Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės, Intelektualų vaidmuo

Seksualiniu priekabiavimu kaltinamas Jonas Vaitkus: nesijaučiu nesipelnęs tokio viešo skaudaus pažeminimo ir paniekinimo…

Tiesos.lt siūlo   2018 m. vasario 8 d. 23:02

39     

    

Seksualiniu priekabiavimu kaltinamas Jonas Vaitkus: nesijaučiu nesipelnęs tokio viešo skaudaus pažeminimo ir paniekinimo…

pozicija.org

Prieš kelias dienas scenografė Simona Biekšaitė apkaltino garsų režisierių, nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą Lietuvos rusų dramos teatro vadovą Joną Vaitkų seksualiniu priekabiavimu. Socialiniame tinkle „Facebook“ ji teigia, jog beveik prieš dešimt metų, t.y. 2009-ųjų vasarą, atvykus į J. Vaitkaus namus darbo reikalais, jai buvo pasiūlyta sukurti scenografiją spektakliui „Juodasis Strazdas“. Jos nuomone tada režisierius buvo išgėręs. Iš pradžių jis mėginęs piešti jos portretą, o vėliau ėmęs seksualiai priekabiauti – „ jo elgesys „peraugo į strategiškai patogią poziciją slinkti link mano blauzdomis į viršų, link šlaunų“, – rašo scenografė. Moteris teigia žinanti, kad nuo režisieriaus yra nukentėjusios daugybė jaunų aktorių.

Atsakydamas į viešai mestą kaltinimą seksualiniu priekabiavimu J.Vaitkus pareiškė, kad šmeižto kampanija prieš Lietuvos rusų dramos teatro veiklą ir prieš jį, kaip rusu dramos teatro vadovą, vykdoma nuo 2008 metų. Ją sistemingai vykdo nedraugiškų Lietuvai jėgų kontroliuojami propagandiniai portalai per savo viešojo informavimo priemones (internetinius portalus „sputnik.lt“, „baltnews.lt“, televiziją „Pervyj Baltijskij kanal“, kt.). Jo šmeižimu suinteresuoti ir kiti asmenys.

Šią tema režisierių Joną Vaitkų kalbina „Pozicijos“ portalo redakcija.

Gerbiamas režisieriau, po Jūsų pareiškimo daugeliui kilo pagrįstas klausimas, kodėl nedraugiškoms jėgoms užkliūvote būtent Jūs – menininkas, o ne politikas?

Noriu priminti, kad man dar tik pradėjus vadovauti teatrui 2008 m., per savo pirmąją kadenciją, teatro vadovybei sėkmingai pavyko užkirsti kelią užsienio šalies atstovams daryti politinę ir ideologinę įtaką teatro veiklai , jo repertuarinei politikai. Taip pat 2014 m. pavasarį savo vadovaujamo teatro vardu pareiškiau griežtą nepritarimą Krymo aneksijai, kurią įvykdė Rusijos valdžia ko pasėkoje Rusijos ambasada Vilniuje neišdavė Lietuvos rusų dramos teatrui (LRDT ) vizų gastrolėms Rusijoje.

Šiuos klausimus mano iniciatyva nuodugniai aptarėme su Lietuvos saugumo departamento darbuotojais.

Tačiau Jūs minėjote, kad šmeižimu suinteresuoti ir kiti asmenys? Kas jie?

Prieš mane kaip režisierių ir pedagogą šmeižto kampanija prasidėjo 2018 metais ir, būtent tuomet, kai pareiškiau, kad dalyvausiu artėjančiame Kultūros ministerijos rengiamame konkurse LRDT vadovo vietai. Na, kam ir kodėl ši vieta labai svarbi, tesprendžia visuomenė. Tik nereikia pamiršti, kad mūsų geri santykiai su tautinėmis bendrijomis ir ypač su gausia rusakalbių bendruomene, ne visiems patinka. O tai jau politika, todėl plačiau komentuoti nenorėčiau.

