Visuomenės pokyčių analizė

Sigitas Tamkevičius: Ne už tokią Lietuvą kovojome okupacijos metais

Tiesos.lt redakcija   2021 m. liepos 5 d. 10:03

62     

    

Sigitas Tamkevičius: Ne už tokią Lietuvą kovojome okupacijos metais

Iš anksto atsiprašau už savo ne visai politkorektišką kalbą. Esu tokio amžiaus ir tokio luomo žmogus, kuriam sąžinė neleidžia kalbėti kitaip, nei mąstau ir žvelgiu į žmonių gyvenimą ir jų teises. Politkorektiškumu grindžiama diplomatija man nepriimtina.

Sovietinį gyvenimą Lietuvoje mačiau nuo pirmųjų pokario metų. Okupacijos metais žmonių visuomenė buvo kuriama ant melo pamatų. Ryškiausiu pavyzdžiu galėtų būti anuometinės tikinčių žmonių teisės. Sovietinė propaganda teigė: „Tarybų valstybė nesikiša į Bažnyčios vidaus reikalus, į jos kanoninę, religinę veiklą. Tarpininkas tarp valstybės ir religinių susivienijimų yra Religijų reikalų taryba prie TSRS Ministrų Tarybos. Kunigus katalikų bendruomenėms rengia Kauno tarpdiecezinė kunigų seminarija. Jos reikalus tvarko Lietuvos vyskupų konferencija ir seminarijos rektoratas. Religinių bendruomenių centrai gali leisti religinę literatūrą. Vykstant sekuliarizacijos procesui, daugelis bažnyčių Vilniuje liko nenaudojamos; šie pastatai dabar tarnauja kultūrai.“ Šitaip skelbė užsieniui skirta propaganda (iš „Bažnyčia Lietuvoje“, 1987 m.).

Tuo metu kunigai, net tėvų prašomi, neturėjo teisės mokyti vaikus tikėjimo tiesų. Už vaikų katekizaciją jie buvo teisiami. RRT įgaliotinis kontroliavo ir varžė vyskupų bei kunigų veiklą. Vyskupai be RRT įgaliotinio sutikimo negalėjo paskirti kunigo net į mažiausią parapiją. Per visą sovietmetį oficialiai nebuvo išleistas net tikybos pirmamokslis – labiausiai reikalinga knygelė; katekizmai ir maldaknygės buvo leidžiami pogrindyje, rizikuojant laisve.

Už laisvę ir tikinčiųjų teises kovojome vieninteliu anuomet turėtu ginklu – sovietinės valdžios nusikaltimų viešinimu. Tai buvo kova prieš melą. Nuo 1972 metų per 17 metų tai sėkmingai atliko pogrindyje leidžiama „LKB Kronika“ ir nuo 1978-ųjų, rizikuojant laisve, oficialiai veikiantis Tikinčiųjų teisėms ginti katalikų komitetas.

Esu įsitikinęs, kad žmogaus teisės visuomet turi remtis į tiesą apie žmogaus prigimtį, lytiškumą, šeimą ir žmogaus orumą. Žmogaus teisės yra prigimtinės todėl, kad jos yra susijusios su žmogaus prigimtimi. Jos reikalingos tam, kad žmogus galėtų gyventi savo prigimtį atitinkantį orų gyvenimą.

Mūsų laikų problema yra ta, kad žmogaus teisės vis dažniau atsiejamos nuo žmogaus prigimties ir suvokiamos tik kaip individų interesų tenkinimui skirti reikalavimai. Vadovaudamasis tokia šiuolaikine individualistine žmogaus teisių samprata, šiuolaikinis individas iš likusios visuomenės reikalauja tenkinti jo pageidavimus. Teisės yra teisingumo reikalavimai. Tai reiškia, kad turėti per daug teisių visuomenėje yra lygiai taip pat neteisinga, kaip ir jų turėti per mažai.


