Demokratija ir valdymas, Teisėkūros iniciatyvos, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Seimas patikslino referendumo organizavimo procedūras

Tiesos.lt redakcija   2018 m. gruodžio 20 d. 20:11

23     

    

Seimas patikslino referendumo organizavimo procedūras

Seimas priėmė Referendumo įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-2559(2), kuriomis nutarta patikslinti nuostatas dėl referendumo organizavimo procedūrų, agitacijos, balsų skaičiavimo, praplėsti balsavimo vietų užsienyje skaičių, nustatyti darbo užmokesčio mokėjimą balsavimo komisijų nariams, skelbiama lrs.lt. Įstatyme taip pat nuspręsta atsisakyti „Lietuvos pašto“ paslaugų, kurios bus pavedamos kaip funkcijos atlikti komisijų nariams ir kurjerių tarnyboms.

Atsižvelgiant į tai, kad Vyriausioji rinkimų komisija neturi teisės užsiimti agitacija dėl referendumo, įteisinta institucija, kuri informuos visuomenę dėl priimamo klausimo svarbos valstybės gyvenimui.

Referendumo įstatyme tikslinama išorinės politinės reklamos sąvoka ir įtvirtinta, kad išorinė politinė reklama įstatyme bus suprantama kaip vaizdo ar garso priemonėmis viešai skleidžiama politinė reklama. Išorine politine reklama bus laikoma taip pat politinė reklama, skelbiama viešose vietose, pastatuose, transporto priemonėse.

Priimtomis pataisomis įtvirtinami griežtesni reikalavimai dėl reputacijos referendumo komisijos nariams. Pagal naujas nuostatas į referendumo komisiją galės būti siūlomas tik nepriekaištingos reputacijos Lietuvos Respublikos pilietis.

Teisės akto pakeitimais praplečiamas balsavimo vietų užsienyje skaičius sudarant galimybę balsuoti papildomoje balsavimo vietoje užsienyje prie Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos. Sprendimą dėl kitų balsavimo vietų užsienyje tinkamumo referendumui vykdyti priims Užsienio reikalų ministerija, suderinusi su Vyriausiąja rinkimų komisija.

Už teisės akto pakeitimus balsavo 65 Seimo nariai, prieš – 2, susilaikė 18 parlamentarų. Nedalyvavo 56 Tautos atstovai.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS        2018-12-26 10:55

Istorinės ateities Tautos veiksmų seka:
1. Tauta atgauna užvaldytą Lietuvos televiziją bei radiją;
2. Tauta išsirenka Tautos prezidentą;
3. Tautos prezidentas paleižia nelegalų suėjimą (seimą).

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-12-24 14:24

to “LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS     2018-12-23 22:20”. Rašote:
“Būtų išmintinga, kai naujai išrinktas Tautos prezidentas paleistų seimą. “
***
Dar nė vienas atsikuriančios Lietuvos prezidentas to NEPADARĖ. O kas dabar darosi LR prezidento rinkimuose parodo, kad ir NEPADARYS, nes būtent toks ir bus išrinktas, nes kitokių net į kandidats neprikleis.
Tam ir siekiama prijungti prie raudonojo prezidento rinkimų įvairius referendumus, kad kas nors ateitų rinkti eilinį raudonąjį LR prezidentą - niekšą.
O ką daryti? Tiesiog skleisti informaciją, kurią visaip siekia užgniaužti kgbistų azijatų valdančios sužiurkėjusios ordos. smile

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2018-12-23 21:20

Reiktų patobulinto plano. Sąrašinių išsigimėlių taip lengvai neiškrapštysim. Užsitęsusios banditizmo santvarkos aplinkybėmis, matyt, bus reikalingas Tautos prezidento įsikišimas.
Būtų išmintinga, kai naujai išrinktas Tautos prezidentas paleistų seimą.
Žinia:
Tautos prezidentą turėsim tada ir tik tada, kai Lietuvos televiziją bei radiją atsiimsim, okupuotą komunistuojančių išsigimėlių.
Kaip manai Jonai?

