Dienos aktualija, Istorija, Propagandos ir ideologijos analizė, Geopolitika

Skaitiniai. Vidmantas Valiušaitis rekomenduoja: „Svarbus aukščiausio JAV diplomato pareiškimas ir svari politinė parama Baltijos valstybėms“

Tiesos.lt redakcija   2020 m. liepos 31 d. 7:29

20     

    

Skaitiniai. Vidmantas Valiušaitis rekomenduoja: „Svarbus aukščiausio JAV diplomato pareiškimas ir svari politinė parama Baltijos valstybėms“

Svarbus aukščiausio JAV diplomato pareiškimas ir svari politinė parama Baltijos valstybėms bandymų perrašinėti istoriją ir neigti Lietuvos, Latvijos ir Estijos okupaciją akivaizdoje.

Mark Pompeo pareiškė, kad „Baltijos valstybių – Estijos, Latvijos ir Lietuvos – sovietinė okupacija ir aneksija 1940 metais buvo nusikalstamas aktas ir palygino tai su šiandieniniais Rusijos kariniais manevrais Ukrainoje ir Gruzijoje“.

Aiškus, tiesus, konkretus kalbėjimas be jokių „bet“ ir „o“, ką paprastai daro tie, kurie atvirai neigti okupacijos nedrįsta, bet tada visokiais išvedžiojimais pritempinėja, kad „ir jūs“, maždaug, „kalti“.

Privalu perskaityti.

stripes.com: „Pompeo calls 1940 Soviet occupation of Baltics ‘a criminal act’“

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al. Tomui J.       2020-08-1 23:22

Na, kai bolševikai paims Amerikoj valdžią, Amerika pagaliau prisijungs prie taikingų valstybių ir niekam nebegrės.

T0mas J.       2020-08-1 17:54

Anokia čia “parama”, kai paremia valdžios atstovas valstybės, nuolat vykdančios pasaulyje okupacijas ir kitus nusikalstamus aktus..
Kai Lietuva 1990.03.11 paskelbė Nepriklausomybės atkūrimą ir mums buvo labai svarbus užsienio valstybių atsakas - JAV mūsų Nepriklausomybę pripažino 45-ta pasaulyje; net dvi musulmonų šalys aplenkė JAV.

stasys        2020-08-1 8:48

Dzūkija 2020-07-31 11:13 > parodykite man nors viena politika , kurio pažiuros pasikeitė ir ta Jis pripažino viešai . Jaunimas kuris šiandiena keičia ..senąją gvardija turi vilčiu būti kitokiais , bet anie beviltiški “pesliai” ir toliau kapojantis sena puvančia mėsą .

ah1       2020-07-31 21:02

Buvo antras pasaulinis karas, prasidėjęs 1939 rugsėjo 1 d., o kare kaip kare, mūsų “seliamonai” pasinaudojo proga ir svetimomis rankomis atgavo Vilniaus kraštą, okupuotą Lenkijos. Tai kodėl apie vieną okupaciją skalambinama o apie kitą okupaciją nutylima? Diplomatija?

> 2020-07-31 19:00       2020-07-31 19:15

kad tavo, juliau Milaiti, subinė galinga ir neturi sau lygių nesistebime, kad ir kokiu kisu, pisu, dzeiku (julesu) bešiktum šioje svetainėje.

Dzeikas       2020-07-31 19:00

Daznai galvoju, is kokios subines iskrito stasiai ir prasalaiciai. Atrodo radau ju idejinius protevius. Pirmasis, mazdaug minutes ilgio epizodas:
https://youtu.be/WZEoqLgyi1U?t=369
Forma keiciasi.Esme - ne.
O kokia esme? Purena dirva bolshevizmui ar panasiam sh.

