Šeimos politika, Teisėkūros iniciatyvos

Seimas po pateikimo pritarė susitarimui dėl bendro gyvenimo

Tiesos.lt siūlo   2017 m. birželio 1 d. 0:24

31     

    

Seimas po pateikimo pritarė susitarimui dėl bendro gyvenimo

laisvavisuomene.lt

Gegužės 30-ąją Seimas po pateikimo pritarė susitarimo dėl bendro gyvenimo (toliau – Susitarimas) įteisinimui Civiliniame kodekse.

Už pataisas balsavo 45 parlamentarai, prieš – 6, susilaikė – 17. Daugiau nei pusė Seimo narių posėdyje nedalyvavo. Balsavimo rezultatai ir parlamentarų dalyvavimas prieinami Seimo internetinėje svetainėje.

Po svarstymo komitetuose prie įstatymo projektų Seimas planuoja grįžti rudens sesijoje. Tam, kad pataisos būtų priimtos, Seimas taip pat turėtų joms pritarti svarstymo ir priėmimo stadijose.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis siūlė dėl projektų prašyti Vyriausybės išvados, tačiau Seimas tam nepritarė.

Susitarimu dėl bendro gyvenimo siekiama sureguliuoti visų kartu gyvenančių asmenų teisinius santykius, dėl kurių kyla praktinės problemos. Tačiau pagal Susitarimą kartu gyvenantys asmenys, kurie nedeklaruoja siekio sukurti šeimos santykių (nesituokia) ir neturi bendrų vaikų, nebūtų laikomi šeima. Taigi šis Susitarimas apsaugotų prigimtinę šeimą, nes neprilygintų kitų bendro gyvenimo formų išskirtinei susituokusių vyro ir moters bei jų vaikų sąjungai.

Laisvos visuomenės instituto direktorė Kristina Zamarytė-Sakaviečienė teigia, kad susitarimas dėl bendro gyvenimo esmingai skiriasi nuo partnerystės instituto. „Susitarimas dėl bendro gyvenimo spręstų kartu gyvenančių asmenų praktines problemas, pavyzdžiui, paveldėjimo, informacijos ligos atveju, turto dalybų asmenims skiriantis, tačiau nekurtų šeimos santykių. Šeimos santykių sukūrimas yra esminis skirtumas tarp susitarimo dėl bendro gyvenimo ir liberalų siūlomos partnerystės. Liberalų pataisos įteisintų tiek skirtingų, tiek vienos lyties porų partnerystę. Partnerių santykiai būtų prilyginti santuokai, kadangi partnerystė sukurtų šeimos santykius. Tuomet valstybė negalėtų išskirtinai saugoti ir skatinti prigimtinės šeimos, kuri dėl galimybės gimdyti naujus visuomenės narius, užtikrinti tautos gyvybingumą, tęstinumą yra pagrįstai laikoma visuomenės ir valstybės pamatu. Susitarimas dėl bendro gyvenimo šiuo požiūriu apsaugo prigimtinę šeimą“, – skirtumus vardina teisininkė K. Zamarytė-Sakavičienė.

Pagal projektą, susitarimo dėl bendro gyvenimo šalimis gali būti veiksnūs pilnamečiai asmenys. Daugiau reikalavimų sutarties šalims projektas nenumato, todėl juo pasinaudoti galėtų visi asmenys, kurie gyvena kartu, bet nenori ar negali sukurti šeimos (skirtingų ar tos pačios lyties asmenys, giminaičiai ir kt.).

Taip pat gegužės 30 d.  buvo užregistruotas ir liberalų partnerystės projektas, kurį iniciatoriai šiek tiek pakeitė nuo to, kurį pristatė praėjusią savaitę – atsisakė garsiai kritikuoto vienerių metų termino, po kurio kartu gyvenanti pora be jokios valios išraiškos taptų šeima. K. Zamarytė-Sakavičienė aiškina: „Metų terminas pažeistų asmenų laisvo apsisprendimo principą, nes įteisintų „prievartinę“ šeimos formą tiems, kurie jos nenori kurti. Registruotame partnerystės projekte liko tik notarinė registracija, tačiau dabar liberalų projektas susiduria su kita problema – jis iš esmės tapo pritaikytas tos pačios lyties poroms, nes sugyventiniai, kurie anksčiau nenorėjo sudaryti santuokos, dėl savo šeiminių santykių įteisinimo neis ir pas notarą. Taigi pastarųjų praktinės problemos vis tiek nebus sprendžiamos“. Kol kas šis projektas Seime nėra svarstytas.

