Istorija

Simonas Jazavita. Lietuva ir D-Diena – ką byloja dokumentai iš Berlyno

Tiesos.lt redakcija   2019 m. birželio 10 d. 16:08

56     

    

Simonas Jazavita. Lietuva ir D-Diena – ką byloja dokumentai iš Berlyno

Prieš 75-erius metus įvyko reikšmingas pasaulio istorijai įvykis – antihitlerinės koalicijos sąjungininkai atidarė antrąjį frontą ir išsilaipino Normandijoje. Šis įvykis geriau žinomas, kai D-Diena. Tai buvo įspūdinga karinė operacija, kurį įrodė, kad JAV jau galima laikyti supervalstybe.

Kita vertus, pačios operacijos karinė reikšmė buvo pervertinama tada, be abejo, pervertinama ji ir dabar – visi svarbiausi karo lemtį nulėmę mūšiai ir operacijos vyko Rytų fronte, čia žuvo didžioji dauguma karo aukų. Stalingradas žymėjo Vokietijos galybės pabaigos pradžią, o Kurskas įrodė, kad kontrataka neįmanoma. Visa kita tapo tik laiko klausimas.

Vis dėlto sovietams antrojo fronto atidarymas buvo reikšmingas. Bijota, kad anglosaksai temps iki paskutinės minutės, ypač kai kovos persikels į tikrąją Vokietijos teritoriją. Suprasta, kad savo šalį vokiečiai gins iš visų jėgų, o Raudonajai armijai tai kainuos labai daug. Stalinas nebrangino savo karių, tačiau juk jam dar jų reikės – planuota užvaldyti didžiulius Europos plotus, kuriuos dar reikės užvaldyti – NKVD darbą atliks gerai, tačiau be Raudonosios armijos durtuvų, vietiniai „nacionalistai“ juk greitai susidoros su atėjūnais…

* * *

Čerčilis turėjo kitą planą – pulti per Balkanus. Iš dalies, D-Diena nebuvo joks pirmasis anglosaksų įsikėlimas į Europą. Juk dar 1943 m. pradėtos kovos siekiant užimti Italiją, kurias sustabdė tik Vermachto pajėgų staigus atvykimas. Patys italai panašu norėjo ramybės ir už dučę žūti ne itin veržėsi.

Ėjimas iš pietų, buvo reikalingas strategiškai siekiant, kad kuo mažesnė Europos dalis atitektų Stalinui. Tiesa, jei anglosaksai būtų užėmė Balkanus, vargu ar tai būtų pakeitę Baltijos šalių ar Lenkijos likimą – Stalinas būtų dar labiau koncentravęs savo smūgį per mūsų šalis, galbūt dar pasinaudojęs proga užimti Skandinaviją.

Paradoksalu, bet tada Geležinė uždanga būtų ėjusi ne tarp Vakarų ir Rytų, o tarp Šiaurės ir Pietų Europos. Stalinas „apžaidė“ Ruzveltą ir invazija vyko taip, kaip buvo paranku jam. Vis dėlto, įsivaizduokime alternatyvią istoriją – 1960 m., liberali vakarietiška Rumunija ir komunistinė Norvegija, kurios pareigūnai važinėja į Maskvą „ant kilimėlio“. Skamba keistai, bet tai galėjo būti realybė.

 

* * *

D-Diena atvėrė naują etapą. Trečiojo Reicho likimas buvo nulemtas. Vokietijos konservatyvi karininkija, kuri nekentė bolševizmo ir bijojo, kad sovietams užėmus šalį įvyks katastrofa vylėsi, kad su anglosaksais pavyks susitarti. Greitai viskas sprendėsi liepos 20 d. sąmokslu. Lietuvoje, kaip ir daugelyje Vidurio Rytų Europos šalių, viltasi, kad gal ateina laikas, kai anglosaksai išvaduos Europą, taigi ir jai neabejotinai priklausančią Lietuvą.

Vokiečiai, lyg ir bandę liberalizuoti režimą, privilioti žmonių kovai, vėl sugrįžo prie senų metodų – Vietinė rinktinė buvo išvaikyta, išžudyti getuose išlikusieji žydai. Atsirado manančių, kad Lietuvos išlikimas priklausys nuo Lenkijos – juk šią, kaip ir po Pirmojo pasaulinio karo, anglosaksai tikrai skubės atkurti. Tarp tokių buvo ir Vasario 16-osios akto signataras Jurgis Šaulys. Tiesa, jam iki pat mirties prieštaravo ilgametis bičiulis Antanas Smetona. Jis manė, kad tokia Lenkija valdys ne tik Vilnių, bet ir Rytprūsius, kartu ir Klaipėdą, o Lietuva teliks jai vasalinė valstybė. Smetona žuvo gaisre ir nepamatė, kas nutiko iš tiesų.

 

* * *

***

Tarp bandžiusių pasinaudoti šia situacija ir perkalbėti vokiečius buvo ir buvęs Lietuvos pasiuntinys Vokietijoje Kazys Škirpa, pirmasis Lietuvos kariuomenės savanoris. Po Smetonos mirties jis užėjo į Berlyno užsienio reikalų ministeriją, teigdamas, kad Vokietija privalo pripažinti Lietuvos nepriklausomybę, tada Lietuva paruoš 200 000 karių, kurie stos į kovą prieš Raudonąją armiją.

Šis planas skamba utopiškai, bet prisiminkime, kad po 1941 m. represijų, bolševikų baimė buvo milžiniška. Latviai surinko 150 000 karių į SS divizijas, estai 90 000. Škirpa gi kategoriškai nepritarė stojimui į tokius dalinius, prieštaravo net generolo Povilo Plechavičiaus kompromisui – Vietinei rinktinei. Jo nuostata buvo kategoriška – nepriklausomybė arba jokios karinės pagalbos.

* * *

***

Vis dėlto vokiečiams išvaikius Vietinę rinktinę Škirpa nuėjo į užsienio reikalų ministeriją protestuoti. Tai padarė birželio 7 d. Tik pamatęs šiuos dokumentus Berlyne supratau, kodėl. Ką tik buvo atidarytas Antrasis frontas, įvyko D-Diena. Ne veltui jis vokiečiams pasakė, kad represijos skatina „anglofilines“ tendencijas Lietuvoje, ir dar priminė, kad jiems reikia susimąstyti, nes ... „bolševikų grėsmė labai reali“.

Tai buvo paskutinis lašas. Po trijų dienų po šio pokalbio Škirpą aplankė Gestapo darbuotojas Volfas, kuris perdavė linkėjimų nuo Himlerio. Tiksliau pasakė, kad Škirpa suimamas, nes nesilaikė „diplomatui reikalingo politinio rezervuotumo“. Tiesa, taip vokiečiai apsigavo, nes savaip pripažino jį diplomatu. O juk Lietuvos jie nepripažino, laikė ją okupuota.

* * *

Nors Škirpa nebuvo įkalintas koncentracijos stovykloje, vis dėlto, jam laisvai veikti nebuvo leista. Nepadėjo raštai aukščiausiems pareigūnams, Vatikano nuncijaus ir svarbių Vermachto generolų užtarimas. Iškalbinga šiuo atveju buvo Vokietijos URM darbuotojo pažyma, kuri paaiškina, kaip vokiečiai priėjo prie D-Dienos ir vieną pagrindinių priežasčių kodėl karą pralaimėjo.