Teisės negali būti atsietos ne tik nuo teisingumo, bet ir nuo bendrojo gėrio. Atskirtos nuo bendrojo gėrio teisės lieka tik užgaidomis. Pati Visuotinė žmogaus teisių deklaracija nurodo į gėrius, sudarančius visos visuomenės bendrąjį gėrį – gyvybę, laisvę, teisingumą, saugumą, šeimą, išsilavinimą. Šie gėriai yra reikalingi kiekvienam visuomenės nariui. Žmogaus teisės užtikrina, kad pastarieji būtų teisingai prieinami visiems visuomenės nariams. Tačiau tai reiškia, kad visi visuomenės nariai tuos gėrius turi naudoti atsakingai ir juos tausoti.

Šiandien, dažnai pabrėžiant įvairias teises, pamirštama, kad jos gali egzistuoti tik tuomet, jei egzistuoja visuomenė. O visuomenė normaliai gali egzistuoti tik tuomet, jeigu jos nariai apriboja savo privačių interesų tenkinimą dėl bendrojo gėrio. Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos 29 straipsnyje sakoma: „Kiekvienas turi pareigas bendruomenei, kurioje vienintelėje yra galimas laisvas ir visokeriopas jo asmenybės vystymasis.“

Šiandien žmogaus laisvėms didžiausią pavojų kelia ne valdžios savivalė, bet nuo žmogaus prigimties, bendrojo gėrio ir teisingumo reikalavimų atsietos žmogaus teisės. Kai individas politikų valia įgyja teises, kurios nepagrįstos teisingumu ir žmogaus prigimtimi, tokios teisės likusiems visuomenės nariams sukuria pareigas tenkinti tokius reikalavimus kaip, pvz., vyro reikalavimą, kad jį laikytų moterimi, kokio nors jautraus piliečio reikalavimą, kad kunigas per pamokslą nekalbėtų nusidėjėliams nemalonių dalykų ir t.t.

Nuo teisingumo atskirtos ir savavališkai išplėstos žmogaus teisės atima iš likusios visuomenės laisvę vadovautis savo sąžine, įsitikinimais ir sveiku protu.

Būdamas nuosekliu krikščioniu, aš gerbiu bet kokios seksualinės orientacijos žmones, nusikalsčiau prieš Dievą ir savo sąžinę, jei juos niekinčiau. Dauguma Lietuvos žmonių, net ir nekrikščionių, laikosi panašios nuostatos. Per 83-ejus savo gyvenimo metus nesutikau žmogaus, kuris man girdint būtų paniekinamai kalbėjęs apie gėjus ar lesbietes. Į tai, ką šiandien skaitome apie kitų niekinimą interneto komentaruose, turėtume mažiausiai kreipti dėmesio, nes piktus ir žmones žeminančius komentarus gali rašyti pikti neišmanėliai arba žmonės, kurie yra suinteresuoti tautoje kelti sąmyšį. Save gerbiančios internetinės svetainės tokius komentarus net be įstatymo įpareigojimo turėtų kuo greičiau ištrinti. Žodžio laisvė nesuderinama su piktais ir žmones niekinančiais komentarais. Netradicinės seksualinės orientacijos žmonėms linkėčiau elgtis taip, kaip elgiamės mes, kunigai. Kai apie mus rašomi niekinantys straipsniai ir atitinkami komentarai, nepuolame į panieką ir nešaukiame, kokie mes nelaimingi ir kaip stipriai pažeidžiamos mūsų teisės. Išlaikoma ramybė yra svarbesnis ginklas ginant savo teises, nei nuolatinis verkšlenimas, kad mus puola ir esame labai nelaimingi.

Man neramu, kai nuolat kalbama apie netradicinės orientacijos žmonių teises, tačiau mažiausiai kreipiamas dėmesys į vaikų teises. Vaikai turi teisę turėti tėtį ir mamą. Jie bus labiausiai nuskriausti, jei juos augins dvi mamos arba du tėčiai. Todėl labai linkiu politikams daugiau mąstyti apie vaikų teises, nes kokie bus vaikai, tokia bus ir ateities Lietuva, o vaikai bus tokie, kiek turėsime vyro ir moters sukurtų darnių santuokų, kuriose tėvų meilės apsupti augs laimingi vaikai.

