Šeimos politika, Teisėkūros iniciatyvos

Seimas balsavo už šeimos apibrėžimą per santuoką ir giminystės ryšį

Tiesos.lt siūlo   2016 m. birželio 29 d. 0:24

11     

    

Seimas balsavo už šeimos apibrėžimą per santuoką ir giminystės ryšį

Seimas, dar kartą apsvarstęs, pritarė Konstitucijos 38 straipsnio papildymo ir pakeitimo įstatymo projektui, kuriuo siūloma Konstituciją papildyti nuostatomis, reglamentuojančiomis, kad šeima sukuriama sudarius santuoką. Šeima taip pat kyla iš motinystės ir tėvystės. Valstybė saugo ir globoja santuoką, šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę. Už pataisas po pirmojo svarstymo balsavo 74, prieš –19, susilaikė 20 Seimo narių (individualūs balsavimo rezultatai ČIA – Tiesos.lt), skelbiama Seimo puslapyje.

2013 m. gruodžio 10 d. Seimui pristatyto projekto iniciatorių teigimu, „šiuo įstatymo projektu buvo siekiama nustatyti, kad šeima yra pirminė ir pamatinė visuomenės ląstelė. Konstitucijos 18 straipsnis nustato, kad „Žmogaus teisės ir laisvės yra prigimtinės”. Saugodama šeimą valstybė pirmiausiai turi saugoti prigimtinę šeimos struktūrą. Prigimtinė šeimos struktūra remiasi santuoka ir giminystės arba kraujo ryšiais“.

2016 m. birželio 2 d. Seimas po svarstymo nusprendė grąžinti iš naujo komitete svarstyti Konstitucijos 38 straipsnio papildymo ir pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIIP-1217, pakeičiant pataisoms nepritarusį Teisės ir teisėtvarkos komitetą Socialinių reikalų ir darbo komitetu.

Seimo narys Rimantas Jonas Dagys sveikina Seimą žengus svarbų žingsnį, stiprinant šeimos instituciją. „Šiais metais dėl mažo gimstamumo prarandame vidutiniškai po 50 žmonių per dieną, todėl nebegalime gaišti neturėdami nuoseklios šeimos politikos. O tokios vykdyti negalėjome, kadangi Konstitucinio Teismo išaiškinimas, kas yra šeima, yra toks platus, kad praktiškai bet ką galima traktuoti esant šeima. Apie šią tikslinančią pataisą skleista daug mitų. Neva priėmus šią pataisą šeima nustos būti nesusituokusios, tačiau vaikų turinčios poros, broliai ir seserys, įtėviai ir įvaikiai, seneliai ir anūkai ir pan. Neva iš vyro ir moters santuokos kylanti šeima yra sovietinė (!) atgyvena. Neva toks pataisymas reikalingas tik tikintiesiems. Galiu tik pasidžiaugti, kad kolegos, išskyrus socialdemokratus ir liberalus, nesileido suklaidinami ir palaikė pataisą“, – teigia R. J. Dagys.

Vis dėlto parlamentinės grupės „Už šeimą“ pirmininkas apgailestauja, kad paskutinis balsavimas dėl pataisos įvyks tik po Seimo rinkimų. „Dėl J. Sabatausko ir jo bendrapartiečių pataisos vilkinimo Teisės ir teisėtvarkos komitete klausimą svarstome pačioje sesijos pabaigoje. Remiantis Seimo statuto reikalavimais neįmanoma, kad paskutinis balsavimas įvyktų anksčiau nei Seimo rinkimai. Per juos žmonės taip ir nežinos, ką politikai iš tikrųjų laiko šeima“, – sako R. J. Dagys.

Pirmo svarstymo metu Konstitucijos 38 straipsnio pakeitimui iš balsavusių Seimo narių pritarė 29 iš 29 Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių, 8 iš 8 Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narių, 10 iš 11 Mišrios grupės narių, 7 iš 8 „Tvarkos ir teisingumo“ partijos frakcijos narių, 19 iš 23 Darbo partijos frakcijos narių, 1 iš 26 socialdemokratų, nepritarė nei vienas liberalas.