Neklausiame kaip jaučiatės Jūs ir Jūsų artimieji po tokių viešai Jums mestų kaltinimų. Daugelis Jūsų gerbėjų netiki jais. Ir vis dėto. Visuomenę stebina Jūsų santūri reakcija. Juk ne kiekvienas apkaltintas vagimi dvejoja kreiptis ar nesikreipti į teismą. O gal scenografės Simonos Biekšaitės žodžiuose esama tiesos?

Dėl scenografės S. Biekšaitės … Aš nedvejoju, o svarstau pirmiausia norėdamas suprasti jos poelgio priežastis ir tikslus. Apie kažkokią tiesą negali būti nė kalbos. Tiesa tai tik faktas, kad scenografė tuo metu kurį laiką dirbo su manimi oficialų darbą.

Tačiau kaltinimus seksualiniu priekabiavimu Jums metė dar dvi moterys – buvusi Jūsų asistentė Judita Juknelė ir Eglė Lekstutytė. Tiesa, pirmosios prisiminimai gerokai padūlėję – ji kalba apie santykius, kurie galimai buvo prieš 19 metų!

Atsakyti negaliu, nes nežinau kokių lūkesčių vedinos paminėtos moterys elgiasi ir kokį gyvenimą nugyveno iki šios dienos, jeigu ryžosi tokiam poelgiui. Sutikite, kad vieną rytą nubudusi moteris nei iš šio, nei iš to nepradės dalintis tariamais prisiminimais apie įvykius, kurie neva buvo prieš dešimtmetį ar du dešimtmečius. Pirmiausia tam reikia turėti arba fenomenalią atmintį, arba labai lakią vaizduotę, kad galėtumei su tokiu pasimėgavimu ir smulkmenomis kurti tariamą priekabiavimo sceną. Aš ir pats nestokoju meninės vaizduotės, tačiau ji skirta ne žmonėms juodinti, o scenai.

Nemanau, kad vyras turėtų baimintis atvirai grožėtis moterimi ir jai pataikauti. Kiekviena moteris nustato savo ribas, kurių peržengti nevalia ir, jei ta riba peržengta, visuomenė turi kelti prasižengusiojo atsakomybės klausimą. Tačiau šiuo atveju atsakomybės negali būti, nes prasižengimo nėra. Dar daugiau, prasižengusieji parenkami pagal visuomenėje užimamą padėtį. Sutikite, kad žmonių valdymo požiūriu kažkam tai labai paranku. Visuomenė staiga sužino, kad savo išskirtinėmis pažiūromis ar įsitikinimais garsėjantis asmuo prieš penkis, dešimt ar dvidešimt metų tariamai seksualiai priekabiavo prie kolegės, bendradarbės, mokinės… Kodėl tik prieš dvidešimt metų? Juk galėjo „priekabiauti“ ir daug anksčiau, pvz., prieš keturiasdešimt metų! Kodėl nekalbama apie priekabiavimus šiuo metu?

Ne. Nusitaikoma į laikotarpį, kai žmogus tampa labiau pažeidžiamas, kai jis turi šeimą, vaikus, gausų būrį bendradarbių… Dažnai purvas pilamas ant žmonių prieš parlamento, Prezidento, savivaldos rinkimus – šiuo atveju prieš rinkimus į teatro vadovo pareigas. Kitokios logikos ieškoti neverta – pats tokių istorijų viešas pasakojimo faktas yra amoralus, nes nereikalauja jokių įrodymų.

Vis dėlto galvoju, kad tokiai viešai priekabiavimo akcijai turi būti labai rimtas pagrindas. Be abejonės, pirmiausia tai įsitikinimas, kad esi laisvas žarstytis žodžiais, už kuriuos niekada nereikės atsakyti. Žarstytis vardan žinomumo, savo asmens reikšmingumo, – kažkas panašaus, kaip su R.Vanagaitės knyga apie partizaną A.Ramanauską-Vanagą. Tai susijęs su tam tikru asmenybės nepilnavertiškumu, o gal praeityje patirtų tam tikrų nuoskaudų, – juk ne visiems sekasi kūrybiniame darbe, dažną lydi nusivylimas ir nepasitikėjimas pasirinkto kelio teisingumu…

Ir vis dėlto, jeigu tai šmeižtas, logiška būtų, kad Jūs savo garbę gintumėte teisme. Jūsų dvejojimas kreiptis į teismą daugelį Jūsų gerbėjų verčia suklusti.

