Žmogaus teisės, Teisėkūros iniciatyvos, Vaiko teisių apsaugos tarnybos

Šiaulių „Visuomeninės iniciatyvos“: Narkotikų rykštė vaikams yra 10 000 kartų pavojingesnė už beržinę rykštę

Tiesos.lt redakcija   2017 m. vasario 14 d. 23:50

9     

    

Šiaulių „Visuomeninės iniciatyvos“: Narkotikų rykštė vaikams yra 10 000 kartų pavojingesnė už beržinę rykštę

Supažindiname su Šiaulių miesto savivaldybės gyventojų asociacijos „Visuomeninės iniciatyvos“ pareiškimu, išplatintu neeilinės Seimo sesijos dieną po to, kai Kauno teisėsaugos pareigūnai atskleidė keletą naujų mažamečio Mato nužudymo Kėdainiuose tyrimo detalių, iš kurių aiškėja, jog abu įtariamieji nusikalto būdami apsvaigę nuo narkotinių medžiagų – metamfetamino.

Žavimės politikų, visų tautos šviesulių pilietiškumu, drąsa, ryžtu sukritikuojant, pasmerkiant ir už įstatymo ribų pasiunčiant beržinę košę, bet esame giliai nusivylę jų neryžtingumu, nesuinteresuotumu ir apatija kovojant su narkotikų platinimu, jų daromos tikrosios žalos nutylėjimu, nuosekliu pratinimu prie narkotikų jaunimą.

Džiugu, kad visi sutartinai pastebime ir neliekame abejingi krislui, bet skaudu, kad lygiai taip pat visi sutartinai apsimetame, kad nematome rąsto.

Kėdainių įtariamuosius visi labai teisingai pasmerkė ir teis už pasekmes, bet niekas jų, atsakingų politikų, teisėsaugos pareigūnų, narkotikų tiekėjų ir šio nusikalstamo verslo apsaugotojų nuo atsakomybės, per daug viešai nesmerks ir visiškai neteis už tikrąsias priežastis, vieną dieną pagaliau privedusias prie šio, užprogramuoto nusikaltimo.

O kiek dar tokių ir panašių užprogramuotų nusikaltimų jau laukia? Ir dėl jų jau nebebus galima apkaltinti beržinės košės. Tai kas tada bus kaltas? Gal likę prisiminimai apie beržinę košę?

Šiaulių miesto savivaldybės gyventojų asociacija „Visuomeninės iniciatyvos“ į savo vieną iš susirinkimų, kuriuos rengiame kiekvieną savaitę, ketvirtadieniais, mielai pakvies ir visa širdimi palaikys tą politinį lyderį, tą politinę jėgą, kuri pirmoji išdrįs pasakyti, kad narkotikų rykštę vaikams, kaip ir beržinę košę, taip pat reikia paskelbti už įstatymo ribų, kad narkotikų rykštė vaikams yra 10 000 kartų pavojingesnė už beržinę rykštę.

Nieko mes nesiekiame apkaltinti, įžeisti, tik išreiškiame savo nuomonę ir viltį, kad bent kas nors mūsų valstybėje pradėtų iš esmės keistis į geresnę pusę. Juk būtent tokių ir panašių tikslų vedami mes, visuomenininkai, skirtingai nei politikai, dirbame neatlygintinai.

O už viešojo intereso gynimą jokie fondai – nei savivaldybių, nei LR Vyriausybės, nei Europos Sąjungos – visuomenininkams nenumato jokios paramos. Girdi, tai neturi būti skatinama. Skaudu, bet mes išgyvename ir vis tiek dirbame. Jei ne šiandieninės, tai būsimosios Lietuvos labui.

Mes ne mažiau mylime savo Tėvynę už politikus, kurie sako, kad Lietuva jau tampa socialiai teisinga, giliai demokratiška, savarankiška ir ekonomiškai suklestėjusia kapitalistine šalimi. Gal Lietuva jau ir tokia, bet visa tai iki mūsų, provincialų ir paprastų Šiaulių miesto visuomenininkų, dar neateina.