Gestapui susidomėjus, kuo Škirpa toks ypatingas, kad jį užstoja svarbūs Vermachto generolai, šis pareigūnas atsakė, kad Škirpa yra „didelis nacionalistas, kurio antibolševikinis nusistatymas nekelia abejonių“, tačiau jis nepritarė Vokietijos civiliniam valdymui Lietuvoje ir jam „lietuvių interesai visada bus svarbesni nei Vokietijos“.

Iki karo pabaigos jis liko įkalintas, ir, paradoksalu ar ne, bet jį išlaisvino JAV kariuomenės daliniai, todėl jis netrukus apsilankė pas pažįstamus Eisenhauerio štabe Paryžiuje, kuriems dar kadaise buvo pasakojęs apie būsimą Molotovo-Ribentropo paktą, o vėliau – Vokietijos invaziją į SSRS. Dar vienas ryšys su D-Diena. Bet apie tai, jei bus įdomu – kitą kartą.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Jules       2019-06-15 12:40

Und Litauen schafft sich ab – ir Lietuva pati save naikina šiandien, ne tik Vokietija, kaip mano vokiečių šviesuoliai. Lietuvių savamoksliai ir diletantai taip pat mano. D-Day ir aljantų bendras pergalės paradas Berlyne bei Maskvoje mums davė kelionę Gulagan – į mirties ir darbo stovyklas tenais arba mirtį čia, uošvienės sodely, arba už kampo. Mano jaunutę puskę, kurios aš nemačiau, nes dar negimęs buvau, sušaudė jauną, gražią, dailią ir nėščią ant mažo upeliūkščio kranto.

Jules       2019-06-15 9:38

„Союз нерушимый республик свободных cплотила навеки Великая Русь“ - Laisvų respublikų sąjunga amžiams Didžiosios Rusios suburta, taip prasideda buvusios despotijos himnas. Anksčiau Didžioji Rusia, o dabar kas Europos tautas buria, kokia antroji Didžioji ar Didysis kas tokis, a? Anksčiau mirtimi baudė už kontrrevoliuciją, o dabar už kontrą prieš ką tokį baudžia ir gali laisvai gauti 12 metelių kaip Vokietijoje arba Vilko bilietą gyvenimui be teisės įsidarbinti, tiesa? Mus baudė už antitarybinę veiklą, o dabar už antiideologiją, tiesa? Už pelno kontrideologiją baudžia, už viršpelnio industrijos neigimą, tiesa? Vienas toks sąžiningas ir praregėjęs istorikas, kaip mes praregėję dėl Juozaičio dar 1988 metais, pasako Tiesą ir nusišauna. Pasako kaip mes, kad Sovietijos herbe Žemė žmonių planeta, kurią mums suvairavo, atseit, Didžioji Rusia, o vėliau mums didžiuosius suvairuoja Sovietijos sąjungininkai ir jų samdiniai – mūsų univerkių docentai ir ministeriai bei bei LK(bolševikų)P CK sekretoriai, instruktoriai, vedėjai, lektoriai, referentai, dabar jau tapę eksiukais ir liberalais su savo anūkais, žentais, marčiomis ir meilužėmis bei „Gintaro“ viešbučio eks plaštakėmis ir jų VIP-iniais vaikais bei anūkais. Pasakė Tiesą ir nusišovė „Finis Germania“ autorius Rolf Peter Sieferle, kad liberalai neužtampytų po teismus šitą garbingą ir praregėjusį vokietį, ne taip seniai dar buvusį pamišusių leftistų gretose per dezi propagandinę apgaulę. Jo knygą reklamavo net pats garsusis Špigelis(Der Spiegel), o tebepardavinėja amazon.com ir de už EUR 8,50. Taigi kodėl nusišovė šis garbingas istorikas, manau, visi Tiesos.lt skaitytojai ir komentatoriai bei garbingi ir nelabai oponentai, manau, suprato, tiesa? Kodėl šmeižiamas K.Škirpa – jau atsiranda sąžiningesnių Lietuvos istorikų, bandančių apginti mūsų nacionalinį orumą, mūsų garbę ir teisę į Tiesą, o ne tik į deziuką.

Jules       2019-06-15 8:42

Antrojo pasaulinio karo priežastys ir kilmė runkelynui, matyt, dar ilgai bus neskelbiami. Net labai garsaus istoriko A.J.P.Taylor‘o išvardintų to baisaus ir nusikalstamo karo priežasčių VDU ir VU docentai negali objektyviai, be privalomojo deziuko, išstenėti – „The Origins of the Second World War“. Mykia ir mindžiukuoja vietoje – bijo rektorių ir neosovietinės valdžios, ir, žinoma, jos viršininko Banko, pinigų spausdinimo mašinkos. Paikiems studentams tie docentai negali paaiškinti, kokios buvo tikrosios Vokietijos ambicijos anuomet (What were the real ambitions? Where did Hitler declare his determination to destroy the World and rule the earth?) tuomet ir ar ji turėjo jėgų, taip vadinamam, pasaulio nukariavimui? O va Sovietija atvirai apie tai kabėjo, kad jos tikslas pasaulio nukariavimas ir „Žemę žmonių planetą“ įsikėlė į savo herbą, ir nieko – viskas čiki piki, ane? Mes viešai, atvirai, mokėmės ir mums į galvas docentai kalė, kad Sovietijos tikslas ir internacionalinė pareiga – „Mirovaja Revoliucija“. Bet ji nekalta, ji nenorėjo „rule the World“. Na, studentams, suprantama, nelabai ir reik tikrų žinių – jiems pakanka ir deziukinės hipnozės, svarbu, kad diplomą kuo greičiau gautų, o jei pradėtų reikalauti Tiesos – lėktų iš univerkių kaip meteorai. Mano vienas toks labai sovietizuotas buvęs dėstytojas vėliau nuėjo dėstyti į Karo akademiją ir nieko. Toks labai tiko. Labai nepatiko iš paskaitų į Gorbio „Perestroikės“ mitingus lakstantys studentai. Kai susižinosime ir išsiaiškinsime to baisaus karo kilmę ir tikrąsias priežastis - tada ir suprasime, kodėl taip puolami mūsų nacionaliniai didvyriai? Kodėl norima, kad mes būtume amžinai kalti?

Internaciai       2019-06-14 22:30

šiandien ant bangos - jiems priklauso viskas. Vien buvusioje carinės Rusijos imperijos teritorijoje, patvarkę virš 66 milijonų gyvybių nuo Spalio perversmo tikrai gali didžiuotis ir vaikščioti aukštai iškelta galva - mėgautis gyvenimo teikiamais malonumais ir VIP-inėmis plaštakėmis. Anksčiau, dar iki Gorbio, tokias vipines gražuoles Centro Komitetui teikdavo Vilniaus “Gintaro” viešbutis - Inturist’o filialas.

