Demokratija ir valdymas

Seimo rinkimai įvyko: pusę Seimo narių mandatų pasidalijo šešios partijos

Tiesos.lt siūlo   2016 m. spalio 10 d. 20:57

11     

    

Seimo rinkimai įvyko: pusę Seimo narių mandatų pasidalijo šešios partijos

Spalio 9 dieną vykusiuose Seimo rinkimuose dalyvavo 50,55 proc. rinkėjų – rinkėjų aktyvumas buvo kiek mažesnis nei 2012 metais (52,4 proc. rinkėjų).

Pagal pirmadienio vakarą suskaičiuotus duomenis iš 71 rinkimų apygardos ir visų 1996 apylinkių, rinkimų barjerą įveikė 6 partijos:

Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai: 21,64 proc. – 20 mandatų;
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga: 21,66 proc. – 19 mandatų;
Lietuvos socialdemokratų partija: 14,43 proc. – 13 mandatų;
Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis: 9,04 proc. – 8 mandatai;
Partija „Tvarka ir teisingumas“: 5,33 proc. – 5 mandatai;
Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga: 5,49 proc. – 5 mandatai.

Rinkimų barjero neperkopė: Darbo partija – 4,69 proc.; Antikorupcinė N.Puteikio ir K.Krivicko koalicija (Lietuvos centro partija, Lietuvos pensininkų partija) – 6,07 proc.; Lietuvos žaliųjų partija – 1,94; Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) –  2,14; Politinė partija „Lietuvos sąrašas“ – 1,72; Lietuvos liaudies partija – 1,01 proc.; S.Buškevičiaus ir Tautininkų koalicija „Prieš korupciją ir skurdą“ (partija „Jaunoji Lietuva“, Tautininkų sąjunga) – 0,54 proc.; „Drąsos kelio“ politinė partija – 0,28 proc.

Spalio 23 dieną rinkimų kova vyks dar dėl 68 Seimo narių mandatų vienmandatėse apygardose – trijose vienmandatėse apygardose parlamentarai išrinkti jau per pirmąjį turą: Leonardas Talmontas (LLRA-KŠS) – 64,43 proc. rinkėjų balsų; Česlavas Olševskis (LLRA-KŠS) – 57,31 proc. rinkėjų balsų; Ingrida Šimonytė (TS-LKD) – 51,54 proc. rinkėjų balsų.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga pirmauja 17-oje vienmandačių rinkimų apygardų, o Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai ir socialdemokratai – 10-yje.

Daugiau balsavimo rezultatų ieškokite ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pikasas pradžia       2016-10-12 10:58

Apie “aršiausias kovas” vienmandatinėse apygardose dar bus laiko padiskutuoti. Kol kas manau verta išsiaiškinti pačią šių Seimo rinkimų prasmę ir esmę. Kalbėsiu atvirai: Dešinės centro jėgos (TS LKD ir LS) pralaimėjo pagrindinėms kairiosioms jėgoms (LVŽS ir LSDP) keturiais Seimo mandatais.  Tai, kad N.Puteikio ir K.Krivicko koalicija neperžengė 7 proc. ir neišeliminavo tuo pačiu mažiau palaikymo gavusios TT partijos, lemia rezervo dešinei trūkumą. Peržvelgus kai kurias Žemaitijos apygardas susidaro įspūdis, kad kai kas ir per rinkimus dar manė, kad prezidentas R.Paksas - nuskriaustasis. MIeli žemaičiaI,  jūs net neįsivaizduojate, ką rašys apie šį nušalintąjį prezidentą ateities istorikai. Žinoma, jei Lietuva sugebės išsaugoti savo Nepriklausomybę. Tiek to. Yra kaip yra. Tačiau teigti, kad jokių permainų politikoje dar neįvyko ir kad nėra jokių šansų, kad nevaldys Lietuvos panašios jėgos, kurios valdė šiuos keturis metus, išlieka. Be to, Seime nebeliko kelių odiozinių politikų. Išsilakstę pirmieji partijų lyderiai taip pat kai ką pasako. Tačiau ne viską. Tampa nedidele paslaptimi, kad iškritusią DP keičia LVŽS. Savo esme tai labai panašios politinės jėgos, tačiau valstiečiai ir žalieji Seime gali suskilti, jei tokio finansavimo “in cash”, kaip prie V.Uspaskich, nesulauks. Manau , kad tas margutis su premjeru S.Skverneliu net ir socialdemokratams gali nelabai patikti. Šie pripratę viską suvadovauti patys.