Man neramu, kai matau vis labiau peršamą genderistinę ideologiją ir nesuprantančius arba nenorinčius jos žalos suprasti įstatymų leidėjus, politikus ir žurnalistus. Kai šiandien tolimoje Kalifornijoje trys vyrai, sukūrę šeimą, augina vieną vaiką, mums atrodo, kad Lietuvoje taip nebus. Bus, jei nebūsime pilietiški ir neapginsime elementarių žmogaus teisių, išplaukiančių iš pačios žmogaus prigimties.

Man liūdna, kai politikai jaučiasi nepajėgūs priimti įstatymus, apginančius moterų teises, ir tiesiog vergiškai prašo ratifikuoti Stambulo konvenciją, kad tarsi iš naujo Kremliaus mums būtų nurodinėjama, kaip turime gyventi ir gerbti vieni kitus.

Man liūdna, kad neatsiklausus tautos referendumo būdu Partnerystės įstatymu bandoma keisti Konstitucijoje įtvirtintą šeimos sampratą. Žmogaus teisės negali būti kuriamos „ant emocijų“ – meilės ar neapykantos – pamato, nes tuomet galima sukurti fašistinę ar neomarksistinę ideologiją. Jų atneštą „laimę“ mes jau turėjome progą patirti rudosios ir raudonosios okupacijos metais.

Mes turime teisę elgtis pagal sveiką mūsų prigimtį – be valstybinės prievartos, be nuorodų, be pasekmių mūsų reputacijai, darbo santykiams ir politinei karjerai. Kitaip yra sukuriamos privilegijuotos grupės, žmonės pradeda bijoti pasakyti ką nors nepolitkorektiško ar tai, kas būtų laikoma neapykantos kalba. Mes esame prieš, kad vienos siauros grupės ideologija arba interesai padaromi pasaulio centru. Ne už tokią Lietuvą kovojome okupacijos metais, bet viliuosi, kad sveikas protas nugalės!

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Demokratijai 2021-07-6 0:29       2021-07-6 20:52

Nepaaiškinta, kodėl “Kun 20:13 “krikščioniškai atidedama iki Teismo. Gal atgailaus”.
Būtent todėl, kad visos iki vienos nuodėmės atpirktos ant Kryžiaus, JŲ NEBĖRA! Nėra neatpirktų nuodėmių! Todėl ir bausti negalima, reikia laukti, kol žmogus pats priims tą Atpirkimą, nes jis yra laisvas ir ATMESTI, niekas per prievartą neišganomas! O priimti tereikia vieno: apgailestauti dėl savo nuodėmės, dėl kurios Išganytojas kentėjo ant Kryžiaus, ir jos išsižadėti. Tik tiek. Tai ir yra toji (“gal”) atgaila.
Užtat IKI ATPIRKIMO jokia atgaila nebūtų padėjusi išvengti įstatyminės bausmės, nes už tam tikras nuodėmes (kaip sodomija) atgaila nebuvo numatyta: mirtis ir baigta! Tuo ir pasižymi Naujoji Sandora - Mirusiojo ant Kryžiaus Testamentas Jo Kraujyje (1 Kor 11:25). Jis juk mirė vietoj nusikaltėlio už tą nuodėmę, už nusikaltėlį atitesėjo Savo mirtimi!

Kubilius       2021-07-6 20:23

Mes kovojome ir pagaliau išsikovojome teisę emigruoti.

> Demokratija - daugumos valdžia 17:09       2021-07-6 12:48

Kas sugalvojo genderistinę diktatūrą?!

Justina       2021-07-6 8:55

Žaviuosi tokiais teisingais straipsniais, tiesa išdėstoma be neapykantos, ironijos, išmintingai.

