Šiandien 10 val. tiesioginė radijo laida su Povilu Urbšiu

Tiesos.lt redakcija   2013 m. rugpjūčio 26 d. 0:02

4     

    

Šiandien 10 val. tiesioginė radijo laida su Povilu Urbšiu

Šiandien, pirmadienį, 10 val. radijo stoties „Pulsas“ tiesioginiame eteryje kalbės Seimo narys, pilietinio judėjimo „Kartu“ vadovas Povilas Urbšys.

* * *

Meras ir seimūnas pliekiasi piktais kaltinimais

Bronius Matelis | panskliautas.lt

Seimo nario Povilo Urbšio vadovaujamas judėjimas „Kartu“ paprašė leidimo piketuoti prie Panevėžio miesto savivaldybės ir apkaltino merą Vitalijų Satkevičių įtartinais ryšiais su verslininkais. Meras atsikirto: seimūnas niekus svaičioja ir nebesiorientuoja aplinkoje.

Stabdys manipuliavimą valdžia

Panevėžyje rugpjūčio 29 dieną rengiama vieša protesto akcija „Ne Panevėžio statybos tresto (PST) manipuliavimui miesto valdžia“. Imtis aktyvios kovos nuspręsta po to, kai politikai bandė priimti sprendimą, leisiantį miesto centre statyti devynių aukštų namus, nors anksčiau to daryti nebuvo galima.

PST yra dalininkas konsorciumo, kuris laimėjo konkursą statyti pastatus dabartinėje autobusų stoties teritorijoje. Esą vienas jo savininkų verslininkas Gvidas Drobužas ir kiti darė įtaką miesto valdžiai, kad ši sukurtų planą kaip prakišti daugiaaukštę statybą.

„Rugpjūčio 5 dieną neeiliniame miesto tarybos posėdyje Savivaldybės administracijos direktorė Kristina Vareikienė ir miesto meras Vitalijus Satkevičius, manipuliuodami organizacinėmis priemonėmis ir naudodami psichologinį spaudimą, pabandė gauti Tarybos pritarimą miesto istorinės dalies planui. Tokiu būdu buvo siekiama palankaus sprendimo Panevėžio statybos trestui (PST) bei su juo susijusiems asmenims“, – rašoma P.Urbšio pasirašytame pranešime.

Judėjimo „Kartu“ lyderis mano, kad nepaisoma ne tik paprasto padorumo, neatsižvelgiama į viešai išsakomą visuomeninę kritiką, bet ir ignoruojama Kultūros paveldo departamento nuomonė.

P.Urbšys įsitikinęs, kad artimiausiame miesto tarybos posėdyje vėl bus bandoma „prastumti“ minėtą planą, neatlikus jokių jo korektūrų.

Jau nebevadina melagiu

Po kelių valandų į šį P.Urbšio pareiškimą sureagavo meras V.Satkevičius. Jis pareiškė, kad plane, kurį taip puola P.Urbšys, yra numatyta statyti ne aukštesnius nei keturių aukštų pastatus, todėl jis nesuprantantis, ko nori Seimo narys.

P.Urbšio raštą pavadinęs populistiniais niekais meras išsakė ir tokią nuomonę: miesto taryba norėtų leisti statyti tik keturių aukštų pastatus, tačiau tokį nutarimą blokuoja P.Urbšys, kuris tikriausiai nori leisti PST toje vietoje statyti daugiaaukščius?

„Nebedrįstu vadinti Seimo nario P.Urbšio melagiu – tiesiog manau, kad šis pilietis suklaidintas ir, rašydamas įvairius raštus, tik nesuvokia elementarių dokumentų, nesugeba išsiaiškinti, ką rašo ar ką už jį kažkas rašo“, – teigė meras V.Satkevičius.

P.Urbšys „Panevėžio rytui“ sakė, kad taip kalbėdamas meras gudrauja. Pagal pateiktą planą netoli autobusų stoties esančio prekybos centro „Iki“ automobilių statymo aikštelės teritorijoje bus leidžiama statyti devynių aukštų pastatus, o automobiliams statyti numatyta įrengti požemines aikšteles.

Tuo pačiu miesto tarybai siūloma ateityje leisti koreguoti ir dabartinės autobusų stoties teritorijos užstatymą, pastatų aukštingumą ir kitus dalykus.

