Šeimos politika

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Tiesos.lt redakcija   2020 m. spalio 8 d. 6:53

11     

    

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

laisvavisuomene.lt

Seimo 2016–2020 m. kadencijai einant į pabaigą, kviečiame susipažinti su parlamentarų balsavimo tendencijomis Laisvos visuomenės instituto (LVI) veiklos baruose. LVI jau aštuonerius metus dalyvauja teisėkūros procese, siekdamas, kad Lietuvos įstatymai saugotų žmogaus gyvybę, stiprintų vyro ir moters santuoka ir/ar giminystės ryšiais grįstą šeimą bei užtikrintų tėvams teisę pagal įsitikinimus auklėti savo vaikus.

Per praėjusius ketverius metus LVI dalyvavo rengiant ir teikė argumentus, kuriais palaikė 6 įstatymų projektus bei oponavo 4 tesės aktų projektams. Nuorodoje esančiose lentelėse galite susipažinti su šiais teisės aktų projektais ir Seimo narių balsavimais dėl jų.

Žemiau esantis paveikslas informuoja apie politikų balsavimo atitikimą LVI pozicijai. Taip pat jame pažymėti Seimo nariai, kurie teikė LVI palaikytus įstatymų projektus.

Atitikimas LVI pozicijoms įvertintas apskaičiuojant Euklido atstumus tarp kiekvieno Seimo nario balsavimo vektoriaus ir LVI palaikymo ar oponavimo analizuotiems teisės aktams. Kitaip tariant, politikai, skalėje esantys arčiau nulio, yra artimesni LVI pozicijoms nei politikai, esantys toliau nuo nulio.

Atsižvelgiant į tai, kad skirtingi projektai Seime pasiekė skirtingas svarstymo stadijas ir dėl jų balsuota skirtingą skaičių kartų, į vertinimą įtraukėme tik po vieną (paskutinės stadijos, kurią pasiekė projektas) balsavimą dėl kiekvieno projekto. Taip pat Seimo narių balsavimo atitikimas LVI pozicijoms vertintas tik tiems Seimo nariams, kurie dirbo visą 2016–2020 m. kadenciją ir galėjo balsuoti dėl visų dešimties projektų.

Atkreiptinas dėmesys, kad sudarant politikų balsavimo vektorius, nedalyvavimas balsavime dėl Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisų vertintas kaip balsavimas prieš šias pataisas (pataisomis buvo nustatytos teisinės garantijos šeimoms ir apribojimai, kad nesant reikšmingos priežasties valstybė negalėtų paimti vaikų iš šeimos). Tokį vertinimą nulėmė pataisoms nepritariančių Seimo narių viešai deklaruotas siekis nedalyvavimu sugriauti pataisų priėmimui reikalingą kvorumą.

Politikai, teikę LVI palaikomus teisės aktų projektus, paveiksle pažymėti paryškintu šriftu. Iš 27 nepilną kadenciją dirbusių Seimo narių LVI palaikomą rezoliuciją „Dėl visų formų surogacijos pasmerkimo“ teikė Vilija Aleknaitė Abramikienė (TS-LKD frakcija).

Vakarų šalių universitetuose atlikti tyrimai rodo, kad kandidato balsavimai aktualiais klausimais yra labai svarbūs rinkėjų apsisprendimui. Dėl to kviečiame būti šios vakarietiškos tradicijos dalimi ir įsigilinus į realius politikų darbus atsakingai dalyvauti spalio 11 d. įvyksiančiuose Seimo rinkimuose.

Primename, kad LVI apžvalga pateikia informaciją apie balsavimus trijose srityse ir nepretenduoja būti informacijos šaltiniu apie Seimo narių veiklą kituose baruose.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

