Ukraina, Rusija

Simonas Bendžius. Kirilas, didžiausia krikščionijos gėda

Tiesos.lt siūlo   2022 m. kovo 11 d. 18:50

6     

    

Simonas Bendžius. Kirilas, didžiausia krikščionijos gėda

bernardinai.lt

2018 m. krikščioniškas graikų portalas „Ortodoxia.info“ paviešino, kaip jie teigia, nutekintą pokalbį tarp dviejų ryškiausių ortodoksų pasaulio asmenybių – Konstantinopolio visuotinio patriarcho Baltramiejaus bei Maskvos ir visos Rusios patriarcho Kirilo. Jų ginčas kilo dėl ukrainiečių.

Kirilas priekaištavo Baltramiejui, kam šis be jo sutikimo pripažino dalies ortodoksų Ukrainoje nepriklausomybę (autokefaliją) nuo Maskvos patriarchato. Toji Bažnyčia de facto veikė jau beveik tris dešimtmečius, tad Baltramiejus kvietė Kirilą dalyvauti Panortodoksiniame (visų penkiolikos ortodoksų Bažnyčių) susirinkime ir šį klausimą kartą ir visiems laikams išspręsti. Tačiau paskutinę akimirką Maskvai atsisakius atvykti į Sinodą vėliau Konstantinopolis ėmėsi iniciatyvos pats – ir Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios autokefaliją pripažino.

Kaip rašoma pokalbio stenogramoje, Kirilas bandė įrodyti, kodėl nepriklausoma Bažnyčia Ukrainoje yra nesusipratimas: „[su Ukraina] esame viena šalis ir viena tauta. Kijevo neįmanoma atskirti nuo mūsų šalies, nes jis yra mūsų istorijos ištakos. Rusios Ortodoksų Bažnyčios vienybę saugo rusų ir ukrainiečių tautinė savimonė.“

Baltramiejus į tai: „Ukrainiečiai nesijaučia patogiai Rusijos valdžioje ir nori visiškos religinės ir politinės laisvės, todėl kreipėsi į savo Motiną Bažnyčią, kuri jų prašymą laiko teisingu ir vadovausis Šventojo Sinodo jau priimtu sprendimu. […] Visi jie [Ukrainos vadovai], išskyrus prezidentą Janukovyčių, su kuriuo buvau susitikęs prieš dešimtmetį, vyko į visuotinį patriarchatą ir prašė suteikti autokefaliją. Pastaraisiais metais ne tik prezidentas Porošenka bei ministras pirmininkas, bet ir parlamentas pateikė oficialų prašymą.“

Dabar įdomiausia dalis. Štai ką Kirilas pasakė apie tuometinę Ukrainos vadovybę (paryškinta mano – S. B.) : „Jie neatstovauja tautai. Valdžią jie užėmė per Maidaną, perversmu. Jie prašo autokefalijos, kad padidintų savo prestižą, nes valdžią turi neteisėtai. Žmonės juos nuvers ir išvarys, todėl jie siekia visuotinio patriarchato institucijos paramos.“

Kažkur girdėta retorika, ar ne? Tai, ką nuo 2014 m. nuolat kartojo Putinas, už gryną pinigą laiko ir Maskvos patriarchas. Šiam nepavykus įtikinti Baltramiejaus, kad Ukraina ir Rusija – viena ir ta pati šalis, neilgai trukus Maskva pareiškė nutraukianti eucharistinę bendrystę su Konstantinopoliu.

Nepraeis nė ketveri metai, kai Kirilo svajonė apie „neteisėtos valdžios išvarymą“ pradės būti įgyvendinta. Prieš tai, karo išvakarėse, jam palaiminus ir padrąsinus būsimus okupantus: „Deja, ir šiuo metu esama grėsmių – visi žinome, kas vyksta prie mūsų Tėvynės sienų. Todėl, manau, kad mūsų kariai negali turėti jokių abejonių dėl teisingo kelio pasirinkimo savo gyvenime.“

Ukraina puolama, ir tai nėra vien Putino karas. Savais frontais jam uoliai talkina – kaip liūdna tai pripažinti – Jėzaus Kristaus Evangeliją veidmainiškai skelbiantis asmuo.

