Demokratija ir valdymas, Seimas

Seimo narės Aušros Maldeikienės pareiškimas dėl automobilių nuomos

Tiesos.lt redakcija   2017 m. sausio 25 d. 22:21

32     

    

Seimo narės Aušros Maldeikienės pareiškimas dėl automobilių nuomos

Aštrėjant klausimui dėl automobilių, informuoju savo rinkėjus ir visus besidominčius, kad asmeniniais reikalais važinėju 2008 metais pagamintu ir tais pačiais metais man vyro padovanotu MINI Cooper automobiliu. Tai buvo dovana penkiasdešimtmečio proga.

Tas automobilis deklaruojamas nuo tų pačių 2008 metų ir pagal dokumentus yra mano vyro nuosavybė, kurią dabar naudoju aš ir kartais sūnus. Pirkimo metu 2008 metų vasarą automobilis kainavo 72 tūkst. litų (apie 20 tūkst. eurų). Dabartinė jo vertė – iki 5 tūkst. eurų. Automobilis nupirktas už viešai deklaruotas mano vyro lėšas (tuo metu jis buvo Europos Parlamento narys).

Norėdama išvengti bet kokių insinuacijų, į Seimą pastaruoju metu vykstu viešuoju transportu arba savo kojomis. Keletu išskirtinių atvejų, kai darbo diena buvo itin ilga ir buvo labai šalta, namo grįžau su taksi (apie tai rodo mano išlaidų suvestinė, kur taksi paslaugoms skirti 7 eurai). Į dalykinius susitikimus ir įvairias televizijas bei radijo laidas vykstu Seimo transportu. Manau, kad mokesčių mokėtojams tai gerokai brangiau, nei adekvačiai realizavus Konstitucijos 60 str., kuriame, be kita ko, nurodoma, kad Seimo nario darbas ir išlaidos, susijusios su jo parlamentine veikla, atlyginamos iš valstybės biudžeto.

Užuot uždraudę visokių gėlyčių ir suvenyrų pirkimą biudžeto sąskaita (tai niekaip nėra su Seimo nario pareigomis susijusios išlaidos, nes už jiems tinkantį atstovavimą Seimo nariams rinkėjai perka gėles, o ne atvirkščiai), galima būtų aiškiai nustatyti, kokią dalį (iki trečdalio ar vos daugiau) parlamentinei veiklai skirtų pinigų galima paskirti kokybiško vidutinės klasės automobilio veiklos nuomai ar/ir nuosavo automobilio amortizacijai bei degalams.

Veiklos nuoma suteikia galimybę pasibaigus kadencijai nebesirūpinti, kur dėti nebereikalingą automobilį, o naudojimo metu galima nesirūpinti nei automobilio priežiūra, nei jo draudimais ir visokiais kitokiais automobilio priežiūros darbais, kurie ir neįdomūs, ir gaišintų laiką.

Būtent todėl iki Seimo valdybos sprendimo ir buvau numačiusi pasinaudoti ankstesnių kadencijų nariams jau taikyta automobilio veiklos nuomos galimybe.

Seimo valdyba (esu tai sakiusi viešai iš karto po sprendimo) iš esmės populistiškai panaikino konstitucinę Seimo nario pareigą (pabrėžiu, ne teisę, o pareigą ) savo veiklai naudoti tik tas lėšas, kurios viešai deklaruotos ir kurių kilmės šaltiniai absoliučiai skaidrūs ir aiškūs.

Kodėl taip atsitiko?

Prisiminus naujųjų laikų Lietuvos politikos patriarchą, kas gali paneigti, kad, pirma, taip Seimo valdyba bando įsiteikti prasčiau išsilavinusiems, agresyvesniems rinkėjams; antra, dėl nepakankamai gilaus politikos ir viešųjų finansų valdymo išmanymo priima sprendimus, kurie eliminuoja sąžiningai Konstitucijos raidę ir dvasią išpažįstančių Seimo narių teises, tačiau tuo metu sudaro landas visokiems agrokoncernų ir kitokių nekilnojamojo ir kilnojamojo turto agentūrų statytiniams Seime.

