Šeimos politika

Šeimą griauna Julius Sabatauskas

Tiesos.lt siūlo   2016 m. birželio 4 d. 18:01

10     

    

Šeimą griauna Julius Sabatauskas

Justina Gafurova | vakarozinios.lt

Vakar Seimas po daugiau kaip dvejų metų pagaliau posėdžių salėje ėmėsi šeimos sąvokos apibrėžimo Konstitucijoje. Deja, siūlymas šeimą kildinti iš santuokos tarp vyro ir moters vakar vėl sukėlė aršias diskusijas ir konfliktus. Daugiau kaip dvejus metus ant Teisės ir teisėtvarkos komiteto stalo gulėjęs projektas Seimo posėdyje buvo pristatytas su siūlymu nepritarti tokiai šeimos sąvokai. Pasirodo, tokią komiteto poziciją galėjo lemti ne tik įsitikinimai, bet ir asmeniniai interesai.

Be vilkinimų neapsieita

Plenarinio posėdžio metu vakar Seimui pagaliau atėjo laikas imtis 38 Konstitucijos straipsnio pakeitimo įstatymo projekto, kuriuo siūloma, kad šeima būtų kildinama iš santuokos, sudarytos vyro ir moters. Parlamentarai siekia atsiriboti nuo liberalių šeimos apibrėžimų, gajų užsienio šalyse, ir užkirsti kelią vienalytėms šeimoms bei jų santuokoms. Tačiau daugiau kaip prieš dvejus metus 107 Seimo narių pasirašytas projektas Teisės ir teisėtvarkos komiteto buvo įvertintas kaip netinkamas. Iš posėdyje dalyvavusių 140 parlamentarų balsuoti ryžosi tik 92. Džiugu, kad 54 iš jų pasisakė prieš tokias komiteto išvadas. Deja, 29 balsavo „už“, o susilaikė 9 parlamentarai. Vakar pademonstruota komiteto, tiksliau, komiteto pirmininko Juliaus Sabatausko, pozicija daugeliui parlamentarų jau ne naujiena. Tačiau ne visi supranta, kodėl jis taip aršiai priešinasi šeimos sąvokos įtvirtinimui.

„Akivaizdu, kad tam tikri atstovai Seime ir Teisės ir teisėtvarkos komitete užsiima šio proceso vilkinimu ir daro procesą neskaidrų. Reikia akcentuoti, kad ne visas komitetas yra vieningas. 4 nariai balsavo už pirmininko perskaitytas išvadas, 4 nariai balsavo „prieš“, o pirmininko balsas buvo lemiamas. Posėdžiui pirmininkaujantis Algirdas Sysas, kuris visuomet sistemiškai pasisako prieš santuokos ar šeimos reikšmę, taip pat veikė tendencingai. Jis pasinaudojo statusu, pritaikė atitinkamą straipsnį ir pareiškė, kad projektą reikia grąžinti komitetui. Bet ką tai reiškia? Juk komitetas jau pasakė savo nuomonę. Tai akivaizdus bandymas vilkinti procesą dar labiau“, - situaciją posėdžių salėje „Vakaro žinioms“ pakomentavo Seimo narė Rima Baškienė.

Seimas nepritarė A.Syso sprendimui ir siūlė projektą pateikti kitam komitetui, pavyzdžiui, Socialinių reikalų ir darbo. „Tačiau A.Sysas nenorėjo priimti sprendimo, išgirsti, ką sako Seimo nariai, tad paprašė Etikos komisijos, kad ji pasakytų, kaip šioje situacijoje toliau reikia elgtis“, – pasakoja pasipiktinimo neslepianti R.Baškienė.

Sprendimus diktuoja giminės?

Tačiau kol Etikos komisija kaip darželio auklėtoja nuspręs, kaip toliau elgtis mūsų darželinukams, kai kurie Seimo nariai sako jau dabar žinantys, kodėl J.Sabatauskui Seimo daugumos siūlyta šeimos sąvoka tokia neparanki.

ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskusijos metu Seimo narys Povilas Urbšys neslėpė, kad pas mus norima įdiegti tam tikrus įstatymus, kurie pažeistų mūsų vertybines, visuomenės tradicines nuostatas, tai irgi daroma per nevyriausybines organizacijas. Viena iš tokių nevyriausybinių organizacijų yra Žmogaus teisių centras.

