Dienos aktualija, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Emigracija, imigracija, demografija

Seimas priėmė rezoliuciją dėl hibridinės agresijos atrėmimo

Tiesos.lt redakcija   2021 m. liepos 13 d. 17:02

27     

    

Seimas priėmė rezoliuciją dėl hibridinės agresijos atrėmimo

Liepos 13 dieną į neeilinę Seimo sesiją susirinkę parlamentarai priėmė rezoliuciją  „Dėl hibridinės agresijos atrėmimo“ (projektas Nr. XIVP-723(2), kurioje ne tik konstatuojama, kad nedraugiškos Lietuvai valstybės vykdo hibridinę agresiją prieš Lietuvos Respubliką, bet ir įvertinama grėsmė, kylanti mūsų šaliai, išorinei Europos Sąjungos ir NATO sienai.

„Tai nėra įprastinė nelegali migracija, tai yra valstybės autoritarinio režimo organizuojami migracijos srautai. Tai situaciją daro kitokią, nei yra įprasta matyti Europoje [...]. Ir tai yra naujas fenomenas ir tą mes aiškiai akcentuojame rezoliucijoje“, – pristatydamas projektą sakė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

Priimta rezoliucija Seimas nutarė siūlyti Vyriausybei imtis visų priemonių hibridinės agresijos grėsmei suvaldyti ir užkardyti. Hibridinės agresijos atrėmimo metu pasitelkti Lietuvos kariuomenę, kuri teiktų paramą valstybės sienos apsaugai pasienio ruože tarp Lietuvos Respublikos ir Baltarusijos Respublikos; užtikrinti, kad nelegalios migracijos srautų organizatoriai būtų patraukti atsakomybėn, jiems būtų pritaikytos nacionalinės ir Europos Sąjungos sankcijos, baudžiamasis persekiojimas, prireikus – inicijuoti tarptautinį nelegalios migracijos organizavimo ir skatinimo tyrimą; visu valstybinės sienos su Baltarusijos Respublika perimetru per kaip įmanoma trumpesnį laiką pastatyti fizinį gynybinį barjerą.

„Fizinis gynybinis barjeras, taip tai nėra panacėja, bet tai yra labai svarbus elementas, veikdami sistemoje kartu su galimybe apriboti nelegalių migrantų judėjimų laisvę, kai mes turime mechanizmus, kaip grąžinti žmones namo, kuomet pasibaigia procedūros ir jie nėra pripažįstami politiniais pabėgėliais. Fizinis barjeras yra ypatingos svarbos. Ir čia labai aiški žinia, kurią pasirinko Lietuva. Mes neleidžiame sukurti dar vieno tranzito kelio į Europą“, – pabrėžė L. Kasčiūnas.

Vyriausybei taip pat siūloma siekti, kad nelegaliems migrantams, neturintiems asmens tapatybę įrodančių dokumentų, galėtų būti taikomos visos sulaikymo, apsaugos ir apgyvendinimo sąlygos, būtinos kylančioms grėsmėms Lietuvos Respublikos konstitucinei santvarkai ir visuomenės rimčiai pašalinti. Kartu pripažįstant migrantų problemos socialinį ir humanitarinį pobūdį, vykdant dėl nelegalios tarptautinės migracijos valstybėje susidariusios ekstremaliosios situacijos valdymą, užtikrinti migrantų ir pabėgėlių žmogaus teisių, įtvirtintų tarptautinėje ir Lietuvos teisėje, įgyvendinimą.

Taip pat siūloma inicijuoti informacinę kampaniją nelegalios migracijos kilmės šalyse, siekiant atgrasyti potencialius migrantus, ir siekti, kad visi mūsų valstybės sieną nelegaliai kertantys užsieniečiai iš trečiųjų šalių, neturintys teisinio pagrindo prašyti pabėgėlio statuso, būtų grąžinti į jų kilmės šalis.

Jei hibridinė agresija tęsis ir intensyvės, įvertinus jos pavojingumo laipsnį, Vyriausybei siūloma pradėti konsultacijas su NATO valstybėmis-narėmis, kreiptis į Europos Sąjungos valstybes nares, Europos Komisiją ir kitas institucijas, kviečiant parodyti solidarumą ir suteikti Lietuvai reikalingą paramą atremiant hibridinę agresiją.