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-12-23 16:22

to “LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS     2018-12-22 20:43”

Procedūra kaip turi būti pereita prie legtitimios valdžios turėt būti tokia. Apie tai esu rašęs. Kai tik išrenkamas 2016-10-09 Seimas ir Seimo nariai priesiekia, jie tą pačią minutę PRIVALO paklusti Konstitucijai, tai yra prabalsuoti už SRĮ atitinkantį Konstituciją, numatyti rinkimų datą ir pasileisti po naujo Seimo išrinkimo.
Taip įsivaizduoju, nes rinkimai vis tiek turi būti vykdomi pagal įstatymą. Tai Seimo narių paklusimas Konstitucijai yra legitimus aktas, kaip ir kiekvienam piliečiui.
Tačiau taip šis NUSIKALTĖLIŲ, idiotų ir stribų Seimas ir visos partijos “apdergė” Konstituciją, ją suniekino, patys liko be garbės ir sąžinės ir jų sąrašas yra paskelbtas 2017-03-11 straipsnyje “Okupuota nepriklausomybė”. Tegu būna prakeikti išsigimėliai istorijoje. Kai žmogus nežino, tai dar galima suprasti, o kai daugybę kartų yra informuoti, kad paklustų Konstitucijai, kuriai prisiekė, tai ir belieka juos įvardinti, kaip išsigimėlius, kolaborantus, paskutinius niekšus, padarus be garbės ir sąžinės. O rezultatas…. vaikai atiminėjami ir išparceliuojami. Lietuvos valstybė šitų paskutinių suskių,kgbistinių žiurkių yra naikinama.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS        2018-12-22 19:43

Puiku - tekstas dokumentui yra. Dabar reikia sugalvoti, kas turėtų pasirašyti dokumentą. Nedera leisti priimti (prabalsuoti už) dokumentą seimo nusikaltėliams (antikonstitucinio seimo partinių gaujų nariams) ir k_a_s turėtų įgalinti tokį dokumentą tokiomis aplinkybėmis, nėra minties.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-12-22 15:21

to “LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS     2018-12-22 13:47”. Tai jau žinau ir girdėjau Zenono kalbą, kuris kalba apie įdomias pastangas dėl Seimo rinkimų, jas įvardinu, kaip konvulsijas prieš nustimpant. Tai yra klabėjo apie daugiamandačių rinkimų rezultatų užslaptinimą iki antro turo pabaigos. Vadinasi nori paslėpti savo pilną idiotizmą.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-12-22 15:16

to “LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS     2018-12-22 11:42”
Jūs rašote: “neturim Seimo rinkimų įstatymo teksto, derančio su komstitucija;”
***
Teisingai rašote “Jūs neturite…:)” Seimo rinkimų įstatymą, kuris atitinka LR Konstitucijos 55 str. jau surašiau 2016-06-22 ir išsiunčiau visiems iki vieno Seimo nariams. Beliko tik prabalsuoti ir eiti į rinkimus legitimiai. Tačiau nė vienas Seimo narys į tai nesureagavo ir parodė, kad jie yra stribiškos prigimties. Prieš tai 2016-04-13 penki Seimo nariai apie antikonstitucinnę padėtį buvo informuoti, nesureagavo. Po to 2016-05-15 buvo visi Seimo nariai informuoti iki vieno, NĖ VIENAS nesureagavo. Vadinasi pagal veikimą jie visi yra kgbėnbės skūros, suniekšėje iki pačių pagrindų padarai, stribai. Taip vertintini pagal DARBĄ. Nieko asmeniško. Buvo apie tai informuotos VISOS partijos, prezidentai ir vyriausybės, ministerijos. NULIS, niekšingų nulių rinkinys.
To SRĮ tekstas užima 56 puslapius. Taigi niekas ir neatspausdins.
Ten tik vieną klaidą padariau, nes palikau seną parašą po tekstu:

LIETUVOS RESPUBLIKOS
AUKŠČIAUSIOSIOS TARYBOS
PIRMININKAS                                         VYTAUTAS LANDSBERGIS

Vilnius, 1992 m. liepos 9 d.
Nr. I-2721

O juk tekstas iš esmės jau kitas.  Tai jei paliksite savo emailą, tai atsiųsiu tekstą.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2018-12-22 12:47

