Žmogaus teisės, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Seksualinių mažumų atstovai grasina susidoroti su universitetu už neideologišką mokslinę publikaciją

Tiesos.lt siūlo   2017 m. liepos 20 d. 18:45

14     

    

Seksualinių mažumų atstovai grasina susidoroti su universitetu už neideologišką mokslinę publikaciją

Dr. Thomas D. Williams | breitbart.com

2016 metų rudenį išleistoje mokslinėje publikacijoje „Lytiškumas ir socialinė lytis. Biologijos, psichologijos ir socialinių mokslų įžvalgos“ (angl. Sexuality and Gender: Findings from Biological, Psychological and Social sciences) mokslininkai iš Johns Hopkins universiteto paskelbė, kad nėra mokslinių įrodymų, pagrindžiančių, jog homoseksualumas yra nulemiamas dar prieš žmogaus gimimą.

Tuo tarpu „Žmogaus teisių kampanija“ (angl. Human Rights Campaign, HRC), stipriausia ir didžiausia homoseksualams bei transseksualams atstovaujanti organizacija JAV, pateikė atsakymą, kuriame mokslinę publikaciją įvardijo kaip LGBT bendruomenės puolimą ir pagrasino nubausti universitetą, jeigu šis nesutiks paskelbti, kad mokslininkų darbas nėra parašytas universiteto vardu.

HRC kuruoja lygybės sveikatos apsaugos srityje indeksą, kuris kiekvienais metais įvertina ligoninių pacientų lygias galimybes gauti visavertes sveikatos apsaugos paslaugas. Indekso dydis iš esmės priklauso nuo LGBT bendruomenės darbuotojų ir pacientų skaičiaus bei teikiamų paslaugų šiai bendruomenei pasirinkimo. Jeigu Johns Hopkins universitetas atsisakys atsiriboti nuo mokslinio tyrimo, nustatant šį indeksą gali tikėtis žemesnių įvertinimų.

Vis dėlto universiteto atstovai, atsakydami į grasinimus, pareiškė, jog universitetas palaiko LGBT bendruomenę, bet tuo pačiu pasisako už akademinę ir minties laisvę.

Johns Hopkins universiteto Medicinos fakulteto dekanas Paulas B. Rothmanas ir universiteto sveikatos apsaugos sistemos prezidentas Ronaldas R. Petersonas paviešino laišką, kuriame išreiškė paramą akademinei laisvei ir palaikė mokslininkų teisę skelbti savo mokslines publikacijas: „Akademinė laisvė yra fundamentali mūsų institucijos vertybė, kuri užtikrina natūralų mokslo polinkį vis iš naujo save atrasti ir pataisyti“. Toliau laiške rašoma: „Akademinė laisvė yra skirta bendruomenės nariams, kad šie galėtų dalyvauti mokslinėje veikloje be suvaržytos išraiškos laisvės, nebijodami analizuoti, tirti ir formuluoti diskurso“.

Mokslininkai, kurie atliko šį tyrimą, yra pripažinti savo srities specialistai. Dr. Paulas R. McHughas yra laikomas vienu iš svarbiausių XX amžiaus antros pusės JAV psichologų. Taip pat jis 27 metus dirbo universiteto Psichiatrijos ir elgsenos mokslų departamento direktoriumi. Svarbu pažymėti, jog atlikdamas mokslinį tyrimą Dr. P.R. McHugh dirbo su transseksualiais asmenimis.

116 puslapių mokslinėje publikacijoje autoriai analizavo duomenis gautus pasitelkus biologijos, psichologijos ir socialinius mokslus. Tyrimo pabaigoje jie padarė išvadą, kad dauguma dabar girdimų argumentų dėl seksualinės orientacijos ir socialinės lyties neturi mokslinio pagrindo.

„Dauguma seksualinės orientacijos klausimu išpažįstamų idėjų, tokių kaip Born this way (liet. tokie gimę) hipotezė, tiesiog nėra paremti moksliniais įrodymais. Literatūra šioje srityje nurodo, kad egzistuoja maži biologiniai skirtumai tarp homoseksualių ir heteroseksualių asmenų, tačiau šie duomenys statistiškai nėra pakankamai reikšmingi, kad galėtume teigti, jog tai lemia žmogaus seksualinę orientaciją,“ – rašoma tyrime.