Būtent šis centras, pasak parlamentaro, ir galėjo būti tokios griežtos J.Sabatausko pozicijos šeimos klausimu priežastis. „Dabar mes kalbame, kad Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas aiškiai vilkina tos konstitucinės pataisos priėmimą. O jo dukra yra Žmogaus teisių centro vadovė.

Kuo Lietuvos žmogaus teisių centras aktyviau dalyvauja, kad nebūtų priimta tokia konstitucinė pataisa, tuo geriau tas centras pateisina savo veiklą ir kartu užsitikrina finansavimą. Taip Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko dukra užsitikrina stabilias pajamas. Viskas paprasta“, – teigia P.Urbšys.

Nors skamba realistiškai, pats J.Sabatauskas neigia, kad centro veikla nors kiek susijusi su svarstomais įstatymais Seime. Pats pirmininkas, paklaustas, ar turėjo interesų vilkinti procesą, sako nesuprantantis, kokie interesai jį galėtų sieti su įstatymo projektu. „Mano dukra dirba nevyriausybinėje organizacijoje. Čia jokio interesų konflikto nėra, nes ji atstovauja žmonėms, gina jų teises įvairiais klausimais, teikia specialistų išvadas. Jos kompetenciją labai gerbiu ir aš asmeniškai manau, kad ji, kaip teisininkė, už mane visa galva aukštesnė“, – painiai į klausimą bandė atsakyti parlamentaras.

Bandydamas patikslinti akcentavo, kad nevyriausybinis sektorius tarsi savaime atskiria jį ir dukrą nuo veiklos sričių: „Jeigu ji dirbtų vyriausybinėje struktūroje, būtų ministrė ar dar kažkas, gal būtų galima apie tai pamąstyti. Bet čia yra visiškai niekinis kaltinimas.“

respublika.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Jonis       2016-06-6 11:48

Prie turgaus viens šunelis įkando bobutei į koją. Bobutė kad suriks : “Nu sabaka, nu pogadi ” ....

Pikc       2016-06-5 22:10

“Jolantas, Nijolis ir Živilis Petraičiai” - puikus humoro jausmas! :D

ezopo paprastumas       2016-06-5 21:21

visai galimas kontoros nurodymas

galimai Sabato       2016-06-5 19:34

dukra yra lesbe, todel tetukas bijo iteisinti krikscioniskaja seimos savoka - juk jau seimoje yra issigimusiu asmenu, netelpanciu i krikscioniskos seimos remus. Tai viena, antra, Niujorko ,,mokslinykkai” ,,atrado”, kad egzistuoja net 31 lytis. Tad ko noreti, jei vienai ir tu naujuju lyciu priklauso ir komisijos pirminyko atzala. Beje, Janutienes kaidoje ,,sublizgejo” ta Sabatauskaite, izuliai, netgi chamiskai bandydama nutraukti signatara Vaisvila, irodinedama ,,kazkokias’ keistas (gal labai jau ,,europietiskas”) tiesas, susijusias su , be abejones, ,,netradicinemis tiesomis”. gerai, kad Vaisvila pastate ta ,,teisininke” i jos vieta. Paliko merga labai slogu ispudi. Idomu, kaip tokia ,,teisininke” isidarbino ar net sukure dar viena valstybes pinigus edancia istaigele-organizacija. Ju tinklalapyje nera viesumo ir skaidrumo. Kas moka tai mergelkai pinigus- is biudzeto ar ka? Viesumo ir skaidrumo. Beje, juk Sabatauskas dirbo Sedbaro pavaduotoju, kai a.a.Kedys siunte prasymus, skundus- tirkite, apginkite mano vaika nuo pedofilu ir ja pardavinejancios biologines. deja, gave net 56 ar pan. pareiskimus ju ne NESUPAZINDINE SU KOMITETO NARIAIS, nesvarste. Kodel? - Atsakymas jau aiskus- susije su issigimimu- lesbemis, homikais ir pedofilais. Kas pasakys, kad ir patys nepirko is Gotlibo vaiku porno?! Todel tokie ir sprendimai. O, kad permete svarstyma kitai gaujai, tai panagrinekima kas gi ja sudaro ir vaizdzelis bus aiskesnis!

