Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė

Skaitiniai. Rekomenduoja Vygantas Malinauskas: kodėl vertingiau palaikyti šiuolaikinį populizmą nei establišmento liberalizmą

Tiesos.lt redakcija   2017 m. gegužės 4 d. 20:11

5     

    

Skaitiniai. Rekomenduoja Vygantas Malinauskas: kodėl vertingiau palaikyti šiuolaikinį populizmą nei establišmento liberalizmą

Veidaknygė

Amerikos katalikų intelektualų mėnraštis The First Things paskelbė puikų tekstą apie tai, kodėl yra vertingiau palaikyti šiuolaikinį populizmą nei establišmento liberalizmą. Teksto autorius First Things redaktorius R. R. Reno atskleidžia raciją, kuria remiasi šiuolaikinio liberalaus elito konsensusas ir kodėl jis veda į vadinamąjį „populistinį“ paprastų žmonių sukilimą. Kartu šis tekstas yra ir apie tai, ko šiandien nenori pripažinti liberalių pažiūrų katalikai, taip nemėgstantys katalikų „nacionalistų“ ir „tradicionalistų“.

Liberalizmo strateginis tikslas (žinoma, jie to patys garsiai nepasakys) yra susilpninti viską, kas paprastam žmogui teikia stipria priežastį su kuo nors asocijuotis bei įsipareigoti: autoritetą, tiesą, tautinę tapatybę, tikėjimą. Susilpninus tai, kas žmogų gali įpareigoti, vienintele suliberalintos visuomenės varomąja jėga paliekamas vartojimas ir nauda. Beje, šios varomosios jėgos (veikiančios ir kaip traukiamoji, ir kaip stumiamoji) poveikį puikiai iliustruoja lietuviškos emigracijos skaičiai.

Tuo tarpu, pasak teksto autoriaus Reno, „dabartinėmis aplinkybėmis turime palaikyti populistų kvietimą grįžti prie to, ką verta mylėti ir kam verta tarnauti, – tuo pačiu tai ugdydami, kaip galima geriau“.

Tekstą „Return of the strong gods“ rasite ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2017-05-5 13:30

Na , o kai liberalizma ima diegti lietuviskas “establishment”...Girdint si zodi Lietuvos valstybes kontekste rankoms sunku paleist “kalashnikova”.

Dzeikas       2017-05-5 13:25

Patikslinsiu savo teiginius: Jus ,Norkunai, rasote: “jei zmogus neisipareigoja Kurejaui…”.As sutinku su siuo teiginiu.Taciau isiskaitykite i tai ka pasakete JUS ir syki sutinkate su savo paciu teiginiu tai bukite nuoseklus iki galo.
Logiskai jog ZMOGUS isipareigoja Kurejui. Ir jeigu jis to nedaro - jis prazuva JAM. Taciau kalbant apie valstybes sankloda ir socialine politika , - valstybe NEGALI ZMOGAUS IPAREIGOTI KUREJUI !! taip pat.
Nes jeigu to imasi valstybe - ji tampa TOTALITARINE.
Kurejas gi nori, kad mes Jam isipareigotume SAVANORISKAI, ir nenaudojam tam jokios rusies spaudimo. Jeigu butu netaip - Jam tereiktu parodyti savo jega akivaizdziai - ir tada net Liuciferis Jam nusielnktu.
Stai todel liberlizmas yra socialine politika greiciausiai ir betarpiskiausiai LEIDZIANTI ateiti zmogui prie Dievo.

Dzeikas       2017-05-5 13:15

Norkunai, likdamas liberalu visiskai palaikau jusu teiginius (issakytus SIAME komentare), taciau man kaip liberalios idejos salininkui jie ne kiek netrukdo.
Atrodytu paradoksas, kaip krikscionybe gali sietis su liberaliomis paziuromis nepaneigdama ju?
Lygiai taip pat, kaip komunizmas, kaip totalitarizmo idelogijus vienas raiskos budu NEGALI buti, sugyventi su krikscionybe ispazistanciu zmogumi nesukeldamas jame vertybiu konflikto.
Tuo tarpu nekurie Lietuvos arsus katalikai(ypac arsus, nuosaikesni biski gilinasi i teiginiu esme) propoguoja ideja girdi Jezus Kristus, atsiprasau, - pirmasis komunistas.
Nors man atrodo priesingai, Jezus - pirmasis liberalas.Jo liberalumas isreiktas atsakymu fariziejams: “kas ant monetos iskaldintas?” Ciesoriui-ciesoriaus.
Todel ten kur liberlizmas kesinasi i tai kas Dievo - toje vietoj dera kirst per rankas.Visa kita - zmogaus sprendimu laisve IR ATSAKOMYBE.

ruta       2017-05-5 9:59

..  Briuselio liberalkomunistu brutaliai stumiama Europos degradacija , kai viska norima paversti rinka - kad viskas butu perkama ir parduodama , o dvasine palaima verciama   vartojimo ‘laime’ , tai sveiko proto zmones , greitai bus priversti tapti ultra radikalais , kad sustabdyti Korporaciju ir Banku pasaulio uzurpavimo .