Jau minėjau, kad šią šmeižto kampaniją vertinu dvejopai. Visiems akivaizdu, kad ji yra koordinuojama, nes vienu metu viešoji erdvėje dar niekada nebuvo tiek daug panašaus pobūdžio kaltinimų, kurie žarstomi dešimties, dvidešimties metų senumo prisiminimais – bet kuriuo atveju nekalbama apie dabartį. Tai pirmas dėsningumas, kurį visi pastebi. Pamažu aiškėja ir viešųjų ryšių kontoros, kurios organizuoja ir koordinuoja šią akciją. Artimiausiomis dienomis, matyt, sužinosime ir organizatorių vardus. Gali paaiškėti, kad kai kurios iš susijusios su nedraugiška didžiąją mūsų kaimyne.

Kita vertus nesu teisininkas. Šiuo klausimu kreipiausi į advokatus, kurie geriau už mane išmano šį darbą. Jie sako, kad privalo nustatyti S. Biekšaitės nuolatinę gyvenamąją vietą, nes teikiant teismui ieškinį, būtina nurodyti tikslų atsakovės adresą. Žiniasklaidoje skelbiama, kad ji neva gyvenanti Osle. Teisininkų nuomone, tai apsunkina, nes ieškinys teikiamas pagal atsakovo gyvenamąją vietą, todėl gali tekti kreiptis į Norvegijos teismą, o tai susiję su dokumentų vertimu į norvegų kalbą, keliones ir dalyvavimą teismo posėdžiuose svetimoje šalyje. Tad reikia pasverti padarytą moralinę žalą ir laiko bei kitokias sąnaudas, kurias teks patirti. Dėl kitų „prisiminimų“ apie tariamas patyčias ir emocinį spaudimą, teisininkų nuomone, bus paprasčiau. Bet, pabrėžiu, tai ne mano, o jų darbas.

Jūs paminėjote, kad masiškai seksualiniu priekabiavimu visuomenei žinomus asmenis pradėta kaltinti būtent dabar. Tačiau juk ne visi pretenduoja į LRDT vadovo vietą?

Jau minėjau, tai ne atsitiktinumas. Tai akivaizdi kryptinga kampanija. Teko girdėti ir tokią nuomonę, kad viešinant tariamai skandalingus atvejus apie „patyčias ir emocinį spaudimą“, visuomenė ir Seimas ruošiamas sėkmingam Stambulo konvencijos ratifikavimui. Nesu specialistas, tačiau teko girdėti diskusijas šia tema.

Iš tikrųjų, ši konvencija yra skirta kovai su smurtu prieš moteris ir smurtu artimoje aplinkoje. Ją mūsų valstybė pasirašė prieš keletą metų, bet lig šiolei delsė ratifikuoti. Delsia ir kitos šalys, nes tam, matyt, yra pagrindas. Ką Jūs apie tai žinote?

Specialistų nuomone, tai mūsų valstybės žmogiškojo teisingumo statusui labai pavojinga konvencija.

Bet jos ratifikavimui jau pritarė Vyriausybė. Įdomu, kodėl įžvelgėte ryšį tarp dabartinės visuotinės priekabiavimo kampanijos ir siekio ratifikuoti minėtą konvenciją? Kuo ji ypatinga?

Vėlgi pakartosiu, kad nesu specialistas, tačiau į vieną svarbią aplinkybę vis dėlto atkreipčiau dėmesį. Įsivaizduokite situaciją, jeigu mūsų valstybė būtų ratifikavusi šią konvenciją. Šiuo atveju vyrui, kuris apkaltintas seksualiniu priekabiavimu su patyčių ir smurtavimo požymiais, valstybė pradėtų baudžiamąjį persekiojimą. Apkaltinimui pakaktų panašių viešai skelbiamų „prisiminimų“, juolab jeigu prisiminusioji brūkštelėtų tokį prašymą.

