Istorija, Intelektualų vaidmuo, Europa, Rusija

Antrojo pasaulinio karo pabaigai paminėti. Sergej Fedulov: Kodėl pralaimėjo Stalinas ir kodėl pralaimėjo Hitleris?

Tiesos.lt redakcija   2017 m. gegužės 10 d. 2:33

22     

    

Antrojo pasaulinio karo pabaigai paminėti. Sergej Fedulov: Kodėl pralaimėjo Stalinas ir kodėl pralaimėjo Hitleris?

Veidaknygė

Aleksandras: „Turiu klausimą: kaip turint gyvosios jėgos pranašumą, daugkartinį technikos ir ginkluotės kiekybinį bei kokybinį pranašumą, galima įsigudrinti visiškai pralaimėti ne tik atskiruose fronto ruožuose, kur priešas tiesiog sąmoningai sutelkė jėgas ir taip įgijo pranašumą, bet ir visą frontą?“

Sergej Fedulov: Aleksandrai, priežasčių yra daug.

1. Sovietiniai kareiviai ir inžinieriai, menininkai ir mokslininkai, 1941-aisiais dar menantys ikibolševikinį laisvą ir sotų gyvenimą, apiplėšti ir apšmeižti, laukė HITLERIO KAIP IŠVADUOTOJO (Maja Pliseckaja).

SOVIETINIAI jums nepasakys, bet iš tų 4–5 milijonų kareivių, pirmaisiais karo mėnesiais patekusių į nelaisvę, didžioji dalis į vokiečių pusę PEREIDAVO patys tiesiog PULKAIS. DAR DAUGIAU – jie čia pat, iškėlę vėliavas, smogdavo sovietiniams kariams kartu su Vermachto padaliniais! Būtent todėl Stalinas ir bombardavo sovietinių belaisvių stovyklas.

2. Ketvirtąjį dešimtmetį Raudonoji armija rengė prieš Staliną sąmokslą. Per baltuosius emigrantus apie jį sužinojęs Hitleris nusprendė sąmokslininkų neremti, o išduoti Stalinui šimteriopai „padidinant“ sąmokslo mastą. Džiugašvilis lengvai leidosi apmaunamas ir iki 1941-ųjų sunaikino kone 90 proc. vadovaujančių karininkų sąstato, todėl netrukus divizijoms vadovavo leitenantai. Sovietinis lageris ir taikos metu – baisi netvarka, o ko galima tikėtis tokiomis aplinkybėmis?

3. Prevencinį smūgį Stalinas patyrė kaip tik tuo metu, kai pats rengė išpuolį prieš Vokietiją: puikiai veikusi vokiečių agentūra pranešdavo viską – tuo metu, kai armija palieka „kareivines“, jis yra visiškai neapginta ir dėl to patiria katastrofiškų nuostolių.

4. Be to, užėmus Lenkiją ir Baltiją senosios sienos buvo tiesiog nutrintos, o naujosios nesustiprintos.

5. Juolab kad be galo nemokšiška Raudonosios armijos vadovybė DRAUDĖ atsitraukti – taip tie keli kovoti dar pajėgūs daliniai neteko manevro laisvės ir buvo tiesiog pražudyti.

6. Būtent todėl vokiečiai pasivaikščiojimo žingsniu ir nužygiavo iki Maskvos, nors anksčiau nieko panašaus nėra buvę, be to, tuo pat metu buvo sunaikinta ir sovietinė kariuomenė, ir visa karinė pramonė.

7. Kodėl nelaimėjo Hitleris?

7.1. Musolinis neatsiklausęs įsivėlė į karą Balkanuose, ir todėl bolševikinės Rusijos užėmimas buvo atidėtas beveik dviem mėnesiams: jei vokiečiai karą būtų pradėję ne birželio 22-ąją, o gegužės pradžioje, kaip buvo planuota, Stalinas būtų išvis sunaikintas.

7.2. Visiškas Suomijos karo fiasko ir Raudonosios armijos vadų sunaikinimo priežasties žinojimas Hitleriui kėlė euforijos jausmą, ir jis, galvodamas, kaip čia iš karto parklupdyti visą sovietinį lagerį, padarė strateginę klaidą: užuot susitelkęs viena kryptimi, kad, pavyzdžiui, užimtų Maskvą, jis pradėjo puolimą tuo pačiu metu keliomis kryptimis.

