Šiandien 10 val. tiesioginė radijo laida su Povilu Urbšiu

Tiesos.lt redakcija   2013 m. rugpjūčio 26 d. 0:02

4     

    

Šiandien 10 val. tiesioginė radijo laida su Povilu Urbšiu

Šiandien, pirmadienį, 10 val. radijo stoties „Pulsas“ tiesioginiame eteryje kalbės Seimo narys, pilietinio judėjimo „Kartu“ vadovas Povilas Urbšys.

* * *

Meras ir seimūnas pliekiasi piktais kaltinimais

Bronius Matelis | panskliautas.lt

Seimo nario Povilo Urbšio vadovaujamas judėjimas „Kartu“ paprašė leidimo piketuoti prie Panevėžio miesto savivaldybės ir apkaltino merą Vitalijų Satkevičių įtartinais ryšiais su verslininkais. Meras atsikirto: seimūnas niekus svaičioja ir nebesiorientuoja aplinkoje.

Stabdys manipuliavimą valdžia

Panevėžyje rugpjūčio 29 dieną rengiama vieša protesto akcija „Ne Panevėžio statybos tresto (PST) manipuliavimui miesto valdžia“. Imtis aktyvios kovos nuspręsta po to, kai politikai bandė priimti sprendimą, leisiantį miesto centre statyti devynių aukštų namus, nors anksčiau to daryti nebuvo galima.

PST yra dalininkas konsorciumo, kuris laimėjo konkursą statyti pastatus dabartinėje autobusų stoties teritorijoje. Esą vienas jo savininkų verslininkas Gvidas Drobužas ir kiti darė įtaką miesto valdžiai, kad ši sukurtų planą kaip prakišti daugiaaukštę statybą.

„Rugpjūčio 5 dieną neeiliniame miesto tarybos posėdyje Savivaldybės administracijos direktorė Kristina Vareikienė ir miesto meras Vitalijus Satkevičius, manipuliuodami organizacinėmis priemonėmis ir naudodami psichologinį spaudimą, pabandė gauti Tarybos pritarimą miesto istorinės dalies planui. Tokiu būdu buvo siekiama palankaus sprendimo Panevėžio statybos trestui (PST) bei su juo susijusiems asmenims“, – rašoma P.Urbšio pasirašytame pranešime.

Judėjimo „Kartu“ lyderis mano, kad nepaisoma ne tik paprasto padorumo, neatsižvelgiama į viešai išsakomą visuomeninę kritiką, bet ir ignoruojama Kultūros paveldo departamento nuomonė.

P.Urbšys įsitikinęs, kad artimiausiame miesto tarybos posėdyje vėl bus bandoma „prastumti“ minėtą planą, neatlikus jokių jo korektūrų.

Jau nebevadina melagiu

Po kelių valandų į šį P.Urbšio pareiškimą sureagavo meras V.Satkevičius. Jis pareiškė, kad plane, kurį taip puola P.Urbšys, yra numatyta statyti ne aukštesnius nei keturių aukštų pastatus, todėl jis nesuprantantis, ko nori Seimo narys.

P.Urbšio raštą pavadinęs populistiniais niekais meras išsakė ir tokią nuomonę: miesto taryba norėtų leisti statyti tik keturių aukštų pastatus, tačiau tokį nutarimą blokuoja P.Urbšys, kuris tikriausiai nori leisti PST toje vietoje statyti daugiaaukščius?

„Nebedrįstu vadinti Seimo nario P.Urbšio melagiu – tiesiog manau, kad šis pilietis suklaidintas ir, rašydamas įvairius raštus, tik nesuvokia elementarių dokumentų, nesugeba išsiaiškinti, ką rašo ar ką už jį kažkas rašo“, – teigė meras V.Satkevičius.

P.Urbšys „Panevėžio rytui“ sakė, kad taip kalbėdamas meras gudrauja. Pagal pateiktą planą netoli autobusų stoties esančio prekybos centro „Iki“ automobilių statymo aikštelės teritorijoje bus leidžiama statyti devynių aukštų pastatus, o automobiliams statyti numatyta įrengti požemines aikšteles.

Tuo pačiu miesto tarybai siūloma ateityje leisti koreguoti ir dabartinės autobusų stoties teritorijos užstatymą, pastatų aukštingumą ir kitus dalykus.

