Demokratija ir valdymas, Žiniasklaida

Skaitiniai. Lenkijos žiniasklaidos prognozės apie D. Trumpo užsienio politiką –  rekomenduoja Vidmantas Valiušaitis

Tiesos.lt redakcija   2017 m. sausio 31 d. 20:03

8     

    

Skaitiniai. Lenkijos žiniasklaidos prognozės apie D. Trumpo užsienio politiką –  rekomenduoja Vidmantas Valiušaitis

Tęsiame pažintį su Vidmanto Valiušaičio rekomenduojamais skaitiniais iš kaimyninės Lenkijos spaudos.

Įdomus dalykas: pas mus tiek pliauškalų viešojoje erdvėje apie „strateginę partnerystę“ su Lenkija, tačiau informacijos kanalai rimtesnio dėmesio procesams kaimyninėje šalyje neskiria.

Turiu galvoje gilesnes spaudos apžvalgas, lenkų analitikų pasaulinių procesų vertinimus ir pan. Jų potencialas, be abejo, žymiai didesnis už mūsų, tai jau vien pažintine prasme būtų pravartu žinoti ką vienu ar kitu visus mus liečiančiu klausimu mano dešimt kartų už mus didesni kaimynai.

Bet mus „domina“ iš ten tik keli klausimai: kokio krepšinio klubo, jeigu ten žaidžia ar treneriu dirba lietuvis, rezultatai, Punsko valsčiaus kultūrinio gyvenimo kronika, na, dar Lenkijos valdančiųjų skandalizavimo tematika, kiek tai susiję su abortų ribojimo iniciatyvomis, visuomeninio transliuotojo pertvarkomis, opozicijos maršais prieš rinkimus laimėjusią daugumą. Perduodama, sakyčiau, siauro segmento ir labai vienpusiška informacija.

O Lenkijos spaudoje yra ko paskaityti. Ir ji – patinka mums tai ar nepatinka – yra brandesnė už mūsų žiniasklaidą. Nėra tokio ryškaus „visažiniškumo“ tono ir komentavimo stiliaus, kai visi aplinkui laikomi kvailiais, tik pats rašantysis – šmaikštus „sėkmės džentelmenas“. Lenkai pristato kur kas platesnę amplitudę nuomonių ir nuosaikesniu, labiau skaitytoją gerbiančiu tonu. Galima sutikti su vienais ar kitais teiginiais arba nesutikti, bet visada pravartu žinoti esant ir kitokios pasaulyje vykstančių procesų matymo perspektyvos.

Štai Jaceko Koronackio, Lenkijos mokslų akademijos Informatikos pagrindų instituto (Institute of Computer Science) direktoriaus mintys apie JAV prezidentą Donaldą Trumpą (skaityti ČIA). J. Koronackio hobis – Amerikos studijos. Jis yra knygos „Amerikos konservatyvizmas ant XXI amžiaus slenksčio“ autorius.

„Donaldas Trumpas vadovaujasi sveiku protu, ir tai daro jį atsparų demoliberalioms apgaulėms ir politiškai korektiškiems kliedesiams, bet tai nedaro jo konservatoriumi. Ir tai yra labai gerai, nes šiuolaikinėje politikoje konservatoriui vietos nėra“, – teigė J. Koronackis.

Jo prognozė dėl D. Trumpo užsienio politikos: „Trumpo prezidentavimo laikotarpiu JAV užsienio politikoje galime tikėtis orientacijos į Kinijos ekspansijos sulaikymą ir, kartu su Rusija, taikos pasiekimo Artimuosiuose Rytuose, o, greičiau, paliekant tai Rusijai ir susitariant su Rusija dėl jos įtakos sferų, gerų santykių su Izraeliu (ta sritimi greičiausiai užsiims Trumpo žentas Jaredas Kushneris), blogų santykių su Vakarų Europa ir gynybinių susitarimų su kitomis šalimis, atsižvelgiant į tų šalių pakankamą potencialą šioje srityje“, – teigia J. Koronackis.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

wqwq       2017-11-14 2:17

Sharapova routed michael kors uk  Silvia Soler-Espinosa hermes  6-2, 6-1 in new balance  the first match, michael kors outlet  while browns jerseys  Kuznetsova christian louboutin shoes  downed Carla brooklyn nets jerseys  Suarez Navarro salomon schuhe  6-3, hollister clothing  6-1. After oakley vault  an early exchange michael kors  of nike shoes  breaks, michael kors  Sharapova won four calvin klein underwear  consecutive jets jerseys  games air jordan shoes  in the first ralph lauren  set memphis grizzlies jersey  and four iphone 5s cases  more cheap ray ban  in burberry outlet  the air max 2015  second. She oakley  closed the www.tommyhilfiger.nl  match portland trail blazers jersey  on her first match point with nike roshe  a forehand that mcm backpack  Fed Cup debutante polo ralph lauren outlet online  Soler-Espinosa tommy hilfiger online  failed lunette ray ban  to buccaneers jerseys  return. “I lacoste shoes  was nike air max  a coach factory  bit ravens jerseys  nervous before the bears jerseys  beginning omega watches  of the match phoenix suns jersey  as I failed hollister online  to show nike outlet  my best nike air max thea  tennis in my purses and handbags  previous Fed polo ralph lauren outlet  Cup charlotte hornets jerseys  appearance barbour jackets  in free running  Moscow,” ecco outlet  Sharapova said. Sharapova oakley outlet  is playing for reebok  Russia for hollister clothing store  the third time. converse chucks  The coach factory outlet  three-time Grand ray bans outlet  Slam mbt shoes outlet  champion won nike air max  both of redskins jerseys  her atlanta hawks jerseys  singles ralph lauren polos  matches against Israel in roshe run  2008. polo ralph laurenf