Tvankstas       2019-06-14 17:25

Praeitis - raskite skirtumą tarp kolaborantų, kurie stengėsi dėl Šeimininko (Pasaulio Architekto). Kol kas tik nacionalsocialistai pripažinti neteisingais kolaborantais, o štai internacionalsocialistai eina iškėlę galvas - kūrė ES, užima aukštus postus, tautų išrenkami prezidentais, štai šitie teisingi kolaborantai, jie garbingai gyvena iki paskutinio atodūsio džiaugdamiesi teisingu kolaboravimu. Kiek siandien Soroso žmonių trykšta laime - visi jie teisingi kolaborantai.

Tvankstas       2019-06-14 17:19

11:34 - ką turi bendro A. Hitlerio miegas, kažkoks gelbėjimas, jei tame plačiame pajūrio ruože buvo patraukta Atlanto pylimo apsauga, išvežti kulkosvaidžiai ir artilerijos pabūklai iš pakrantės įtvirtinimų, todėl ir ramiai miegojo kūdikio miegu Adolis po sąžiningai atlikto darbo Šeimininkui.

to visas Hitlerio idiotizmas viename pavyzdyje       2019-06-14 14:50

Tebeskaitai Mokslinio Komunizmo istoriją, transformuotą į Mokslinę Oligarchiją arba dirbi pas Šimašių kurjeriu?

Praeitis       2019-06-14 14:48

kuria dabartį ir kurs ateitį, ir kitaip dar nėra buvę ir niekad nebus. Pačiam patinka okupacinio režimo suteiktos privilegijos ir viršenybės mūsų atžvilgiu, ane? Už niekingą praeitį teks atsakyti proanūkiams - “gnatj monetu”, ar supratai? Vokietijoje šimtamečiai buhalteriai traukiami atsakomybėn ir šimtametės močiutės sodinamos, jei ne taip leptelėjo. Taigi teks atsakyti kolaborantų vaikaičiams už tarnystę priešui. Ne visada galėsite remtis dviguba teise ir dvigubais standartais visur ir viskame, kaip dabar - teks atsakyti, kaip tiems vokiečių šimtamečiams. Jūs kolaboravote 60 metų, tad kišenes reiks, oi, kaip pakrapštyti ateity už niekingą praeitį.

ah1       2019-06-14 13:35

niekaip nesuprantu kanisiojimosi po praeitį

Tvankstui       2019-06-14 11:38

Užtenka ir vieno kliedėtojo - Milaičio. Na koks dar lėktuvėlis galėjo pakilti iš Reichstago prieigų?!

visas Hitlerio idiotizmas viename pavyzdyje       2019-06-14 11:34

O juk ir išsilaipinus sąjungininkams Normandijoje, Jo Didenybia miegojo, todėl buvo prarastas brangus laikas, nors vokiečiai dar galėjo sąjungininkus nustumti atgal į jūrą. Aišku, desanto žlugimas būtų naudingas Stalinui.
Visa Antrojo pasaulinio istorija - nesibaigiančių Hitlerio idiotizmų virtinė. Todėl juokinga, kad vis dar bandoma kažką išgasdinti Hitleriu.

Jules       2019-06-14 6:40

O ką byloja Londono dokumentų įslaptinimas dar 30 metų? Kad konservatorių lapinas ir ES parlamentaras Mažylis negalėtų juose pasirausti? Anglai ne vokiečiai - jie taip lengvai savo paslapčių runkelynui nepaviešins, tiesa? Prieš kiek metų ten buvo nuspręsta Baltijos šalis grąžinti Rusijai - sovietinei Rusijos imperijai? Kodėl būtent Vakarų liberal-dimokratai kibo į mūsų tautos didvyrius ir nori mus apkaltinti, kaip tas stribas-rašytojas iš “P” raidės, mus Antrojo pasaulinio karo sukėlimu ir jo nusikaltimų organizavimu? Ką apie mus rašė vėl tas pats “London monthly World Review” už 1942 metų birželio mėnesį? Kodėl slaptuose pokalbiuose su Gorbiu anglų baronienė ragino nepaleisti Baltijos šalis? Kodėl Prancūzijos prezidentas François Mitterrand, kažkiek mus pakritikavęs, pabaręs ir kai ką nuraminęs, elgėsi ir veikė kitaip - buvo mūsų pusėje? Svarbiausi mūsų nelaimių dokumentai dabar guli ne Berlyne, o Londone.

Anti Sebastian Haffner       2019-06-13 22:24

“Nors Škirpa nebuvo įkalintas koncentracijos stovykloje, vis dėlto, jam laisvai veikti nebuvo leista” - bet užtad pagrindiniai liberaliosios demokratijos sąjungininkai sovietai leido jam laisvai elgtis, ane?. Ir amerikiečiai niekada neperžengė Stalino Rusijos nustatytų linijų - “from 1949 to 2019, the American army never crossed the Yalta line”. “In 1959, Ike welcomed the “Butcher of Budapest” to Camp David”, kaip dabar jokio karo neskelbia dėl Ukrainos teritorijos užgrobimo, o va vokiečiams suorganizavo masinius ištautinančiuosius bombardavimus su Čerčilio ir Hariuko pagalba pagal prof. F.Lindemano planą - degino vokiečių prasčiokus gyvus ubagų kvartaluose. “Yet America never went to war with the Soviet Union” ir nieko, nes sovietai ne vokiečiai, o sąjunginkai. Anglija jau daugiau nei 200 metų kaip Rusijos sąjungininkė ir gelbėtoja, jai kritiniais momentais, žinoma. Mano paminėtasis čia Sebastianas viešai ragino naikinti jaunus vokiečius, pamenate jo garsųjį straipsnį “In the August 1942 issue of the reputable London monthly World Review, Haffner called for the mass murder of at least half a million young Germans by the victorious Allies at the end of the war. According to his article “The Reintegration of Germany into Europe”, kad kuo greičiau integruotusi ir fedaralizuotusi į Europą. Kas nesutiks - tam kas į ką? Negi tik taip veikė ir tebeveikia Tarptautinė teisė? Negi mus galutinai apsėdo dvigubų standartų maniją?

Life Site News       2019-06-12 15:25
to Tas pats Principas       2019-06-12 9:00

Ei pats, “Juodoji ranka”, gal nebevartyk transformuotą į liberalijas TSK(bolševikų)P istorijos vadovėlį, skirtą VU ar VDU docentams, gerai? Mes ne egze, kad turėtume ir čia, kaip tas Doleriukas, meluot.