Mums ir patiems skaudu, kad tokia mūsų nuomonė išsakoma Vasario 16-osios išvakarėse, bet mes norime ne tik pasidžiaugti mums visiems miela istorine valstybine švente, bet ir pasakyti, kad plaukiant pasaulio ir Europos įvykiams pasroviui, ši mūsų šventė gali būti nuplauta, ištrinta ir jos gali nebelikti.
Gal tai tik nuogąstavimas, bet, mūsų nuomone, jis turi ir pagrindą.

Šiaulių miesto savivaldybės gyventojų asociacijos „Visuomeninės iniciatyvos“
pirmininkas Vytautas Kabaila

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

grumstas       2017-02-16 15:59

Lietuvos žiniasklaida visą` laikotarpį , kada buvo per visus galus stūmiamas naujasis antismurtinis Mantuko įstatymas, platino tik žinias apie gretutės undarokus, karbauskio “nusižengimus” ir platino tik žinią , kad smurto pažabojimui pakaks priimti šį įstatymą. Visuomenė negalėjo diskutuoti, ginčytis ir skelbti savo nuomonę. Nuomonė galėjo rasti kelią ir vartus žiniasklaidoje tik ta , kuri tiko barnervetiniam vaikų priežiūros modeliui. Kitoms nuomonėms reikšti buvo gudriai užkardyta .Bet mūšis dėl šeimos statuso , dėl vertybių , kurios buvo žmonijos išbandytos tūkstantmečiais , dar tik prasideda. Jeigu jų (vertybių)atsisakysime, jeigu minkštakiaušiai seimo nariai pabūgs užvaldžiusios globalistinės liberaliosios ideologijos apologetų melavimų ir gąsdinimų, tada pralaimės šeimos , tėvai ir tie, kurie nemąstydami, neįžvelgdami tykančių pavojų savo ir savo vaikų likimams, iki priimant tokius įstatymus, parengtus tos ideologijos pagrindu nukreiptus prieš šeimos vertybes nepasipriešins, neprotestuos prieš prieš tą marą.

Kirtimų ....       2017-02-16 1:50

Kirtimų narkotikų platinimo židinį nušluoti nuo žemės paviršiaus,išvalyti švariai tą teritoriją,išdezinfekuoti, išdeginti su napalmu ir pamiršti amžinai apie tą pra-
keiktą vietą.Valstybė visus nepriklausomybės metus neranda noro parodyti savo jėgą,kad panaikinti narkotikų platinimo židinį.O gal kam valdžioje tas židinys yra
naudingas ir neša didelius pelnus???

aaa       2017-02-15 19:21

>To aaa,  nu tikrai ne privatūs asmenys turi gaudyti narkotikų platintojus. Tikrai biudžetininkų darbas gaudyti narkotikų platintojus

Taboras       2017-02-15 17:57

Su elitine Lietuvos policija dirbsime, net savo gyvybę rizikuodami, kad Lietuvos vaikai nepatirtų “lomkės”. Kviečiame į talką teismus ir prokuroryną.

To aaa       2017-02-15 15:27

Jūs čia kam - policijai, medikams ar pedagogams taikote ? Ar seimui bei savivaldybėms ?
O gal tiesiog laisvanoriškai aktyvių visuomenininkų iš to “didelio rašto” nuo biudžetininkų nebeskiriate? Jei taip, tai negi narkodilerių ar jų rėmėjų gretas pildysit ?

aaa       2017-02-15 14:51

tai ko biudžetininkai negaudo narkotikų platintojų?

Šaunu, p. Vytautai,       2017-02-15 10:14

džiaugiamės, kad dar esama neabejingų ir blaiviai mąstančių žmonių.
Su Vasario 16-ta Jus!