7.3. Jis nė negalėjo įsivaizduoti to nežmogiškumo, su kuriuo kariavo raudonieji fašistai – kad tik vienas vokietis būtų nužudytas, jie nepagailėdavę nė 20 mūsų senelių, o užnugaryje išdėstytas pusės milijono saugumo pareigūnų būrys šaudė mūsų seneliams į nugaras.

7.4. Jis buvo rasistas ir nepatikėjo antisemitizmą atmetusiam Vlasovui armijos, kurią būdtų sudarę 1–2 milijonai Rusijos kareivių antistalinistų. Net ir išskirstyti po 40–60 Vokietijos dalinių, Vlasovo kariai sudarė kone ketvirtadalį Vermachto dalinių Rytų fronte.

7.5. Hitleris nepaleido kolūkių ir ėmėsi represijų prieš nacionalines mažumas taip smarkiai sumažindamas savo populiarumą Rusijoje.

7.6. Jį visais frontais spaudė ir amerikiečiai, ir sąjungininkai. Pirmaisiais karo metais tiekdami ginklus ir produktus jie sustabdė ir visišką Sovietų Sąjungos žlugimą.

—-
Karai – tai gėdingo sovietinio režimo gėdų gėda.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pikc       2017-05-13 14:58

Beje, dėl Adolio ir žydų: įdomu pastebėti, kad nelabai kas kelia klausimą KODĖL Adolis taip žydų nemėgo - o jeigu kelia, tai “žino” atsakymą (nes nu gi beprotis ir antisemitas buvo). smile

Prašalaitis>Letui       2017-05-12 22:43

O, nežinojau, kad sovietinėse mokyklose tokių teisingų dalykų mokė. Gal galėtumėte patikslinti kuriose?
Šiaip jau jūs mažiau rūpinkitės mano personalija, o geriau dėkite pastangas išsivalyti šiukšles iš savęs, nes jūs ir be čipų galvoje dažnai neskiriate pelų nuo grūdų.
Paimkim konkretų pavyzdį. Kažkada parašėte vaikišką komentarą apie Čerčilį kuriame jį pavadinote niekšu ar dar ten kokiu šėtono išpera, tiksliai nepamenu. Reikia būti gerokai nesusivokus, kad taip koneveiktum lyderį šalies priklausančios ašiai kovojančiai prieš besikėsinantį sugriauti visą civilizaciją ir sunaikinti žydus (kurių atžvilgiu jūs perdėm dėmesingas) nacizmą. Vienžo, Leto kreivų veidrodžių karalystė.

$+$       2017-05-12 14:38

Letui P. (Marginalui)

Niekas niekur nedingo, tiesiog, keičia “kailį” ir plauna patikliems smegenis, pateikdami tikras ir netikras žinias bei trukdydami susiformuoti ir turėti nuomonę. Neapsisprendusi žmogų lengviau palenkti į savo pusę arba nukreipti reikiama linkme. Tai tarsi lustas smegeninėje, vietoje AK47 rankose. Toks informacinio karo tikslas.

Marginalas dėl Prašalaičio ir Jules       2017-05-12 13:43

Tas Prašalaitis mala, ką mokykloje išmokęs. Kai jam iš galvoje implantuoto čipo ims skambėti “muzika” ir bus siunčiamos komandos, jis tikriausiai ir tai laikys “šviesos pergale”.
Jules kažkur dingęs (o gal aš rečiau užeinu ir nebematau), tačiau jo išvada dėl britų visiškai atitinka faktus, o jo antisemitizmas - įprasta populiaraus primityvumo žymė. Dabartinis globalizmas iš esmės irgi britų (visai ne amerikonų, kurie nuo 1913 m. gyvena britų valdžioje) vien nuo tada, kada britai suprato, jog imperiją reikia paversti tik bankine, o kolonijas - “išlaisvinti”.