Būdama ištikima savo pažiūroms HRC patyčiomis ir grasinimais bando išsireikalauti iš universiteto, kad moksliniai tyrimai atitiktų jų ideologijos nustatytas tiesas. Vis dėlto Johns Hopkins universiteto valdyba ir bendruomenė pademonstravo nuoseklumą ir nepakeitė pozicijos akademinės laisvės atžvilgiu.

Šaltinis: breitbart.com

laisvavisuomene.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

VaidasVDS       2017-07-22 20:13

Džeikai,
prie ko čia kažkokia kolektyvinė atsakomybė.
Čia yra baisi klaida - celibatas.
Klaidas galima pažinti arba protaujant, arba žiūrint į tų klaidų baisiai gausius vaisius.
Bet trūksta ir proto, ir ryžto klaidoms taisyti.

Dzeikas       2017-07-22 13:41

Vaidai, del “urantisto” atsiprasau.
Taciau taikyti kolektyvine atsakomybe kataliku baznyciai uz jos atskiru kunigu seksualinius nusikaltimus nedera.Nes kokiu saiku kitiems seikeji, gali buti ir tau atseiketa.

VaidasVDS       2017-07-21 22:42

Džeikai,
gal tau ir juokinga…
O, šiaip, dėl elementaraus padorumo - urantijietis, Urantijos Knygos skaitytojas; aš tavęs asmeniškai liberastu nevadinau…

Dzeikas       2017-07-21 22:22

Vaidai, na jeigu neabejoji jog urantistas pedofilu buti negali, vadinasi tokiu ir nera wink

VaidasVDS       2017-07-21 21:30

Urantijos Knyga neturi fanatų. Ji turi skaitytojus.
Bet ją gali skaityti ir fanat(ik)ai.
Bet neabejoju vienu, jei koks nors žmogus suvokia šio Apreiškimo visumą, yra tiesiog neįmanoma, kad jis prievartautų vaikus.
Aš asmeniškai nežinau nei vieno atvejo, kad koks nors rimtas skaitytojas būtų kaip nors taip pagarsėjęs, o Knyga apreikšta nuo 1935 metų.
Bandyk kitoj vietoj paieškoti sliekų...

Dzeikas       2017-07-21 19:50

O kataliku baznycia jeigu kuom ir galiu apkaltinti, tai jos galvu tylejimu lyg prisisikus kai sodomitai jau po langais triuksmauja grasindami.

Dzeikas       2017-07-21 19:48

Vaidai, o kiek “Urantijos” fanatu turetu buti pagauti tvirkinant vaikus, kad apkaltinti “Urantija” pedofilijos platinimu? 1, 2, 4 vienetai, tuzinai, simtai, kad paskelbti Urantija sodomijos vadoveliu?
Ir kas laikomas Urantistu? Skaites mineta knyga, laikas ja namie ar siaip paminejes knygos pavadinima?

Kaaaaaą       2017-07-21 17:31

Pi de rastai grasina? Dasigyvenom.

VaidasVDS       2017-07-21 12:54

Iš kitos pusės ir Hitleris norėjo, kad mokslininkai įrodytų jo ar Gebelso kliedesius.
Mokslininkai to padaryti negalėjo, bet faktus klastoti yra ne mokslininkų, o propagandistų darbas. Jei kas turi “gerų Gebelsų”, “įrodyti” galima bet ką...

nuomonė       2017-07-21 10:58

Nedidelis skirtumas, ar išsigimimas - įgimtas (gamtos klaida), ar - įgytas. Esmė yra tame, kad homoseksualizmas yra - NENORMALUMAS.