laisvavisuomene.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

VaidasVDS       2017-06-5 8:49

Letai,
tu man galėtum išvardyti fundamentalistinius postulatus, kuriuos sutraukė žmonės ir į NT. Jei tu juos išvardintum, aš galėčiau nurodyti, kas, kaip ir kur suklydo.
Na o iš NT galiu pateikti tai:
Mt 23
13 „Vargas jums, veidmainiai Rašto aiškintojai ir fariziejai! Jūs užrakinate žmonėms dangaus karalystę ir nei patys neinate, nei trokštančių į ją patekti neleidžiate.
27 Vargas jums, veidmainiai Rašto aiškintojai ir fariziejai! Jūs panašūs į pabaltintus antkapius, kurie iš paviršiaus gražiai atrodo, o viduje pilni numirėlių kaulų ir visokių nešvarumų.[i4] 28 Taip ir jūs iš paviršiaus atrodote žmonėms teisūs, o viduje esate pilni veidmainystės ir nedorumo.
—-
Kitka, kas pateikta NT yra “padailinta bei patobulinta”. Štai pvz. ši vieta “23 Vargas jums, veidmainiai Rašto aiškintojai ir fariziejai! Jūs duodate dešimtinę nuo mėtų, krapų ir kmynų, o pamirštate, kas svarbiausia Įstatyme, – teisingumą, gailestingumą ir ištikimybę. Reikia tai daryti ir ano neapleisti!” iš tiesų buvo išdėstyta taip:
“Nemanykite, jog išmaldų davimas ir dešimtinės sumokėjimas jus apvalys nuo neteisumo ir leis jums kaip švariam stovėti visų žmonių Teisėjo akivaizdoje. Vargas jums tiems fariziejams, kurie atkakliai siekėte atstumti gyvenimo šviesą! Mokėdami dešimtinę esate skrupulingi ir teikdami išmaldą esate pretenzingi, bet jūs sąmoningai su panieka atmetate Dievo apsilankymą ir atstumiate jo meilės atskleidimą. Nors tai yra visiškai gerai, kada jūs skiriate dėmesį šitoms antraeilėms pareigoms, bet jums nereikėjo palikti neįvykdytų šitų svaresnių reikalavimų. Vargas visiems tiems, kurie nusisuka nuo teisingumo, paniekina gailestingumą, ir atstumia tiesą! Vargas visiems tiems, kurie niekina Tėvo apreiškimą ir tuo pačiu metu ieško pagrindinių vietų sinagogoje ir trokšta pataikūniškų pasveikinimų prekyvietėse!”. Na ir taip toliau…

Vaidui dėl fundamentalizmo       2017-06-4 17:36

Jei esi toks protingas, paaiškink konkrečiai, kokius “fundamentalizmo” požymius “užpuldavo” JHS? Aš pvz. galėčiau Tau išvardyti, kokius kertinius fundamentalistinius postulatus būtent JHS ir skelbė, pagaliau įrodęs juos Savo pavyzdžiu.

Dzeikas       2017-06-3 14:16

Pastaba: Jeigu man pripaisomi zodziai,mintys, idejos kuriu as nesakiau, tai komentaru teiraukites pas tuos, kurie pripaiso. As nesiteisinu ir nesiaiskinu del to, kokia prasme kiti ideda i mano issakytas mintys.

Esminis skirtumas?       2017-06-3 13:16

“Laisvos visuomenės instituto direktorė Kristina Zamarytė-Sakaviečienė teigia, kad susitarimas dėl bendro gyvenimo esmingai skiriasi nuo partnerystės instituto. „Susitarimas dėl bendro gyvenimo spręstų kartu gyvenančių asmenų praktines problemas, pavyzdžiui, paveldėjimo, informacijos ligos atveju, turto dalybų asmenims skiriantis, tačiau NEKURTŲ ŠEIMOS SANTYKIŲ. Šeimos santykių sukūrimas yra esminis skirtumas tarp susitarimo dėl bendro gyvenimo ir liberalų siūlomos partnerystės.”
Nesusituokusių asmenų bendro gyvenimo esmė - lytiniai santykiai (taigi, tuo pačiu ir šeiminiai santykiai), visiškai nepriklausomai nuo to, kaip valdžios atitinkamos įstaigos visa tai traktuoja ar traktuotų, o traktuoti, kad tarp tokių asmenų nėra “šeiminių santykių” yra nesamonė. Todėl bet kokia valdžios parama asmenims, sudariusiems “bendro gyvenimo sutartį”, būtų tuo pačiu paskata sudarinėti tokias sutartis dar nesudarusiems tokių sutarčių, o tuo pačiu reikštų ir prigimtinės šeimos silpninimą.