Jules       2019-06-12 8:15

„Dieve, kaip aš nekenčiu vokiečių” – rašinėjo kadais Stalino sąjungininkų kariuomenės vadai ir prezidentai su vokiškomis pavardėmis, kilę iš Vokietijos ar netoli jos, tokie kaip Dwight David Eisenhower ir pan. Mūsų, lietuvių, irgi kažkas panašiai, matyt, nekenčia ir laukia progos, kad mūsų neliktų, sekant tokia Eisenhauer‘io logika, jei suvairavo mums dvi Lietuvas, tiesa? Ubagų ir neosovietinio elito dvi Lietuvas. Na, o apie Pilsudskį štai ką viešai rašinėja dabartiniai Amerikos geopolitikos aukščiausios klasės specialistai ir žinovai, pavyzdžiui, kad „in Hitler Pilsudski saw a mortal threat. In early 1933, when Hitler became chancellor, Pilsudski massed five Polish army corps on his western border and “sounded out Paris about a joint application of pressure against Hitler while the Nazi regime was still insecure.” Pilsudski intended to kill the infant Nazi regime in its cradle“. Išsiverskite su Google vertėju, kas iškart nesuprantate, gerai? Kaip galėjo elgtis ir ką galvoti vokiečiai, kai jų kaimynė siūlė Prancūzijai ją kuo greičiau pulti ir pribaigti? Arba rašinėti žmonelei, kaip nekenčia vokiečių aukščiausiasis Stalino Rusijos sąjungininkų kariuomenės vadas. O kiek buvo prirašyta knygų ir raginimų tiesiogiai naikinti arba sterilizuoti vokiečius? Buvo reikalaujama besąlyginės kapituliacijos – atiduoti viską ką turi, o mergas geram seksiukui. Ar tai nevedė vokiečius į beprotybę? Aišku, runkeliams šito niekas nepasakojo, kaip ir dabar nepasakojama runkeliokams, kas iš tikro vyksta?

stasys        2019-06-12 6:42

.... vyrai atsidarė vyno buteliuką .. kas gi juos galį už tai peikti ? Protingos moterys žino kada neverta kištis į tas visą pasaulį apimančias diskusijas !! tuoj turėtu prasidėti pirštu traukimo varžytuvės ... bus įdomu .

Doleriuk,       2019-06-12 5:17

kur išmokai “stukalinti”? Skundimo meno kagebistams, kas šie stabdžius pakirptų? Juk pačiam labai nepatinka žmonių savarankiškos Tiesos paieškos be pono leidimimo, kaip tiems dezistams iš LRT? Į LRT visas MG Baltic runkelių smegenų plovėjų žiedas sugužėjo, gal ir pats vienas iš jų? Ką nori pasakyti, valkiodamas čia komentatorių pavardes? Nežinai, kad tai negarbinga ar mama nepamokino, kad šitaip daryt be sutikimo nevalia? Ką nori pasakyt, klijuodamas ne kagebistams kagebisto etiketes? Kad pats esi vienas iš jų ar kaip?

ne pilnatis,       2019-06-11 23:22

bet milaitis vėl su savim ginčyjasi ir lazdavojasi… Va kas būna, kai budionovkė momenėlį nuspaudžia.

to debilofilui       2019-06-11 20:15

Pats gal Seimo Jurgio atstovas dezinfosklaidai? Tai gerai išmankštintas kaip Majauskiukas - varai deziuką ir nerausti.

debilofilui       2019-06-11 19:44

Be abejo, ir pirmas, ir antras pasaulinis karai buvo planuojami Rusijos imperijos “stavkėje” kaip revanšas į gėdingai pralaimėtus karus Vakarams. Ruskiai revanšui iš karto ėmėsi ruoštis iš karto po Krymo kampanijos 1854-1856, kurioje sėkmingai gavo į kaulus.

Ruskiai daug kam ruošėsi, bet jiems vis “sumaišydavo kortas”. Kaip Rusijos-Japonijos kare 1904-05. Tik va, problema, japonų elito tarpe nėra tavo taip geidžiamų žydų. Japonų elitas, skirtingai nei “lietuviais” save vadinantys pismankurtai, žinojo, kad su ruskiais neįmanoma dėl nieko susitarti. Todėl padarė namų darbus ir sutraiškė Poert-Artūrą, paskandino ruskių geldas Cušimoje ir t. t.

Ir kas nuo totalios gėdos išgelbėjo ruskelius, sudarant Portsmuto taiką? Ai, nu jo, britų žydai…

Jules       2019-06-11 19:39

Diletantai žino, kad Rusijos misija skirta Europos drapalinimui. Rusijos gyvosios masės dėka buvo supartalinta Europa ir dabar manoma ją panaudoti tam pačiam. NATO Europoje pirmiausia yra dėl Vokietijos, o tik po to dėl visų kitų likusių problemų ir problemėlių. Tai ne vien mano nuomonė, o kur kas intelektualesnių ir galingesnių nei mes - paprasti švilpukai. Lenkija nepasimokė iš anos Londono karo garantijos ir, panašu, norėtų tai pakartoti, kaip ir mūsų elitas, sukūręs Lietuvoje ubagyną, nuvaryti mus atgalios į Rusiją. Dezi propaganda, skurdo ir socialinės atskirties didinimas ir yra darbas Rusijos naudai, kaip ir Kubiliaus darbas lddp-istų naudai. Žalieji kolchoznikai yra tie patys lddp-istai, LK(b)P CK Pirmojo sekretoriaus medžioklių varovai ir sugerovai bei portfelių nešiotojai, jų žentai ir marčios bei meilužės.

fekalotronui       2019-06-11 19:30

“tvankstui” ir kitokiam daugiaasmenybiniam šizoidui - kreipkitės į psichiatrus, nes jūsų azijopiniai kuratoriai negali jums padėti. Jie biudžetą, skirtą ardomajai veiklai, pavogė, jums liko kapeikos. Bet dėl to nereikia išsklaidyti savo daugybinės ypatos. Surinkite jas visas, tvanksinčias, į vieną krūvą ir debatuokite tarpusavyje. Aplinkinių tai neturi niekaip liesti.

nežinovams       2019-06-11 19:26

kas į kur skraido? Elonas Maskas skraido. Rogozinas pyzdina pinigus, o jūs čia kartojate jo melą apie “skrydžius į kosmosą”.

Amerikiečiai mokėjo ruskiams pinigus už jų palydovų iškėlimą į kosmosą, kad ruskiai nors kaip civilizuotų žmonių tarpe liktų. Ruskiai kėlė amerikiečių palydovus į kosmosą dar vokiečių sukurtomis (vokiečius pagrobė ir įkalino sovietiniuose konclageriuose) kieto kuro daugiapakopėmis raketomis. Dabar amerikiečiams ne papuasų lygio raketos, bet rusijos chamiškumas ir agresija atsibodo. Ir atidavė kontarktus savo privatininkams. Maskas - vienas garsesnių.

Rusams nežydės jokios vyšnios Marse. Jie pjaus taigą kinams. Geriausiu atveju dirbs felčeriais ir mokytojais kaimyninėje Mongolijoje. Kas jau vyksta.

Tvankstas       2019-06-11 19:10

18:36 - tiek I, tiek II pasauliniai karai buvo suplanuoti dar 19 amžiaus pabaigoje. Valstybių užėmimas, pasidavimai silpnųjų buvo neišvengiami vykdant šiuos planus pagal instrukcijas. Tik Suomija sugadino tvarką 1939-1944 m. dėl vienos smulkmenos - ten niekada nebuvo leidžiami apipjaustymai, nebuvo apipjaustytųjų, nebuvo jų SKP. Rusija po 1917 m. buvo sukurtas Golemas pasauliui gąsdinti ir Golemo kūrėjui valdyti pasaulį.
Visa, ką rašote, tėra Pasaulio Architekto valioje jam vykdant viešpatavimą pasaulyje, jei reiks jo planui, tai atiduos Rusijai ir niekas net nesukiauksės Vakaruose, jei reiks jo planui, tai Lietuva bus NATO ir ES.
Pagal dabartinį Europos negrizacijos planą Lietuva reikalinga ES ir NATO.

