Žmogaus teisės, Teisėkūros iniciatyvos, Vaiko teisių apsaugos tarnybos

Šiaulių „Visuomeninės iniciatyvos“: Narkotikų rykštė vaikams yra 10 000 kartų pavojingesnė už beržinę rykštę

Tiesos.lt redakcija   2017 m. vasario 14 d. 22:50

9     

    

Šiaulių „Visuomeninės iniciatyvos“: Narkotikų rykštė vaikams yra 10 000 kartų pavojingesnė už beržinę rykštę

Supažindiname su Šiaulių miesto savivaldybės gyventojų asociacijos „Visuomeninės iniciatyvos“ pareiškimu, išplatintu neeilinės Seimo sesijos dieną po to, kai Kauno teisėsaugos pareigūnai atskleidė keletą naujų mažamečio Mato nužudymo Kėdainiuose tyrimo detalių, iš kurių aiškėja, jog abu įtariamieji nusikalto būdami apsvaigę nuo narkotinių medžiagų – metamfetamino.

Žavimės politikų, visų tautos šviesulių pilietiškumu, drąsa, ryžtu sukritikuojant, pasmerkiant ir už įstatymo ribų pasiunčiant beržinę košę, bet esame giliai nusivylę jų neryžtingumu, nesuinteresuotumu ir apatija kovojant su narkotikų platinimu, jų daromos tikrosios žalos nutylėjimu, nuosekliu pratinimu prie narkotikų jaunimą.

Džiugu, kad visi sutartinai pastebime ir neliekame abejingi krislui, bet skaudu, kad lygiai taip pat visi sutartinai apsimetame, kad nematome rąsto.

Kėdainių įtariamuosius visi labai teisingai pasmerkė ir teis už pasekmes, bet niekas jų, atsakingų politikų, teisėsaugos pareigūnų, narkotikų tiekėjų ir šio nusikalstamo verslo apsaugotojų nuo atsakomybės, per daug viešai nesmerks ir visiškai neteis už tikrąsias priežastis, vieną dieną pagaliau privedusias prie šio, užprogramuoto nusikaltimo.

O kiek dar tokių ir panašių užprogramuotų nusikaltimų jau laukia? Ir dėl jų jau nebebus galima apkaltinti beržinės košės. Tai kas tada bus kaltas? Gal likę prisiminimai apie beržinę košę?

Šiaulių miesto savivaldybės gyventojų asociacija „Visuomeninės iniciatyvos“ į savo vieną iš susirinkimų, kuriuos rengiame kiekvieną savaitę, ketvirtadieniais, mielai pakvies ir visa širdimi palaikys tą politinį lyderį, tą politinę jėgą, kuri pirmoji išdrįs pasakyti, kad narkotikų rykštę vaikams, kaip ir beržinę košę, taip pat reikia paskelbti už įstatymo ribų, kad narkotikų rykštė vaikams yra 10 000 kartų pavojingesnė už beržinę rykštę.

Nieko mes nesiekiame apkaltinti, įžeisti, tik išreiškiame savo nuomonę ir viltį, kad bent kas nors mūsų valstybėje pradėtų iš esmės keistis į geresnę pusę. Juk būtent tokių ir panašių tikslų vedami mes, visuomenininkai, skirtingai nei politikai, dirbame neatlygintinai.

O už viešojo intereso gynimą jokie fondai – nei savivaldybių, nei LR Vyriausybės, nei Europos Sąjungos – visuomenininkams nenumato jokios paramos. Girdi, tai neturi būti skatinama. Skaudu, bet mes išgyvename ir vis tiek dirbame. Jei ne šiandieninės, tai būsimosios Lietuvos labui.

Mes ne mažiau mylime savo Tėvynę už politikus, kurie sako, kad Lietuva jau tampa socialiai teisinga, giliai demokratiška, savarankiška ir ekonomiškai suklestėjusia kapitalistine šalimi. Gal Lietuva jau ir tokia, bet visa tai iki mūsų, provincialų ir paprastų Šiaulių miesto visuomenininkų, dar neateina.

Mums ir patiems skaudu, kad tokia mūsų nuomonė išsakoma Vasario 16-osios išvakarėse, bet mes norime ne tik pasidžiaugti mums visiems miela istorine valstybine švente, bet ir pasakyti, kad plaukiant pasaulio ir Europos įvykiams pasroviui, ši mūsų šventė gali būti nuplauta, ištrinta ir jos gali nebelikti.
Gal tai tik nuogąstavimas, bet, mūsų nuomone, jis turi ir pagrindą.

