Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Seimas apiplėš jaunas šeimas

Tiesos.lt siūlo   2022 m. birželio 5 d. 10:19

8     

    

Seimas apiplėš jaunas šeimas

respublika.lt

Seimas jau antradienį ketina priimti pataisas, kurioms nuo sausio įsigaliojus gerokai aptirptų motinystės išmokos. Tai sukėlė didžiulį visuomenės, ypač jaunų šeimų, pasipiktinimą. Jaunos mamos sako, kad gimdo ne dėl išmokų, tačiau, kai šios bus dar labiau apkarpytos, finansinės problemos, esant tokiai milžiniškai infliacijai, bus nepakeliamos. O tai kirs per ir taip katastrofiškai mažą gimstamumą.

Gerokai apkarpys

Šiuo metu vaiko priežiūros išmoka siekia 77,58 proc. buvusios algos (iki mokesčių) – jei atostogos trunka vienerius metus. Jei dvejus, pirmaisiais metais – 54,31 proc. (iki mokesčių), antraisiais – 31,03 proc. atlyginimo. Tačiau Seimas ketina išmokas gerokai apkarpyti. Tėvai galėtų pasirinkti, ar jie išmoką nori gauti iki vaikui sueis 18 mėnesių, ar 24 mėnesiai. Pirmuoju atveju išmoka siektų 60 proc. algos (iki mokesčių), antruoju – pirmaisiais metais 45 proc., antraisiais – 30 proc. (iki mokesčių). Tėvai esą taip pat galės dirbti, bet jų darbo užmokestis negalėtų viršyti iki susilaukiant vaiko gauto atlyginimo.

Antrus metus mažą vaiką auginanti jauna mama iš Kauno Rita Bieliauskaitė šiuo metu gauna 40 proc. buvusios algos dydžio motinystės išmoką ir jaučiasi labai skurdžiai, nors vyras dirba ir uždirba nemažai. Atostogų ji išėjo iš Vytauto Didžiojo universiteto bei Ramučių kultūros centro. Ji taip pat yra smuikininkė, kultūros projektų vadovė, kamerinio orkestro vadovė.

„Mano alga tikrai buvo didelė, dirbau pusantro etato ir dar individualią veiklą vykdžiau. Tačiau man pritaikė „lubas“, kurias pritaiko visoms mamoms, iki motinystės daugiau uždirbusioms. Nuo tų „lubų“ 40 proc. ir moka: procentai mokami ne nuo visos algos, o nuo 2 vidutinių darbo užmokesčių. Jeigu mama dirbo daug ir uždirbo daugiau, ji skriaudžiama dar stipriau. Bet, kol ji dirbo ir mokėjo pajamų bei kitus mokesčius į biudžetą, valdžia jos pinigus ėmė su fanatizmu – nuo visos algos. Gaunant daugiau kaip 2 vidutinius darbo užmokesčius, irgi nereikėtų mokėti mokesčių, jei išmokų „lubos“ taip nustatomos?“ – retoriškai klausė R.Bieliauskaitė, pridurdama, kad dirbdama privalomojo sveikatos draudimo mokesčius mokėdavo po tris kartus: už visą etatą, už pusę etato ir už individualią veiklą – koncertavimą. Pasak jos, jei jau valdžia ima didelius mokesčius, tai turėtų atitinkamai pasirūpinti mokėtojais, jiems laikinai pasitraukus iš darbo rinkos. Arba tegul ima mažesnius mokesčius – žmonės patys pasitaupys motinystės laikotarpiui.

Sako, kad gerės

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė teigė, kad įteisinus naują vaiko priežiūros atostogų modelį, palyginti su dabartine tvarka, „finansinės šeimų perspektyvos neblogėja“.

„Naujas modelis – dar palankesnis“, – Seimo posėdyje per projekto svarstymą teigė ji.

