Demokratija ir valdymas, Sveikatos apsaugos politika

Skiepijimo strategija nukrypo ne į motyvavimą, o į grasinimą – Prezidentūra

Tiesos.lt siūlo   2021 m. spalio 23 d. 12:16

12     

    

Skiepijimo strategija nukrypo ne į motyvavimą, o į grasinimą – Prezidentūra

laikmetis.lt

Centrinės valdžios skiepijimo strategija nukrypo ne į motyvavimą, o į grasinimą, teigia Prezidentūra.

Kaip teigiama BNS prezidento Gitano Nausėdos atstovo spaudai Rido Jasiulionio penktadienį atsiųstame komentare, po šalies vadovo liepos viduryje išsakytos kritikos dėl lėtėjančių vakcinavimo tempų, imtasi grasinimo priemonių, supriešinusių žmones.

„Po šios kritikos buvo bandoma imtis aktyvesnių veiksmų, tačiau pasirinkta centrinės valdžios strategija nukrypo ne į gyventojų motyvavimą skiepytis bei pozityvių paskatų kūrimą, o į grasinimo priemones, gąsdinant žmones netekti galimybės gauti būtinąsias viešąsias paslaugas, tokias kaip sveikatos priežiūra ar viešasis transportas. Tai suskaldė visuomenę ir padidino nepasitikėjimą valdžia“, – teigiama komentare.

„Šios neigiamos pasekmės tebedaro esminę įtaką šiandienos kovai su pandemija, kur kasdien prarandame dešimtis žmonių gyvybių“, – teigia Prezidentūra.

Šiuos komentarus ji pateikė paprašius detalizuoti ketvirtadienį G. Nausėdos išsakytą kritiką, jog vakcinacijos tempai buvo dirbtinai lėtinti.

„Mes praktiškai pražiopsojome, pramiegojome pirmą vasaros pusę, kai, nežinau dėl kokių sumetimų, buvo dirbtinai sulėtinti skiepijimosi tempai. Galbūt dėl to, kad nebūtų pasiektas prezidento tikslas 70 proc. iki liepos vidurio. O po to, kai jau buvo pamatyta, kad susikaupė didelės vakcinos atsargos ir kad gali būti kritika iš visuomenės pusės, tada buvo verčiamasi per galvą“, – tuomet sakė prezidentas.


BNS klausė Prezidentūros kuo šalies vadovas grindžia pastarąjį teiginį apie dirbtinį vakcinavimo lėtinimą, kas jį dirbtinai lėtino ir ar prezidentas pasitiki už vakcinavimą atsakingomis institucijomis.

Pasak G. Nausėdos atstovų, šalies vadovas dar sausį iškėlė tikslą iki vasaros vidurio paskiepyti 70 procentų suaugusių gyventojų ir nuolat ragino imtis veiksmų to pasiekti.

„Kartu su Sveikatos ekspertų taryba sistemingai buvo teikiamos rekomendacijos parengti aiškią ir skaidrią gyventojų vakcinavimo strategiją, efektyviai veikiančius vakcinavimo procesus, visuomenės informavimo ir konsultavimo kampaniją. Tačiau gegužės mėnesį masinė vakcinacija buvo pradėta iš esmės neturint šių rezultatyviai vakcinacijai būtinų sąlygų, kai tuo tarpu ES vakcinų tiekimas buvo sklandus – planingas ir prognozuojamas“, – teigia Prezidentūra.

Pasak G. Nausėdos atstovų, „tuo tarpu atsakingieji už pandemijos valdymą ir vakcinaciją kėlė sau neapibrėžtus „paskiepyti kiek įmanoma“ tikslus, buvo skiriama daug dėmesio aiškinant, kodėl 70 procentų tikslas nėra svarbus ar per ambicingas“.

„Centrinės valdžios veikimas buvo chaotiškas, dažniausiai reaktyvus, o ne proaktyvus kaip tikėtasi“, – nurodoma atsakyme.

Paprašytas detalizuoti, kas konkrečiai, prezidento vertinimu, tyčia sulėtino vakcinacijos tempus, jo atstovas nurodė, jog „būtent nepakankamas centrinės valdžios veikimas turėjo įtakos masinės vakcinacijos tempų sulėtėjimui“.

