Dienos aktualija

Skaitiniai. Andrius Švarplys rekomenduoja: Tiems, kam rūpi akademinė laisvė ir universiteto likimas ‘Black Lives Matter’ epochoje

Tiesos.lt redakcija   2020 m. liepos 29 d. 13:36

7     

    

Skaitiniai. Andrius Švarplys rekomenduoja: Tiems, kam rūpi akademinė laisvė ir universiteto likimas ‘Black Lives Matter’ epochoje

Tiems, kam rūpi akademinė laisvė ir universiteto likimas ‘Black Lives Matter’ epochoje:

Jonathan Zimmerman. Protecting Academic Freedom in the ‘Black Lives Matter Era’. 2020 m. birželio 22 d. (skaityti ČIA).

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Life Site News       2020-08-1 18:12

https://www.lifesitenews.com/news/breaking-pro-lifers-arrested-trying-to-chalk-black-preborn-lives-matter-at-planned-parenthood
WAŠINGTONAS, D. C., 2020 m. Rugpjūčio 1 d. (LifeSiteNews) - Šeštadienio rytą buvo suimti du Students for Life of America (SFLA) aktyvistai, bandę kreida užrašyti „BLACK PREBORN LIVES MATTER“ prie planuotos tėvystės megacentro šalies sostinėje.
SFLA turėjo leidimą ir bendravo su miestu apie savo planus dažyti gatvę. Tai įvyko po miesto sprendimo leisti privačiai organizacijai gatvėje nupiešti žinią, kuria paremtas policijos šmeižtas. SFLA buvo paprašyta naudoti tempera dažus ir planavo tai padaryti.
Vašingtono D.C. meras Murielis Bowseris pervadino gatvę prie Baltųjų rūmų „Black Lives Matter Plaza“ ir ten gatvėje nupiešė šūkį „BLACK LIVES MATTER“.
Ankstyvą šeštadienio rytą policija nutraukė gelbėtojų bandymus dažais išreikšti savo žinią. Tada įvykio vietoje buvo suimti SFLA strateginės partnerystės patarėjas Warneris DePriestas ir SFLA studentų vadovė Erica Caporaletti iš Towsono universiteto. Atrodo, kad aktyvistams buvo pateikti kaltinimai dėl viešosios ir (arba) privačios nuosavybės gadinimo.

Vaizdo įrašas rodo, kad policija grasina sulaikyti Students for Life komandos narius, besiruošiančius piešti „BLACK PREBORN LIVES MATTER“ už planuojamos tėvystės 4-osios gatvės NE.


„Pateikę prašymą ir gavę leidimą šiam renginiui šiandien, metropolijos policijai pranešę, kad meras…„ atidarė „Pandoros dėžę“ “, dažydamas viešąsias gatves, atvažiavome rasti šešių policijos automobilių, grasinančių suimti mūsų komandą ir studentus, jei jie dažė, net naudodami mūsų nusipirktus [tempera] dažus, kurių specialiai paprašė Policijos departamentas “, - aiškino SFLA prezidentas Kristanas Hawkinsas. „Kai paklausėme, ar galime bent jau panaudoti šaligatvio kreidą, kad gatvėse kreidavome savo pranešimą apie smurtą, policija grasino mus suimti“.

Bowseris „išklausys„ Studentų už gyvybę “advokatų apie šias antikonstitucines pastangas apriboti kalbą vyriausybės patvirtintomis temomis“, - tęsė Hawinsas. „Šiandien yra Nacionalinė gyvenimo trukmės kartos šaligatvių diena, tai reiškia, kad tūkstančiai gyvybei artimų studentų yra prieš planuojamą tėvystę ir kitas abortų pardavėjas (-as), melsdamiesi ir dalindamiesi žinia, kad kiekvienas vaikas nusipelno vilties ir ateities ir kad kiekviena mama nusipelno ir gaus pagalbą. “

