Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Propagandos ir ideologijos analizė, Geopolitika

Sekmadienį Vilniuje paminėtas Holodomoro 85-etis

Tiesos.lt redakcija   2018 m. lapkričio 11 d. 20:26

9     

    

Sekmadienį Vilniuje paminėtas Holodomoro 85-etis

Sekmadienį, lapkričio 11-ąją, Lietuva prisijungė prie tarptautinės akcijos, skirtos vienos didžiausių Ukrainos katastrofų – Holodomoro – 85-osioms metinėms.

Akcija „Uždekime atminties žvakutę“ prasidėjo rugsėjo 1 dieną Kijeve ir vyksta 85 dienas 85-iose šalyse. Jos metu dalyviai kasdien vis kitoje pasaulio vietoje uždega simbolinę žvakę ir perskaito 85-ių iš bado mirusių vaikų vardus.

Vilniuje ši žvakė buvo uždegta sekmadienį, 11 val., prie sovietų okupacijos aukoms skirto paminklo (Gedimino pr. ir Aukų g. sankirta).

J. Stalino nurodymu 1932–1933 m. Ukrainoje sąmoningai badu numarinta milijonai žmonių: kas minutę dėl alkio mirdavo dešimtys ukrainiečių, labiausiai nukentėjo vaikai. Todėl ši jubiliejinė atminimo akcija pradėta mokslo metų pradžios dieną ir skirta vaikams, kurie 1933 m. rugsėjo 1-ą nebegrįžo į mokyklas.

23 šalys pripažino, kad sovietų valdžios sąmoningai sukeltas badas, žinomas kaip Holodomoras, yra ukrainiečių tautos genocidas.

Atminimo akcijos Lietuvoje organizatoriai – Ukrainos ambasada, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras ir Vilniaus ukrainiečių bendrija. Akcijoje dalyvavo ir Ukrainos ambasadorius Lietuvoje V. Jacenkivskis, LGGRT centro gen. direktorė B. Burauskaitė, Ukrainiečių bendrijos vadovė V. Šertvytienė.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Marginalas TamstaMarginalei       2018-11-13 17:06

Aha, nei gruzinas, nei osetinas. Puiku. Vadinas tas tėvas žydas per telepatiją nuo pasaulinių sionistų gavo įsakymą atiduoti sūnų mokytis į pravoslavų kunigų seminariją. Po to telepatai veikė patį “Soso” ir privertė jį tapti revoliucionieriumi ir plėšiku.
O gal visai ne taip. Nebuvo jokios telepatijos. Tą visa jam padiktavo nusikalstamieji žydų genai. Žodžiu, jei nebūtų žydas, nebūtų kraugerys, nes visi kraugeriai žydai.
Dar pasitarkite su kvaile, kuri jau išaiškino holodomorą, ji už mane dar geriau paaiškins.
Jew-shvili!!!
Mat idiotai viską išmano geriau nei patys gruzinai.

Jota       2018-11-12 19:44

Radau gerą straipsnį apie holodomorą ir apskritai apie tą istorinį laikotarpį: https://rusidea.org/6002

“Именно в эти годы еврейское влияние в СССР было максимальным и во властных структурах, и в карательных, и во всех важных областях жизни. Достаточно указать на то, что на тысячу евреев было 268 со средним образованием и 57 с высшим, тогда как у русских соответственно 81 и 6 человек[26]. Евреи с полным правом могли считать, что это “их страна”, в которой они стали привилегированным слоем, основавшим свое господство на уничтожении и эксплуатации всех остальных.”

Tuometinės valdžios tikslai buvo iš esmės tie patys kaip ir dabar: šeimos, tautybės, religijos sunaikinimas, tik dabar priemonės nepalyginti rafinuotesnės, siekiančios žmogų pavergti iš vidaus (malonumais, sąžinės bei idealų pašalinimu ir pan.). Komunistinės statybos laikais žmonės buvo naikinami labiau fiziškai, grubia išorine prievarta. Holodomoro metais (Ukrainoje buvo dar vienas badmetis 1921 - 1922 m.) 1932-1933 badu buvo numarinta - nebežinau kiek milijonų ukrainiečių, yra straipsnyje statistika. Už varpų rinkimą laukuose sodino į lagerius ne tik suaugusius, bet ir vaikus. Slaptu Stalino įsakymu nutraukė žmogėdrystės bylas. Beje, Ukrainos CK KP vadovavo Mendelis Markovičius Chatajevičius, pažįstamos ir Kaganovičiaus, Larino (Lurjė), Lukjanenkos pavardės. Va čia tai buvo holokaustas, tikrų tikriausias genocidas su įrodymais. Išsisaugokite nuorodą, jei neorite būti apgaudinėjami ir dėl kitų dalykų, ne tik dėl holodomoro.

Tamsta Marginale,        2018-11-12 13:50

jūs kartais nusišnekate - mes irgi. Nereikia manyti, kad Jūs kuo tai geriau kai ką čia išmanote, nes nėra taip. Vokiečių darbo lageriuose buvo mūriniai pastatai, o kokie Vorkutoje, Norilske, Magadane, gal įmesk mums čia keletą nuorodų į fotkes? Stalino kilmė išaiškinta dėka Gorbio, nes buvo nufyrinti svarbūs dokumentai, liudijantys, kad jis nei gruzinas, nei osetinas.