Šaltinis: lrs.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

wqwq       2017-11-14 2:27

Sharapova routed michael kors uk  Silvia Soler-Espinosa hermes  6-2, 6-1 in new balance  the first match, michael kors outlet  while browns jerseys  Kuznetsova christian louboutin shoes  downed Carla brooklyn nets jerseys  Suarez Navarro salomon schuhe  6-3, hollister clothing  6-1. After oakley vault  an early exchange michael kors  of nike shoes  breaks, michael kors  Sharapova won four calvin klein underwear  consecutive jets jerseys  games air jordan shoes  in the first ralph lauren  set memphis grizzlies jersey  and four iphone 5s cases  more cheap ray ban  in burberry outlet  the air max 2015  second. She oakley  closed the www.tommyhilfiger.nl  match portland trail blazers jersey  on her first match point with nike roshe  a forehand that mcm backpack  Fed Cup debutante polo ralph lauren outlet online  Soler-Espinosa tommy hilfiger online  failed lunette ray ban  to buccaneers jerseys  return. “I lacoste shoes  was nike air max  a coach factory  bit ravens jerseys  nervous before the bears jerseys  beginning omega watches  of the match phoenix suns jersey  as I failed hollister online  to show nike outlet  my best nike air max thea  tennis in my purses and handbags  previous Fed polo ralph lauren outlet  Cup charlotte hornets jerseys  appearance barbour jackets  in free running  Moscow,” ecco outlet  Sharapova said. Sharapova oakley outlet  is playing for reebok  Russia for hollister clothing store  the third time. converse chucks  The coach factory outlet  three-time Grand ray bans outlet  Slam mbt shoes outlet  champion won nike air max  both of redskins jerseys  her atlanta hawks jerseys  singles ralph lauren polos  matches against Israel in roshe run  2008. polo ralph laurencve813

- - -       2017-01-27 9:58

Nebeleiskit reikštis šiai asabai. Rėkia rėkia ir nieko nedaro, fui…, kas ją rinko?

Galvoju,       2017-01-26 23:13

Kuo skiriasi seimo nario darbas nuo jo veiklos?

simptomatiška       2017-01-26 22:41

Maldeikienė buvo ir viena aršiausių Venckienės puolėjų. Tiesiog pasiusdavo, kai Venckienės pavardę išgirsdavo. Dabar rado naują auką - Kildišienę. Nejau problemų Lietuvoje nėra?

Ale       2017-01-26 21:42

kaip tam Kuoliui politikoj nesiseka - vis pasirūpina į politiką prastumti isteriškus plepius ir arogantus: iš pradžių Puteikį, dabar dar ir Maldeikienę

Ponia Maldeikiene       2017-01-26 21:30

Baikit rėkaut be reikalo ir eikit prie reikalo, taip sakant, dirbkit darbą, už kurį mes mokame Jums algą. Tokia protinga ekonomistė neturėtų švaistyti laiko ir energijos landžiojant po kitų spintas ir paloves. Kai gerai dirbsit savo tiesioginį darbą, tai ir naujai mašiniukei užteks. Ir ne tik jums, bet Jonui su Maryte iš gilaus lietuvos kaimo taip pat, pradžiai gal ir ne ant visai naujos, tai bent gražiai padėvėtos.

