Povilas Urbšys: Seimas blokuoja kompensuojamos pensijos dalies paveldimumą

Tiesos.lt redakcija   2014 m. gruodžio 10 d. 14:38

14     

    

Povilas Urbšys: Seimas blokuoja kompensuojamos pensijos dalies paveldimumą

2014 m. gruodžio 9 d. pateikimo metu vėl nepritarta patobulintam Valstybinių socialinio draudimo senatvės ir netekto darbingumo (invalidumo) pensijų kompensavimo įstatymo pakeitimo projektui, kuriame numatytas kompensuojamos pensijos dalies paveldimumas visų pensijų gavėjų, kuriems 2010–2011 metais buvo neteisėtai sumažintos pensijos, artimiesiems.

2014 m. gruodžio 9 d. posėdyje Seimo nariai nepritarė projekto pateikimui dėl kompensuojamos pensijos dalies paveldėjimo. Balsavimo metu 29 Seimo nariai balsavo „už“, 1 – „prieš“, 31 – „susilaikė“ (20 Lietuvos socialdemokratų partijos, 7 Darbo partijos, 3 Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir 1 „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijų nariai). Įstatymo projektas grąžintas iniciatoriams tobulinti.

Tokią įstatymo pataisą pasiūlęs Seimo narys Povilas Urbšys teigia, kad nuo 2010 metų iki 2014 m. birželio 1 d. kompensuojamos pensijos dalies sugrąžinimo nesulaukė 167 tūkst. pensijų gavėjų.

2014 m. lapkričio 4 d. Socialinės apsaugos ir darbo ministrė A. Pabedinskienė, pristatydama pensijų kompensavimo tvarką, pabrėžė, kad kompensuojama pensijų dalis bus grąžinta pensininkų, kurie mirė po kompensavimo įstatymo įsigaliojimo, t. y. 2014 m. gegužės 22 d., artimiesiems. Iki įstatymo įsigaliojimo mirusių asmenų artimiesiems paveldėjimas nenumatytas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

agnius       2014-12-13 17:22

pats tada dar gimes nebuvau,(gimiau 1980) bet senelis man,10-12 metu vaikui, aiskino, kas yra obligacijos. -Kazkur apie 1960 ziaurus okupantai nutare pasiskolinti is gyventoju biudzetui papildyti. Ir kaip man tada atrode tai nezmoniskas savivaliavimas, zmoniu valios pamynimas ir tt.
Tai dabar tik dziaugiuos, kad senelis nebesulauke, kol “savi nepriklausomi” pradejo “skolintis”.
Gi pasirodo tos obligacijos - tikras geris - ir su procentais, ir su ispirkimo aiskiu terminu, ir paveldimos….
  Apsaugok Dieve nuo draugu - nuo priesu patys apsisaugosim..

Nuomone       2014-12-12 1:13

Zmones seimunams reikalingi tik tuomet,kai arteja rinkimai,tuomet jie visi,nesvarbu is kokios partijos,ciulba lyg lakstingalos,zadedami roju.Taciau,kai tik patenka prie taip vadinamo lovio,savo pazadus pamirsta.O slyksciausia ir nieksiskiausia,kad pensininkams grazinti pasiskolintus pinigus nera lesu,bet sau,teisejams visu instanciju ir kt.valdzios atstovams,kuriu algos yra ir taip gana dideles-pinigu atsirado.Pirmiausia jie atsieme savo pinigus ir dar algas pasididino,na ar ne nieksai ? Kodel egzistuoja tokia neteisybe,jei zmogus pensininkas buvo skolingas bankui,taciau valstybe pasiskolino is jo pensijos ir dar is neigalumo prieziuros pinigu,jam numirus,paveldetojas vis tiek privalo moketi bankui,jo niekas nuo to neatleidzia.Tad be jokiu kalbu ir valstybe, apvogusi ir taip jau biedna zmogu,privalo atiduoti pasiskolintus pinigus,mirusio pensininko paveldetojui,kuris privalo moketi bankui-pensininko skola.Tai nejaugi tam,kad rasti teisybe,reikes bylinetis su ir taip korumpuota nusikalteliu-apgaviku valstybe ???

