Dienos aktualija, Europarlamento rinkimai 2019, Propagandos ir ideologijos analizė, Žmogaus teisės, Intelektualų vaidmuo, Žiniasklaida

Skandalinga cenzūra: „Facebook“ blokuoja nuorodas, kur galima pasirašyti už Vytauto Radžvilo sąrašą? Kas sureaguos ir kaip?

Tiesos.lt redakcija   2019 m. kovo 27 d. 23:14

23     

    

Skandalinga cenzūra: „Facebook“ blokuoja nuorodas, kur galima pasirašyti už Vytauto Radžvilo sąrašą? Kas sureaguos ir kaip?

Kaip aiškėja, socialiniuose tinkluose kilęs šurmulys „Radžvilą bluokuoja…“ nėra be pagrindo. Dalijamės kovo 27 vakare portalo propatria.lt paskelbtu pranešimu:

„Trečiadienio vakarą socialiniame tinkle „Facebook“ masiškai užblokuotos visos nuorodos, nukreipiančios pasirašyti už prof. Vytauto Radžvilo visuomeninio komiteto teisę dalyvauti rinkimuose. Daugybė žmonių pranešė negalintys net paskelbti jokio įrašo, komentaro ar net privačios žinutės su minima nuoroda, nes ši esą „prieštarauja bendruomenės standartams“. „Facebook“ taip pat savavališkai panaikino visus jau esančius įrašus su minima nuoroda, nepriklausomai nuo to, kas juos paskelbė.

Reikšminga, kad blokuojamos tik nuorodos į pasirašymą už komitetą „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę!“. Nuorodos į pasirašymą už bet kuriuos kitus kandidatų sąrašus „Facebook“ nėra blokuojamos. Toks selektyvus vienintelio kandidatų sąrašo informacijos sklaidos blokavimas paties Vytauto Radžvilo vertinamas kaip sovietmečio lygmens cenzūra.

„Tokią pačią informacinę blokadą, tik vykdomą ano laikmečio priemonėmis, matėme Sąjūdžio kūrimosi laikais. Mano kartos žmonės tą puikiai atsimena. Šiandien vėl susidūrėme su tuo pačiu. Galbūt pirmąkart per nepriklausomybės laikotarpį. Viena vertus, ši žinia savaip maloni. Akivaizdu, kad mūsų iš tiesų bijoma kaip vienintelės realios opozicijos sistemoje vyraujančiam požiūriui, jeigu prieš mus vienintelius imamasi tokių drastiškų priemonių. Kita vertus, tai represijos ne tik mus, bet ir prieš piliečius, kuriems blokuojama informacija, ir net rinkimų organizatorius, kurių svetainė blokuojama. Piliečiams būtina išgirsti ir įsisąmoninti, kad tokia masinė cenzūra iš tiesų vyksta tariamai laisvų ir demokratinių rinkimų metu“, – situaciją vertino prof. Vytautas Radžvilas, vienas Sąjūdžio įkūrėjų.

„Ar šis blokavimas sukeltas organizuotų skundikų grupių, ar paties „Facebook“ neseniai Rygoje įsikūrusio „turinio stebėjimo“ (iš tiesų – piliečių cenzūros) centro sprendimu, neturi lemtingos reikšmės. Svarbu tai, kad skandalingai pažeidžiama piliečių teisė gauti informaciją, išreikšti savo valią rinkimų procese, o kandidatams – lygiomis teisėmis varžytis dėl galimybės dalyvauti rinkimuose. Nesu ypatingas ta prasme, kad toks elgesys su bet kuriuo kandidatu būtų ne mažesnis skandalas. Tačiau negali būti atsitiktinumas, kad taikiniu tokiai atakai buvome pasirinkti būtent mes. Akivaizdu, kad toks sistemingas piliečių pilietinių teisių ribojimas yra grubus lygių ir laisvų rinkimų pažeidimas. „Facebook“ šiais veiksmais kišasi į suverenios valstybės rinkimus. Vyriausioji rinkimų komisija yra įstatymo įpareigota užtikrinti būtent laisvą ir demokratinį rinkimų procesą, todėl neabejotinai kreipsimės tiek į ją, tiek į „Facebook“ atstovus, o galimai ir į teisėsaugą“, – tikino pirmąkart po beveik 30 metų pertraukos rinkimuose dalyvaujantis Vytautas Radžvilas.

Už komitetą „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę!“ pasirašyti galima puslapyje rinkėjopuslapis.lt.