Pikc       2017-05-12 13:36

O, geras - vienu metu sugebėta ir “fošystą”, ir “rusū agentą” “demaskuoti”. LYGIS! Ne tik egzpertai, bet netgi tiesiog entelekto dangoraižiai. VSD ir LMA nežino, ką praranda. :D

$+$       2017-05-12 12:11

Vaidui VDS

Be reikalo atsiprašinėjate, tai vienas ir tas pats Kremliaus trolis, dirbantis prie visų straipsnių, keliuose portaluose. Jis dar ir Jules, ir Dram stalker, ir Daša Polikarpovna Indepenzdeckaja, ir dar visoks, įskaitant ir raidžių bei skaičių kringelius “hgjhgj…”, ” Lietuvos žinių” portale. Kiek prisimenu, veiklą pradėjo “Ekspertai. Eu”.

Užpilti viešąją erdvę pamazgom - vienas iš Kremliaus informacinio karo priemonių.  Profesoriaus V. Vilimo straipsnis tai labai aiškiai parodė.

Prašalaitis       2017-05-11 22:14

Kad nekažin koks bendrintojas pasitaikė. Prisimenant Pikc visišką nusišnekėjimą, kad ir Mein Kampf galima rasti gerų dalykų, nesimato jokios prasmės veltis į pokalbį šia tema.

VaidasVDS       2017-05-11 18:52

Atsiprašau Dzeiko, komentaras buvo skirtas Pikc-ui.
Tiesa, kai kurių klausimų jam nebūčiau uždavęs. Jis man nelabai įdomus…

VaidasVDS       2017-05-11 18:40

Dzeikai,
nebūk kiaule, birzalą srėbčiojančia.
Gavai progą pasityčiot ir absurdą parašyti.
Ta bjauriai apvadinta “sektantų knygiūkštė” tikrai neišgelbėjo JAV, ypač per karus. Ta “knygiūkštė” tikrai išgelbėjo ir nuramino ne vieno tikinčiojo sielą. Ta “knygiūkštė” neabejotinai darys ateityje didelę įtaką žmonių dvasingumui ir humanizmui, ir neabejotiną - tikrai brolystei.
Nesuprantu tavojo tikslo.
Taip dergtis. Ir niekuo nepagrįstą šmeižtą rašinėti.
Gal paaiškinsi, kodėl taip darai?
Ar aš čia kaltas, ar kažką tikrai negero apie kažką žinai, bet neišduodi, ar šiaip kitokio (nei tavo (o koks tavo?)) tikėjimo pakęsti negali?

Dzeikas       2017-05-11 18:04

Pikc, pas 7 aukles vaikas be galvos.
Nesisviesk.

Pikc       2017-05-11 17:49

Žiū, kiek 2PK egzpertų susirinko! :D
Apibendrinam “giliamintiškas įžvalgas”:
1. Adolis su Stalinu, be abejaus, buvo bepročiai (nes nu tik beprotis galėjo tokias šalis valdyti ir tokią įtaką pasaulyje turėti).
2. Adolis nė iš šio, nė iš to įsakė bombinti britų miestus (nes nugi beprotis - ko iš jo norėt?). Vokiečių naktinių bomberių klaidos virš Londono, britų atsakas virš Berlyno ir Gėringo arogancija su tuo, suprantama, neturi nieko bendro. Ką Dolfo Galandas apie mūšio dėl Britanijos pralaimėjimo priežastis sakė - suprantama, irgi nesvarbu.
3. Jeigu ne Adolis (primenam - beprotis), vokiečiai būtų prištampavę belenkiek Me262. Gamyklų bombardavimas, esminių metalų trūkumas, dėl kurio Jumo variklių “gyvenimas” vos viršijo 10-12 val. ir didžiulis apmokytų pilotų trūkumas, be abejaus, nesiskaito.
4. 2PK vyko prieš arabus, siekiant tų nabagų islamą sunaikinti. (čia net nėra ką pasakyt :D)
5. Vokiečių ir rusų nuostoliai 2PK - dėl to, kad anys žydus skriaudė. Būtų neskriaudę - nebūtų buvę 2PK ir nuostolių. (čia irgi nėr ką pasakyt :D)
6. Jeigu ne “viešpaties malonė”, Adolis su Stalinu niekad nebūtų “susirovę”. Ideologinis priešiškumas, “Lebensraum” teorijos ir “pasaulinės bolševikinės revoliucijos” planai, be abejo, nesiskaito.
7. 2PK laimėjo britai (praradę kolonijas ir dominuojančios jėgos statusą). Ai, ne - žmonija (gavusi komunizmą, okupuotą pusę Europos ir infekuotą - kitą pusę bei krūvą ideologinių karų). Pala, irgi ne - amerikonai (gavę Korėjos karą, Vietnamo karą, Kubos krizę, šaltąjį karą ir krūvas vietinių raudonųjų debilų, kurie siautėja iki šiol). Vienžo, neaišku, kaip ten su tais laimėjimas - bet faktas, kad kažkas tikrai turėjo laimėt. smile
8. Amerikonams būtų blogai baigęsi, bet juos išgelbėjo kažkokia sektantų knygiūkštė.
Trumpai tariant, apsišviečiau - ne tas žodis! :D:D:D

