Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Iš propagandos frontų

Simonas Jazavita. Apie tikrą Lietuvos herojų ir…moralines padugnes

Tiesos.lt redakcija   2017 m. spalio 26 d. 19:31

18     

    

Simonas Jazavita. Apie tikrą Lietuvos herojų ir…moralines padugnes

Veidaknygė

Rūta Vanagaitė pakankamai nusišnekėjo „Mūsiškiuose“. Tos temos liesti nebesinori. Kita vertus, dalis ten minimų žmonių, deja, dalyvavo Holokauste ir pateisinimų jiems nėra. Dalis jų buvo netgi Lietuvos kariuomenės karininkai. Tą reikia pripažinti. Bronių Norkų, už per didelę draugystę su gestapininkais, sako, suspardė net vokiečių kariai laikydami jį šiukšle. Juozas Barzda buvo gražus ir drąsus vyras, rūpinęsis savo kariais. Tačiau Baltarusijos laukuose jis skerdė visus iš eilės. Vytautas Reivytis organizavo žudynes duodamas tiesioginius nurodymus, tačiau buvo geras žvalgybininkas ir mokėjo išsisukti nepagautas. Tragiškiausias buvo Bronius Kirkila – žiauriai kankintas žydų tautybės enkavedisto, sužinojęs, kad jo žmona ir dukterys išvežtos į Sibirą, kalbama, jis prisiekė už kiekvieną nušauti tūkstantį žydų. Nušovė daug ir nusišovė pats supratęs, kad atkeršijo ne atmatoms iš NKVD, o vaikams iš Lietuvos kaimų…

Tačiau ir dabar ne apie tai. Dabar apie tai, kad visos ribos yra peržengtos. Ši persona, kurios vardo aš daugiau nenoriu minėti, nes taip Antikoje būdavo susidorojama su amoraliu žmogumi, apkaltino patį geriausią. Savo naujame straipsnyje ji apkaltino Adolfą Ramanauską-Vanagą. Šioje byloje aš negaliu kalbėti ramiai, nes rankos man vis dar dreba – jaučiuosi taip, lyg kažkas išniekino mano artimo žmogaus kapą. Jei ne senelio istorijos apie Vanagą, kurių, būdamas dar mažametis pyplys, klausiausi išsižiojęs, apie tą karį, kuris darė viską dėl Lietuvos ir dėl jos patyrė pačius žiauriausius kankinimus, kurių mano protas tiesiog negalėjo suvokti, galbūt aš čia nerašyčiau ir būčiau pasirinkęs kitą kelią. Bet privalau parašyti. Dėl to ir privalau, kad pasirinkau šį kelią ir tylėti negaliu.

Ponia, kurios vardo aš daugiau nenoriu minėti, ir Jums siūlau to nedaryti, pasakė, kad Vanagas buvo KGB agentas ir gyrė komunizmą. Tai yra BJAURIAUSIA, kuo galima apkaltinti žmogų, kuriam KGB agentūra ir nuoširdūs komunizmo mylėtojai padarė štai ką.

Cituoju 1956 m. spalio 15 d. medikų protokolą. Ir kviečiu skaityti. Ir atsiminti.

