Žmogaus teisės

Seimas pareiškė paramą siūlymui sudaryti „Savčenko sąrašą“

Tiesos.lt redakcija   2016 m. kovo 15 d. 20:43

9     

    

Seimas pareiškė paramą siūlymui sudaryti „Savčenko sąrašą“

Seimas, 68 parlamentarams balsavus už, nė vienam nebuvus prieš ir 3 susilaikius, priėmė rezoliuciją „Dėl Ukrainos karinių oro pajėgų lakūnės Nadijos Savčenko“ (projektas Nr. XIIP-4104).

Šia rezoliucija Seimas, primindamas, kad 2014 m. liepos mėn. Ukrainos karinių oro pajėgų lakūnė Nadija Savčenko buvo neteisėtai sulaikyta Ukrainoje, pervežta į Rusijos Federacijos teritoriją, kur iki šiol yra neteisėtai kalinama, o jos sveikatos būklė dėl ilgalaikio badavimo yra labai pablogėjusi; pažymėdamas, kad 2014 m. spalio 26 d. vykusiuose pirmalaikiuose parlamento rinkimuose N. Savčenko buvo išrinktą į Ukrainos Aukščiausiąją Radą, tačiau iki šiol neturi galimybės atstovauti savo rinkėjams; apgailestaudamas, kad visos tarptautinės bendruomenės pastangos ją išlaisvinti iki šiol buvo nesėkmingos konstatuoja, kad Ukrainos karinių oro pajėgtų lakūnės N. Savčenko neteisėtas kalinimas Rusijos Federacijos teritorijoje yra šiurkštus tarptautinės teisės normų pažeidimas, o Rusijos Federacijos atsisakymas ją perduoti Ukrainai yra aiškus Minsko susitarimų nesilaikymas.

Rezoliucija Seimas išreiškia paramą grupės pagrindinių Europos Parlamento frakcijų narių iniciatyvai sudaryti ir Europos Sąjungos (ES) lygiu patvirtinti už neteisėtą N. Savčenko sulaikymą ir kalinimą atsakingų asmenų sąrašą ir įvesti šiems asmenims tikslines sankcijas.

Seimas taip pat kviečia ES ir NATO valstybių narių nacionalinius parlamentus palaikyti tokio „Nadijos Savčenko sąrašo“ sudarymo iniciatyvą ir skatinti aktyvius savo valstybių vyriausybių bei ES institucijų veiksmus šia linkme;

Priimtu dokumentu Lietuvos parlamentas ragina tarptautinę bendruomenę principingai įvertinti Rusijos Federacijos institucijų vykdomus šį ir kitus šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus, kviečia bendromis pastangomis toliau siekti, kad Nadija Savčenko ir kiti Rusijos Federacijoje neteisėtai laikomi Ukrainos piliečiai būtų nedelsiant išlaisvinti ir sudarytos sąlygos jiems saugiai grįžti į Tėvynę.

* * *

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMAS
REZOLIUCIJA
DĖL UKRAINOS KARINIŲ ORO PAJĖGŲ LAKŪNĖS NADIJOS SAVČENKO