Trečiadienio vakarą komitetas buvo surinkęs 3000 internetinių parašų ir 5000 popierinių parašų. Komiteto sąraše kartu su prof. Vytautu Radžvilu – dizainerė ir rašytoja Jurga Lago, Žemės ūkio rūmų pirmininkas dr. Arūnas Svitojus, kompozitorius Faustas Latėnas, politologas Dovilas Petkus, vienas Sąjūdžio steigėjų dr. Romas Pakalnis, istorikė prof. Rasa Čepaitienė ir kiti.

Parašai už kandidatus dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose renkami iki balandžio 11 dienos.

* * *

Kauno forumas tokį Lietuvos rinkėjų valios varžymą pavadino tarptautiniu skandalu – supažindiname su jų situacijos matymu:

Nuoroda į V.Radžvilo visuomeninio komiteto rinkimuose į Europos Parlamentą pasirašymo puslapį visame feisbook’e ką tik užblokuota.

Pabandykit ją paskelbti – blokuoja iškart. Visų kitų – veikia laisvai, konservatorių – taip pat.

Tai jau tarptautinis skandalas. Ir veikia ne Peterburgo troliai, o mūsų tarnybos. Vienos politinės jėgos sklaida rinkiminės kampanijos metu išimama iš pasaulinio tinklo, kitų – paliekama.

Tai tarptautinės korporacijos kišimasis į suverenios valstybės vidaus reikalus ir rinkiminį procesą, absoliučiai nesuderinamas su pamatiniais demokratijos principais ir pačios korporacijos standartais

Turėtų susidomėti teisėsauga, VRK kreiptis į FB administraciją, nes tai pažeidžia nacionalinius įstatymus ir tarptautines konvencijas.

Pasikartosiu – tai tarptautinis skandalas. Blokuojami Lietuvos Respublikos valstybinės rinkiminės komisijos, rinkimų į Europos Parlamentą puslapiai.

Atspėkit iš 3 kartų – ar kas nors reaguos?

 

* * *

Savo Facebook paskyroje prof. Vytautas Radžvilas prisiminė ir Sąjūdžio kūrimąsi lydėjusią cenzūrą:

Tokią pačią informacinę blokadą, tik vykdomą ano laikmečio priemonėmis, matėme Sąjūdžio kūrimosi laikais. Mano kartos žmonės tą puikiai atsimena.

Šiandien vėl susidūrėme su tuo pačiu. Galbūt pirmąkart per nepriklausomybės laikotarpį. Viena vertus, ši žinia savaip maloni. Akivaizdu, kad mūsų iš tiesų bijoma kaip vienintelės realios opozicijos sistemoje vyraujančiam požiūriui, jeigu prieš mus vienintelius imamasi tokių drastiškų priemonių.

Kita vertus, tai represijos ne tik mus, bet ir prieš piliečius, kuriems blokuojama informacija, ir net rinkimų organizatorius, kurių svetainė blokuojama. Piliečiams būtina išgirsti ir įsisąmoninti, kad tokia masinė cenzūra iš tiesų vyksta tariamai laisvų ir demokratinių rinkimų metu.

 

–  –  –

Dalinkitės šia žinia, kol ir jos neužblokuos. Ir pasirašykite atsidarę naujieną nuorodoje – būtent todėl, kad tai jau beveik draudžiama.

 

* * *

Ši skandalinga naujiena papiktino ir Raimondą Navicką: nuo kada Facebook sprendžia, už ką balsuoti ar nebalsuoti.

Gerbiamieji, panašu, jog mūsų laukia sensacija –  Facebookas neteisėtai cenzūruoja Europos Parlamento rinkimų nuorodas: liberalų ir konservatorių nuorodas praleidžia, o Vytauto Radžvilo blokuoja!

Ne, tai NE humoras – pabandykite patys nueiti į rinkėjo puslapį, kuriame galima pasirašyti už partijų bei komitetų teisę dalyvauti EP rikimuose, ir nusikopijavę nuorodą įdėkite į komentarus ar postą.

Nutiks štai kas:

liberalų ar konservatorių nuorodos bus įdėtos, o nuorodos į V.Radžvilo komiteto elektroninį pasirašymą bus automatiškai užblokuotos dėjimo metu! Jūs jų net neįkelsite į FB!

Jeigu tai ne pati įžūliausia nelegali politinė cenzūra, kuomet kažkokie užjūrio švancai bando reguliuoti ir neteisėtai riboti Lietuvos piliečių teisę pasirašyti už jiems patinkančius kandidatus – tai kas tai?