VaidasVDS       2017-06-3 10:12

Dzeikas iš tiesų stebina, kaip visų galų specialistas.
Apie viską žino.
Tai jis liberalas, tai jis Biblijos žinovas, tai dar koks nors geras ko nors žinovas.
Na tą savo istoriją apie “panelę” jau esi pasakojęs.
Tavo komentaras 2017-06-1 15:55 gal ir būtų neblogas, bet prieš rašydamas komentarą, geriau jau pasigilintum, ką siūlai.
Štai iš Biblijos:
Kun 20,13
13 Jei vyras sugultų su vyru kaip su moterimi, abu bjauriai nusikalstų ir abu turi mirti.
1 Kor 6,9
9 Ar nežinote, kad neteisieji nepaveldės Dievo karalystės? Neapsigaukite! Nei ištvirkėliai, nei stabmeldžiai, nei svetimautojai, nei homoseksualistai.
—-
Jei esi pastabus, tai nerasi, kad Jėzus būtų ką nors kalbėjęs apie taip pavadintus sodomitus. Bet Jėzus tikrai yra sakęs:
“pats Tėvas nurodė, jog būtų sukurtos vyriškoji giminė ir moteriškoji giminė, ir būtent dieviškoji valia yra tokia, jog vyrai ir moterys savo aukščiausią tarnystę ir iš to kylantį džiaugsmą turėtų atrasti sukurdami šeimas tam, jog priimtų ir mokytų vaikus, kuriuos kurdami šitie tėvai tampa bendrais partneriais su dangaus ir žemės Sutvėrėjais. Ir dėl šitos priežasties vyras palieka savo tėvą, ir iš tikrųjų lieka artimas su savo žmona, ir jie abu tikrai tampa kaip vienas.” Biblijoje tai aprašyta taip: “Mt 19, 4,5 Jis atsakė: “Argi neskaitėte, jog Kūrėjas iš pradžių ‘sukūrė juos, vyrą ir moterį’, ir pasakė: ‘Todėl žmogus paliks tėvą ir motiną ir susijungs su savo žmona, ir du taps vienu kūnu’.
——
Ir kaip tu atrodysi prieš pasaulietinę instituciją, siūlydamas vadovautis Biblija? Siūlysi mirties bausmę homoseksualistams? Gal dar priminsi, kad mušti rykšte vaikus yra gerai? Pasakysi, kad jie nepaveldės Dangaus karalystės? Jie juk patys tą turėtų žinoti, jei tikėtų Biblija.
Daugiausiai ką galima pasiūlyti sutrikimą turintiems žmonėms, tai ne grasinimas mirtimi ar gąsdinimas bedievyste, bet Jėzaus pasakymas, kad su Dievu įmanoma viskas, tame tarpe ir išgijimas iš sutrikimo, kuris nėra homoseksualaus žmogaus kaltė. Tikriausiai dėl to kalti arba ištvirkę gimdytojai, arba genai (yra įvairių teorijų), arba kvaila propaganda.
Jei visuomenė yra tikinti, ji neprileis tikros šeimos ardymo. Bet jei ji yra pasaulietinė (supasaulietinta) ir iš esmės bedieviška, tai ji tikros šeimos ardymo pasekmes pajus tik vėliau…

Dzeikas       2017-06-3 7:07

Galiunai gali pastatyt, gali nepastatyt.Svarbiausia, musu paties saugumui paklaustiems ivardyti tai shudu, o ne pyragu.
Dabar gi sutikome is mandagumo , taip, taip - pyragas.“Na tai vaisinkis, tu gi nenori izeisti seimininko atsisakydamas vaishiu?”
Apsimeteme , kad pilva skauda.Na gerai, laika pavilkinsim, bet paragaut , JEI TAI PYRAGAS,- teks.
PS. Keist plokstele, kai jau sutikome sh. vadint pyragu zymiai sunkiau negu nuo pradziu nesutikt.Bet geriau grizt prie tiesos, negu bandyt list gilyn i si velnio piltuva?
PSS.Pas mane buvo toks asmeninis potyris. Atvezu krovini ikazkoki muzieju.O ten priemejas su usais ir vizitine prie langelio (paryskinta riebiai) “PANELE Tokia tai”.Man liezuvis akmeniu gomuryj sustingo, neapsivercia nors tu ka si vaizda “panele” vadinti. O nepavidinsi, uz “diskriminacija” tasus mano bosa, o mane ismes is darbo, kas imigracijos pradzioj tikrai nesaldu.Bet apsisprendziau visdelto “paneles” termino nesakyti jokiu budu.Prieinu.“Panele” nusisypso iki ausu, apnuogindamas dantis. Pajutau homohoseksualia simpatija (sau). Tai, o gal tvirtas apsisprendimas nevadint zmogaus tuo, kuo jis neatrodo, mane ir isgelbejo is keblios padeties.“Panele” praleido pro ausis mano beasmeni kreipimasi(Labas) ir pasistrykciodamas padejo iskraut krovini. Kadangi ten is tikro sudetinga buvo, tai"panele” net uzmirso apie savo “teisiu” gynymo butinuma - i darba pasinere.Atsisveikindamas “panele” vel nusisypsojo dantimis is isiese ranka.Nesu zekisku tradiciju sekejas(homoseksualisto rankos spaudimo tabu), taciau nenoredamas provokuot “paneles”(kita ranka gali apkabint “draugiskai” per pecius, ypac jeigu sveikinimui duodama ranka lenkta per alkune) idejau jam rankon vaztarazcio kopija ir pamojaves ranka sedau sunkvezimin.

Al.       2017-06-2 23:46

Jei šešėliniai galiūnai nusprendžia pastatyti kokį šūdą gražiausioj senamiesčio vietoj, tai ekspertai visiems įrodo, kad čia pyragas. Ir būtent tokie ekspertai užėmė svarbius postus daugelyje sričių. Priešas seniai priėmė sprendimą, tiesiog vykdo jį jam tinkamu tempu.

