Nerasta rubrikos

Šiųmetę Laisvės premiją siūloma skirti s. Nijolei Sadūnaitei

Tiesos.lt redakcija   2016 m. gruodžio 2 d. 1:34

27     

    

Šiųmetę Laisvės premiją siūloma skirti s. Nijolei Sadūnaitei

Gruodžio 1 dieną 52 Seimo nariai kreipėsi į Laisvės premijų komisiją siūlydami šių metų Laisvės premiją siūlo skirti disidentei s. Nijolei Sadūnaitei.

Katalikų Bažnyčios Kronikos platintoja ir Helsinkio grupės narė s. N. Sadūnaitė buvo ne kartą suimta ir tardoma KGB, tačiau savo pažiūrų neišsižadėjo ir toliau nuosekliai kovojo prieš sovietinę santvarką. 1990 m. ji buvo JAV Respublikonų partijos apdovanota medaliu už ilgametę kovą už žmogaus teises, o JAV lietuvių bendruomenė 2009 m. jai skyrė Laisvės premiją.

Kreipimąsi pasirašė šie Seimo nariai: Aurelijus Veryga, Gediminas Vasiliauskas, Algimantas Dumbrava, Mindaugas Puidokas, Juozas Imbrasas, Dainius Kepenis, Rimas Andrikis, Linas Balsys, Vytautas Bakas, Rūta Miliūtė, Povilas Urbšys, Virginija Vingrienė, Agnė Širinskienė, Paulius Saudargas, Greta Kildišienė, Aurimas Gaidžiūnas, Arvydas Nekrošius, Egidijus Vareikis, Dainius Gaižauskas, Kazys Starkevičius, Aušrinė Norkienė, Lauras Stacevičius, Algimantas Kirkutis, Petras Gražulis, Artūras Skardžius, Naglis Puteikis, Valentinas Bukauskas, Julius Sabatauskas, Antanas Vinkus, Rasa Budbergytė, Algirdas Sysas, Andrius Palionis, Algimantas Salamakinas, Algirdas Butkevičius, Irena Šiaulienė, Kęstutis Mažeika, Justas Džiugelis, Juozas Varžgalys, Audrys Šimas, Kęstutis Bacvinka, Kęstutis Pūkas, Remigijus Žemaitaitis, Raimundas Martinėlis, Aušra Papirtienė, Aušra Maldeikienė, Kęstutis Bartkevičius, Mantas Adomėnas, Arūnas Gumuliauskas, Levutė Staniuvienė, Vida Ačienė, Guoda Burokienė, Laurynas Kasčiūnas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

jojo       2016-12-3 23:27

Iškovojo laisvę  - žurnalistui nesilaikyti nekaltumo prezumpcijos, skelbti žmogų kaltu nesant įsiteisėjusio teismo nuosprendžio, kad žurnalistas už straipsnį gautų pinigų.

Tai nenuilstanti kovotoja už       2016-12-3 1:40

ŽMOGAUS LAISVĘ IR JO TEISES.


Paskutiniais metais Nijolė Sadūnaitė yra labai nuosekli gynėja visų paniekintų žmonių Garliavoje. Pradedant mažaja Drąsiaus Kedžio Dukra ir baigiant kiekvienu nekaltai persekiojamu ar nuteistuoju.

???       2016-12-2 21:32

o ką Lietuvai davė Sadūnaitės laisvė? Apie milijonas emogravo, Lietuvos žmonės žudosi apie 1000 kasmet, Lietuvos žemė pardavinėjama užsieniečiams, skurdas…

musės       2016-12-2 19:59

ak kaip sujudo skalyti sisteminiai kontorų bobikai, koloradiniai ir liberastai.
net staska iš būdos iš!indo.

stasys       2016-12-2 19:39

..politinis idiotizmas pasireiškia senu klaidu kartojimu .Norisi tikėti kad komisija atsispirs bandos spaudimui ir pasiūlys tas naujas vertinimo gaires kurios galėtu Lietuvai atnešti kažką nauja ,..o ne tęsinį seno .O po Lietuvos žeme ropinėjančiomis dievo boružėlės vizgi turėtu rūpintis ne pasaulietiška valdžia .Ir dar komisijos nariai netgi privalėtu pagalvoti apie tai kokia žinia jie galvoja pasiustį visuomenei savo sprendimu .