Prašalietis       2020-07-31 18:16

Lietuvos “draugas” Trumpas visiems “prisipažino”, kad JAV laimėjo pirmą pasaulinį karą ir antrą pasaulinį karą vieni be kitų valstybių pagalbos. Jeigu “svarbiausias JAV diplomatas” pasakė, kad padės Baltijos šalims, reiškia padės… Tą rodo ir istorija. JAV pagalbos pavyzdys yra šiandiena didvyriu pasidaręs Lukša-Daumantas. 1947 metais per pirmą mūšį su stribais buvo su savo būriu sumuštas. Pačiam, kaip vadui, pasisekė pabėgti. Jis atsidūrė Švedijoje, po to JAV. Ten baigė diversantų kursus. Įgavęs kovinio mokslo su grupe diversantų 1949 metai per Londoną, padedant Anglijos žvalgybai, buvo slaptai permestas lėktuvu į Lietuvą organizuoti didvyriškų ir pergalingų kovų su rusiškai okupantais. Gavusi žinią, kad Lukša -Daumantas sėkmingai su savo grupe nusileido prie Kauno, NKVD buvo duotas uždavinys Lukšą paimti gyvą, kurį kaip JAV diversinės veiklos įrodymą buvo numatyta pristatyti Tautų Asamblėjai. Prie Garliavos laukė pasala, į kurią grupę su visu Lukša vedė NKVD perverbuotas banditėlis"Jonukas”. NKVD-istų nelaimei, pasaloje buvusių NKVD-istų akivaizdoje už Lukšos ėjęs buvęs kovotojas prieš okupantus"jonukas” Lukšą nušovė. Savo veiksmus NKVD istam teisino, kad jam pasirodė, kad Lukša pajautė pasalą ir pradėjoranka siekti turėtos granatos, kas galėjo sąlygoti buvusių pasaloje aukų buvimą. Kaip rodo Lukšos -Daumanto pavyzdys,JAV, kaip antrojo pasaulinio karo “nugalėtoja”, teikė “didžiulę pagalbą” kovotojams su rusiškais okupantais, todėl Lukša-Daumantas ir sugebėjo prie sovietinius okupantus “tiek daug mūsių laimėti už mūsų šiendieninę laisvę”. V.Lansbergiu su Brazausku padedant JAV beliko mažuma “sugriauti” Tarybų Sąjungą. Tad klausimas dėl JAV pagalbos Lietuvai, apie Latvius ir Estus nežinau, gali kilti tik nuo 30 metų patirto skurdo beviltiškai nukvakusiam ir dar neišsivaikščiojusiam “tautiniam patriotui”..

Dzeikas       2020-07-31 17:29

Aplamai, jeigu Lietuvoos karinis atsakas bazuojasi TIK ant JAV (ar Vakaru) palaikymo-nepalaikymo - tai tik laiko klausimas kad tautiskas elitas atsuks subine Rusijai ar padarys birzelio 15-ios dubli.
Kodel? Todel,kad Vakarai kipiezo atveju VISALAIK sakys tipo “jus tik nesikarsciuokite, jus tik neprovokuokite. Mes pasikalbesime su Rusija ir viska sureguliuosime.”
Panasiai,kaip su Zeligovskio “maishtu”

Žodžio laisvė...       2020-07-31 16:37

Ačiū ,Vidmanati Valiušaiti,už geras žinias.Žinosime,kad nesame vieniši.Bet,esant reikalui ,ar vėl pasikartos ta pati “pagalbos"istorija.Anoji pagalba mums brangiai
kainavo - net apie 30 000 netekome miško brolių-Lietuvos partizanų.

Dzeikas       2020-07-31 14:35

Nejaujui:
Is tamtos svecia islaikytinio mentalitetas net per kilometra. JAV saugos Lietuva, nes JAV “geros”.
JAV isikis i Rusijos ir Lietuvos konflikta esant sioms salygoms:
1. Konfliktas bus neisprovokuotas Lietuvos.
2. NATO 5 punkto pazeidimas reikstu JAV tarptautinio prestizo zlugima.
Visais kitais atvejais JAV karinis isikisimas reikstu ju kvailuma ir agresyvuma.
O siaip JAV matyt prieita isvada, kad su Putinu geschefto daryt neiseina - visiskas marozas. Ir nutare pridusint visais frontais: ekonominiu, kariniu,jurdiniu.
Tai JAV sprendzia savo reikalus cia.Klausimas kiek Lietuvos shudelitis dashus , kad yra proga rankas ant to pasildyt ir kazkokios geopolitines naudos is to apturet.

StasysG       2020-07-31 14:13

Perskaičiau,kaip buvo liepta. Kur tas 4 URM ministrų šiadieninis protokolas?——Nors ką ta Amerika mums gali padėti, jei savo valstybėje negali susitvarkyti.

Ar ta parama       2020-07-31 13:23

bus tokia, kaip Libijoje, Irake, Jugoslavijoje, Centrinėje ir Pietų Amerikoje?