Pagal konvenciją valstybė turėtų nebesiremti vien moters (aukos) paduotu skundu ar pareiškimu. Ji turėtų tęsti baudžiamąjį persekiojimą, net ir tuo atveju, jeigu moteris atsiimtų savo pareiškimą arba skundą. Kitaip tariant, moteris, kuri pasiskundė dėl psichologinio ar emocinio smurtavimo, nebegalėtų nutraukti baudžiamojo proceso vyro atžvilgiu. Todėl galimai apšmeižtas, o pagal konvenciją „įtariamas“ vyras bus persekiojamas nepriklausomai nuo to, kad moteris afekto būsenoje paprasčiausiai pasikarščiavo, prikalbėjo, ko nereikia, o po to persigalvojo ir nusprendė nebesipykti, susitaikyti. Toks „įtariamasis“ bus persekiojamas nepriklausomai nuo jos tolesnių norų ir net tuo atveju, jeigu jis apsigyventų kitoje valstybėje.

Ar galite įsivaizduoti, koks tai yra politinio susidorojimo su oponentais ginklas?

Todėl į šią viešo priekabiavimo laviną reikia žvelgti daug plačiau ir pirmiausia klausti savęs: kam ji naudinga, kas šia viešųjų ryšių kampanija labiausiai yra suinteresuotas?

Atsakymas paprastas: naujas vyro ir moters santykių teisinis reglamentavimas ir baudžiamųjų sankcijų griežtinimas valstybiniu mastu kovoje su smurtu prieš moteris ir smurtu artimoje aplinkoje, tiesiog suvaržys mūsų laisvę,  valstybė neišvengiamai taps arbitru intymiausiose vyro ir moters santykiuose ir ims juos kontroliuoti. Tai perprogramuos socialinių santykių sampratą. Sureikšmindama baimę nusižengti reglamentui ir įstatymui, sudarys prielaidas instinktyvios – aklos – elgsenos sureikšminimui, o tai neišvengiamai reiškia kūrybiškumo degradacija dar didesnę izoliaciją, susvetimėjimą ir atskirtį – taigi eitume vienišų gyvulių fermos link.

Bet tam neturime pasiduoti. Pirmiausia noriu nuoširdžiai atsiprašyti visų, kuriuos nuvyliau ar kaip nors praeityje įskaudinau – nė vienas iš mūsų nėra apsaugotas nuo paklydimų. Aš – ne išimtis. Tačiau nesijaučiu nesipelnęs tokio viešo skaudaus pažeminimo ir paniekinimo. Nepaisant to, savo gerbėjus ir bendraminčius noriu užtikrinti, kad prieš imdamasis kokių nors veiksmų visada galvosiu apie pasekmes pirmiausia savo artimiesiems, savo mokiniams, teatrui, jo kolektyvui ir valstybei. Jų garbė ir orumas man svarbesni. Todėl visomis išgalėmis saugosiu tai, kas man patikėta ir kas patikėjo manimi.

Ačiū už pokalbį.

pozicija.org

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Vilė       2018-02-14 7:36

Ko gero Lietuvoje įsigaliojusi feodalinė teisė. Gal dėl to visokie nusipelnę ir pretenduoja į “pirmąją naktį’?

LietuvoSStrazdas       2018-02-11 14:47

Gerb. režisieriau,kaip tai nenusipelnęs,juk apie Garliavos pogromą spektaklį statote,todėl ir tapote šitos supuvusios valstybės didžiausiu priešu.

Pripazinkit       2018-02-10 17:46

ne is vienos istaigos buvo Vaitkus ismestas uz savo paleistuvystes, juk tai viesa paslapis.