vertybiniai pasvarstymai       2017-01-26 20:18

Ši ponia man kelia įspūdį, kad jai yra visiškai nesvarbu, kokius įstatymus kuria ir išleidžia seimūnai - ar tie įstatymai nėra kenksmingi tiek Lietuvos valstybingumui, tiek visuomenės dorovei - bet užtat jai yra labai svarbu, ar tie seimūnai yra labai intelektualūs ir gudrūs. Na, intelektualūs ir gudrūs seimūnai Lietuvą valdo jau 26 metus, tačiau tokių seimūnų valdymas pasižymėjo ir pasižymi ne Lietuvos dvasiniu ir ekonominiu stiprinimu, bet įsivyravusia korupcija visuose valdžios lygiuose, vagystėmis iš valstybės iždo (“iššvaistymu”, kaip šiandien įprasta sakyti), tarnavimu oligarchams bei dorovinių normų griovimu (turiu omenyje laipsniškai stiprinamą progenderistinę politiką). Taigi, kas yra geriau: ar kad politikai gintų valstybę ir dorovę; ar kad politikai būtų intelektualūs, bet negintų nei valstybės, nei dorovės?

Apsirikusi       2017-01-26 14:36

Kai p. A. Maldeikienė pradėjo save pristatinėti interneto erdvėje, apsidžiaugiau. Pamaniau, kaip gerai, kad viešoje erdvėje pasirodė puiki, sąžininga ir nebijanti kelti trūkumus ekonomistė. Nepritariau ją kritikuojantiems komentatoriams. Šiandiena
prisipažįstu apsirikusi, 100% apsirikusi.Tai nepripažįstanti jokios bendravimo kultūros pasipūtėlė, isteriška rėksnė, žeminanti kitus žmones.

paprastai       2017-01-26 14:36

paprastai pinigai plaunami per nuomą, konsultacines paslaugas, kurą, gėles. Per nuomą, konsultacijas galima išplauti - stambiau.

Tai kad       2017-01-26 13:34

Maldeikienės seime net negirdėti. Ji net nerašo apie seimo darbą, o tik kuria nebilyčias portaluose. Anksčiau dar rašydavo po pirmos savaitės nuveiktus darbus, po antros savaitės ir vsio.

meda       2017-01-26 12:34

kiek man teko girdet, ji labai nekencia maximos kasininkiu, kiekvienam kalbejime vis tas pat, gak pamate kokia nors kasininke su geru automobiliu vaziuojant ???
  O sita proto bokstas prades kada nors dirbt ar kaip turgaus boba atsirado pletkus seime nesiot ???

NIEKADA       2017-01-26 11:00

negirdėjau Maldeikienės kalbant dalykiškai, ramiai..Ji visuomet nervinga, pikta, isteriška, atstumianti ir tik ji teisi ir “išsilavinus”...O dabar dar pasirodė ir labai nusivylusi, kad negavo limuzino , kuris ir buvo jos ėjimo į Seimą tikslas [toks susidaro įspūdis]...Dėl to ir kilo triukšmas dėl Roverio ir kailinukų ir neapykanta p. Ramūnui.Jau laikas neofišuoti savo vyro dovanos, o pradėti DIRBTI Lietuvai [jei sugebate]...

Agne       2017-01-26 10:57

Vieno dalyko nesuprantu: kaip jai negėda? Tikslas mašina! Nu nesuvokiu nors tu ką! Dar dėstytoja buvo?

Velnio nešta ir pamesta..       2017-01-26 10:30

Ji draskosi prieš visus, bet tik ne prieš oligarchinę VD sistemą...Jos ji ,,nemato”...Gėda, dabar manau , Lietuvos Sąrašo partijai ir Kuoliui, kad davė LS etiketę,palengvinusią jai startą, jai per rinkimus..Pati ,matyt, būtų neįstengusi surinkti net parašų..Lryto TV ją iškėlė, o rinkejai ,įgiję proto, ją nusodins…
Kaip dama stengėsi padėti ( nieko vertam, tik blatu turtingam…)ANŪKUI tapti oppz..lyderiu.šlykštu prisimiti…
Gal būt dabar kaldama,. žemindama VISUS valstiečius ,atidirbinėja Lryto TV (Janutienei) už reklamą?