VaidasVDS       2017-05-11 10:24

Na prašalaitis visai neblogai šį kartą pakomentavo.
O iš tiesų tiek Hitleris, tiek Stalinas buvo bepročiai, todėl vienas pralaimėjo greičiau, kitas vėliau.
Laimėjo JAV, nes ji buvo bent jau už civilizacijos (bet dar tikrai ne dvasinį) progresą. Beje, tuo metu, kada Europa ruošėsi beprotybei ir gyveno beprotybėje, pasauliui JAV buvo teikiamas Apreiškimas - Urantijos Knyga. Tas pateikimas užsitęsė beveik 50 metų (nuo pirmojo kontakto iki Apreiškimo oficialaus išleidimo), ir istoriškai apėmė abu pasaulinius karus. Reiktų tikėtis, kad didžioji beprotybė jau pasibaigusi, tačiau jos liekanas žmonija naikins dar labai ilgai. Pirmeiviams kelias ir bus pats sunkiausias. Vėliau viskas bus daug lengviau.
Kuo greičiau pasaulis visą apokalitiką (ne Apreiškimus) ir iš jos kilusią dvasinę beprotybę išmes į istorijos šiukšlyną, tuo lengviau kvėpuos ateities kartos…

Prašalaitis       2017-05-10 22:33

Tai, kad Hitleris kariavo prieš Staliną yra ne kaip išsireiškė Džeikas tradgedija, o didžioji Viešpaties Malonė, nes jei šios dvi tamsos jėgos būtų likusios sąjungoje neabejoju, kad nei aš, nei jūs nūnai šių eilučių nerašytume. Visiškai naivu manyti, kad karas buvo geopolitiniu reiškiniu. Tai buvo šviesos karas prieš tamsą. Manot paprastas meniškos natūros ne itin intelektualus jefreitorius galėjo apmulkinti ir įvaryti beprotybėn 70 milijonų naciją jei jo nebūtų užvaldžiusi galinga demoniška jėga?
Taigi, karą laimėjo ne Britanija kaip visiškai klaidingai mano Marginalas, o visa žmonija. O tai, kad pergalės galimybės liko pilnai neišnaudotos nėra nieko nuostabaus ir netikėto, žmogus dar toli nuo tobulumo ir visiškai nugalėti tamsos su esamais dvasiniais ištekliais, deja, kolkas neįmanoma.

Visa kita kalbant apie karą tik techninės detalės. Pritarčiau Marginalui dėl Maskvos, prancžzai turbūt jos irgi fdar nepamiršo. Iš esmės karas pasisuko Hitleriui nepalankia linkme vokiečiams pralaimėjus Džeiko minėtą, Britanijos mūšį, o pasukus prieš Staliną nuosprendis Vokietijai tapo neskundžiamu. Iš kitos pusės kaip jau senokai žinoma Hitleris neturėjo kito pasirinkimo, nes priešingu atveju į Europą būtų atsibeldęs raudonasis maras.