* * *

Kalinys Ramanauskas Adolfas, Liudviko, g. 1918 m. pristatytas į kalėjimo Nr. l chirurginį skyrių 1956 m. spalio 12 d. 16 val. 30 min. itin sunkioje būklėje. Į klausimus neatsakinėja, be sąmonės, periodiški visų kūno galūnių raumenų traukuliai. Pulsas vos juntamas, minkštas kr. spaudimas 60/40 mm Hg. Ligonis visas kruvinas. Lytinių organų srityje masyvus raištis persisunkęs šviežiu raudonu krauju, nuėmus raištį pastebėti didžiuliai kraujo krešuliai, ant mašnos – plati plėštinė žaizda, padengta kraujo krešuliais. Dešinė akis padengta hematoma, ant viršutinio voko, t.p. ant apatinio voko pastebėtos 6 durtinės žaizdos, pagal diametrą padarytos plonu laidu ar vinimi, siekiančios akį; daugybė mėlynių pilvo srityje, kairės rankos 3-jo piršto pjautinė žaizda. Išvedant ligonį iš šoko, skubiai perpiltas kraujas 400, gliukozė 40%–40, morfijus, vaistai širdžiai. Po šių priemonių pakilo kraujo spaudimas iki 120/80, pulsas tapo patenkinamas, sąmonė vis dar neaiški. Ligonis nugabentas į operacinę. Ant lytinių organų pastebėta: dešinėje mašnos pusėje didelė plėštinė žaizda ir kairėje pusėje žaizda, nėra abiejų kiaušinėlių, sėklidžių kanalėlių. 18 Padaryta chirurginė operacija pašalinant negyvus audinius, sustabdytas kraujoplūdis. Mašnos žaizdos užsiūtos ketguto siūlais. Operacijos metu komplikacijų nebuvo. Po operacijos sąmonė liko neaiški, nors operacijos metu ligonis reagavo į skausmą. Sąmonę atgavo 1956 m. spalio 13 d. Pastaruoju metu pravedamas gydymas: antibiotikai, vaistai širdžiai, perrišimai. Ligonį konsultavo spec. gydytojas okulistas, nes pas kalinį Ramanauską daug durtinių žaizdų ant dešinio voko ir akies, galimas dešinės akies regimojo nervo pažeidimas. Kraujo išsiliejimas į akį. Paskirtas gydymas. Pooperacinis periodas normalus, be komplikacijų, nors laiko praėjo dar labai mažai, ligonis taisosi. Pooperacinė diagnozė: Trauminis šokas. Plačios mašnos žaizdos, nėra mašnos turinio. Aštrus kraujoplūdis. Durtinės žaizdos ant dešinės akies. Savęs sužalojimas. Tardymas galimas (sėkmingai gydant) po 2–3 savaičių.

 

* * *

Mes visi puikiai žinome, kas tai padarė. Tai padarė išgamos Piotras Raslanas ir Nachmanas Dušanskis. Šitie, kurie 1941 m. pasižymėjo Rainiuose, žiauriausiai kankindami surištus žmones. Padarė ne dėl savo tautybės ar tikėjimo komunizmo apžavais. Padarė, nes jie buvo sadistai ir žmogaus vardo neverti menkystos. Ir nereikia būti politkorektiškiems, kad tai pasakytume. Tačiau padugnės lai dega mūsų užmaršties pragare.

Tuo tarpu dėl Adolfo Ramanausko-Vanago, aš apsigalvojau. Norėčiau, kad jo paminklas atsidurtų pačioje matomiausioje vietoje. O jei ne paminklas, tai dar geriau – pavadinti jo vardu svarbiausias gatves didžiuosiuose miestuose. Vien todėl, kad ta, kurios vardo net neverta minėti, suprastų, kad Lietuva gerbia žmogų, kuris buvo toks idealistas ir nemokėjęs pasiduoti, kad net visagaliams čekistams neliko nieko kito, tik šėtoniškai pjaustyti jį…iš nevilties, nes jo dvasinė stiprybė parodė jų supuvimą ir menkumą.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

..,..       2017-11-3 15:32

Kliedesiai jazovito.

Dzeikas       2017-10-28 11:19

Skaitant kankinimu akta (cia taip pavadinau partizanu vado medicinines apziuros akta, taciau nutariau kad taisyti nereikia.Is esmes tai ne klaida) norisi paklausti visu “prie ruso buvo geriau”, negi VIEN SITO maza , kad suvokt is kokio kosmaro pabegome 1991m ???
Beje, tokie nebutinai nostalgiskai prisimena sovietines okupacijos metus ir sovietini totalitarizma. Tokie gali buti tiek Briuselio (ar JAV) padu laizytojai, ar “patriotai”.Taciau tokius lengva atpazinti naudojant reakcija kaip indikatoriu: Kai sakoma , kad “o Amerikoje negrus karia”, kad jankiai Irake siauteja, kad ir “laisvoje” Lietuvoje tau Prokrusto lova spectarnybos gali organizuoti, atseit visi taip daro.
Spectarnybos gali organizuoti bet kuriam is musu kankynes, a.a. Drasiaus Kedzio mirtis nuoroda(ne irodymas , bukim objektyvus) i tai, taciau jos priverstos sleptis.Jos negali to daryti atvirai ir masiskai. O apie JAV spectarnybu kankines teroristams net juokinga kalbeti - galva kibire su vandeniu laikyti, kol samones neteks,isrengti vyra pries moteri - ir tai teisintis teko.
Kalbant apie Ramanausko-Vanago asmenybe, tenka tik apgailestauti, kad tokie zmones “smetonineje” Lietuvoje buvo daugiausia tik jaunesnieji karininkai kariuomeneje. Smetonos rezimui tokiu nereikejo:kad klusnus ir pritariantys butu reikejo.