Dzeikas       2017-06-2 22:31

Marginalas tik patvirtino, ivardijo p a g r i n d a i ka turime remtis kovoje su netiesa.Lietuvos tragedija, kad netiesa ji bando apgauti, o ne kovoti su ja TIESOS pamatu.
Tai Lietuva jau pralose, kaip prieme netiesos zaidimo taisykles. Lietuva instituciniu lygiu prieme sodomijos normos teigini.Paaiskinu: instituciniu! T.y. Jonas , Petras ir kiti vardai sutinka, kad tai patalogija. taciau juk neprotestuoja ir paklusta Lietuvos mediku susivienijimo (institucijos) teiginiui apie sodomijos norma. ES per PSO prastume tai Lietuvai - cia tas tiesos taskas - mes susitaikeme turedami paslepta minti ,kad Seimas nepraleis sodomitu seimos apibrezimo. o stai sitoje vietoje jus ” , “truputi”(ironija) , o rimtai , tai KAPITALIAI suklydot. Prisiklausete lietuviskos tautosakos apie 3-ia broli Jona kuris pati nelabaji apgauna. Nelabojo,sodomitu lobby asmenyje, jus , prieme nelabojo principus - neapgausite.
Ir tai kas dabar vyksta galima pavadinti Lietuvos sodomitiniu zaginimu.Tik sodomitai tai stengiasi pateikti kaip savanoriska sueiti, netgi kaip ir is meiles, jokiais budais ne uz pinigus.Todel jie, sodomitai gana kantrus, taciau jau rodo i laikrodi, mazdaug merguzele neuzsizaisk vaidindama aistringa romana, juk mes abu zinom kad pinigai jau sumoketi.

VaidasVDS       2017-06-2 21:19

Letai,
labai paprasta, pažiūri į wiki:
“Fundamentalizmas (lot. Fundamentum, „pagrindas“) – kokios nors tiesos supratimas griežtai paremtas jos fundamentinėmis idėjomis, ir bekompromisinis jų laikymasis bei taikymas. Pasireiškia religijoje, politikoje ir kitose srityse.”
Ir kalbėjau apie tavąjį fundamentalizmą, galima kitaip (sinonimiškai) išsireikšti farizijietiškumą, arba dogmatizmą.
Sveikinti 500 žmonių žudynes ir sužeidimus manau, kad jau yra visiškai nesveikas fundamentalizmas, besiribojantis su beprotybe. Nežinau, kokie mulkiai tau pliusus sudėjo.
Mano tikėjimas turi labai tvirtą pamatą, bet niekada nebūsiu savojo tikėjimo fundamentalistu. Negaliu visko žinoti apie Dievą ir galiu klysti savo samprotavimuose. Ir matau tiek savo klydimus, tiek ir kitų, kurie studijuoja Apreiškimą - Urantijos Knygą, dėl kai ko (ne dėl joje esančių tiesų, bet dėl jų suvokimo) tikrai galima diskutuoti, bet aišku ne su tavimi. Tau juk nereikia jokių kitokių žinių, tavo žinios jau baigtinės, tavo fundamentas užpildytas ir keistis negali.
Tikriausiai pamiršai, kaip Apreiškimas (tau jau citavau) mato tavąją problemą, tad priminsiu:
“Dažnai šita neprotinga ir nepanaši-į-Kristų neapykanta šiuolaikiniams žydams ir jų persekiojimas baigdavosi tuo, kad kentėdavo ir mirdavo kai kurie nekalti ir nenusidėję atskiri žydai, kurių tie patys protėviai, Jėzaus laikais, iš širdies priėmė jo evangeliją ir neužilgo bebaimiškai mirė už tą tiesą, kuria jie taip iš visos širdies tikėjo. Siaubo drebulys pereina per stebinčias dangiškąsias būtybes, kada jos mato, kaip tariami Jėzaus pasekėjai įsitraukia į Petro, Pilypo, Motiejaus, ir kitų Palestinos žydų, kurie taip šlovingai paaukojo savo gyvybes kaip dangaus karalystės pirmieji kankiniai, vėlesniųjų laikų palikuonių persekiojimus, užpuldinėjimus, ir net žudymus!
    Kaip žiauru ir neprotinga versti nekaltus vaikus kentėti už savo protėvių nuodėmes, klaidingus poelgius, apie kuriuos jie visiškai nieko nežino ir už kuriuos jokiu būdu jie negali būti atsakingi! Ir daryti tokius nedorus darbus vardu to, kuris savo mokinius mokė mylėti net ir savo priešus!”

Ironija       2017-06-2 20:26

Nėra jokia paslaptis, kad dviejų asmenų “bendro gyvenimo” esmė - bendra lova. Todėl, ar ne teisingiau būtų pavadinti ne “benro gyvenimo”, bet “bendros lovos” sutartimi?

