Šeimos politika, Teisėkūros iniciatyvos

Seimas triuškinamai atmetė vienalyčių partnerysčių įteisinimo projektą

Tiesos.lt siūlo   2017 m. birželio 15 d. 22:47

17     

    

Seimas triuškinamai atmetė vienalyčių partnerysčių įteisinimo projektą

Pro Patria

Ketvirtadienį Seimas po pateikimo atmetė daugiausiai liberalų frakcijos atstovų registruotą vienalyčių partnerysčių įteisinimo projektą ir jį lydinčias pataisas. Už partnerysčių įteisinimą balsavo 29 Seimo nariai, 59 buvo prieš, 20 – susilaikė. Balsuojant pateikimo stadijoje balsas susilaikant iš esmės reiškia nepritarimą, nes projektas turi surinkti daugumą palaikančių balsų.

Už partnerysčių įteisinimą balsavo po 9 konservatorius ir socialdemokratus, 8 liberalai ir 3 mišrios grupės nariai. Valstiečių, tvarkiečių ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos frakcijose vienalyčių partnerysčių siūlymo nepalaikė nė vienas parlamentaras.

Vienalytės partnerystės įteisinimą palaikė liberalai Virgilijus Alekna, Aušrinė Armonaitė, Viktorija Čmilytė-Nielsen, Vitalijus Gailius, Arūnas Gelūnas, Eugenijus Gentvilas, Simonas Gentvilas, Dovilė Šakalienė, konservatoriai Vytautas Kernagis, Andrius Kubilius, Gabrielius Landsbergis, Tadas Langaitis, Mykolas Majauskas, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Monika Navickienė, Gintarė Skaistė, Ingrida Šimonytė, socialdemokratai Juozas Bernatonis, Rasa Budbergytė, Gediminas Kirkilas, Juozas Olekas, Julius Sabatauskas, Algimantas Salamakinas, Algirdas Sysas, Rimantė Šalaševičiūtė, Irena Šiaulienė, mišrios grupės nariai Linas Balsys, Aušra Maldeikienė, Gintaras Steponavičius.

Projektas atmestas neilgai trukus po to, kai Seimas po pateikimo pritarė susitarimo dėl bendro gyvenimo įteisinimui. Susitarimu dėl bendro gyvenimo siekiama sureguliuoti visų kartu gyvenančių asmenų teisinius santykius, dėl kurių kyla praktinės problemos. Tačiau pagal Susitarimą kartu gyvenantys asmenys, kurie nedeklaruoja siekio sukurti šeimos santykių (nesituokia) ir neturi bendrų vaikų, nebūtų laikomi šeima. Taigi šis Susitarimas apsaugotų prigimtinę šeimą, nes neprilygintų kitų bendro gyvenimo formų išskirtinei susituokusių vyro ir moters bei jų vaikų sąjungai.

Vienalyčių partnerysčių projektas nebuvo grąžintas tobulinti ir atmestas galutinai. Už tai, kad projektas nebūtų tobulinamas, balsavo 64, už tobulinimą – 43 Seimo nariai.

propatria.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

FRANCES        2017-12-5 10:21
xiaojun       2017-11-13 4:12
leilei3915       2017-10-7 3:23
chenlina       2017-08-15 10:06
UŽ LIETUVĄ, VYRAI!!!       2017-06-17 17:12

Ne koks žydras ir ne latras,
Aš esu Gražulis Petras!
Kol Kubilius vargšas plinka,
Man daug nuotykių nutinka.
Vieną gražią,šiltą dieną
Vaikštėm Vilniuj su Irena.
Batai kulną jai nutrynė,
Tai nuėjom į kavinę.
Sau bevalgant balandėlius
Pamačiau du tiočnus gėjus.
Prie pat lango jie sėdėjo,
Vienas kitą čiupinėjo.
Išsigimėliai flirtavo,
Maža to,pasibučiavo!
Tuo priėjo liepto galą,
Teko mest į juos bokalą.
Nepataikiau,nereagavo,
Tad abu į galvą gavo.
Tik tada jie susiprato,
Bėgo ten kur akys mato.
Vienas sprunkant dar pasakė:
“Čiulpk tu Petrai mano žvakę!”
Žmonės laikė,nebegaudžiau,
Šeip ne taip aš susitvardžiau.
Broliai,sesės susiimkim,
Parazitus šiuos naikinkim.
Pažiūrėkit kaip naglėja,
Mano krumpliai gyt nespėja..
Gėju siaubas aš Gražulis,
Nepadės jiems ir E. Masiulis
Nes teikia man jegų  Redbulis.
Duokit kirvį pagaląstą,
Iškastruosiu pydarastą.
Būkim žiaurus bet teisingi,
Gėjai mums nereikalingi!
    Ačiū autoriui!!!