Taisymas       2021-07-6 0:39

Nenurodyta svarbi vieta (juk ne kiekvienas žino):
“Melskitės, kad jūsų pabėgimas nebūtų žiemą arba per Šabatą” (Mt 24:20)

Demokratija       2021-07-6 0:29

nėra “daugumos valdžia” (2021-07-5 17:09), bet tautos (ne “nacijos”, bet laisvų žmonių) valdžia, skirtingai nuo aristokratijos - “geriausiųjų”, t.y. turtingų valdovų valdžios). Jei būtų buvę kitaip, dabar nebūtų net tokių sąvokų, atkeliavusių iš klasikinės Graikijos dar keliais amžiais prieš Kristų. Šia prasme kalbėti apie daugumos valdžią - ABSURDAS, nes absoliuti Antikinės Graikijos gyventojų dauguma buvo VERGAI. Jie demui, t.y. laisvų žmonių bendruomenei, nepriklausė. Todėl ir Platono “ideali valstybė” sudaroma iš valdovų, tarnų ir vergų, o būtent ta linkme ir rieda dabartinis pasaulis: supermilijardieriai - jų tarnai milijonieriai menedžeriai, atrenkami per rinkimus, - ir vakcinavimais (o ateiyje tikriausiai ir branduoliniu ginklu) mažinamas nereikalingas darbinių vergų perteklius.
Išeitis? Vergu ar Vidurio Europa, nes kaip matote, krikščionybė objektyviai pralaimi nuosekliam islamui. Kodėl?
Todėl, kad garbusis Vyskupas čia paskelbė puikias mintis, po kuriomis pasirašytų daugelis ateistų. - Argi? Kur priežastis?
Štai: antikristas išpranašautas. Nei Pranciškus, nei Benediktas XVI, nei Jonas Paulius II, nei kas kitas nebuvo ir nebus pajėgus atšaukti pranašysčių.
Ar tuomet gal Pats Kūrėjas toks “piktas”? Kur tada Viltis?
Viltis yra Kryžius. Ir net tas pats islamas vienu keliu bei talmudinis judaizmas - kitu keliu. Tie keliai skirtingi ir nesuderinami, bet jie ir skirti žmonijai SĄŽININGAI vesti į Vieną D-vo Tikslą. Skausmingai vesti, per fizinę mirtį, kuri kiekvienam neišvengiama.
Pabaigai - visiems žinomos citatos:
„Nemanykite, jog Aš atėjęs panaikinti Įstatymo ar Pranašų. Ne panaikinti jų atėjau, bet įvykdyti. Iš tiesų sakau jums: kol dangus ir žemė nepraeis, nė viena raidelė ir nė vienas brūkšnelis neišnyks iš Įstatymo, viskas išsipildys” (Mt 5:17-18).
“Todėl kas pažeistų bent vieną iš mažiausių paliepimų ir taip elgtis mokytų žmones, tas bus vadinamas mažiausiu Dangaus Karalystėje. O KAS JUOS VYKDYS IR JŲ MOKYS [t.y. “Senojo” “Testamento” įstatymų - o ko gi dar tuo metu?], BUS VADINAMAS DIDŽIU DANGAUS KARALYSTĖJE (Mt 5:19).
Prisikėlė ir viskas, jau kitas Įstatymas! - štai kad ne: jei išlieka Šabatas, išlieka ir Įstatymas:
“Melskitės, kad jūsų pabėgimas nebūtų žiemą arba per Šabatą” (Šabatas kažkada išbrauktas iš Mk 13:18, o jau vien tai daug ką pasako! - plg. sukilimą prieš Šabatą 384 m. 37 vyskupų susirinkime Laodikėjoje. 29-asis kanonas: “Krikščionys neturi žydauti ilsėdamiesi per šabatus, bet tą dieną privalo dirbti, verčiau tegu garbina Viešpaties dieną, kurią, jei jie gali [!], tegu ilsisi kaip krikščionys - http://www.newadvent.org/fathers/3806.htm)
“Bendras gėris”: “Neklyskite! Nei ištvirkautojai, nei stabmeldžiai, nei malakijai [apsimetantys moterimis, dab. “transseksualai”], nei vyrai sugulovai, ... nepaveldės Dangaus Karalystės” (1 Kor 6:9-10). O jei, kaip sakyta, Įstatymas galioja [Golgotos Auka priklauso visiems įstatyminiams aukojimams!], tai kas? - Štai kas: “Qui dormierit cum masculo coitu femineo uterque operati sunt nefas morte moriantur sit sanguis eorum super eos = Jei kas permiegos su vyru suėjimu kaip su moterimi, abudu padarė bjaurybę, mirte tenumiršta, tebūnie kraujas jų ant jų” (Kun 20:13). Krikščioniškai ši pabaiga ne panaikinama, bet tik atidedama iki Teismo. Gal atgailaus.