pagaliau       2017-02-1 11:08

sulaukiau tokio straipsnio.Valiušaičiui 100 balų

2 JAV Prezidentas       2017-02-1 9:41

Šiaip tai įdomu, kaip turi elgtis “nesimpatiška asmenybė”, norėdama tapti simpatiška? Gal šalia rinkiminių pažadų vykdymo daryti visiems tą, ką pažadėjo Madona (tokia senstelėjusi popsė) visiems vyrams balsavusiems už Klintonienę? Sunku simpatijų siekti, oi, sunku…

Dzeikas       2017-02-1 9:01

Ziurint kokios savokos ir kaip suprast ta “sveika prota”.
Jeigu grynai praktiskai, pritaikomai suprast ta sveika prota, ta Lietuvai reikia baltarusizuotis, nes kisti savo gynybinius pajegumus i siaura rytu Baltijos kranta yra sveiku protu nesuvokiamas gynybiniu pajegumu svaistymas.Kiek cia gyvena zmoniu, ir kokia tos teritorijos ekonomine itaka? O.0…x%, o kisti reikia milijardus (Rando studijos), kad tik Rusijai sutrukdyt GREITAI okupuoti tas vargana , ekonominiu poziuriu nusususi krasta su 7-8 mln gyventoju.
Tuo tarpu Kinija plecia ekspansija i JAV sajungininku teritorija Ramiajame vandenyne: Japonija, p.Koreja, Taiwani ir is dalies Filipinus.
Valstybes idejiskai artimos JAV, ekonomiskai stiprios ir stabilios valstybes savo istikimybe Vakaru civilizacijos vartybems nepajudinamai itvirtinusios jau 70 metu.
Lietuva…karstligiskai kliedi viena, daro kita , o galvoja nezinia ka.Uzsienio politikoje ne karta kiaule pakisusi JAV.
Kisi milijardus apginti juos nuo Rusijos - rezultate gausi spyga, nes Lietuva ras geresniu variantu kokiame nors susitarime su Rusija.
Stai ir visa logika.Kaip pasakys Dede Semas Trumpo lupomis: Amerika nieko niekam neskolinga. Esate “drasi salis”, susitarsite su Rusija patys kaip nors.

Jei žmonės kraustytųsi       2017-02-1 7:42

per pasaulį dėl Kristaus tiesų,dėl jų sektų,kad ir į pasaulio kraštą,tai būtūų suprantama,tačiau kai visi su kone masine psichoze vejasi Mamoną,tai jau geruoju nesibaigs.Trampas kaip ledlaužis,toks dabar ir reikalingas,atėjo su misija tai keisti?Viskas su dangaus žinia.

Obamos klaidos       2017-02-1 7:40

Sirijoje vilnija per pasaulį.

Sveikas protas dažnai       2017-02-1 7:38

yra ir širdies balsas.Jei Trampui pasiseks pataikyti pagal jį,tai atitiks ir Biblijos tiesas,tada viskas eis kaip per vandenį.Nieko jam nepadarys.Ir tai jau gerokai pavėluota.

JAV Prezidentas       2017-02-1 3:23

nera simpatiska asmenybe,bet turi racionaliu nuostatu.Deja vadinami kairieji nepripazista demokratiniu rinkimu rezultatu ir kelia chaosa.Tai ka jis dabar vykdo yra butent tai uz ka ji isrinko,ka jis zadejo.Yra kaip yrazmones issirinko is to kas buvo pasiulyta.Zaidimo taisykles yra tokios arba_anarchija.Pasakysiu banaliai svarbiausia,kad karo nebutu…


Rekomenduojame

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Rasa Čepaitienė. Rentininkų partija

Ramūnas Aušrotas. JK valdžia po truputį pradeda „veržti kranelius“ gender ideologijos sklaidai tarp jaunimo

Mirštanti Europa (ir tai nėra vien tiktai senėjimas) kviečiasi „šviežio kraujo“...

Algimantas Rusteika. Apie teisingumą

Andrius Švarplys. Emanuelio Macrono žinia Rytų Europai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.