„Kaip gali būti palankesnis, jei vietoj 70 proc. algos dydžio išmokos liks 45 proc., o vietoj 40 proc. – 30 proc.? Neįsivaizduoju, ką valdžia nori padaryti, nes, norint grįžti į darbą, vaiko nebūtų kur dėti. Nuo pusantrų metų priima tik privatūs darželiai, nuo metų labai mažai kas priima. Man darželiai netinka, nes koncertai ir kiti renginiai būna ir savaitgaliais arba šiokiadieniais vakarais. Ieškojau auklės, bet ne standartinėmis valandomis, nuo 8 iki 17 val., o kitomis valandomis. Tai už ne visą dieną paprašė 8 eurų už valandą! Kitaip tariant, dirbdama, geriausiu atveju, visą uždarbį atiduočiau auklei ir toliau gyvenčiau iš procentėlių. Dabar, kai tokia infliacija, kai yra kosminės vaikų maisto, sauskelnių ir kitų dalykų kainos, dar ir išmokas nori sumažinti! Negana to, naujoji tvarka būtų taikoma ir toms, kurios dabar laukiasi. Primena situaciją, kaip dvyliktokams prieš metus pasako, kad tau po metų privaloma laikyti egzaminą, kuriam nesiruošei“, – palygino jauna mama.

Apkvalino net Seimą

Pasak jos, viešai kalbama, kad pagerės sąlygos, ir visi tuo tiki.

„Manau, valdžiai trūksta empatijos. Skaudžiausia, kad tai daro moterų valdžia. Kaip taip nesupranta mamų? Galėtų bent PVM kūdikių prekėms sumažinti.

Pavyzdžiui, turiu draugę, kurios vaikas yra alergiškas pieno baltymui. Tai jam tenka pirkti mišinuką, kuris kainuoja 20 eurų ir kurio užtenka 3-4 dienoms. Todėl suprantu, kodėl gimstamumas mažėja ir tikrai nedidės. Skelbta, kad pernai šalyje gimė rekordiškai mažai vaikų – 23 tūkst. Ir, nepaisant to, daromi tokie dalykai“, – svarstė R.Bieliauskaitė.

Ji pastebėjo, kad daugeliui žmonių keliamos pajamos – kad infliacijos šokas būtų sumažintas. Moteris pasidomėjo „Sodroje“, gal ir motinystės išmokos bus indeksuojamos. Tačiau sulaukė atsakymo, kad „tokių duomenų nėra“.

Skandalą dangsto kitais skandalais

Anot jos, Seimas jaunų šeimų sąskaita nori sutaupyti, o tokius skandalingus veiksmus bando užtušuoti kitais skandalais.

„Nukreipia žmonių dėmesį partnerystėmis, diskusijomis, kas yra šeima, o paskui patyliukais mažina išmokas. Kaip viską pamatysi? Karas, nauji raupai, nepriklausomo elektros tiekėjo pasirinkimas ir t.t. Vien apie tai kalbama, todėl visa kita galima tyliai prastumti“, – „Vakaro žinioms“ sakė R.Bieliauskaitė.

Jos aplinkoje jau garsiai skamba kalbos apie emigraciją.

„Taip, užsienyje išleidžia motinystės atostogoms trumpiau, bet neapiplėšinėja, esant tokiai infliacijai“, – reziumavo R.Bieliauskaitė.

Siekia gimstamumo mažėjimo

VšĮ „Basos mamos“ direktorė Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė „Vakaro žinioms“ dėstė panašius argumentus.

„Sako, kad mamos galės eiti dirbti ir užsidirbti. O kas augins vaikus?

Sakysite, kad visoje Europoje vykdoma panaši politika. Bet Europoje yra kūdikiams pritaikyti vaikų darželiai, kita infrastruktūra ir t.t. Kol visi Lietuvoje užsiėmę partnerių teisėmis ir laisvėmis, politika prieš šeimą įgauna pagreitį.

Jei antrus metus mokės tik ketvirtį buvusio atlyginimo, mamos bus priverstos eiti į darbą, nes pinigų net sauskelnėms neužteks. Bloginamos sąlygos valstybėje, kur demografinė situacija ir taip bloga. Gimstamumą ne skatiname, o darome viską, kad jis tik dar labiau sumažėtų“, – sakė V.Jankauskaitė-Milčiuvienė.

Pašnekovė atkreipė dėmesį į politikų netoliaregiškumą ar net dviveidiškumą: jie ragina kaupti pensijas privačiuose fonduose, nes įspėja, kad „Sodra“ dėl visuomenės senėjimo ir vis didėjančio pensinių žmonių bei mažėjančio dirbančiųjų skaičiaus susidurs su problemomis. Tačiau viską daro, kad jos tik didėtų.