2016 m. kovo   d.  Nr.
Vilnius


Lietuvos Respublikos Seimas,
primindamas, kad 2014 m. liepos mėn. Ukrainos karinių oro pajėgų lakūnė Nadija Savčenko buvo neteisėtai sulaikyta Ukrainoje, pervežta į Rusijos Federacijos teritoriją, kur iki šiol yra neteisėtai kalinama, o jos sveikatos būklė dėl ilgalaikio badavimo yra labai pablogėjusi;
pažymėdamas, kad 2014 m. spalio 26 d. vykusiuose pirmalaikiuose parlamento rinkimuose Nadija Savčenko buvo išrinktą į Ukrainos Aukščiausiąją Radą, tačiau iki šiol neturi galimybės atstovauti savo rinkėjams;
apgailestaudamas, kad visos tarptautinės bendruomenės pastangos išlaisvinti Nadiją Savčenko iki šiol buvo nesėkmingos;
konstatuoja, kad Ukrainos karinių oro pajėgtų lakūnės Nadijos Savčenko neteisėtas kalinimas Rusijos Federacijos teritorijoje yra šiurkštus tarptautinės teisės normų pažeidimas, o Rusijos Federacijos atsisakymas ją perduoti Ukrainai yra aiškus Minsko susitarimų nesilaikymas;
remia grupės pagrindinių Europos Parlamento frakcijų narių iniciatyvą sudaryti ir ES lygiu patvirtinti už neteisėtą Nadijos Savčenko sulaikymą ir kalinimą atsakingų asmenų sąrašą ir įvesti šiems asmenims tikslines sankcijas;
kviečia Europos Sąjungos ir NATO valstybių narių nacionalinius parlamentus palaikyti tokio „Nadijos Savčenko sąrašo“ sudarymo iniciatyvą ir skatinti aktyvius savo valstybių vyriausybių bei ES institucijų veiksmus šia linkme;
ragina tarptautinę bendruomenę principingai įvertinti Rusijos Federacijos institucijų vykdomus šį ir kitus šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus, kviečia bendromis pastangomis toliau siekti, kad Nadija Savčenko ir kiti Rusijos Federacijoje neteisėtai laikomi Ukrainos piliečiai būtų nedelsiant išlaisvinti ir sudarytos sąlygos jiems saugiai grįžti į Tėvynę.

Seimo Pirmininkas                                                                              

Teikia Seimo nariai:
                  Benediktas Juodka
                  Gediminas Kirkilas
                  Arminas Lydeka                  
                  Arvydas Anušauskas                  
                  Andrius Kubilius
                  Valerijus Simulik
                  Audronius Ažubalis
                  Vydas Gedvilas
                  Emanuelis Zingeris
                  Jaroslav Narkevič

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys       2016-03-17 7:53

principai ir vertybės žmogui pamaino sienas ir tvoras , kurias mes linke statyti atsitverdami nuo blogio .Bėda kad jos ne tiek efektyvios kiek brangios , todėl dauguma jų praranda aktualuma dar net nebaigus tuos darbus, o baigus tampa simboliais to kaip kaip nereikia elgtis. 15 min.

vai me> Stasiui       2016-03-16 23:19

Perskaičiau, jūsų komentarą, apie “principinę poziciją” ir “vertybes”. Dabar net nezinau, ar čia juoktis, ar čia verkti.Tamsta, šiandien, matyt jau pavargote. Prašau ,jūsų, eikite pailsėti.

stasys        2016-03-16 20:54

vai me- Turėti principine pozicija tuo klausimu labiau reiškia vertybes o ne tamstos logikos eilute , kažkokiu išvedžiojimu grandyje. Beje tavo komentaras rodo kad visiškai nesigaudai ko siekia Lietuva .

vai me       2016-03-16 19:12

Uzmiršau, dar pridėti, kad būtų gerai paviešinti balsavusių sąrašą, kurie balsavo “prieš”, dėl KGB agentų paviešinimo ir palyginti visus tris sąrašus. Manau, kad būsite nemaloniai nustebinti.

vai me       2016-03-16 18:49

Prašau, gerb. redakciją, paviešinti visą rezoliuciją pasirašiusiųjų sąrašą. Tauta turi zinoti, savo dviveidzius politinius idiotus. Jeigu, jie visi tokie kovotojai uz zmogaus teises ir tarptautines normas, tai kur rezoliucija, dėl Gvantanamo kalėjimo uzdarymo. D. Bušui ispanijos teismas, net suėmimo orderį yra išrašęs.Lietuvos politikų kvailumas tiesiog beribis.Visai nesenai Degutienė “pasimovė” lygioje vietoje, dabar šitie klounai.Įtariu, kad pasirašiusių sarašas, pavardė į pavardę, atitiks sarašą balsavusių, kurie suzlugdė Venskienės siulytą įstatymą, dėl pedofilų.

Arturui (Vaniai)       2016-03-16 15:53

Is kur tu toks slykstus visuomenes atmata atsiradai? Kiba is vatniku/mongoloidu imperijos tave ir tavo prakeiktus tevus cia stalino traukiniais atveze parazituoti.