Pritariu p. Vytautui       2017-02-14 23:24

Narkotikai, narkomanų ir valdininkų nebaudžiamumas yra kur kas baisiau.

Dar gilesnės tikrosios priežastys       2017-02-14 20:47

“Kėdainių įtariamuosius visi labai teisingai pasmerkė ir teis už pasekmes, bet niekas jų, atsakingų politikų, teisėsaugos pareigūnų, narkotikų tiekėjų ir šio nusikalstamo verslo apsaugotojų nuo atsakomybės, per daug viešai nesmerks ir visiškai neteis už TIKRĄSIAS PRIEŽASTIS, vieną dieną pagaliau privedusias prie šio, užprogramuoto nusikaltimo.”
Dar tikresnės šių (o taip pat ir visų kitų nusikaltimų) priežastys yra bedievybė, kosmopolitizmas - globalizmas bei hedonizmo garbinimas, kuriuos labai noriai skleidžia mūsų visos žiniasklaidos priemonės.


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Apie NVO oligarchiją

Kun. Andrius Narbekovas. „Mums reikalinga nauja krikščionių apologetų karta“

Irena Vasinauskaitė. Puiki bendruomeninė rudens šventė Šiauliuose

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Vietnamo pelkėse nuskendo amerikiečių iliuzijos

Žino, ką sako. Masiulis: jeigu kas iš senos partijos vadovybės galvoja, kad byloje bus galima visus šunis sukarti ant Masiulio, tai taip nebus

Irena Vasinauskaitė. Meras Artūras Visockas – žmogus, pasmerkęs Šiaulių liepas myriop?

Algimantas Rusteika. Juos atpažinsite iš jų vaisių

Atviras laiškas LR Prezidentui: Skubiai stabdykite masines miesto medžių žudynes (signataro A.Sėjūno spaudos konferencijos vaizdo įrašas)

Vytautas Radžvilas. Lietuvos politikos atnaujinimo klausimu

Kas čia pas mus tikrų tikriausi „vatnikai“?

Vytautas Sinica. Telkianti istorinės atminties politika

Geroji Naujiena: Jei tik turėtume tikėjimą...

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga: švietimo problemos ne tik kad nebuvo išspręstos, bet dar ir pagilėjo

Valdas Vižinis. Lietuvos valdžios elito karas prieš visuomenę tęsiasi

Verta prisiminti. Kun. Marius Talutis. Daugiau negu sutapimai…

Kaip nusišalinant nenusišalinti? Rūtos Visocnik replika apie Kauno miesto „vieningųjų“ diegiamą savivaldos modelį

Ką popiežius Pranciškus sveikindamas pasakė kardinolui Sigitui?

Andrius Navickas: siūlau Švietimo ministeriją iškelti į Estiją

Rūta Visocnik. Ar gali „vaiko teisės“ kviesti tėvus į posėdžius nenurodydamos aiškios priežasties?

Vidmanto Valiušaičio knygos „Istorikai nenaudoja dalies šaltinių“ pristatymas (video)

Algimantas Rusteika. Jei direktoriumi būčiau aš

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: pasakyk bankui „sudie“

Nuo bačkos. Bernardas Gailius. Patriotizmas trukdo valstybei augti

Jurga Lago: Mes iš Lietuvos

Lietuvoje nutylėta Europos Parlamento istorinė rezoliucija „Dėl europinės atminties svarbos Europos ateičiai“ –  dar vienas smūgis R. Šimašiui

Vytautas Sinica. Apie ministro Kukuraičio kovą su skurdu ir socialine atskirtimi

Eurofederalistai kviečia į diskusiją: „Kalbėkime apie klimatą“

Vytautas Radžvilas. Lukiškių aikštėje – paneuropinio konflikto aidas

Kviečiame į konferenciją Kaune spalio 5 dieną!

Vytautas Sinica. Pasikartojanti klaida diskusijose apie tautiškumą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.