Dzeikas       2017-05-10 17:33

Marginalui:
kartoji kas buvo kalbama daug kartu rysium su ir apskritai be jokio rysio.Pradedant nuo Vakaru Romos imperijos zlugimo, po to berods 1000m ir panasiom progom.
Reikalas tame, kad mes nezinome kada bus Pasaulio pabaiga, gal siandien, gal po 1000 metu. O tu kurie sako , kad zino liepta saugotis ten pat, kur parasyta apie Pasaulio pabaiga.

Marginalas       2017-05-10 15:45

1) Musolinis nieko nebūtų išgelbėjęs, italai vokiečiams buvo tik našta.
2) Tas Fedulovas nežiūrėjo į žemėlapį: vokiečiai tiesiog neturėjo resursų užvaldyti tokios milžiniškos teritorijos, į kurią buvo permetamos karo gamyklos ir kurioje būta pakankamai už savo beprasmės gyvybės palaikymą dirbusių vergų. Net ir Maskvos užėmimas nebūtų nieko išsprendęs, nes ruskiai niekad nebūtų sukilę prieš šėtonišką valdžią, kuri iš esmės jiems tiko (netiko tik stalinas, kaip dabar netinka putinas, kurį jie pakeis banditu navalnu arba kokiu nors kitu banditu). Na vietoj stalino būtų atsiradęs koks nors žukovas, kuris galų gale būtų išstūmęs nukraujuotus vokiečius kad ir po 10 metų. KAS LAIMĖJO? - Britai laimėjo. Ruskiai gavo su kaupu tiek per karą, tiek per bolševizmą už žydų pogromus pagal Pr 12:3. Gavo ir vokiečiai. Bet ruskiai nesusiprotėjo, todėl išnyks po kinais visai.
3) Fedulovai nesupranta geopolitinių faktorių ir to, kad II karas tebuvo tik I karo tąsa, o Hitleris buvo tų pačių Vakarų bankų palaikomas kelyje į valdžią ir net iki pat karo, kaip kadais ir sifilitinis plikočius. Maža to, amerikonai palaikė ir sovietinį režimą. Kas tai yra, jei ne sąmoningas nacių ir sovietų sustūmimas kaktomuša, kad laimėtų Naujoji Pasaulio Tvarka? Apie tai mano analizėje
https://sites.google.com/site/theholocaustrevised/home/the-holocaust/holocaust-revised
II karo tikslas: įkelti koją į Artimuosius Rytus, užgrobti naftos telkinius, sunaikinti islamą ir įsiviešpatauti pasauliniu mastu. Šis tikslas dar nepasiektas šiandien dėl “netikėtai” atsiradusio kiniško varžovo. Tam reikalinga III tąsa, bet Vakarai jau nebeturiu tam pajėgumų, nes Kinija veja. Prasideda panika, kurią iš dalies iliustruoja trumpo trampo pasirodymas.
Tad tegyvuoja Armagedonas! Laimi D-vas, o bed-viai nugarma į Ugnies Ežerą. Viskas tvarkoje, tai tik laiko klausimas.

Reiktų žinoti,kad       2017-05-10 8:09

tie kad ir Lietuvos kareiviai,kurie prievarta buvo išvaryti į rusų armiją ir ėjo iki Berlyno,grįžo su labai žlugdančia psichologine sąmone.Daugelis prasigėrė ir tik užgėrę pasakodavo,ką teko patirti.Nuo jų patirties ,matant karo siaubą ,ir potrauminio sindromo kentėjo jų šeimos,vaikai,anūkai ir galima sakyti,kad karas dar tęsiasi iki šiol.Nes pasekmės nyksta tik per kelias kartas.Nes   niekas nei kareiviams,nei jų vaikams,anūkams nesuteikė  psichologinės pagalbos.Gydė tik tai,kad jie ar jų žmonos,kurios vedėsi ir vaikus,lankė bažnyčią.

Dzeikas       2017-05-10 7:46

Doleriui: Vermachtas labai daug belaisviu paleido namo (ant savo galvos kaip veliau pasirode) nes nebuvo kuom ju maitinti. Pirmoj eileje ukrainiecius ir tuos kurie turejo gimines(ar nors draugus) okupuotuose teritorijose. Galiausiai paleido ir rusus. Kas pasirode klaida. Netureje giminiu veliau ar anksciau imdavo plesikauti, o veliau tapdavo partizanais.Ne is patriotizmo, taciau reikedavo kazka valgyti.
Tad 3.6mln tai NEPALEISTUJU belaisviu skaicius.

