Geopolitika, Liustracija ir desovietizacija, Žiniasklaida

Skaitiniai. Vytautas Radžvilas. Neįveikiama Putino glėbio trauka

Tiesos.lt redakcija   2018 m. sausio 7 d. 20:01

21     

    

Skaitiniai. Vytautas Radžvilas. Neįveikiama Putino glėbio trauka

Veidaknygė

Premjero S. Skvernelio užmojis gerinti santykius su Rusija sukėlė daug triukšmo. Tačiau vienas apžvalgininkas suprato tikrąją skandalo potekstę ir Lietuvos laukiančio geopolitinio iššūkio mastą bei grėsmę. V. Laučius (LRT.lt – ČIA) įžvalgiai atkreipė dėmesį į tai, ko nepastebėjo kiti „Rusijos klausimą“ gvildenantys politologai: vienu iš Skvernelio kritikų tapo tikėtinas pretendentas į šalies prezidento postą V. Ušackas, kuris pats yra karštas santykių su Rusija gerinimo šalininkas.

Ši įžvalga tikrai vertinga, nes ne tik leidžia, bet ir verčia daryti Lietuvos ateičiai itin svarbią išvadą. Iki šiol žiniasklaidoje daugiausia kalbama apie vadinamuosius „vatnikus“ prastuomenės sluoksniuose. Tuos nepagydomai nostalgija sovietmečiui sergančius ir Putino laukiančius „runkelius“, kurie pagrįstai patenka ne tik į žiniasklaidos, bet, kiek galima spręsti iš viešų ataskaitų, ir į VSD dėmesio akiratį. Jie tikrai nėra simpatiški.

Tačiau pernelyg didelis dėmesys jiems užgožia tai, kas pastebėta Laučiaus straipsnyje: Vladimiro Vladimirovičiaus glėbio trauka ne mažiau stipri ir ekonominio bei politinio, taip pat ir kultūrinio, „elito“ sluoksniuose. Neatsitiktinai Lietuvoje radosi visa puokštė verslininkų, kuriuos didžiai papiktino po 2014 m. agresijos Rusijai taikomos sankcijos. Reikšdami savo pasipiktinimą, jie parodė, kad nesibodi ir ukrainiečių krauju palaistomų pinigų. O tai reiškia, kad „elito“ sluoksniuose kur kas labiau nei atrodo yra išplitęs stiprus, bet gerokai subtiliau ir todėl nepastebimiau besireiškiantis „vatniko“ sindromas.

Jis gali būti net didesnė grėsmė nacionaliniam saugumui negu „runkeliškas“ – storžieviškas, tiesmukiškas ir todėl atgrasus – Putino glėbio ilgesys. Jeigu šio sluoksnio ekonominė galia ir įtaka bus konvertuota į politinę valdžią ir prezidento kėdėje atsidurs jų atstovas arba statytinis, Lietuvai prasidės iš tiesų sunkūs ir tamsūs laikai. „Elitinei“ ir „runkeliškajai“ vatninkystėms susiliejus į bendrą srovę, Lietuva į Putino glėbį bus nešama taip stipriai, kad sunku įsivaizduoti, kaip tam atsispirs.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dongdong8       2018-02-6 8:29
Virginija       2018-01-15 17:35

Reiktų išmokti sėkmingai laviruoti tarp Vokietijos ir savų, Lietuvos, interesų. Išlikti glaudžiuose santykiuose su JAV ir NATO mums labai svarbu.

Ponas Radziwilas       2018-01-9 20:47

turbūt yra sugriebtas už uodegos nematomos baimės rankos. Užtat jo rašliavos daro įspūdį atsiprašymų, meilikavimų ar persivertimų. Apima gėdos emocija.

Dzeikas       2018-01-8 17:04

—>17:52
Keliolika kiauliu kita karta sunkiau i skerdykla nuvaryti, jaucia padarai, kur genami.O cia bemaz 4 mln apgyvendintoje teritorijoje prasuko operacija “Laisve ir nepriklausomybe” nenaudodami placiaja prasme prievartos. Tai arba tie 4 mln nuovoka neprilygsta kolukio kiaulems, arba tamstos teorija klasikinis suokalbio teorijos variantas.

Marginalas SvernasdarėrepeticijąGarliavojui       2018-01-8 16:52

Per daug reikšmės ir garbės skvernui. Repeticiją rengė ne šis vabalėlis, bet būsimoji partinės mokyklos dėstytoja, kada kartu su Aleksėjumi Kudrinu mokėsi raudonojoje burliokijoje, kaip reikės vieną kartą ir visiems laikams parodyti nepatenkintiems, kas yra Tikroji Valdžia.
Lietuvoje yra atlikta, o šiandien - galutinai užbaigiama, puiki spectarnybų operacija pavadinimu “Laisvė ir nepriklausomybė”.

feikas.       2018-01-8 13:21

dzeikas šį kart kaip pirštu į akį.

