Dienos aktualija, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Sveikatos apsaugos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

Tiesos.lt redakcija   2020 m. gegužės 20 d. 2:12

18     

    

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

Šį prievartinio skiepijimo įstatymo projektą, koncepciškai nederantį su Biomedicinos konvencija, o sistemiškai – su Lietuvos teisės sistema (imunoprofilaktika – ne asmens, o visuomenės sveikatos klausimas, todėl jį reguliuojančios teisės normos yra ir turi būti ne Pacientų teisių ir jiems padarytos žalos, bet Žmonių užkrečiamų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatyme) rudens sesijoje registravo opoziciniai socialdemokratai. Projektas susilaukė daug kritikos pateikimo metu, gavo neigiamą Vyriausybės išvadą. Kilus visuomenės pasipiktinimui, projekto iniciatoriai pasiūlymą atsiėmė. Tačiau koronaviruso pandemijai pakeitus žaidimo taisykles, autoriai kelia galvas: jie išdrįso jį užregistruoti iš naujo ir, beje, net nepasivarginę ką nors jame pakeisti. Jis numato tiek prievartinį skiepijimą, tiek pranešimą apie nepaklususius skiepytis Vaiko teisių apsaugos tarnybai.

Teisės ir teisėtvarkos komitete jis bus svarstomas jau trečiadienį (t.y. šiandien, 10 val.; tiesioginę šio komiteto posėdžio transliaciją galima stabėti ČIATiesos.lt pastaba). Kartu su juo ir alternatyvus Vilijos Aleknaitės-Abramikienės projektas, atsiradęs kaip reakcija į šį socdemų pasiūlymą. Karantino metu savamoksliai iškniso duomenų bazėje konservatorės projektą, ir, nežinodami konteksto, nesuprasdami teisėkūros techninių niuansų ir politinės konsteliacijos ypatumų, apkaltino Seimo narę tarnavimu Eurosojuzo prievartinio skiepijimo politikai. Taigi siūlau šiems entuziastams pasižiūrėti socdemų projektėlį (ČIA), kad suprastų, iš kur ateina reali grėsmė.

Savo straispnyje y-news.lt „Koronavirusas ir skiepų karai“ prognozavau, kad skiepų karai Lietuvoje po karantino atsinaujins. Štai ir įrodymas.

Dėl karantino bei Vokietijoje priimto Privalomojo skiepijimo nuo tymų įstatymo svarstyklių lėkštė yra ne absoliučios laisvės šalininkų pusėje. Manau, kad valstiečiai, įjungę daugumos svertą, šį kartą socdemų pasiūlymą atmes, tačiau iki naujų rinkimų ne taip jau ir toli. O kitame Seime politinė konsteliacija bus kita, bus ir – atitinkamai – ir kitokie sprendimai. Klausimas tik, ar bus taikoma „grubi prievarta“, kaip socdemų pasiūlyme, ar „švelni“, kaip vokiškame tymų įstatymo variante, ar bus siūloma pacientams ir medikams kalbėtis ir kartu priimti sprendimus, grįstus informacija, o ne gandais ar dezinformacija, kaip kad siūlo Seimo narė. Suprantu, kad absoliučios laisvės šalininkus labai vilioja „ką noriu, tą darau“ principas, bet tokio varianto ateityje, deja, šiuo klausimu nebus.

* * *

Tiesioginę transliaciją iš LR Seimo Teisės ir teiėtvarkos komiteto posėdžio galima stebėti per „Atvirą Seimą“ ČIA – šį klausimą planuojama svarstyti 10 val.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

aneta       2020-05-22 18:50

Dabar yra pavojus visiems pasaulio žmonėms.Jei nesusivienysim,tapsim vergais(geriausiu atveju).Blogiausiu,- mirsim kančiose.

>> o kur sveikas protas?       2020-05-20 23:23

Na galima ir kitaip (9:02): tokius sveiko proto likučių neturinčius prievartinius segregatorius būtų galima izoliuoti nuo visuonenės į proto lavinimo mankštos stovyklas, kad vadovaudamiesi savo sutrikusiu mąstymu negalėtų pakenkti sau ir visuomenei. Na, o mąstymui arsistačius, jie galėtų būti vėl paleidžiami į laisvę, jei laisvė, tai kaisvė.

atmintis       2020-05-20 19:43

Jei skiepai padeda nesirgti tam tikra liga, tai ko bijoti tų, kurie nesiskiepija… Juk jų liga nebaugina, jie nesirgs.