„Jeigu šalia jau stovės miesto centrą darkantis devynių aukštų namas, tai pati logika reikalaus leisti šalia statyti panašius pastatus. Tereiks verslininkų prašymo, ir planas bus koreguojamas. PST valdantiems verslininkams būtent tokia situacija yra naudinga, todėl ir teigiame, kad meras su savo komanda priiminėja verslininkams, o ne miesto bendruomenei naudingus sprendimus“, – aiškino Seimo narys P.Urbšys.

panskliautas.lt

 

* * *

Tiesos.lt primena ankstesnes publikacijas šia tema:

Piliečiai ragina Panevėžio merą nedarkyti miesto
Seimo nario P.Urbšio ir Panevėžio mero V.Satkevičiaus susirėmimas dėl miesto ateities

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pnevėžiečiams ... ir ne tik .       2013-08-26 13:37

Kad visur būtų tik tokios problemos, tai visi Lietuvoje gyventume ilgai ir laimingai. Deja, deja, bet tai kiek aukštų turės statomas namas yra nykiai mažytė problemėlė  Jūsų gyvenimų plotmėje.  Nejaugi jūs nepastebite, kad Jūsų gyvenimai yra griaunami IŠ PAGRINDŲ : Jūs ir Jūsų vaikai daromi VISIŠKAIS VERGAIS.  O dalis iš mūsų yra tikslingai ir ciniškai naikinama. Ir taip yra visoje Lietuvoje.

Reikia net tik       2013-08-26 12:27

piketuoti,o jau pasikeičiant budėti neribotą laiką ne tik Panevėžyjo,o ir prie seimo.

Anikė       2013-08-26 7:13

Visiems girdavau Panevėžio centrinę aikštę, kuri yra visų panevėžiečių ir jų svečių susitikimo ir poilsio vieta.Keista,žmonių mažėja,statybos plečiasi.Kam
tai naudinga? Tik ne žmonėms-nebematys saulės, kai iškils aukšti pastatai.

Va taip       2013-08-26 4:54

Kad taip kiekviename mieste susiburtų tokie judėjimai, gal išsikapstytume ir tos begalinės korupcijos ir valdininkų manipuliacijų piliečių sąskaita.


Rekomenduojame

Justas Mundeikis. Šapoka, gal laikas pradėt dirbti savo darbą?

Šiandien, balandžio 11-ąją, 11 val. prie Vrublevskių bibliotekos – Jono Noreikos pagerbimo akcija

Rasos Čepaitienės paskaita „Krikščionybės atsakas didžiosioms ideologijoms sovietmečiu ir šiandien“

Nuo bačkos. Linas Linkevičius: „Jei pralaimime referendumą, ruošiamės kitam referendumui. Kito kelio nėra“

Arvydo Juozaičio rėmėjai protestavo prieš nesąžiningus kandidatų debatus

Ekonomistas: „Sodrą“ išgelbėtų nebent imigracija

R. Šimašius melavo apie Jono Noreikos atminimo lentą?

Stasys Jakeliūnas. Pasiūlymas „Verslo žinioms“ ir kitiems žurnalistams

Williamas S. Lindas. Politinio korektiškumo ištakos

Vytautas Sinica. Dabar bus tikrasis išbandymas

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir Vėtros pamokos (video)

Gintaras Aleknonis. Duoną pažinsi iš plutos, žmogų – iš valdžios

Povilas Gylys. Dvaras telkia visas pajėgas

A. Juozaitis pasirinktinių kandidatų debatus vadina žmonių mulkinimu ir kviečia į protesto akciją

„Kokie mes turtingi Smetonos palikimu“... Kandidatas į LR prezidentus Arvydas Juozaitis dalijasi savo įžvalgomis apie Prezidento A.Smetonos palikimą

Algimantas Rusteika. Turim atrasti ne tik tikrą kelią, bet ir vienas kitą

Geroji Naujiena. Kad mylėtume, kaip Dievas mus myli

Arvydas Juozaitis. Pabėgėliai stumia Europą į pražūtį

Irena Vasinauskaitė. Ar Šiaulių rajono savivaldybė pritaria Meškuičių gimnazijos socialinės pedagogės savivalei? [4]

Algimantas Rusteika. Ir tuomet niekas nesvajojo, kad kas nors gali pasikeisti, nors to norėjo visi

Vytautas Sinica. Generolui Vėtrai trečiojo varianto jie nepalieka

J.Kadžionis-Bėda: „Sakykime tiesą, tiesoje gyvenkime, tiesą ginkime – tai vienintelis ginklas išsivaduoti ir išbristi iš okupacinių raistų ir sutemų“

Neskundžiama nutartimi atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Mariaus Ivaškevičiaus romano „Žali“

Stasys Jakeliūnas. Išsamiau apie Lietuvos banko vadovybės požiūrį į parlamentinį krizės tyrimą ir VILBOR skandalą (vaizdo įrašas)

Nebeliko dėl ko tartis…

Andrius Gaidamavičius. Draustiniai ne kolūkiai, jų griauti nereikėjo

Arvydas Juozaitis ir judėjimo „Lietuva yra čia“ atstovai Bundestage ieškojo atsakymo, kaip apsaugoti Europos vertybes nuo neoliberaliojo globalizmo

Rokas Masiulis: Mokytojai buvo teisūs

Dažniausi klausimai Vytautui Radžvilui ir jo vardo rinkiminio komiteto nariams

Krescencijus Stoškus. Kas tai? Lyčių unifikavimo komedija lyg ir baigiasi?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.