Prezidento rinkimai 2019, Politika, Visuomenės pokyčių analizė

Sigitas Tamkevičius. Pamąstymai prieš rinkimus

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gegužės 10 d. 17:27

13     

    

Sigitas Tamkevičius. Pamąstymai prieš rinkimus

Daug kartų tikintieji žmonės ragino padėti jiems susiorientuoti prieš būsimus rinkimus. Kai kurie net pageidavo, kad vyskupas įvardintų konkrečias partijas ar konkrečius kandidatus. Konkretus pasirinkimas priklauso pačiam rinkimuose dalyvaujančiam žmogui, tačiau pasirinkimą gali palengvinti žinojimas, ko mes, tikintieji žmonės, viltumėmės iš tų, kurie mums atstovaus.

Jei kandidatas deklaruoja, kad jis sieks bendro gėrio, tokia nuostata visiškai nieko nereiškia, nes bendro gėrio siekė ir Leninas, o kas iš to išėjo, dar yra neišblėsę iš mūsų atminties.

Pirmiausia, svarbu žinoti, koks yra kandidato požiūris į žmogų: ar jį laiko nelygstamu Dievo kūriniu, ar tik išsivysčiusiu beždžionės proanūkiu. Šis požiūris yra labai svarbus, nes nuo jo priklausys, ar renkamas kandidatas gins žmogaus gyvybę nuo pradėjimo iki natūralios mirties, ar rūpinsis netik medžiagine, bet ir dvasine žmogaus gerove.

Antra, labai svarbu žinoti kandidato požiūrį į šeimą. Ar jis pripažįsta, kad santuokos keliu tarp vyro ir moters sukurta šeima yra tautos pamatas ir bet koks kėsinimasis į natūralią šeimą yra tų pamatų griovimas ir visuomenės stūmimas į moralinę ir demografinę duobę.

Trečia, taip pat svarbu susiorientuoti, ar kandidatas turi transcendentinį žvilgsnį, kad ne žmogus yra visatos centras, bet yra Aukštesnė Jėga, kurią mes vadiname Dievu. Dabartiniu metu Amerikoje ir Europoje yra paplitęs vadinamasis politkorektiškumas, kai tikėjimo reikalai paliekami asmeninei sferai. Nebūtinai kandidatas privalo būti katalikas; vis dėlto verta susiorientuoti, kokius jis turi dvasinius pamatus.

Ketvirta, ne mažiau svarbu susiorientuoti, koks kandidato požiūris į savo tautą: ar jis ją brangina, kaip vaikas savo tėvą ir motiną, ar jis pasiruošęs ginti žmonių ir visos tautos laisvę, o gal mąsto, kad reikia klusniai vykdyti globaliai mąstančių biurokratų nuorodas, kaip kadaise dalis lietuvių klusniai vykdė Kremliaus nurodymus.

Penkta, svarbu žinoti, ar kandidatas yra vilties žmogus: ar susidūręs su sunkumais, nenuleis rankų, bet ištvermingai sieks gėrio pergalės.

Galbūt mes nerasime tokio kandidato, kuris visiškai atitiktų šias nuostatas, bet tinka sverti ir rinkti tuos, kurie atrodys labiausiai priimtini.

Arkivysk. Sigitas Tamkevičius

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

tiek       2019-05-8 21:05

nesuprantu - prie ko čia Lietuvai ,kažkoks tamaševskis. Kaip žmogus ,jis gal ir padorus ,tik kas iš to ,jog tarnauja tai kitai valstybei.Nesuprantama,kur žiūri rinkimų komisija.

Al.       2019-05-8 19:41

Tomaševskis žodžiais geriausia atitinka. Tik, deja, tai turbūt, tik žodžiai. Jei tai, ką apie jį ir jo aplinką rašė Ryšardas Maceikianecas, tai jis tiesiog priešo agentas.

Vis tik tokios gairės mūsų liaudžiai per abstrakčios.

Gerb vyskupui       2019-05-8 17:42

Deja tokio kandidato nėra,o galėjo būti-Robertas Grigas.

Manau       2019-05-8 17:13

Yra toks kandidatas. Tai Tomaševskis. Juozaityje - šiek tiek neatitikties.  Bet irgi geras pasirinkimas.

supratau       2019-05-8 13:31

kad Šimonytė yra tikrai netinkamas kandidatas. Šimonytei - NE!

s.m.       2019-05-8 11:55

giliausia pagarba, Jums, Jūsų Eminencija.

Teisingai       2019-05-8 11:45

Parašyta, kaip ir dešimt Dievo įsakymų, tik gaila ne visi jų laikosi.

$+$       2019-05-8 10:51

Išmintingi žodžiai, tik prie J. E. įvardintų punktu pridėčiau dar vieną. Kad ir kokias savybes turėtų kandidatas, kad ir ką besakytų, vienas lauke ne karys, viską nulems komanda, t. y. tai, ką pasirinks į patarėjus. Ir tai yra svarbiausias punktas, svarbiausia kandidato savybė, tik gaila, kad niekas nekreipia dėmesio į tai.