Tvankstas       2019-06-11 18:56

18:23 - man netrukdo bendrauti jokios aplinkybės, jokie pašnekovo ypatumai, kol neperžengia padorumo ir nepradeda šikimo man į dūšią. Žinau tai, ką rašote man. Nesunku matyti mano žvilgsniu, matosi tas stiliukas užkerėtas, nuo kurio eina pasprukti, nors ir dar 20 vardų būtų pasirašinėjama. Jei išvardinčiau su kuo gyvenime esu bendravęs, tai daug kam žadą užkirstų, kokias išpažintis išklausęs, nieko nepaklausdamas, bet tai lieka su manimi, tą supranta išpažįstantysis - taip, kad man netrukdo joks žmogus. Nebent man meluoja, bando apgauti - pats susikuria neapykantą sau, pradeda vengti manęs, suprasdamas iš mano žvilgsnio ar mano tylos. Draugų neieškau, todėl apsirikti negaliu. Kilme esu suvalkietis + žemaitis/suvalkietis iš Suvalkijos, aštuntadaliu žydas / vokietis, iki kaulų smegenų save laikau lietuviu.

Mes ne žinovai,       2019-06-11 18:51

o pacitavome Amerikos geopolitikos intelektualų nuomonę, o ne hipnozę iš modifikuoto “Mokslinio Komunizmo” - pritaikyto šiai dienai. O šiaip, amerikonai ir rusai kol kas drauge į kosmosą skraido ir dalijasi technologinėmis paslaptimis.

politikos "žinovams"       2019-06-11 18:36

čia kiauksintiems, kad Lietuva jau atiduota rusams, kad niekas nemato reikalo pyktys su branduoline Rusija dėl Baltijos valstybių ir pan. marazmus.

Raspizdiajai (mažų mažiausiai, nors greičiausiai esate ne savanoriški dauniukai, bet etatiniai provokatoriai ir propagandonai), kam tuos marazmus vapate? Ar Lietuva, ar Rumunija su Lenkija buvo priimtos į NATO ne tam, kad būtų atgal sušertos Rusijai. Vakarai, skirtingai nei jūs, ruskių troliai, šį tą išmoko. O pirmas dalykas - jei sąjungininką atiduosiu fiureriui - ar botoksinei jo versijai, ar ne, jokio skirtumo - tai reiškia galą visiems. Jei bus užgrobta Lietuva, netrukus ateis laikas Lenkijai ir Bulgarijai, o tada jau Vokietijai su Prancūzija. Todėl per nagus kirsti reikia jau Lietuvoje, kad neniežėtų lįsti tolyn.

Tarp karo ir gėdos pasirinkęs gėdą, gaus ir gėdą ir karą. Tą Vakarai gerai išmoko. Rusų mankurtai - ne.

Tvankstui       2019-06-11 18:23

Jei Jūs Vytautas, gimęs Šiauliuose, baigęs Vilniaus 10 vidurinę, fizikas - inžinierius, esperantininkas ir t. t., siūlau nediskutuoti su tuo KGB provokatoriumi Juliu Milaičiu, daugiau kaip pusė komentarų yra jo, įskaitant ir 14.12. Šitas padugnė gerai žinomas visuose portaluose kaip Jules, Jules Baugeureau, Dzeikas, Twin Peaks, Papa Borgia, Centro komitetas,  Joe ir Winnie ir kt.

Tas pats Principas       2019-06-11 18:20

kuris nušovė Austrijos-Vengrijos kronprincą ir priklausė teroristinei organizacijai “Juodoji ranka”, buvo rusų agentas, valdomas per serbų žvalgybos karininkus. Toks arabiško “Hamas”, šeriamo ir siundomo iš Maskvos, atitikmuo.

Čia savo rusiškais ir debiliškais melais tik smardini portalą. Paskui per tokius ir kyla nereikalingos kalbos, kad “rusų agentai”. Vienas kialesnukis pasirodė, pabezdėjo nesąmonę, ir kiek smarvės.

kas do kliedesiai       2019-06-11 18:16

Net vemti norisi skaitant, kad “[...] pačios operacijos karinė reikšmė buvo pervertinama tada, be abejo, pervertinama ji ir dabar – visi svarbiausi karo lemtį nulėmę mūšiai ir operacijos vyko Rytų fronte, čia žuvo didžioji dauguma karo aukų. Stalingradas žymėjo Vokietijos galybės pabaigos pradžią, o Kurskas įrodė, kad kontrataka neįmanoma. Visa kita tapo tik laiko klausimas.”

Provokatoriai, atidėkite į šalį 60 metų senumo sovietinius kliedesius ir propagandinius “vadovėlius”. Antrą pasaulinį pradėjo sovietai. Nebūtų pradėję, nbūtų reikėję jokių “D-dienų”. Pirmais mėnesiais Vermachtas su šūdais sumalė sovietinę kariuomenę. Jei ne anglosaksų neišsenkanti pagalba, amen būtų sovietijai. Bet kadangi Čerčilis sudarė sąjungą su pačiu velniu (sovietais) prieš Hitlerį, gavosi va taip.

Milijonus “paaukojo”, o tiksliau išnaikino Stalinas su savo sėbrais. Ir nereikia debiliškų kliedesių apie “aukas”, nes tai sovietinis karo nusikaltimas.

Ir nebuvo jokios Leningrado “blokados”, o buvo sovietų surengtas sistemingas Stalinui neįtiukusio miesto išmarinimas, toks eilinis “holodomoras”, tik ne Ukrainoje.

APie Stalingradą prorusiškiems oligofrenams net tingiu aiškinti. Daunų daunas žino, kad evakuacija buvo uždrausta sovietų, o bandančius persikelti per Volgą (beje, ruskių išsigalvotas upės pavadinimas, jos niekada niekas, išskyrus rusus, taip nevadino) enkavėdistai šaudė iš kitos upės pusės. Vaikus, moteris sužeistuosius. Šaudė sovietiniai mankurtai, “kaltais” propagandonai paskelbė 6-ąją Pauliaus armiją.

Tas Principas,       2019-06-11 17:50

berods, buvo specialiai paruoštas anglų agentas - pripumpuotas nacionalistinės dezi propagandas, kad atliktų tokį žygdarbį - išprovokuotų Pirmąjį pasaulinį karą ir sudrapalintų konkurentę, kaip Lenkijos garsusis maršalėkas Antrąjį pasaulinį karą, anot ne tik vien Patrick Buchanan’o. Pas mus tokių nacionalinių pamišėlių irgi per akis - pavojingai daug mūsų egzistencijai. Konkurentai, kaip žinote, yra galabijami, nors viešai pliurpiama apie monopolinės rinkos ekonomiką, jos privalumus ir konkurencingumo didinimą, konkurentus nuolat kaltinant nacizmu, fašizmų, “niemcizmu”, populizmu, neapykantos kurstymu, ideologijos neigimu, radikalizmu, ekstremizmu ar “pribaltijsku banditizmu” kaip mus kadais kad kaltino sovietinėje kariuomenėje anuomet.

Tvankstas        2019-06-11 17:26

Jules - Dėkui už nuorodą arba elämän tosi on kaurapuurossa (gyvenimo tiesa yra avižinėje košėje), ne bėda man, galiu persiskaityti ir suomiškai. Pažodinis vertimas : ‘Suomija audros akyje’.

