Žmogaus teisės

Jaunieji teisininkai kviečia padiskutuoti „Ar visuomenė – dar vienas teismas?“

Tiesos.lt redakcija   2017 m. balandžio 3 d. 3:33

4     

    

Jaunieji teisininkai kviečia padiskutuoti „Ar visuomenė – dar vienas teismas?“

Pasaulis tavo rankose – skelbia „Teisininkų dienos 2017“ ir šiandien, balandžio 3 d., 18 val. kviečia į nemokamą konferenciją-diskusiją „Ar visuomenė – dar vienas teismas?“ 

Šis renginys yra Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Teisės fakultete organizuojamo renginių ciklo „Teisininkų dienos“ dalis.

Diskusija vyks Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro konferencijų salėje (Saulėtekio al. 5, Vilnius).

Kvietime teigiama, jog šįkart sąmoningai pasirinkta diskutuoti tema „Ar visuomenė – dar vienas teismas?“ – mat norima aptarti „dažnai kylančią audringą visuomenės reakciją į įvairius įvykius ir situacijas, išprovokuojamą įvairiose informavimo priemonėse skleidžiamų duomenų ar nuomonių“.

Konferencijoje pranešimus – jų temos bent jau kol kas neviešinamos – skaitys žinomi šalies teisininkai bei žurnalistai:
- Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas, teisėjas Rimvydas Norkus;
- Lietuvos advokatūros Advokatų tarybos pirmininkas, advokatas Ignas Vėgėlė;
- Vilniaus universiteto Teisės fakulteto doktorantė Monika Ambrasaitė;
- advokatų kontoros TARK GRUNTE SUTKIENE advokatas, baudžiamosios teisės ekspertas Giedrius Danėlius;
- politikos aktualijų žurnalistė, pripažinta geriausia naujienų portalo 15min žurnaliste trejus metus iš eilės, Liepa Želnienė;
- advokatų kontoros SORAINEN ir partneriai advokatas, ekspertas Darius Raulušaitis.
Konferenciją moderuos Audrius Matonis – žurnalistas, politikos apžvalgininkas, LRT TV naujienų tarnybos direktorius.

Konferencijos organizatoriai žada: bus aptarta, kiek teisės aktų leidybai turi įtakos žiniasklaida – kad turi įtakos, neabejotina, mat ir socialiniuose tinkluose ar naujienų portaluose plintanti informacija formuoja tam tikrą požiūrį. Įtakos turi ir lobizmas, tad bus gilinamasi ir į lobizmo pridėtinę vertę bei keliamas grėsmes. Bus aptartas ir nešališko bei nepriklausomo teismo siekis, teisėjo ir teismo atsparumas visuomenės spaudimui priimti atitinkamus sprendimus, ypatingas advokato vaidmuo teisme ir visuomenėje. Bus svarstoma, ar prisiekusiųjų dalyvavimas teismo procese būtų žingsnis link teisingesnių sprendimų.

Turint omeny, kad konferenciją organizuoja jaunieji Vilniaus universiteto teisininkai, o joje dalyvauja tokios odiozinės figūros kaip buvęs Klaipėdos apygardos prokuratūros vadovas Giedrius Danėlius, advokatavęs prezidentės spaudos atstovei Daivai Ulbinaitei, „prezidentės skiepų istorijoje“ apkaltintai valstybės paslapties išdavimu, ar Darius Raulušaitis – dabar advokatas, bet dar visai neseniai generalinio prokuroro pavaduotojas, ilgą laiką ėjęs Generalinės prokuratūros vadovo pareigas ir kone pagrindinis kelių pastarųjų metų skandalingų istorijų, siejamų su Generaline prokuratūra, herojus, ir pats studentiškų dienų šūkis Pasaulis tavo rankose, ir diskusijos tema „Ar visuomenė – dar vienas teismas?“ tampa netgi labai dviprasmiški.