To "jeigu"       2019-05-8 10:18

Nieko nesupratot. Skvernelis neatitinka išvardintų kriterijų. Kriterijus, kurį jis atitinka, tai yra įžūlus melas. Tai jums patinka? Prisiminkite, ką jis sakė apie gerb.N.Sadūnaitę?  Verta prisiminti, kaip jis “gelbsti” vaikus su 240 smogikų - tai tikro žmogiškumo įrodymas?  Ir šitas   ... nori laimėti rinkimus?  Balsuoti už jį gali tik visiškai neturintis padorumo.

Dzeikai, banderloge,       2019-05-8 10:17

banderlogai negali nei balsuoti, nei nuomonės turėti. Dink į džiungles.

Dzeikas       2019-05-8 9:34

jeigui:
Tomasevskis beje idomus kandidatas kaip maziausiai susikompromitaves ir ikises uodega korupcijoje. Tik tiek, kad ne tas giesmes gieda.

Dzeikas       2019-05-8 9:31

Is esmes su issakytomis mintimis sutinku.Teisus vyskupas ir del krikscioniu ziurinciu jam i burna ir klausianciu uz ka balsuoti. Ko vertas tokiu pasitikejimas Apvaizda jeigu sudievina nuodeminga kuniga (kas be nuodemes tam baznycia nereikalinga)?
O kai rinkejas sudievina kurini, o ne Kureja - vedzioti uz nosies toki…pirstus vejyje kartais sunkiau apslapinti. Prakeik dar karta W raide - ir balsai garantuoti.
Mano poiuriu dar vieno dalyko Tomkevicius nepaminejo. Koki Kurejo, kaip meiles israiskos santyki su tiesa mato kandidatas? Kaip siedu tarpusavyj saveikauja? Ka siuo poziuriu galvoja ir i koki siu dvieju reiskiniu ar veiksniu santyki numato jo programa?
Ir jeigu tokiu kandidatu nera - nenusidesite paprasciausiai subrauke biuleteni. Ne tam kad parodyti savo panieka, o tam kad jaunesnieji banderlogai pastatyti balsus skaiciuoti nefalsifikuotu jusu balso.

jeigu...       2019-05-8 9:29

jeigu save pateikiantys katalikais išgirstų šiuos patarimus,tai II ture būtų Juozaitis su Skverneliu,o trečias būtų Tomaševskis.Bet ar taip bus?


Rekomenduojame

Wesley J. Smith. Apie religijos laisvę Kanadoje

Aras Lukšas. Pasirinkęs audras

Irena Vasinauskaitė. Garliavos epopėja tęsiasi [4]

Geroji Naujiena: Ramybė šiems namams!

Kamilė Šeraitė. Škirpos alėjos pavadinimo keitimas – skubota iniciatyva

lrytas.lt: Italiją supurtė vaikų pardavimo skandalas: sukūrę įspūdingą schemą pildėsi kišenes

Algimantas Rusteika. Žmonių mažėja, biudžetas didėja, o pinigų vis labiau trūksta

Rasa Čepaitienė. Mindaugo kodas

Vaizdo įrašas iš akcijos Šiau­lių bul­va­ro lie­poms iš­sau­go­ti

Vygantas Malinauskas. Prie kokios civilizacijos Mindaugas prijungė Lietuvą?

Kviečiame savo parašu prisidėti prie tarptautinės bendruomenės pastangų išsaugoti Vincento Lamberto gyvybę

Saulius Dambrauskas. Kova už miškų išsaugojimą tęsiasi

Linas V. Medelis. Tiesus kelias į Orvelo pasaulį

Valdas Vasiliauskas. Ačiū partijai ir vyriausybei!

Benediktas XVI. Apie principus, kuriais privalu vadovautis viešajai valdžiai

Robertas Grigas. Apie skundimo paveldą

Raimondas Navickas. Kodėl vėl bandomas griauti lietuvių-žydų konsensusas dėl praeities didvyrių vertinimo?

Liutauras Stoškus. Kalnų parko projekto pristatymas

In memoriam. Jonas Juškaitis

Raimondas Navickas. Šakalienei pasiruošt

Ar suteikti Senovės baltų religinei bendrijai „Romuva“ valstybinį pripažinimą? Povilo Urbšio abejonės (atnaujinta ir papildyta)

Geroji Naujiena: Rinkimės tikrąjį Gyvenimą – čia ir dabar

Verta prisiminti. Pijus XII. Krikščioniškoji sąžinė asmeniniame ir visuomeniniame gyvenime

Verta prisiminti. Kazys Škirpa. Kodėl mes sukilom?

Gintaras Aleknonis. Sumaišties karuselėje

Verta prisiminti. Vidmantas Valiušaitis. Dėl Škirpos – tiesa yra kita, pone mere

Vygantas Malinauskas. Kuo skiriasi demokratija pagal JAV respublikonus ir pagal Lietuvos konservatorius?

Paremkime Irenos Vasinauskaitės peticiją „Išsaugokime brandžiąsias Šiaulių bulvaro liepas“

Arkivysk. Sigitas Tamkevičius apie radikaliai pasikeitusias Tėvynės Sąjungos vertybes ir kunigų pareigą netylėti (papildyta)

Vytautas Radžvilas. Dar vienas žingsnis idėjinio-politinio TS-LKD (?) iš(si)gryninimo link

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.