Žmogaus teisės

Seimas pareiškė paramą siūlymui sudaryti „Savčenko sąrašą“

Tiesos.lt redakcija   2016 m. kovo 15 d. 20:43

9     

    

Seimas pareiškė paramą siūlymui sudaryti „Savčenko sąrašą“

Seimas, 68 parlamentarams balsavus už, nė vienam nebuvus prieš ir 3 susilaikius, priėmė rezoliuciją „Dėl Ukrainos karinių oro pajėgų lakūnės Nadijos Savčenko“ (projektas Nr. XIIP-4104).

Šia rezoliucija Seimas, primindamas, kad 2014 m. liepos mėn. Ukrainos karinių oro pajėgų lakūnė Nadija Savčenko buvo neteisėtai sulaikyta Ukrainoje, pervežta į Rusijos Federacijos teritoriją, kur iki šiol yra neteisėtai kalinama, o jos sveikatos būklė dėl ilgalaikio badavimo yra labai pablogėjusi; pažymėdamas, kad 2014 m. spalio 26 d. vykusiuose pirmalaikiuose parlamento rinkimuose N. Savčenko buvo išrinktą į Ukrainos Aukščiausiąją Radą, tačiau iki šiol neturi galimybės atstovauti savo rinkėjams; apgailestaudamas, kad visos tarptautinės bendruomenės pastangos ją išlaisvinti iki šiol buvo nesėkmingos konstatuoja, kad Ukrainos karinių oro pajėgtų lakūnės N. Savčenko neteisėtas kalinimas Rusijos Federacijos teritorijoje yra šiurkštus tarptautinės teisės normų pažeidimas, o Rusijos Federacijos atsisakymas ją perduoti Ukrainai yra aiškus Minsko susitarimų nesilaikymas.

Rezoliucija Seimas išreiškia paramą grupės pagrindinių Europos Parlamento frakcijų narių iniciatyvai sudaryti ir Europos Sąjungos (ES) lygiu patvirtinti už neteisėtą N. Savčenko sulaikymą ir kalinimą atsakingų asmenų sąrašą ir įvesti šiems asmenims tikslines sankcijas.

Seimas taip pat kviečia ES ir NATO valstybių narių nacionalinius parlamentus palaikyti tokio „Nadijos Savčenko sąrašo“ sudarymo iniciatyvą ir skatinti aktyvius savo valstybių vyriausybių bei ES institucijų veiksmus šia linkme;

Priimtu dokumentu Lietuvos parlamentas ragina tarptautinę bendruomenę principingai įvertinti Rusijos Federacijos institucijų vykdomus šį ir kitus šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus, kviečia bendromis pastangomis toliau siekti, kad Nadija Savčenko ir kiti Rusijos Federacijoje neteisėtai laikomi Ukrainos piliečiai būtų nedelsiant išlaisvinti ir sudarytos sąlygos jiems saugiai grįžti į Tėvynę.

* * *

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMAS
REZOLIUCIJA
DĖL UKRAINOS KARINIŲ ORO PAJĖGŲ LAKŪNĖS NADIJOS SAVČENKO

