Dienos aktualija, Istorija, Propagandos ir ideologijos analizė, Geopolitika

Skaitiniai. Vidmantas Valiušaitis rekomenduoja: „Svarbus aukščiausio JAV diplomato pareiškimas ir svari politinė parama Baltijos valstybėms“

Tiesos.lt redakcija   2020 m. liepos 31 d. 7:29

20     

    

Skaitiniai. Vidmantas Valiušaitis rekomenduoja: „Svarbus aukščiausio JAV diplomato pareiškimas ir svari politinė parama Baltijos valstybėms“

Svarbus aukščiausio JAV diplomato pareiškimas ir svari politinė parama Baltijos valstybėms bandymų perrašinėti istoriją ir neigti Lietuvos, Latvijos ir Estijos okupaciją akivaizdoje.

Mark Pompeo pareiškė, kad „Baltijos valstybių – Estijos, Latvijos ir Lietuvos – sovietinė okupacija ir aneksija 1940 metais buvo nusikalstamas aktas ir palygino tai su šiandieniniais Rusijos kariniais manevrais Ukrainoje ir Gruzijoje“.

Aiškus, tiesus, konkretus kalbėjimas be jokių „bet“ ir „o“, ką paprastai daro tie, kurie atvirai neigti okupacijos nedrįsta, bet tada visokiais išvedžiojimais pritempinėja, kad „ir jūs“, maždaug, „kalti“.

Privalu perskaityti.

stripes.com: „Pompeo calls 1940 Soviet occupation of Baltics ‘a criminal act’“

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al. Tomui J.       2020-08-1 23:22

Na, kai bolševikai paims Amerikoj valdžią, Amerika pagaliau prisijungs prie taikingų valstybių ir niekam nebegrės.

T0mas J.       2020-08-1 17:54

Anokia čia “parama”, kai paremia valdžios atstovas valstybės, nuolat vykdančios pasaulyje okupacijas ir kitus nusikalstamus aktus..
Kai Lietuva 1990.03.11 paskelbė Nepriklausomybės atkūrimą ir mums buvo labai svarbus užsienio valstybių atsakas - JAV mūsų Nepriklausomybę pripažino 45-ta pasaulyje; net dvi musulmonų šalys aplenkė JAV.

stasys        2020-08-1 8:48

Dzūkija 2020-07-31 11:13 > parodykite man nors viena politika , kurio pažiuros pasikeitė ir ta Jis pripažino viešai . Jaunimas kuris šiandiena keičia ..senąją gvardija turi vilčiu būti kitokiais , bet anie beviltiški “pesliai” ir toliau kapojantis sena puvančia mėsą .

ah1       2020-07-31 21:02

Buvo antras pasaulinis karas, prasidėjęs 1939 rugsėjo 1 d., o kare kaip kare, mūsų “seliamonai” pasinaudojo proga ir svetimomis rankomis atgavo Vilniaus kraštą, okupuotą Lenkijos. Tai kodėl apie vieną okupaciją skalambinama o apie kitą okupaciją nutylima? Diplomatija?

> 2020-07-31 19:00       2020-07-31 19:15

kad tavo, juliau Milaiti, subinė galinga ir neturi sau lygių nesistebime, kad ir kokiu kisu, pisu, dzeiku (julesu) bešiktum šioje svetainėje.

Dzeikas       2020-07-31 19:00

Daznai galvoju, is kokios subines iskrito stasiai ir prasalaiciai. Atrodo radau ju idejinius protevius. Pirmasis, mazdaug minutes ilgio epizodas:
https://youtu.be/WZEoqLgyi1U?t=369
Forma keiciasi.Esme - ne.
O kokia esme? Purena dirva bolshevizmui ar panasiam sh.