Apgailėtini intelektualai       2018-11-12 10:28

.... jums net nevirpteli mintis apie kančią, jums daug svarbiau išaiškinti kas kaltas… ir būtinai nurodyt tautybę ar kitą požymį.... argi nematote, kad tai iki ko daėjome dabar atneš daug baisesnius reiškinius nei Holodomoras ar vokiečių koncentracijos stovyklos su medicininių eksperimentų aukštu lygiu…
....Kai patys pradėsite klykti iš nevilties ir skausmo, tik tada jūsų “išsilavinę” protai pamirš ieškoti kaltininko….
....Mulkiai, kurie žino kas kaltas ir toliau ramiai laukia, kad sekantis vėl taps kaltu, ir šie mulkiai vėl paskelbs: viskas gerai, nes jis - rusas, žydas, vokietis, liberalas, zoofilas ir t.t.

Marginalas       2018-11-12 10:12

Nesąmonė apie Stalino žydišką tautybę paleista anglų idiotų dėl pavardės pirmojo sando Džiuha neva panašumo į anglų žodį Jew ir tiek.
Gruzinų kalboje dž- niekad nebūtų galėjęs kilti per ortodoksių graikų kalbą (o jei norite - net ir tiesiog iš semitų, pvz., sirų) Iu- (Ioudaioi), kaip atsitiko italų kalboje iš lotynų (o tai iš graikų) Ju-. Itališkas katalikiškas tarimas paplatino tą dž- ir anglų kalboje. Pvz., vokiečių kalboje jokio dž- nėra (Jude).
Sen. gruzinų kalba “žydas” yra uria, o dabartine literatūrine - ebraeli “hebrajas”. Džugha yra osų (osetų) žodis, kaip girdėjau, reiškiantis kaimenę (nesu iranistas, teiraukitės pas iranistus!). Tokiu atveju šis hibridinis osų ir kartvelų vardas reikštų kaimenės sūnų (gruz. -dze), o tai galbūt pravardė “piemuo”, Stalino tėvo paveldėta iš jo protėvių osų.
Tačiau:
O jei Stalino tėvas iš tikrųjų būtų buvęs žydas, ar tai reikštų, kad per tėvo genus Staliną ėmė valdyti “pasaulio “sionistai”“?
Taigi ir ši mintis tokia pat idiotiška, kaip ir “Son of a JEW”.
KODĖL TIEK DAUG KVAILIŲ, A?
Dėl žydų socialdemokratų tikros reikšmės maskoljos “revoliucijoje”, dėl KONKREČIAI nustatytų sumų, prakeikto sifilitiko su užplombuota gauja gautų tiek iš Vokietijos (suinteresuotos karo priešo pralaimėjimu, pasiekta per genialų Gelfandą-Parvų), tiek iš JAV bankininko Schiffo (kuris buvo visai padoriai perspėjęs maskoljos valdžią, kad jei nebus sustabdyti žydų pogromai, jis rems revoliuciją, garbė jam!)
skaitykite Jurijaus Felštinskio darbą “Вожди в законе”, apie bolševikinę ruskių mafija, kuri šiandien yra Dugino mafija su filialais įskaitant Lietuvą):
http://modernlib.net/books/felshtinskiy_yu/vozhdi_v_zakone/read/
Labai patariu paskaityti kovotojui už Vokietiją JULES,
kuris kažkodėl visus nuopelnus priskiria Trockiui (Felštinskis parodė, kad valstybinė mafija Trockio nepriėmė, o jo iškilimas buvo susijęs su jo laikinu taktiniu sutarimu su sifilitiku perversmo metu. Sifilitikui nudvėsus, Trockis buvo pasmerktas. (Beje, teigiama, kad Kaplan pasikėsinimas į sifilitiką buvo mafijos organizuotas siekiant nušalinti Trockį).
Dėl žydų svarbu ir tai, kad banditams Trockiui ir Zinovjevui buvo paskelbtas cheremas (prakeikimas, atskiriantis nuo žydų bendruomenės).

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2018-11-12 7:00

Panašus Tautos žudymas badu jau daug metų vykdomas Lietuvoje. L. blogai.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2018-11-12 6:57

Tebūnie prakeikti visi tie, kas tai padarė.

>komentatoriui       2018-11-11 23:52

Tarybų Sąjungos TSKP CK biuro generalinis sekretorius,faktinis sąjungos vadovas Josifas{Soso}Visarionovičius Stalinas. Šaltiniuose{nevisuose} yra nuorodos,kad jo tikrasis tėvas yra žydų tautybės.Turtingo žydo,pas kurį tarnavo motina,nesantuokinis sūnus.Tikroji Stalino pavardė Džiugašvilis,tautybė -gruzinas.Stalinas-slapyvardis,nuo žodžio stal,išvertus plienas.Taigi jis yra tvirtas,kaip plienas.Be jo ir Berijos nurodymų,nieko Sąjungoje niekas nedarydavo,buvo plieninė drausmė.Tai rusai šiuo atveju,matomai,iniciatoriais nebuvo.Dar reikėtų prisiminti ir pačių ukrainiečių-kazokų atamanus.Jie taip pat buvo suinteresuoti suirute šalyje,nes tada lengviau valdyti savų stanicų gyventojus.Aukščiausioje TSRS valdžioje tuo laikotarpiu buvo tik 5 procentai rusų ir kitų tautų atstovų...,likusieji 95 procentai….pasiskaitykit apie tai patys.Mirti iš bado-tai pati žiauriausia mirtis.Tai sunkiai protu suvokiama tragedija.

Amžiną atilsį       2018-11-11 20:45

duok nukankintiems, Viešpatie… Iš tas toks ruskių žiaurumas, nuo kurio ir jie patys ne mažiau kenčia? Kažkokia nepagydoma žudymo bacila…

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.