šventė       2018-02-10 13:53

tikra samdomų trolių fiesta/
agentai apsimetę tomais, danutėmis ir rasomis bei maestrais čia klęsti netrukdomi/
ką daryti paprastam skaitytojui/?/
valdžios kontroliuojamuose portaluose laisvai nepasisakysi - užblokuoja nedelsiant/
liūdna, kad net čia nuo propagandinio brudo neįmanoma pasislėpti/
ar laisvė agentams plauti smegenis yra vertybė/?/

Danutw       2018-02-10 13:10

Kai isgirdo apie vyrelio nuotykius su studentemis, ar Vaitkaus zmonai negeda nuo aplinkiniu?

demokratui adminui       2018-02-10 10:16

ačiū kad rūpinatės agentų-trolių teise plauti skaitytojams smegenis

Tomas       2018-02-10 10:02

Nesuprantu,, kaip toks menkysta gali teatrui vadovauti?

maestro Vaitkus       2018-02-10 3:23

Pradejo nuo trikampeliu, o baige “rusai puola”.

Vaitkus-studentei       2018-02-10 3:20

By**s tau i delna, o mane rusai puola.

Pikc       2018-02-10 0:25

Ačiū už šitą info. Reik pasakyt, net nepagalvojau apie šitą Stambulo konvencijos debilizmo aspektą. Iš vienos pusės - tos konvencijos kritikoje buvo akcentuojamas (visiškai pagrįstai) “genderizmo” brukimas, tad kiti aspektai praslydo pro akis, o iš kitos - neprisiverčiau nuodugniai tą brudą išnagrinėti, tik permečiau - per daug šlykštu. Dėl to ir nepagalvojau - o reikėjo. Tad dar kartą ačiū.

jeplejtoriui       2018-02-9 23:44
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
"išsilavinusiam" agentui (0:22)       2018-02-9 23:37
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Rasa       2018-02-9 23:35

kažkodėl, kai paminimos tos trys moterys - Vaitkus pradeda kalbėti kažkokia išsisukinėjančia kalba. Juk normalus nekaltas vyras pasakytų, niekada jokių studenčių ar asistenčių, tinkančių man į anūkes, į namus nesivedžiau.

Beje visi kalba, kad nėra įmanoma įrodyti priekabiavimo faktą, bet vien jau tai, kad merginos papasakos apie Vaitkaus namuose tuo metu vyravusį interjerą - daugeliui jo pažįstamų bus įrodymas - ar todėl jis, tai labai aiškiai tai suvokiantis, ir bijo pasakyti tiesiai šviesiai, kad jokių mergelių, tinkančių jam į anūkes, jo namuose niekada nebuvo.

O jeigu taip nepasako, vadinasi mergelės jo namuose vis tiktai buvo - tuomet jau kiekvieno asmeninis reikalas, kuo tikėti - ar merginomis ar Vaitkumi, dėl to, kas vyko tuose Vaitkaus namuose.

primyštai beretei (23:28)       2018-02-9 23:22
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
skorpe       2018-02-9 23:20

O Dalia vis ratelius su vaikuciais suka, tik DEIMANTES nesimato…

Žemiau pulti jau nėra kur       2018-02-9 23:15

maniau, jog Vaitkus tikras vyras - prisipažins ir atsiprašys.

kontoros kalei (23:25)       2018-02-9 22:28
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Dana        2018-02-9 22:25

Noreciau matyti, kaip jauciasi to iskrypelio Vaitkaus zmona, vaikai, jiems nuo kaimynu, seimos draugu negeda?

Jzp       2018-02-9 19:31

Neparakiųjų/nepaklusniųjų pjudymas “meetoo"pais turi ir dar vieną šio terorizavimo ” šalutinį efektą” apie kurį niekas nekalba.
Ekonominį-socialinį.
Vien keleto mergužėlių sapnais, be jokių kitų liudininkų ir įrodymų, prieš dvidešimt (senatis!) metų atseit vykusių dalykų eskalavimo “pagrindu”, J.Vaitkus ne sapnuose, o realybėje, be teismo, (“tiaisynė valsibie!”) yra nušalintas nuo dėstytojavimo akademijoje ir greičiausiai nebebus teatro vadovu.
O tai reiškia, jog laxudrų apkaltintas asmuo liks be pajamų ir pragyvenimui reikalingų lėšų.
O valgyti, mokėti už butą, kitas paslaugas tai juk reikia!
Ir kas toliau? Skolos, wckauskienė ir bomžiškas gyvenimas/vegetavimas.
O publika stebės ir sąvinsis pamokos “moralą”-
” Niaškokinėk prieš valdžę, bo ir tau taip bus!”
Paprastas, paprasčiausias totalitarinis režimas.
.
Ch, o dabar apsikaišykim vėliavytėmis ir aiva ploti tiems kurie pamojuos iš Balkonėlio. smile
Tai vadinasi- “švęskime sumaniai”.

