Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Žiniasklaida

Seimo narys Stasys Jakeliūnas atsikirto jį apskundusiai Monikai Garbačiauskaitei-Budrienei: „Kaip R. Miliūtės laidos dera su LRT veiklos principais?“

Tiesos.lt redakcija   2018 m. lapkričio 28 d. 9:48

13     

    

Seimo narys Stasys Jakeliūnas atsikirto jį apskundusiai  Monikai Garbačiauskaitei-Budrienei: „Kaip R. Miliūtės laidos dera su LRT veiklos principais?“

Seimo nario Stasio Jakeliūno pasisakymą lapkričio 8 d. Seimo posėdyje LRT apskundė Žurnalistų etikos inspektorei – neva Seimo narys padarė žalą Lietuvos visuomeninio transliuotojo dalykinei reputacijai.

LRT vardu skundą suraičiusi LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė piktinasi šiuo Seimo nario pasisakymu: „Klausau aš tų kalbų ir stebiu viešąją erdvę, stebiu LRT, kitas žiniasklaidos priemones [...] ir matau labai aiškią tendenciją, kaip mokesčių mokėtojų pinigais finansuojama vienos partijos idėja, propaganda ir pozicija. Aš manau, šitas įstatymas, kuris yra pasiūlytas, gal neidealus, situacija, taip, neeilinė, bet, lyginant su tuo, kas vyksta – šešėlinis finansavimas, propagandos finansavimas visuomeniniame nacionaliniame transliuotojuje, yra šimtą kartų blogiau ir būtent tai reikia tirti. Aš tikiuosi, kad ateisime iki to. Čia nėra kišimasis į turinį, čia yra propagandos stabdymas. Todėl, lyginant su ta situacija, kuri yra susiklosčiusi, šitas įstatymas yra tikrai geras, ir siūlau priimti jį tokį, koks yra“.

LRT vadovės Monikos Garbačiauskaitės-Budrienės teigimu, Seimo narys savo neigiamą nuomonę formavo niekuo nesiremdamas, jos nepagrindė jokiais faktais: „Tai akivaizdus piktnaudžiavimas teise pasisakyti viešai“.

LRT generalinė direktorė LRT tikisi, kad S. Jakeliūno paskelbta neva tikrovės neatitinkanti informacija – „visuomeniniame transliuotojuje vyksta šešėlinis finansavimas, propagandos finansavimas“ – įstatymų nustatyta tvarka bus paneigta, kaip pakenkusi LRT dalykinei reputacijai.

Seimo narys S.Jakeliūnas jį apskundusiai Monikai Garbačiauskaitei-Budrienei atsakė pasiūlydamas pačiai įsitikinti, kaip su LRT veiklos principais dera, tarkim, Ritos Miliūtės vedamos laidos „Teisė žinoti“ temos, svečių atranka, pačios vedėjos komentarai:

Gerb. Monika, pradžiai siūlau peržiūrėti pastarųjų dviejų mėn. Ritos Miliūtės vedamos laidos „Teisė žinoti“ įrašus. Atkreipkite dėmesį į temas, laidos svečius ir pačios vedėjos komentarus. O po to įvertinkite, kokiu mastu tai dera su šiais LRT veiklos principais (nurodytais LRT įstatyme): „Rengdamas ir skelbdamas programas, LRT turi vadovautis objektyvumo, demokratijos, nešališkumo principais, užtikrinti žodžio ir kūrybos laisvę, programose turi atsispindėti įvairios pažiūros ir įsitikinimai, dalyvauti jose ir reikšti savo pažiūras turi teisę įvairių įsitikinimų žmonės.“

Jei jūsų manymu R.Miliūtės laidos dera su šiais principais ir nėra propaganda, tuomet, matyt, mūsų pažiūros, įsitikinimai (ir galbūt išsilavinimas) smarkiai skiriasi.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Jadvyga       2018-11-30 16:54

Pagarba p. Jakeliūnui už jo puikų darbą.

albina       2018-11-29 8:34

Pagal mūsų valstybės sąrangą Seimas yra aukščiausias valdžios organas,o kaip tikrovėje?Pirma prezidentūra,o ketvirta valdžia-žurnalistika *išsikovojo*antrą padėtį.Tai pastatykit taip,kaip turėtų būti.Pradėkim laikytis tvarkos visi!Seimo narys prie mitingo grubiai pažeidžia susirinkimų įstatymą,ir nieko!Puidoko pataisas jis,majauskas,neš į KT,pats nesilaikydamas įstatymo.Jeigu šiandien LRT tiesioginė valldžia yra seimas,tai tvarkykit tą UAB,bet juk įžeidžiu visus UAB,nes jie laikosi ir įstatymų ir vidaus tvarkos taisyklių.

Labai       2018-11-28 22:27

norėjau ir tikėjausi, kad po rinkimų Jakeliūnas bus paskirtas finansų ministru.Bet, kaip matome, neįtiko KAŽKAM.Manau, daug kas būtų pasiketę į gerą.

hau       2018-11-28 21:38

S.Jakeliūnas šiandien puikiai atrodė LRT ‘Dienos temoje”. Tiek vedėjas Matonis, tiek tas bankų asociacijos prezidentas liko it musę kandę. Pagarba S.Jakeliūnui

Iš Lenkjos       2018-11-28 18:34

Palaikau Gerb.Jakeliūno išsakytą požiūrį į LRT veiklos reikalus.Išties Visuomeninio transliuotojo veiklą būtina keisti iš esmės, čia smulkūs pokyčiai negerovių nepašalins.

