Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Propagandos ir ideologijos analizė, Geopolitika

Sekmadienį Vilniuje paminėtas Holodomoro 85-etis

Tiesos.lt redakcija   2018 m. lapkričio 11 d. 20:26

9     

    

Sekmadienį Vilniuje paminėtas Holodomoro 85-etis

Sekmadienį, lapkričio 11-ąją, Lietuva prisijungė prie tarptautinės akcijos, skirtos vienos didžiausių Ukrainos katastrofų – Holodomoro – 85-osioms metinėms.

Akcija „Uždekime atminties žvakutę“ prasidėjo rugsėjo 1 dieną Kijeve ir vyksta 85 dienas 85-iose šalyse. Jos metu dalyviai kasdien vis kitoje pasaulio vietoje uždega simbolinę žvakę ir perskaito 85-ių iš bado mirusių vaikų vardus.

Vilniuje ši žvakė buvo uždegta sekmadienį, 11 val., prie sovietų okupacijos aukoms skirto paminklo (Gedimino pr. ir Aukų g. sankirta).

J. Stalino nurodymu 1932–1933 m. Ukrainoje sąmoningai badu numarinta milijonai žmonių: kas minutę dėl alkio mirdavo dešimtys ukrainiečių, labiausiai nukentėjo vaikai. Todėl ši jubiliejinė atminimo akcija pradėta mokslo metų pradžios dieną ir skirta vaikams, kurie 1933 m. rugsėjo 1-ą nebegrįžo į mokyklas.

23 šalys pripažino, kad sovietų valdžios sąmoningai sukeltas badas, žinomas kaip Holodomoras, yra ukrainiečių tautos genocidas.

Atminimo akcijos Lietuvoje organizatoriai – Ukrainos ambasada, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras ir Vilniaus ukrainiečių bendrija. Akcijoje dalyvavo ir Ukrainos ambasadorius Lietuvoje V. Jacenkivskis, LGGRT centro gen. direktorė B. Burauskaitė, Ukrainiečių bendrijos vadovė V. Šertvytienė.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Marginalas TamstaMarginalei       2018-11-13 17:06

Aha, nei gruzinas, nei osetinas. Puiku. Vadinas tas tėvas žydas per telepatiją nuo pasaulinių sionistų gavo įsakymą atiduoti sūnų mokytis į pravoslavų kunigų seminariją. Po to telepatai veikė patį “Soso” ir privertė jį tapti revoliucionieriumi ir plėšiku.
O gal visai ne taip. Nebuvo jokios telepatijos. Tą visa jam padiktavo nusikalstamieji žydų genai. Žodžiu, jei nebūtų žydas, nebūtų kraugerys, nes visi kraugeriai žydai.
Dar pasitarkite su kvaile, kuri jau išaiškino holodomorą, ji už mane dar geriau paaiškins.
Jew-shvili!!!
Mat idiotai viską išmano geriau nei patys gruzinai.

Jota       2018-11-12 19:44

Radau gerą straipsnį apie holodomorą ir apskritai apie tą istorinį laikotarpį: https://rusidea.org/6002

“Именно в эти годы еврейское влияние в СССР было максимальным и во властных структурах, и в карательных, и во всех важных областях жизни. Достаточно указать на то, что на тысячу евреев было 268 со средним образованием и 57 с высшим, тогда как у русских соответственно 81 и 6 человек[26]. Евреи с полным правом могли считать, что это “их страна”, в которой они стали привилегированным слоем, основавшим свое господство на уничтожении и эксплуатации всех остальных.”

Tuometinės valdžios tikslai buvo iš esmės tie patys kaip ir dabar: šeimos, tautybės, religijos sunaikinimas, tik dabar priemonės nepalyginti rafinuotesnės, siekiančios žmogų pavergti iš vidaus (malonumais, sąžinės bei idealų pašalinimu ir pan.). Komunistinės statybos laikais žmonės buvo naikinami labiau fiziškai, grubia išorine prievarta. Holodomoro metais (Ukrainoje buvo dar vienas badmetis 1921 - 1922 m.) 1932-1933 badu buvo numarinta - nebežinau kiek milijonų ukrainiečių, yra straipsnyje statistika. Už varpų rinkimą laukuose sodino į lagerius ne tik suaugusius, bet ir vaikus. Slaptu Stalino įsakymu nutraukė žmogėdrystės bylas. Beje, Ukrainos CK KP vadovavo Mendelis Markovičius Chatajevičius, pažįstamos ir Kaganovičiaus, Larino (Lurjė), Lukjanenkos pavardės. Va čia tai buvo holokaustas, tikrų tikriausias genocidas su įrodymais. Išsisaugokite nuorodą, jei neorite būti apgaudinėjami ir dėl kitų dalykų, ne tik dėl holodomoro.