gal       2018-02-9 19:04

Net jeigu tų moterų ar merginų žodžiuose būtų tiesos, man vistiek nesuprantamos paskatos viešinti tokius dalykus praėjus tiek laiko. Suprantu, jei tai vyktų vakar ar užvakar, bet dešimtmečius atgal. Graudžiai juokinga, jeigu nebūtų liūdna. Jos puikiai žino, kad teisinių pasekmių būti nebegali dėl senaties, tai dėl ko - satisfakcijos, kažkokio keršto ar yra kiti tikslai. Ar tai dar tikrai turi poveikį jų dabartiniam gyvenimui? Iš kur tokios tikslios detalės taip seniai nutikusių įvykių? Tai neįtikėtina. Be to, negalima taikyti dabartinių teisės ir moralės normų atbuline data, tai buvo visai kiti laikai ir papročiai. Be to, bohema tam ir yra bohema, kad ten viskas kitaip nei pvz. valstybinėje tarnyboje. Nė viena mergina lyg nekaltina, kad tai buvo nors kiek susiję su karjeros dalykais. Jau beveik labiau tikėčiau režisieriumi, kad tai ne toks ir paprastas reikalas kaip atrodo.
Ir dar. Mielos moterys, pagalvokime, kodėl vyrai taip elgiasi. Ar ne todėl, kad kai kurios iš mūsų to pačios prašosi ir gal tokių ne taip mažai pasitaiko. Tai jie ir bando aiškintis ribas… Yra išimčių, tai kiti dalykai, tačiau dažniausiai vyras neperžengs ribos, jeigu moteris to nenorės. Mėtote akmenis su pasimėgavimu.

Rasa       2018-02-9 18:15

O tai rusai jau Vaitkaus nebepuola? Dabar jau nauja giesmelė - viskas dėl stambulo konvencijos?

grumstas to>       2018-02-9 17:04

taip     2018-02-9 2:44

Ta konvencija brudams įduodamas ginklas susidoroti su savo politiniais ar kitokiais valdžios priešais taip , kad pavydėtų net Stalino laikų “trojka”.
Tik dabar iš . žinomo posakio” Duokit man žmogų, o straipsnį aš jam surasiu” teks pervesti į posakį’’ duokit man šliundras , nepatenkintas vyriška gimine ir mes pritaikysime jiems atatinkamus straipsnius”.

Kodėl neleidi laisvai disponuoti savo pinigais bet kuriam prašalaičiui, o savo laisvę - spręsti apie taip ,kaip tvarkyti savo gyvenimą , pasiryžęs įteikti biurokratams ant lėkštutės?

mes tautieciai       2018-02-9 15:54

esame isigije filma “Vienui Vieni”, ir Jus uz tautiskuma labai vertiname ir garbiname. Stiprybes !

tikslas pasiektas       2018-02-9 15:02

vakar buvo paskelbta, kad Vaitkus nusalintas nuo darbo su studentais. Siandien nei vieno zodelio spaudoje apie metoo. Visos “liudininkes” issiseme.

Praeityje,dabartyje,ateityje,viltyje       2018-02-9 14:35

Ąžuolai žaliuos mūsų Lietuvos.

Čia pat mūsų nuostabi šventė,kurkime ją darnoje.

joo       2018-02-9 13:09

Durniu laivas plaukia tolyn

Life Site News       2018-02-9 12:21
???????       2018-02-9 11:51

Holivudas persikelia į Balbieriškį?