Jules       2019-06-11 17:10

Na, o apie vieną tokį lėktuviuką, kurį pats čia paminėjai, berods, maršalas ir baronas Carl Gustaf Emil Mannerheim savo slaptuose dokumentuose irgi užsimena, kad tai buvo lėktuviukas iš Berlyno su itin svarbiais dokumentais ir archyvine medžiaga, kurį pamušė Stalino sąjungininkai ir viskas sudegė. Pyš-š-š ir nebėr istorijos - ir oligarchijos dvaro istorikai lieka patenkinti. Vieni mano, kad tame lėktuviuke buvo ir garsusis Čerčilio - Stalino Maskvos pakto originalas, kiti kad kopija, o originalas nuskraidintas ir paslėptas maršalo slėptuvėje. Savo viešuose ir sąjungininkų cenzūruotuose memuaruose maršalas tyčia nemažai ką svarbaus nutyli, palikdamas tai ateinančioms kartoms, o būtent Failą S-32. Šiuos itin svarbius dokumentus paliko paslėptus saugoti savo adjutantui, kurie neseniai buvo pradėti viešinti. Yra išleista ir knyga apie tą slaptąjį maršalo archyvą ir vadinasi ji „Suomi myrskyn silmässä“(Finland in the Eye of a Storm),  parašyta Erkki Hautamäki‘o. Aš tik nesuprantu, kodėl VU docentai jos neverčia į Lietuvių kalbą ir nepaduoda į universitetų bibliotekas, knygynus, valdiškų istorikų meilužėms ir pan. Mes ne istorikai, todėl vadovaujamės logikos principais, o ne diplomuotais istorikais, kurie univerkėse išmokyti meluoti, įtaigiai, gudriai meluoti ir mus už nosies vedžioti.

Tvankstas       2019-06-11 17:07

dar 14:12 - Voltaire buvo pritrenktas Lenkijos nenoro susitarti su Ukrainos sukilėliais 1647-1654 m., taip nustūmus Liublino unijos metu atimtas iš Lietuvos Ukrainos žemes Rusijai, sukilėliams buvo ultimatumas - arba su mumis mūsų chamais, arba su Moskovija jų cholopais.

Tvankstas       2019-06-11 16:56

14:12 - Lenkijos diplomatija visais laikais stengėsi pergudrauti kaimynus, niekas nepasikeitė iki šiol.
Prancūzija 1933 m. dar neturėjo nuorodos iš Pasaulio Architekto suartėti su Lenkija, reikėjo ją (Lenkiją) atstumti, kad šildytųsi glėbyje su Vokietija, kuriant pagal instrukcijas iš 19 amžiaus pabaigos sukelti II pasaulinį karą, kur Vokietijai numatytas revanšas ir pasaulinės revoliucijos ledlaužio vaidmuo. I pasaulinis karas buvo skirtas parklupdyti paskutinę nemasoninę jėgą Rusiją, tuo pačiu parklupdant Vokietiją. I pasaulinis karas turėjo kilti 1910 m., kai Austro-Madjarija užgrobė Bosną ir Hercegoviną, bet P. Stolypino įžvalgumas leido išvengti karo, o jį nušovus 1911m. rugsėjo mėnesį, niekas Rusijoje nesuvokė provokacijos Sarajeve 1914 m., kurią atliko Serbijos žydas G. Principas, reikėjo Rusijai aukoti Serbiją, kad išvengti I pasaulinio karo, o Austro- Madjarija būtų užspringusi bandydama apžioti dar vienus aršių kitataučių ir kitatikių plotus.
Grįžtant prie Lenkijos grobuoniškumo, tai 1939 m. pradžioje atimta iš parklupdytos Čekoslovakijos Tešino apylinkė sukėlė W. Churchill atsidusimą : ‘Lenkija yra purvina ir alkana Europos hiena’.
Lenkija yra ištikima tūkstantmetei savo diplomatijos taisyklei - draugauti su visais, siekti naudos ir išduoti bet kuriuo naudingu metu.
Tą gerai matė dar Voltaire, pataręs Prūsijos karaliui Friedrich dalintis ją  su Austrija ir Rusija, turėti bendras sienas su Rusija, bet ne su nežinia kaip ir kada besielgsiančia Lenkija, tai matė gerai suvokdamas Lietuvos valstybės sunaikinimą Lenkijos sudėtyje, Lietuvos sąskaita prekiaujant su kaimynais : Prūsija, Švedija, Rusija, Osmanų Turkija.

Jules       2019-06-11 14:16

Žinoma, Lenkijos išgalvota istorija yra mums pavojinga klastotė. Sutinku su kunigaikščiu J.Giedraičiu ir Jumis. Mes galime vėl susilaukti didelės bėdos per ją. Na, žiūrėsime kaip elgsis naujasis LR Prezidentas? Jei taip kaip Adamkus - tada mūsų popieriai prasti.

Pone Tvankstai,       2019-06-11 14:12

bet Pilsudskis pirmasis ir kreipėsi raštiškai į Prancūziją dėl bendrų karinių veiksmų prieš Vokietiją iškart vos tik atėjo į valdžią naujasis kancleris. Visos tos popierkos vėliau pateko vokiečiams į rankas Paryžiuje, kaip ir “Dušegubkė” Sovietijos ambasadoje, ir galėjo visi parodoje į jas pasižiūrėti. Deja, Prancūzijos Vyriausybė atmetė tokį žemaituko ir Lenkijos viršininko pasiūlymą. Praeitis mūsų pusėtinai didinga, bet šiandien mūsų čia belikę tik du milijonai tarpusavyje susipykusių lietuvaičių, nesuprantančių, kad rinkimai ateina ir praeina, o draugystė, garbingi oponentai, kritikai ir mokantys garbingai pasibarti be rusiškų prakeiksmų ir blevizgų bendrapatriotai, be patyčių, ir Lietuva lieka mums visiems ta pati ir po rinkimų.

Tvankstas        2019-06-11 12:10

Jules - neįmanoma paslėpti jokių popieriukų, visada buvo, yra ir bus žmonių, matančių pasaulio įvykius ne per popieriais nuklotą stalą ir vagonus ‘teisingų knygų’/ makulatūros, neįmanoma suklastoti - klastotojas nežinos kokios nors menkiausios smulkmenos (kaip Lubiankoje padirbti ‘dokumentai’ Nuernbergo procesui ar Krėvos akto data, nežinota 1835 m.). Kad ir kaip ‘teisingai rašė kronikos’, bet lietuvių praeities didybė apverčia tokius prasimanymus.
‘Istorijos nesuklastosi’.