Kodėl?       2016-03-16 11:32

Kodėl šie seimeriai išgamos nieko nedarė ir nedaro dėl atimtų vaikų sugrąžinimo į Lietuvą iš Norvegijos?

Artūras       2016-03-16 6:13

Ji už nusikaltimus buvo suimta dar prieš pseudo rinkimus. Tad ji jokio imuniteto neturi. Reikia plačiau žiūrėti tos išsigimėlės nusikaltimus, apie kuriuos pasakoja gyvi išlikę liaudininkai. Donbaso gyventojai prisimena ta SS sadistinių polinkių turinčia pseudo kalinę. Tokioms ne vieta kalėjime. Jos vieta - kartuvėse.

Kotys       2016-03-16 0:14

Keista, kad sąrašo iniciatoriai neįrašė nepaprastai svarbaus punkto: N. Savčenko yra Europos tarybos parlamentinės asamblėjos narė, todėl turi diplomatinį imunitetą. Net jei ir būtų ką realiai padariusi, negali būti sulaikyta. Rusijos save stato anapus tarptautinės teisės. Tai precedento neturintis atvejis.


Rekomenduojame

Kviečiame į kasmetinę Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventę: susitinkame liepos 4 d. Mūšios Didžiosios Kovos apygardos partizanų parke

Robertas Grigas. Aleksandr Galič apie (pra)tylėjimo kainą

Algimantas Rusteika. Apie ką giedosime liepos 6-ąją: apie Lietuvą ar apie vienybę su žmonija?

Rasa Baločkaitė. Kraupusis Merkinės stadionas

Andrius Švarplys. R.Šimašiaus ir Co akcijos matmuo – amputuoti istoriją, atmintį, kančios sakralumą

Per 20 organizacijų reikalauja Prezidento dėmesio istorijos politikai

Vilius Kavaliauskas. Lukiškės: Ką nutyli Vilniaus meras?

Ramūnas Aušrotas. Išlaikyti LRT gyventojams kainuoja triskart brangiau nei Vyriausybę

Nida Vasiliauskaitė. Mokslas yra dalykas didis

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Liudvikas Jakimavičius. Dočys politikuoja

Atgimstantys paminklai. Kun. Robertas Gedvydas Skrinskas: Atkurkime Gumbių kaimo koplystulpį –  išgelbėkime istorinį paminklą

Povilas Urbšys: „Vytis yra tai, kas mus gali suvienyti“

Rasa Čepaitienė. Atsisakantys keistis

Nida Vasiliauskaitė. Apie Linos Žigelytės versiją iš serijos „Kas atsitiko Nidai Vasiliauskaitei?“

Iš propagandos frontų: Dainius Pūras. Apie smėlį ir paplūdimį Lukiškių aikštėje kaip laimingoje erdvėje

Povilas Urbšys: Jei bus priimta tai, ką siūlo valdantieji, Lukiškių aikštėje stovės ne Vytis. Argi tai ne dar viena išdavystė?

Ne juokas. Politinis kompasas pagal liberalus

Andrius Švarplys. Kas gali apginti žodžio laisvę ir laisvę apskritai?

Geroji Naujiena: Stiprūs Jo malone

Vytautas Matulevičius. „270 milijonų, kurie parklupdė Lietuvą“

Raimondas Navickas. O gal tai jokie NE vandalai? Gal tai PROTESTUOTOJAI?

Pagaliau. Vygantas Malinauskas. Katalikų jaunuoliai neleido nugriauti šv. Junipero Serra statulos Kalifornijoje

Ramūnas Aušrotas. Hipsteriai, į Seimą!

Česlovas Iškauskas. Smėlis pro pirštus. Ironiškos pastabos

Iš propagandos frontų: LRT atsiskaito visuomenei: birželio 29 d. 16 h per LRT TELEVIZIJĄ ir portale LRT.lt. rengia spec. laidą, kviečia klausti

Ne juokas. Tadas Skukas vilniečių vardu: mere Š., pasitikrink sveikatą!

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (I)

Vidmantas Valiušaitis. Geopolitinė „senosios tvarkos“ griūtis ir Birželio sukilimas

Liudvikas Jakimavičius. Heraklio beieškant

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.