Ignas       2017-06-17 10:13

Teigiau ir teigsiu, kad liberalioji demokratija yra kelias į savanorišką valstybės ir dorovės susinaikinimą. Liberaliąją demokratiją galima palyginti su vaikišku popieriniu laiveliu sraunioje upėje, plaukiančiu ten, kur srovė jį neša. Šiuo atveju, laivelis - tai (liberalioji) visuomenė, upės srovė - tai gyvenimo malonumai ir jų vaikymasis.
Beje, šis triuškinantis vienalyčių partnerystės projekto atmetimas yra tik laikina pergalė ir nenumaldomai artėja laikas, kai Seime bus balsuojama visai kitaip.

perspektyva       2017-06-16 19:16

Seimūnams (išskyrus, keletą patriotų) svarbu tik viena: susikrauti kuo didesnius turtus, užsibūnant kuo ilgiau Seime. Kas kas, bet seimūnai, nors būdami doroviškai neprotingi, tačiau būdami gudrūs ir apsukrūs žmonės, puikiai supranta, kad palaipsniui smunka visuomenės dorovė, todėl ir Seimo balsuotojų už ištvirkavimo įteisinimą didėja ir didės, nes labai maloni toji seimūno kėdė...

Vienareikšmiška išvada       2017-06-16 17:51

“Projektas atmestas neilgai trukus po to, kai Seimas po pateikimo pritarė susitarimo dėl bendro gyvenimo įteisinimui. Susitarimu dėl bendro gyvenimo siekiama sureguliuoti visų kartu gyvenančių asmenų teisinius santykius, dėl kurių kyla praktinės problemos.”
Kas tas “bendras gyvenimas”? Jeigu tai reiškia bendrą lovą, tai tokiu atveju “bendras gyvenimas” tokia pati seks-partnerystė tik kad be vaikų. Išvada: valstybė, įteisindama tokį “bendrą gyvenimą”, skatina ištvirkavimą.

Nusikupijuosiu šitas svoločių pavardes ir       2017-06-16 17:34

visur komentaruose rašysiu kaip je norėjo įteisinti pidarus.

Nepasirašysiu       2017-06-16 15:58

Gailius neteko galimybės nutiesti oficialiai homoseksualią “Gailių klaną” atšaką.

Ačiū Dievui.       2017-06-16 14:04

Bet Gailius ir Maldeikienė... viskas, daugiau jokio pasitikėjimo.

Fokuspokus       2017-06-16 12:37

Aciu uz pavardes. Tautai reikia zinoti marksistines kulturos propaguotojus.

Apuokiukas       2017-06-16 9:48

Per ,,Panoramą” rodė reportažą, kaip dėl šio balsavimo rezultatų nepatenkintos buvo dvi kartu gyvenančios Šimkės. Nuo šiol apie moterų pavardes manysiu taip: jeigu Šimkienė - tai ji gyvena ( arba gyveno ), aišku, kartu su Šimkumi, jeigu Šimkė - tai ji ko gero gyvena kartu su kita Šimke.

retorika       2017-06-16 6:59

Kas dar myli Landzbergių giminę ir mano, kad jie iškovojo Lietuvos nepriklausomybę ir senelis yra (ar buvo) didysis kovotojas ir visiems savaime suprantamų vertybių sergėtojas, spauskite nykštį žemyn. Kas taip nemano (pritaria komentarui) - nykštį į viršų. Taip pat laukiu komentaro maždaug tokio: “na va, ir vėl išlindo trolis, kremlinis ar dar koks nors”.

Agnė       2017-06-16 5:57

Niekur neviešino, aišku. Reikia labai įsiminti balsuotojus už ateičiai.

Visiškas Lietuvos sąrašo bankrotas       2017-06-15 23:57

Maldeikienė balsavo už
Puteikis, kaip visada, nusiplovė

padugnių sąrašas       2017-06-15 22:59

Na va, kaip gražiai visi 29 atmatos išsirikiavo. Visi išdavikėliai, vagys ir neliustruotos kiaulės kaip ant delno. Atminkit tas parazitų pavardes.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.