Pikc       2017-10-28 2:55

Išties, pikta, kad mūsų tautos didvyrius šmeižiančios šiukšlės lieka nenubaustos. Dar daugiau - šitie padarai aktyviai veikia prieš mūsų tautą ir valstybę - pvz. http://open-lib.ru/dialogues/vanagaiteparkhomenko Kas t.ingi žiūrėti ar skaityti, šitos išvamos pareiškimo rusams citata: “У нас есть будущее, у нас вся Литва разъезжается. Те дома, которые мы взяли у евреев, когда мы их убили — я говорю «мы», потому что наши родственники убивали, наши деды и их соседи — теперь эти дома пустуют, потому что каждый день из Литвы на Запад улетает целый самолет молодых людей. Единственный способ нам сохранить Литву — это если бы Путин, следуя вот таким книгам как моя, оккупировал бы Литву и закрыл бы границы, у нас все бы остались на месте. А так Литва пустеет, и многие говорят, что это наша кара за то, что произошло в Литве в 1941-44 году.” Ir kažkaip visi didieji “rusū agentū medžiotojai” tyli, o “didžiai antirusiškos” masinės dezinformacijos priemonės tą padarą reklamuoja. Kaip sako, verta susimąstyti. wink
Na, bent jau leidykla visuomenės reakcijos išsigando (kas galvoja, kad šitiems sąžinė prabilo - persigalvokit wink) ir tos šiukšlės makulatūrą nusprendė išmesti iš prekybos. Gal dar ne viskas prarasta, jeigu net “biznieriai” be gėdos ir sąžinės uodegas paspaudė. wink
P.S. “Mindaugu” pasirašinėjantis šiukšle, aš nežinau, ar tu vania, icikas, chaimė, joškė, ar valodia - bet tu nė velnio ne Mindaugas, tad nustok apsimetinėti. wink

tiesa       2017-10-27 19:37

Sita persona dabar nugarmes i uzmarsti,neber jai cia ka veikt. Gal emigruos i Izraeli? Ji isdave Lietuva. Ramanausko kancia niekada nebus pamirsta.

Tiek pridaryti vien dėl ponios pamokymo?       2017-10-27 19:35

Geriau laikytis saiko, o tai bus kaip Lenino gatvės kiekviename mieste.

Aciu autoriui.       2017-10-27 17:57

,rasytoja” yra lygiaverte partnere AUsrinei marinai Pavil. - abi geros kekses, del savo klyno reikalu galincios parsiduoti bet kam. Ir dar suspeti viesai pasigirti. Padugniu padugnes.

AAA       2017-10-27 12:47

Gal kas nesuprato, kas yra tie “tautiečiai”. Yra tautiečiai bei “tautiečiai”. JAV labai gerai tas terminas žinomas.

dėkoju       2017-10-27 10:07

Ačiū straipsnio autoriui už Tiesos žodį, už drąsą apginti kankinį - Tautos Didvyrį.
Dėl Lietuvos valdžios institucijų, kurios kurčios, ar apsimeta tokiomis - tai nepilnavertiškumas, dvasinis nuosmukis, baimės jausmas ir t.t. Apie juos nėra net ką kalbėti.
Paminėtos Raslano, Dušanskio pavardės. Tai nenagrinėta ir nenagrinėjama tema - kiek tokių dušanskių, raslanų buvo ir kiek jie paliko nusikaltimų Lietuvoje? Lankiausi Rainių koplyčioje ir girdėjau apie ten įvykdytus baisius nusikaltimus nekaltiems tautiečiams.
Ir dar: manau, kad Zurofas ne iš didelės meilės “užkabino” šią personą, kurios pavardės ir aš nenoriu minėti. Tokiam eržilui moterų visur didelis pasirinkimas. Ši persona jam bus naudinga, kaip įrankis, per kurią jis galės čia, Lietuvoje dažniau trintis, erzinti ir šantažuoti lietuvių tautą.