C-Fam       2020-10-8 23:51

Spalio 9 d. WASHINGTON D.C. (C-Fam) JAV valstybės sekretorius Mike’as Pompeo praėjusią savaitę Floridoje vykusioje virtualioje vakarienėje paskelbė D.Trumpo administracijos potvarkius tarptautinio gyvenimo ir tikėjimo laisvės klausimais.
Kalbėdamas nuotoliniu būdu per kasmetinę Floridos šeimos politikos instituto vakarienę, Pompeo teigė, kad Amerikos įkūrėjai žinojo, jog „pats Dievas visiems žmonėms suteikia esminį orumą“. Jo teigimu, JAV naudojasi „mūsų užsienio politikos galia tam orumui pagerbti, kai tiek daug šalių nusprendžia vykdyti savo valdžią ir naudoti savo galią visiškai kitam“.
Pompeo apkaltino Kiniją. „Milijonas ar daugiau uigūrų ir kitų musulmonų laikomi internavimo stovyklose, kurios varžosi su sunkiausiais prieš šimtmetį Europoje įvykdytais pažeidimais“, - sakė jis. Tai yra vis intensyvėjančio JAV ir Kinijos žodžių karo Jungtinėse Tautose dalis.
Kalbėdamas su įtakinga krikščionių socialinių konservatorių grupe, Pompeo labiausiai didžiavosi tuo, kaip Jungtinėse Tautose ir visame pasaulyje Jungtinės Valstijos žengia į kovą su abortais. Jis nurodė išplėsti Meksiko politiką, vykdomosios valdžios įsakymą, kurį paskelbė respublikonų prezidentai ir kuriuos paeiliui panaikino demokratai. Ji draudžia JAV finansuoti abortų grupes užsienyje. D.Trumpas ir Pompeo išplėtė programą nuo palyginti nedidelio šeimos planavimo biudžeto iki viso užsienio sveikatos biudžeto.
Pompeo sakė: „Mes naudojame visus federalinių įstatymų elementus, kad uždraustume Valstybės departamento lėšas naudoti abortų rėmimui“. Reikėtų pažymėti, kad beveik visas JAV indėlis į Jungtines Tautas tenka abortus propaguojančioms agentūroms, kurios finansavimas lieka nepakitęs.
Pompeo taip pat įvardijo, kaip jis ir sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų sekretorius Alexas Azaras JT dokumentuose vadovavo bendram 20 šalių pareiškimui, pasmerkiančiam abortus palaikančią kalbą.
„Mes pasakėme aiškiai; „Nėra jokios tarptautinės teisės į abortą.“ Nėra.
Afrikos lyderis, palaikantis gyvybę, sakė: „Niekada nemaniau, kad Amerika savo didelę galią naudos negimusiųjų apsaugai .
Palyginimui, būtent George’o W. Busho administracijos metu abortai buvo įtraukti į įstatymus. D.Trumpo valstybės departamentas įsakė visoms JAV delegacijoms kovoti su abortų skatinimu JT dokumentuose, įskaitant tokius išsireiškimus kaip „reprodukcinė sveikata“.
https://c-fam.org/friday_fax/pompeo-prays-every-day-at-the-state-department/

krisa       2020-10-8 20:29

Kodel ik institutas,kodel ne akademija?Laisvos visuomenes?kas tai reikstu,jeigu ji jau serga smegenu paralyziumi,skaityk pribrendo,labai greitai nes 4 ar 8 metai is atminties sunku istrinti?Man labai isimyne 2016 metu pirmieji metai ir elgresis tos klaisvos ,brandzios visuomenes,kaip gali uzaugti jauna karta,jeigu tokie pavyzdziai is Lietuvos parla,emto?Turekite garbes persizegnuoti ir nenustebti,jeigu nerinks?

Kis       2020-10-8 20:24

Supratau,kad Vilija Aleknaite tapo nugaletoja-beveik kaip svenciausia mergele.Ji nusifofkino net su baznycios tarnu pasiskolinusi (matomai)pas Karbauskio sokiu ratelio mergaites rubelius.Ka nepadarysi ,del tokio sunkaus ir atsakingu pareigu,kai reikalinga sekti broilerio pirstuko padeti.Ciudikai ,jus ciudikai dirbti reikia ne menesiui palikus iki rinkimu ,o visus 4 metus.Pralodariave 4 metus koks sveikas zmogus gali vel rinkti ,kad gadinti ora seime?

elma       2020-10-8 19:11

Buvo toks atsitikimas. Į vieno rajono priešrinkiminę salę užėjo sesuo Nijolė Sadūnaitė. Salė buvo pustuštė,, atrodė, kad niekas jos dorai neišgirdo. Bet žmonės vis tik išgirdo. Raudonųjų valdžia turėjo nemažai rūpesčių, kad rezultatus pakreipti savo naudai.

Karel(Karl) Radek       2020-10-8 12:57

Rinkimus, zinoma, laimesime - mes. Laimes musiskiai - kitaip ir but negali, o patikrinti runkeliai negales. Bus paskelbta Covid diktatura, karantinas ir vaikysis oponentus “bojevykai” ne prasciau nei Minske Lukaskos smogikai. Tokia nusimato runkelioku ateitis.

tiek>kam?        2020-10-8 10:40

nemalonu matyt “pristatomus ” didvyrius .Ir dar prieš pat rinkimus? Juk didvyriai balsavo palaikydami ‘demokratiją” , t.y. atspindėdami daugumos Lietuvos piliečių poziciją iškrypėlių ,iškrypėlių politikos klausimais ,ania? Tai ko čia slėpt ,juk išviešinti veikėjai gaus atitinkamus pliusus sekmadieninėje Lietuvos demokratijos šventėje ,škia.

Žodžio laisvė...       2020-10-8 9:50

Tai visai ne cirkas,o labai rimta analizė už kurią galima tik padėkoti.Mano rinktam Seimo nariui galėčiau pasakyti,kad mano pasirinkimas buvo teisingas.Ateinančiuose rinkimuose bus lengviau pasirinkti - balsuosiu už tą patį kandidatą į Seimo narius.

Protingas tas Putinas        2020-10-8 9:43

Rusija paskelbe Cichanouskajos paieska.
Protingas tas Putinas…
Taip tik dar geriau integruosis ji i musu sistema… ! Štirlicas ji 100%

Cirkas padeda išsiaiškinti, pvz.       2020-10-8 8:25

Majauskas sugebėjo aplenkti Armonaitę. Nuo jo nedaug atsilieka Ingridas, toliau seka anūko haremas iš Monikos ir Radvilės, dar toliau juokdarys Džiugelis, Kernagis ir pošlo…

Paklausimas       2020-10-8 7:32

Nu kam sis cirkas ?

kam?       2020-10-8 7:31

kam sis cirkas?

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.