Dzeikas       2017-05-10 7:37

Tragedija tame, kad kariavo vienas zmogedra pries kita zmogedra.Susikibo du totalitariniai rezimai. Nes jeigu tai butu Laisvojo pasaulio islaisvinamasis zygi i TSRS - rezimas zlugtu zymiai greiciau.
Taip pat Hitleriui pakiso koja jo paties zmogedriska, setoniskoji prigimtis. Isvardinsiu tik 2 man zinomus ryskesnius faktus, bet labai tipiskus jam elgesio stereotipus.
1) 1940m. Prancuzija kapituliavo, Hitleris ima ruostis isiverzimui i Didziaja Britanija.Pradeda masiskai, kasdien bomborduoti britu KOP (RAF) infrasruktura. Britai priesinasi is paskutiniuju. Pastaraji zodi panaudojau, todel, kad Britanija atsidure labai sunkioje padetyj.Tiekimas apsunkintas vokieciu povandeniniu laivu ataku, ekspedicini korpusa pavyko isgelbeti, bet visa ekipiruote ir technika atiteko vokieciamsir kariuomene is esmes plika ir neginkluota - issilaipink vokieciai i sala atsimusineti britams tektu tik sautuveliais.Ir dar nesibaigiancios oro kautynes ir aerodromu bombordavimai diena is dienos.RAF laikesi padarydamas Luftwaffei sunkiu nuostuoliu, bet jegos seko. Ir cia truko Hitlerio kantrybe.Jis isiutintas britu pasipriesinimo isako Geringui atakuoti ne RAF infrastruktura, bet miestus, gyventojus.Britanijai tai irgi nuostuolis, taciau atokvepis RAF. Jie sutvarko aerodromus, atstato infrastruktura ir gave atokvepi vel su naujom jegom atmusineja Luftwaffe.Apie tai suzinota po karo, dar kiek ir RAF pasipriesnimas butu nuslopintas, infrastrukturos suardymai nebeleistu palaikyti lektuvu kovines parengties. O tada Luftwaffe pakaktu jegu neutralizuoti Anglijos laivyna ir padeti issilaipinusiam Vermachtui ginti uzimta placdarma kuri pradzioj Britanija pultu visais negausiais tada istekliais ir atsilaikyti butu sunku be naikintuvu dengimo.Nukentejo bomborduojamu miestu gyventojai, bet savimi isgelbejo britu aviacija ir galiausiai pacia Britanija. Ir visa tai, kai Hitleris dave kelia savo emocijoms, pykciui, kerstui uz pasipriesinima.
2) 1943m. JAV ir JK “skrajojanciomis tvirtovemis” istisai bomborduoja Vokietijos miestus ir pramone. Amerikieciai diena, britai neturedami pakankamai naikintuvu - nakti.Luftwaffe , kurios taip reikia Rytu fronte tenka ginti miestus nors kiek trukdant bombordavima. B17 amerikieciai denge naikintuvais, taciau ir be ju priskristi atakos atstumui naikintuvui labai sunku - iki 13 12.7mm kulkosvaidziu apsaudydavo puolanti vokieciu naikintuva jau nuo 1000m, vokieciu naikintuvams numust B17 reikedavo priarteti iki 400m ir pataikyti ne maziau 20-imi 20mm patrankos sviediniu i “skrajojancia tvirtove” kad ja numust.Reikedavo auksto meistriskumo ir sekmes,kad nuskristi tuos 600m ir kai i jus pliekia 0.5 colio kulkosvaidziai ir tik PO TO bandyt isegt bomonesiui tuos 20 sviediniu.Pataikymu dalis ~2%.Vokieciu atsakymas buvo reaktyvinis naikintuvas Me262, kurio greitis iki 900km/h. Pirmoji ju akistata su B17 baigesi 50 numustu “tvirtoviu”. Tokiu kasdieniniu nuostuoliu negalejo kompensuoti net JAV pramone.Tereikejo didinti naujuju naikintuvu gamyba ir tobulinti juos. Hitleris, vel gi apakintas neapykantos ir kersto troskimo isako gaminti greitaeigi bombonesi, kuris galetu nebaudziamas bomborduoti Anglija. Aisku, joks “wunderwaffe” nebegalejo isgelbeti Vokietijos net ir branduolinis ginklas 1944m pabaigoje jau nebepadetu.O masine reaktyvinio naikintuvo gamyba - na butu Raudonoji Armija susitikus su amerikieciais ne ant Elbes , o ant Reino. Taciau pati Hitlerio prigimtis, esme jo kaip zmogaus(kariauti su “untemenschais” kartu pries bolsevizma? O kam arijams teptis rankas su nedazmogiais?) neleido Vokietijai nugaleti Raudonojo zveries ir ypac Laisvojo pasaulio kuriam teko ta zveri ginti.