Bus       2020-05-20 16:54

va čia apie privalomus medicininius implantus https://youtu.be/8eiuJFmuLgs

Jei skiepai su nukenksmintais virusais       2020-05-20 16:25

neturėtų šalutinių be pasekmių, tai kodėl, pvz., vakcina prieš Covidą-19 kuriama ir tetuojama taip ilgai ir su daugybe skirtingų grupių savanoriais?
- Ne tik dėl tikrinimo, ar susidarė pakankamas kiekis antikūnų
ir kiek laiko jie išlieka organizme.
Iš imuninio atsako į vakciną tikėtis galima visko.
Svarbiausiai, kad skiepo nauda persvertų jo neišvengiamą šalutinį poveikį.
Ačiū Ramūnui už profesionalius tekstus, argumentaciją.

spritz       2020-05-20 13:13

o apie šunų skiepijimą nieko nekalbama?
reikia štazį paskiepyti.
na, bent išromyti.

stasys        2020-05-20 11:41

Demokratijos klausimas visais laikais jaudino marginalus . Manau autorius taip ir nesugebėjo sau atsakyti į pagrindinį klausimą tai kada gi visuomenės interesai tampa prievarta vieno žmogaus atžvilgiu , o gatvės ‘paklykavimai’ bėda visuomenei . Ar tarp tu tašku gali nusistovėti taiki pusiausvyrą ? kuri leistu visoms pusėms priimti bendra sprendimą .

emigraciją paskatins       2020-05-20 10:07

komunistai visaip stengiasi, kad kuo mažiau lietuvių liktų.
——
(komunistai prisivež vergų iš rusakalbių)

Iš visų skiepų       2020-05-20 9:41

(menų) mums svarbiausias yra kinas (Vladimiras Iljičius)
Taigi,ieškokite Project Gutenberg, kuris skleidžia pažangiausią mintį, kad ateityje žmogus taps kompiuteriu. O kaip?
Kūnas turi reaguoti į išorės signalus. Tam į jį turi būti įvestos (kad ir su skiepais - niekas neskelbs, o patys skiepytojai gal ir nežinos) nano dalelės, sudarysiančios kūne atitinkamą bloką priimtuvą. Ir tu jau kompiuteris: kasdien tau “muzika” ir komandos, skaičiuojami pažangumo ir pražangų taškai. Visų veiksmų kontrolė ir galimybė tave kartu su tūkstančiais ir net milijonais nebereikalingų paprasčiausiai ATJUNGTI tik klavišo paspaudimu.
Elektroninės grandinės ne Sen. Egipto laikų metalinės: neperpjausi, nepabėgsi niekur niekad.
Vergovė buvo nuo seniausių laikų iki XVIII a. pabaigos, po to - neilgas nesusipratimas su konkurencijom ir demokratijos cirkais. Gana, laikas grįžti į idealią Platono valstybę: vergvaldžiai, tarnai, vergai.
“Kompiuteriais” taps tik paskutiniai: “auksinis milijardas”.

Tvankstas       2020-05-20 9:22

Su prievartiniu skiepijimu bus įgyvendinta ir ‘1984’, ir ‘Brave New World’ kaip instrukcijos.

Tvankstas       2020-05-20 9:20

Su prievartiniu skiepijimu bus panaikintos žmogaus teisės pagal VŽTD, Lietuvos Respublikos Konstituciją.
Visi būsime suvaryti į koncentracijos stovyklą VISAS PASAULIS NE-ELITUI ir iš to išplaukiančiu jokių teisių žmogui nebuvimu.

> O kur sveikas protas?        2020-05-20 9:02

Na, galima ir kitaip. Pvz., nepaskiepinti vaikai neįleidžiami į valstybinius darželius ir mokymo įstaigas. Jeigu jau laisvė, tai pilna - steikitės savo.

Tai        2020-05-20 8:18

Tai kad žmogaus asmuo neliečiamas pagal LR Konstituciją ir negalioja joks teisinis aktas priešingas LR Konstitucijai, pagal LR Konstituciją.

Come on Nemira       2020-05-20 6:30

Gal kaip nors viskas susikonstaliuos.

Visiems tiems asmenims,       2020-05-20 5:59

kurie nesivakcinuosis(nesičipuos) bus liaudies priešais paversti. Tokiems nebus vietos ir darbo darbo nei Lietuvoje, nei pasaulyje apskritai. LRT dezistės tai jau gerai žino - joms į ausį buvo pakuždėta.

Be jokios abejonės,       2020-05-20 5:53

kad bus taikomas žiaurus smurtas. Toks, kaip Vokietijoje po karo.

stasys        2020-05-20 5:42

Bus. Ar tai autorių nuliūdintu ? Jei taip siūlykite alternatyvas . Problema negali būti sprendžiama “burliokišku” už arba prieš. Už lango 21 amžius atitinkamai ir elkimės.

O kur sveikas protas?       2020-05-20 5:37

Tarmime jūs tikite skiepų nauda ir ir savo vaiką paskiepijote. O aš netikiu ir atsisakau skiepyti. Tad kodėl jūs norite mano vaiką priverstinai paskiepyti, juk jis jūsų vaikui nekelia jokios grėsmės, nes jūsų vaikas saugus, nes paskiepytas ir negali užsikrėsti. Todėl vis dėlto nebeaišku, tai kodėl jūs norite prievarta skiepyti mano vaiką?


Rekomenduojame

Dovilas Petkus. Įtakingi veikėjai susirūpino savo tamsia praeitimi

Robertas Grigas. Šv. Jono Pauliaus II šimtmečiui

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato: knyga „Lietuvos partizanų valstybė“

Andrius Švarplys. Legenda

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.