Noriu atkreipti į tai Lietuvos Respublikos vyriausioji rinkimų komisija, DELFI.lt, 15min. LRT dėmesį.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Staska       2019-03-30 16:40

Rašyk kuo trupesnį tekstą, mažiau vargo turėsi, viskas tiek esi niekam neįdomus!!!

freken Bok       2019-03-28 23:36

223 3 22 223

Palanga       2019-03-28 22:47

Pasirasyti uz Radzvila Palangoje skambinkite 860436125.

Clerkenwell       2019-03-28 22:37

Vakaru Europoje tas jau vyksta virs metu. Paskutinius kelis menesius marksistai Facebooke ir Twiteryje ypac suizulejo ir pradejo masiskai blokuoti ne tik evrosojuzo politika kritikuojancius visuomeninkus, bet net ir ju remejus. Matomai sitie svolaciai perskaite Orvelo 1984-uosius prieme tai kaip instrukcijas, o ne ispejima ateities kartoms.

DDD       2019-03-28 21:35

Nepykstam, stasiuk, net nebeskaitom iki galo

stasys        2019-03-28 20:48

2019-03-28 18:53   Jus jau nepykite bet feizbok V.Radžvilo problemos kaip meškai tarakono . Jei pasidomėtumėte kaip veikia ta „pasisioti viešai“  programa matyt nesunkiai rastumėte sau ir kita paaiškinimą kodėl ir kaip suveikia tie laikini apribojimai . Cenzūra ne valdžios sudėties uždavinys o konkretaus žmogaus požiūris į laisvai išsakoma nuomone santykiu su jo pačio interesais . Norite tikėkite norite ne bet Lietuvoje tai neatsiejama nuo konkrečios verslo struktūros interesu dirbančios su žiniasklaida. Politika čia tik verslo rūšis dėl kurios galima ne tik nusispjauti į teise kitam laisvai reikšti nuomone , bet ir pasijungti kriminalines struktūras siekiant užčiaupti nepatikusius ..ir tai kalba ne apie sisteminius mielas pone . Aš tikrai abejoju ar Jus suvokiate kas tai yra tikra Lietuviška cenzūrą .. ir kaip ji moka įtikinėti .

s.m.       2019-03-28 19:54

Tik priminsiu.
Kai čia komentaruose po straipsniais rinkimų/pasirinkimų tema Juozapas 475-tą kartą kartoja aksiomą “neįmanoma laimėti žaidžiant pagal šulerių taisykles”, daugelis jam prikrauna nykščių žemyn ar puola įrodinėti priešingai…
O dabar ką? - nerdami į snukiaknygę, kurios pagrindinė funkcija naivuoliams savo noru prisiduoti visoms įmanomoms viso svieto sekimo tarnyboms, tikėjotės, kad paglostys galvytę stojantiems prieš raudonąjį marksistinį marą???... Ar atvirkščiai, - didelis noras paspekuliuoti iki koktumo pažįstama runkelinės meilės “skriaudžiamiesiems” korta?...
P.S. Nesu joks Radžvilo ir kompanijos priešininkas. Tik šiuo atveju padaryta visiška nesąmonė.

>komentarui       2019-03-28 19:45

per daug garbės diskutuot su kontoriniu agentu…

komentaras stasiui       2019-03-28 18:53

suprantu, kad Jums patinka siek tiek paerzinti cia esancius kaip kad manote nevykelius, tai matyti is Jusu komentaru. bet sitas atvejis yra ne siaip sarsalyne. Facefookas uzsiima cenzura, ir tai yra zymiai didesne problema, nei kad nuskriaustas Radzvilas. suprantu, esate leftistas, taigi Jums patinka, kad “nejusiskas” mintis cenzuruoja, o “jusiskas” proteguoja. bet nepamirskite, kad cia veikia privati cenzura. gali atsitikti, kad facebookams ims patikti dar kitokios idejos o jusiskes nebepatikti. taigi, gali buti kad atsidursite situacijoje, kurioje dabar daznai atsiduria konservatyviu, tradiciniu paziuru atstovai.  jeigu turite supratimo, o atrodo, kad turite, tai suprasite ape ka as cia

stasys        2019-03-28 17:15

- kaip tas feizbukas išdrįso .. kaip jį žemė nešioja !!  uch ,..na viskas garą nuleidau dabar jau galima ir galva vadovautis. Sunku ta str. pavadinti neabejingu piliečiu atsakas , labiau panašu į kažkokiu masių valdymo svirtelę ..uptelėjai ir širšėlinas sujudo ..

