Demokratija ir valdymas

Silva Višinskienė. Apie diletantus politikoje ir politikavimą be žinių apie valstybės valdymą

Tiesos.lt siūlo   2022 m. sausio 10 d. 10:34

13     

    

Silva Višinskienė. Apie diletantus politikoje ir politikavimą be žinių apie valstybės valdymą

pozicija.org

POLITIKAVIMĄ BE TIKRŲ, RIMTŲ žinių ir išmanymo apie tai, kas yra politika ir valstybės valdymas ir kaip visa tai gali reikštis, atrodyti ir būti iš tikrųjų, laikau NIEKO VERTU, o tokių „politikų“ buvimą Seime – pasisėdėjimu ir pasipinigavimu.

Turiu minty vedančiuosius partijos žmones – įsivaizduoju nemažą būrį. Pageidautina, kad steigtųsi naujos partijos, skirtingos ar net priešingos ne tik pavadinimais, bet ir ideologijomis, ir išstumtų iš politikos visas per trisdešimt metų gausiai prisidirbusias gaujas. Neišmanantys politikos žmonės nepajėgs to padaryti. Kad ir kokių gerų norų turėtų, sistema juos ĮVEIKS. Todėl nesirinksiu ir nebalsuosiu nė už vieną NETIKROS politinės partijos kandidatą ar kandidatų sąrašą.

Taip nusprendžiau paskaičiusi V. Radžvilo straipsnius apie politiką ir pasidomėjusi jo politine veikla.

Man įdomi ir Nida Vasiliauskaitė su savo „Antrąja Lietuva“. Manau, ji irgi gali sukurti tai, ką būtų įmanoma pavadinti politine partija. Perskaičiau Nidos V. kuriamą programą (tiek, kiek yra parašyta) ir atradau visokių minčių. Vienos jų nesvetimos man, o dėl kitų kilo klausimų. Kaip bebūtų, tai, regis, bus kitokia partija ir ideologija nei V. Radžvilo „Nacionalinis susivienijimas“.

„Nepriklausomybės sąsiuviniuose“, 2013 m. rašytame V. Radžvilo tekste randu nusakymą valstybės, apie kurią kalba, rašo ir, regis, mato tinkamu variantu Lietuvai Nida Vasiliauskaitė (citatos iš tekstų toliau).

Rinkėjai pagal savo galimybes turi domėtis politika, būtinai skaityti ir klausytis dominančių politikų minčių. Galvoti, lyginti ir daryti išvadas. Kitaip nežinosime, ką rinkti – mes esame atsakingi už tai, ką pasirenkame ir kokią politikų veiklą turime – kiek ji naudinga ir kiek pragaištinga.

Ištraukos iš partijos „Antroji Lietuva“programos

1.9.

Valstybė turi būti nugalinta, minimali (klaskinio liberalizmo prasme): kuo mažiau apimanti, kuo minimaliau įsikišanti

, kiek įmanoma daugiau funkcijų deleguojanti patiems piliečiams ir jų organizacijoms.

1.3. Laisvė – fundamentali, neatimama asmens charakteristika. Buvimo žmogumi ir buvimo piliečiu sąlyga. Todėl

jokia kita vertybė – nei ekonominė gerovė, nei sveikata, nei saugumas, nei konkurencingumas, nei tarptautiniai įsipareigojimai – nėra svarbiau. Laisvė dėl jų jokiomis aplinkybėmis neaukotina – atvirkščiai, prireikus, jos aukotinos dėl laisvės

.

1.3.1. Asmuo nėra statistinių duomenų suma,

visuomenę sudaro individai, gyvi konkretūs žmonės, o ne duomenų srautas. “Sisteminis požiūris” iš principo neigia laisvę ir tuo mėgaujasi, o atskirą individą laiko pakeičiamu bet kuriuo kitu ir reikšmingu tik kiekybiškai. Todėl “sisteminis požiūris“ yra klaida

, anksčiau ar vėliau generuojanti „galimybių pasą“ ir „bendrąjį gėrį“, dėl kurio, prireikus, anksčiau ar vėliau gali būti sunaikinti visi atskiri – visi konkretūs ir realūs – gėriai.

VYTAUTAS RADŽVILAS:
(Ištrauka iš teksto „Netikros tikrovės: ištakos ir pavidalai“)

Apšvietos įkvėptos ideologijos iš principo gali egzistuoti ir skleistis dviem – nuosaikia ir radikalia – formomis. Liberalizmas šiuo atžvilgiu nėra jokia išimtis. Teorinė ir praktinė švelniojo, arba liberalaus (neo)totalitarinio valdymo galimybė yra akivaizdi ir lengvai paaiškinama.

