Geopolitika, Europa, Šiaurės Amerika

Skaitiniai. Ką atskleidžia D.Trumpo pergalė JAV prezidento rinkimuose? –  rekomenduoja Vidmantas Valiušaitis

Tiesos.lt redakcija   2017 m. sausio 31 d. 0:34

5     

    

Skaitiniai. Ką atskleidžia D.Trumpo pergalė JAV prezidento rinkimuose? –  rekomenduoja Vidmantas Valiušaitis

Siūlome susipažinti su Vidmanto Valiušaičio perskaitytu ir Veidaknygėje pristatytu interviu apie tai, ką atskleidžia Donaldo Trumpo pergalė JAV prezidento rinkimuose ir jo oponentų visame pasaulyje įniršis. Deja, mūsų žiniasklaida tokį požiūrį arba ignoruoja, arba iškraipo.

Lenkų internetinis portalas wpolityce.pl (ČIA) skelbia pasikalbėjimą su F. Gaffney, buvusiu JAV prezidento Ronaldo Reagano gynybos sekretoriaus pavaduotoju, apie Donaldo Trumpo pergalės priežastis ir JAV naujosios administracijos būsimą užsienio politiką.

F. Gaffney buvo atsakingas už JAV ir Europos bendradarbiavimą gynybos srityje bei dalyvavo derybose su sovietais. Šuo metu vadovauja jo paties įkurtam Center for Security Policy.

Kalbėdamas apie JAV elito reakciją į D. Trumpo išrinkimą, F. Gaffney sakė: „Donaldas Trumpas yra asmenybė, kuri kelia grėsmę daugelio grupių interesams: nuo Hollywood‘o iki ekologų ir feministinių organizacijų, nes griauna senąją sistemą. Tie, kurie protestuoja prieš jo prezidentavimą, nori tam sutrukdyti ir apginti savo privilegijas [...].

Žvelgdami į Europą, matome, kad žmonės irgi gravituoja antiisteblišmento kryptimi. Aukštuomenės sluoksnių reakcija rodo, kaip toli elitas yra atitrūkęs nuo realybės. Nuo paprastų žmonių. Tai parodė ir Brexitas. Elitas įsižeidė, nes žmonės nebenori jo remti. Feministinis judėjimas jau seniai atitrūko nuo moterų gyvenimo realijų ir užsidarė universitetuose [sausio 21 d., kitą dieną po naujojo prezidento inauguracijos, feministinės organizacijos surengė prieš D. Trumpą nukreiptą „Moterų maršą“ Vašingtone ir kituose JAV didmiesčiuose, įskaitant A.Landsbergienės vadovaujamą eiseną Vilniuje - V. V. past.], o moterys išrinko Trumpą – jos sudaro daugiau nei pusę jo rinkėjų.“

F. Gaffney teigė, kad D. Trumpo vadovaujamos JAV vėl sieks tapti pasaulio hegemonu, o B. Obamos politika yra kalta dėl „chaoso Artimuosiuose Rytuose“. Jis pareiškė, kad Kinija, siekdama hegemonijos Ramiojo vandenyno regione, ruošiasi kariniam konfliktui.

Į klausimą, ar Lenkija ir Baltijos valstybės turėtų baimintis dėl D. Trumpo būsimų santykių su Rusija, F. Gaffney atsakė: „Kol kas dar nėra iki galo aišku, kuo remsis Trumpo pažadėtas santykių su Rusija pagerėjimas. Žinome tik, ką naujasis prezidentas pasakė, o pasakė, kad nori turėti gerus darbinius santykius su Maskva. Nuoširdžiai kalbant: abejoju, ar tai yra įmanoma. Putinas laiko JAV savo priešu. Be to, naudoja šį argumentą vidaus politikoje, t. y. įtikinėja rusus, kad jiems nuolat grasina Vašingtonas ir NATO. Trumpas nori geresnių santykių su Rusija, tačiau nežinau, ar Rusijai tokie pagerėję santykiai būtų naudingi, nepaisant to, ką Putinas oficialiai kalba. Pritariu lenkų ir baltų susirūpinimui. Jei Trumpas elgsis su Rusija, kaip su ja elgėsi Obama, t. y. parodys silpnumą, tai gali labai blogai baigtis.“

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

$+$       2017-01-31 21:01

Turėtumėte suprasti, p. Vidmantai, kad tai ne A. Hitlerio vizitas pas G.H. Manerheimą 75 gimtadienio proga, Naisių Vatnikai nesusirinkus, komentarų nebus.

Tarabilda to mmm       2017-01-31 13:52

Žmogaus asmuo nėra tik žmogaus kūnas. Ar jau toks neliečiamas pagal mūsų Konstituciją asmuo, kai žiūrime į asmenį holistiškai?

mmmm       2017-01-31 12:39

LR Konstitucijoje rašoma - žmogaus asmuo neliečiamas, negaliuoja joks teisės aktas priešingas LR Konstitucijai.  Kokios dar gali būti diskusijos? Antikonstitucinės?

Nežinia,ar nereikia       2017-01-31 7:59

pasaulyje galvoti apie tai,kad žmogus turi gyventi toje šalyje,kurioje gimė ir kurią jam paskyrė Dievas.Galima pakeliauti,padirbėti,nutekėti kitur,pasislėpti nuo karų,bet tokio tautų persikraustymo,kaip dabar ,neturi būti?

D.Trampas kovoja netiesiogai       2017-01-31 7:58

ir su bernevarnet skleidžiama vaikų auklėjimo ir tėvų terorizavimo sistema.Jei Smetonos laikais tėvai kepšteldavo vaikui,tai tik dėl to ,kad jis nenusidėtų Dievui,nes tėvai buvo dievobaimingi.Tai svatbiausia-turėti moralinę atramą,kuri neleidžia mušti vaikų.O dabar nėra Dievo,tai nėra ir ribų.21 amžius ir liberalai sugyvulino žmogų pilvo poreikių lygio.


Rekomenduojame

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Rasa Čepaitienė. Rentininkų partija

Ramūnas Aušrotas. JK valdžia po truputį pradeda „veržti kranelius“ gender ideologijos sklaidai tarp jaunimo

Mirštanti Europa (ir tai nėra vien tiktai senėjimas) kviečiasi „šviežio kraujo“...

Algimantas Rusteika. Apie teisingumą

Andrius Švarplys. Emanuelio Macrono žinia Rytų Europai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.