Jau išaiškėjo vienas iš referendumo stūmėjų. Tai - Jonas Kaminskas
Daugiau, va čia (nuo 32:11)
https://www.youtube.com/watch?v=I8LFtO_pp30
***************************************************
Viešas reikalavimas
Jonai Kaminskai, referendumo nereikia
dėl rinkimų sistemos pakeitimo, nes tai privalu padaryti pagal Konstituciją, kuri jau yra priimta ir privalomai turi būti vykdoma.
Jonai Kaminskai, stabdyk kvailą parašų rinkimo planą.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS        2018-12-22 11:21

Antilietuviškų komunistuojančių  landsberginių, brazauskinių, grybauskinių, kirkilinių, paluckinių, karbauskinių gaujų atstovui Dariui Jauniškiui, kurs tūno Lietuvos saugumo departamente
PAREIŠKIMAS
Mums yra žinoma, kad komunistuojančių gaujų esi įpareigotas stebėti ir persekioti lietuviškas jungtines pajėgas. Negaišk laiko, nes mūsų ginklas - konstitucija pirminio pavidalo.
__________________
Sąjūdis (iki pergalės)

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS        2018-12-22 10:42

Jonai,
mes neturim a_i_š_k_a_u_s veiksmų plano konstitucinei tvarkai įgyvendinti.

Pradžiai, pasvarstykim padrikai. Dabar:
Tauta trypčioja vietoje, komunistų mulkinama;
neturim Seimo rinkimų įstatymo teksto, derančio su komstitucija;
neturim pinigų tvarkos darymui;
ir t.t.
Dėl svarbiausio dalyko derėtų sutarti tvirtai, kad darant tvarką šitoj vietoj, komunituojančių landsberginių, brazauskinių, grybauskinių, karbauskinių gaujų mums nėra. Tai reiktų suprasti, kad Lietuvoje įsigali visuotinis nepaklusnumas komunistuojantiems banditams. Jei dar kitaip, tai - mes su tikrąja (neperdaryta) konstitucija kuriame valstybę banditų komunistų valstybėje (rublinių bei eurorublinių banditų komunistų kuriamoje ES federacijoje). Visa tai padaryti būtų l. lengva, bet tikrovėje tai - neįmanoma, kai nėra pinigų.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS        2018-12-22 8:38

Būtent ir tai jau senai yra žinoma, kad Lietuva yra užvaldyta komunistų_kgb’istų ir juos dangstančiųjų: landsberginių, brazauskinių, grybauskinių, kirkilinių, karbauskinių bei kt.
Tuoj sužinosim 17-kos Lietuvos Respublikos piliečių pavardes, kurie įsiregistravo vrk parašų rinkimui. Reikia juos paprotinti, kad nedarytų tokios klaidos. Jei paprotinimas nesuveiks, bus galima teigti, kad tie - komunistų_kgb’istų žiurkės.
______________
Be Lietuvos televizijos bei radijo, Sąjūdis - netikras.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-12-21 22:49

to “LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS     2018-12-21 22:02
Jonai,
referendumu ketinama siekti rinkimų sistemos pakeitimo.”.

Idėjos skinasi kelią, tačiau einama lygiai priešingu būdu. Einama būdu tuo, kad joks referendumas NEĮVYKS. O tai reiškia toji vienmandatė sistema NEPRAEIS. Visa tai vertinu, kaip KGBistinę aferą, kuri gera idėja siekia SUNAIKINTI. Jokio referendumo tam nereikia, nes reikia vykdyti Konstituciją: “vienas rinkėjas - vienas balsas”. Pralaimėjus referendumui sakys, kad reikia palikti tą pačią rinkimų sistemą, nes žmoonės to nori. Apie tai ko klausiate yra atsakymas:
https://lt.wikipedia.org/wiki/Rinkimų_sistema

Ačiū už tokią informaciją. Tai reiškia, kad apie mano straipsnius valdžia žino ir siekia visaip neutralizuoti.
Lygiai taip pat, kaip nereikia referendumo dėl dviejų pilietybių, taip nereikia referendumo ir dėl rinkimų sistemos pakeitimo, nes tai privalu padaryti pagal Konstituciją, kuri jau yra priimta ir privalomai turi būti vykdoma.