Nuo Renesanso laikų, kai atsirado nauja valdymo forma – valstybė, moderniąją visuomenę grindžia ir struktūrina tai, ką galima pavadinti absoliutaus Individo ir absoliučios Valstybės santykiu. Todėl kad būtų pereita nuo griežtojo prie švelniojo totalitarinio valdymo tereikia vienintelės ir paprasčiausios sąlygos – apversti šį santykį aukštyn kojomis.

Tokia inversija reiškia tai, kad griežtojo totalitarizmo atveju absoliuti Valstybė praryja individą radikaliai jį užgoždama, o tai įvyksta, kai pilietinė visuomenė tariamai supolitinama ir atsiranda totalitarinė kvazivalstybė.

Tuo tarpu švelnusis totalitarizmas gimsta tada, kai absoliutus Individas savo ruožtu praryja valstybę, kuri yra ne mažiau radikaliai nustelbiama, o politinė visuomenė tariamai supilietinama ir atsiranda vadinamoji minimalistinė, bet – iš karto pabrėžtina – dėl to ne mažiau despotiška ir represyvi kvazivalstybė.

Toks virsmas reiškia, kad anksčiau totalitarinės valstybės vardu veikiančių grupių griežtai valdoma ir kontroliuojama visuomenė išlaisvinama tik tam, kad grynosios jėgos principas joje įsitvirtintų ir pradėtų viešpatauti pakeistine ir išvirkščia – Jo Didenybės Individo absoliučios savivalės forma.

Griežtajam totalitarizmui būdingą valstybės karą su tai valstybei nepriklausančia, t. y. nuo valdžios atstumta, visuomenės dalimi minimalistinėje valstybėje pakeičia totalinis ir permanentinis pačioje visuomenėje vykstantis visų karas su visais dėl galios ir tos pačios valdžios.

Kalbant dar aiškiau, toji minimalistinė valstybė tampa kvazipilietinės visuomenės grupių mūšio lauku ir todėl iš principo prie antrinės prigimtinės būklės priartėja net labiau, negu ankstesnioji totalitarinė valstybė. Ji yra tuo pačiu jėgos principu grindžiamas prievartos ir smurto pasaulis, tačiau – ir tai yra paradoksaliausia – sutelkus dėmesį tik į išorinius griežtojo totalitarizmo bruožus nesunku patikėti arba būti įtikintam, kad, patekusi į šią savivaliaujančių individų tarpusavio karo ir smurto būklę, visuomenė atsidūrė tikrosios laisvės karalystėje.

Visas išsilaisvinimo pasakojimas grindžiamas būtent šia iliuzija.
2013 2(4) “Nepriklausomybės sąsiuviniai“

Nuo redakcijos:
NIDA VASILIAUSKAITĖ:

O tai kaip mes ugdysime patriotizmą, meilę Tėvynei, jei atsisakome švietimo sistemoje propagandos? – Klausia skaitytoja.

Pradėkime nuo to, kad jokia meilė niekam propaganda neišugdoma, propaganda išugdoma tik neapykanta arba abejingumas. Na, arba bukas lojalumas „Tėvyne“ apsimetančioms ministerijoms, valdžios balsui, kas dar daug blogiau.

Antra: čia ta pati prielaida, kaip ir mūsų nedraugų leftistų, kurie tiki visagale mokykla ir jos teise „dėl gero tikslo“ plauti smegenis – pvz., „ugdyti toleranciją ir lyčių lygybę“. Idant žmonės būtų tolerantiški ir neseksistai – pakanka neugdyti patyčių ir seksizmo, o taip pat – nemokyti „būti tolerantiškais“. Panašiai žmogus visai natūraliai būna pakankamu mastu patriotas – prisiriša prie vietų, kuriose augo, bendrų patirčių, įpročių ir žmonių – jeigu tos vietos ir žmonės jo neužpuola ir atvirai nesikėsina tam tikru būdu „suformuoti“: reikia tik netrukdyti.

Trečia: čia ta pati prielaida, kaip Delfi ir LRT, kurie „mano“, kad Lietuvos gyventojai tuoj tuoj atkurs SSSR, jei tik nebus ant jų galvų nuolat pilami groteskiški melai apie to meto baisybes ir jų akyse nebus smerkiami „nostalgikai“. Tarsi neapšmeižta SSSR nebūtų pakankamai atgrasi; tarsi pompastiškai neliaupsinamoje mūsų Tėvynėje visai nebūtų nieko mylėtino, gerbtino ir gero – kam žmonės negalėtų simpatizuoti, nespaudžiami organizuoto valstybinio „ugdymo“.

