Demokratija ir valdymas

Simono Daukanto aikštėje bus paminėtos dešimtosios Vytauto Pociūno žūties metinės

Tiesos.lt redakcija   2016 m. rugpjūčio 22 d. 13:19

24     

    

Simono Daukanto aikštėje bus paminėtos dešimtosios Vytauto Pociūno žūties metinės

Šių metų rugpjūčio 23 dieną, antradienį, 12 valandą Simono Daukanto aikštėje Vilniuje bus minimos dešimtosios pulkininko Vytauto Pociūno žūties mįslingomis aplinkybėmis Breste (Baltarusija) metinės.

2006-ųjų rugpjūčio 23-iąją Breste žuvusio Lietuvos savanorio ir Parlamento gynėjo Vytauto Pociūno mirties aplinkybės, kaip ir valstybės institucijų organizuotas jo pomirtinis šmeižtas iki šiol lieka Lietuvos teisėtvarkos neištirtos.

Kasmet į Simono Daukanto aikštėje rengiamą meninę akciją susirenkantys piliečiai atsakingoms valstybės institucijoms primena – sąžiningai ištirti, kaip eidamas pareigas žuvo Lietuvos pareigūnas ir kodėl po mirties jis buvo šmeižiamas, yra valstybės garbės reikalas.

2007-aisiais filosofo Leonido Donskio dainomis pradėtoje pilietinėje Vytauto Pociūno atminimo akcijoje per keletą metų yra dalyvavę žinomi lietuvių menininkai: Veronika Povilionienė, Martynas Švėgžda, Gediminas Storpirštis, Gytis Paškevičius, Kostas Smoriginas, Olegas Ditkovskis bei kiti. Minint dešimtąsias Vytauto Pociūno žūties metines šį antradienį dainuos aktorius ir bardas Gediminas Storpirštis.

Paminėjimą organizuoja Piliečių Santalka bei M.K.Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas.

Trečiadienį, rugpjūčio 24-ąją, Vilniaus miesto taryba svarstys, ar suteikti Pilaitėje esančiai gatvei Vytauto Pociūno vardą, rašoma rengėjų išplatintame pranešime spaudai.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Stasys       2016-08-23 10:23

Man atrodo, kad Pociūno ir visų kitų, susijusių su garsiąja
p e d o f i l i j o s byla, nužudymas yra tų pačių darbas ir šmeižto kompanija abiem atvejais juk buvo iš tų pačių ruporų .

Verta pagalvoti       2016-08-21 21:35

O gal rugpjūčio 23 kasmet minėti kaip visû nužudytû, dingusių bežinios per pastaruosius 25 metus kapital-komunist-kegebistinio reżimo aukų atminimo dieną?

ketvertams       2016-08-21 21:31

Nesistenk. Neprakaituok. Daugybė žmonių neabejoja jog lietuviškos spectarnybos dirba putiniškais metodais, t.y. žudo neįtikusius piliečius. Ši nuomonė neatsirado iš oro. Daugybė dalykų rodo jog prielaidos tapačios faktams.
Daug “naudingų” mirčių,  įkalčių ir tyrimų falsifikavimai, stebuklingi ” atsitiktinumai” ir “sutapimai” bei netandami kaltininkai- visa tai akivaizdžiai rodo jog joks Lietuvos pilietis negali jaustis saugus, kad režimas bet kada gali užgrobti asmens nuosavybę ir atimti gyvybę.
Šio nesaugumo jausmo nepajėgia užtušuoti nei rėksminga propaganda nei valdžios liepiamoji nuosaka.
Tai viena iš esminių priežasčiû kodėl žmonės skuba evakuotis iš Lietuvos.
Nes tai Europos Haitis.

Kontoros tankistui       2016-08-21 21:15

Jūs trimituojat, jūs ir pagrįskit.
Niekuo nepagrindžiat- reiškia nėra.
O tu bandai logiką apversti aukštyn kojom.
Primelavo, vat ir sukitės.

444,        2016-08-21 19:49

To “Pastangos     2016-08-21 17:49” rašai “Nėra nei vieno įrodymo apie N. V. buvimą JAV. Tik falsifikatai ir inscenizacijos.”
Iš kur žinai kad “Nėra nei vieno įrodymo apie N. V. buvimą JAV. Tik falsifikatai ir inscenizacijos.” ? Kokios tarnybos tamstai teikia informaciją kad “Nėra nei vieno įrodymo apie N. V. buvimą JAV. Tik falsifikatai ir inscenizacijos.” ?