Iškreiptas pasaulio matymas

Skaitant viešus Kirilo pasisakymus ir pamokslus, susidaro įspūdis, kad kuo toliau, tuo labiau jis mėgaujasi karine invazija. Jau pačią pirmąją agresijos dieną savo pranešime apie „vykstančius įvykius“ (ne jokį karą) jis pakvietė „visas konflikto puses daryti viską, kas įmanoma, kad būtų išvengta civilių aukų“, kitomis dienomis jau varė seną gerą propagandą, kurios esmė – visų konfliktų ir bėdų Ukrainoje priežastis tikrai ne Rusija, o supuvę Vakarai: „Negalima leisti tamsioms ir priešiškoms išorės jėgoms suteikti progos pasityčioti iš mūsų; turime daryti viską, kad išsaugotume taiką tarp mūsų tautų, kartu saugodami bendrą istorinę Tėvynę nuo bet kokių išorės veiksmų, galinčių šią vienybę sugriauti.“

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.       2022-03-12 13:47

Scilė ir Charibdė, man atrodo, sukonstruota. Juk žinoma, kad Vakarai bendradarbiauja su Rusais ir Kinais. Kaip konkuruojančios mafijos gaujos, kai reikia susivienijančios į kartelį.

Dzeikas       2022-03-12 7:31

Al. ui:
Taigi,jeigu Vakarai zlugs - jie zlugs del sodomijos isigalejimo.Man staciai alfa ir omega, kad negali egzistuot civilizacija savo kertiniu akmeniu statanti issigimima.Kita vertus ir Rytietiskojo Chamo as nelaikau maziau pavojingu zmoniu giminei.
Vakarai zlugdo prigimtini istatyma, Rytai sanbuvio principa, tiek isores politikoje, tiek visuomenes viduj.Nesa niekuom nepridengta vergija.Kas taip pat veda zmonija issigimimo link.
Kazkokia Scile ir Haribde gaunasi ir Zmogus tarp ju.

Al.       2022-03-12 3:16

Bernardinai praneša, kad Maskvos patriarchas Kirilas yra buvęs čekistas. Tai mes seniai žinom iš Svobodos, kuri Gundiajevą vadina kgb karininku. Nevadina buvusiu. Kirilas remia Putino karą. Tas irgi iš anksto aišku - kaip čekistas gali nekariauti savo ,,mažųjų karų”? Bet Bernardinų pranešimas subtilesnis - Kirilas pasisako prieš sodomiją. Kas, atskirai paėmus, gali atrodyti savaime suprantama. Bet, sujungus su karinės agresijos rėmimu, atrodo kaip agresyvumo, dar vienas fašistinis bruožas. Taigi įtaigaujama, kad pasisakantys prieš sodomiją yra fašistuojančio, čekistinio kremliaus ir kgb agentai, karo kurstytojai. Tai metodiniai nurodymai karinės padėties cenzoriams ir policininkams kaip atpažinti kremliaus agentus - pagal požiūrį į sodomiją.

Dzeikas       2022-03-12 1:53

Nesiruosiu advokatauti tam Putino kandomui Kirilui.
Taciau reiktu nusviesti kam cia geda turi buti. Krikscionija? Kas cia do daiktas ta krikscionija?
Krikscionims? Tada taip ir rasyt reikia,o ne vyniot i kokius tai naujadarus - “krikscionija”.
Krikscionims del to ne geda, nes buvo pasakyta daug bus netikru pranasu.Svarbu moket juos atskirti ir su tokiais nebendrauti.

???       2022-03-11 21:36

tai padarytas 2014m antikonstitucinis perversmas Ukrainoje ar nepadarytas?
Sinica, pafilosofuokit šiuo klausimu.

Kaunas       2022-03-11 19:22

Slava Ukraina!!!
Gerojam slava!!!
Mes laimėsim!!!

Rekomenduojame

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.