Ketvirta: tarsi nematytume „patrotinio ugdymo“ rezultatų per visą šį trisdešimtmetį.

Ne, valstybė ir mokykla neturi lįsti į galvas ir širdis.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Tikrai       2022-01-11 6:55

nesunkiai atpažįstamas ne tik čia, bet ir YouTube, į paiešką įvedus “Julius Mi” ir visas jo kagebizmas atsiskleidžia visu gražumu. Niekam neįdomūs tos jo nesąmonės ir neapykantos kalbos, kagebistinė propaganda. Gaila, kad negalima uždėt jam baną.

Įdomu, kas čia turima galvoj?        2022-01-11 3:10

Tą patį, kai ir pas tave, juliau Milaiti! Esi toks pat blėdnas ir nesunkiai atpažįstamas!

Al.       2022-01-10 23:34

,,Ketvirta: tarsi nematytume „patriotinio ugdymo“ rezultatų per visą šį trisdešimtmetį.” Įdomu, kas čia turima galvoj?

ah1       2022-01-10 22:22

kuo kvepia - geriausia vaizdinė iliustracija apie vertimą nešioti “cakus”:
https://youtu.be/dqRK-FISF8o
apie liepimą nešioti antsnukius ir džiaugtis, džiaugtis
https://youtu.be/SiJg0jo8Tvs
na ir žinoma Q/ KŪŪ
“Every KU from “Kin-Dza-Dza!”“
https://youtu.be/dxq6iU9i5OY
Kažkada atrodė idiotiškas filmas apie idiotišką ateitį ir nesąmonių rinkinys ...šiandieną tarsi tikrovė

Nuo tautos, asmeniškai kagebistui        2022-01-10 20:58

Minusiukai tau, juliau Milaiti, už pasiekimus partijos ir vyriausybės propagandos srityje. Niekas kitas čia, Marijos žemėje, tik nepridergė, tiek neprišiko ant Lietuvos, kiek tu, kagėbistas-provokatorius, pasirašinėjantis, tuzinais nick‘ų. Net Letas Palmaitis ant tavo provokatoriaus kauliuko pasimovė!

Jules       2022-01-10 17:05

Geriausi aukščiausios klasės profesionalai iš Bolševikų partijos Centro Komiteto sekretorių, iš jų žentų, marčių, anūkų ir ypač iš meilužių. Tos tai visai be širdies ir be jokios atjautos profesionalės. “Gintaro” viešbučio Vilniuje aukščiausiosios klasės eks-plaštakės. Ne prastesni ir tokių sekretorių referentai, raštininkai, slaptų popierių iš CK į KGB nešiotojai ir pan.- CK Autoūkis ir Priėmimo skyriaus buvę darbuotojai ir jų vaikai. Kitų profesionalų kaip ir nėr. Baigę Kapsukę tik jų aptarnaujantis personalas. Na, ir žinoma, jo nemirtingoji KGB - visur ir viskame. Žodžiu, totaliniame sekime.

Nusišneka Nida       2022-01-10 16:32

Nida- “valstybė turi būti nugalinta”. Be komentarų. Kažkokie durni išvedžiojimai. O buvo 30 metų patriotinis ugdymas? Iš kokios planetos panelė nukrito??? Panašu kad tarnauja klanui.

Prašalietis       2022-01-10 16:32

Kur šiandieniame pasaulyje gali atsirasti “didžiausi žinovai” apie valstybės valdymą, politikos ir politikavimo diletantus? Tokie “didžiausi žinovai ir specialistai” gali atsirasti keletą dešimtmečių pabuvusių sojūzuoze super puper valstybių būsenoje kaip Lietuva “valstybiniuose” dariniuose. Šios srities “intelektualų” visus 30 Lietuvos eilinės “nepriklausomybės” metų yra pilna valdžiose ir juos aptarnaujančiose struktūrose. Dar didesnė masė valstybės valdymo, politikavimo… “žinovų” kiekvienais metais grūdasi siekdami nors kiek “pritaikyti savo žinias” ir pakliūti į kokią nors valdžią nesvarbu kam “politiškai ir atsakingai pavadovauti”. Šių “tautinių valstybės valdymo žinovų” valstybės valdymo, politikavimo duodamus rezultatus net ir pusaklis mato vis aiškiau ar puskvailis “jaučia per pilvą” vis labiau visus 30 “nepriklausomybės”  metų...