Pastangos       2016-08-21 17:49

Kadangi dėl labai rimtų įtarimų jog V. Pociūną nužudė lietuviški saugumiečiai padedant ruskių tarnyboms tema yra baisiai nepatogi režimui, tad kontora pasiuntė bobiką durnelį trolinti ir nusukti kalbą apie pedofilijos bylą.
Bet kadangi cucikas neatlyžta, tuomet duosim jam klausimą tarpuragėn:
- Kur saugumieçiai padėjo pagrobtos ir nužudytos LR seimo narės N. Venckienės kūną jeigu jokių venckienių jokiose amerikose niekada nebuvo ir nėra?
Nėra nei vieno įrodymo apie N. V. buvimą JAV. Tik falsifikatai ir inscenizacijos.

lankytojai tai pedofilai       2016-08-21 16:26

kasryt atsibunda aukšti pareigūnai, kurių visi bijo, ir paknopstomis lekia skaityti TIESOS.LT - o gal jau apie juos rašo?

nu tą žiūrėk        2016-08-21 15:56

>”Ìkyruoliui     2016-08-21 14:59” - nu tą, žiūrėk jutubį
“Prezidentės pareiškimas dėl įvykių Garliavoje”
“2012 gegužės 17 d. ryte pasakyti komentarai - YouTube”, gali eiti pasiklausti pas pačią prezidentę ir V. Lanbergį pasiklaust apie ką kalbėjo prezidentė ir V. Lansbergis 2012 05 17.

Ìkyruoliui       2016-08-21 14:59

Kokią mergaitę?
Garliavoje gyvena daug mergaičių.

>>>       2016-08-21 14:40

tyčia netirtas pulkininko V.P. šmeižtas - žiniaskalidoje paskelbimas apie   V. P iškritimą besišlapinant, tyčia netiriamas šmeižtas kad teisėja N. Venskienė smaugė Garliavos mergaitę?  Kokia tiesa slepiama netyrimu?

mergaitininkui       2016-08-21 12:35

pirma - Deimantė Kedytė ne žvėrelis ir turi vardą bei pavardę, o ne vien nuorodą pagal kryptį į Garliavos apylinkes.
antra, panašu, kad tamsta esi trolinantis bobikas ir bandai nusukti kalbą į pūdymus.

naa       2016-08-21 12:31

naa V. Lansbergis tai vaizdo įraše internete abejojo kad N. Venskinė smaugė Garliavos mergitę -  ar neturėtų būti pašalinti prieštaravimai tarp V. Lansbegio abejonių dėl Venskienės smaugimo Garliavos mergaitės ir advokato sakymo kad Venskienė smaugė Garliavos mergaitę? Na tegul parodo vaizdo įrašą visiems -  jei jau advokatas sakė kad Venskienė smaugė Garlaivos mergaitę?

???       2016-08-21 12:19

Ar advokatas sakęs kad Venskienė samugė Garliavos mergaitę, tuo sakymu kad Venskienė smaugė Garliavos mergaitę nesiekė  nukreipti dėmesį nuo Garliavos mergaitės sveikatos sutrikdymo - haliucinacijų matymo priežastinių veiksmų? Ar Lietuvoje tapo norma bylas fabrikuoti ir nerinkti objektyvių įrodymų pritempinėjant prie viešų  versijų? Viešos versijos - užsakymai susidoroti baudžiamuoju keliu, šmeižti ir įteisinti šmeižtą  darant teisėsaugai spaudimą greitai ir išsamiai nerinkti objektyvių įrodymų?

???       2016-08-21 11:54

o advokatas nešmeižė Venskienės sakydamas kad Venskienė smaugė Garliavos mergaitę, liudininkas V. Lansbergis ir laidos vedantysis, bei įrašas internete? Duokit vaizdo įrašą patvirtinantį advokato žodžius.  Tegul viešai parodo objektyvius įrodymus - vaizdo įrašą, jei viešai buvo pagarsinta advokato sakymas kad Venskienė smaugė Garliavos mergaitę - tegul pateikia viešai įrodymus vaizdo įrašą.  Ar ne dėl to ir buvo padaryti batastriukio antikonstituciniai veiksmai- liestos ir nusukinėtos galimai Vienskienės vaizdo kameros buvusios K.namuose, kad advokatas galėtų šmeižti Venskienę Garliavos mergaitės smaugimu, o Venskienė turėtų galimybės apsiginti, neturėdama vaizdo įrašo?  Ar tai nėra viešas interesas? Ar advokato sakymas kad Venskienė smaugė Garliavos mrergiatę neturėtų būti prokurorų ištirtas dėl viešo intereso, nes Venskienė apsiginti negali - neturi vaido įrašo?

Partijos ir Valstvbės garbės reikalas       2016-08-21 10:50

kad daugiau niekas nematytų, ką partiniai valstybininkai daro.