Vadovaujantis Seimo statutu, projekto priėmimo procedūra pradedama ne anksčiau kaip po 10 dienų po jo svarstymo Seimo posėdyje. Priėmimo metu dėl Konstitucijos keitimo įstatymo projektų balsuojama Seimo posėdyje du kartus, tarp šių balsavimų turi būti daroma ne mažesnė kaip 3 mėnesių pertrauka.

Bernardinai.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

nesupratau       2016-06-29 20:07

kur konstitucinė samprata,kad šeima sukūriama vyro ir moters santuoka ir toje santuokoje gimę vaikai.Jei išsiskiria,ar vienas mirė,žuvo,tai likus mama su vaikeliais,ar tėtis su vaikeliais yra šeima-turi tą šventą tęstinumą.Kraujomaišos ar kitais keistais atvejais ir tai bus šeima?Ar kaip?

Nedorybės košė...       2016-06-29 16:32

Vis tik palaidai gyvenančioje visuomenėje (gyvenimas susidėjus, antrąkart ir daugiau kartų “susituokus”, vienišos netekėjusios motinos ir t.t.) ne be reikalo kyla galvosūkis “kas yra šeima”. O kur dar skliausteliuose nurodytų atvejų įvairūs deriniai! Gaunasi visiškas jovalas…
Beje, “senovėje” žmonėms tokių galvosūkių niekad net nekildavo, nes žmonės gyvendavo tvarkingai su labai retomis išimtimis.

Stasys       2016-06-29 16:10

Supratau, kad, jeigu du gyvenantys susidėję asmenys pasidarys vaiką, tai jie su savo vaiku taip pat sudarys šeimą...

Susirupines       2016-06-29 13:45

Zmones, kas tik galit, kas tik zinot ir pazistat zmoniu, kurie neprieona prie informacijos, nes neturi interneto, kad galetu suzinoti kokios partijos tiesiog griaute griauna seimas, turiu omeny, socdemus ir bet kokias partijas, kurios turi zodi liberalas, nebebalsuotu ir kodel nebebalsuotu.

Suvalkas       2016-06-29 13:44

  Bet…dabar naujas seimas įteisina pyderų santuokas ir…ŠEIMA!PIRMINĖ IR PAMATINĖ VISUOMENĖS LĄSTELĖ! (O kur dingo “santuoka tarp vyro ir moters?”). Sabaliauskas žino,ką daro…

Pikc       2016-06-29 12:08

-> Letas Palmaitis: čia kalba ne apie tai, kas šeima YRA, o kaip ji traktuojama įstatymuose. Šiuo atveju labai gerai, kad pagal balsavimą, “yra” ir “traktuojama” sutampa, o blogai, kad, kaip sakė R. Dagys, trečias balsavimas bus jau po rinkimų.

Pikc       2016-06-29 12:05

“nustebino” - mano galva, reikia skirti lytinio potraukio problemų turinčius asmenis, kurie nebūtinai turi būti homopropagandistai, nuo iškrypėliškos ideologijos propaguotojų, kurie nebūtinai yra “homo” (žr. liberastai, socdemai ir kiti kairieji radikalai).

nustebino       2016-06-29 11:49

Rokas Zilinskas siaip gejus o balsavo uz. Maladec, pagarba smile

Svarbus balsavimas       2016-06-29 7:44

Tai vienas iš balsavimų, kuris padeda atsirinkti žmones. Visai nenustebino Balsys ir Brundza balsuodami prieš. Iš jų to buvo galima tikėtis. Net Bernatonis susilaikė.