Gailei       2019-03-28 16:54

Šiuo atveju plangiškiams artimiausia vieta būtų juvelyrikos namai “Yurga” Turgaus g. 10 Klaipėdoje. Arba reikėtų susisiekti su Klaipėdos regiono savanoriu. Daugiau informacijos: http://www.radzvilas2019.lt/p/pasirasykite.html

Gailė       2019-03-28 15:14

Palangoje kur? Yra norončių.

Pasirašyti galima       2019-03-28 14:48

už Radžvilo sąrašą Vilniuje, Trakų g. 16 “YURGA” būstinėje.

$+$       2019-03-28 11:28

„...tariamai laisvų ir demokratinių rinkimų metu”. Nuo to ir pradėčiau, visa kita – balsų skaičiuotojų performansas naivuoliams.

rinkėjai       2019-03-28 11:17

Patikslinu - popieriniai parašai kaip tik nuo pat pradžių buvo ir yra laikomi prioritetu. Pasisiūlę savanoriai ir patys komiteto nariai juos renka kasdien. Nesitikima internetu surinkti smarkiai virš 4 tūkstančių.

rinkėja iš Kauno       2019-03-28 9:58

noriu atkreipti dėmesį, kad iš V.Radžvilo sąrašo surinkto parašų skaičiaus daugiau yra popierinių parašų nei elektroninių. Matyt Radžvilo komanda ir ypač, spėju, jos jaunimas, pernelyg buvo sudievinęs feisbuko ir IT galias. O juk info apie tai, kur už Radžvilo komitetą galima pasirašyti popieriniame lape buvo kone įslaptinta, nes matyt štabo laikyta “nereikšminga”, nes “seniai vis vien nepasirašys, nes net nežino, kas tas Radžvilas”. 
Ir šiame tinklapyje dar visai nesenai buvo Radžvilo kvietimas pasirašyti už jį, smulkiai instruktuojant, kaip tą padaryti el. būdu. Bet apie popierinius parašus - nė mur mur. Prieš kelias dienas šiaip ne taip atkapsčiau info, kad popieriniai parašai Radžvilui paremti Kaune renkami Daukanto g. 18 salone “Yurga”.
Nenuvertinkit buvusių Sąjūdžio eilinių ir rėmėjų - tai jų, šiandieninių “senių”,  dėka sulaukėme Nepriklausomybės atkūrimo Kovo 11-ją. Jeigu būtų anksčiau imta skelbti info apie tai, kur renkami popieriniai parašai paremti Radžvilo judėjimui “Susigrąžinkime valstybę” , šiandien jau turėtumėte tuos 10 tūkstančių parašų ir su kaupu.

kosmetiniai pakeitimai       2019-03-28 9:37

cia tik kosmetiniai pakeitimai, po kiek laiko ir vel tai pasikartos.
ka is tikruju reiketu daryti, tai susirasti koki nors seimo nari ar keleta nariu (panasiai, kaip kad Puidokas ar Dagys del vaiku atiminejimo), kad nuolat facebooko cencuzos klausima keltu. nuolat ir ikyriai. primenant Lenkijos atveji su juo, siulant visokius facebooko apribojimus ir grieztinimus,jeigu nepasitaisys, iskaitant mokestinius (juk nemoka jie jokiu mokesciu Lietuvoje). gal tada kas nors ir pajudes. gal dar ir kokiu nors sajungininku rasite netiketu, manau, akd internetine cenzura aktuali ne tik nacionalistams ir tradicionalistams, internete visokiu kitokiu dalyku vyksta daug.
o peticijos veikai labai mazai, patys ta zinote. beje, internetine cenzura galetu buti gera tema naujajame Europos parlamente.

Dėkui visiems       2019-03-28 8:45

masiškai rašiusiems feisbuko administracijai dėl šio pažeidimo. Solidarumas yra jėga.
V.Radžvilo nuorodą feisbukas ką tik atblokavo.
Tik kirba klausimėlis - ar po naujos skundų bangos vėl neužblokuos?

Istorija       2019-03-28 8:43

Proto užblokuoti, neįmanoma, jis plinta oru, kaip virusas, Sąjūdį blokavo ir dar kaip, neužblokavo, tik reikia kad protas atsirastu.

Faktas       2019-03-28 8:20

Kol Delfynas ragina mums galvoti, kad ruskynas įsikiš į rinkimus kuriais nors būdais, globalynas jau įsikišo.