Laiške merui apie planuojamą renginį Hawkinsas ir kiti organizatoriai pažymėjo: „Atidarę jūsų miesto gatves viešai saviraiškai,„ Studentai už gyvenimą “prašo suteikti galimybę papildyti mūsų balsą tiems, kuriems rūpi, kaip gyvena spalvotieji. Juodaodžiai svarbūs tiek gimę, tiek neišnešioti, nes šiandien Amerikoje prarandama per daug žmonių dėl priežasčių, į kurias reikia atkreipti dėmesį  ir kurių reikia išvengti, dėl jų neproporcingo poveikio mažumų bendruomenėms ... Jūsų pirminis sprendimas gatvėje piešti „Black Lives Matter“ yra vyriausybės kalba. Tačiau jūsų sprendimas leisti protestuotojams piešti „Definansuoti policiją“ atvėrė gatves kaip viešą forumą. Priimant sprendimus dėl viešų susirinkimų viešose vietose [forumuose] negalima diskriminuoti dėl požiūrio. Negimusio žmogaus pranešimas nebus nutildytas.
Savo pranešime Hawkinsas pridūrė: „Tai, ko jūs šiandien nematėte miesto gatvėse, ateis prie skelbimų lentų visoje šalyje, nes BLACK PREBORN GYVOS GYVŪNĖS,  ir mes tylėsime. Diskriminacija dėl požiūrų yra nekonstitucinė, ir prireikus mes kreipsimės į teismą “.
Nors negrės sudaro tik 13 procentų moterų, jos sudaro 38 procentus visų abortų.
D. C. planuojama tėvystė yra šalia „Two Rivers Charter“ mokyklos rajone.

 

Cooper Dowd       2020-07-31 16:01

https://www.movieguide.org/news-articles/giants-pitcher-refuses-to-take-a-knee-during-anthem-says-he-will-only-kneel-before-god.html

San Francisko Milžinų narys Sam Coonrod’as tylos metu, skirtoje pagerbti „Black Lives Matter“ judėjimą sezono atidaryme prieš Los Andželo „Dodgers“ liko vienintelis stovėti.

Kai treneriai ir žaidėjai iš abiejų pusių atsiklaupė, Coonrodas liko stovėti. Žurnalistams apklausus jį po žaidimo, Coonrodas tai paaiškino savo krikščionišku tikėjimu.

„Aš esu krikščionis“, - Coonrod pasakojo TMZ Sports. „Taigi, nesiklaupsiu prieš nieką, išskyrus Dievą.“

MLB žaidėjams taip pat suteikė juodos spalvos juostelę, kad galėtų palaikyti ir parodyti solidarumą, atsiklaupiant prieš žaidimą.

„Nemanau, kad esu geresnis. Aš esu tik krikščionis. Veidmainiaučiau, jei atsiklaupčiau. “

Coonradas taip pat išreiškė susirūpinimą dėl „Black Lives Matter“ organizacijos.

„Aš tiesiog negaliu priimti į keletą dalykų, kuriuos perskaičiau apie„ Black Lives Matter “, kaip jie remiasi marksizmu“, - sakė Coonrod. „Ir ... jie pasakė keletą neigiamų dalykų apie šeimą.”

„Nesu pamišęs dėl to, kas nusprendė atsiklaupti. Aš tiesiog nemanau, kad per daug reikalauti, kad man būtų tokia pati pagarba “, - pridūrė Coonrod.

San Francisko Giants komandos vadybininkas Gabe Kapler teigė, kad gerbia Coonrod’o sprendimą.

„Mes leidžiam jiems pasirinkti, atsistoti, atsiklaupti, ar dar ką nors padaryti“, - teigė Kapleras. „Tai buvo asmeninis Samo sprendimas“.

Coonrad yra labai atviras savo tikėjimui tiek aikštėje, tiek lauke. Savo instagram biografijoje 27-erių metų „Instagram“ cituoja Jono 3: 3:

„Jėzus jam atsakė:„ Iš tiesų sakau tau, jei kas nors neatgims, nepamatys Dievo karalystės “.“

>Miki Mauzui...       2020-07-30 0:12

Įėjęs į nurodytą puslapį internete,pakvieskite pagalbos jame į lietuvių kalbą.Man
išmetė pilnai išverstą į lietuvių kalbą visą tekstą,tik ,atrodo,vertimas ne lietuvio,
yra kai kurių kalbos netikslumų.

kurioziški laikai       2020-07-29 20:46

baltoji kapitalistinė Amerika, genama “amžinosios kaltės” jausmo, priversta finansuoti juodųjų “tovariščių” utopijas.

