Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė

Skaitiniai. Rekomenduoja Vygantas Malinauskas: kodėl vertingiau palaikyti šiuolaikinį populizmą nei establišmento liberalizmą

Tiesos.lt redakcija   2017 m. gegužės 4 d. 19:11

5     

    

Skaitiniai. Rekomenduoja Vygantas Malinauskas: kodėl vertingiau palaikyti šiuolaikinį populizmą nei establišmento liberalizmą

Veidaknygė

Amerikos katalikų intelektualų mėnraštis The First Things paskelbė puikų tekstą apie tai, kodėl yra vertingiau palaikyti šiuolaikinį populizmą nei establišmento liberalizmą. Teksto autorius First Things redaktorius R. R. Reno atskleidžia raciją, kuria remiasi šiuolaikinio liberalaus elito konsensusas ir kodėl jis veda į vadinamąjį „populistinį“ paprastų žmonių sukilimą. Kartu šis tekstas yra ir apie tai, ko šiandien nenori pripažinti liberalių pažiūrų katalikai, taip nemėgstantys katalikų „nacionalistų“ ir „tradicionalistų“.

Liberalizmo strateginis tikslas (žinoma, jie to patys garsiai nepasakys) yra susilpninti viską, kas paprastam žmogui teikia stipria priežastį su kuo nors asocijuotis bei įsipareigoti: autoritetą, tiesą, tautinę tapatybę, tikėjimą. Susilpninus tai, kas žmogų gali įpareigoti, vienintele suliberalintos visuomenės varomąja jėga paliekamas vartojimas ir nauda. Beje, šios varomosios jėgos (veikiančios ir kaip traukiamoji, ir kaip stumiamoji) poveikį puikiai iliustruoja lietuviškos emigracijos skaičiai.

Tuo tarpu, pasak teksto autoriaus Reno, „dabartinėmis aplinkybėmis turime palaikyti populistų kvietimą grįžti prie to, ką verta mylėti ir kam verta tarnauti, – tuo pačiu tai ugdydami, kaip galima geriau“.

Tekstą „Return of the strong gods“ rasite ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2017-05-5 12:30

Na , o kai liberalizma ima diegti lietuviskas “establishment”...Girdint si zodi Lietuvos valstybes kontekste rankoms sunku paleist “kalashnikova”.

Dzeikas       2017-05-5 12:25

Patikslinsiu savo teiginius: Jus ,Norkunai, rasote: “jei zmogus neisipareigoja Kurejaui…”.As sutinku su siuo teiginiu.Taciau isiskaitykite i tai ka pasakete JUS ir syki sutinkate su savo paciu teiginiu tai bukite nuoseklus iki galo.
Logiskai jog ZMOGUS isipareigoja Kurejui. Ir jeigu jis to nedaro - jis prazuva JAM. Taciau kalbant apie valstybes sankloda ir socialine politika , - valstybe NEGALI ZMOGAUS IPAREIGOTI KUREJUI !! taip pat.
Nes jeigu to imasi valstybe - ji tampa TOTALITARINE.
Kurejas gi nori, kad mes Jam isipareigotume SAVANORISKAI, ir nenaudojam tam jokios rusies spaudimo. Jeigu butu netaip - Jam tereiktu parodyti savo jega akivaizdziai - ir tada net Liuciferis Jam nusielnktu.
Stai todel liberlizmas yra socialine politika greiciausiai ir betarpiskiausiai LEIDZIANTI ateiti zmogui prie Dievo.

Dzeikas       2017-05-5 12:15

Norkunai, likdamas liberalu visiskai palaikau jusu teiginius (issakytus SIAME komentare), taciau man kaip liberalios idejos salininkui jie ne kiek netrukdo.
Atrodytu paradoksas, kaip krikscionybe gali sietis su liberaliomis paziuromis nepaneigdama ju?
Lygiai taip pat, kaip komunizmas, kaip totalitarizmo idelogijus vienas raiskos budu NEGALI buti, sugyventi su krikscionybe ispazistanciu zmogumi nesukeldamas jame vertybiu konflikto.
Tuo tarpu nekurie Lietuvos arsus katalikai(ypac arsus, nuosaikesni biski gilinasi i teiginiu esme) propoguoja ideja girdi Jezus Kristus, atsiprasau, - pirmasis komunistas.
Nors man atrodo priesingai, Jezus - pirmasis liberalas.Jo liberalumas isreiktas atsakymu fariziejams: “kas ant monetos iskaldintas?” Ciesoriui-ciesoriaus.
Todel ten kur liberlizmas kesinasi i tai kas Dievo - toje vietoj dera kirst per rankas.Visa kita - zmogaus sprendimu laisve IR ATSAKOMYBE.

ruta       2017-05-5 8:59

..  Briuselio liberalkomunistu brutaliai stumiama Europos degradacija , kai viska norima paversti rinka - kad viskas butu perkama ir parduodama , o dvasine palaima verciama   vartojimo ‘laime’ , tai sveiko proto zmones , greitai bus priversti tapti ultra radikalais , kad sustabdyti Korporaciju ir Banku pasaulio uzurpavimo .

NorKūnas       2017-05-4 21:45

Jeigu žmogus kaip kūrinys nejaučia dėkingumo Kūrėjui, Jam ir dėl Jo neįsipareigoja,
puola žemiau, nei gyvulys, nes gyvuliai nėra “vartotojai” ir gyvena ne dėl naudos, kuriai - Aukso veršiui - liberalai galiausiai ir siekia paaukoti Dievui skirtą žmogų.
Žmogus išliks, tik jei klausys Dievo labiau, nei žmogaus.
Čia slypi paprasto žmogaus ir žmogaus paprastumo didybė. Trumpas tai suprato.


Rekomenduojame

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato: knyga „Lietuvos partizanų valstybė“

Andrius Švarplys. Legenda

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.