Šiandien 10 val. tiesioginė radijo laida su Povilu Urbšiu

Tiesos.lt redakcija   2013 m. rugpjūčio 26 d. 0:02

4     

    

Šiandien 10 val. tiesioginė radijo laida su Povilu Urbšiu

Šiandien, pirmadienį, 10 val. radijo stoties „Pulsas“ tiesioginiame eteryje kalbės Seimo narys, pilietinio judėjimo „Kartu“ vadovas Povilas Urbšys.

* * *

Meras ir seimūnas pliekiasi piktais kaltinimais

Bronius Matelis | panskliautas.lt

Seimo nario Povilo Urbšio vadovaujamas judėjimas „Kartu“ paprašė leidimo piketuoti prie Panevėžio miesto savivaldybės ir apkaltino merą Vitalijų Satkevičių įtartinais ryšiais su verslininkais. Meras atsikirto: seimūnas niekus svaičioja ir nebesiorientuoja aplinkoje.

Stabdys manipuliavimą valdžia

Panevėžyje rugpjūčio 29 dieną rengiama vieša protesto akcija „Ne Panevėžio statybos tresto (PST) manipuliavimui miesto valdžia“. Imtis aktyvios kovos nuspręsta po to, kai politikai bandė priimti sprendimą, leisiantį miesto centre statyti devynių aukštų namus, nors anksčiau to daryti nebuvo galima.

PST yra dalininkas konsorciumo, kuris laimėjo konkursą statyti pastatus dabartinėje autobusų stoties teritorijoje. Esą vienas jo savininkų verslininkas Gvidas Drobužas ir kiti darė įtaką miesto valdžiai, kad ši sukurtų planą kaip prakišti daugiaaukštę statybą.

„Rugpjūčio 5 dieną neeiliniame miesto tarybos posėdyje Savivaldybės administracijos direktorė Kristina Vareikienė ir miesto meras Vitalijus Satkevičius, manipuliuodami organizacinėmis priemonėmis ir naudodami psichologinį spaudimą, pabandė gauti Tarybos pritarimą miesto istorinės dalies planui. Tokiu būdu buvo siekiama palankaus sprendimo Panevėžio statybos trestui (PST) bei su juo susijusiems asmenims“, – rašoma P.Urbšio pasirašytame pranešime.

Judėjimo „Kartu“ lyderis mano, kad nepaisoma ne tik paprasto padorumo, neatsižvelgiama į viešai išsakomą visuomeninę kritiką, bet ir ignoruojama Kultūros paveldo departamento nuomonė.

P.Urbšys įsitikinęs, kad artimiausiame miesto tarybos posėdyje vėl bus bandoma „prastumti“ minėtą planą, neatlikus jokių jo korektūrų.

Jau nebevadina melagiu

Po kelių valandų į šį P.Urbšio pareiškimą sureagavo meras V.Satkevičius. Jis pareiškė, kad plane, kurį taip puola P.Urbšys, yra numatyta statyti ne aukštesnius nei keturių aukštų pastatus, todėl jis nesuprantantis, ko nori Seimo narys.

P.Urbšio raštą pavadinęs populistiniais niekais meras išsakė ir tokią nuomonę: miesto taryba norėtų leisti statyti tik keturių aukštų pastatus, tačiau tokį nutarimą blokuoja P.Urbšys, kuris tikriausiai nori leisti PST toje vietoje statyti daugiaaukščius?

„Nebedrįstu vadinti Seimo nario P.Urbšio melagiu – tiesiog manau, kad šis pilietis suklaidintas ir, rašydamas įvairius raštus, tik nesuvokia elementarių dokumentų, nesugeba išsiaiškinti, ką rašo ar ką už jį kažkas rašo“, – teigė meras V.Satkevičius.

P.Urbšys „Panevėžio rytui“ sakė, kad taip kalbėdamas meras gudrauja. Pagal pateiktą planą netoli autobusų stoties esančio prekybos centro „Iki“ automobilių statymo aikštelės teritorijoje bus leidžiama statyti devynių aukštų pastatus, o automobiliams statyti numatyta įrengti požemines aikšteles.

Tuo pačiu miesto tarybai siūloma ateityje leisti koreguoti ir dabartinės autobusų stoties teritorijos užstatymą, pastatų aukštingumą ir kitus dalykus.