Jules       2020-07-31 12:28

Mūsų kolchoznikai sugalvojo išlošt rinkimus be vargo rudenį, uždėję mums kaukęs ir įvedę Covid - 19 diktatūrą. Pasinaudoję milijardierių suvairuota Karūna prastuomenės sutramdymui - statymui į vietą ir realios ekonominės padėties nuslėpimui.

Dzūkija       2020-07-31 11:13

... beje, politikai ateina ir nueina…netgi kinta jų pažiūros ir interesai…tai, kaip dabar bus ???? atėjus kitiems politikams vėl rašysim naują istoriją ???? Galvokit…kol dar visai neišprotėjot….

Dzūkija       2020-07-31 11:10

... kiekvienas turi savo teises - tikėti, džiaugtis arba ne…tik gal kas nors žino, kodėl Lietuvos istorijai reikia paramos ...nesvarbu iš kur, kam jos reikia ??? juk istorija yra tai, kas buvo - faktai, dokumentai, įvykių dalyvių liudijimai…tai, kaip čia yra ??? faltai gali keistis, pasikeitus valdžiai ???? Atsibuskit….

Nejau       2020-07-31 10:33

Valiušaitis nuoširdžiai tiki JAV gerumu?

Taip taip       2020-07-31 9:48

Dar pamiršau paliktus kurdus su raudonom vėliavytėmis.

Taip taip       2020-07-31 9:47

Jaltos susitarimai, pokario pažadai, dabar eilinis pareiškimas. Širdis džiaugiasi, ramiau miegosiu.

stasys        2020-07-31 9:18

Reikėjo parašyti apie naujai pasirašyta Liublino sutartį .smile Gal tai nėra toks svarbus įvykis bet įdomus tuo jog atkuria senosios Lietuvos dvasia iškylus naujoms grėsmėms regione .

Kis       2020-07-31 9:12

Budriai saugo milzino ranka.


Rekomenduojame

Rasa Čepaitienė. Atjautos koeficientas

Algimantas Rusteika. Laikas atšildyti užšalusias širdis

Andrius Švarplys. Broliai ir sesės katalikai, galbūt nereikia vynioti į vatą to, kas šiaip nėra suvyniojama?

Iš skaitytojų pašto: Artūras Skrinska. Utopinis rinkėjas

Ramūnas Aušrotas. Dar kartą apie tai, ką Popiežius sako, ir ko nesako

Robertas Grigas. Tikrovės faktai, kurių jokios autoritetų ištarmės atšaukti negali

Ramūnas Aušrotas. Nėštumo nutraukimas įtarus vaisiaus ligą ar neįgalumą prieštarauja Lenkijos Konstitucijai

Lietuvos vyskupų konferencijos informacinis pranešimas apie Popiežiaus išsakytas mintis filme „Francesco“

Vygantas Malinauskas. Bažnyčios mokymas nėra asmeninė Popiežiaus nuosavybė

Algimantas Rusteika. Sekmadienį laukia rinkimai be tikrų pasirinkimų

Justas Mundeikis. Magiškas švietimo finansavimas 2021 m. biudžete

Ramūnas Aušrotas. LRT iškraipė tekstą – popiežius Pranciškus pasakė: „Jie turi teisę būti šeimos dalimi“

Giedrė Barčkutė. Ar konservatoriams pavyks laimėti katalikų rinkėjų balsus?

Vytautas Radžvilas. Netikėjimo kaina: juk ir mes tai galėtume

Romas Lazutka. Nebus gerovės, kol vieni kitus laikysime kvailiais (apie 13 pensiją ir ne tik)

Audrius Bačiulis. Naujienos iš Karabacho fronto

JT piktnaudžiavimas žmogaus teisėmis (I)

Vytautas Sinica. Švedija: multikultūralizmo grimasos

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai, kvailiai – valdžioje

Agnė Širinskienė. Kas būna, kai prišneki apie svainio partiją

Popiežius Pranciškus apie neoliberalizmą

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai ir kvailiai – valdžioje

Švedija keičia kursą – jungiasi prie rytų europiečių: policija prabilo apie „grėsmę sistemai“, griežtinti įstatymus reikalauja net buvęs ABBA narys

Eidamas 101-uosius metus mirė partizanas Jonas Svilainis-Liūtas

Liudvikas Jakimavičius. Papolitikuokim

Tikėjimo mokymo kongregacija: Tikintieji turi žinoti – ant kortos statoma moralinės tvarkos esmė, susijusi su visapusiška žmogaus gerove

Geroji Naujiena: būti Jo

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.