Žmogaus teisės

Seimas pareiškė paramą siūlymui sudaryti „Savčenko sąrašą“

Tiesos.lt redakcija   2016 m. kovo 15 d. 20:43

9     

    

Seimas pareiškė paramą siūlymui sudaryti „Savčenko sąrašą“

Seimas, 68 parlamentarams balsavus už, nė vienam nebuvus prieš ir 3 susilaikius, priėmė rezoliuciją „Dėl Ukrainos karinių oro pajėgų lakūnės Nadijos Savčenko“ (projektas Nr. XIIP-4104).

Šia rezoliucija Seimas, primindamas, kad 2014 m. liepos mėn. Ukrainos karinių oro pajėgų lakūnė Nadija Savčenko buvo neteisėtai sulaikyta Ukrainoje, pervežta į Rusijos Federacijos teritoriją, kur iki šiol yra neteisėtai kalinama, o jos sveikatos būklė dėl ilgalaikio badavimo yra labai pablogėjusi; pažymėdamas, kad 2014 m. spalio 26 d. vykusiuose pirmalaikiuose parlamento rinkimuose N. Savčenko buvo išrinktą į Ukrainos Aukščiausiąją Radą, tačiau iki šiol neturi galimybės atstovauti savo rinkėjams; apgailestaudamas, kad visos tarptautinės bendruomenės pastangos ją išlaisvinti iki šiol buvo nesėkmingos konstatuoja, kad Ukrainos karinių oro pajėgtų lakūnės N. Savčenko neteisėtas kalinimas Rusijos Federacijos teritorijoje yra šiurkštus tarptautinės teisės normų pažeidimas, o Rusijos Federacijos atsisakymas ją perduoti Ukrainai yra aiškus Minsko susitarimų nesilaikymas.

Rezoliucija Seimas išreiškia paramą grupės pagrindinių Europos Parlamento frakcijų narių iniciatyvai sudaryti ir Europos Sąjungos (ES) lygiu patvirtinti už neteisėtą N. Savčenko sulaikymą ir kalinimą atsakingų asmenų sąrašą ir įvesti šiems asmenims tikslines sankcijas.

Seimas taip pat kviečia ES ir NATO valstybių narių nacionalinius parlamentus palaikyti tokio „Nadijos Savčenko sąrašo“ sudarymo iniciatyvą ir skatinti aktyvius savo valstybių vyriausybių bei ES institucijų veiksmus šia linkme;

Priimtu dokumentu Lietuvos parlamentas ragina tarptautinę bendruomenę principingai įvertinti Rusijos Federacijos institucijų vykdomus šį ir kitus šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus, kviečia bendromis pastangomis toliau siekti, kad Nadija Savčenko ir kiti Rusijos Federacijoje neteisėtai laikomi Ukrainos piliečiai būtų nedelsiant išlaisvinti ir sudarytos sąlygos jiems saugiai grįžti į Tėvynę.

* * *

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMAS
REZOLIUCIJA
DĖL UKRAINOS KARINIŲ ORO PAJĖGŲ LAKŪNĖS NADIJOS SAVČENKO