Burkimės prieš ONS režimą...       2021-07-5 19:03

Blondei, anūkėliui,armonautams,čmilytėms ir Ko tautos pasitikėjimą turintis prezidentas-rakštis ten, kur turėtų būti jų smegenys…Anūko, Šimonytės ir Ko lageris- niekšingiausi Lietuvos naikintojai. Niekam tikusi Lietuvos santvarka-ONS- lemia visas krizes ,doros, tvarkos, dvasingumo, ūkio bei kitus nuopolius…Ta ,,lovio’’ partijų grietinėlės sukurta vėžinė santvarka, naikinanti demokratijos likučius, valstybingumą, politinę tautą, ypač prasmirdo valdant prožydrajam šlykščiajam liberalkonservatorių lageriui. Visos nesamonės ir nuopolis mūsų neaplenks, jei susitelkę nepanaikinsim Tėvynę ir blaivų protą nuosekliai naikinančios oligarchinės- nomenklatūrinės santvarkos (ONS ), kuri naudinga tik ,,lovio’’ partijoms, stambiam vietiniam ir eurokapitalui ir mažumoms…Pradžiai kurkime Šeimų sąjūdžio (ŠS) grupes, dalyvaukime ŠS eitynėse Gedimino pr. rugsėjo 10 d. ir tarkimės dėl politinių-ekonominių reformų paketo, kurį įgyvendinus atkurtume demokratinę santvarką daugumos naudai…Tokią , iš kurios nebėgtų jau antras milijonas lietuvių. o valdžia dirbtų daugumos naudai, o ne galios grupuotėms ir mažumoms, bei būtų Suvereno kontroliuojama.
Algirdas

SABONIS       2021-07-5 18:40

PRIBAIGĖ LIETUVOS krepšinį. O krepšinis pribaigė LIETUVOS FUTBOLĄ.

>> 17:22       2021-07-5 18:00

Pavėlavai į prichvatizaciją, ir dabar alkūnes grauži? Bet, matai, aš visai ne apie tai. Nei laimės, nei garbės, nei sąžinės, nei proto, nei širdies, nei daugelio kitų dalykų neprichvatizuosi. Prichvatizuoti galima tik tai, kas nyksta, pūva ir galų gale pasmirsta pačiam prichvatizuotojui. Kiek tokių pasikorusių, nusišovusių, kaliūzę prikakojusių, vaikus narkomanais išauginusių ar be laiko infarktų, insultų ištiktų... Tai tik praeinančio pasaulio praeinanti iliuzija. Gali jos laikytis, kol pajėgsi. O paskui?

> Janis 17:15       2021-07-5 17:27

Tai jaunieji frankfurtiečiai linksminasi.

> Besišaukiantiems patriarcho 16:04       2021-07-5 17:22

„O Lietuvoje viskas bus gerai. Tirščiausia tamsa prieš aušrą.“
Ir kur aš tai girdėjau?
Prisiminiau! Atgimimo metu.
Po to prasidėjo žydsovietinė P_R_I_C_H_V_A_T_I_Z_A_C_I_J_A.
Va taip.