Lietuvą valdo aferistiniai niekšingi koloborantai. Pasišlykštėjau dar labiau. Kgbistinės žiurkės siekia viską jaukti ir toliau.

Ačiū dar kartą už tą info.

 

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS        2018-12-21 21:34

(ir dar apie kitą planuojamą referendumą, vrk svetainėje)
LIETUVOS RESPUBLIKOS
VYRIAUSIOJI RINKIMŲ KOMISIJA
SPRENDIMAS
DĖL INICIATYVINĖS GRUPĖS PRIVALOMIESIEMS REFERENDUMAMS PASKELBTI ĮREGISTRAVIMO
2018 m. spalio 25 d. Nr. Sp-118
Vilnius
Va čia
https://www.vrk.lt/vykstancios1

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS        2018-12-21 21:24

(ir dar prie apie tai vrk svetainėje)
LIETUVOS RESPUBLIKOS
VYRIAUSIOJI RINKIMŲ KOMISIJA
SPRENDIMAS
DĖL INICIATYVINĖS GRUPĖS PRIVALOMIESIEMS REFERENDUMAMS PASKELBTI ĮREGISTRAVIMO
2018 m. spalio 25 d. Nr. Sp-118
Vilnius
Va čia
https://www.vrk.lt/vykstancios1

 

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS        2018-12-21 21:02

Jonai,
referendumu ketinama siekti rinkimų sistemos pakeitimo.
Apie tai rašo respublka.lt
va čia
http://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/lietuvos_politika/referendumu_ketinama_siekti_rinkimu_sistemos_pakeitimo/
Kaip suprasti tokį sakinį?
„rinkimams į Seimą įteisinti tik mažoritarinę (daugumos) rinkimų sistemą”

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-12-21 16:37

to “LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS     2018-12-21 12:51”.
Ačiū už sąvokos paaiškinimą. Ir su išvadomis esate taip pat teisus.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS        2018-12-21 11:51

Jonai,
Konstitucija pirminio pavidalo - tikroji konstitucija, be perdarinėtų straipsnių. Tekstas va čia
https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.47BB952431DA
***
Žinia: nusikalstamos seimo partinės gaujos perdarė daug konstitucijos straipsnių. Jei nebuvo teisėtai išrinkto seimo, tai straipsnių perdarinėjimai - neteisėti.
Lietuvoje galioja konstitucija tik p_i_r_m_i_n_i_o pavidalo.

stasys        2018-12-21 8:22

Laikmečio korektūros . Nieko svarbaus tame nėra . Referendumai neturi tapti politinės kovos įrankiu . Tokia redakcija tik dar labiau apibrėžia kas yra visuomenės teisė išreikšti valia .

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-12-21 1:17

O dabar dėl to referendumo dėl dviejų pilietybių.
LR Konstitucijos 12-as straipnsis yra sukonstruotas idealiai ir nereikia jo keisti, reikia tik griežtai laikytis.
Taigi kviečiu kiekvieną į tokį aferistų parengtą referendumą NEITI.
*
LR Konstitucijos 12-o straipsnio 1-ma dalis įtvirtina “LR pilietybė įgyjama gimstant…”. O kadangi tai yra įtvirtina aukščiausiame įstatyme, Konstitucijoje, tai niekas negali šios pilietybės ATIMTI, nes neturi aukštesnės juridinės galios. Kadangi Lietuvą valdo penktoji kolona nelegitimiai, tai jie atiminėja iš LR piliečių konstitucines teises, tai yra naikina Lietuvą.
*
Visgi man atleiskite, kviečiu pilniau pastudijuoti mano 2017-08-28 straipsnelį “Dvi pilietybės – ne konstitucinė problema”
http://www.ekspertai.eu/dvi-pilietybes-ne-konstitucine-problema93312/

2017-11-07 straipsnis “Dvi pilietybės – antivalstybinis referendumas”
http://www.ekspertai.eu/dvi-pilietybes-antivalstybinis-referendumas93927/

