Geopolitika, Europa, Šiaurės Amerika

Skaitiniai. Ką atskleidžia D.Trumpo pergalė JAV prezidento rinkimuose? –  rekomenduoja Vidmantas Valiušaitis

Tiesos.lt redakcija   2017 m. sausio 31 d. 0:34

5     

    

Skaitiniai. Ką atskleidžia D.Trumpo pergalė JAV prezidento rinkimuose? –  rekomenduoja Vidmantas Valiušaitis

Siūlome susipažinti su Vidmanto Valiušaičio perskaitytu ir Veidaknygėje pristatytu interviu apie tai, ką atskleidžia Donaldo Trumpo pergalė JAV prezidento rinkimuose ir jo oponentų visame pasaulyje įniršis. Deja, mūsų žiniasklaida tokį požiūrį arba ignoruoja, arba iškraipo.

Lenkų internetinis portalas wpolityce.pl (ČIA) skelbia pasikalbėjimą su F. Gaffney, buvusiu JAV prezidento Ronaldo Reagano gynybos sekretoriaus pavaduotoju, apie Donaldo Trumpo pergalės priežastis ir JAV naujosios administracijos būsimą užsienio politiką.

F. Gaffney buvo atsakingas už JAV ir Europos bendradarbiavimą gynybos srityje bei dalyvavo derybose su sovietais. Šuo metu vadovauja jo paties įkurtam Center for Security Policy.

Kalbėdamas apie JAV elito reakciją į D. Trumpo išrinkimą, F. Gaffney sakė: „Donaldas Trumpas yra asmenybė, kuri kelia grėsmę daugelio grupių interesams: nuo Hollywood‘o iki ekologų ir feministinių organizacijų, nes griauna senąją sistemą. Tie, kurie protestuoja prieš jo prezidentavimą, nori tam sutrukdyti ir apginti savo privilegijas [...].

Žvelgdami į Europą, matome, kad žmonės irgi gravituoja antiisteblišmento kryptimi. Aukštuomenės sluoksnių reakcija rodo, kaip toli elitas yra atitrūkęs nuo realybės. Nuo paprastų žmonių. Tai parodė ir Brexitas. Elitas įsižeidė, nes žmonės nebenori jo remti. Feministinis judėjimas jau seniai atitrūko nuo moterų gyvenimo realijų ir užsidarė universitetuose [sausio 21 d., kitą dieną po naujojo prezidento inauguracijos, feministinės organizacijos surengė prieš D. Trumpą nukreiptą „Moterų maršą“ Vašingtone ir kituose JAV didmiesčiuose, įskaitant A.Landsbergienės vadovaujamą eiseną Vilniuje - V. V. past.], o moterys išrinko Trumpą – jos sudaro daugiau nei pusę jo rinkėjų.“

F. Gaffney teigė, kad D. Trumpo vadovaujamos JAV vėl sieks tapti pasaulio hegemonu, o B. Obamos politika yra kalta dėl „chaoso Artimuosiuose Rytuose“. Jis pareiškė, kad Kinija, siekdama hegemonijos Ramiojo vandenyno regione, ruošiasi kariniam konfliktui.

Į klausimą, ar Lenkija ir Baltijos valstybės turėtų baimintis dėl D. Trumpo būsimų santykių su Rusija, F. Gaffney atsakė: „Kol kas dar nėra iki galo aišku, kuo remsis Trumpo pažadėtas santykių su Rusija pagerėjimas. Žinome tik, ką naujasis prezidentas pasakė, o pasakė, kad nori turėti gerus darbinius santykius su Maskva. Nuoširdžiai kalbant: abejoju, ar tai yra įmanoma. Putinas laiko JAV savo priešu. Be to, naudoja šį argumentą vidaus politikoje, t. y. įtikinėja rusus, kad jiems nuolat grasina Vašingtonas ir NATO. Trumpas nori geresnių santykių su Rusija, tačiau nežinau, ar Rusijai tokie pagerėję santykiai būtų naudingi, nepaisant to, ką Putinas oficialiai kalba. Pritariu lenkų ir baltų susirūpinimui. Jei Trumpas elgsis su Rusija, kaip su ja elgėsi Obama, t. y. parodys silpnumą, tai gali labai blogai baigtis.“

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

$+$       2017-01-31 21:01

Turėtumėte suprasti, p. Vidmantai, kad tai ne A. Hitlerio vizitas pas G.H. Manerheimą 75 gimtadienio proga, Naisių Vatnikai nesusirinkus, komentarų nebus.