Seimo technikas       2014-12-11 21:19

Seimas šiuo metu yra apsiginklavęs pačiomis moderniausiomis technologijomis. Jomis iškart po priesaikos yra išoperuojama sąžinė, o kad žmonių negąsdintų likusi juoduma, įstatomos kiaulės akys. Tiesa, technologijos vis dar nėra tobulos, proto ir išminties jos suteikti negali. Todėl, kad tautos atstovas atrodytų kuo solidžiau, tuščios kaukolės vietos užpildomos puikybe, arogancija ir pavydu (kitaip kelių pensininko litų nebandytų pavogti). Kita svarbi operacija yra liežuvio atrišimas - tada laisvai kalbama viena, o daroma kita. Tam savo laiku komunistai sugaiždavo ilgas “teisingo” auklėjimo”, o dabar seime - viena greita operacija. Kita masinė operacija yra prijungimas prie liandzbergio avataro. Tokiu būdu visos partijos tampa viena chebra ir dirba ranka rankon. Nesvarbu, kas laimi rinkimus, vis tiek vykdoma konservų politika, visi vieningai vaiko visokius referendumus ir klauso tatos. Ten dar daug kitokių gerų dalykėlių - besikaitaliojančios nuomonės (vėtrungės) programatoriai, kirkilizatoriai, lindimo į užpakąlį greitojo mokymo įranga ir galai dar žino ko.

Anikė       2014-12-11 19:55

Ar čia ne 21 amžiaus banditizmas?Atimti iš silpniausių,negrąžinti,o sau ne tik
susigrąžinti,bet ir pasikelti atlyginimus.

Dzūkija       2014-12-11 0:43

Privalo gražinti iki cento…Tegu ne iš karto,bet privalo priimti įstatymą...Žmonės,nebebalsuokit už konservatorius…jie paėmė pinigus ,net nenumatė,kaip gražins…Jie dar blogesni už vagis,nes ciniškai apgavo naudodamiesi jūsų pasitikėjimu…

Skorpė       2014-12-10 21:47

SUTAUPĖ -  IR gal eglutę  nusipirks SEIMŪNAI :(  KIAULĖS

Anupras       2014-12-10 21:44

Gerbiami intilegentai, šviesuomene padėkite mūsų senoliams. įteikime Tautos ;ATSTOVAMS;naujametinę dovanėlę, 100 tūkst.senolių parašų, ir vakarėliui 140tūkst. dar lietuviškų vieno cento monetų.

Ūla       2014-12-10 19:28

Iš pateikto balsavusiųjų skaičiaus matome, kad posėdžiai nelankomi, vyksta savivalė, nes tokiam svarbiam klausimui “atsukama nugara”. Darytina viena išvada, kad šiandieną, valdžia ne tik kad nesikalba su Lietuvos piliečiais, bet dar ir ignoruoja jų konstitucinę teisę. Manau, kad agresyviai “bejėgius” sisteminius visų partijų seimūnus galima jau pavadinti destrukcine jėga? Ar pasitarė su juos išrinkusiais žmonėmis, kad priima tokius sprendimus? Vieni “pasiskolina” atlyginimus ir pensijas, o kiti jų net nenori atiduoti, nors paveldėjimo teisė Civiliniame kodekse įtvirtinta. Baisu darosi nuo jų veidmainystės.

Lietuva prasideda       2014-12-10 19:12

provincijoje.Laikas stiprinti ją,kaip ir mūsiškiai užsieniuose puikiai kuriasi provincijose.Tik stipri provincija rodys,kad Lietuva stipri.

Klausimėlis       2014-12-10 18:16

O kada gi bus atiduota po 3,5 lito našlėms?  Tai buvo panašu, kad valstybė renka grašius kaip prie Aušros vartų į kepurę. O dabar tyli. Gal neapsimoka šios skolos gražinimo administravimas? Kažkaip net gėda apie šį valdžios nutylėjimą priminti.

Anupras       2014-12-10 18:04

O kur dar 80 Seimo narių? Tauta klausia ir liepia parašyti pasiaiškinimus, ir šios dienos atlyginima pervesti į biudžetą.Deja ir teisėjai iškeliauja Anapilin, ar jų artimiesiams bus gražinta kompensacija?