2016 m. kovo   d.  Nr.
Vilnius


Lietuvos Respublikos Seimas,
primindamas, kad 2014 m. liepos mėn. Ukrainos karinių oro pajėgų lakūnė Nadija Savčenko buvo neteisėtai sulaikyta Ukrainoje, pervežta į Rusijos Federacijos teritoriją, kur iki šiol yra neteisėtai kalinama, o jos sveikatos būklė dėl ilgalaikio badavimo yra labai pablogėjusi;
pažymėdamas, kad 2014 m. spalio 26 d. vykusiuose pirmalaikiuose parlamento rinkimuose Nadija Savčenko buvo išrinktą į Ukrainos Aukščiausiąją Radą, tačiau iki šiol neturi galimybės atstovauti savo rinkėjams;
apgailestaudamas, kad visos tarptautinės bendruomenės pastangos išlaisvinti Nadiją Savčenko iki šiol buvo nesėkmingos;
konstatuoja, kad Ukrainos karinių oro pajėgtų lakūnės Nadijos Savčenko neteisėtas kalinimas Rusijos Federacijos teritorijoje yra šiurkštus tarptautinės teisės normų pažeidimas, o Rusijos Federacijos atsisakymas ją perduoti Ukrainai yra aiškus Minsko susitarimų nesilaikymas;
remia grupės pagrindinių Europos Parlamento frakcijų narių iniciatyvą sudaryti ir ES lygiu patvirtinti už neteisėtą Nadijos Savčenko sulaikymą ir kalinimą atsakingų asmenų sąrašą ir įvesti šiems asmenims tikslines sankcijas;
kviečia Europos Sąjungos ir NATO valstybių narių nacionalinius parlamentus palaikyti tokio „Nadijos Savčenko sąrašo“ sudarymo iniciatyvą ir skatinti aktyvius savo valstybių vyriausybių bei ES institucijų veiksmus šia linkme;
ragina tarptautinę bendruomenę principingai įvertinti Rusijos Federacijos institucijų vykdomus šį ir kitus šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus, kviečia bendromis pastangomis toliau siekti, kad Nadija Savčenko ir kiti Rusijos Federacijoje neteisėtai laikomi Ukrainos piliečiai būtų nedelsiant išlaisvinti ir sudarytos sąlygos jiems saugiai grįžti į Tėvynę.

Seimo Pirmininkas                                                                              

Teikia Seimo nariai:
                  Benediktas Juodka
                  Gediminas Kirkilas
                  Arminas Lydeka                  
                  Arvydas Anušauskas                  
                  Andrius Kubilius
                  Valerijus Simulik
                  Audronius Ažubalis
                  Vydas Gedvilas
                  Emanuelis Zingeris
                  Jaroslav Narkevič

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys       2016-03-17 7:53

principai ir vertybės žmogui pamaino sienas ir tvoras , kurias mes linke statyti atsitverdami nuo blogio .Bėda kad jos ne tiek efektyvios kiek brangios , todėl dauguma jų praranda aktualuma dar net nebaigus tuos darbus, o baigus tampa simboliais to kaip kaip nereikia elgtis. 15 min.

vai me> Stasiui       2016-03-16 23:19

Perskaičiau, jūsų komentarą, apie “principinę poziciją” ir “vertybes”. Dabar net nezinau, ar čia juoktis, ar čia verkti.Tamsta, šiandien, matyt jau pavargote. Prašau ,jūsų, eikite pailsėti.

stasys        2016-03-16 20:54

vai me- Turėti principine pozicija tuo klausimu labiau reiškia vertybes o ne tamstos logikos eilute , kažkokiu išvedžiojimu grandyje. Beje tavo komentaras rodo kad visiškai nesigaudai ko siekia Lietuva .

vai me       2016-03-16 19:12

Uzmiršau, dar pridėti, kad būtų gerai paviešinti balsavusių sąrašą, kurie balsavo “prieš”, dėl KGB agentų paviešinimo ir palyginti visus tris sąrašus. Manau, kad būsite nemaloniai nustebinti.

vai me       2016-03-16 18:49

Prašau, gerb. redakciją, paviešinti visą rezoliuciją pasirašiusiųjų sąrašą. Tauta turi zinoti, savo dviveidzius politinius idiotus. Jeigu, jie visi tokie kovotojai uz zmogaus teises ir tarptautines normas, tai kur rezoliucija, dėl Gvantanamo kalėjimo uzdarymo. D. Bušui ispanijos teismas, net suėmimo orderį yra išrašęs.Lietuvos politikų kvailumas tiesiog beribis.Visai nesenai Degutienė “pasimovė” lygioje vietoje, dabar šitie klounai.Įtariu, kad pasirašiusių sarašas, pavardė į pavardę, atitiks sarašą balsavusių, kurie suzlugdė Venskienės siulytą įstatymą, dėl pedofilų.

Arturui (Vaniai)       2016-03-16 15:53

Is kur tu toks slykstus visuomenes atmata atsiradai? Kiba is vatniku/mongoloidu imperijos tave ir tavo prakeiktus tevus cia stalino traukiniais atveze parazituoti.

Kodėl?       2016-03-16 11:32

Kodėl šie seimeriai išgamos nieko nedarė ir nedaro dėl atimtų vaikų sugrąžinimo į Lietuvą iš Norvegijos?