Tarabilda to mmm       2017-01-31 13:52

Žmogaus asmuo nėra tik žmogaus kūnas. Ar jau toks neliečiamas pagal mūsų Konstituciją asmuo, kai žiūrime į asmenį holistiškai?

mmmm       2017-01-31 12:39

LR Konstitucijoje rašoma - žmogaus asmuo neliečiamas, negaliuoja joks teisės aktas priešingas LR Konstitucijai.  Kokios dar gali būti diskusijos? Antikonstitucinės?

Nežinia,ar nereikia       2017-01-31 7:59

pasaulyje galvoti apie tai,kad žmogus turi gyventi toje šalyje,kurioje gimė ir kurią jam paskyrė Dievas.Galima pakeliauti,padirbėti,nutekėti kitur,pasislėpti nuo karų,bet tokio tautų persikraustymo,kaip dabar ,neturi būti?

D.Trampas kovoja netiesiogai       2017-01-31 7:58

ir su bernevarnet skleidžiama vaikų auklėjimo ir tėvų terorizavimo sistema.Jei Smetonos laikais tėvai kepšteldavo vaikui,tai tik dėl to ,kad jis nenusidėtų Dievui,nes tėvai buvo dievobaimingi.Tai svatbiausia-turėti moralinę atramą,kuri neleidžia mušti vaikų.O dabar nėra Dievo,tai nėra ir ribų.21 amžius ir liberalai sugyvulino žmogų pilvo poreikių lygio.


Rekomenduojame

JAV kongresmeno Kriso Smito pranešimas spaudai dėl teisėjos Neringos Venckienės bylos

Vytautas Sinica. „Kraupu, kuo virsta viešoji erdvė“

Verta prisiminti. Aurelijos Stancikienės istorinė kalba 2014 m.: „Tai yra prie­sai­kos ir Kon­sti­tu­ci­jos su­lau­žy­mas“

Algimantas Rusteika. „Tai, sakot, socialinė distancija – du metrai?“

Tomas Dapkus. Vyteni Andriukaiti, laikas visų atsiprašyti

Raimondas Navickas. „Gyveni sau žmogus ir net neįtari, kad tave bandoma įkišti į kalėjimą!“

Audrys Karalius. Nacionalinis stadionas Vilniuje 1984–2020: trumpa Ligos istorija

Neringa Venckienė: „Su Deimante dabar kažkas ne taip…“

Tomas Bikelis. VU fizikas KTU „mokslininkui“ apie 5G: pagrįstos abejonės ir miglota ateitis (autoriaus atnaujinta)

Geroji Naujiena: Jis yra čia ir dabar, Jis yra su mumis per visas dienas iki pasaulio pabaigos

Vitalijaus Balkaus replika „Iš savo varpinės“: Maistininkai grasina supūdyti produkciją, arba Kodėl „nematoma rinkos ranka“ taip ir lieka nematoma?

Justas Stankevičius. Ar Sorošas šeimininkauja Lietuvoje?

Neringa Venckienė: „Jie mano, kad mane žemina. Bet manęs jie nepažemins…“

Iš Tiesos.lt pašto: Edmundas Paškauskas. Pandemijos ir rizika vyresnio amžiaus žmonėms, arba Kada bus išrasti skiepai nuo nužmogėjimo? (II)

Verta paminėti. Julijonas Būtėnas: žurnalistas ir laisvės kovotojas

Algimantas Rusteika. Kai suprasit, kad turim ką turim, turėsit gerą laiką

Atmintinos datos: operacija „pavasaris“ – 1948 m. gegužės 22–24 d. iš Lietuvos ištremta apie 40 tūkst. žmonių

Nacionalinis susivienijimas reikalauja nutraukti vyresnio amžiaus asmenų diskriminaciją

Dovilas Petkus. Įtakingi veikėjai susirūpino savo tamsia praeitimi

Robertas Grigas. Šv. Jono Pauliaus II šimtmečiui

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato: knyga „Lietuvos partizanų valstybė“

Andrius Švarplys. Legenda

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.