„Svarbiausia, kad priežasčių mažinti išmokas nėra, nes specialistai sako, kad „Sodra“ net yra sutaupiusi, kadangi pernai gimė rekordiškai mažai vaikų“, – stebėjosi „Basų mamų“ vadovė.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Repkicks       2022-06-7 11:12

The Nike Reps Off White Air Forces Green is currently a fashion staple and one of the most recognizable shoes Nike has ever produced.

vsio pravilno i zakonno       2022-06-7 6:47

jaunos šeimos nenusipelnė gyventi geriau.
visi atliekami pinigai turi būti skirti komunistų partijos, kgb, ir okupantų (rusų) veteranams.
VOT !!!

Al.       2022-06-6 15:30

Tai ne taupymas, o sąmoningas ardomasis darbas.

Dronas       2022-06-6 13:35

Nieko nuostabaus. KGB aktyvo palikuonys toliau dirba savo darbą. Naikina valstybę ir ruošia eiliniam ruso atėjimui. Kuo mažiau jaunų žmonių, kuo didesnis nusivylimas, kuo baisesnė emigracija, kuo daugiau susikaldymo, tuo geriau. Ruošiamas placdarmas įsiveržimui. Čia jūs mastot kategorimos, šiandien, rytoj. Kremliuje, o ir aplamai, politikoje, mastoma kategorimos dešimt metų, šimtas metų. Todėl jums ir atrodo, kad tai viso labo kvailumas ir netoleriagiškumas. Bet taip nėra. Vykdomas nuoseklus, šėtoniškas planas. Ir Lietuvoje, dėja, labai daug to plano uolių vykdytojų.

Turiu minčių       2022-06-5 17:20

Tai reiškia,kad jie nori mus žmones sulyginti su gyvūnais,suprimityvinti,kad gyventume,kap zoosode.Bus teritorija,kurioje bus daug maisto ir zoologinių seksinių žaidimų.Ta uždara teritorija pradžiai nebus griežtai aptverta tvora,bet tarsi koks “teisingos” informacijos laukas,kur turėsi laikytis tam tikrų vis keistesnių ir iškrypusių taisyklių ir paklusti naujojo pasaulio zoosodo prievaizų tvarkai.Kai žmonės bus suprimityvinti ir turės pakankamai patiekiamos duonos,pašaro ir zoosodo žaidimų,daugelis žmonių tai lengvai priims.Atsiras tarsi tokie megamiestai ,uždaros teritorijos,laboratorijos kur su žmonėmis jie atliks įvairiausius eksperimentus.Ir zoosodo žmonės nesipriešins tam,nes juk ir kiaulė garde sau ramiai ėda ir šiltai būna iki tos lemtingos dienos.Ką jau ir dabar matome su covid ir nesibaigiančiomis lgbtqfthyugbcj transformacijomis,kad tas laikas ateina.Toks metas,kai paprastiems žmonėms tikintiems demokratijos laisve,(dar vis valdžių,politikų:) rinkėjams vis sunkiau ir sunkiau seksis pasiekti išrinktųjų olimpą.Rasis kažkas panašaus į  Romos imperiją,naująją vergovę.O dėl gyvūnžmogių pažiūrėkite į Egipto piramidės senovės “dievų”žmogiškas figuras su gyvūnų galvomis.O Egiptas pagal Biblinę simboliką ,tai vergovės žemė su faraonu,kaip velniu.Ar norime būti laisvi žmonės ar jų tų su gyvulių galvomis uždaryti į Egipto,vergovės zoosodo žemę.

babute       2022-06-5 14:59

ir toliau rinkit laisviecius ir koncervus

Google logotipas       2022-06-5 13:08

Šiandien Google pateikia žmogaus ranką ir kažinkokio gyvūno leteną.
Ta letenėlė labai panaši į roplio…
Ar tai reiškia kad mus valdo reptiloidai?!
Kas kokių minčių turite…

Šlykštu ir tiek       2022-06-5 12:36

Pažiūrėjau vakar Vilniuje vykusios pedarastų eitynių nuotraukas. Ogi, žiūriu viena iš gėjų šventės aktyvių dalyvių buvo ir Elžbieta Latėnaitė. Nieko sau : a.a. tėvas Faustas Latėnas buvo saugumietis, spec.tarnybų aktyvus bendradarbis, o duktė tapo aktyvia lesbiete. Tfu…šlykštu ir tiek.

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.