Pikcui       2017-06-2 19:50

“Taigi, šis projektas tas praktines problemas išspręstu ir pašalintų “partnerystės” instituto poreikį - o tuo pačiu priverstų liberastus nusimesti kaukes”
Na ir kas, jeigu vietoje “partnerystės” instituto būtų įkurtas “bendro gyvenimo” institutas? Tai tik pavadinimų skirtumas, o esmė - ta pati. Kyla toks įspūdis, jog Seimo politikai eilinę padorią liaudį laiko buko mąstymo žmonėmis: atseit, valdžia pavadins sugyventinius asmenimis, sudarusiais “bendro gyvenimo” sutartį, o dorieji žmonės patikės, kad tai asmenys gyvenantys lyg kaip broliai vienuoliai, priėmę skaistybės ir neturto įžadus ir gyvena bendrai tik iš bendražmogiškos meilės vienas kitam… Bet juk iš tikrųjų tai žmonės, netikintys nei į Dievą, nei į velnią, bet pamilę ne kitą žmogų, o seksą ir medžiaginį gerbūvį!

respect       2017-06-2 18:31

“Fundamentalizmas nuo žodžio PAMATAS. Jei Paties pažiūros be pamato, ko tada galima tikėtis?”
Šachas ir matas.
Amen.

Marginalas Vaidui       2017-06-2 16:57

Ačiū, kad kaip visada, viską paaiškinai! Sakyk, iš kur pasigavai terminą “fundamentalizmas” ir kas Pačiam sakė, kad “fundamentalizmas” yra blogai (be Pranciškaus)? Gal Urantija ką nors rašo apie “fundamentalizmą”?
Mano galva, nėra fundamentalistas tas, kuris neturi jokių įsitikinimų, priverčiančių jį elgtis taip, bet ne kitaip, net ir sunkiausiomis aplinkybėmis, net ir prieštaraujant asmeniniam interesui. Tokiam viskas santykiška.
Fundamentalizmas nuo žodžio PAMATAS. Jei Paties pažiūros be pamato, ko tada galima tikėtis?
Įdomu, kada JHS “užsipuolė” fundamentalistus? Jei vadini savo padėtį saugojusius sadukėjus (o gal ir fariziejus, o tai plačiausuias spektras, kur būta daugiausia tradicijų saugotojų) “fundamentalistais”, tai tik rodo, jog nesupranti ką šneki, o visi oficialiai vartojami terminai Pačiam tėra tik dviejų žodėlių sinonimai “blogas” - “geras”, kaip ir turi būti orvelinėje naujakalbėje.
Savo “klaikiame komentare” pasakiau Tau tai, ko GARANTUOTAI nežinojai: per Kvieto karą Europa gal pirmąkart susidūrė su “fundamentalizmu” žmonių, kurie elgėsi lygiai taip, kaip šiandien salafitai. Tik anais laikais ideologijos nebuvo tokios mulkinančios, kad jas valdžia iš karto kaišiotų į pirmą vietą. Jos vangiai sekė įvykiams iš paskos, post factum. Štai kokiomis aplinkybėmis nuo II a. iki 325 m. susiformavo antižydiška konstantininė krikščionybė - nauja religija, Kristaus nekurta ir D-vo plane nenumatyta (tačiau, be abejo, D-vo leista individų išganymui iki pat mūsų laikų).
Nemoki diskutuoti iš esmės, bet kartoji tą patį per tą patį.

VaidasVDS       2017-06-2 8:07

Gana klaikus Leto komentaras.
Kaip visada daug manipuliacijų ir žongliravimo frazėmis iš Biblijos.
Baisiausia dalis - pritarimas bepročiams, nužudžiusiems 500 žmonių ir pabandymas tai įvilkti į Dievo valią. Visiškas absurdas.
Dievas yra “ryjanti ugnis” ne tiesiogine prasme ir ne dėl to, kad egzistuoja pragaras, bet dėl to, kad joks materialus žmogus negali prie Jo priartėti, būdamas materialus. Kada tai apreiškiama neišmanančiam žmogiškam protui, tada jis ir pareiškia, kad Dievas yra “ryjanti ugnis”, o žmogaus vaizduotė dar ir pragarų prisikuria, nors pragaras yra tik pasauliai, kuriuose yra įkalinti maišto prieš Jėzų ir Dievą dalyviai, dvasinio pasaulio įvairios asmenybės.
Dievas yra meilė visiems. Bet jis nėra gerasis dėdulė, atleidžiantis viską visiems. Jis gali atleisti bet kam tik tada, kada žmogus apsisprendžia ir pasirenka vykdyti tikrąją Dievo valią - iš širdies pažinti Dievą Tėvą ir su meile tarnauti savo broliams bei bandyti įtikinti gera valia ir savo asmeniniu pavyzdžiu priešus. O tokių žmonių tikrai nėra daug. Labai daug suklaidintų, ir labai daug nusivylusių dėl daugybės netikrų arba klydusių tikrų pranašų kalbėjimų ir postringavimų.
Fundamentalizmas yra didžioji bet kurios religijos blogybė ir Jėzus smarkiausiai užsipuolė savojo laikmečio fundamentalistus bei prekeivius prie maldos namų. Sekti paskui fundamentalistus ir jiems pritariančius yra beprotystė, bet kiekvienas turi teisę rinktis. Laisvas žmogaus pasirinkimas irgi apima tikrąją Dievo valią...