Pastebėjimas       2016-06-5 19:10

Daiktus ir organizacijas reikia vadinti savo vardais: ne “Žmogaus teisių centras”, bet “Ištvirkavimo teisių centras”.

Pikasas to 17:18       2016-06-5 18:22

Galima tik užjausti tuos, kurie negali ar nenori turėti lytinių santykių. “Princų” ir “princesių” tarpusavio žaidimai - keistas surogatas… Kodėl jis taip atkakliai visur brukamas - nežinau…

Pikasui       2016-06-5 17:18

Matant visokius teisinius absurdus ir neribotą pederastų įtaką nebūčiau toks tikras ir dėl šeimos apibrėžimo.

Taip       2016-06-5 13:34

ir yra,už evrus tetę ir mamą parduos.

Jolantas, Nijolis ir Živilis Petraičiai       2016-06-5 11:10

Visos šeimos turi būti lygios, turėti vienodas teises!

Pikasas       2016-06-5 8:47

Lietuvos visuomenės savimonės ir istorinio Tautos mentaliteto kontekste šis įstatymas yra labai svarbus. Buvimas Europos Sąjungoje dar nereiškia, kad absoliučiai visur turime pripažinti sąvokas, kurios yra svetimos mūsų gyventojų daugumos supratingumui. Bet kuriuo atveju Juliaus Sabatausko palaikoma pozicija priklauso visuomenės mažumai. Esu įsitikinęs, kad bet kokie referendumai ar apklausos patvirtintų, kad respondentų dauguma atmeta tas siūlomas šeimos sandaros normas, kurios prieštarauja gamtos dėsniams ir Lietuvoje vyraujančiam katalikų nuostatoms.

Povilo Urbšio pateikta versija apie galimus interesus yra gana tikėtina, kad ir kaip bandytų J.Sabatauskas tą neigti. Tam tikra priklausomybė per valstybės paramą visuomeninei organizacijai vis tik yra ir tą paneigti beveik neįmanoma. Tikiuosi, kad LR Konstitucijos nuorodos apie šeimą teisingai subalansuotos ir keisti jas galima tik pagal Konstitucijos nurodytomis nuostatomis. Visi bandymai jas apeiti, siūlant kitas šeimos formas apart vyro ir moters santuoką, pasmerkti atmetimui ir net pajuokai.

Rekomenduojame

Džiaugsmingų velniai žino, ko! Arba kuo pavojingi kvailiai su iniciatyva

Vengrų parlamentas pritarė siūlymui rengti referendumą LGBT klausimais

Edvardas Čiuldė. Kaip kaunietis pardavinėjo žemę Plungės rajone

Prancūzija: ar tikrai Éric Zemmour yra antisemitas?

Justas Sakavičius. Pamirštami ilgus metus ir net dešimtmečius galiojantys teisės aktai

„Migruojantys“ per vielą vertinami palankiau, nei sąžiningi?

Eric Zemmour: Prancūzijai reformų nebereikia, Prancūzijai reikia išlikti

Dominykas Vanhara. Kelios įdomybės iš politinės korupcijos bylos

Darius Alekna. Norintiems pažinti homoseksualumo reiškinį

Vytautas Sinica. Europą integruos… islamas

Europos Komisija užsimojo cenzūruoti Kalėdas

Popiežius Pranciškus gali atvežti 50 migrantų iš Kipro į Italiją

Aleksandras Nemunaitis. Šios valdžios neįmanoma gerbti

Tyrėja praneša apie duomenų problemas Pfizer vakcinos bandyme

Nauja valdžia Vokietijoje – sunkūs laikai V. Orbanui ir J. Kačynskiui?

Australija ruošiasi uždrausti anonimiškumą internete, norėdama sustabdyti „užgauliojimus“

Norvegai nesutaria, ar transvestitai gali kalbėti bažnyčioje

Lietuvos tėvų forumas ragina atšaukti galimybių pasą vaikams nuo 12 metų amžiaus

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.