Braižas       2018-02-9 11:45

išduoda užsakovą. a) pirmųjų komentarų laikas b) operatyvi vakarykštė LTV paslauga parodė nusigandusį rektorių iš pakišto lapelio skaitantį “savo” nuosprendį c) gandas, kad teatras rengia pjesę apie Garliavos šturmą. Kur Deimantė? Iki termino liko savaitė.

 

Pribažinkime       2018-02-9 11:32

Kontora pagavo nepatogaus jai žmogaus silpną vietą ir tuo pasinaudojo. Kaip tai vertinti? O gi niekaip, nes kaip bevertinsi - vistiek smirdės. Nepavydžiu Vaitkui bandant išsaugoti savo gyvenimą, koks jis buvo iki šiol. Taip sakant hienos išsirinko į raudonają knygą įrašyto retos Lietuvoje gyvūnų rūšies silpniausią būrio patiną. Ką daryti gamtininkui: gelbėti patiną, ar palikti dabartinei Lietuvos ekologonei sistemai jį sudoroti? Hienų negaila, retos rūšies gyvūno gaila, bet patinas pats kaltas. Teigiama tik tai, kad kitiems patinams pradės galioti aukštesni standartai. Neigiamai tai, kad tai tapo įrankiu.

Rusijoje       2018-02-9 10:25

tikrai nėra jokio seksualinio priekabavimo. Ten harmonija ir meilė bei abipusis pasitikėjimas ir pagarba teklesti. Tik lietuviai vyrai yra netašyti stuobriai, engiantys moteris, nuo kurių vargšės priverstos bėgti ir kviestis musulmonus į pagalbą.

Tarabilda       2018-02-9 9:33

Jo. Naktiniai komentarai - vieno šmikio darbas. JHei Vaitkus nuo tokio paaiškinimo su atsiprašymu būtų pradėjęs, o ne nuo savo beviltiško pareiškimo, manau, dvi “aukos” nebūtų savo “prisiminimų” viešinusios, ir skandalas nebūtų taip įsiplieskęs.

Elena       2018-02-9 9:24

  Visas tas ‘nekaltų panelių ir ponų” viešas nešvarių apatinių skalbimas subjauroja ,išniekina mūsų jubiliejinę šventę. “Kentėjote” dešimtmečiais ,galėjote palaukti kol praeis   jubiliejus.

Nemalonus kvapas       2018-02-9 8:54

  Kvepia ne ” rusais ” , o Garliava . Darbuojasi naktiniai troliai .

Snapas       2018-02-9 8:32

Kažin ar už merginų erotinius sapnus kas nors turės atsakyti? Kaip jos įrodys, kad sapnavo būtent Jį?

kadangi       2018-02-9 7:19

Kontoros troliai stumia mėšlą ant Vaitkaus, yra aišku KAS organizavo pjudymą

Marija       2018-02-9 2:53

Ir vel tie rusai…

taip       2018-02-9 1:44

Pradedu suprasti, kodėl jis nenuėjo į prokuratūrą. bet dvi dienas pagalvojęs pabandė reikalą iš lytinio į politinį pakelti, o dabar dar kartą iš kitos pusės per konvenciją prie to paties.
Labai norėčiau, kad kas dalykiškai paaiškintų: lyg šiol ta konvencija portalui “Tiesos” visai pagristai netiko dėl lyties ir lytinės tapatybės apibrėžimų. Kodėl nebuvo kalbama, kad yra blogai, jei vyrui, kuris apkaltintas seksualiniu priekabiavimu su patyčių ir smurtavimo požymiais, valstybė pradėtų baudžiamąjį persekiojimą? Kas čia nutylima? Gal tai būtų vykdoma išsiaiškinus šmeižtas ar ne?

Maestrolaimaleonaslefleitorius       2018-02-9 1:13

o kųr Jųliūs? Če ką mes vienį turym ardytis???

Laima       2018-02-9 0:16

Pagalvokit getai, o jei tokio brudo, kaip Vaitkus rankuosna jusu dukra studente butu patekus???

Leonas       2018-02-9 0:12

Paslemeko filosofija: Kai by**s atsistoja, kalta Rusija ir Putinas. Supratot.