Šaltinis: lrs.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Raigerdas>Džeikui        2021-07-15 10:51

Džeikai, kas su tavim atsitiko? Padauginai tiek, kad atmintį praradai? Kur tu matei pas ministrę pirmininkę Ingridą Šimonytę kiaušius? {asižiūrėk, ką tu rašinėji:“Ne rezoliucijas reikia rasineti, o traukt ministra pirmininka uz kiausu , skirt is valstybes rezervo pinigu…”

stasys       2021-07-15 7:49

Kovojame tam kad isgyventume . Ar jau greitai trauksime virtuvinius peilius ir ginkluosimes ? Klausimas aišku retorinis ... Šiandieną mes pirmuose pasaulio puslapiuose , bet juk kada nors vertins mus kaip mums pavyko susitvarkyti su grėsmėmis šaliai ? Iš to kokios vienybės Seimas ir jo santykiai su Prezidentūra didelio optimizmo man nekelia .Optimizmas ši karta koncervatorius šiaurę pavedė .. nors dar ne vakaras kaip ir ankstoka dar šaukštais barskinti .

:-)       2021-07-14 16:22

p.s. kiek pamenu Vengrija susitvarkė nesukeldama grėsmės savo narystei NATO.

:-)       2021-07-14 16:20

Džeikai tai gal galėtum detaliau į kokią sąjungą įstojo seimagyviai, įsipareigojimai kuriai tolygūs NATO įsipareigojimams? Čia apie Marrakecho paktą kalbi?
O šiaip tai manau reiktų iš seimo ir vyriaUSYBĖs PAREIKALAUTI kad jie išdėstytų kokie įsipareigojimai juos saisto efektyviai spręsti atbėgėlių problemos sprendimą ir paaiškinti kodėl tie įsipareigojimai buvo ratifikuoti arba kodėl jie neveikia taip kaip žadėta (dar nepamiršom kiek daug gerų dalykų pavilionis su komsomolcu pripasakojo apie migracijos paktą)

ah1       2021-07-14 16:18

iš kur kojos dygsta?
REZOLIUCIJA

DĖL JUNGTINIŲ TAUTŲ VISUOTINIO SUSITARIMO DĖL SAUGIOS, TVARKINGOS IR REGULIARIOS MIGRACIJOS
2018 m. gruodžio 4 d. Nr. XIII-1695
Vilnius

Hmm..        2021-07-14 15:44

Dzeikai,
Lenkijos lokacija geresne,
pinigu turi daugiau,
mazasni sovietini spaudima patyre…
Nors ju liberalai su Sikorskiu lankstosi irgi i abi pusias… jei ne i tris…

Dzeikas       2021-07-14 15:19

Elfei:
Del NATO? O niekad nesusimastei KODEL amerikieciai kuria bazes Lenkijoje, bet ne Lietuvoje?
Sakykime del tanku Abrams galima gincytis, tai sunkios masinos ir skirtos ginybos pralauzimui. Netiketai uzpulti jie mazai ka gali padaryt ypac be pestininku priedangos.Todel amerikieciai juos pastate Alensteine, Rusijos pasoneje.
Taciau kodel savo oro pajegu amerikieciai neskuba dislokuoti Zokniuose nors ten esant simtui naikintuvu rusai nedristu uzpuolimo atveju skraidyti virs Lietuvos kas jiems labai apsunkintu Lietuvos uzemima?
Todel, kad NEPASITIKI. Rusai oro desantu gali ta baze Zokniuose uzimt ir lektuvus aerodrome sudeginti, o ar lietuviai kausis su desantininkais ...? Tokiai atvejais, naujausioji Lietuvos istorija liudyja, LK suglaudzia ausis ir lukuriuoja kas cia virsu paims.
——————-
O si Seimo rezoliucija patvirtina ,kad is savo emploi istorijoje Lietuva nesiruosia keisti. Kalbejimas apie nieka , stora uzuomina ES “duokite pinigu, kitaip praleisime atbegelius pas jus”(labai abejoju, lenkai operatyviai blokuos siena su Lietuva ir lieps savo kaka pasirupint patiems). Tvora pastatys? Labai australams ar amerikieciams padeda vandenynas pilnas rykliu? Plaukia ant plaustu ir lentu kaip skeriai.
Ne rezoliucijas reikia rasineti, o traukt ministra pirmininka uz kiausu , skirt is valstybes rezervo pinigu ir imtis to, ka isipareigojai: pabegelius priimt, o migrantus ieskancius saldaus gyvenymo Vakaruose siust ten is kur atvyko. Pati procedura migrantu rusiavimo sudetinga, brangi, reikalaujanti kvalifikuotu darbuotuoju. Lietuvos valstybes aparatas suformuotas dedziu-svogeriu-pusbroliu principu elementariai tokiu zmoniu neturi.Teko su dundukais susidurt nezinanciu net kad pareigunas marskinius turi kasdien keisti net jeigu fizinio darbo nedirba .Etaloniniai “snargliu kramtytojai” kaip issireiske Putinas.
Na tai belieka zvygaut, kad ES duotu papildomai pinigu ir rezoliucijas rasyt, kad Lietuva neskraidymo zona ir arabu pabegeliams draudziama cia vaikscioti.

