Mykolas Majauskas padarė atradimą: trūksta vadovų asmeninės atsakomybės

Ramutė Bingelienė   2017 m. kovo 1 d. 22:24

0     

    

Mykolas Majauskas padarė atradimą: trūksta vadovų asmeninės atsakomybės

Trečiadienį Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos posėdyje svarstyta, kodėl nebuvo užkirstas kelias smurtui prieš mažametį vaiką Kėdainiuose ir kas prisiims atsakomybę dėl šios tragedijos, taip pat ką savo darbe po Mato mirties pakeitė atsakingos institucijos, rašoma lrs.lt puslapyje.

Komisija gavo vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus pažymą ir socialinės apsaugos ir darbo ministro sudarytos darbo grupės išvadą, tačiau Generalinė prokuratūra ir Policijos departamentas nebaigė tirti šio įvykio aplinkybių ir nepateikė pareigūnų bei tarnautojų veiklos vertinimo – išvadas institucijos žada pateikti po 2 savaičių.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierės Editos Žiobienės teigimu, atliktas tyrimas patvirtino, jog vaiko teisių apsaugos funkcija savivaldybėse yra nepakankamai veiksminga, todėl šios funkcijos perdavimas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kompetencijai būtų labai racionalus žingsnis.

Pasak Komisijos pirmininko Mykolo Majausko, „kasdien žiniasklaidoje girdint pranešimus apie naujus smurto prieš mažamečius vaikus atvejus, būtina imtis ryžtingų veiksmų centralizuojant vaiko teisių apsaugos sistemą ir kartu užtikrinti visą parą veikiančius vaiko teisių apsaugos skyrius. Taip pat svarbu parengti aiškias taisykles (ne rekomendacijas), kaip ir kada iš šeimos turėtų būti paimamas vaikas, ir kuo skubiau reglamentuoti socialinių globėjų statusą, kad vaikams nereikėtų augti globos namuose.“

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis posėdyje pristatė siūlomą vaiko teisių apsaugos tarnybų ir kitų institucijų bendradarbiavimo schemą ir pateikė siūlymus, kaip tobulinti vaiko teisių apsaugos sistemą.

Komisijos posėdyje dalyvavo Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, Seimo nariai, atstovaujantys Seimo komitetus – Rimas Andrikis, Darius Kaminskas, Asta Kubilienė, Laimutė Matkevičienė, Robertas Šarknickas, Gediminas Vasiliauskas, socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, generalinio prokuroro pavaduotojas Žydrūnas Radišauskas, Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Arūnas Meška, Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris, Policijos departamento Veiklos analizės ir kontrolės valdybos viršininko pavaduotoja Žaneta Rudaitienė, vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis ir šios savivaldybės mero pavaduotoja Olga Urbonienė, kiti įvairių institucijų atstovai.

Posėdžio vaizdo įrašą galima rasti ČIA.

* * *

Po posėdžio išplatintame pranešime „Atsakomybės vakuumas yra esminė priežastis, kodėl vis dar nepavyksta išgelbėti vaikų“ Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas M. Majauskas piktinosi: „Po Kėdainių nelaimės praėjo mėnuo, tragedijos kartojasi. Tuo tarpu prokuratūra savo klaidų nemato, tarnybinio patikrinimo išvadų vis dar nėra, o generalinis prokuroras pasirodyti ir atsakyti į klausimus nė nesiteikia.“

Tarsi tik dabar pastebėjęs prokuratūros neveiksnumą M. Majauskas, nelaukdamas tyrimo rezultatų, pats daro išvadą: „Toks požiūris ir atsakomybės kratymasis – viena iš priežasčių, kodėl šiandien vaikų teisių apsauga yra apgailėtinos būklės“.

Pranešimas baigiamas, sakytume, „revoliucine mintimi“: „Parlamentaras kelia klausimą, ar ne metas pradėti reikalauti asmeninės atsakingų institucijų vadovų atsakomybės“. Tačiau pacituoti jo žodžiai – „Gal tada jie supras, kad pokyčių esame pasirengę imtis ryžtingai“ – nors ir nuskamba kaip grasinimas, nuvilia: kiek kartų visa tai girdėta?

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Rekomenduojame

Eglė Mirončikienė. Ryžtingi kovotojai su vėliavnešiais, performeriais ir lipdukų klijuotojais, plečia puolimo frontą

Ramūnas Aušrotas. Sąžinės laisvę apribojo ir šveicarai, referendume sugriežtinę bausmes už seksualinių mažumų diskriminaciją ir neapykantos kurstymą

Pro Patria jaunimas kviečia į eitynes – Vasario 16-osios Liepsnų maršą

Vytautas Sinica. Vyksta stiprus nuprotėjimas

Algimantas Rusteika. Dėl vieno dėdė Marksas buvo teisus: naujieji jo bendražygiai viską verčia farsu

Algimantas Rusteika. Šią dieną

Ramūnas Aušrotas. Norite sumažinti ne(si)skiepijimo keliamą riziką? Nustokime skiepiję konvejeriu

Clotilde Armand. Rytų Europa Vakarams duoda daugiau, nei gauna

Verta prisiminti. Kazys Škirpa: mintys apie valstybę

Kroatijos teismas pripažino tos pačios lyties šeimoms teisę tapti vaiko globėjais

Algimantas Rusteika. O ką daryti, jei šeimos neturi, bet susirgai?

Neringa Venckienė. Apie teismų ir jų sprendimų nešališkumą

Kardinolas V. Sladkevičius siunčiamas į užmarštį?

Andrius Švarplys. Kaip artes liberales galėtų būti salele?

Ramūnas Aušrotas. Statistika kalba už save

SAS antiskandinaviška reklama sulaukė atoveiksmio: ar perlenkta lazda gali virsti bumerangu?

Kun. Robertas Skrinskas. Kremliaus troliai šeimininkauja ir lietuviškoje Vikipedijoje

Nida Vasiliauskaitė. Valstybė, kurios tarakonai nekokybiškai pakasyti – valstybė be ateities

Rasa Čepaitienė. Pakelk galvą, lietuvi!

Kun. Roberto Grigo replika: O, kad taip būtų!

Algimantas Rusteika. Nespirgėkit, čia ne apie visas

Rusų kalbos pamoka 30-taisiais atkurtos Nepriklausomybės metais: liaupsės sovietmečiui ir jį reanimuojančiam Putinui

Vytautas Rubavičius. Su kaimu prarandame gimtinės nuovoką

Rūta Janutienė „Iš savo varpinės“: Ar Dalia Grybauskaitė galėjo būti šantažuojama?

Liudvikas Jakimavičius. Šėpos jubiliejų pasitinkant

Geroji Naujiena: Kaip nenustoti sūrumo

Andrius Švarplys. Šveicarai uždraudė diskriminuoti gėjus kalboje ir viešumoje. Ką tai reiškia?

LR žvalgyba informuoja: kaip viešai vertintinos Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui kylančios grėsmės ir pastebėti rizikos veiksniai

Nijolė Aleinikova. Apie dvasingumą – nusibodusi, bet taip ir nesuprasta tema

Apie meilę, kuri niekada nesibaigia – minint kun. Juozo Zdebskio 34-ąsias žūties metines

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.