Prašalietis       2020-07-31 18:16

Lietuvos “draugas” Trumpas visiems “prisipažino”, kad JAV laimėjo pirmą pasaulinį karą ir antrą pasaulinį karą vieni be kitų valstybių pagalbos. Jeigu “svarbiausias JAV diplomatas” pasakė, kad padės Baltijos šalims, reiškia padės… Tą rodo ir istorija. JAV pagalbos pavyzdys yra šiandiena didvyriu pasidaręs Lukša-Daumantas. 1947 metais per pirmą mūšį su stribais buvo su savo būriu sumuštas. Pačiam, kaip vadui, pasisekė pabėgti. Jis atsidūrė Švedijoje, po to JAV. Ten baigė diversantų kursus. Įgavęs kovinio mokslo su grupe diversantų 1949 metai per Londoną, padedant Anglijos žvalgybai, buvo slaptai permestas lėktuvu į Lietuvą organizuoti didvyriškų ir pergalingų kovų su rusiškai okupantais. Gavusi žinią, kad Lukša -Daumantas sėkmingai su savo grupe nusileido prie Kauno, NKVD buvo duotas uždavinys Lukšą paimti gyvą, kurį kaip JAV diversinės veiklos įrodymą buvo numatyta pristatyti Tautų Asamblėjai. Prie Garliavos laukė pasala, į kurią grupę su visu Lukša vedė NKVD perverbuotas banditėlis"Jonukas”. NKVD-istų nelaimei, pasaloje buvusių NKVD-istų akivaizdoje už Lukšos ėjęs buvęs kovotojas prieš okupantus"jonukas” Lukšą nušovė. Savo veiksmus NKVD istam teisino, kad jam pasirodė, kad Lukša pajautė pasalą ir pradėjoranka siekti turėtos granatos, kas galėjo sąlygoti buvusių pasaloje aukų buvimą. Kaip rodo Lukšos -Daumanto pavyzdys,JAV, kaip antrojo pasaulinio karo “nugalėtoja”, teikė “didžiulę pagalbą” kovotojams su rusiškais okupantais, todėl Lukša-Daumantas ir sugebėjo prie sovietinius okupantus “tiek daug mūsių laimėti už mūsų šiendieninę laisvę”. V.Lansbergiu su Brazausku padedant JAV beliko mažuma “sugriauti” Tarybų Sąjungą. Tad klausimas dėl JAV pagalbos Lietuvai, apie Latvius ir Estus nežinau, gali kilti tik nuo 30 metų patirto skurdo beviltiškai nukvakusiam ir dar neišsivaikščiojusiam “tautiniam patriotui”..

Dzeikas       2020-07-31 17:29

Aplamai, jeigu Lietuvoos karinis atsakas bazuojasi TIK ant JAV (ar Vakaru) palaikymo-nepalaikymo - tai tik laiko klausimas kad tautiskas elitas atsuks subine Rusijai ar padarys birzelio 15-ios dubli.
Kodel? Todel,kad Vakarai kipiezo atveju VISALAIK sakys tipo “jus tik nesikarsciuokite, jus tik neprovokuokite. Mes pasikalbesime su Rusija ir viska sureguliuosime.”
Panasiai,kaip su Zeligovskio “maishtu”

Žodžio laisvė...       2020-07-31 16:37

Ačiū ,Vidmanati Valiušaiti,už geras žinias.Žinosime,kad nesame vieniši.Bet,esant reikalui ,ar vėl pasikartos ta pati “pagalbos"istorija.Anoji pagalba mums brangiai
kainavo - net apie 30 000 netekome miško brolių-Lietuvos partizanų.

Dzeikas       2020-07-31 14:35

Nejaujui:
Is tamtos svecia islaikytinio mentalitetas net per kilometra. JAV saugos Lietuva, nes JAV “geros”.
JAV isikis i Rusijos ir Lietuvos konflikta esant sioms salygoms:
1. Konfliktas bus neisprovokuotas Lietuvos.
2. NATO 5 punkto pazeidimas reikstu JAV tarptautinio prestizo zlugima.
Visais kitais atvejais JAV karinis isikisimas reikstu ju kvailuma ir agresyvuma.
O siaip JAV matyt prieita isvada, kad su Putinu geschefto daryt neiseina - visiskas marozas. Ir nutare pridusint visais frontais: ekonominiu, kariniu,jurdiniu.
Tai JAV sprendzia savo reikalus cia.Klausimas kiek Lietuvos shudelitis dashus , kad yra proga rankas ant to pasildyt ir kazkokios geopolitines naudos is to apturet.

StasysG       2020-07-31 14:13

Perskaičiau,kaip buvo liepta. Kur tas 4 URM ministrų šiadieninis protokolas?——Nors ką ta Amerika mums gali padėti, jei savo valstybėje negali susitvarkyti.

Ar ta parama       2020-07-31 13:23

bus tokia, kaip Libijoje, Irake, Jugoslavijoje, Centrinėje ir Pietų Amerikoje?