NorKūnas       2017-05-4 22:45

Jeigu žmogus kaip kūrinys nejaučia dėkingumo Kūrėjui, Jam ir dėl Jo neįsipareigoja,
puola žemiau, nei gyvulys, nes gyvuliai nėra “vartotojai” ir gyvena ne dėl naudos, kuriai - Aukso veršiui - liberalai galiausiai ir siekia paaukoti Dievui skirtą žmogų.
Žmogus išliks, tik jei klausys Dievo labiau, nei žmogaus.
Čia slypi paprasto žmogaus ir žmogaus paprastumo didybė. Trumpas tai suprato.


Rekomenduojame

Simonas Jazavita. Apie Prezidentus ir Antano Smetonos paminklą Vilniuje

Darius Alekna. Tai kas ten sakė, kad ne vieta buvo pagrindinis LEU sunaikinimo motyvas?

Andrius Švarplys. Politinis sentimentalumas yra amoralus ir antidemokratinis – jis išreiškia ne užuojautą, o politinį interesą

Geroji Naujiena. Palaiminti, kurie Jam sugrįžtant budės

Popiežiaus interviu italų dienraščiui: Europa, migracija, ekologija

Povilas Urbšys. Tai – elementarus vaivorykštinis fašizmas

Vykintas Vaitkevičius. Iš miego pakilusi Gedimino pilies kalno kariuomenė

Vidmantas Valiušaitis. Nėra to blogo, kas neišeitų į gera

Į laisvę“ studijų savaitgalis „Quo vadis, Lietuva?“

Robertas Grigas. Ar esame gėlininkų tauta?

Dalius Stancikas. Kaip išnarplioti Šimašiaus mazgą

Reportažas iš 5-ųjų Monsinjoro Alfonso Svarinsko mirties metinių paminėjimo Partizanų parke

Tomas Baranauskas. Manote, kad bent A. Ramanauską-Vanagą jau paliko ramybėje? Manykite iš naujo…

Tiesos.lt žinia skaitytojams, kuriems šiuo metu esame nepasiekiami: mes veikiame, kliūtis žadame įveikti, lauksime Jūsų sugrįžtant

Algimantas Rusteika. Laisvės dykai niekas nedalina

Dar vienas reportažas iš mitingo „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“ (Šarūno Valentinavičiaus vaizdo įrašas)

Prof. Alfonsas Vaišvila. Nuo „tautos suvereniteto“ praktikoje slaptai pereinama prie valdžios suvereniteto

Nuo bačkos. Aplinkos ministerija: „Nevykdant pagrindinių miškų kirtimų, miškai prarastų tvarumą“

Nuo bačkos. Nerijus Mačiulis: Naujausia skurdo statistika neleidžia abejoti – Lietuvoje jau sėkmingai kuriame gerovės valstybę

Lietuvos žydų bendruomenių viešas pareiškimas dėl LŽB pirmininkės Fainos Kukliansky veiksmų

Raimondas Navickas. Įspūdžiai iš mitingo

Mitingas „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“ (Juozo Valiušaičio vaizdo įrašas)

Arūnas Gumuliauskas: „Istorinės atminties politikoje negalima įsivelti į „paminklų mainus“

Valdas Vasiliauskas. Žvelkite giliau ir plačiau

Protesto koncertas „In memoriam Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai“

Prof. Alfonsas Vaišvila. Visuomenės perkeitimas: daiktus vadinti netikrais vardais, dezorientuojant ir demoralizuojant ją

Andrejus Gaidamavičius. Punios šilas – padėkite gelbėti!

Gintautas Kniukšta. Ne, prezidente, jūs Lietuvos miškų neparduosite

Rasa Čepaitienė. Apie marginalus

Valdas Vasiliauskas. Amžinas nepriklausomybės ir demokratijos susikirtimo taškas. Neįmanomybės istorija: nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.