Rūta       2019-03-28 8:07

„Facebook“ blokada skandalingas faktas. Atkreipkit dėmesį ir į dvaro politologus ir kitus propogandistus (Valentinavičių, Kirkilą). Užėmę viešąją erdvę, jie formuoja tautai labai neigiamą nuomonę apie V.Radžvilą, vadindami jį marginalu, populistu, nacionalistu. Primityvu ir žema. Jie bijo V. Radžvilo. Balsuokime už V.Radžvilą.

Deivis        2019-03-28 0:23

Visa tai neoliberalų-marksistų darbas. Jie kaip žiurkės. Niekas nereaguos.Bet visada išeitis yra.

velniop tą Cukerbergo Veidasnukę       2019-03-28 0:20

Pereikite į Čirškalą (Twitter) ir vargo sau nematysite. Nebūkite baudžiauninkais, turėkite orumo. Draugiški tinklalapiai išplatintų naujas nuorodas ir žmonės greitai priprastų.


Rekomenduojame

Viktoras Jašinskas. Juodasis pirmadienis

Kun. Robertas Grigas primena: ne tvoros ir ne tanketės apsaugo parlamentus…

Nida Vasiliauskaitė ir jos „Lapių medžioklės“. Išvarymo instrukcijos: sugauti, išvyti, dezinfekuoti

Ramūnas Aušrotas. Apie sprendimų „greitumą“

Geroji Naujiena: Sekime Jėzų ir nebūsime sugėdyti

„Teisingumo registras“: ar esate pasiruošę gyventi be pilietinių teisių?

„Neredaguota“ pokalbis su Aurelijumi Veryga apie pandemija ir politiką

Lietuvos šeimų sąjūdžio tarptautinė konferencija po mitingo: „Valstybių ateitis diktatūros šešėlyje“ (vaizdo įrašas)

Algimantas Rusteika. Kas bandė organizuoti riaušes?

Liudviko Jakimavičiaus pastebėjimas: ant ko tada visas bėdas vers?

Rugsėjo 10 d. mitingo Katedros aikštėje rezoliucija

Mero rinkimai Trakuose. Ramūno Aušroto programa: kaip išspręsti įsisenėjusias Trakų komunalinio ūkio problemas?

Nidos Vasiliauskaitės kalba rugsėjo 10 dienos mitinge Katedros aikštėje (vaizdo įrašas): „Mes nesiderame!“

Rugsėjo 10 dienos mitingo Katedros aikštėje vaizdo įrašas

Vasariški pokalbiai su Dovilu Petkumi. Arkivyskupas ir nuncijus Ukrainai Visvaldas Kulbokas: Šv. Sostas gali būti tarpininku siekiant taikos

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Globalistinė Lietuvos užsienio politika

Vygantas Malinauskas. Kodėl Lietuvai taip nesiseka suvaldyti pandemijos? Palyginimas su kaimynais ir ... Indija

Nida Vasiliauskaitė. Nebijokime. Tai jie tegu bijo

William H. McRaven kalba Techaso universiteto studentams: kaip įveikti pasaulį

Iš propagandos frontų. Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė – net jei sau prieštarauja, vis tiek teisūs, arba Liežuvis – pikčiausias jų priešas

„Neredaguota“ pokalbis su advokatu prof. dr. Ignu Vėgėle. Valstybė ir teisė

Nidos Vasiliauskaitės replika apie netrukus įsigaliosiančius draudimus

Linas V. Medelis. Uždrausti valdantiesiems giedoti himną – Tautišką giesmę

Pandemiją galima valdyti ir kitaip: pranešimų ištraukos ir reportažai iš STI konferencijos „Demokratija karantine. Susikalbėjimo galimybės“

Šiandien legendinio partizano J. Lukšos-Daumanto atminimą istorikai įprasmins tarptautine konferencija apie ginkluotą antisovietinį pasipriešinimą

Justas Sakavičius. Dėl ko verta sunerimti VISIEMS

Vesti visuomenę prie Jėzaus: kun. N. Pipiro mintys ir bendražygio dr. D. Stakišaičio prisiminimai minint s. Ados-Benvenutos Urbonaitės šimtmetį

Advokatai J. Sakavičius ir A. Mozeris: nei tarnautojai, nei mokyklų administracijos neturi teisės skatinti mokinius skiepytis be tėvų žinios

Prof. Alvydas Jokubaitis: jei katalikai reikalautų to paties kaip homoseksualai, kiltų skandalas

LRT: Lietuva kalba. Ką daryti su tūkstančiais Lietuvoje esančių migrantų – integruoti ar išsiųsti? V. Sinicos atsakymas, kurio jis nespėjo pagarsinti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.