Dzeikas       2017-06-1 22:22

jeigu PSO filialas Lietuvoje ar kas ten kuruoja sveikatos normas-normatyvus, deklaruos sodomijos patologija, tai atatinkamu ES organizaciju(komisiju) per kurias veikia sodomitu lobby energija bus nukreipta i juos, o ne i Lietuvos Seima, bent jau slegis susilpnes, nes Seimas gales uzsidengti Lietuvos Mediku associacijos nutartimi IR TUO PAGRINDU (nors ne vien) nesvarstyti Seimos istatymo pakitimo.Ne sodomitu “seimu” sukurimas atveria vartus gauti jiems vaikus, o sodomijos sunorminimas ir legalizavimas kaip normos.
Kitaip sakant susiaurinti kovos fronta iki medicinines problemos ir ATIMTI manevro galimybe is sodomitu lobby.
Tuo paciu atlaisvinti rankas sau veikti kituose baruose. Jeigu reikia vilkinti ir kisti pagalius i ratus, zaisti biurokratinius zaidimus tos pacios Lietuvos mediku asociacijos remuose. t.y. vesdzioti atatinkama ES komisija po biurokratinius bruzgynus, o ne Seimo lygiu su jai ragus suremti.
Jega Lietuva siuo lygiu ju neiveiks, issukines rankas - kalibras ne tas.O stai supanciot pabandyt galima.

Pikc       2017-06-1 18:56

Situacija paprasta: liberastai bando “prastumti” homikų “partnerystės” įstatymą, taip tą “partnerystę” prilyginant šeimai ir atveriant kelią “santuokų” įteisinimui. Alternatyvus čia aptariamas projektas yra iš esmės nereikalingas, bet teikiamas kaip prevencinė priemonė - mat iškrypėliškos ideologijos apologetai liberastai, bandydami “prastumti” tą “partnerystę”, prisidengia “diskriminacija” - atseit, “susimetusiems” homikams kyla visokių praktinių problemų. Taigi, šis projektas tas praktines problemas išspręstu ir pašalintų “partnerystės” instituto poreikį - o tuo pačiu priverstų liberastus nusimesti kaukes (JAU privertė - http://www.propatria.lt/2017/05/partnerystes-iteisinimo-lietuvoje.html).
Beje, postringavimai apie tai, kaip Lietuva turėtų eurosajūze kelti triukšmą, kad pederastija nėra norma, nelabai ko verti - mat PSO, remdamasi APA (taip ts pačios kontoros, kuri bandė pedofiliją “įnorminti” kaip “lytinę orientaciją”) politiniu sprendimu, homoseksualumą “depatologizavo”.

Nu BLIN       2017-06-1 18:44

Ir kas balsuoja už tuos pidarus?

Nesupratau       2017-06-1 17:26

Seimas ruošiasi pademonstruoti kažkokį akva - kadabra fokusą, kurio rezultate bus įteisinta seks-partnerystė-nepartnerystė...

Marginalas monitoringinčiai       2017-06-1 16:34

Iš anksto dėkoju už nubausto proto minusiuką!

Marginalas       2017-06-1 16:32

Kokia nepaprasta “pažanga” (iki kito Seimo)! Nėra tokių globalistinių “pamatinių prigimtinių teisių”, kurių LTSR-2 neįteisins! Esame Romos, t.y. Babilonijos, provincija. Paaiškinsiu.
Pirmiausiai sveikinu brolius musulmonus įgyvendinus eilinę sėkmingą operaciją Kabule:
http://www.kavkazcenter.com/russ/content/2017/05/31/114883/iea—okolo-500-chelovek-ubity-i-raneny-v-rezultate-vzryva-v-t-n—diplomaticheskom-kvartale-kabula.shtml - šlovė šahidui ir kovojančiam Talibanui!
Tad patinka talibai D-vui ar nepatinka? O ar patiko Kvieto (Kitoso) karas D-vui:
https://en.wikipedia.org/wiki/Kitos_War ?
Jie darė tai, ką daro dabartiniai talibai ir kiti salafitai (išskyrus pseudosalafitus): vykdo D-vo Valią pagal savo suvoktą Apreiškimą paruošdami kelią ateinančiam Teisėjui. Gal Jam tai nepatiks?
Tikrajam Kristui atėjus, suprasite Pauliaus žodžius: “Deramai tarnaukime D-vui su pagarba ir baime, nes mūsų D-VAS YRA RYJANTI UGNIS” (Hebr 12:29).
Pripratom kartoti “D-vas yra Meilė” pamiršdami pridėti “vykdantiems Jo Valią”. Tada ir Mesijas - ne Teisėjas, bet viską visiems atleidžiantis “geras dėdė”. Jis nubaus talibus, o visus sodomitus ir orvelistus mielai priglaus prie mylinčios Širdies paskelbęs, jog “pragaro nėra”. Mat D-vas myli visus (tik ne “fundamentalistus!)
Tikrai ateis toks “Kristus”. O jei kas skaitėte Solovjovo “Tris pokalbius”, žinosite ir kuris popiežius tą “Kristų” pasveikins!
Atėjęs Kristus padarys iš šio pasaulio va būtent tą dūmą, kuris pakilo virš Kabulo “diplomatų kvartalo”, patinka kam ar ne.
Per Kvieto karą žydai buvo tokie pat “salafitai”. Natūralu, kad po 115-117 m. absoliuti dauguma graikų pagonių, Romos valdžios persekiojamų graikų krikščionių ir Romos valdžios pagaliau pripažintų graikų krikščionių nekentė žydų (kruvinos etninės pjautynės Israelyje tęsėsi iki arabų atėjimo!) ir nenorėjo jokių “ebionitų” sugrįžimo. O juk 115-117 m. žydai darė tik tą patį, ką ir makabėjai, tik Romai buvo nusispjauti į seleukidus, bet ne į save! Štai prieš kurį “dievą” pasikėsino žydai ir kodėl Konstantinas prakeikė visą žydų tautą išgamomis ir D-važudžiais (Pr 12:3!) Taip Roma patvirtino save esant Babilonu, kuris dabar jau visas “pažangus pasaulis”, o LTSR-2 - jo provincija.
Patackas neteko diplomatinio darbo pasakęs tiesą apie talibus ir NATO agresiją Agfanistane.
Tik D-vas yra über alles! Akbar!