Maestro Vaitkus       2018-02-9 0:10

Pradejo nuo trikampeliu. Baige “rusai puola”. Zemas lygis.

Supratau ...       2018-02-8 23:59

Čia grynai polytinis reikalas .

Komentarai, nusiųsti pas nykštukus

jeplejtoriui       2018-02-9 23:44

Kontora šįvakar agentui liepė rašinėti dangstantis moteriškais “vardais”.
Imituoja “paprastos leudies balsą” bobikas.
-Ei, tu “Rasa” su kiaušais, eik truputėlį pasivaikščioti, parūkyk ar alaus išgerk, aplink būdą ratu pabėgiok.
Antraip nuo ilgo sėdėjimo ant pautų maoliai atsiras:)

"išsilavinusiam" agentui (0:22)       2018-02-9 23:37

miŽniau- bent be klaidų rašyti pramok:)
na, bet ir buki jūs, kontoros kadrai.

primyštai beretei (23:28)       2018-02-9 23:22

na ir išsilavinimo lygis tamstos…be žodžių.

kontoros kalei (23:25)       2018-02-9 22:28

neknisk proto saugumietiška šliundra


Rekomenduojame

Pro Patria jaunimas kviečia į eitynes – Vasario 16-osios Liepsnų maršą

Vytautas Sinica. Vyksta stiprus nuprotėjimas

Algimantas Rusteika. Dėl vieno dėdė Marksas buvo teisus: naujieji jo bendražygiai viską verčia farsu

Algimantas Rusteika. Šią dieną

Ramūnas Aušrotas. Norite sumažinti ne(si)skiepijimo keliamą riziką? Nustokime skiepiję konvejeriu

Clotilde Armand. Rytų Europa Vakarams duoda daugiau, nei gauna

Verta prisiminti. Kazys Škirpa: mintys apie valstybę

Kroatijos teismas pripažino tos pačios lyties šeimoms teisę tapti vaiko globėjais

Algimantas Rusteika. O ką daryti, jei šeimos neturi, bet susirgai?

Neringa Venckienė. Apie teismų ir jų sprendimų nešališkumą

Kardinolas V. Sladkevičius siunčiamas į užmarštį?

Andrius Švarplys. Kaip artes liberales galėtų būti salele?

Ramūnas Aušrotas. Statistika kalba už save

SAS antiskandinaviška reklama sulaukė atoveiksmio: ar perlenkta lazda gali virsti bumerangu?

Kun. Robertas Skrinskas. Kremliaus troliai šeimininkauja ir lietuviškoje Vikipedijoje

Nida Vasiliauskaitė. Valstybė, kurios tarakonai nekokybiškai pakasyti – valstybė be ateities

Rasa Čepaitienė. Pakelk galvą, lietuvi!

Kun. Roberto Grigo replika: O, kad taip būtų!

Algimantas Rusteika. Nespirgėkit, čia ne apie visas

Rusų kalbos pamoka 30-taisiais atkurtos Nepriklausomybės metais: liaupsės sovietmečiui ir jį reanimuojančiam Putinui

Vytautas Rubavičius. Su kaimu prarandame gimtinės nuovoką

Rūta Janutienė „Iš savo varpinės“: Ar Dalia Grybauskaitė galėjo būti šantažuojama?

Liudvikas Jakimavičius. Šėpos jubiliejų pasitinkant

Geroji Naujiena: Kaip nenustoti sūrumo

Andrius Švarplys. Šveicarai uždraudė diskriminuoti gėjus kalboje ir viešumoje. Ką tai reiškia?

LR žvalgyba informuoja: kaip viešai vertintinos Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui kylančios grėsmės ir pastebėti rizikos veiksniai

Nijolė Aleinikova. Apie dvasingumą – nusibodusi, bet taip ir nesuprasta tema

Apie meilę, kuri niekada nesibaigia – minint kun. Juozo Zdebskio 34-ąsias žūties metines

Algimantas Rusteika. Šeimininko belaukiant

Vytautas Radžvilas. Klausimas „Lietuvos Sąrašo“ partijai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.