Tikrai?       2017-01-26 10:16

Ar tikrai jos sūnus Briuselio raštinėje jau pinigėlį kala? Nežinojome, juk guodėsi, kad vargšė pinigėlių neturi. Tai kaip čia yra, nagi daugiau apie sūnelį parašykite, kuo jis genialus? Grupiokai, klasiokai atsiliepkite, jei ne bailiai, jei nebijote žirmūniečių? Kodėl LRT apie tai nieko nesako apart dezi propagandos? Kame reikalas?

Ot motarai       2017-01-26 9:57

nenuskylo,tykejosi KADILAKA nuraut,ir se ,kad nori…

Nu Maldeikiene       2017-01-26 9:44

Tau pirma ir paskutinė kadencija seime. Atia…
Dar anksčiau tikėjau, kad ateis Maldeikienė dirbti, o dabar matau tik loja, loja…

Kuku       2017-01-26 9:22

Matas Maldeikis Maldeikienes sunus antras Lietuvos anukas, istatytas i Briuselio kanceliarija be konkurso….chi chi

Tiesa,       2017-01-26 8:58

o kada Kubilius, Butkevičius ir Kreivys padės mandatą kaip Gretutė? Ko dezinfosklaidininkai jų, kaip pasiutę šunys, nepuola?

Dėk       2017-01-26 8:53

ant stalo maskoliškąją disertaciją - pažiūrėsime ko verta? Vyrelio taip pat, nes norime žinoti, kas per “šustriakas”, kad automobilius dovanoja, berods, taip? Na, o žirmūniečiai seniai nuo proto yra nušokę, kad tokias į Seimą renka su Lomonosovkės diplomais ir laipsniais. Anksčiau, berods, kitas neosovietikas Andriukaitis ten karaliavo, tiesa?

Donatas       2017-01-26 8:39

“Prisiminus naujųjų laikų Lietuvos politikos patriarchą, kas gali paneigti, kad, pirma, taip Seimo valdyba bando įsiteikti prasčiau išsilavinusiems, agresyvesniems rinkėjams;”
Nežinau, kaip dėl išsilavinimo, bet dėl agresyvumo, tai ji apie save rašo.

sda       2017-01-26 8:17

Galvojau ir niekaip nesupratau kodėl Maldeikienė taip aršiai puola Kildišienę. Vienas žmogus, kuris dalyvavo susitikime su Maldeikienę rajoniniame miestelyje, sakė,kad ji daugiau nieko nekalbėjo kaip tik apie Kildiešienės mašiną.Prašėme papasakoti kitus dalykus, apie pensijas, apie kainų augimą, o ji vis Kildišienė, kildišienė...
Pasirodo, kad pavydas, baisus pavydas yra varomoji jėga. Juk tokios mašinos Maldeikienė neturi. Tikriausiai tokia yra tiesa.

Faktas!       2017-01-26 2:42

Diplomas proto nepriduoda,Greta visa galva uz jus auksciau!Greta su mamos masina,jus su vyro,tai ir jums reiketu atsistatydinti,o kaip ten Kubiliaus ,Kreivio ,Butkeviciaus masinu nuoma?

ištikrųjų       2017-01-26 1:58

rinkome taqmstą ne tam kad kelintas jau mėnuokai plėšaisi dėl to negauto automobilio.  darosi gėda , Gaila apsirikome dar kartą rinkdami tamstą. Reikalauju baigti savireklamą ir prie darbo poniute.

Harvardas       2017-01-26 1:52

O kas gali paneigti,jog sita Ošra Lomonosova nebuvo uzverbuota tada,kai mokesi Maskvoje,o dabar aktyvuota kelti jovala Lietuvoje.
Kito logisko paaiskinimo nebera.Zvonkei jau reikia eit i atsarga,nes nauja zvaigzde patekejo.

Prasčiokai       2017-01-25 23:46

pageidauja Jūsų išdavikiškos disertacijos, skirtos Blogio imperijos plėtrai, jo galios stiprinimui, tiesa? Dėk ant stalo - vertinsime ir lyginsime su Gretutės diplominiu darbu. Vertinsime, kuri labiau nusikalto Lietuvos valstybei? Vyrelio disertaciją irgi mums labai svarbi, be jokios abejonės, nes norime žinoti, kaip daroma karjera? Tik prašom jų nesudenginti ir nepradanginti pakeliui iš Maskvos į Vilnių kaip Lauriukas.