Janis       2021-07-5 17:15

LGBT aktyvistai 2021 liepos 5 parado metu žiauriai sumušė pensininką. Niujorke buvo žiauriai sumuštas 65-erių gatvės prekeivis, atsisakęs ant savo vežimėlio kabėjusią JAV vėliavą pakeisti LGBT vėliava. Skvere, pažymint taip vadinamą „Pasididžiavimo mėnesio” pabaigą, vyko seksualinių mažumų eitynės. Netoliese karštais sumuštiniais prekiavo pensininkas. Ant vyro vežimėlio kabojo JAV vėliava, tad priėjusi moteris, nuplėšusi valstybinę vėliava, pareikalavo iškelti spalvių vėliavą. Jis atsisakė tai padaryti, tad „taikios ir tolerantiškos” akcijos dalyviai pensininkui praskėlė galvą ir sulaužė nosį. Kažkas dar spėjo jam į akis šliūkštelėti aštraus padažo.

Demokratija - daugumos valdžia       2021-07-5 17:09

Moralinės Žmogaus teisės taip pat privalo turėti savo ribas. O ribos peržengiamos tuomet, kai mažumos savo moralumą ar amoralumą pradeda diktuoti visai visuomenei. Juk logiškas mąstymas pasako, kad tai jau - ne demokratija, bet mažumos diktatūra daugumai. Taigi šiandien turime situaciją, kai bandoma įvesti genderistinę diktatūrą, primetant visai visuomenei nuostatą, jog homoseksualizmas yra normalu ir, ryšium su tuo, privalo būti leidžiami įstatymai, prieštaraujantys visuomenės tradicinei moralei.

Edvardas       2021-07-5 16:07

Puikios mintys ir išvados. Kai kovojome už laisvą Lietuvą, niekaip neįsivaizdavome, kad kovojome už homoseksulalų laisvę mokyti kitus. Kur tada buvo tie homoseksulai ir lesbietės? Nesmerkiame jų, tačiau toji akiplėšiška propaganda paprasčiausiai įkyrėjo. Dėkojame Kardinolui už puikiai išsakytas nuostatas.
Edvardas, Livija
(Pataisome nemalonias klaidas)

Edvardas       2021-07-5 16:05

Puikios mintys ir išvados. Kai kovojome už laisvą Lietuvą, niekaip neįsivaizdavome, kad kovojome už homoseksulalų laisvę mokyti kitus. Kur tada buvo tie homoseksulai ir lesbietės? Nedsmefkiame jų, tačiau toji akiplėšiška propaganda paprasčiausiai įkyrėjo. dėkojamew Kardinolui už puikiai išsakytas nuostatas.
Edvardas, Livija

Besišaukiantiems patriarcho       2021-07-5 16:04

Patriarchas su šutve ne pats taip išsikerojo. Jį išaugino mūsų pačių naivumas, patiklumas. Net polinkis į asmens kultą. O juokėmės iš rusų, verkiančių Stalino. Kuo skiriamės? Pagaliau jį augino ir kvaila, nekonstruktyvi, neargumentuota kritika ,,ad hominem”, verčianti manyti, kad kritikuojantis piktavalis ir neteisus. Ar ne mes patys taikstėmės, kai vienas po kito buvo išstumti į paraštes Sąjūdžio pirmeiviai? Kai buvo išjuokti ir palikti be pragyvenimo šaltinio kaimiečiai, kurie pokariu atlaikė dar dešimties metų karą? Kai buvo paliktas teistumas kareiviukams, pabėgusiems iš tarybinės armijos ir pagautiems? Kai virš visų buvo sodinamas Anūkas? Ir t.t., ir t.t. Kodėl tik dabar išdrįsome pamatyti, kad karalius nuogas? Ir nėra čia ko šaipytis iš seno žmogaus pampersų. Duok, Dieve, visiems jų sulaukti. Apie DARBUS reikia kalbėti, o ne lieti jausmus, kokie negražūs tie pampersai. Kaip sakoma, kiekvienas savo niežą kaso. Kam jaunystės, kam senystės pampersai vieną vietą spaudžia. Tad tegu dirba tie, kas DAR ar JAU be pampersų.
O Lietuvoje viskas bus gerai. Tirščiausia tamsa prieš aušrą. Kuo greičiau sutramdysime savo pačių negatyvą, tuo greičiau viskas ims keistis. Praeities nepakeisime, bet ateitis priklauso tik nuo mūsų pačių.