Artūras       2016-03-16 6:13

Ji už nusikaltimus buvo suimta dar prieš pseudo rinkimus. Tad ji jokio imuniteto neturi. Reikia plačiau žiūrėti tos išsigimėlės nusikaltimus, apie kuriuos pasakoja gyvi išlikę liaudininkai. Donbaso gyventojai prisimena ta SS sadistinių polinkių turinčia pseudo kalinę. Tokioms ne vieta kalėjime. Jos vieta - kartuvėse.

Kotys       2016-03-16 0:14

Keista, kad sąrašo iniciatoriai neįrašė nepaprastai svarbaus punkto: N. Savčenko yra Europos tarybos parlamentinės asamblėjos narė, todėl turi diplomatinį imunitetą. Net jei ir būtų ką realiai padariusi, negali būti sulaikyta. Rusijos save stato anapus tarptautinės teisės. Tai precedento neturintis atvejis.

Rekomenduojame

Dovilas Petkus. Pasipiktinę tautos pasipiktinimu?

Aleksandras Nemunaitis. Dalinuosi profesorės A. Ramonaitės išmintingomis įžvalgomis apie demonizaciją, etikečių klijavimą, demokratiją ir tautos taiką

Linas Karpavičius. Siūlau valdančiajai daugumai idėją!!!!!!

Jolanta Miškinytė. Puiki žinia Lenkijos kovotojams su sanitarine diktatūra, žmogaus teisių pažeidinėjimu ir Konstitucijos mindymu

Pragariška Džo Baideno savaitė

V.Pranckietis privalo trauktis iš užimamų pareigų, jei vadovaudamas Seimo Kaimo reikalų komitetui neatstovauja kaimo daugumai

Abortai vėl tapo pagrindine mirties priežastimi pasaulyje

Ispanija Covidą priskiria įprastam gripui – ragina likusias ES šalis sekti šiuo pavyzdžiu

Linas Karpavičius. Šiandien, kaip niekad mums iškyla Sausio 13-osios aukų įprasminimo iššūkis

Kun. R. Grigas V. Landsbergiui: Profesoriau, galėtumėte būti dėkingesnis

Laisvės gynėjų dienai skirtas minėjimas Lukiškių aikštėje

Šalies visuomenės veikėjai sutaria – valdžia pati išprovokavo žmonių reakciją

Ramūnas Aušrotas.  Atėjo laikas vėl kovoti už laisvę

Sausio 13-ąją – Laisvės dieną piliečiai nušvilpė minėjime pasisakančius valdančiuosius, plojo tik Prezidentui

Dominykas Vanhara. Bet žinot, kas šiandien geriausia?

Lietuvių kalbai – gedulo varpai?

Dominykas Vanhara. Vyriausybė nutraukinės sutartį tarp Lietuvos geležinkelių ir Belaruskali

Aleksandras Nemunaitis. „Vilniaus viešojo transporto“ direktorius miega namie ir sapnuoja 1 mln. eurų pelną, darbuotojai miega prie jo kabineto

JAV mokykloje patvirtintas pradinių klasių moksleivių šėtono klubas po pamokų

Profesorius Ehud Qimrom: „Sveikatos ministerija, laikas pripažinti nesėkmę“

Vytautas Sinica. Prognozė Prezidentui

Vidmantas Valiušaitis. K. Pakšto įžvalga: Lietuva yra kraštas, kuriame labai pavojinga gyventi

Almantas Stankūnas. Tai sakote, bankrutuoja Vilniaus Šilumos Tinklai?

Vytautas Sinica. Kvailių ieškojimas

Aleksandras Nemunaitis. Farsas, kuris bus šiandien

Vytautas Sinica. Kas visgi yra didesnė grėsmė nacionaliniam saugumui ir interesams – krovinių tranzitas ar šita vyriausybė?

Aleksandras Nemunaitis. Vilniaus savivaldybė skubos tvarka nagrinėja…

Tai buvo klaida, sako Šiauliuose plakatą prieš skiepus gaminusios kompanijos vadovas

Valdas Rakutis. Kam rūpi Lietuva?

Lenkija naikina PVM mokesčius maistui, mažina mokesčius degalams, dėl kylančių kainų kaltina Rusiją ir Europos Sąjungą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.