AAA       2017-10-27 9:26

Ir vis tik, koks procentas kitataučių buvo KGB ir MGB struktūrose? Ir kiek kitataučių galėko būti Lietuvos partizanais? O apie “tautiečių” žiaurumą tardant teko girdėti ir iš savo senelio:(

ruta       2017-10-27 8:46

Pagarba Autoriui , bet kur visos valstybines institucijos , inteligentija , akademikai ,profesura ,viesosios organizacijos , kurie sutrikusia lytine orientacija gina is peties ,kaip norma , o SAVO didvyriu smeizima nemato , negirdi - nes nebuvo is Briuselio / Vokietijos / komandos , kaip reaguoti ..p.s. pritariu Autoriui del paminklo Ramanauskui -Vanagui / galesim nors truputi paremti jo statyba /.

labai gerai       2017-10-27 7:17

nes parodo, kam tarnauja VSD,GP,VRM ir TM.
(tik ne lietuviams)

Mindaugas       2017-10-27 7:08

Ko jus pykstat, ji daiktus pavadino savo vardais.

Stasys       2017-10-26 22:51

Apmaudu ir liūdna, kad Lietuvoje atsiranda tokių menkystų. Matyt, jai Dievas atėmė protą, kad ji šitaip nusikvaksėjo. Tik už ką ?

Dvigubi standartai       2017-10-26 22:07

Padugnė. Šis terminas labiausiai tinka taip vadinamai ‘istorikei’ S. Jazavitos straipsnis atitinka mano pasipiktinimą,išgirdus A. Ramanausko Vanago šmeižtą. Kyla pagrįstas klausimas,ar dat turime valstybę?kažkaip negirdėt,kad valdžios institucijos atitinkamai teaguotų. Jei kokia pensininkė pakomentuoja neigiamai apie gėjus,tai tuo supuola visokie teisių gynėjai ir moteriškę nubauduoja. O čia viešas tautos didvyrio šmeižtas. Ir tyla

Vaginaitė vaikystėje bandė išdurti sesutei akį       2017-10-26 22:05

Gal ji Dušanskio darbo?

Daiva       2017-10-26 21:03

Ačiū autoriui, kad apgynė tą, kuris pats jau nebegali apsiginti. Nežinau, kuo reikia būti, kad taip nukankintą žmogų galėtum juodinti.

apgailetina parsidavusi isgama       2017-10-26 20:56

kitaip nepavadinsi.

Kokia dar vanagaitė?       2017-10-26 20:37

Zuroffienė. Pati prisipažino žurnaliūgoms,
kad yra to veikėjo meilužė/sugyventinė.

Rekomenduojame

Jurga Lago. Apie skiepus ir degančias eglutes

Žymusis dr. J. Peterson: privalomas vakcinavimas nuo COVID-19 yra totalitarinių valstybių imitavimas

Suomija gali stabdyti ES vertimą skiepytis

Vytautas Sinica. Pakalbėkim apie iš esmės nusikalstamus iš esmės nusikaltėlių siūlymus

Ramūnas Aušrotas. Nestereotipiniai lyčių vaidmenys – už ką siekiama kovoti?

Bandoma juodinti laisvės kovotoją

Viljama Sudikienė. Europos nacionalistai buria naują aljansą Varšuvoje

Vaidotas A. Vaičaitis. Konstitucinis Teismas ir „galimybių pasas“

Ar turėčiau paskiepyti savo vaiką naujomis vakcinomis nuo COVID-19?

Iš interneto platybių. Iškrito pirmasis sniegas!

Ir vėl pinigai atiminėjami iš Lietuvos regionų…

Tomas Baranauskas. Gal žinot gerą lietuvišką atitikmenį?

Fox News: Viktoras Orbanas – vakarietiškas konservatorius ar totalitarinis banditas?

Vytautas Sinica. Psichologija remiasi nužmoginta žmogaus samprata

Indijos Aukščiausiajam teismui pateiktas pirmasis pasaulyje ieškinys dėl nužudymo vakcina Bilui Geitsui ir Adarui Pūnavalai

Asta Višinskaitė – Katutė. Jeigu kas nors ims plūsti mane ar prigimtinės šeimos palaikytojus, tai nepateks į neapykantos supratimą

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Parazitinių idėjų pandemija

Povilas Žumbakis. Mama bears revoliucija

Nepaisant išteisinimo, K. Rittenhouse istorija įrodo, kad JAV tebėra žiniasklaidos valdoma valstybė

Pandemijos valdymas ir STI siūlomi žingsniai (II): gydymo rekomendacijos sergantiems

Dauguma JAV katalikų ir protestantų teigia: nebūtina tikėti Dievą, norint pasiekti dangų

Éric Zemmour: „Mes neleisime mūsų pakeisti svetimais žmonėmis“

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Ursula von der Leyen. ES turi svarstyti apie privalomą vakcinaciją visoje Bendrijoje

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.