Danutė       2017-01-25 23:38

  Nustokite žeminti mažiau išsilavinusius rinkėjus. Gaila, kad tie mažiau išsilavinę rinkėjai nepastebėjo Jūsų arogancijos ir Jus išrinko. Per 26 Lietuvos nepriklausomybės metus man neteko sutikti tokios arogantiškos ir pasipūtusios deputatės rėksnės, žeminančios kitus žmones. Manau, kad yra ir daugiau seime pasipūtusių, tik jie neišsiduoda. Visi vilniečiai deputatai, sėdintys daug metų seime pasipūtę ir arogantiški.

tarnų darbo sąlygų gerinimui       2017-01-25 23:12

tarybinės liaudies deputatams reikia nupirkti po nuolatinį mėnesinį viešojo transporto bilietą. O kas nori važinėti į darbą automobiliu- jokių problemų:
turi nuosavą mašiną- sėdi ir važiuoji. Kaip visi kiti vażiuojavį darbą. Benziną ar dyzeliną irgi lai perksi uż savo pinigus. Kaip visi- gauni algą, iš savų ir įsipili bakä. Kaip visi. Vażiuoji į komandiruotę- kanceliarija nuperka bilietą autobusui ir pirmyn. Netinka autobusas mielas deputate? OK, va tau suma kiek kainuoja autobuso bilietas, nusipirk benzo ir vażiuok savo mašina. Jeigu benzui reikia daugiau nei kainuoja buso bilietas, valio- jokių problemų, skirtumą komforto mėgėjas dengia iš savo kišenės.
Dar tarnybinio telefono apmokėjimas, dar 100 eurų popieriui, pieštukams ir savaržėlėms. Ne daugiau. Nes joks politikas neišnaudoja daugiau nei penkių pakų po 500 pusl A4 popieriaus. Fiziškai neįmanoma prirašyti per mėn daugiau nei 2500 puslapių tekstų. Tiems deputatams kuroe nepayeikia jokių įstatymų projektų- nuimti kanceliarines išlaidaų lėšas- kam ir ką kompensuoti jeigu nieko nedaro?

Maldeikiene,...       2017-01-25 23:11

Maldeikiene, nustok draskytis.Nusibodai.Gyveni Vilniuje,Seimas Vilniuje,tavo rinkėjai
Žirmūnuose Vilniuje.Aš kadaise gyvenau ir dirbau Vilniuje.Važinėjau troleibusu ar autobusu.Važinėk ir tu,nevaidink poniutės - nekuklu,kai dauguma bendrapiliečių gyvena skurdžiai.Interviu dalinant televizijose ar radijuje - nebūtina važinėti Seimo automobiliu.Sėdėk Seime ir kurk įstatymus,tam esi išrinkta,o ne užsiimti viešaisiais
ryšiais.Kad esi rėksnė,visi žinome.Vien netyčia pamačius tave televizijoje ima alergija.Nesukontroliuoji savo rankelių judesių.Kalbėk ramiai,be isterikos.

Nepasirašysiu       2017-01-25 23:04

p. Maldeikienės pasisakymai apie p. Karbauskį paskutiniu metu siūlo suabejoti jos, o ne p. Karbauskio nuoširdumu. Teisi dėl keliasdešimt eurų šiame straipsnyje, bet eina prieš Lietuvos interesus svarbesniuose pasisakymuose.

Visu pirma       2017-01-25 23:03

klok ant stalo maskoliškąją disertaciją, o tada žiūrėsime kuri geresnė - Jūsų ar Gretutės?

įtartina ta maldeikiėnė       2017-01-25 22:59

per daug valdiško tualetinio popieriaus sunaudoja - pagrindas apkaltai ir mandato padėjimui yra.

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.