Šiaulių miesto savivaldybės gyventojų asociacijos „Visuomeninės iniciatyvos“
pirmininkas Vytautas Kabaila

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

grumstas       2017-02-16 14:59

Lietuvos žiniasklaida visą` laikotarpį , kada buvo per visus galus stūmiamas naujasis antismurtinis Mantuko įstatymas, platino tik žinias apie gretutės undarokus, karbauskio “nusižengimus” ir platino tik žinią , kad smurto pažabojimui pakaks priimti šį įstatymą. Visuomenė negalėjo diskutuoti, ginčytis ir skelbti savo nuomonę. Nuomonė galėjo rasti kelią ir vartus žiniasklaidoje tik ta , kuri tiko barnervetiniam vaikų priežiūros modeliui. Kitoms nuomonėms reikšti buvo gudriai užkardyta .Bet mūšis dėl šeimos statuso , dėl vertybių , kurios buvo žmonijos išbandytos tūkstantmečiais , dar tik prasideda. Jeigu jų (vertybių)atsisakysime, jeigu minkštakiaušiai seimo nariai pabūgs užvaldžiusios globalistinės liberaliosios ideologijos apologetų melavimų ir gąsdinimų, tada pralaimės šeimos , tėvai ir tie, kurie nemąstydami, neįžvelgdami tykančių pavojų savo ir savo vaikų likimams, iki priimant tokius įstatymus, parengtus tos ideologijos pagrindu nukreiptus prieš šeimos vertybes nepasipriešins, neprotestuos prieš prieš tą marą.

Kirtimų ....       2017-02-16 0:50

Kirtimų narkotikų platinimo židinį nušluoti nuo žemės paviršiaus,išvalyti švariai tą teritoriją,išdezinfekuoti, išdeginti su napalmu ir pamiršti amžinai apie tą pra-
keiktą vietą.Valstybė visus nepriklausomybės metus neranda noro parodyti savo jėgą,kad panaikinti narkotikų platinimo židinį.O gal kam valdžioje tas židinys yra
naudingas ir neša didelius pelnus???

aaa       2017-02-15 18:21

>To aaa,  nu tikrai ne privatūs asmenys turi gaudyti narkotikų platintojus. Tikrai biudžetininkų darbas gaudyti narkotikų platintojus

Taboras       2017-02-15 16:57

Su elitine Lietuvos policija dirbsime, net savo gyvybę rizikuodami, kad Lietuvos vaikai nepatirtų “lomkės”. Kviečiame į talką teismus ir prokuroryną.

To aaa       2017-02-15 14:27

Jūs čia kam - policijai, medikams ar pedagogams taikote ? Ar seimui bei savivaldybėms ?
O gal tiesiog laisvanoriškai aktyvių visuomenininkų iš to “didelio rašto” nuo biudžetininkų nebeskiriate? Jei taip, tai negi narkodilerių ar jų rėmėjų gretas pildysit ?

aaa       2017-02-15 13:51

tai ko biudžetininkai negaudo narkotikų platintojų?

Šaunu, p. Vytautai,       2017-02-15 9:14

džiaugiamės, kad dar esama neabejingų ir blaiviai mąstančių žmonių.
Su Vasario 16-ta Jus!

Pritariu p. Vytautui       2017-02-14 22:24

Narkotikai, narkomanų ir valdininkų nebaudžiamumas yra kur kas baisiau.

Dar gilesnės tikrosios priežastys       2017-02-14 19:47

“Kėdainių įtariamuosius visi labai teisingai pasmerkė ir teis už pasekmes, bet niekas jų, atsakingų politikų, teisėsaugos pareigūnų, narkotikų tiekėjų ir šio nusikalstamo verslo apsaugotojų nuo atsakomybės, per daug viešai nesmerks ir visiškai neteis už TIKRĄSIAS PRIEŽASTIS, vieną dieną pagaliau privedusias prie šio, užprogramuoto nusikaltimo.”
Dar tikresnės šių (o taip pat ir visų kitų nusikaltimų) priežastys yra bedievybė, kosmopolitizmas - globalizmas bei hedonizmo garbinimas, kuriuos labai noriai skleidžia mūsų visos žiniasklaidos priemonės.

Rekomenduojame

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.