Jeigu       2021-07-5 15:38

troliams taip skubiai prisireikė ,,į Tryškius”, tai gerai. Kažkas juos šiame gana santūriame straipsnyje skaudžiai užgavo. Gal kaip tik neapykantos nebuvimas? Kai turėsiu laiko, perskaitysiu dar kartą. Kad suprasčiau, nuo ko ta greitligė smile .

nereikia gėdos patriarchui       2021-07-5 14:54

tą puikiai žino tiek patriarchas, tiek visi jo šuniukai
todėk jokios viešos diskusijos nebus

-> 2021-07-5 11:37       2021-07-5 14:33

patriarcho nėra ir nebuvo. Patys atsakom už savo veiksmus…

Apklausa       2021-07-5 14:33

Ar pritariate viešai Sigito Tamkevičiaus ir Vytauto Landsbergio diskusijai?

Faktas       2021-07-5 13:50

„Diedas…
... išprotėjo.“

> O kur Tapinas,juk 12:34       2021-07-5 13:27

Jaunieji konservatoriai savo partiečių bezdalus laidoja.

Pavėlavo       2021-07-5 13:17

Taip reikėjo paaiškinti patriarCHUI prieš 30 metų.

Pagarba       2021-07-5 13:01

gerb. vyskupui Sigitui Tamkevičiui!Ačiū Jums už teisingas mintis, už aiškiai ir paprastai išsakytus kertinius akmenis.

O kur Tapinas,juk       2021-07-5 12:34

jau puola?Delfyje jaunųjų konservatorių patyčios komentaruose pritilo.Gal savanoriauja,dalina maistą?

Diedas       2021-07-5 12:34

Kažkoks šėtono apsėstasis komentatorius, paskaitęs švento žmogaus mintis išprotėjo.

Matematika       2021-07-5 11:55

Kiek reikia šventinto vandens, kad nuplauti Europos gėdą?!

Murzina vaivorykštė       2021-07-5 11:52

Visi skalbimo milteliai išbarstyti ant kelio į geiropą.

Vidurdienis       2021-07-5 11:50

Raminkitės, dabar pietų metas.

Dzūkas       2021-07-5 11:46

O komentarų, kaip grybų... net į tuziną kašėkų nesukrausi.

To Tautos balsas 11:37       2021-07-5 11:43

Čia tik Tamkevičius, o ne motina Bažnyčia su Praniu Vatikane.

To Ramiam       2021-07-5 11:40

„Laisvės partijos šutvės šūkis Lietuvoje tilpsime visi!“, su sąlyga kad Lietuva tai viena didelė lova.

Tautos balsas       2021-07-5 11:37

„Ne už tokią Lietuvą kovojome okupacijos metais“.
Prašytume apie tai viešai padiskutuoti su patriarchu.
Negi JIS atsakys Bažnyčiai.

Klausimėlis       2021-07-5 11:34

„Ne už tokią Lietuvą kovojome okupacijos metais“.
O už kokią Lietuvą...

Ramus       2021-07-5 11:32

Laisvės partijos šutvės šūkis Lietuvoje tilpsime visi!