Žodžio laisvė...       2020-07-29 19:30

Amerikiečiai dabar kraustosi iš proto todėl,kad neragavo Sibiro tremčių ir kančių
ten.Amerikos istorikai kalti dėl to,kad jų visuomenė neišmokinta Amerikos istorijos,
neįskiepyta meilė Tėvynei,nemoka būti patriotais.Verkia jų kultūra kai verčiami nuo pjedestalų net Amerikos atradėjo paminklas Čikagoje.Serga visuomenė suklaidinta
taip vadinamų demokratų.Pasirodo marksizmo apologetai surado sau palankią dirvą JAV.

DD plius DD       2020-07-29 16:06

Kalbama ten apie tą patį, kas vyko pas mus, kai Radžvilas buvo be skrupulų išvarytas iš TSPMI. Ir sakoma, kad įsisiautėjus politkorektiškai inkvizicijai universitetų laukia liūdnos mišios, nes akademinės laisvės principas universitetams yra pamatinis. Galim pažiūrėt kas liko iš TSPMI buvusio tikrai aukšto prestižo- rageliai ir nageliai.

Mickeyus Mouseas       2020-07-29 15:06

Na ,gal atsiras koks gerasis samarietis ir išvers šį straipsnį į lietuvių kalbą? Arba į rusų? Ar į lenkų?


Rekomenduojame

Kunigas Robertas Grigas: Tada buvome barikadų broliai

Vytautas Radžvilas. Postdemokratija ir postAmerika

Mindaugas Sėjūnas. Mokslai 1991-ųjų sausį: egzaminai riedant tankams

Vytautas Sinica. Nepaprastosios padėties grėsmė

„Nacionalinio susivienijimo“ pareiškimas dėl Laisvės gynėjų dienos

Arūnas Dulkys raportuoja: vertinsime ir įvertinsime, sudarysime sąlygas nemokamai skambinti (skųsti?), reguliariai tikrinsime ir kontroliuosime…

Jūratės Laučiūtės replika Vytautui Landsbergiui: Ar verta nužeminti dvasinę stiprybę ir vienybę prilyginant jas „mūšiui“?

Vidas Rachlevičius apie „kiškių narsuolių kariauną“: „Apima svetimos gėdos jausmas“

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: Šeškinės ozui paskelbtas nuosprendis?

Skaitome Vyriausybės programą (2). Krescencijus Stoškus. „Vienodos starto pozicijos“ – ar tikrai?

Jūratė Laučiūtė. „Kou pats kvep, tou ėr kėta tep“, arba Kuo dabar užsiima N. Putinaitė?

Geroji Naujiena: „Tu mano mylimasis Sūnus, kuriuo aš gėriuosi“ (Mk 1,11)

Lietuvos partizanų istorija

D. Trampas gali paleisti savo paties platformą

Liudvikas Jakimavičius. Ar be Briuselio palaiminimo tuoj nenusipirksime duonos ir druskos?

Francis Lee. Padarykime Ameriką vėl gražią

Česlovas Iškauskas. UNI-tazų problemos Seime. Replika

Andrius Švarplys. Trumpai apie bylą ‘Prager University versus Youtube’, arba Kas apgins žodžio laisvę?

Raimondas Kuodis. „Su tokia slinktim į idiokratiją mąstančiai visuomenei reikia kovoti“

Nida Vasiliauskaitė apie šių laikų antisovietinę propagandą, kurios yra vis daugiau ir daugiau: su kuo kovojama ir kaip?

Audrius Bačiulis. Su žodžio laisve Amerikoje baigta

Andrius Švarplys. Pora klausimų

Algis Krupavičius. Elito demokratijos krizė

Kviečiame žiūrėti jau 4-ąjį „Versmės“ leidyklos vaizdo kanalo įrašą

Raimondas Navickas. Rūkyti tabaką balkonuose draudžiama. O jeigu tai nedidelė gydomųjų kanapių suktinė?

Kas vyksta Amerikos politinėje scenoje? „Neredaguota“ pokalbis su politologu dr. Andriumi Švarpliu

Darius Kuolys. Tado Kosciuškos įspėjimai savo bičiuliui JAV prezidentui Thomui Jeffersonui

Raimondas Navickas. Ar ši miela istorija laikytina įrodymu, jog žmogaus seksualinė orientacija gali pasikeisti?

Justas Stankevičius. Sąžiningas balsavimas internetu – neįmanoma utopija

Kastytis Braziulis. Kaip Lukošenkos režimas ruošėsi įvykdyti keturias politinių oponentų ir žurnalisto žudynes užsienyje

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.