Į klausimą, ar G. Nausėda pasitiki Vyriausybe ir Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), R. Jasiulionis atsakė, jog, „šalies vadovas yra ne kartą sakęs, kad SAM, nepaisant to, kas buvo nepadaryta praeityje, turi imtis neatidėliotinų veiksmų paspartinti vakcinaciją, ypač tarp labiausiai pažeidžiamų grupių, visų pirma senjorų. Priešingu atveju ministras turėtų prisiimti politinę atsakomybę“.

70 proc. suaugusių gyventojų Lietuva paskiepijo rugsėjo pradžioje – šis tikslas anksčiau keltas viliantis, jog tokios dalies pasiskiepijusių gyventojų pakaks norint suvaldyti pandemiją. Vis dėlto pradėjus plisti pavojingesnei delta atmainai, G. Nausėda paragino siekti paskiepyti 90 proc. gyventojų.

Reaguodamas į prezidento kritiką sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ketvirtadienį teigė, kad žmonių noras skiepytis vasarą buvo sulėtėjęs didžiojoje Europos Sąjungos dalyje, o nepaisant pastangų skatinti gyventojus skiepytis, dalis žmonių vis dar nepasitiki mokslu ir medicina, o dalis piliečių nepasitiki ir vieni kitais, ir valstybe.

Statistikos departamento duomenimis, šiuo metu Lietuvoje bent viena doze yra vakcinuota 64 proc. visų gyventojų ir 74,6 proc. visų suaugusių gyventojų.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

akivaizdu       2021-10-24 16:47

Virusą platina GP nešiotojai, nes mulkys jiems leido jį platinti be kaukių, be testų, tai todėl po rugsėjo 13-tos ėmė kilti susirgimų ir mirčių skaičius

Raimundas       2021-10-24 13:58

Vargšas prezidentas- aukštas, gražus, švelnus ir pūkuotas. Lyg būtų ne viso šio žaidimo figūra. Pasakos naivuoliams. Jis geras, bet jį puola baisieji liberoidai su konservų ir brendžio dėželėmis. Reikia jį ginti. O tuo tarpu jis raportuos švabijai, kad planas vykdomas be trukdžių ir nuosekliai.

stasys       2021-10-24 9:27

Prezidentas ne kokia nors garliavinė marionetė , krupčiojanti nuo kiekvieno reikalaujančio sau dėmesio . Visa tai apie ka rašo autorė buvo skelbta ir komentuota spaudoje , čia reikėtu paprastos analizės vertinant kaip sekėsi valdantiems su tuo ‘botagėliu valdyti’ visuomenės skiepijimo procesus . Teisinga užimta pozicija Prezidento vasaros pradžioje leido ir ‘maršistams’ lengviau atsipūsti ir visokio plauko ‘acto garintojams’užkurti savo samagono aparatus . Ko negali Prezidentas tai užimti tokios pozicijos kuri stotu skersai kelio visoms valdančiujų pastangos skiepyti visuomene. Kaip man tai G.Nausėda dargi gana kantrus , juk pusę metu sveikatos ministrui Dulkiui leido ramiai dirbti ir ano labai nekankino viešais klausimais reikalaujant pasiteisinimo. D.Grybauskaitės valdymo metu vargiai to pamatytume sprendimas , veiksmas ir atsakomybė ..kaip trys muškietininkai vienas už kitą . Čia kai kuriu ‘niurzgliu’ priekaištai Prezidentui neturi pagrindo , gal anie D.Grybauskaitės politikavimo metodu jau pasiilgo ..

pilietis, kuris nesupranta.       2021-10-23 19:45

Aš nesuprantu kodėl neleidžiama Nidai Vasiliauskaitei publikuoti savo informacijos Tiesos.lt portale. https://www.youtube.com/watch?v=vdlNv1x0zuA

Al.       2021-10-23 18:33

Visi, kas dėjo kokias nors viltis į šį Prezidentą, turi pripažinti, kad tai tik komunoglobalistų atstovas. Bandantis vaizduoti patriotą, kataliką, liberalųjį demokratą ir gerąjį policininką vienu metu. Kai 1990 metais išvažiavo mokytis į Vakarų Vokietiją, nors Lietuva Nepriklausomybę buvo paskelbus, sienas ir keliones į užsienį vis dar, jei neklystu, kontroliavo Maskva, t.y. jos saugumas ?