Nuovokumas nėra paveldimas        2018-01-8 11:23

Tokie čia įmesti propagandonai, kaip «Skirmantė», savo primityvumu tik pila vandenį ant Kremliaus propagandistų malūno, nes patvirtina pastarųjų ideologijos pranašumą, geresnį pagrįstumą, patruauklumą ir pan.
Kalbėjimas užkeikimais labai būdingas libkonams ir liberastams.
Prisidengiant Putinu vykdomas liberalmarksistinis suverenių valstybių ir krikščioniškos Vakarų civilizacijos išardymo planas.

Dzeikas       2018-01-8 10:53

Magneto desnis. Magnetas kaip zinia traukia tik gelezi, kitu metalu, juolab nemetalu jis niekaip neveikia.
Sia analogija pasiuliau kad paaiskinti kodel Rusija traukia Lietuva, o netraukia sakykim Suomijos.Arba traukia, bet zymiai mazesniu mastu Lenkija.
Kiekvienos salies sankloda sudaro PIRMOJE EILEJE sociumas.Gyvenimo budas.Jei kas apeliuos i kalba atsakysiu,kad tai nr-16.Bent jau ne pirmaeilis ir net ne antraeilis klausimas. JAV ir JK kalba viena kalba, o tautu mentalitetas ar ne diametraliai priesingas.Amerikieciai zymiai artimesni vokieciams(ypac sveicarams),nei anglams.
Tai stai, minetas lemiamas faktorius tiek Rusijoje , tiek Lietuvoje vienodas. Geopolitine inercija, idirbis, tautiniai santykiai,- Lietuva buvo Rusijos uzkariauta 1795 ir 1940 metais,- lemia Lietuvos naryste is esmes antirusiskame NATO gynybiniame aljanse.Tai - antstatas.
Taciau gilumine esme ja traukia i Rusijos glebi.Musu ukis, ekonomika,verslas ,kaip ir Rusijos NEMOKA konkuruoti kokybe ir efektyvumu.Todel panaikinus muitus, dirbtinas uztvaras(su Vakaru pasauliu) jis merdi ir isnaudojes vidinius rezervus bankrutuoja. Is cia ir trauka prie tokio paties.Rusijos seselyj, Rusijos ekonomineje erdveje tautinis verslas isgyvens.Todel Lietuva kaip narkomanas nepaisnat shoko patirto nuo perdozavimo (pernelyg didelio Rusijos isigalejimo) vel ir vel traukia “ant adatos”.
Buduliu lygyje tai pasireiskia mineto elemento motto: “n-x man ta laisve,as est noriu!” Taciau buduliai madu nediktuoja.Jie tik fonas.
O stai kai stambusis, oligarchinis kapitalas “est nori” ... tai jie varna privers lakstingala ciulbeti, o jau “gaisrininko dukra” su mentu ...patys suprantate.

putina tai labai protingas       2018-01-8 10:41

visas pasaulis nekenčia ir juokiasi iš ruskyno, valdomo kgbisto putino.
——
bet mūsų baudžiauninkams jis patinka: putinas tikras ponas, turtingai gyvena, daug milijardų pasivogęs - supras nabagėlius, kurie tik vogti temoka ir svetimu geru naudotis.

CDWQ       2018-01-8 8:28

skaitau ir stebiuosi: tiesiog neiūsenkanti švonderių ir šarikovų buveinė ...smile

Jūs kaip norit       2018-01-8 8:01

O man patiktų, kad putinas ateitų bent savaitei. Nors panaikintūm lietuvišką idiotokratiją - tai kvailių ir idiotų šalis. Gal nors lengviau atsikvėptūm po idiotokratijos sunaikinimo.

Skirmantė       2018-01-8 0:51

Putino jėga yra bomba, baikim mistifikuot tariamą Rusijos galią.  Rusija net skanių makaronų pagamint nesugeba.

Skirmantė       2018-01-8 0:49

Yra arba bus tam tik vienas kelias: įtakingus putinistinius runkelius -vadinamąjį elitą -sukišti už grotų. Kaimai ištuštėjo, vietos atsirado. Mes per ilgai vaikštom per aplinkui, o ne tiesai. ir visame kame turim aplinkkelio rezultatą.

Padarykime, ką privalome       2018-01-8 0:10

Vakar Ušackas pokalbyje su Makaraityte pritarė E. Macrono politinėms nuostatoms
ir veiksmams, o juk federalistas Macronas yra aršaus globalisto ir pilkojo globalizacijos kardinolo Ž. Attali mokinys ir jo idėjų įgyvendintojas.
Ušackas tai turėtų žinoti, bet, ir tai esminis klausimas,
ar pajėgus suprasti Ž. Attali nomadinės ideologijos padarinius?
Jei norima orientuotis didžiosios politikos strategijose ir, atitinkamai,
kas iš to plaukia suverenių (ar taip savę vis dar įvardijančių) valstybių atžvilgiu, būtinas, pavadinkimes ąlyginai, metafizinis mąstymas.
Vien lietuvių kalba, anot A. Maceinos, mums suteikia mąstysenos priemonių šiokį tokį pranašumą prieš daugelį kitų kalbų (pvz., lotynų, anglų ar rusų),
todėl ne tik galime, bet ir privalėtume, kaip ir laisvinimosi iš sovietų imperijos atveju tai padarėme, permąstyti, pagrįsti ir siūlyti ES, kaip tautų valstybių sąjungos, reformos strateginį projektą.
Žinoma, E. Macronas, kaip ir Gorbio laikais Žakas Širakas, vėl pareikštų,
kad esame apgailėtini ir vėl praleidome progą patylėti.
Mes turime teisę išlikti kaip lietuviai ir gyventi Lietuvoje?

ne, ne,       2018-01-7 23:48

Ne runkeliai laukia Putino glėbio o komistai/LSRS direktoriai/nomenklatūrininkai/ KGBistai išsivystę į verslininkus kad atsidarytų Rusijos rinka.