Ironija       2016-12-2 19:34

O gal Simonkui suteikiam Laisvės premiją už veiklą skirtą homoseksualų “saviraiškos laisvei” Lietuvoje įtvirtinti…

Viskas nuoseklu       2016-12-2 18:39

Dabar dar Venckienę, Kedį, Bendoraitį kelkite ant pjedestalo. Visi jie katalikiškų verybių, kaip pedofilija, puoselėtojai.

Sąvokų prasmė ir beprasmybė...       2016-12-2 16:21

Būtų geriau, jog tos liberalų išgalvotos “Laisvės premijos” išvis nebūtų. Juk “laisvė” yra labai abstrakti sąvoka, todėl daug geriau tiktų “Lietuvos Nepriklausomybės premijos” įsteigimas.

Ringys       2016-12-2 15:20

Teiktieji kandidatai Laisvės premijai daugiau ar mažiau verti to titulo, tik gal vertėjo laikytis chronologijos: pirmiausia - 1918-1920 m. savanoriai, po to 1941 m. sukilėliai, 1944 m. Vietinės rinktinės savanoriai, po to partizanai, sąžinės ir žodžio laisvės kovotojai, Sąjūdžio aktivistai ir vadovai, 1991 m. aukos. Gaila, kad moraliai nusmurgę RENEGATAI stengiasi apšmeižti ir pažeminti garbius mūsų Tėvynės žmones, kad jaunoji karta neturėtų garbingo gyvenimo pavyzdžių nei idealų.

dialogas       2016-12-2 14:07

Komentatorius Jozapas: “Greta N. Sadūnatės bet koks landsgrybis atrodo kaip apgailėtina mėšlo krūvelė”.

N.Sadūnaitė: “Matant kaip šmeižiami Lietuvai pasiaukoję žmonės, galiu pasakyti - vyksta atvira kova tarp gėrio ir blogio”.

Vilta        2016-12-2 11:32

Sese Nijole- tai tikras Dievo zmogus. Jos akys visada spindi meile ir geriu.Tai pavyzdys mums visiems! Telaimina Jus, sese Nijole, Dievas!

Pensininke       2016-12-2 11:10

Vienetai neadvekaciu komentatoriu.
Premija Nijolei Sadunaitei butu teisingas ir liaudi nekirsinantis sprendimas.

Apdovanojimas labai gerai,       2016-12-2 10:52

Tik kieno rankos jį įteiks? Tos, kuri didžiai gerbiamą N. Sadūnaitę ir tokius kai ji persekiojo ir baudė? Dilema.

dvi N.Sadūnaitės knygos       2016-12-2 10:45
Ana       2016-12-2 10:29

Senai reikėjo tą padaryti. Puiku.

Labiausiai tinkama       2016-12-2 9:50

,nes neša krikščionišką dvasią.Tik mažokai begirdime jos nuomonę apie šias dienas?

Labai       2016-12-2 9:44

puiki kandidatūra. Gal pavėluotai, bet taip būtų patvirtinta, kad vertinami dideli, tikri, moralūs, drąsūs, laisvę milintys ir už ją kovojantys žmonės. Reikia, pagaliau, prisiminti ir įvertinti tikruosius laisvės šauklius ir kovotojus.

stasys       2016-12-2 8:40

Depolitizuoti tos komisijos darbą ir rasti premijos nominantą paliekant Lietuvos istorija ramybėje .Laikas pakasti senas nuoskaudas atsisukant veidu į esamus iššūkius Lietuvoje, nesu prieš tuos žmones bet aktualijas reikia vertinti dabartimi ... priešingu atveju mes dar dešimt metu kariausime savo vidaus karus .

Liberali be moralės       2016-12-2 8:34

ribų spauda ir ypač delfi paskelbė tylų informacinį karą valstiečiams.Blokuoja juos palaikančius,kad susidarytų įspūdis,jog jų idėjų niekas nepalaiko.Žodžio ir spaudos laisvė pavojuje.Jiems patinka geriau tie,kur keikiasi ,geria ir visaip kvailėja,nes tokius lengviau valdyti.

mama iš kaimo       2016-12-2 8:33

  Šaunu. Pagaliau matom tikrai apgalvotą sprendimą.

ruta       2016-12-2 7:53

Teisingas sprendimas apdovanoti -Zmogu is didziosios raides , o ne patologiska garbetroska , Tautos kirsintoja , nesantaikos kurstytoja , intriganta ir politiniu broileriu peretoja , Landsbergi .