Na taip       2016-06-29 6:37

Liberastai nori kruštis tarpusavyje. Ne šiaip Gražulis padovanojo jiems kelnes su užtrauktuku užpakalyje. Su liberastais tai čia viskas aišku, bet socialdemokratai? Gražuli padovanok ir socdemams tokias pat kelnes kaip liberastams.

Letas Palmaitis       2016-06-29 2:13

Šeima yra ne tai, ką sukūrė D-vas, o tai, ką nubalsuoja parlamentas.
Šį kartą visi su palengvėjimu atsiduso ir dėkoja Veišpačiui Parlamentui.
O juk turėjo KKKonstitucinę TTTeisę pakeisti šeimą, vyrą padaryti žmona, žmoną - vyru!
Ak ačiū Tau, Brangusis Aukščiausiasis Galingiausiasis Teisingiausiasis Parlamente!


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Liūdna, nes juk ES pradžia buvo visai kitokia

Raymond Ibrahim. Hagia Sophia: Turkų pasakos prieš istorinius faktus

Algimantas Matulevičius. Lietuvoje galima išgyvendinti skurdą

Nida Vasiliauskaitė. Žmonija progresuoja. Iš kur žinome?

Algimantas Rusteika. Lempučių filosofija

Neringa Venckienė informuoja

Algirdas Endriukaitis. Kas laukia nacijos, jei jos politikams nerūpi valstybės egzistencinis likimas?

Nuo bačkos. Majauskas: Su Ingrida už Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Beprotybės kronikos: kas yra moteris

Tomas Čyvas. Įdomu, kada radikaliai kairioji minia uždraus Bulgakovą?

Algimantas Rusteika. Ar turi teisę atbuvę tremtį žinoti savo skundikus?

Geroji Naujiena: Padauginame tik dalydamiesi

Rasa Čepaitienė. Verygos paradoksas

Raimondas Navickas. Tai NE fontanas, tai kitaip vadinasi!

Liudvikas Jakimavičius. Covido simptomas: „Aplink nosį vaikšto šeškas – nieko neužuodžiu“

Vytautas Sinica. Siūlyčiau, priešingai, Lietuvai pagaliau viešai ir deramai pagerbti LAF’ą

Alvydas Jokubaitis. Noras panaikinti visus prietarus yra pats didžiausias prietaras

Arvydas Anušauskas Fainai Kukliansky: „Tai jau su J.Lukša-Daumantu viskas gerai?“

Audrius Bačiulis. Lukašenka žodžių tuščiai nešvaisto…

Skaitiniai. Vidmantas Valiušaitis rekomenduoja: „Svarbus aukščiausio JAV diplomato pareiškimas ir svari politinė parama Baltijos valstybėms“

Algimantas Rusteika. Pakelkim, pakelkime taurę kvailybės, kad Lietuvai būtų geriau!

Nuo bačkos. F. Kukliansky: kultūringas, inteligentiškas, nieko neįžeidžiantis, bendradarbiavimą skatinantis laiškas iššaukė minios protestą

Nikolajus Nielsenas. Rinkimai Baltarusijoje: Lukašenka prieš COVID-19

Audrius Bačiulis. Beprotybės kronikos: kas yra vyriausieji „Facebook“ cenzoriai?

Karolis Kaklys: Kaip Vijūnėlės dvaro statybos atskleidė visai Lietuvai opias problemas?

Kas mes? Vytautas Sinica apie Nacionalinį susivienijimą

Rasa Čepaitienė. Gyvename totalinio freimingo laikais

Skaitiniai. Andrius Švarplys rekomenduoja: Tiems, kam rūpi akademinė laisvė ir universiteto likimas ‘Black Lives Matter’ epochoje

Vytautas Radžvilas. Laisvė, arba Kodėl NACIONALINIS SUSIVIENIJIMAS dalyvauja rinkimuose?

Andrius Švarplys. Parklupdyti Vakarai nesugeba apginti net savęs, tai kaip mes galime iš jų tikėtis pagalbos?..

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.