Daugiau informacijos: tedi.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

>Juozapui       2017-04-4 9:55

Lietuvoje visuomenės NĖRA. Yra tik minia, bailių ir kvailių minia.  Visuomenė turi STRUKTŪRĄ - gilią ir tankią, kaip medžio (ąžuolo) šaknys. Lietuva šaknų neturi. Jas pakirto tada kai žudė, trėmė, persekiojo, draudė raštą, degino knygas. Juozapai tai darė ne tik rusai bet ir Tavo gerbiama Bažnyčia. Ar žinojai, kad Vilniuje ji sudegino šimtus Šv. Rašto (!) tomų. Vyskupai nenorėjo, kad žmonės patys (be kunigų !) ją skaitytų ir skaitydami permanytų.
Gal pastebėjai, kad Bažnyčia absoliučiai valdo lenkus, kurie siekia ne tik “atsiimti” Vilniaus kraštą bet ir visą Lietuvą paversti dar vienu Lenkijos “kresu”. To siekia Bažnyčia, tik žinoma ne savo, o lenkų rankomis. 
Diktatorių šalyse (Korėjos,Rusijos, Vatikano) visuomenių nėra ir niekada nebuvo. Kur yra visuomenė, ten diktatoriams galas.

Juozas       2017-04-3 19:24

Mieli dar nesugadinti jaunieji teisininkai!
Visuomenė ir tik visuomenė yra TIKRASIS TEISMAS. Jos valia yra aukščiau visko- Konstitucijos, valstybės, tradicijų. Kadangi visuomenė tiesiogiai negali viskuo rūpintis, ji renka savo atstovus- Seimą, Vyriausybę, Prezidentą. Pagal jų sukurtus įstatymus moko ir samdo teisėjus, kurie turėtų būti nepriklausomi ir klausyti tik įstatymų. Deja, Lietuvoje to jau seniai nebėra. Jau net referendumą- pagrindinį visuomenės tiesioginės įstatymdavystės instrumentą- taip vadinamas konstitucinis teismas uždraudė.
Noriu palinkėti jums, kad pradėję dirbti suprastumėte, kieno rogėse sėdite ir būtumėte ištikimi priesaikai Lietuvos žmonėms, o ne tam tikroms grupėms.

Skaitytoja       2017-04-3 10:41

Ar konferencijoje bus aptarta, kodėl taip aukštai vertinamas teisininkas Laučius, kuris sukūrė (žinoma, su tokių pačių pagalba) bylą paauglei mergaitei Kusaitei, niekuo nepagrįstą bylą, dėl ko ji buvo išteisinta, bet jau tada, kai tapo visiška ligone, kai jos gyvenimas sugriautas, ar už tai niekas neprivalo atsakyti? Ar neturėtų atsižvelgti ta vadinama teisininkų visuomenė į normalios visuomenės nuomonę, jog tai pačių baisiausių KGBistų darbo pavyzdys, netoleruotinas jokioje normalioje visuomenėje, tačiau kažkodėl vadinamoje teisinėje ir demokratinėje Lietuvoje tai įmanoma. Prašome atsakyti, jaunieji teisininkai, jei jūs norite būti tikrais TEISININKAIS. Arba kodėl terorizuojami, teisiami visiškai be jokio pagrindo žmonės, kurie dėl savo empatijos atėjio užjausti terorizuojamą šeimą , pedofilams užpuolus jų anūkę , kai buvo pažeisti visi įmanomi įstatymai, kai terorizuotojai daromi nukentėjusiais, o tikrai nukentėję žmonės tampomi po teismus ir baudžiami. Taip baisiai vargu ar buvo net okupacijos laikais. Ir tokius pabaisas “teisin inkus” turi toleruoti visuomenė? Geriau išsiaiškinkite, iš kur tokie išgamos, kurie pritaria, jog pedofilai turi teisę naikinti vaikus ir visus padorius žmones.

nabagėliai tie teisininkai       2017-04-3 8:17

susikūrė valstybę valstybėje, o iš esmės stribų - kgbisto mentaliteto.
pasikėlę, susireikšminę - manantys, kad be jų viskas prapuls.
——-
pagal jų vaisius ir jų išvaizdą ir veiklą - tai turėtų būti patys nelaimingiausi žmonės.


Rekomenduojame

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Rasa Čepaitienė. Rentininkų partija

Ramūnas Aušrotas. JK valdžia po truputį pradeda „veržti kranelius“ gender ideologijos sklaidai tarp jaunimo

Mirštanti Europa (ir tai nėra vien tiktai senėjimas) kviečiasi „šviežio kraujo“...

Algimantas Rusteika. Apie teisingumą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.