Hdi       2022-01-10 16:25

Nida iš lgbt tai jai ir partnerystės įstatymas tinka ir dviejų princų pasakos vaikučiams leistinos. Ir nereikia nei patriotizmo ugdyti vaikams ir bendrasis gėris yra blogai.  Nieko gero, liberoidinis mąstymas.

ah.ą       2022-01-10 15:00

valdymas be žinių apie valstybės valdymą - idiotokratija.

Oho,       2022-01-10 13:47

kaip okatniai, pūtę okupanto dūdą, Mokslinio Komunizmo valstybinę dūdą, deda minusiukus. Pūskite, pūskite toliau - Kapsukėje gausite Demagogijos magistro laipsnį - tapsite Dezinformacijos propagandos specialistais ir galėsite lėkt į dezi LRT dezuot.

Jules       2022-01-10 12:17

Be diletantų Jūs išvis mažai ką rimto žinotumėte, o pustumėte į tą pačią dūdą, į kurią anuomet pūtėte kartu su okupantais ir okupacinio režimo administracija. Jums reiktų kepurę ar skrybėlę nukelt prieš diletantus už suteiktas jums, nenaudėliams, vertingas ir tikras žinias. Jei tokia protinga, parašyk, ką žinai apie Čerčilio - Stalino Maskvos 1939 metų spalio 15 dienos paktą? Ir nesakyk, kad neleidžia rašyti, kad sodina arba nežinai, kad jis guli užrakintas nuo pseudo istorijos mokslų daktarų Londono ir Maskvos archyvuose. Arba tiesiai šviesiai pasakyk, kad esi baigusi Kapsukę su pagyrimu, todėl Tiesos runkeliams negali parašyt, nes Pasaulio kunigaikštis pačią paleistų vėjais.

Tunelinis matymas       2022-01-10 11:23

O kaip su prezidentįūra? Ten viskas OK?

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai penkioliktoji (rugsėjo 26 diena)

JAV nevyriausybinės organizacijos finansuoja Vengrijos opoziciją

Tai šokiruoja: ES Komisijos Pirmininkė grasina Italijai, kad Briuselis turi „instrumentus“ tam atvejui, jei rinkimuose laimės netinkamos partijos

Karas Ukrainoje. Du šimtai keturioliktoji (rugsėjo 25 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Visų blogybių šaknis – XXVI eilinis sekmadienis

Almantas Stankūnas. Ar interpeliacija Dainiui Kreiviui – tik imitacija?

Marius Parčiauskas. Kaip mobilizacija paveiks karo eigą?

Paskutinis verdiktas Albinui Kentrai ir „Miško broliams“

Sergejus Loznica stato Valstybiniame jaunimo teatre atvirai antiukrainietišką spektaklį

Karas Ukrainoje. Du šimtai tryliktoji (rugsėjo 24 diena)

ES tarnyba nekontroliuojama propaguoja LGBTQIA+ dienotvarkę

Patriotiškiausias Lietuvos jaunimo metų renginys Kaune. Konferencija „Labiau negu merginą? Meilė Lietuvai XXI amžiuje“

E. Macronas siūlo naują imigracijos politiką: migrantus siųs iš miestų į provinciją

Raimundas Kaminskas. Biografijos puslapiai – Juozas Albinas Lukša-Daumantas 1940–1941

Mobilizacinis patriarcho Kirilo pamokslas (pažintiniais tikslais)

Karas Ukrainoje. Du šimtai dvyliktoji (rugsėjo 23 diena)

Almantas Stankūnas. Ką prasitarė valdančiųjų atstovai apie elektros sektorių?

Algirdas Endriukaitis. Kas skolingas ir kam priklauso istorijos kraujo šluostymas?

Dovilas Petkus. Kurios partijos išduoda savo rinkėją?

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Dominykas Vanhara. Kremliaus diplomatinės pergalės

Italijos rinkimai – žemės drebėjimas ES?

Karas Ukrainoje. Du šimtai vienuoliktoji (rugsėjo 22 diena)

Danija nutraukia asmenų, jaunesnių nei 50 metų, skiepijimą nuo kovido infekcijos

Marius Parčiauskas. Kaip išliksim, jeigu tėvystę siesim tik su skurdu ir depresija?

Linas Karpavičius. Kaip vyksta manipuliavimas žmonėmis?

Marius Parčiauskas. Rusijai atnaujinti puolimą nėra jokių šansų

Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją

Audrius Globys, dr. Darius Alekna. Ką valdžiai sako apklausos?

Karas Ukrainoje. Du šimtai dešimtoji (rugsėjo 21 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.