Iš tiesų,kas yra ta vidinė laisvė?       2016-12-2 7:41

N.Sadūnaitė ją turėjo.O ar turi dabar?Kodėl dabar visi kunigai tyli,kai aplinkui iš vakarų ir rytų mus apsupo rusų tankai?Ir ar tikrai mus gins liberalus jaunimėlis valdžioje ir gyvenime,kuris primena tas sėklas,kurios pasėjamos,bet jas nugožia palaido ir melagingo gyvenimo piktžolės?Ar tikrai niekas nemato,koks išbandymas laukia?

Kad nematytų visų       2016-12-2 7:39

juodų konservatorių,socdemų ir prezidentės darbų,ir dirbtiniame apvaisinime naikinamų embrionų nuodėmių?

Tai jau geriau       2016-12-2 7:28

Sadunaitei negu Lansbergui.

Juozapas       2016-12-2 6:42

Vienareikšmiškai pritariu tokiam pasiūlymui. Laisvės premija Sesei Nijolei būtų teisingas sprendimas, nes kalba eila ne tiek apie asmenį, kiek apie vertybinį principą- ištikimybę Teisingumui ir meilei savo artimui kaip gyvą Tikėjimo liudijimą savo gyvenimu.
Greta N. Sadūnatės bet koks landsgrybis atrodo kaip apgailėtina mėšlo krūvelė.

Kuznecova su sugerovais, nesistenk.        2016-12-2 5:24

“LIETUVA VIS TIEK IŠLIKS”.

Kuznecova su sugerovais, nesistenk. " LIETUVA VIS       2016-12-2 5:22

“Matant tai, kas dabar darosi, kaip šmeižiami Lietuvai pasiaukoję žmonės, galiu pasakyti - vyksta atvira kova tarp gėrio ir blogio”, - sako N.Sadūnaitė.


Rekomenduojame

JAV kongresmeno Kriso Smito pranešimas spaudai dėl teisėjos Neringos Venckienės bylos

Vytautas Sinica. „Kraupu, kuo virsta viešoji erdvė“

Verta prisiminti. Aurelijos Stancikienės istorinė kalba 2014 m.: „Tai yra prie­sai­kos ir Kon­sti­tu­ci­jos su­lau­žy­mas“

Algimantas Rusteika. „Tai, sakot, socialinė distancija – du metrai?“

Tomas Dapkus. Vyteni Andriukaiti, laikas visų atsiprašyti

Raimondas Navickas. „Gyveni sau žmogus ir net neįtari, kad tave bandoma įkišti į kalėjimą!“

Audrys Karalius. Nacionalinis stadionas Vilniuje 1984–2020: trumpa Ligos istorija

Neringa Venckienė: „Su Deimante dabar kažkas ne taip…“

Tomas Bikelis. VU fizikas KTU „mokslininkui“ apie 5G: pagrįstos abejonės ir miglota ateitis (autoriaus atnaujinta)

Geroji Naujiena: Jis yra čia ir dabar, Jis yra su mumis per visas dienas iki pasaulio pabaigos

Vitalijaus Balkaus replika „Iš savo varpinės“: Maistininkai grasina supūdyti produkciją, arba Kodėl „nematoma rinkos ranka“ taip ir lieka nematoma?

Justas Stankevičius. Ar Sorošas šeimininkauja Lietuvoje?

Neringa Venckienė: „Jie mano, kad mane žemina. Bet manęs jie nepažemins…“

Iš Tiesos.lt pašto: Edmundas Paškauskas. Pandemijos ir rizika vyresnio amžiaus žmonėms, arba Kada bus išrasti skiepai nuo nužmogėjimo? (II)

Verta paminėti. Julijonas Būtėnas: žurnalistas ir laisvės kovotojas

Algimantas Rusteika. Kai suprasit, kad turim ką turim, turėsit gerą laiką

Atmintinos datos: operacija „pavasaris“ – 1948 m. gegužės 22–24 d. iš Lietuvos ištremta apie 40 tūkst. žmonių

Nacionalinis susivienijimas reikalauja nutraukti vyresnio amžiaus asmenų diskriminaciją

Dovilas Petkus. Įtakingi veikėjai susirūpino savo tamsia praeitimi

Robertas Grigas. Šv. Jono Pauliaus II šimtmečiui

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato: knyga „Lietuvos partizanų valstybė“

Andrius Švarplys. Legenda

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.