Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Žiniasklaida

Seimo narys Stasys Jakeliūnas atsikirto jį apskundusiai Monikai Garbačiauskaitei-Budrienei: „Kaip R. Miliūtės laidos dera su LRT veiklos principais?“

Tiesos.lt redakcija   2018 m. lapkričio 28 d. 9:48

13     

    

Seimo narys Stasys Jakeliūnas atsikirto jį apskundusiai  Monikai Garbačiauskaitei-Budrienei: „Kaip R. Miliūtės laidos dera su LRT veiklos principais?“

Seimo nario Stasio Jakeliūno pasisakymą lapkričio 8 d. Seimo posėdyje LRT apskundė Žurnalistų etikos inspektorei – neva Seimo narys padarė žalą Lietuvos visuomeninio transliuotojo dalykinei reputacijai.

LRT vardu skundą suraičiusi LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė piktinasi šiuo Seimo nario pasisakymu: „Klausau aš tų kalbų ir stebiu viešąją erdvę, stebiu LRT, kitas žiniasklaidos priemones [...] ir matau labai aiškią tendenciją, kaip mokesčių mokėtojų pinigais finansuojama vienos partijos idėja, propaganda ir pozicija. Aš manau, šitas įstatymas, kuris yra pasiūlytas, gal neidealus, situacija, taip, neeilinė, bet, lyginant su tuo, kas vyksta – šešėlinis finansavimas, propagandos finansavimas visuomeniniame nacionaliniame transliuotojuje, yra šimtą kartų blogiau ir būtent tai reikia tirti. Aš tikiuosi, kad ateisime iki to. Čia nėra kišimasis į turinį, čia yra propagandos stabdymas. Todėl, lyginant su ta situacija, kuri yra susiklosčiusi, šitas įstatymas yra tikrai geras, ir siūlau priimti jį tokį, koks yra“.

LRT vadovės Monikos Garbačiauskaitės-Budrienės teigimu, Seimo narys savo neigiamą nuomonę formavo niekuo nesiremdamas, jos nepagrindė jokiais faktais: „Tai akivaizdus piktnaudžiavimas teise pasisakyti viešai“.

LRT generalinė direktorė LRT tikisi, kad S. Jakeliūno paskelbta neva tikrovės neatitinkanti informacija – „visuomeniniame transliuotojuje vyksta šešėlinis finansavimas, propagandos finansavimas“ – įstatymų nustatyta tvarka bus paneigta, kaip pakenkusi LRT dalykinei reputacijai.

Seimo narys S.Jakeliūnas jį apskundusiai Monikai Garbačiauskaitei-Budrienei atsakė pasiūlydamas pačiai įsitikinti, kaip su LRT veiklos principais dera, tarkim, Ritos Miliūtės vedamos laidos „Teisė žinoti“ temos, svečių atranka, pačios vedėjos komentarai:

Gerb. Monika, pradžiai siūlau peržiūrėti pastarųjų dviejų mėn. Ritos Miliūtės vedamos laidos „Teisė žinoti“ įrašus. Atkreipkite dėmesį į temas, laidos svečius ir pačios vedėjos komentarus. O po to įvertinkite, kokiu mastu tai dera su šiais LRT veiklos principais (nurodytais LRT įstatyme): „Rengdamas ir skelbdamas programas, LRT turi vadovautis objektyvumo, demokratijos, nešališkumo principais, užtikrinti žodžio ir kūrybos laisvę, programose turi atsispindėti įvairios pažiūros ir įsitikinimai, dalyvauti jose ir reikšti savo pažiūras turi teisę įvairių įsitikinimų žmonės.“

Jei jūsų manymu R.Miliūtės laidos dera su šiais principais ir nėra propaganda, tuomet, matyt, mūsų pažiūros, įsitikinimai (ir galbūt išsilavinimas) smarkiai skiriasi.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Jadvyga       2018-11-30 16:54

Pagarba p. Jakeliūnui už jo puikų darbą.