Janina       2016-08-21 9:53

Tiek skausmo iškentėjusi mūsų tauta, pakels ir šį kartą...
Labai gražu ir patriotiška, kad kažkas, nepaisydami buvusių stribų lojimo atsimena ir nebijo organizuoti pagerbimą priešų nužudytus.
Tai mūsų Tautos ir Valstybės garbės reikalas.

to to>       2016-08-21 8:33

bet daugelis runkelių mano, kad konservatoriai - tai patriotai.
tą žodį patriotai paėmiau į kabutes.
o šiaip jie net neverti komunistų - negi šuniukai gali būti verti kaip šeimininkas?

to>pamokė       2016-08-21 7:26

Tamstai padėjau minusą, nes rašydama konservos “patriotai” supainiojai su konservos komunistai. Konservos yra tikrų tikriausi išverstaskūriai komunistai. Daugiau nepainiok išverstaskūrių.

pamokė...       2016-08-21 5:24

neaišku tik - ar pamokė konservatorius nematyti komunistų nusikaltimų, ar tokie iš esmės buvo tie konservos “patriotai” - nematantys komunistų nusikaltimų, politkorektiški komuniagų šuniukai?

Prokur oro turi Matrioškos valentinas       2016-08-21 0:02

Tas matrioškinis valetas anuomet buvo genproku.
Viskuo pasirūpino.
Byla nulaucinta, lauciai gavo ordinus, sklypus ir klęsti.
Šv. Valentinas, kaip tarybų Valdžiai ištikimas Kadras neliko neįvertintas ir globojamas filharmonijos kadrų sk. Viršininkės sėkmingai kyla į Teisingumą vykdančios institucijos karjeros aukštumas.
V. Pociūno kauleliai tyliai dūla smėlio kalnelyje.
Argi ne idilija?

Rasa       2016-08-20 23:04

Kiek zmoniu nuzudyta Lietuvoje o zudikai dar nenubausti,sedi say ramus po prokuraturos sparneliu.Zudika ,nebukite ramus ,ateis jums isgamos atsiskaitymo valanda.

:-(       2016-08-20 22:48

Savo šmeižtu žudikai prisipažino. Ko laukiama? Ar ir čia sakys: “žudė Venskienė”.

Cibulenka       2016-08-20 22:36

Aš, kajp Bulbašijos TSR Priazydiantaz, užtykrinu Jusu Kselenciją, Lit. CCP Rezidentią giarb. drg. Grybošenką jog tiek Hrodne, tiek Myncke ar Mogilove- diavinaukščū pilnaj pakaks visiems Taribū Litvos priešams.
Kiėk atviašyt, tiek ikialsim i diavinta aukšta. Giareusej viažkit giližynkialiu. Vagonajs, tajp daugiau tylps.

Priešrinki(mirti)ninis klausimas       2016-08-20 21:31

- Brangus Lietuvos žmogau! O kuriame aukšte Tu gyveni?!
Neužsimiršk! Būk lojalus Tarybų valdžiai. Nelok!

Rekomenduojame

Jurga Lago. Apie skiepus ir degančias eglutes

Žymusis dr. J. Peterson: privalomas vakcinavimas nuo COVID-19 yra totalitarinių valstybių imitavimas

Suomija gali stabdyti ES vertimą skiepytis

Vytautas Sinica. Pakalbėkim apie iš esmės nusikalstamus iš esmės nusikaltėlių siūlymus

Ramūnas Aušrotas. Nestereotipiniai lyčių vaidmenys – už ką siekiama kovoti?

Bandoma juodinti laisvės kovotoją

Viljama Sudikienė. Europos nacionalistai buria naują aljansą Varšuvoje

Vaidotas A. Vaičaitis. Konstitucinis Teismas ir „galimybių pasas“

Ar turėčiau paskiepyti savo vaiką naujomis vakcinomis nuo COVID-19?

Iš interneto platybių. Iškrito pirmasis sniegas!

Ir vėl pinigai atiminėjami iš Lietuvos regionų…

Tomas Baranauskas. Gal žinot gerą lietuvišką atitikmenį?

Fox News: Viktoras Orbanas – vakarietiškas konservatorius ar totalitarinis banditas?

Vytautas Sinica. Psichologija remiasi nužmoginta žmogaus samprata

Indijos Aukščiausiajam teismui pateiktas pirmasis pasaulyje ieškinys dėl nužudymo vakcina Bilui Geitsui ir Adarui Pūnavalai

Asta Višinskaitė – Katutė. Jeigu kas nors ims plūsti mane ar prigimtinės šeimos palaikytojus, tai nepateks į neapykantos supratimą

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Parazitinių idėjų pandemija

Povilas Žumbakis. Mama bears revoliucija

Nepaisant išteisinimo, K. Rittenhouse istorija įrodo, kad JAV tebėra žiniasklaidos valdoma valstybė

Pandemijos valdymas ir STI siūlomi žingsniai (II): gydymo rekomendacijos sergantiems

Dauguma JAV katalikų ir protestantų teigia: nebūtina tikėti Dievą, norint pasiekti dangų

Éric Zemmour: „Mes neleisime mūsų pakeisti svetimais žmonėmis“

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Ursula von der Leyen. ES turi svarstyti apie privalomą vakcinaciją visoje Bendrijoje

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.