Prezidento rinkimai 2019, Politika, Visuomenės pokyčių analizė

Sigitas Tamkevičius. Pamąstymai prieš rinkimus

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gegužės 10 d. 16:27

13     

    

Sigitas Tamkevičius. Pamąstymai prieš rinkimus

Daug kartų tikintieji žmonės ragino padėti jiems susiorientuoti prieš būsimus rinkimus. Kai kurie net pageidavo, kad vyskupas įvardintų konkrečias partijas ar konkrečius kandidatus. Konkretus pasirinkimas priklauso pačiam rinkimuose dalyvaujančiam žmogui, tačiau pasirinkimą gali palengvinti žinojimas, ko mes, tikintieji žmonės, viltumėmės iš tų, kurie mums atstovaus.

Jei kandidatas deklaruoja, kad jis sieks bendro gėrio, tokia nuostata visiškai nieko nereiškia, nes bendro gėrio siekė ir Leninas, o kas iš to išėjo, dar yra neišblėsę iš mūsų atminties.

Pirmiausia, svarbu žinoti, koks yra kandidato požiūris į žmogų: ar jį laiko nelygstamu Dievo kūriniu, ar tik išsivysčiusiu beždžionės proanūkiu. Šis požiūris yra labai svarbus, nes nuo jo priklausys, ar renkamas kandidatas gins žmogaus gyvybę nuo pradėjimo iki natūralios mirties, ar rūpinsis netik medžiagine, bet ir dvasine žmogaus gerove.

Antra, labai svarbu žinoti kandidato požiūrį į šeimą. Ar jis pripažįsta, kad santuokos keliu tarp vyro ir moters sukurta šeima yra tautos pamatas ir bet koks kėsinimasis į natūralią šeimą yra tų pamatų griovimas ir visuomenės stūmimas į moralinę ir demografinę duobę.

Trečia, taip pat svarbu susiorientuoti, ar kandidatas turi transcendentinį žvilgsnį, kad ne žmogus yra visatos centras, bet yra Aukštesnė Jėga, kurią mes vadiname Dievu. Dabartiniu metu Amerikoje ir Europoje yra paplitęs vadinamasis politkorektiškumas, kai tikėjimo reikalai paliekami asmeninei sferai. Nebūtinai kandidatas privalo būti katalikas; vis dėlto verta susiorientuoti, kokius jis turi dvasinius pamatus.

Ketvirta, ne mažiau svarbu susiorientuoti, koks kandidato požiūris į savo tautą: ar jis ją brangina, kaip vaikas savo tėvą ir motiną, ar jis pasiruošęs ginti žmonių ir visos tautos laisvę, o gal mąsto, kad reikia klusniai vykdyti globaliai mąstančių biurokratų nuorodas, kaip kadaise dalis lietuvių klusniai vykdė Kremliaus nurodymus.

Penkta, svarbu žinoti, ar kandidatas yra vilties žmogus: ar susidūręs su sunkumais, nenuleis rankų, bet ištvermingai sieks gėrio pergalės.

Galbūt mes nerasime tokio kandidato, kuris visiškai atitiktų šias nuostatas, bet tinka sverti ir rinkti tuos, kurie atrodys labiausiai priimtini.

Arkivysk. Sigitas Tamkevičius

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

tiek       2019-05-8 20:05

nesuprantu - prie ko čia Lietuvai ,kažkoks tamaševskis. Kaip žmogus ,jis gal ir padorus ,tik kas iš to ,jog tarnauja tai kitai valstybei.Nesuprantama,kur žiūri rinkimų komisija.

Al.       2019-05-8 18:41

Tomaševskis žodžiais geriausia atitinka. Tik, deja, tai turbūt, tik žodžiai. Jei tai, ką apie jį ir jo aplinką rašė Ryšardas Maceikianecas, tai jis tiesiog priešo agentas.

Vis tik tokios gairės mūsų liaudžiai per abstrakčios.