Tamsta Marginale,        2018-11-12 13:50

jūs kartais nusišnekate - mes irgi. Nereikia manyti, kad Jūs kuo tai geriau kai ką čia išmanote, nes nėra taip. Vokiečių darbo lageriuose buvo mūriniai pastatai, o kokie Vorkutoje, Norilske, Magadane, gal įmesk mums čia keletą nuorodų į fotkes? Stalino kilmė išaiškinta dėka Gorbio, nes buvo nufyrinti svarbūs dokumentai, liudijantys, kad jis nei gruzinas, nei osetinas.

Apgailėtini intelektualai       2018-11-12 10:28

.... jums net nevirpteli mintis apie kančią, jums daug svarbiau išaiškinti kas kaltas… ir būtinai nurodyt tautybę ar kitą požymį.... argi nematote, kad tai iki ko daėjome dabar atneš daug baisesnius reiškinius nei Holodomoras ar vokiečių koncentracijos stovyklos su medicininių eksperimentų aukštu lygiu…
....Kai patys pradėsite klykti iš nevilties ir skausmo, tik tada jūsų “išsilavinę” protai pamirš ieškoti kaltininko….
....Mulkiai, kurie žino kas kaltas ir toliau ramiai laukia, kad sekantis vėl taps kaltu, ir šie mulkiai vėl paskelbs: viskas gerai, nes jis - rusas, žydas, vokietis, liberalas, zoofilas ir t.t.

Marginalas       2018-11-12 10:12

Nesąmonė apie Stalino žydišką tautybę paleista anglų idiotų dėl pavardės pirmojo sando Džiuha neva panašumo į anglų žodį Jew ir tiek.
Gruzinų kalboje dž- niekad nebūtų galėjęs kilti per ortodoksių graikų kalbą (o jei norite - net ir tiesiog iš semitų, pvz., sirų) Iu- (Ioudaioi), kaip atsitiko italų kalboje iš lotynų (o tai iš graikų) Ju-. Itališkas katalikiškas tarimas paplatino tą dž- ir anglų kalboje. Pvz., vokiečių kalboje jokio dž- nėra (Jude).
Sen. gruzinų kalba “žydas” yra uria, o dabartine literatūrine - ebraeli “hebrajas”. Džugha yra osų (osetų) žodis, kaip girdėjau, reiškiantis kaimenę (nesu iranistas, teiraukitės pas iranistus!). Tokiu atveju šis hibridinis osų ir kartvelų vardas reikštų kaimenės sūnų (gruz. -dze), o tai galbūt pravardė “piemuo”, Stalino tėvo paveldėta iš jo protėvių osų.
Tačiau:
O jei Stalino tėvas iš tikrųjų būtų buvęs žydas, ar tai reikštų, kad per tėvo genus Staliną ėmė valdyti “pasaulio “sionistai”“?
Taigi ir ši mintis tokia pat idiotiška, kaip ir “Son of a JEW”.
KODĖL TIEK DAUG KVAILIŲ, A?
Dėl žydų socialdemokratų tikros reikšmės maskoljos “revoliucijoje”, dėl KONKREČIAI nustatytų sumų, prakeikto sifilitiko su užplombuota gauja gautų tiek iš Vokietijos (suinteresuotos karo priešo pralaimėjimu, pasiekta per genialų Gelfandą-Parvų), tiek iš JAV bankininko Schiffo (kuris buvo visai padoriai perspėjęs maskoljos valdžią, kad jei nebus sustabdyti žydų pogromai, jis rems revoliuciją, garbė jam!)
skaitykite Jurijaus Felštinskio darbą “Вожди в законе”, apie bolševikinę ruskių mafija, kuri šiandien yra Dugino mafija su filialais įskaitant Lietuvą):
http://modernlib.net/books/felshtinskiy_yu/vozhdi_v_zakone/read/
Labai patariu paskaityti kovotojui už Vokietiją JULES,
kuris kažkodėl visus nuopelnus priskiria Trockiui (Felštinskis parodė, kad valstybinė mafija Trockio nepriėmė, o jo iškilimas buvo susijęs su jo laikinu taktiniu sutarimu su sifilitiku perversmo metu. Sifilitikui nudvėsus, Trockis buvo pasmerktas. (Beje, teigiama, kad Kaplan pasikėsinimas į sifilitiką buvo mafijos organizuotas siekiant nušalinti Trockį).
Dėl žydų svarbu ir tai, kad banditams Trockiui ir Zinovjevui buvo paskelbtas cheremas (prakeikimas, atskiriantis nuo žydų bendruomenės).