„Jeigu šalia jau stovės miesto centrą darkantis devynių aukštų namas, tai pati logika reikalaus leisti šalia statyti panašius pastatus. Tereiks verslininkų prašymo, ir planas bus koreguojamas. PST valdantiems verslininkams būtent tokia situacija yra naudinga, todėl ir teigiame, kad meras su savo komanda priiminėja verslininkams, o ne miesto bendruomenei naudingus sprendimus“, – aiškino Seimo narys P.Urbšys.

panskliautas.lt

 

* * *

Tiesos.lt primena ankstesnes publikacijas šia tema:

Piliečiai ragina Panevėžio merą nedarkyti miesto
Seimo nario P.Urbšio ir Panevėžio mero V.Satkevičiaus susirėmimas dėl miesto ateities

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pnevėžiečiams ... ir ne tik .       2013-08-26 13:37

Kad visur būtų tik tokios problemos, tai visi Lietuvoje gyventume ilgai ir laimingai. Deja, deja, bet tai kiek aukštų turės statomas namas yra nykiai mažytė problemėlė  Jūsų gyvenimų plotmėje.  Nejaugi jūs nepastebite, kad Jūsų gyvenimai yra griaunami IŠ PAGRINDŲ : Jūs ir Jūsų vaikai daromi VISIŠKAIS VERGAIS.  O dalis iš mūsų yra tikslingai ir ciniškai naikinama. Ir taip yra visoje Lietuvoje.

Reikia net tik       2013-08-26 12:27

piketuoti,o jau pasikeičiant budėti neribotą laiką ne tik Panevėžyjo,o ir prie seimo.

Anikė       2013-08-26 7:13

Visiems girdavau Panevėžio centrinę aikštę, kuri yra visų panevėžiečių ir jų svečių susitikimo ir poilsio vieta.Keista,žmonių mažėja,statybos plečiasi.Kam
tai naudinga? Tik ne žmonėms-nebematys saulės, kai iškils aukšti pastatai.

Va taip       2013-08-26 4:54

Kad taip kiekviename mieste susiburtų tokie judėjimai, gal išsikapstytume ir tos begalinės korupcijos ir valdininkų manipuliacijų piliečių sąskaita.


Rekomenduojame

Kęstutis Girnius. Gabrielius Landsbergis turi atsistatydinti

Gitanas Nausėda. Visi žmonės turi teises

Dykumos tėvai. Kaip apibūdinti tėvystę ir jos praktikavimą?

Algirdas Endriukaitis. Gal nevėlu prašyti atleidimo už tokį savo prigimimą?

Rasa Baločkaitė. Jurbarkas

Algimantas Rusteika. Apie tvarką ir teisingumą

Geroji Naujiena: „Aš esu su jumis per visas dienas iki pasaulio pabaigos“

Vitalijus Balkus ir Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Vladimiras Putinas „susiformavo“ Vokietijoje

Povilas Gylys. Įsisteigė dar viena individualistine filosofija besivadovaujanti partija

Darius Kuolys. Citatos (ii)

Rasa Čepaitienė. Kolonizuota valstybė? Lietuvos politinės ekonomijos bruožai (II)

Vidmantas Valiušaitis. Ką gi, turim prezidentą. Koks pozityvas?

Algimantas Rusteika. Apie orumą ir ne apie tai

Audrius Bačiulis. Kuo skiriasi patyręs politikos vilkas nuo kofeininio savimylos

Vytautas Rubavičius. Virš Lietuvos pakibo „tuščio lapo“ politika

Vytautas Radžvilas. Padėkos žodis

Rasa Čepaitienė. L

Arvydas Šliogeris. Ekrano valdoma parazitų civilizacija

Ramūnas Aušrotas. Apie Radžvilo komiteto rezultatus ir perspektyvą

Romualdas Ozolas. Riba

Darius Kuolys. Citatos

Vytautas Sinica. Osana in excelsis!

Rinkimai: pirmosios išvados

Liudvikas Jakimavičius. Ką apie Lietuvą sako rinkimų rezultatai

Andrius Švarplys. Tai į vienus vartus?..

Skelbiami rinkimų į EP rezultatai (papildyta nuoroda į visų ES šalių rezultatus)

Prezidento rinkimų rezultatai: du iš trijų balsavusiųjų valia naujuoju Lietuvos Respublikos prezidentu išrinktas Gitanas Nausėda. Sveikiname!

Europos Komisijos pirmininkas: Tie kvaili nacionalistai yra įsimylėję savo valstybes

Vytautas Radžvilas. Šis sekmadienis gali pakeisti Lietuvos istoriją

Kaip krikščionys, o ne „Apšvieta“, pradėjo proto amžių

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.