albina       2018-11-29 8:34

Pagal mūsų valstybės sąrangą Seimas yra aukščiausias valdžios organas,o kaip tikrovėje?Pirma prezidentūra,o ketvirta valdžia-žurnalistika *išsikovojo*antrą padėtį.Tai pastatykit taip,kaip turėtų būti.Pradėkim laikytis tvarkos visi!Seimo narys prie mitingo grubiai pažeidžia susirinkimų įstatymą,ir nieko!Puidoko pataisas jis,majauskas,neš į KT,pats nesilaikydamas įstatymo.Jeigu šiandien LRT tiesioginė valldžia yra seimas,tai tvarkykit tą UAB,bet juk įžeidžiu visus UAB,nes jie laikosi ir įstatymų ir vidaus tvarkos taisyklių.

Labai       2018-11-28 22:27

norėjau ir tikėjausi, kad po rinkimų Jakeliūnas bus paskirtas finansų ministru.Bet, kaip matome, neįtiko KAŽKAM.Manau, daug kas būtų pasiketę į gerą.

hau       2018-11-28 21:38

S.Jakeliūnas šiandien puikiai atrodė LRT ‘Dienos temoje”. Tiek vedėjas Matonis, tiek tas bankų asociacijos prezidentas liko it musę kandę. Pagarba S.Jakeliūnui

Iš Lenkjos       2018-11-28 18:34

Palaikau Gerb.Jakeliūno išsakytą požiūrį į LRT veiklos reikalus.Išties Visuomeninio transliuotojo veiklą būtina keisti iš esmės, čia smulkūs pokyčiai negerovių nepašalins.

St. Jakeliūnui ir R. Karbauskiui       2018-11-28 14:37

Nejaugi jums, kaip seimo nariams uždarytos durys į tiesioginį eterį? Eikit kalbėkit aiškinkit… Mažai kas skaito jūsų feisbukus, Tiesos.lt ir panašius.

Nuomonė       2018-11-28 14:03

Pritariam gerbiamam S.Jakeliūnui.Tikrai keista:ar direktorė nesidomi LRT laidų parinkimu,vedimu,vedančiojo elgesiu,ar nesusipažinusi su LRT įstatymu?

Teisingai       2018-11-28 13:59

Daugelis žmonių pritartų Jakeliūnui.Tai akivaizdu.Nesuprantu, kur mokėsi tie žurnalistai, kad visi kaip vienas(trijulė - Jakilaitis, Makaraitytė, Miliūtė) jai nepatinkančius pakviestus žmones pastoviai pertraukinėja.Jokio mandagumo ar pagarbos atėjusiam jų nemėgstamam žmogui.Tai kaip jie savo vaikus auklėja?

Kas iš tų mūsų kalbų?       2018-11-28 12:47

Priimkit tokias tvarkas,kad būtų įleidžiama tauta į LRT.Turit valdžią.O dabar ,kai tos LRT niekas nežiūri ir neklauso,tai smurtu veržiasi į facebook,į žmonių postus.Ar jie nepažeidžia privatumo?

Misteris       2018-11-28 12:45

Šaunuolis, Jakeliūnai.
Tiesiai į tarpuragį ožkoms.

TURBŪ,       2018-11-28 11:54

mažai kas norėtų būti tokia “žurnaliste”, kaip miliūtė..

Agnė       2018-11-28 10:35

Bravo St. Jakeliūnui!

Rituškė       2018-11-28 10:32

Palaikau gerb. S.Jakeliūno tvirtus įsitikinimus, kad LRT galėtų mažiau arba visiškai neskleisti didžiulės propagandos, o žurnalistė, kuri, vos ne vos, per keliadešimt metų betrindama studijų suolą, šiaip ne taip sugebėjo išpešti “žurnalistikos” diplomą ir kurios vedamos laidos yra tik šiukšlių krūvos ir nieko vertos su laidoje dalyvaujančiais pašnekovais.

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.