„Jeigu šalia jau stovės miesto centrą darkantis devynių aukštų namas, tai pati logika reikalaus leisti šalia statyti panašius pastatus. Tereiks verslininkų prašymo, ir planas bus koreguojamas. PST valdantiems verslininkams būtent tokia situacija yra naudinga, todėl ir teigiame, kad meras su savo komanda priiminėja verslininkams, o ne miesto bendruomenei naudingus sprendimus“, – aiškino Seimo narys P.Urbšys.

panskliautas.lt

 

* * *

Tiesos.lt primena ankstesnes publikacijas šia tema:

Piliečiai ragina Panevėžio merą nedarkyti miesto
Seimo nario P.Urbšio ir Panevėžio mero V.Satkevičiaus susirėmimas dėl miesto ateities

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pnevėžiečiams ... ir ne tik .       2013-08-26 13:37

Kad visur būtų tik tokios problemos, tai visi Lietuvoje gyventume ilgai ir laimingai. Deja, deja, bet tai kiek aukštų turės statomas namas yra nykiai mažytė problemėlė  Jūsų gyvenimų plotmėje.  Nejaugi jūs nepastebite, kad Jūsų gyvenimai yra griaunami IŠ PAGRINDŲ : Jūs ir Jūsų vaikai daromi VISIŠKAIS VERGAIS.  O dalis iš mūsų yra tikslingai ir ciniškai naikinama. Ir taip yra visoje Lietuvoje.

Reikia net tik       2013-08-26 12:27

piketuoti,o jau pasikeičiant budėti neribotą laiką ne tik Panevėžyjo,o ir prie seimo.

Anikė       2013-08-26 7:13

Visiems girdavau Panevėžio centrinę aikštę, kuri yra visų panevėžiečių ir jų svečių susitikimo ir poilsio vieta.Keista,žmonių mažėja,statybos plečiasi.Kam
tai naudinga? Tik ne žmonėms-nebematys saulės, kai iškils aukšti pastatai.

Va taip       2013-08-26 4:54

Kad taip kiekviename mieste susiburtų tokie judėjimai, gal išsikapstytume ir tos begalinės korupcijos ir valdininkų manipuliacijų piliečių sąskaita.

Rekomenduojame

Sausio 13-ąją – Laisvės dieną piliečiai nušvilpė minėjime pasisakančius valdančiuosius, plojo tik Prezidentui

Dominykas Vanhara. Bet žinot, kas šiandien geriausia?

Lietuvių kalbai – gedulo varpai?

Dominykas Vanhara. Vyriausybė nutraukinės sutartį tarp Lietuvos geležinkelių ir Belaruskali

Aleksandras Nemunaitis. „Vilniaus viešojo transporto“ direktorius miega namie ir sapnuoja 1 mln. eurų pelną, darbuotojai miega prie jo kabineto

JAV mokykloje patvirtintas pradinių klasių moksleivių šėtono klubas po pamokų

Profesorius Ehud Qimrom: „Sveikatos ministerija, laikas pripažinti nesėkmę“

Vytautas Sinica. Prognozė Prezidentui

Vidmantas Valiušaitis. K. Pakšto įžvalga: Lietuva yra kraštas, kuriame labai pavojinga gyventi

Almantas Stankūnas. Tai sakote, bankrutuoja Vilniaus Šilumos Tinklai?

Vytautas Sinica. Kvailių ieškojimas

Aleksandras Nemunaitis. Farsas, kuris bus šiandien

Vytautas Sinica. Kas visgi yra didesnė grėsmė nacionaliniam saugumui ir interesams – krovinių tranzitas ar šita vyriausybė?

Aleksandras Nemunaitis. Vilniaus savivaldybė skubos tvarka nagrinėja…

Tai buvo klaida, sako Šiauliuose plakatą prieš skiepus gaminusios kompanijos vadovas

Valdas Rakutis. Kam rūpi Lietuva?

Lenkija naikina PVM mokesčius maistui, mažina mokesčius degalams, dėl kylančių kainų kaltina Rusiją ir Europos Sąjungą

Prof. Jonas Jasaitis. Pradėjome naujuosius. Absurdų ar žmonijos naikinimo laikmetis?

Italijos vyskupas uždraudė neskiepytiems kunigams dalyti Komuniją

Nacionalinis susivienijimas. Sausio 13-oji primena: metas atkurti Lietuvos valstybę

Pfizer pirmojo asmens išpažintys: ketvirta dozė, o po to 10 metų vakcinų

Edvardas Čiuldė. Kodėl mums nereikėtų persiimti vadinamojo progresyvizmo marazmų pamėgdžiojimu?

Seimas žengė žingsnį link Valstybinės lietuvių kalbos konstitucinio statuso pažeminimo

Už balos. Svarbiausi klausimai 2022 metais

Audrius Bačiulis. Užsienio reikalų ministerijos užsakymu „Vilmorus“ paklausė apie užsienio politiką

Aleksandras Nemunaitis. Sužinome, kad Vilniuje gali dingti centrinis šildymas

Eugenijus Jovaiša. Nė viena save gerbianti pasaulio valstybė neleidžia tapatybės dokumentuose rašyti kitaip nei valstybine kalba

Ispanija sekuliarizuoja Jėzaus gimimą

Diskusija: ar visiems nebus geriau be savarankiškumo, vardan saugumo ir materialinės gerovės

Eric Zemmour: LGBT vaikams plauna smegenis mokyklose

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.