Gerb vyskupui       2019-05-8 16:42

Deja tokio kandidato nėra,o galėjo būti-Robertas Grigas.

Manau       2019-05-8 16:13

Yra toks kandidatas. Tai Tomaševskis. Juozaityje - šiek tiek neatitikties.  Bet irgi geras pasirinkimas.

supratau       2019-05-8 12:31

kad Šimonytė yra tikrai netinkamas kandidatas. Šimonytei - NE!

s.m.       2019-05-8 10:55

giliausia pagarba, Jums, Jūsų Eminencija.

Teisingai       2019-05-8 10:45

Parašyta, kaip ir dešimt Dievo įsakymų, tik gaila ne visi jų laikosi.

$+$       2019-05-8 9:51

Išmintingi žodžiai, tik prie J. E. įvardintų punktu pridėčiau dar vieną. Kad ir kokias savybes turėtų kandidatas, kad ir ką besakytų, vienas lauke ne karys, viską nulems komanda, t. y. tai, ką pasirinks į patarėjus. Ir tai yra svarbiausias punktas, svarbiausia kandidato savybė, tik gaila, kad niekas nekreipia dėmesio į tai.

To "jeigu"       2019-05-8 9:18

Nieko nesupratot. Skvernelis neatitinka išvardintų kriterijų. Kriterijus, kurį jis atitinka, tai yra įžūlus melas. Tai jums patinka? Prisiminkite, ką jis sakė apie gerb.N.Sadūnaitę?  Verta prisiminti, kaip jis “gelbsti” vaikus su 240 smogikų - tai tikro žmogiškumo įrodymas?  Ir šitas   ... nori laimėti rinkimus?  Balsuoti už jį gali tik visiškai neturintis padorumo.

Dzeikai, banderloge,       2019-05-8 9:17

banderlogai negali nei balsuoti, nei nuomonės turėti. Dink į džiungles.

Dzeikas       2019-05-8 8:34

jeigui:
Tomasevskis beje idomus kandidatas kaip maziausiai susikompromitaves ir ikises uodega korupcijoje. Tik tiek, kad ne tas giesmes gieda.

Dzeikas       2019-05-8 8:31

Is esmes su issakytomis mintimis sutinku.Teisus vyskupas ir del krikscioniu ziurinciu jam i burna ir klausianciu uz ka balsuoti. Ko vertas tokiu pasitikejimas Apvaizda jeigu sudievina nuodeminga kuniga (kas be nuodemes tam baznycia nereikalinga)?
O kai rinkejas sudievina kurini, o ne Kureja - vedzioti uz nosies toki…pirstus vejyje kartais sunkiau apslapinti. Prakeik dar karta W raide - ir balsai garantuoti.
Mano poiuriu dar vieno dalyko Tomkevicius nepaminejo. Koki Kurejo, kaip meiles israiskos santyki su tiesa mato kandidatas? Kaip siedu tarpusavyj saveikauja? Ka siuo poziuriu galvoja ir i koki siu dvieju reiskiniu ar veiksniu santyki numato jo programa?
Ir jeigu tokiu kandidatu nera - nenusidesite paprasciausiai subrauke biuleteni. Ne tam kad parodyti savo panieka, o tam kad jaunesnieji banderlogai pastatyti balsus skaiciuoti nefalsifikuotu jusu balso.

jeigu...       2019-05-8 8:29

jeigu save pateikiantys katalikais išgirstų šiuos patarimus,tai II ture būtų Juozaitis su Skverneliu,o trečias būtų Tomaševskis.Bet ar taip bus?


Rekomenduojame

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Algimantas Rusteika. Kelios pastabos „vaiko ėmimo“ įrašo paraštėje

Aštuntosioms Garliavos antpuolio metinėms artėjant Neringa Venckienė klausia: Kodėl? Už ką?..

Fatima – pasaulinė Marijos sostinė, arba Popiežiaus Jono Pauliaus II galybės paslaptis

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.