Sveikatos apsaugos politika, Žmogaus teisės, Kiti regionai

Šeštadienį Australijos sostinėje Kanberoje įvyko bene didžiausia politinė demonstracija šalies istorijoje

Tiesos.lt redakcija   2022 m. vasario 16 d. 16:03

4     

    

Šeštadienį Australijos sostinėje Kanberoje įvyko bene didžiausia politinė demonstracija šalies istorijoje

Monica Smit

Žmonės iš visų šalies dalių atvyko dalyvauti Kanberos vilkstinėje, protestuodami prieš reikalavimus skiepytis ir vyriausybės priespaudą.

Tai buvo diena, kuri privertė mane labai didžiuotis ir būti dėkingai už tai, kad esu australė ir kad atsidūriau teisingoje istorijos pusėje. Neprastas įkvėpimas man kilo matant tokią laimingą ir viltingą minią, pasiryžusią susigrąžinti savo teises. Taip pat aišku, kad mes ne tik kovojame už savo teises; mes taip pat švenčiame savo laisves, kurias mums davė Dievas.

Dvejus metus mes nenuilstamai kovojome už savo pagrindines žmogaus teises, jausdami sunkią policijos ir vyriausybės tironijos ranką. Žmonės neteko darbo, buvo atstumti draugų ir šeimų, buvo užpulti, apšmeižti ir net apspjaudyti. Šeštadienį Kanberoje jautėmės kaip Kalėdų vakarėlyje, kuriame galėjome švęsti visą savo sunkų darbą. Tai dar toli gražu nesibaigė, bet tą akimirką tvyrojo laimėjimo ir vienybės jausmas, kurio neįmanoma paaiškinti žodžiais.

Daugelis iš mūsų niekada neįsivaizdavo, kad patirsime tokį sistemingą ir ilgalaikį puolimą prieš mūsų demokratiją. Tai buvo proga be gėdos švęsti savo laisvę ir vienybę. Buvo demonstruojama tikroji australų siela, paprasti žmonės, kylantys prieš diktatoriškus lyderius, vadinamuosius valstybės tarnautojus, visiškai sugadintą žiniasklaidą, bestuburę medikų broliją, žlugusią teismų sistemą ir kooptuotą mokslo bendruomenę.

Prisijungusių prie vilkstinės skaičiai buvo didžiuliai, galbūt daugiau nei dvigubai tiek kiek Kanberoje gyventojų, ir sudarė daugiau nei 6 procentus visų balsuojančių gyventojų. Tai buvo tiesiog žmonės, kurie nukeliavo ilgą kelionę, kad ten patektų. Visų visuomenės sluoksnių australai vis labiau nori susigrąžinti savo teises ir demokratines laisves.

Negarbinga Australijos žiniasklaida atliko savo dabar jau atpažįstamą darbą: ji melavo ir iškraipė. Laikraščiuose buvo rašoma, kad ten buvo tik 10 000–20 000 žmonių; viename šaltinyje net buvo rašoma, kad tik 4 tūkstančiai. Žvilgsnis į kadrus, darytus iš oro. parodo, kaip tai nesąžininga.

Buvo dedamos didžiulės pastangos išryškinti bet kokį konfliktą su policija, kurio nebuvo. Buvo klijuojamos iš detalių liūdnos istorijos apie nesutarimus tarp vilkstinės narių siekiant demonizuoti paprastus protestuojančius australus.

Kitas tiesos iškraipymas buvo, kai vienas pagrindinių laikraščių sekmadienį, kitą dieną, paskelbė istoriją apie asmenį, kuris tariamai paliko laisvės judėjimo „kultą“, konkrečiai įvardydamas mane ir mano organizaciją. Tai buvo gudrus tiesos apvertimas. Tai žmonės, kuriuos vyriausybės užhipnotizuoja, kad jie tikėtų, jog būtina atimti medicinines laisves iš priklausančių kultui. Būtent jie kenčia nuo masinės psichozės. Tai, kad žurnalistai buvo tokie apsukrūs, jog apvertė tai, kas vyksta, aukštyn kojomis, apkaltindami laisvės judėjimą tuo, kuo jie patys kalti, rodo tą apimtį, kuria žiniasklaida stums Didžiosios farmacijos ir didžiosios vyriausybės liniją. Tiems žurnalistams nebebus kelio atgal, kai neišvengiamai išaiškės tiesa, o taip ir bus.