Jules       2020-07-31 12:28

Mūsų kolchoznikai sugalvojo išlošt rinkimus be vargo rudenį, uždėję mums kaukęs ir įvedę Covid - 19 diktatūrą. Pasinaudoję milijardierių suvairuota Karūna prastuomenės sutramdymui - statymui į vietą ir realios ekonominės padėties nuslėpimui.

Dzūkija       2020-07-31 11:13

... beje, politikai ateina ir nueina…netgi kinta jų pažiūros ir interesai…tai, kaip dabar bus ???? atėjus kitiems politikams vėl rašysim naują istoriją ???? Galvokit…kol dar visai neišprotėjot….

Dzūkija       2020-07-31 11:10

... kiekvienas turi savo teises - tikėti, džiaugtis arba ne…tik gal kas nors žino, kodėl Lietuvos istorijai reikia paramos ...nesvarbu iš kur, kam jos reikia ??? juk istorija yra tai, kas buvo - faktai, dokumentai, įvykių dalyvių liudijimai…tai, kaip čia yra ??? faltai gali keistis, pasikeitus valdžiai ???? Atsibuskit….

Nejau       2020-07-31 10:33

Valiušaitis nuoširdžiai tiki JAV gerumu?

Taip taip       2020-07-31 9:48

Dar pamiršau paliktus kurdus su raudonom vėliavytėmis.

Taip taip       2020-07-31 9:47

Jaltos susitarimai, pokario pažadai, dabar eilinis pareiškimas. Širdis džiaugiasi, ramiau miegosiu.

stasys        2020-07-31 9:18

Reikėjo parašyti apie naujai pasirašyta Liublino sutartį .smile Gal tai nėra toks svarbus įvykis bet įdomus tuo jog atkuria senosios Lietuvos dvasia iškylus naujoms grėsmėms regione .

Kis       2020-07-31 9:12

Budriai saugo milzino ranka.


Rekomenduojame

Vytautas Petruitis. Raudonasis retro

Algimantas Rusteika. Ir viskas tik iš baimės, kad pasakys, ko nereikia

Rastas prezidento Aleksandro Stulginskio lagerio dienoraštis

Švedija: reikalaujama referendumo dėl narystės Europos Sąjungoje

Nuo bačkos. Konservatorius Andrius Navickas: kandidatuoju antrą kartą, nes vis dar manau, kad yra daug svarbių darbų, kuriuos dera nuveikti

Tomas Baranauskas. Jei prireikė logikos, tai gal ir įveskite ją kaip discipliną mokyklose

Algimantas Rusteika. Politikai meluoja geriau

Kastytis Antanaitis. Ne gyvenimui, o matematikai mokome

Rasa Čepaitienė. Šliaužianti reabilitacija

Algimantas Rusteika. Tai ką – Apokalipsės raiteliai jau šį savaitgalį?

Vytautas Matulevičius. Liūnas

Rastas 1920 m. Mickevičiaus-Kapsuko laiškas atskleidžia Rusijos tikslus Lietuvoje

Ramūnas Aušrotas. Liūdna, nes juk ES pradžia buvo visai kitokia

Raymond Ibrahim. Hagia Sophia: Turkų pasakos prieš istorinius faktus

Algimantas Matulevičius. Lietuvoje galima išgyvendinti skurdą

Nida Vasiliauskaitė. Žmonija progresuoja. Iš kur žinome?

Algimantas Rusteika. Lempučių filosofija

Neringa Venckienė informuoja

Algirdas Endriukaitis. Kas laukia nacijos, jei jos politikams nerūpi valstybės egzistencinis likimas?

Nuo bačkos. Majauskas: Su Ingrida už Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Beprotybės kronikos: kas yra moteris

Tomas Čyvas. Įdomu, kada radikaliai kairioji minia uždraus Bulgakovą?

Algimantas Rusteika. Ar turi teisę atbuvę tremtį žinoti savo skundikus?

Geroji Naujiena: Padauginame tik dalydamiesi

Rasa Čepaitienė. Verygos paradoksas

Raimondas Navickas. Tai NE fontanas, tai kitaip vadinasi!

Liudvikas Jakimavičius. Covido simptomas: „Aplink nosį vaikšto šeškas – nieko neužuodžiu“

Vytautas Sinica. Siūlyčiau, priešingai, Lietuvai pagaliau viešai ir deramai pagerbti LAF’ą

Alvydas Jokubaitis. Noras panaikinti visus prietarus yra pats didžiausias prietaras

Arvydas Anušauskas Fainai Kukliansky: „Tai jau su J.Lukša-Daumantu viskas gerai?“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.