habilitās       2021-10-23 16:54

Audra stiklinėje vandens.
Prezidentas 2021-01-19 kalbėjo ne tik apie 70% skiepų iki liepos vidurio, bet ir „...kuo greičiau pasiekti kolektyvinį imunitetą vakcinavimo keliu“, – sakė Prezidentas, pabrėžęs, kad ketvirtadienį vyksiančioje Europos Vadovų Taryboje siūlys visos ES mastu sutarti dėl viešo, konkretaus vakcinavimo tikslo – kolektyvinį imunitetą visos ES mastu pasiekti ateinančią vasarą“.
✒✒✒
Taigi, pagal Prezidentą vakcinavimo tikslas – kolektyvinis imunitetas 2021 metų vasarą!
O ką turime 2021 metų spalio pabaigoje? Spalio 21 dienos statistika: naujų susirgimų – 3058 atvejai, mirčių – 21. Iš viso paskiepytų (žinoma, kabutėse) gyventojų - 68%.
Taip pat pranešė, kad 19 mirusiųjų buvo neskiepyti arba nepilnai paskiepyti. Ką reiškia „nepilnai paskiepyti“, jau aiškinomės, tačiau koks santykis tarp „skiepytų-neskiepytų“ tuose 3058 atvejuose, nesako. Kodėl? Bijo, kad paaiškės visa afera, jog badymas užsikrėtimų ir mirčių skaičiui įtakos neturi?! Ir, žinoma, kažkam reikės atsakyti už tuos milijardus eurų, kuriuos davė farmacininkams.
Visus, kurie nepritaria valdžiai, vadina įvairiausiais vardais, klijuoja etiketes, kaltina sąmokslo teorijų kūrimu, o patys ką daro?! Vakar V. Andriukaitis Lietuvos radijo diskusijų laidoje leido suprasti, kad gyventojų sveikata niekam neįdomi, sveikatos ministro pareiga yra visas jėgas skirti gyventojų įtikinėjimui susistumti dozę, nes Lietuva turės atsiskaityti už „vakcinas“.

Kazys       2021-10-23 16:52

reikia ne grasinimo , motyvavimo ar paskatų  O REIKIA TIESOS,  apie vakcinas , apie covidą ir iš viso kas čia darosi.Ligą reikia gydyti o ne skiepyti.

nuu       2021-10-23 14:38

nu kaip gali nesusikaupti didžiulės atsargos jei užpirkta 16 milijonų dozių?
... tai ir verčiamasi per galvą... badyt badyt badyt ir užbadyt…

Kis       2021-10-23 14:25

Nauseda,kaip vaikas.Nejaugi jam dar nedasuto,kad jie absoliutus nuliai.Saudo,kad saudyti,o pataikis ar ne nesvarbu,

Prašalietis       2021-10-23 14:10

Pagal Overlo “gyvulių ūkio” aprašytą šiandieninį Overlinį “kapitalizmą su jo demokratijomis ir šios demokratijos užtikrinamomis” visokiomis tvarto veršių “laisvėmis”,Lansberginio gūlaginio tvarto veršiai turi žinoti savo vietą ir bliauti vieningai ir choru, kaip bliauna bandos vadovaujantys veršiai, kuriems šeimininkas leido užsikabinti bandą vedantiems veršiams skirtus panešioti skambalėlius ir pasakė kaip ir ką bliauti…

Ir vėl tas pats zulinimas       2021-10-23 14:01

Kas ta moteraitė? Ir iš kokio laikmečio? Tiksliau - iš kurio amžiaus?

ah.ą       2021-10-23 12:31

Jei nėra vakcinų nėra ir skiepijimo strategijos.
Jn 8, 44 “Jūsų tėvas-velnias, ir jūs norite vykdyti savo tėvo troškimus. Jis nuo pat pradžios buvo žmogžudys ir nesilaikė tiesos, nes jame nėra tiesos. Kalbėdamas melą, jis kalba, kas jam sava, nes jis melagis ir melo tėvas.”

Rekomenduojame

Lietuvos tėvų forumas ragina atšaukti galimybių pasą vaikams nuo 12 metų amžiaus

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.