Politkorektiškumas       2021-07-5 11:31

„Iš anksto atsiprašau už savo ne visai politkorektišką kalbą.“
Na kam…
Kartą per LRT net pats prof. V. Landsbergis piktinosi politkorektiškumu. Tik apie tai nepranešė anūkui.

Morales nebera, yra tik pinigai       2021-07-5 11:26

O tuo pačiu klausiu: Kam seniui Landsbergiui tas vadovo vardas??? Dievuli, senis jau sukriošęs, pampersas prisysiotas kabo iki žemės, susuktas į kuprą visas, balsas dreba, vemt verčia nuo jo. Šlykštu žiūrėti ir tiek!…

> Sutrumpintai 10:23       2021-07-5 11:26

Problemos sprendimas: AK-47 + DI (dirbtinis intelektas).

Tamkevičiau       2021-07-5 11:21

Su pusšimčiu eilučių graudžių dejonių valstybinės sienos neužtaisysi. Ir tų sorošinių svieto perėjūnų su kepaliuku duonos irgi nepamaitinsi.

Evangelija       2021-07-5 11:17

Geriau jis būtų negimęs.

Jo...       2021-07-5 11:13

Šita profsąjunga pribaigs geiropą. (Arba jievrėjai pribaigs mus).

To ... 2021-07-5 11:04       2021-07-5 11:11

Savu laiku Lenkijoje viskas nuo profsąjungos prasidėjo.

Duokim garo!       2021-07-5 11:09

Kad visas garas švilpimui nuėjo.

...       2021-07-5 11:04

... girdėjote profsąjungos balsą.

Kristus ir Alachas       2021-07-5 11:03

Kuris kurį.

Kovotojai       2021-07-5 11:01

50 m. kovojo po grindimis, dar 30 m. palėpėje. O kai iškišo galvą pro čiukurą, pamatė vaivorykštę.

Senelis sakydavo       2021-07-5 10:58

Už vieną muštą, duoda dešimt nemuštų ir dar prideda magaryčių.
Keičiasi laikai, keičiasi papročiai.
Dabar už vieną muštą dar reikalauja išpirkos.

Bimbauskas iš Balbieriškio       2021-07-5 10:54

Komentaro nebus.

Karo vadas       2021-07-5 10:52

Kai kovoji, nepūsk prieš vėją (gali nepatikti žydams).

Evangelija       2021-07-5 10:49

Tarp kviečių būna landsbergių.

Klasika       2021-07-5 10:47

Norėjo kaip geriau, o gavosi kai visada.

Seniena       2021-07-5 10:45

Bėgo
    į
        Vakarus
              ,
                o
                    paaiškėjo
                            kad
                                atbėgo
                                      į
                                        Rytus
                                              .

Donkichotas       2021-07-5 10:39

Kai neturi su kuo kovoti, tada kovoji su nuosavais kliedesiais.

Kelio ženklas       2021-07-5 10:37

Sostoti draudžiama!

>>> Teks 10:31       2021-07-5 10:36

Teks kovoti kita kryptimi.

Naujiena       2021-07-5 10:33

Po
    saule
        nieko
              naujo
                  .

Teks       2021-07-5 10:31

Kovoti iš naujo.

Viltis       2021-07-5 10:30

Kvailų motina.

Juodaskvernis       2021-07-5 10:29

Aiškina apie „sveiką mūsų prigimtį“, tai diskriminacija, tai homofobija.

Sutrumpintai       2021-07-5 10:23

Genderių ir negrų teisės ir jų gerbūvis Lietuvoje svarbiau už vietinius pensininkus ir invalidus.

Pseudopatriotų iškovojimai       2021-07-5 10:18

Prieš SSSR kovojo, o prieš „Trockio ir Sorošo“ banką sustojo.

Pseudopatriotų iškovojimai       2021-07-5 10:15

UAB Lietuva bankrutavo.

Rekomenduojame

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Almantas Stankūnas. Ar jis ir Co yra diplomatai ar Rusijai ir Vokietijai naudingi joms dirbantys idiotai?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.