Dzeikas       2017-06-1 15:55

Tarabildai: pirmoje eileje Lietuva turi isispirt i sodomijos klinikos fakta, o ne aiskintis kas stumia pacia sodomijos pletra. Taip pat kabintis uz Biblijines sodomijos versijos.
O turint siuos 2 kertinius atraminius punktus, kuriais dangstytis VISUOSE gincuose su ES (atsakingomis komisijomis kurios kuruoja ta dalyka) tavo pozicijos mazai pajudinamos, nera loginiu svertu tave paspausti nespaudziant(ar puolant) gydytoju asociacija ir ypac Biblija. Na ir gincuose su ta komisija isteriskai rekti(nesikuklinti , kaip kad zaginamai merginai negeda apterst apatinius atbaidyti zagintoja) girdi Dievo zodis , nieko padaryt negalime. Priversti atsakinga ES komisija atakuoti PER SIA GINYBOS linija, tegul jie kritikuoja Biblija.Tas jiems LABAI NEPARANKU.
O kol Lietuvos rankose sodomijos klinikos teiginio primatas(pirmenybe) - tol visos sodomitines “sugyvenymo sutartys” nepavojingos. gyvena - ir tegu gyvena. Jie ir iki tol gyveno. Vaiku gi - negaus! Kodel? Todel , kad sodomija klinika, o ligoniams vaikai aukleti neduodami.
Galbut todel sodomitu lobby pirma ismuse gydytoju psichopatologu nutarima apie sodomija kaip norma, o paskui jau eme pult seima, nes ismustas pagrindas ja apsaugoti.
kartoju: jeigu sodomija ne patologija, tai ir sodomitu “sutartis” iskart tampa pavojinga vaiku pedofilijos prevencijai. seimos ginyba turi vykti per puolima, o puolimo smaigalys turi buti i sodomijos patologizacija, kaip kosmariskai tai beskambetu. Bet kuria kaina. Issukinet tiems sekspatologams(Lietuvos)  rankas, bet priverst juos grazint sodomija i patologija.

Tarabilda Džeikui       2017-06-1 14:54

Jei iš ES ateina direktyvos reikalaujančios vietos valdžias juridiškai įteisinti sodomitų šeimas, logiška kelti klausimą, kas tas direktyvas padiktuoja ir kas priima? Kiekvienas demokratiškai priimamas nutarimas yra daugumos balsais. Vadinasi, ES Komisijoje sodomistų ir jų palaikytojų yra dauguma prieš tradicinių šeimų  palaikytojų mažumą.