Nu jo       2017-05-10 6:13

O pažiūrėkit tarybinius filmus, kaip jie truškina niemcus.

Ged       2017-05-10 6:10

Nerimtas str.pvz:klausimais:kaip turint daukartini technikos ir ginkluotes kokybini ir kiekybini pranasuma galima pralaimeti…atsakymas:sajungininkai pirmaisiais karo metais tiekdami ginkluote sustabde visiska TSRS zlugima…Na nelabai cia risasi.Kur ta ginkluote pasidejo?

jie gyvi ir mus valdo       2017-05-10 6:06

deja, bet stalinistai (ar/ir fašistai) valdo mus.
todėl taip sparčiai nyksta Lietuva, nes teisingumui ir ekonomikai vadovauja stalinistai.

$+$       2017-05-10 5:02

Jau pirmas sakinys rodo, kad tai propagandinė rašliavėlė. Viešojoje erdvėje yra pakankamai dokumentuotas informacijos apie karą, įskaitant ir belaisvių skaičių - 3,6 mln. (Reichsministro raštas feldmaršalui Keiteliui, jog iš 3,6 mln. belaisvių po pirmos žiemos darbingų liko tik apie 600 tūkstančių).

Antras pasaulinis karas buvo pradėtas Versalyje, kai iš Vokietijos buvo atimtos žemės ir skirtos nenormalios reparacijos, kurių vokiečiai niekada nebūtų sugebėję išmokėti. Ne Sovietų režimas dėl to kaltas.

Ir Pirmą pasaulinį pradėjo ne Gavryla Principas. Jei kam ir turėtų būti gėda, tai didžiajai daliai “istorikų”, vis dar kabinančių makaronus.

Tarp kitko, I WW pradžios 100 metinių dieną Nacionalinis transliuotojas ryte rodė dokumentinį filmą apie jo priežastis. Ten yra nedidelė užuomina apie tikruosius karų užsakovus. Galėtų pakartoti.

Rekomenduojame

Alvydas Medalinskas. Istorinė diena

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (VIII)

Karas Ukrainoje. Šimtas septyniasdešimtoji (rugpjūčio 12 diena)

Išskirtinis interviu: „ES sėja savo naikinimo sėklas“, - sako Lenkijos Seimo narys Ryszard Legutko dėl ES institucijų požiūrį

Vytautas Sinica. Šiandien Vilniuje veikia nepaaiškinamas dalykas - Venclovos namai muziejus

Kastytis Braziulis. Jaučiasi, kad artėja paskutinis žingsnis – teritorijos atsiėmimas iš priešo

Robertas Grigas. Apie karą ir leksiką

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt devintoji (rugpjūčio 11 diena)

Estija prisijungia prie šalių, reikalaujančių, kad ES ir Šengeno šalys kartu uždraustų Rusijos turistams keliauti į Europą

Von der Leyen nutraukė susitarimą, dabar mes neturime kur trauktis, ir turime imtis veiksmų, sako Kačinskis

Almantas Stankūnas. Opozicija, jeigu nutarėte kalbėti apie energetiką, tai nekalbėkite nesąmonių arba banalybių!

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.