Ekspertas       2018-01-7 22:52

Patinka ar ne, reikia konstatuoti, kad globalioje tvarkoje vyrauja jėgos: JAV, Kinija, ES ir Rusija. ES stipriai nudusinta, todėl kad ji yra ir JAV konkurentė, o Rusija stipriai sureikšminta, kaip globalios politikos realizavimo įrankis. Žaidimas toks, kad galimas ES ir Rusijos aljansas, prieš JAV ir Kinija. ES kitokių variantų neturi, nes ES aliansas su JAV, tiesiog ES yra pražutingas. O Skvernelis galbūt žino kažką daugiau, juk ir popiežiui buvo pristatytas. Žino kažką ir Andriukaitis. Gal ne tiek kad žino, bet veikia kaip biorobotai pagal jiems siunčiamus signalus.

totalitarizmo piramidė traukia       2018-01-7 22:39

tiksliau taip būtų.
antikrikščioniškos (gyvuliškos) jėgos nori savo pasaulio: gyventi piramidėje.
Lietuva taip ir gyvena: pagal savo emigraciją, atskirtį.
O ką darysi, kad sovietukai - ateistai - tikri Lietuvos šeimininkai ir valdovai.
——
belieka melstis ir aukotis

$+$       2018-01-7 22:16

Naujametinis nusišnekėjimas.Daukantūra jau seniai tapo A. Merkel kanceliarijos poskiriu už “reichstago” ribų.

Kai B. Obama “perkrovė” santykius su Kremliumi, Lietuva nebegauna operatyvinės informacijos iš JAV apie geopolitinę situaciją regione. D. Grybauskaitė persikvalifikavo į vaikų prieglaudų globėjas. Šeimyninei nuotraukai. Štai ir vis užsienio “politika”.

Vyriausiasis komjaunuolis paliktas poste ne atsitiktinai. Niekas neturi žinoti, kad Lietuvoje niekas nevykdo jokios užsienio politikos. Jos, tiesiog, nėra. S. Skvernelio pasisakymas apie santykius su Rusija - mėsgalis “lapatologams” ir kitokiems daunams.

Ir tai jums ne kokios nors Dūnios plagiatas apie “atodangas” 2017 m.

erlas       2018-01-7 22:07

rašinio autorius paveiktas valdžią antikonstituciškai neteisėtai užgrobusių nkv-distų, kgb-istų, ..., jų palikuonių (t. y. sovietsko aktyvo) propagandos. “runkialiais” pirmiausia buvo pavadinti nepatenkinti sovietsko aktyvo vykdomais nusikaltimais pilečiai. jei iš tų “runkelių” kas nors laukia v. putino, tai tik (didžiai didžiąja dauguma) su to pačio sovietsko aktyvo pritarimu okupacijos laiku importuoti iš didžiosios rytų kaimynės kolonistai. labiausiai to v. putino ir laukia tas “elitas” (sovietskas aktyvas) ir taip vadinamais verslininkais tapę iš tos pačios komunitinės išvietės srutų duobės.

Svernas darė repeticiją Garliavoj       2018-01-7 21:32

Daša stebėjo transliaciją.
Pavyko operacija.
Mergaitė pasakiusi tiesą ,uždusinta kaldryte.

Tarabilda       2018-01-7 21:03

Skvirnelis ne prie ko. Pirmoji apie santykių gerinimą su “kaimynais” dar prieš gerą savaitę iki Skvirnelio leptelėjo Prezidentė. Bet jos retorikorikos permainų kažkodėl Lietuvos žurnalistų elitas stengėsi nesureikšminti ir nepastebėti. Skvirnas tik išplėtojo josios eksc. užuominą.
Radžvilo interpretacija apie dviejų vatnykinių frontų susiliejimą per sekli, nes pati idėja ateina iš Šrioderio Vokietijos ir Macrono. Vokiečiams labai jau maga gauti legalumo mandatą Nord Streemui 2. Prezidentei maga įtikti vokiečiams.” Vot i vsie diela, tovarišči.” Esam suspausti replių, išteptų rusiška alyva.
Geopolitika sukasi labai ne mūsų naudai, nes ES visomis išgalėmis stengsis mažinti JAV įtaką regionui. Ir matome ženklų, kaip Lietuva prisideda prie Vokiečių “kovos” su JAV ir NATO Rusijos naudai.


Rekomenduojame

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.