Tvankstas        2019-06-11 11:56

Jules - tai rašau ne pirmą kartą. Pasikartosiu.
1930 m. Pilsudskis pasakė : A.Hitleris valdys Vokietiją, ir pirmas pasveikino su kanclerio postu 1933.01.31.
Lenkija pradėjo meilės medaus metus su Vokietija iki 1939.03.05, kol Londone Lenkija pasirašė draugystės sutartį su D. Britanija. A. Hitler įsiuto, Lenkija pradėjo provokacijas prieš Vokietiją, rugpjūčio viduryje maršalas Rydz- Smygl pradėjo važinėti po dalinius ir su jų vadais kėlė tostus - po dviejų savaičių nuo karo pradžios šampaną gersime Berlyne, Lenkija siekė ‘atsiimti amžinai lenkų žemes iki Labos (Elbės)’.
1939.08.31 vėlų vakarą Lenkija turėjo 1,7 mln. armiją, Vokietija -0,5 mln, Vokietija pradėjo puolimą keletu valandų anksčiau ir smogė triuškinantį smūgį, tas pat pasikartojo 1941.06.22 su SSSR.
Kunigaikščio J. Giedraičio žodžiai gyvenimo pabaigoje : ‘Labiausiai suklastota Europoje yra Lenkijos istorija’.
Siūlyti Lenkijos autoriaus knygą - tai siūlyti nukrypti nuo tiesos paieškų ir murdytis klastinguose pliurpaluose.


Jules       2019-06-11 10:17

Yra gan nebloga Anitos J. Prazmowska‘os knyga apie tai, kaip anglai apšovė lenkų pulkininkų chuntą ir įviliojo juos į spąstus: „Britain and Poland 1939-1943: The Betrayed Ally“. Patarčiau čia susirinkusiems Stalino mylėtojams ją perskaityti ir nepamiršti, kad toks likimas gali ir mus ištikti, nes Vakarų elitas už uždarų durų kalba kitaip nei viešai, pavyzdžiui, „as Chamberlain gave a war guarantee to Poland he could not honor, the United States began to hand out NATO war guarantees to six Warsaw Pact nations, the three Baltic republics, and, soon, Ukraine and Georgia. Should a hostile regime come to power in Moscow and reoccupy these nations, we would have to declare war. Yet no matter how much we treasure the newly free Lithuania, Latvia, and Estonia, their independence is not a vital U.S. interest, and never has been. And the threatened loss of their independence cannot justify war with a nuclear-armed Russia“. Elementari logika neleidžia šito pamiršti, ne tik išmintingoji lenkė Anita. Nereiktų lietuvaičiams pamiršti ir sero Stafford Cripps‘o, įdiegusio anglams mintį, kad mes esame mažai ko verti ir privalome būti vienokios ar kitokios Rusijos sudėtyje, taigi. Tai tikrai nejuokinga, ponios ir ponai minusuotojai. Taigi, pone Tvankstai, svarbiausios popierkos guli užrakintos nuo runkelių ir VU docentų Londone. Man keista, kad šito negali suvokti VU Fizikos fakulteto absolventai - Juozaičio gerbėjai ir rinkėjai, kai jo ekonominės žinios ir diplomas iš ekonomikos bevertis. Eilinis fūristas, pasirengęs patvarkyti bet kokį kitamanį kely už geras babkes, geriau išmano tą tokį Mokslinio Komunizmo Politekonomijos reikaliuką. Mokslinio Komunizmo Politekonomiją beveik jau 30 Antrosios mūsų respublikos metais labai pamėgo žirmūniškiai Vilniuje ir padėjo Maldeikienės traukiniui “Į pelenus, į dulkes, bet dar ne dabar” pralaužti Briuselio sieną ir pelnyti gerą algą - susivairuoti asmeninę, bet ne runkelių, gerovę.

Tvankstas       2019-06-11 9:51

A. Hitler buvo įsakęs Paryžiuje nešaudyti artilerija, nebombarduoti, nesprogdinti, kaip puolant 1940 m., taip ir atsitraukiant 1944 m.

Tvankstai,       2019-06-11 9:35

paklausk senų prancūzų ar paryžiečių, jei sugebi, kaip jie džiaugėsi išvaduotojų po tos dienos bombarduojamais Prancūzijos miestais ir prievartaujamomis prancūzėmis - savo dukrų užgriuvusia beveik visuotina nelaime? Pirmiausia džiaugėsi bolševikuojantys ir Staliną mylintys žmonės. Deja, prancūzų aristokratija nenorėjo karo ir visgi rėmė Vokietiją, ir gana stipriai - po vokiečių kontrole ten įsismarkavo šventė. Ne vienas autorius dabar tai pabrėžia savo prisiminimuose. Prancūzų kolaboravimas su vokiečiais buvo beveik visuotinas, nes jiems buvo viešai paaiškinta, kad vokiečių kontrolė tęsis tol, kol vyks karas. Šito nežinoti gali tik VU Fizikos fakulteto absolventai, remiantys Brazausko(LK(b)P CK Pirmojo sekretoriaus) patikėtinius į LR prezidentus.

Tvankstas       2019-06-11 9:24

A. Hitler kūnas nerastas iki šiol. Faktas.
Man pasakojo pora Berlyno šturmo dalyvių (rusai) apie 1980 metus : 1945.04.30 vėlų vakarą staiga nutilo artilerija, kareiviai nuščiuvo : kapituliacija ?, girdėjosi rankinių ginklų šaudymas, kuris vėlgi pritilo, staiga iš vokiečių ginamo ploto prie reichstago pakilo lėktuvėlis ir nuskrido daugiau vakarų pusėn, kiek į pietus, gaisrų pašvaistėse matėsi ženklai, ne vokiški, ne sovietiniai, kareivių tarpe nuvilnijo šnabždesys - amerikiečių ?
Taip, 2 valandoms buvo nutraukta bet kokia artilerijos ugnis Berlyne tuo metu, iš sovietų ir iš vokiečių pusės. Faktas.
Mauras nudirbo savo darbą ir jo paslaptys buvo reikalingos jo Šeimininkui ?

Tvankstas       2019-06-11 9:13

O kiek - tikra tiesa, Paryžius sveikino Wehrmacht su gėlėmis, PKP klykė iš laimės - pagaliau A. Hitler išlaisvino prancūzų proletariatą iš prancūzų buržuazijos jungo, vokiečių kareiviai gavo gidą po Paryžių, kuris perleistas 2015 metais - geresnio gido dar niekas neparašė, prancūzai sužavėti Goebbelso propagandos ministerijos kūriniu.
Paryžiaus žydės prisiminimai : 1944 m. kovo mėnesį 1 mln. žmonių klykė Paryžiaus aikštėje garbindama Peteną, o rugsėjo mėnesį toje pat aikštėje 1 mln. minia klykė sveikindama de Golį.

Tvankstas       2019-06-11 9:02

Kad vertinti II pasaulinį karą, reikia remtis keletu šaltinių ir faktų :
1. A. C. Sutton knygos apie Wallstreet ir bolševikų revoliuciją, Wallstreet ir Hitlerio atvedimą į valdžią;
2. V. Suvorov knygos,
3. M. Solonin knygos,
4. Studebecker pradėti surinkinėti pagal land-lease programą dar 1941 gegužės - birželio mėnesiais Irake ir Irane - kaip tai gali paaiškinti apie II pasaulinį karą rašantis bet kuris autorius : istorikas, filosofas, karybos specialistas ?
5. Diena - D : viena Londono radijo stotis dar 1943 m. gruodžio mėnesį paskelbė kuriame ruože išsilaipins desantas, stoties vadai buvo iškart buvo areštuoti ir paleisti po Dienos D, vokiečiai atitraukė tame ruože Atlanto pylimo apsaugą ir desantas išsilaipino praktiškai neapšaudomame krante. Sąjungininkų žuvo labai mažai, daugiausia prigėrė jūroje ar suvažinėti savo technikos, neišsiskleidus parašiutams. Žuvusiųjų skaičius buvo didinamas kone kasmet po išsilaipinimo.