2018-10-13 straipsnis “Dvi pilietybės ne konstitucinė problema. Išprotėjimas nesibaigia”
http://www.ekspertai.eu/dvi-pilietybes-ne-konstitucine-problemaisprotejimas-nesibaigia96728/

Tačiau mes turime situacija, kai Seimas suprasdamas, kad referendums neįvyks tyčia ji skelbia ir siekia IŠSITYČIOTI iš LR piliečių.
Pakartoju, į REFERENDUMĄ neikite, o tai reiškia negalima eiti ir į eilinio raudonojo prezidento rinkimus.  Tokia liūdna situacija.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-12-21 1:02

to “LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS     2018-12-20 22:25”
Cituoju: “Lietuvoje galioja konstitucija tik p_i_r_m_i_n_i_o pavidalo.”

Dar tokio termino “Konstitucija tik pirminio pavidalo” dar negirdėjau. Ar negalėtumėt paaiškinti? O visa kita yra tiesa.

Kur tos pajegos       2018-12-20 22:31

Kiek ten jų turi?, gal tikrai daug?, tai pradėk veikt, statyk prezidentą, kurk partiją, o dabar tik užrašas.

Lenkija jau dabar       2018-12-20 21:51

mezga ryšius su išstosiančia iš ES Anglija.Skelbia alfa.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2018-12-20 21:25

“Lietuvos Respublika nuo pat savo Konstitucijos priėmimo 1992.10.25 dar nė karto neturėjo teisėtai išrinkto Seimo.”
Dr. Jonas Ramanauskas

Lietuvoje galioja konstitucija tik p_i_r_m_i_n_i_o pavidalo.
___________________________________________
Okupuotoji Lietuva (komunistuojančių partinių gaujų)
2018 gruodžio 20


Rekomenduojame

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: kas vyksta Turkijoje ir kodėl dėl šio projekto verda aistros, o mūsų LRT tyli?

Tomas Baranauskas apie „imuniteto pasą“: tai „šiurkštus Konstitucijos pažeidimas“

Kastytis Braziulis. Į kokius „Vakarus“ plaukia mūsų laivas ir dėl ko dabar laužo galvas jo „vairininkai“? arba Kiek dar mus valdys 2K

Dominykas Vanhara. Pandemijos valdymas?

Algimantas Rusteika. Kova su liga ar su visuomene?

Vaidas Augūnas. Šimašiaus prioritetai

Vytautas Radžvilas. LGGRTC atsidūrė buvusių SSRS kolaborantų ir represinių struktūrų atstovų atžalų rankose

Dovilo Petkaus pokalbis su kun. Ričardu Doveika: „Krikščionybė yra tuščio kapo religija“

„Vargdieniai? O gal niekšai?!“ – Viktoras Gerulaitis apie dabartį: „Šis laikas – blogiausias“

Zigmas Tamakauskas. In memoriam: Adolfas Gurskis

Dainius Rudzevičius. Apie konservatorių „ėjimą į Vakarus“. Atsakymas Andriui Kubiliui

Nida Vasiliauskaitė. Apie prietaringuosius ir madinguosius

Dievo Gailestingumo savaitė balandžio 4–11 dienomis

Tomas Baranauskas apie tikėjimą mokslu: Jūs išsilavinęs ar atsisakote skiepo?

Vytautas Budnikas. Ar mūsų Konstitucija yra neutrali idiotiškoms permainoms?

Ramūnas Aušrotas. Konstitucinės tėvų teisės interpretuojamos kuo siauriau, valstybės – kuo plačiau

Jurgos Lago ir Vido Rachlevičiaus pokalbis: Lietuva yra pasmerkta, nes valdžia nežino, kur veda, o mes nežinome, kur einame

Alvydas Jokubaitis: „Liberali demokratinė visuomenė trumpam pasitraukė į šalį“

Vytautas Sinica. Ar Genocido centro direktorių vertę politikai gali įsipareigoti, kad 1941 m. rezistencijos istorija nebus perrašoma? jos bus mokoma?

Valdo Vasiliausko replika. Šventos ateistinės Velykos?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.