to nesuprantu       2021-07-14 14:43

tikrai manai, kad i musu sali is Irako plaukia gydytojai su inzinieriais?.. smile

elfe Dzeikas'ui       2021-07-14 14:35

ir is kur toks desperatiskas sarkazmas?..
gal del paties Nato reiktu neriaut?
juk neiskios paties Bideno pozicijos kai nueme Trumpo uzdetas sankcijas nuo Gasprom vamzdzio Nord stream2.
o Bidena remia Soros su savo draugu, kuri paskyre Open society foundation prezidentu - Mark Malloch-Brown. Kuris ir Rotschildu, biciuliaujanciu su rusu chazariskais oligarchais,  draugas. Ju planus gerokai aplamde Trumpas, tad jiedu baisiai skuba…

Cha       2021-07-14 14:16

O kada     2021-07-13 18:21
seimas priims rezoliuciją apie savo neįgalumą?
**********************

Ne, tokios rezoliucijos Seimas tikrai nepriims, nes tapti įgaliais neleidžia iki šiol
išleisti įstatymai. 

elfe        2021-07-14 14:09

viskas gerai su sia rezoliucija.
na, uzjauciu tuos, kurie tikejosi “maidaniskos” revoliucijos,  pasinaudojant sia migracijos krize.smile 
modernus karai jau ne del teritoriju kyla.
jie kyla uz “teises”.
“teises” jau tapo moderniuoju ginklu.
pasiunti karavana “pazeidziamiausiu” ir imi kovot uz ju teises.

kas siandien vykdo prekyba zmonemis, narkotikais, prostitucijos bizniu, ta pati paderme uzsieme ir “vergu prekyba” 17-18 amziais. Tad Kremliaus remiama ANTIFA su ADL ir “filantropais” tenekaltina Amerikos su Anglija vergu prekyba, o verciau patyrineja, kas siandien tuo uzsiima.

dar pries 1915 m. migracijos krize Soros gyres investaves 500 mil i migracijos bizni… kartu pranasaudamas ES armagedona, dolerio iki nulio smukima ir kt. . Armagedons neivyko, bet Brexit’ laimejo. Kalta liko Merkel.

isvada: musiskiams sorosistams butu sunkoka eit pries Soros politika. Taciau padejo pats Lukosenka.
Tad buvo nutarta suverst kalte Lukosenkai su Putinu, ju hibridiniam karui. Kas gal ir nera visai klaida, nors Lukosenka savo liaudi igasdino teraktu gresme..  Na, o antinacionalists “filantrops” jau irode, kad ne JAV nacionaliniams interesams tarnauja.. ir ne ES.. Tad kam?..
jei klystu, pataisykit.

Nesuprantu       2021-07-14 9:55

Tai jau nebereikia gydytojų ir inžinierių?