St. Jakeliūnui ir R. Karbauskiui       2018-11-28 14:37

Nejaugi jums, kaip seimo nariams uždarytos durys į tiesioginį eterį? Eikit kalbėkit aiškinkit… Mažai kas skaito jūsų feisbukus, Tiesos.lt ir panašius.

Nuomonė       2018-11-28 14:03

Pritariam gerbiamam S.Jakeliūnui.Tikrai keista:ar direktorė nesidomi LRT laidų parinkimu,vedimu,vedančiojo elgesiu,ar nesusipažinusi su LRT įstatymu?

Teisingai       2018-11-28 13:59

Daugelis žmonių pritartų Jakeliūnui.Tai akivaizdu.Nesuprantu, kur mokėsi tie žurnalistai, kad visi kaip vienas(trijulė - Jakilaitis, Makaraitytė, Miliūtė) jai nepatinkančius pakviestus žmones pastoviai pertraukinėja.Jokio mandagumo ar pagarbos atėjusiam jų nemėgstamam žmogui.Tai kaip jie savo vaikus auklėja?

Kas iš tų mūsų kalbų?       2018-11-28 12:47

Priimkit tokias tvarkas,kad būtų įleidžiama tauta į LRT.Turit valdžią.O dabar ,kai tos LRT niekas nežiūri ir neklauso,tai smurtu veržiasi į facebook,į žmonių postus.Ar jie nepažeidžia privatumo?

Misteris       2018-11-28 12:45

Šaunuolis, Jakeliūnai.
Tiesiai į tarpuragį ožkoms.

TURBŪ,       2018-11-28 11:54

mažai kas norėtų būti tokia “žurnaliste”, kaip miliūtė..

Agnė       2018-11-28 10:35

Bravo St. Jakeliūnui!

Rituškė       2018-11-28 10:32

Palaikau gerb. S.Jakeliūno tvirtus įsitikinimus, kad LRT galėtų mažiau arba visiškai neskleisti didžiulės propagandos, o žurnalistė, kuri, vos ne vos, per keliadešimt metų betrindama studijų suolą, šiaip ne taip sugebėjo išpešti “žurnalistikos” diplomą ir kurios vedamos laidos yra tik šiukšlių krūvos ir nieko vertos su laidoje dalyvaujančiais pašnekovais.


Rekomenduojame

Lietuvos gyventojų nuomonių apklausa

Dovydas Norkūnas. Kaip iš tikrųjų atrodo LYTINIS ŠVIETIMAS? Kam iš tiesų reikia Stambulo konvencijos?

Brolis išsižadėjo brolio ar direktorius – pavaldinio?

Alvydas Jokubaitis. Ar Europos Sąjungai reikia šeimos? – Taip ir ne

Algimantas Rusteika. Iliuzijų pabaigos metai

Andrius Švarplys. „Influenceriai-garsenybės“ gali viešai kalbėti apie politiką, o Bažnyčia nebe?

Nuo bačkos. Andrius Kubilius: Tomai, neišsigąsk šios atakos! Tomas Raskevičius: Dėkoju TS-LKD už palaikymą. Pažadu nepasiduoti!

Konstantinas Bogomolovas. Europos pagrobimas 2.0. Režisieriaus manifestas

Pozicija, kurios nenori girdėti LGBT lyderiai. Dovilo Petkaus pokalbis su Eimantu Gudu

Kam tas „šešėlis“? Darius Kuolys: Smurtas – valdžios silpnumo ir baimės išraiška. Kad ir kokia „kieta“ toji valdžia dėtųsi

Nida Vasiliauskaitė apie Stambulo konvenciją:  dabar – trumpai, kone prieš trejus metus – išsamiai

Kun. Robertas Grigas. Kuo blogi „specialioms grupėms“ kuriami įstatymai

Algimantas Matulevičius. Negi valstybės piliečių nuomonė lygi nuliui?

Andrius Švarplys. JAV vyskupų pozicija dėl seksualinės orientacijos ir ‘gender identity’ sąvokų įtraukimas į įstatymus yra blogis

Audris Narbutas. Per Stambulo konvenciją – į melo visuomenę

Kun. Andrius Narbekovas. Stambulo konvencija – Trojos arklys

Elagu Eesti! Tegyvuoja Estija! Vidmantas Valiušaitis: Pagarbos žodis broliams estams

Rasa Čepaitienė. Kvalifikacija

Vytautas Sinica. Kaip iš Toliato pavyzdį darė

Andrius Švarplys. Priešingai – tai jūs puolate Lietuvos Konstituciją, o visuomenė reaguoja ir, beje, labai demokratiniu bei civilizuotu būdu

Lietuvos valstybės atkūrimo minėjimas – Vasario 16-osios važiuotynės

T. Elijas Leyds. Virusas, hidra ir Bažnyčia

Raimondas Navickas. „Neapykantos kalbos“ kriminalizavimo per ANK afera yra antikonstitucinė ir antidemokratinė

Audrius Bačiulis apie „Coca Cola“ kursus, kaip „tapti mažiau baltaisiais žmonėmis“

Vidas Rachlevičius. Kaukės nusimestos: kada skersime šventąją karvę?

Algimantas Rusteika. Stukačių epocha sugrįžta

Andrius Švarplys. Štai kas yra tikroji demokratijos erozija

Dovydas Norkūnas: Norėčiau būti šių laikų Antanas Gustaitis, bet aš tikrai nekursiu lėktuvų valstybei, kuri man neužtikrina laisvės ugdyti savo vaikus

Politinės užuovėjos nebus: Genocido centras ir toliau bus puolamas

Lietuviškai įgarsintas filmas „Plandemija. Indaktarnacija“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.