VaidasVDS       2017-07-21 8:07

Prieš kelias dienas pažiūrėjau biografinį (pagal tikrus faktus) pastatytą filmą Sensacija/Spotlight apie katalikų kunigų pedofiliją (tvirkinimą) Bostone. Filmas sukrečia ne faktais, bet mastais.
2002 m. pradėtas žurnalistų tyrimas atvedė prie neįtikėtino pedofilijos masto kunigų tarpe. Po to tyrimo pedofilijos skandalai bažnyčiose kilo dar 200 pasaulio miestų.
Jei pažiūrėsime, kaip plėtėsi vaivorykštinė revoliucija, pastebėsime, kad tik Olandijoje 2001 m. buvo įteisintos vienos lyties asmenų santuokos. O štai nuo 2003 m. šis reiškinys palaipsniui tapo masiniu.
Taigi, pačią katalikų bažnyčią slegia didelė nuodėmė. Blogis pažįstamas iš vaisių. Bet ar katalikų bažnyčia ką nors padarė, kad kokiu nors būdu naikintų pačioje išsikerojusį blogį. Faktiškai ne, nes reiktų naikinti visiškai kvailą kunigų celibatą.
Tam. kad jiems būtų drąsiau padaryti, pateiksiu Apreiškimo, Urantijos Knygos, ištrauką:
“Visiškai natūralu, kad atsižadėjimo ir nusižeminimo kultas turėjo dėmesį atkreipti į lytinį pasitenkinimą. Susilaikymo kultas kaip ritualas atsirado tarp kareivių prieš prasidedant mūšiui; vėlesniaisiais laikais jis tapo “šventųjų” papročiu. Šitas kultas su vedybomis taikstėsi tiktai kaip su mažesniu blogiu negu sangulavimas. Daugelį iš pasaulio didžiausiųjų religijų šitas senovinis kultas paveikė neigiamai, bet nė vienos neįtakojo taip stipriai, kaip įtakojo krikščionybę. Apaštalas Paulius buvo atsidavęs šitam kultui, ir jo asmenines pažiūras atspindi tie mokymai, kuriuos jis įtvirtino krikščionybės teologijoje: “Vyrui geriau moters nepaliesti.” “Aš norėčau, jog visi vyrai būtų tokie ramūs, kaip aš.” “Dėl to aš sakau netekėjusioms ir našlėms, geriau joms gyventi taip, kaip gyvenu aš.” Paulius gerai žinojo, jog šitie mokymai nėra Jėzaus evangelijos dalis, ir jo šitą suvokimą iliustruoja jo pareiškimas: “Šitą aš sakau leisdamas, o ne įsakydamas.” Bet šitas kultas Paulių atvedė į tai, kad į moteris jis žiūrėjo iš aukšto. Ir labiausiai apgailėtina yra dėl to, kad jo asmeninės nuostatos ilgą laiką įtakojo vienos iš didžiųjų pasaulio religijų mokymus. Jeigu šito palapinių meistro-mokytojo patarimams būtų tiesiogine prasme ir visuotinai paklūstama, tuomet žmonių rasė prieitų prie staigaus ir nešlovingo galo. Dar daugiau, bet kokios religijos įtraukimas į lytinio susilaikymo kultą tiesiogiai veda į karą prieš santuoką ir šeimą, visuomenės tikrąjį pagrindą ir esminį žmogiškosios pažangos institutą. Ir nėra nieko keisto, jog visi tokie tikėjimai skatino dvasininkijos celibato atsiradimą įvairių tautų daugelyje religijų.
    Kada nors žmogus turėtų išmokti, kaip naudotis laisve be savivalės, kaip maitintis be apsivalgymo, ir kaip pajusti malonumą be paleistuvavimo. Savikontrolė yra geresnė elgesio reguliavimo žmogiškoji politika už kraštutinį atsižadėjimą. Ir Jėzus savo pasekėjams niekada neskleidė šitokių neprotingų pažiūrų.”
—-
Ir pridėsiu paties Pauliaus mintis iš NT:
1 Tim 3 “2 O vyskupas[i1] turi būti nepeiktinas: tik kartą VEDĘS, blaivus, protingas, padorus, svetingas, gebąs mokyti;”

 

Ir Amerikoje siautėja       2017-07-20 19:49

bolševikai.Ta pati dvasia.Tik Amerika ginasi,nes ten gerbiamas verslas,t.y.kūryba.

Chujveibinai puola       2017-07-20 16:56

O kur Pol Potas?

Universitetas       2017-07-20 15:39

Na o TSPMI pasirinko priešingą kelią, parodydami kad minties raiškos ir tyrimų laisvė yra tikrai ne pagrindinė vertybė. Gal todėl mes tiek ir atsiliekam nuo JAV


Rekomenduojame

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.