Dzeikas       2021-07-14 9:50

Dzeikui7:53jui:
Jeigu isipareigojimus taip lengva atsaukt nes ju vykdymas nepatogus, tai ir sakykim NATO galetu atsaukt isipareigojimus ginti Lietuva.Juk kariniu taktiniu ir ekonominiu poziuriu Lietuva grynas “nasharnykas”, jos ekonomika reikia subsidijuoti , jos GP menkos ir saves apgint negali, teritorija tokia, kad NATO valstybiu kariniai daliniai dislokuoti cia bus labai greit apsupti Rusijos kariuomenes ir prazus arba pateks jos nelaisven. Atkovoti ja tektu mobilizuot didziules pajegas.
Ar nepatogiau priduoti Lietuva Rusijai(tegul tamposi kaip su karsta bulve), uzsidengt Baltijos jura ir ramiai sau stebeti sh kunkuliavima uz gelezines uzdangos? Jeigu Lietuva sian sako viena, rytoj - kita, tai nakui tas vejo pamusalas reikalingas?
O sutaupytas lesas geriau skirt sutvirtinti Lenkija (sitie kailio nevartys ka ne karta irode), Suomija, Arkties laivyna ir Svedija.

> Dzeikui 7:53       2021-07-14 9:18

Nesaugoti teritorijos vientisumo ir sienų neliečiamybės Lietuva, berods, dar niekam neįsipareigojo. O jeigu koks nors įsipareigojimas trukdo tą daryti, tai tokį įsipareigojimą reikia atšaukti skubos tvarka.

Rokas       2021-07-14 9:12

Kol nebus baudžiami nelegalūs sienos pažeidėjai, tol kova prieš nelegalią migraciją bus tik imituojama.

Saulėtas rytas       2021-07-14 8:56

Liūdnai juokinga rezoliucija, besiremianti valstybės neįgalumą sukuriančiomis Briuselio direktyvomis. Su nelegaliais sienos pažeidėjais turi būti kovojama tik kaip su nusikaltėliais prieš valstybę, nes prieglobsčio prašymams pareikšti yra valstybės nustatyta tvarka, nelegaliai nepažeidžiant valstybinės sienos.

Dzeikas       2021-07-14 7:53

pavyzdziui:
Iseina. Jeigu Lietuvos valstybe padetu skersa ant savo isipareigojimu.

o pavyzdžiui       2021-07-14 7:42

tiesiog fiziškai neileisti nei vieno atbėgėlio išrikiavus palei siena kariuomenę ,taip neišeina?

Kis       2021-07-14 7:34

neturiu laiko,bet mano galva opozicijai reiketu pasisalinti,sitaip atsiriboti nuo nusikalstamos veiklos.Kas ta kose uzvire ir toliau makaluojasi su beprociu anuku ir Povilioniu,tegu ja ir srebia.Prie ko cia seimas?Teiskite nusikaltelius kuriu elgesys nera veiksnus.Paziurekite i europa,bent pameginkite pamegdzioti.Ka jus darote berazumiai,anukas su seneliu sumaste paaukleti pasauli?Kur protas,net pozymiu nera.Jis nuleks i Iraka ir duos komanda sustabdyti migracija,na kur cia protas?

Juozas       2021-07-14 6:47

Nerimta

Lietuvoje nedirbtų gal net 100% arabų,       2021-07-14 0:53

kadangi Švedijoje nedirba, bet parazituoja iš pašalpų net 85% arabų!
Mums patiems ir be arabų didelių problemų per akis.

o kur didelis susirūpinimas?       2021-07-13 21:51

piliečiai kur kas konstruktyvesni : lauk iš postų susimovusius politikus įskaitant ir prezidentą bei URM-O anūkėlį. O su įtūžusiu batka kariauti deklaracijomis ....na juk tai vaikų darželinukų lygmuo. Bent jau “didelį susirūpinimą ...”.

Dzeikas       2021-07-13 21:14

Seimas turejo ne rezoliucijas priimineti, a pakviesti ministra pirmininka su ataskaita kas daroma ir kas planuojama daryti kad susitvarkyti su atbegeliu krize.Ir jeigu negali susitvarkyti, tai kokiu istatymu reikia/truksta, kad sutramdyti krize.
Siaip tautiskas Seimas man panasus i sajudiniu suvaziavima 1988m, kurio pautu skambinimo apoteoze buvo rezisieraus Padegimo draudimas sovietu lektuvams skraidyti virs jo teatro.
Klounu susirinkimas neturintys apie ka kalbeti.