Pikasas tęsinys       2016-10-12 10:57

Tad summa summarum, valdžios pasikeitimo tikimybė išlieka tik tada, jei minėtos dešinės - centro dvi partijos laimės prieš savo konkurentus. Nepamirškime ir to, kad tie kurie turės teisę į iniciatyvą sudarinėti valdančią koaliciją gali tikėtis dar ir pavienių, save išsikėlusių dėmesio. Be to ir prezidentė D.Grybauskaitė pasisakė už permainas, palinkėdama “mažiau Seime vogti”. Jei, sakykim, koks R.Karbauskis, valdydamas 30 tūkst. hektarų žemės ir turėdamas virš 12 mil. eurų turto panorės savo turtus gerokai padidinti ar bent jau apginti turimų teisėtumą, tai kalbėti apie visišką ES ir kitų  lėšų įsisavinimo skaidrumą būtų sudėtinga. Nenoriu būti blogu pranašu, tačiau buvę skandalai kitko nežada. Ir nežiūrint viso to, ką aukščiau sudėliojau, esu įsitikinęs, kad viskas mūsų piliečių rankose. Panorėsime atitrūkti nuo neatsakingų valdančių jėgų atsiradimo tikimybės, tai susitelkę galime ir tą pasiekti. Na, o jei įvyktų taip, kad LVŽS pasijus pralaiminti ir panorės išbandyti koaliciją su dešinės centro jėgomis, tai kas gali tai užginti? Gal suskilę jie nebegalės jai iš esmės pakenkti. Prisiminkime, kad A.Valinsko likę 7 “samurajai” koaliciją išsaugojo. Visko toje politikoje būna. Net ir mažų stebuklų.

Pikasas       2016-10-12 9:29

Pats didžiausias “nusikaltimas” yra nuolat internete platinimas epitetas - “anūkėlis”. Manau, kad nors Gabrielius Landsbergis į politinius vandenis paniro santykinai visai neseniai, bet toks jo giminystės ryšys prideda jam nemažai balų. Tai normalu, nes būtent profesorius Vytautas Landsbergis buvo tas Nepriklausomybės architektas, kuris lemiamu momentu sugebėjo paveikti LSSR Aukščiausiąją tarybą, kad būtų priimtas Lietuvos ateitį lėmusį sprendimą. Tuomet atsiskyrusios LKP šalininkai, siekę “Stepas po Stepo” varianto, nesurinko nei trečdalio balsų. Kaip jau rytojaus dieną tapo aišku, kad kelias į Nepriklausomybę būtų užkirstas Sojūzo valdžios parengtame naujame išstojimo įstatyme. Tad Gabrielius turi teisę didžiuotis savo seneliu. Na, o kad V.Landsbergis liks amžinu priešininku tų, kuriems “prie ruso buvo geriau gyventi”, tai tokia situacija gali savaime išnykti kartu sa ta nomenklatūros karta, kuri iki šiandien tyčiojasi iš mūsų Laisvės. Ateina nauja jaunimo karta, kuriai sovietiniai “brandasu socilaizmo” marazmai gali kelti tik juoką. Beje, ne iš karto G.Landsbergiui pavyko nuo politinės raiškos šablonų pereiti prie politinės esmės gelmės ir šilto bendravimo nuoširdumo. Per tokį trumpą laiką tai – didelis pokytis. Tai teko pripažinti ir jo oponentams, skaičiusiems savo labai prasmingas kalbas iš “špargalkių” Prakalbo Gabrielius žmogaus balsu ir tai neliko nepastebėta rinkėjų. Sutikti tenka, kad per eilę rinkiminių kadencijų tęsėsi panašios tezės bei vienodas jų pateikimas, Dievaž įkyrėjo.. Pagal savo patirtį žinau, kad reikia sugalvoti pirmą mintį. O toliau viskas liejasi savaime . Ar raštu ar žodžiu – tas pats. Žinoma, kiekvienam gali būti šiek tiek skirtinga… Tačiau , jau Petras Pirmasis žinojo, ką reiškia savų minčių pateikimas ir kad tai gerokai skiriasi nuo bojarinų raštvedžių priraitymų. Caras įsakė kalbėti be rašto, “čtob dūrenj každovo vidna byla” ( kad kiekvieno kvailumas pasimatytų). Manau, kad TS LKD partijos lyderį komentarų puslapiuose. apipildavę epitetų tiradomis liko su ilga nosimi. O gal būtent tokie “gudručiai” taip pat prisidėjo prie gero dešinės partijos pasirodymo pirmame ture? Kas gali paneigti? Dabar laukia lemiamas, antras rinkimų turas. Kadangi kairės jėgos kol kas tvirtos daugumos neturi, todėl rinkėjai turi teisę apsispręsti ar palikti tą pačią, gerokai susikompromitavusią ir stagnuojančią valdžią ar bandyti veržtis iš to raugo. Matysim. Būtų įdomu sužinoti kas įkvėpė Gabrielių Landsbergį būti atsargesniam, girdint LVŽS lyderių naivius blefus apie “vaivorykštinės” koalicijos galimybę?

