pakeitė lietuvių gyvenimą?

Ramūnas Aušrotas. Net ir katalikiškoje mokykloje apie „Didžiąją Prancūzijos revoliuciją“ dėstoma liberalų propaganda

Povilas Gylys. Nerimas dėl ekonominės krizės suvaldymo

Susipažinkime: Dievo Tarnas kun. Alfonsas Lipniūnas

Rasa Čepaitienė. Pasaka apie Cacą ir Kaką

Laimonas Kairiūkštis. Ar visiems verslininkams reikia padėti?

Liudvikas Jakimavičius. Kova su korona iš mano balkono

Jurga Karčiauskaitė-Lago. Ispanija – pavyzdys kaip nedaryti!

Tikintieji kviečiami kasdien drauge melstis šv. Juozapo maldą

Vytautas Rubavičius. Karūnuotasis keičia pasaulį

Rasa Čepaitienė. Karantinas (II): kinų pavasaris. Antroji dalis: politekonominė

In memoriam: Vaclovas Bagdonavičius

„Iš savo varpinės“. Naujausios PSO rekomendacijos: karantinas COVID-19 nesustabdys?

Marius Malakauskas. #LaikykisVeryga

Italija: kunigas, atidavęs kitam pacientui savo plaučių ventiliatorių, mirė nuo koronaviruso

Neringos Venckienės pranešimas spaudai: Ar buvo galima tikėtis kitokios teismo nutarties?

Vytautas Radžvilas. Dagio „krikščioniškos“ frakcijos pavardės

Vytautas Sinica. Visi genijai pasiruošę vertinti po laiko

Mindaugas Skrupskelis iš Kinijos: kovo 26-osios įrašas apie pasaulio atsaką į CoVid-19 iššūkį

Aras Lukšas. Precedento neturinti byla: Lietuva prieš nacizmą

LGGRT Centro tyrimo išvadas patvirtino Rusijos Federacijos valstybinis archyvas

Susitelkusi Lietuva. Mykolas Kleck: „O, Lietuva, kaip aš tave myliu“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.