:-)       2021-07-13 19:20

tautai per karšta reikalauti sienų saugojimo. palaukime kol atvės= štai tada kaip imsis… smile

Dėmesio       2021-07-13 18:52

Prasidėjo pseudopatriotų trydalionė.
Prie Seimo savo šiknų neatvilko, o dabar turškiasi…

Ple ple ple       2021-07-13 18:29

Inicijuoti, siekti, pradėti, užtikrinti, kreiptis… Dar nusikaltėliams sienos pažeidėjams kojas nuplauti, vandenį išgerti ir į užpakalį pabučiuoti. Po galais, negi sienas saugoti reikės žmonėms su šakėmis?

O kada       2021-07-13 18:21

seimas priims rezoliuciją apie savo neįgalumą?


Rekomenduojame

Viktoras Jašinskas. Juodasis pirmadienis

Kun. Robertas Grigas primena: ne tvoros ir ne tanketės apsaugo parlamentus…

Nida Vasiliauskaitė ir jos „Lapių medžioklės“. Išvarymo instrukcijos: sugauti, išvyti, dezinfekuoti

Ramūnas Aušrotas. Apie sprendimų „greitumą“

Geroji Naujiena: Sekime Jėzų ir nebūsime sugėdyti

„Teisingumo registras“: ar esate pasiruošę gyventi be pilietinių teisių?

„Neredaguota“ pokalbis su Aurelijumi Veryga apie pandemija ir politiką

Lietuvos šeimų sąjūdžio tarptautinė konferencija po mitingo: „Valstybių ateitis diktatūros šešėlyje“ (vaizdo įrašas)

Algimantas Rusteika. Kas bandė organizuoti riaušes?

Liudviko Jakimavičiaus pastebėjimas: ant ko tada visas bėdas vers?

Rugsėjo 10 d. mitingo Katedros aikštėje rezoliucija

Mero rinkimai Trakuose. Ramūno Aušroto programa: kaip išspręsti įsisenėjusias Trakų komunalinio ūkio problemas?

Nidos Vasiliauskaitės kalba rugsėjo 10 dienos mitinge Katedros aikštėje (vaizdo įrašas): „Mes nesiderame!“

Rugsėjo 10 dienos mitingo Katedros aikštėje vaizdo įrašas

Vasariški pokalbiai su Dovilu Petkumi. Arkivyskupas ir nuncijus Ukrainai Visvaldas Kulbokas: Šv. Sostas gali būti tarpininku siekiant taikos

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Globalistinė Lietuvos užsienio politika

Vygantas Malinauskas. Kodėl Lietuvai taip nesiseka suvaldyti pandemijos? Palyginimas su kaimynais ir ... Indija

Nida Vasiliauskaitė. Nebijokime. Tai jie tegu bijo

William H. McRaven kalba Techaso universiteto studentams: kaip įveikti pasaulį

Iš propagandos frontų. Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė – net jei sau prieštarauja, vis tiek teisūs, arba Liežuvis – pikčiausias jų priešas

„Neredaguota“ pokalbis su advokatu prof. dr. Ignu Vėgėle. Valstybė ir teisė

Nidos Vasiliauskaitės replika apie netrukus įsigaliosiančius draudimus

Linas V. Medelis. Uždrausti valdantiesiems giedoti himną – Tautišką giesmę

Pandemiją galima valdyti ir kitaip: pranešimų ištraukos ir reportažai iš STI konferencijos „Demokratija karantine. Susikalbėjimo galimybės“

Šiandien legendinio partizano J. Lukšos-Daumanto atminimą istorikai įprasmins tarptautine konferencija apie ginkluotą antisovietinį pasipriešinimą

Justas Sakavičius. Dėl ko verta sunerimti VISIEMS

Vesti visuomenę prie Jėzaus: kun. N. Pipiro mintys ir bendražygio dr. D. Stakišaičio prisiminimai minint s. Ados-Benvenutos Urbonaitės šimtmetį

Advokatai J. Sakavičius ir A. Mozeris: nei tarnautojai, nei mokyklų administracijos neturi teisės skatinti mokinius skiepytis be tėvų žinios

Prof. Alvydas Jokubaitis: jei katalikai reikalautų to paties kaip homoseksualai, kiltų skandalas

LRT: Lietuva kalba. Ką daryti su tūkstančiais Lietuvoje esančių migrantų – integruoti ar išsiųsti? V. Sinicos atsakymas, kurio jis nespėjo pagarsinti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.