2016 m. kovo   d.  Nr.
Vilnius


Lietuvos Respublikos Seimas,
primindamas, kad 2014 m. liepos mėn. Ukrainos karinių oro pajėgų lakūnė Nadija Savčenko buvo neteisėtai sulaikyta Ukrainoje, pervežta į Rusijos Federacijos teritoriją, kur iki šiol yra neteisėtai kalinama, o jos sveikatos būklė dėl ilgalaikio badavimo yra labai pablogėjusi;
pažymėdamas, kad 2014 m. spalio 26 d. vykusiuose pirmalaikiuose parlamento rinkimuose Nadija Savčenko buvo išrinktą į Ukrainos Aukščiausiąją Radą, tačiau iki šiol neturi galimybės atstovauti savo rinkėjams;
apgailestaudamas, kad visos tarptautinės bendruomenės pastangos išlaisvinti Nadiją Savčenko iki šiol buvo nesėkmingos;
konstatuoja, kad Ukrainos karinių oro pajėgtų lakūnės Nadijos Savčenko neteisėtas kalinimas Rusijos Federacijos teritorijoje yra šiurkštus tarptautinės teisės normų pažeidimas, o Rusijos Federacijos atsisakymas ją perduoti Ukrainai yra aiškus Minsko susitarimų nesilaikymas;
remia grupės pagrindinių Europos Parlamento frakcijų narių iniciatyvą sudaryti ir ES lygiu patvirtinti už neteisėtą Nadijos Savčenko sulaikymą ir kalinimą atsakingų asmenų sąrašą ir įvesti šiems asmenims tikslines sankcijas;
kviečia Europos Sąjungos ir NATO valstybių narių nacionalinius parlamentus palaikyti tokio „Nadijos Savčenko sąrašo“ sudarymo iniciatyvą ir skatinti aktyvius savo valstybių vyriausybių bei ES institucijų veiksmus šia linkme;
ragina tarptautinę bendruomenę principingai įvertinti Rusijos Federacijos institucijų vykdomus šį ir kitus šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus, kviečia bendromis pastangomis toliau siekti, kad Nadija Savčenko ir kiti Rusijos Federacijoje neteisėtai laikomi Ukrainos piliečiai būtų nedelsiant išlaisvinti ir sudarytos sąlygos jiems saugiai grįžti į Tėvynę.

Seimo Pirmininkas                                                                              

Teikia Seimo nariai:
                  Benediktas Juodka
                  Gediminas Kirkilas
                  Arminas Lydeka                  
                  Arvydas Anušauskas                  
                  Andrius Kubilius
                  Valerijus Simulik
                  Audronius Ažubalis
                  Vydas Gedvilas
                  Emanuelis Zingeris
                  Jaroslav Narkevič

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys       2016-03-17 7:53

principai ir vertybės žmogui pamaino sienas ir tvoras , kurias mes linke statyti atsitverdami nuo blogio .Bėda kad jos ne tiek efektyvios kiek brangios , todėl dauguma jų praranda aktualuma dar net nebaigus tuos darbus, o baigus tampa simboliais to kaip kaip nereikia elgtis. 15 min.

vai me> Stasiui       2016-03-16 23:19

Perskaičiau, jūsų komentarą, apie “principinę poziciją” ir “vertybes”. Dabar net nezinau, ar čia juoktis, ar čia verkti.Tamsta, šiandien, matyt jau pavargote. Prašau ,jūsų, eikite pailsėti.

stasys        2016-03-16 20:54

vai me- Turėti principine pozicija tuo klausimu labiau reiškia vertybes o ne tamstos logikos eilute , kažkokiu išvedžiojimu grandyje. Beje tavo komentaras rodo kad visiškai nesigaudai ko siekia Lietuva .

vai me       2016-03-16 19:12

Uzmiršau, dar pridėti, kad būtų gerai paviešinti balsavusių sąrašą, kurie balsavo “prieš”, dėl KGB agentų paviešinimo ir palyginti visus tris sąrašus. Manau, kad būsite nemaloniai nustebinti.

vai me       2016-03-16 18:49

Prašau, gerb. redakciją, paviešinti visą rezoliuciją pasirašiusiųjų sąrašą. Tauta turi zinoti, savo dviveidzius politinius idiotus. Jeigu, jie visi tokie kovotojai uz zmogaus teises ir tarptautines normas, tai kur rezoliucija, dėl Gvantanamo kalėjimo uzdarymo. D. Bušui ispanijos teismas, net suėmimo orderį yra išrašęs.Lietuvos politikų kvailumas tiesiog beribis.Visai nesenai Degutienė “pasimovė” lygioje vietoje, dabar šitie klounai.Įtariu, kad pasirašiusių sarašas, pavardė į pavardę, atitiks sarašą balsavusių, kurie suzlugdė Venskienės siulytą įstatymą, dėl pedofilų.