Dzeikas       2017-06-1 13:51

visos tos kolizijos ir kelniu vilkimas per galvas gaunasi del to, kad Lietuva nori sedet ant 2 peniu iskart. Gaut ES ismokas ir atsiriboti nuo sodomitiniu istatymu.
Gal daliai bajoru tos sodomitines normos ir kaip gelezis per stikla, bet ...kitaip uzsidirbt pinigu feodlaine-baudziavine salis neigali.Kad cia eitu auktos pelno normos verslai turi buti tvirta istatymo virsenybe: apsilohinai-likai be pinigu ir isskridai is bajoru luomo.I tavo vieta stojo nuovokus cholopas.
Su tuo bajorai nesutinka, ir mieliau isileidzia sodomitus , negu sutinka taikyti tuos pacius istatymus sau ir cholopams. O kai taip, tai pakabint tokia “valstybe” ir ja santazuot pats p.Dievas liepia.
Todel po ES spaudimu Lietuvos mediku asociacija, ar kaip ten musu daktaru gaujos susivienijimas vadinasi, priima ES galiojancia norma: sodomija - norma ir neiskrypimas. Turint tokia norma kaip jus pakovosite su sodomitais? Jie jus lups visais kampais , vos kas ne taip - iskart uzsidengia diskriminacijos draudimo istatymu. Tai lietuviai ir isterikuoja del tu “sutarciu” tarp vienalyciu. Taip, jei sodomija norma , tai sekantis zingsnis vaiku i sodomitu seimas itraukimas.
Taciau kovoti su tuo reikia, ne priesinantis “sutartims” tarp vienalyciu, o atsaukiant “sodomijos normalumo instituta”.
Jeigu sodomija liga, tai niekas niekad jokioms vienalytems seimoms isivaikinti neleis turedami tvirta istatymini pagrinda.
O tos vienalytes seimos del manes tegul egzistuoja.Gyvena 2 vyrai jei as toks pat privatus asmuo, ko man kisti nosi kaip ir kodel jie gyvena kartu? Gal sodomitai, o gal vienuoliai, o gal moterimis nusivyle zmones ir gyvena kaip kartu del taupumo.

brangūs uolieji balsuotojai!       2017-06-1 11:16

Na, tai ko dabar žiūrit lyg šūdo atsikandę?
Ne to tikėjotės?
Tik nesakykit, jog niekas neperspėjo…

Tarabilda       2017-06-1 10:18

Paklauskit Šakalienės, ar jai ir LGTB tokio įstatymo pakanka? Ar pagaliau ligonys atstos terorizavę sveikus žmones su savo įnoriais? Jie juk įsivaizduoja, kad tai procesas, kol homeseksualai įsitvirtins po šeimos sąvoka ir pradės auklėti savo malonumui nežinia iš kur gautus vaikus. Vot i vsie diela, tovarišč Urbšys.

Dzeikas       2017-06-1 9:56

Jeigu sugyvena kartu vyras ir moteris, tai kilus juridiniam konfliktui teismas turi laikyti/ne juos seima pagal FAKTA. To pakanka liudijimo (kaimynu, pazistamu), kad pora 12 men su pertrauka ne ilgesne negu 6 men., gyveno kartu ir vede bendra uki (laikotarpis gali skirtis).jeigu liudijimai,irodymai yra - jokie ‘otmazai’ “mes neregistravomes” NEGALIOJA!.Vyras ir zmona igyja is to sekancias teises ir pareigas.
Jeigu gyvena vienos lyties asmenys nesusije kraujo giminyste ar seimos santykiais praeityje, tai bendrojo labo vardan ju turtiniai santykiai turi buti reguliuojami sios “sutarties” savoka. o tu asmenu seksualinis gyvenymas valstybei ir teisesaugos institucijoms rupet neturi.Atatinkamai daryt itaka juridiniu savoku ar faktu
vertinimui.
Paveldejimo teise turetu buti apibreziama “sutartyje” , jeigu to nera - sprendziama pagal galiojanti bendraji istatyma.
Lietuviski istatymai ipatingi tuo, kad moka sukomplikuoti visiskai aiskia ir vienaprasmiska situacija.

VaidasVDS       2017-06-1 7:42

Civiliniame kodekse yra įteisinta Jungtinės veiklos (partnerystės) sutartis, pagal kurią asmenys įsipareigoja veikti bendrai tam tikram, neprieštaraujančiam įstatymui tikslui arba tam tikrai veiklai. Viskas gana aišku ir paprasta. Seimo nariai tikriausiai neturi ką veikti, kad vis ieško, ko nepametę.
Eikite rimtesnių darbų dirbti, nesvarstę kvailų ir kvailesnių projektų.

Kompromisas,       2017-06-1 6:44

prasilenkiantis su morale.Įteisinama nuodėmė?

Pradeda prasikišti       2017-06-1 6:43

valtiečių keistumai.Truputį teisingi,truputį padorūs,truputį geri…”Šventraštyje labai nemėgsta “drungnųjų”.Sako,kad juos “išspjausiu iš savo burnos”...

Bendras       2017-06-1 6:42

gyvenimas be atsakomybės,be įsipareigojimų yra skaudus jaunų žmonių klystkelis ir kelias į Lietuvos pagreitintą nykimą.Apie vaikų likimus nepagalvota.Įdomu,kaip tai patinka bažnyčiai,jei ji dar katalikiška?

buratinų džiaugsmui       2017-06-1 6:20

“Darna ir Dora”.. Belieka įteisinti pidarų ” vedybas”.


Rekomenduojame

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Algimantas Rusteika. Kelios pastabos „vaiko ėmimo“ įrašo paraštėje

Aštuntosioms Garliavos antpuolio metinėms artėjant Neringa Venckienė klausia: Kodėl? Už ką?..

Fatima – pasaulinė Marijos sostinė, arba Popiežiaus Jono Pauliaus II galybės paslaptis

Kardinolas Joseph Ratzinger. Fatimos žinios teologiniai komentarai

Liudvikas Jakimavičius. Politinės stumdynės

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.