Iš pradžių galimai       2014-12-10 17:29

buvo slapti kalėjimai su slaptais kaliniais iš rytų.V.Adamkus buvo apeitas gudriai.Paskui tie vyrukai pasijuto nebaudžiami ir buvo Garliava su daugybe nužudytų.O dabar pensininkus skriausti jau vieni niekai.Tik gaila,kaip taip neapdairiai čia buvo įpainioti dešinieji.Godumas pavedė?Laikysimės centro.

Senjora       2014-12-10 17:16

O kur žiūri lygių galimybių kontrolierius? Kodėl paveldėtojai diskriminuojami? Kuo skiriasi paveldėtojas, kurio artimasis mirė gegužės 22 d. nuo paveldėtojo, kurio artimasis mirė gegužės 21 d.ar anksčiau? Juk iki šiol tik Dievulio prerogatyva buvo kada dušelę pas save pasikviesti, juk pas Dievulį visi išeina nieko nepasiimdami viską  palieka. Palieka ir skolas ir skolininkus. Kuo skiriasi, tas pats skolininkas, mirusiems iki įstatymo priėmimo ir po. Nepyktume, paremtume Lietuvos valstybę, jei visi, ir tie kurie lygesni už lygius, ir tie kuriems ištiesiame lėkštę sriubos. Lygesniems privaloma teismo sprendimo vykdymas buvo įvykdytas pagal LR Konstitucijos doktriną ar dvasią, juk viešai prisiekė jie padėję ranką ant Lietuvos Respublikos KONSTITUCIJOS tarnauti visiems Lietuvos piliečiams vienodai. Tad ir gerbkite tą savo priesaiką.

Konservų krizės įveikimo planas, vertas vadovėlių.       2014-12-10 15:43

per ketverius metus mirė 167 tūkst. pensijų gavėjų, kaip suprantu, ir ištikimų balsuotojų...
Todėl dabar konservai domisi tik “mėsos” ištroškusiais jaunuoliais baltomis pirštinėmis ir vaikais, žinančiais, ko nori mergaitės…


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Dar kartą apie tai, ką Popiežius sako, ir ko nesako

Robertas Grigas. Tikrovės faktai, kurių jokios autoritetų ištarmės atšaukti negali

Ramūnas Aušrotas. Nėštumo nutraukimas įtarus vaisiaus ligą ar neįgalumą prieštarauja Lenkijos Konstitucijai

Lietuvos vyskupų konferencijos informacinis pranešimas apie Popiežiaus išsakytas mintis filme „Francesco“

Vygantas Malinauskas. Bažnyčios mokymas nėra asmeninė Popiežiaus nuosavybė

Algimantas Rusteika. Sekmadienį laukia rinkimai be tikrų pasirinkimų

Justas Mundeikis. Magiškas švietimo finansavimas 2021 m. biudžete

Ramūnas Aušrotas. LRT iškraipė tekstą – popiežius Pranciškus pasakė: „Jie turi teisę būti šeimos dalimi“

Giedrė Barčkutė. Ar konservatoriams pavyks laimėti katalikų rinkėjų balsus?

Vytautas Radžvilas. Netikėjimo kaina: juk ir mes tai galėtume

Romas Lazutka. Nebus gerovės, kol vieni kitus laikysime kvailiais (apie 13 pensiją ir ne tik)

Audrius Bačiulis. Naujienos iš Karabacho fronto

JT piktnaudžiavimas žmogaus teisėmis (I)

Vytautas Sinica. Švedija: multikultūralizmo grimasos

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai, kvailiai – valdžioje

Agnė Širinskienė. Kas būna, kai prišneki apie svainio partiją

Popiežius Pranciškus apie neoliberalizmą

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai ir kvailiai – valdžioje

Švedija keičia kursą – jungiasi prie rytų europiečių: policija prabilo apie „grėsmę sistemai“, griežtinti įstatymus reikalauja net buvęs ABBA narys

Eidamas 101-uosius metus mirė partizanas Jonas Svilainis-Liūtas

Liudvikas Jakimavičius. Papolitikuokim

Tikėjimo mokymo kongregacija: Tikintieji turi žinoti – ant kortos statoma moralinės tvarkos esmė, susijusi su visapusiška žmogaus gerove

Geroji Naujiena: būti Jo

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.