Paklaustas apie vilkstinę, ministras pirmininkas Scottas Morrisonas toliau kalbėjo ambivalentiškai. Jis nusišalino nuo viso to, apgaulingai tvirtindamas, kad federalinė vyriausybė buvo prieš reikalavimus skiepytis, išskyrus kai kuriems darbuotojams didelės rizikos zonose, taip suversdamas kaltę valstijų vyriausybėms. Tai buvo didžiulis lyderio, neturinčio drąsos vadovauti, atsakomybės atsisakymas. Kaip pabrėžė Jungtinės Australijos partijos vadovas Craig Kelly, federalinė vyriausybė būtų galėjusi lengvai priimti įstatymą prieš vertimą skiepytis, bet nusprendė priešingai. Istorija šio moralinio bankroto gerai neįvertins.

Australija savo politinėje istorijoje dar niekada nematė nieko panašaus. Bendruomenės jausmas ir palengvėjimas, kad kiti turi tą patį požiūrį, laisvės judėjime neišnyks. Tiesą sakant, jis tik stiprėja. Tai šokiravo Australijos despotus, kurie, be jokios abejonės, įsivaizdavo, kad australai, kurie linkę būti ramūs ir atsipalaidavę, pavargs nuo protestų ir grįš nuolankiai paklusti savo šeimininkams.

Šaltinis: lifesitenews.com

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

T0mas J.       2022-02-17 12:51

Pagarba protestuojantiems prieš fašizmą!
Visi turi taip elgtis.

AAA       2022-02-17 10:09

O Lietuvoje jam net nebūtų leista įvykti: automobiliai būtų neįleisti į miestą kokia nors ypatingosios padėties prielaida:(

Al.       2022-02-16 20:43

,, Tai buvo proga be gėdos švęsti savo laisvę ir vienybę. Buvo demonstruojama tikroji australų siela, paprasti žmonės, kylantys prieš diktatoriškus lyderius, vadinamuosius valstybės tarnautojus, visiškai sugadintą žiniasklaidą, bestuburę medikų broliją, žlugusią teismų sistemą ir kooptuotą mokslo bendruomenę.”
Mūsų laisvės dvasia, taip aiškiai pasireiškusi Sąjūdžio metais, dabar, deja, giliai miega. Valdžia miestelėnams uždega laužus, parodo keletą triukų su dronais ar lazeriais, ir to gana, kad tauta ramiai grįžtų ant savo sofų.

Arvydas       2022-02-16 18:45

“Buvo demonstruojama tikroji australų siela, paprasti žmonės, kylantys prieš diktatoriškus lyderius, vadinamuosius valstybės tarnautojus, visiškai sugadintą žiniasklaidą, bestuburę medikų broliją, žlugusią teismų sistemą ir kooptuotą mokslo bendruomenę” - kaip Danguje, taip ir Žemėje smile

Rekomenduojame

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Federalinis teismas Floridoje gina nepageidaujamo potraukio tai pačiai lyčiai gydymą remdamasis pirmąją konstitucijos pataisa

Vytautas Radžvilas. „Iliuzijoms pasidavė ne tik Putinas“ (I dalis)

O kas šiandien išdrįs sistemai pasakyti „Ne“?

Lietuva turi naują „žvaigždę“

Edvardas Čiuldė. Tas pats Marksas, tik kitoje saujoje

Mark Regnerus. Ar pasinaudojant karo ūku Ukrainoje bus prastumtos vienalytės santuokos?

Kastytis Braziulis. Karas vyksta įvairiuose frontuose

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.