Arturui (Vaniai)       2016-03-16 15:53

Is kur tu toks slykstus visuomenes atmata atsiradai? Kiba is vatniku/mongoloidu imperijos tave ir tavo prakeiktus tevus cia stalino traukiniais atveze parazituoti.

Kodėl?       2016-03-16 11:32

Kodėl šie seimeriai išgamos nieko nedarė ir nedaro dėl atimtų vaikų sugrąžinimo į Lietuvą iš Norvegijos?

Artūras       2016-03-16 6:13

Ji už nusikaltimus buvo suimta dar prieš pseudo rinkimus. Tad ji jokio imuniteto neturi. Reikia plačiau žiūrėti tos išsigimėlės nusikaltimus, apie kuriuos pasakoja gyvi išlikę liaudininkai. Donbaso gyventojai prisimena ta SS sadistinių polinkių turinčia pseudo kalinę. Tokioms ne vieta kalėjime. Jos vieta - kartuvėse.

Kotys       2016-03-16 0:14

Keista, kad sąrašo iniciatoriai neįrašė nepaprastai svarbaus punkto: N. Savčenko yra Europos tarybos parlamentinės asamblėjos narė, todėl turi diplomatinį imunitetą. Net jei ir būtų ką realiai padariusi, negali būti sulaikyta. Rusijos save stato anapus tarptautinės teisės. Tai precedento neturintis atvejis.

Rekomenduojame

Edvardas Čiuldė. Kokiu mokslu reikėtų tikėti, a? (II)

Almantas Stankūnas. Kiek dar ilgai žaisime neoliberalistinius rinkos žaidimus ten, kur negalima jų žaisti?!

Br. Paulius Vaineikis OFM: skelbiu nepaprastąją padėtį

Rūta Visocnik. Apie LRT „objektyvų tyrimą“

Italijoje daugėja krikšto atsisakymo atvejų

Tėvai Teksase: neleisime mokyklose tvirkinti mūsų vaikų

Teroristinis išpuolis Viskonsine – liberalios teisės krizė

Ignas Vėgėlė. Apie skiepų registraciją, skiepų gamintojų sutartis su valstybėmis ir derybų procesus

Vytautas Sinica. Leidybos naujienos

Pasaulis ir Lietuva: Migrantai atitraukiami/neviešos derybos su Rusija/kitos aktualijos

Vladimiras Laučius. Merkel pokalbiai

Norime susigrąžinti savo laisvę – protestuotojai prieš suvaržymus dėl COVID-19

Migrantų krizė yra galimybė naujai politikai

Judit Varga: „Vengrija yra proeuropietiška ir konservatyvi alternatyva liberaliai politikai“

Vysk. Jonas Kauneckas. Ne gėlių, o maldų laukia mirusieji, kaip gyvieji teisingumo

Dievo tarnas vysk. Vincentas Borisevičius

Profesorius Ignas Vėgėlė: Kova su liga – panaši į imitaciją, ribojimai – į eksperimentą

Šiandien Vilniuje

Vytautas Sinica. Kunigo Algirdo Toliato pozicija turi ypatingą vertę

Edvardas Čiuldė. Kokiu mokslu reikėtų tikėti, a? (I)

JAV: Nesulaukus revoliucinio teisingumo, progresyviąją visuomenę ištiko masinė isterija

„Konservatoriaus“ Andriaus Navicko neokomunistinė šeimos instituto dekonstrukcija

Šiandien Austrijoje (papildyta)

„Basos mamos“ Bažnyčios vadovams: neleiskite diskriminuoti mūsų vaikų!

Simonas Jazavita. Juozas Lukša-Daumantas

Švedijoje maldininkai privalės pateikti pasiskiepijimo įrodymus

Eligijų Masiulį prokuroras paprašė įkalinti 7 metams, o liberalams skirti pusės milijono eurų baudą

Holger Lahayne. Tikrų ir netikrų pranašų metas

„Gustuko picerijai” nurodyta stabdyti veiklą

Kardinolo Raymondo Leo Burke’o pamokslas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.