 

Pikasas       2016-10-11 19:03

Gal dėl kokio mandato ir suklydau, tačiau priakaičiavau TS LKD antrame ture 22 pirmoje pozicijoje ir 21 rezultatą antroje. Manau, kad VRK paskelbti rezultatai yra tikslesni negu šiame rašinyje nurodant, kad (cituoju) “Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga pirmauja 17-oje vienmandačių rinkimų apygardų, o Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai ir socialdemokratai – 10-yje.”

zita.       2016-10-11 18:16

po kompu užlinkimo anukas ėmė ir pralenkė karbauski.ir atsitik šitaip.

Marginalas       2016-10-11 17:32

Nieko nuostabaus, aišku, kad turėjo “laimėti” valstybės palaikomų bei reklaminio solidumo išbandytų konservatorių bei populisto Karbauskio oligarchinio sporto komandos.
Kaip kadais tarė Virgilijus Noreika apie “pertvarką”: Mes nemetam kelio dėl takelio! -
tą patvirtina ir dabartis. Lietuviai kietai pasitiki solidžiais dėdėmis spalvotame televizoriuje ir, dėdžių vedami, visa banda tvarkingai juda į demokratinį “Gyvulių ūkio” konclagerį.
Tad tikėkime ir toliau šv. rinkimais bei šv. balsų dauguma! Tegyvuoja dar niekur nematytas “liaudies suverenitetas”!

Cha,       2016-10-11 16:06

na, kad Pats Puteikis irgi konciervas, anot Jūsų, nežinot?

A. Kliukliukaitė       2016-10-11 8:51

I kiek mandatų gavo tautą atstovaujantis Lietuvos Sąrašas?

gal kas žiūrėjote?       2016-10-10 23:21

Kai Puteikis LRT studijoje pasakė,kad suvienodintų pajamų mokestį turtuoliams ir eiliniams,dešimties minučių bėgyje pasirodė ilgai laukta Vaigausko spaudos konferencija,kurioje jis pasakyti neturėjo ko,nes turėjo tik apytikslius duomenis iš dalies mažųjų apylinkių.Bet paskubėjo pasakyti,kad Puteikio ir Krivicko koalicija neperžengia 7% barjero.Užtai sisteminiai “liankai” iškart,avansu buvo apdovanoti mandatais,nors dar nebuvo jokių duomenų iš didžiųjų miestų,kurie iš esmės kaitaliojo nugalėtojų išsidėstymą.Va ir galvok ką nori.Man atrodo,sisteminis monolitas mieliau linkęs dovanoti koloradiniams mandatus,nei leisti būti išrinktiems puteikiams,kuoliams,krivickams.Nes koloradiniai yra lengvai pažeidžiami,bet labai naudingi.Kitaip seniausiai būtų juos sutraiškę kaip a.a “Drąsos kelią”.Sveikinimai Venckienės nemėgtai K.Sulikienei! smile

O Puteikiui tai RIEBIĄ pastabą turiu.Kokį velnią jūsų sąraše pamiršo “legendinis” antiherojus,ekskonservas Nr.17 sąraše Evaldas Jurkevičius? Pagailo prisitaikėlio,iš Seimo kėdės nugriuvusio iki “Venipak” siuntų išvežiotojo? smile

Back       2016-10-10 22:57

Grįžinėjam į 1940-sius.
Palengva, bet labai nuosekliai.

Hmmmmm.....       2016-10-10 22:42

“Pagal VRK turimus duomenis iš visų 71 rinkimų apygardų ir 1996-tų rinkimų barjerą įveikė 7 partijos:”  Back to 1996???


Rekomenduojame

Geroji Naujiena: Jis yra čia ir dabar, Jis yra su mumis per visas dienas iki pasaulio pabaigos

Vitalijaus Balkaus replika „Iš savo varpinės“: Maistininkai grasina supūdyti produkciją, arba Kodėl „nematoma rinkos ranka“ taip ir lieka nematoma?

Justas Stankevičius. Ar Sorošas šeimininkauja Lietuvoje?

Neringa Venckienė: „Jie mano, kad mane žemina. Bet manęs jie nepažemins…“

Iš Tiesos.lt pašto: Edmundas Paškauskas. Pandemijos ir rizika vyresnio amžiaus žmonėms, arba Kada bus išrasti skiepai nuo nužmogėjimo? (II)

Verta paminėti. Julijonas Būtėnas: žurnalistas ir laisvės kovotojas

Algimantas Rusteika. Kai suprasit, kad turim ką turim, turėsit gerą laiką

Atmintinos datos: operacija „pavasaris“ – 1948 m. gegužės 22–24 d. iš Lietuvos ištremta apie 40 tūkst. žmonių

Nacionalinis susivienijimas reikalauja nutraukti vyresnio amžiaus asmenų diskriminaciją

Dovilas Petkus. Įtakingi veikėjai susirūpino savo tamsia praeitimi

Robertas Grigas. Šv. Jono Pauliaus II šimtmečiui

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato: knyga „Lietuvos partizanų valstybė“

Andrius Švarplys. Legenda

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.