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2018-11-12 7:00

Panašus Tautos žudymas badu jau daug metų vykdomas Lietuvoje. L. blogai.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2018-11-12 6:57

Tebūnie prakeikti visi tie, kas tai padarė.

>komentatoriui       2018-11-11 23:52

Tarybų Sąjungos TSKP CK biuro generalinis sekretorius,faktinis sąjungos vadovas Josifas{Soso}Visarionovičius Stalinas. Šaltiniuose{nevisuose} yra nuorodos,kad jo tikrasis tėvas yra žydų tautybės.Turtingo žydo,pas kurį tarnavo motina,nesantuokinis sūnus.Tikroji Stalino pavardė Džiugašvilis,tautybė -gruzinas.Stalinas-slapyvardis,nuo žodžio stal,išvertus plienas.Taigi jis yra tvirtas,kaip plienas.Be jo ir Berijos nurodymų,nieko Sąjungoje niekas nedarydavo,buvo plieninė drausmė.Tai rusai šiuo atveju,matomai,iniciatoriais nebuvo.Dar reikėtų prisiminti ir pačių ukrainiečių-kazokų atamanus.Jie taip pat buvo suinteresuoti suirute šalyje,nes tada lengviau valdyti savų stanicų gyventojus.Aukščiausioje TSRS valdžioje tuo laikotarpiu buvo tik 5 procentai rusų ir kitų tautų atstovų...,likusieji 95 procentai….pasiskaitykit apie tai patys.Mirti iš bado-tai pati žiauriausia mirtis.Tai sunkiai protu suvokiama tragedija.

Amžiną atilsį       2018-11-11 20:45

duok nukankintiems, Viešpatie… Iš tas toks ruskių žiaurumas, nuo kurio ir jie patys ne mažiau kenčia? Kažkokia nepagydoma žudymo bacila…


Rekomenduojame

JAV kongresmeno Kriso Smito pranešimas spaudai dėl teisėjos Neringos Venckienės bylos

Vytautas Sinica. „Kraupu, kuo virsta viešoji erdvė“

Verta prisiminti. Aurelijos Stancikienės istorinė kalba 2014 m.: „Tai yra prie­sai­kos ir Kon­sti­tu­ci­jos su­lau­žy­mas“

Algimantas Rusteika. „Tai, sakot, socialinė distancija – du metrai?“

Tomas Dapkus. Vyteni Andriukaiti, laikas visų atsiprašyti

Raimondas Navickas. „Gyveni sau žmogus ir net neįtari, kad tave bandoma įkišti į kalėjimą!“

Audrys Karalius. Nacionalinis stadionas Vilniuje 1984–2020: trumpa Ligos istorija

Neringa Venckienė: „Su Deimante dabar kažkas ne taip…“

Tomas Bikelis. VU fizikas KTU „mokslininkui“ apie 5G: pagrįstos abejonės ir miglota ateitis (autoriaus atnaujinta)

Geroji Naujiena: Jis yra čia ir dabar, Jis yra su mumis per visas dienas iki pasaulio pabaigos

Vitalijaus Balkaus replika „Iš savo varpinės“: Maistininkai grasina supūdyti produkciją, arba Kodėl „nematoma rinkos ranka“ taip ir lieka nematoma?

Justas Stankevičius. Ar Sorošas šeimininkauja Lietuvoje?

Neringa Venckienė: „Jie mano, kad mane žemina. Bet manęs jie nepažemins…“

Iš Tiesos.lt pašto: Edmundas Paškauskas. Pandemijos ir rizika vyresnio amžiaus žmonėms, arba Kada bus išrasti skiepai nuo nužmogėjimo? (II)

Verta paminėti. Julijonas Būtėnas: žurnalistas ir laisvės kovotojas

Algimantas Rusteika. Kai suprasit, kad turim ką turim, turėsit gerą laiką

Atmintinos datos: operacija „pavasaris“ – 1948 m. gegužės 22–24 d. iš Lietuvos ištremta apie 40 tūkst. žmonių

Nacionalinis susivienijimas reikalauja nutraukti vyresnio amžiaus asmenų diskriminaciją

Dovilas Petkus. Įtakingi veikėjai susirūpino savo tamsia praeitimi

Robertas Grigas. Šv. Jono Pauliaus II šimtmečiui

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato: knyga „Lietuvos partizanų valstybė“

Andrius Švarplys. Legenda

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.