O, kiek        2019-06-11 8:41

daug čia Stalino mylėtojų ir gerbėjų susirinko, pasirodo, beskaitančių ir minusuojančių tuos, kurie nors kiek nepalankiai atsiliepia apie Gerąjį pasaulinį dėdę Džo - apie Pasaulinio gėrio iškėlėją, anot tų metų Vakarų dezinfosklaidos. Lakstė gatvėmis po Paryžių ir po kitus didžiuosius miestus su Stalino portretais ir automobilius pasidabinę Staliną sveikinančiais šūkiais, kad pagaliau Baltijos šalys bus pasiųstos Gulagan ar sušaudymui uošvės sodelyje. Mano jaunutę puskę jie nupylė ant upės kranto - tie išvaduotojai, kai aš dar net negimęs ir nematęs jos buvau.

Faina, ane?       2019-06-11 7:39

Stalino sąjungininkai ir sugėrovai, ką manote?

Romas       2019-06-11 7:00

Komentatoriai lygina sąjungininkų indėlį, skaičiuoja žmonių aukas, bet Rusijoje žuvo daug dėl to kad, neturėjo technikos, ėjo plikomis rankomis.
Ir nebūtų pralaužę fronto, jei amerikiečiai nebūtų jų aprūpinę technika.

Lietuviai       2019-06-11 4:15

serga labai sunkia liga - dvigubų standartų maniakyste, ypač docentai. Neapleidžia jų ir maniakinė kulpatystė taip pat. Gal naujasis prezidentas padės pasveikti arba mes vėl būsime okupuoti.

Pačio faktai iš Mėnulio nukritę,       2019-06-10 21:22

nes Vokietija buvo masiškai bombarduojama - ubagai deginami gyvi didžiuosiuose miestų kvartaluose. Manot, kad masinių bombardavimų fosforu ir napalmu metu vaikai nesudegdavo, o tik seniai, ane? Dabar labai madinga pabrėžti vaikus kaip pagrindines aukas. Taigi kiek gyvų vokiečių vaikų buvo sudeginta pagal prof.Frederick Lindemann’o planą su bombačnyko Hariuko pagalba, jau nekalbant apie Viniuką? Kodėl bombačnykai būtent ubagų kvartalus rinkosi supleškinimui, gal yra žinančių mokslinčių iš VU čia?

Tik faktai       2019-06-10 21:05

Antrojo pasaulinio karo metais Rytų fronte 1941–1945 m. Vokietija neteko per
4 000 000 milijonus karių, o kovose su JAV, Britanija (su kolonijomis) , Prancūzija (su kolonijomis) ir prie jų besiklaudžiančia Lenkija Trečiasis Reichas neteko apie 200 000 karių.  Taigi Vakarų sąjungininkų indėlis sudaro maždaud 1/20 pergalės prieš nacizmą vertės…
Na o K. Škirpa buvo rimtas pagirūnas smarkiai linkęs visur pervertinti save. Būtemt taip kš charakterizavo lenkai 1938, vokiečiai 1940 ir rusai apie 1926–1931 m. Panašiai jį vertino švedų, latvių, estų diplomatai Kaip avantiūristą jį vertino ir lietuviai diplomatai - Balutis, Klimas,  Šaulys, Sidzikauskas, Žadeikis, Baltrušaitis, Natkevičius, Lozoraitis….
Bet jei kas nors ką nors įsimyli – visa kita jan nesvarbu,
Nors politikoje nėra nieko blogiau už jausmus ir meiles.

Ačiū Simonui J. už išsamų kontekstą (K.Škirpai)       2019-06-10 21:02

Bręsta jaunoji išsilavinusi Tėvynę mylinti karta, imasi skelbtis ir antilietuviška propaganda, kuriai buvo ir yra skiriama dešimtys milijonų finansinėmis spekuliacijomis smirdinčių pinigų byra kaip kortų namelis.
2020-uosius tikrai reiktų paskelbti Lietuvos diplomato, pulkininko,
Lietuvių aktyvistų fronto įkūrėjo Kazio Škirpos metais.
Škirpa - patriotiškumo idelas ne tik Lietuvai,
bet ir kiekvienai Europos tautai, ištikimai Vakarų kultūrai.
Vargiai atrastume tokios politinės brandos ir narsos žmogų mūsų laikais.

Jules       2019-06-10 18:16

Sovietija dar iki to baisaus karo buvo nugalabijusi savo ir ne savo piliečių įvairiausių tautų ir rasių virš 30 milijonų ir tokia labai tiko į pagrindines Liberal-dimokratų sąjungininkes. Geriau nebūna, tiesa? Svarbu viršpelnis gaunas - labai liberoidiška, tiesa? Bravo, bravo, bravo-o-o! - ane, docentai? Nemiegokit, o tai vėl prasnausit ką nors svarbaus.

Jules       2019-06-10 18:11

Jie byloja tai, kad dvi ne europinės kilmės super jėgos pasidalijo - okupavo Europą. Mus, kaip teisėtą Stalino ir carinės Rusijos ambiciją, anot Čerčilio, atidavė Sovietijai, kad ši pasiųstų mus Gulagan arba sušaudymui už kampo. Pasielgta labai liberal-dimokratiškai. Juk ne šiaip sau šiandien pasaulio Liberal-dimokratijai vadovauja draugas Žirikas iš Rusijos Dūmos. Nieko naujo.

Sigitas       2019-06-10 17:41

Labai jau keistoka minkštai kalbant autoriaus pozicija…D- Day kaip ir lemiamos reikšmės neturėjo…žinoma kad vokiečiau beveik pusę efektyviausių dalinių ir pusę turimos technikos tankų, lėktuvų ir kitos ginkluotės teko permesti iš Rytų fronto į Vakarų nelabai ką reiškia…kad Vermachto nuostoliai lyginant su sovietų nuostoliais iki D-Day buvo apytikriai 16 : 1, o po D-Day tapo apytikriai 6 : 1 irgi nieko nepasako…jeigu D-Day būtų įvykęs metais vėliau,labai tikėtina kad sovietai būtų buvę ne tik sustabdyti ties Vokietijos siena, bet ir vietomis nustumti atgal…Manau kad reikia kalbėti apie tai kad buvo užsimerkta prieš faktą jof Josifas nuo Adolfo nesiskyrė niekuo…o jeigu paskaičiuoti aukas tai dar klausimas kuris nugalabijo daugiau…is Ruzveltas su Čerčiliu kaip niekur nieko sėdo prie vieno stalo su pabaisa…P.S. Vienas garsiausių amerikiečiu generolų Patonas, kai karo veiksmai vyko Vokietijos teritorijoje siūlė duoti sovietams į kaulus…kas buvo vėliau turbūt aiškinti nereikia…


Rekomenduojame

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Algimantas Rusteika. Įsiklausykim, ką mums sako

Ramūnas Aušrotas. Lytiniai santykiai ankstyvame amžiuje yra gerai? Svarbu tik tai, kad jie būtų saugūs?

Lietuvos Sąrašas kviečia į forumą: nuo ko mus saugos „Laisvės patruliai“?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.