Sveikatos apsaugos politika, Profsąjungos, Nevyriausybinės organizacijos, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Sausio 4-ąją – medikų protesto mitingas: „Mums reikia Jūsų palaikymo“

Tiesos.lt redakcija   2018 m. sausio 3 d. 19:49

36     

    

Sausio 4-ąją – medikų protesto mitingas: „Mums reikia Jūsų palaikymo“

„Mes, likę Lietuvos gydytojai rezidentai, slaugytojos ir slaugytojai, gydytojos ir gydytojai, būsimi Norvegijos, Švedijos, Vokietijos ir kitų šalių medicinos personalas, sausio 4 dieną, nuo 10 valandos rinksimės Katedros aikštėje paskutiniam žygiui į oro uostą. Pakeliui užsuksime į Vinco Kudirkos aikštę, prie kurio lauks autobusai į oro uostą.

Keli šimtai paskutinių iškeliaujančių medikų tikrai neatkreips Seimo ir Vyriausybės dėmesio. Bet jei ateisite ir Jūs, mūsų pacientai, galbūt pavyks parodyti, kad medikų emigracijos klausimas rūpi ne tik patiems medikams.

Mes kasdien gydome Jus, Jūsų vaikus, tėvus ir senelius. Šį kartą, vieną kartą, mums reikia Jūsų palaikymo.

Ateikite pasimatyti paskutinį kartą, palydėkite mus į oro uostą.

Mes norime likti Lietuvoje ir toliau Jums padėti, bet mums reikia jūsų palaikymo.

Ateikite į išleistuves.

Taip, žygiuodami galėsite ir pasitarti dėl sveikatos, atsakysime į klausimus.

Vieni kitus pažinsime iš baltų raiščių su raudonu kryžiumi.

Mitingą organizuoja aktyvių Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto rezidentų grupė bei Lietuvos medikų sąjūdis.
Mitingo idėją palaiko ir padeda: LSMU Studentų atstovybės Rezidentų taryba, Jaunųjų gydytojų asociacija, (pildoma)

* * *

Protesto akcija „Paskutinių medikų žygis į oro uostą“

„Paskutinių medikų žygis į oro uostą“ – tai mitingas, skirtas atkreipti visuomenės ir politikų dėmesį į Lietuvos medikų: slaugytojų, gydytojų rezidentų, gydytojų, kineziterapeutų, ergoterapeutų ir kitų sveikatos priežiūros darbuotojų masinę emigraciją dėl socialinių ir ekonominių priežasčių bei valstybinės sveikatos apsaugos politikos sąstingio.

Tikslai:

1. Raginti LR Seimo narius ir Vyriausybę nedelsiant sugrįžti prie gydytojams rezidentams aktualių klausimų:
a) garantuoti šiuolaikinius standartus ir gerąją patirtį atitinkantį gydytojų specialistų ir šeimos gydytojų rengimą;
b) užtikrinti socialines garantijas, leidžiančias oriai gyventi ir kurti šeimą Lietuvoje gydytojams rezidentams;
c) mokėti teisingą atlyginimą už sudėtingą, atsakingą ir rizikingą darbą, nepriklausomai nuo studijų finansavimo sąlygų.

2. Reikalaujame SAM ir Vyriausybę parengti veiksmų planą ir pateikti atitinkamus įstatymų ir sveikatos apsaugos ministro įsakymų pakeitimų projektus, kurie sudarytų sąlygas realioms sveikatos apsaugos sistemos reformoms iki 2018 m. pavasario Seimo sesijos pradžios.

Protų nutekėjimas ir šviesuomenės žlugdymas liko neįveikta Lietuvos valdžios problema, atspari valdžių kaitai. Suvokdami savo atsakomybę už Lietuvos ateitį ir jos demografines problemas, kviečiame prie mūsų prisijungti mokytojus, akademinę visuomenę bei visus, kuriems buvo yra ir bus aktuali Lietuvos ateitis.

Burkimės – būkime vieningi!

 

* * *

Renginio planas

1. 10.00–11.30 – renkamės Katedros aikštėje. Suneštiniai šventiniai gydytojo rezidento pietūs; pirmosios pagalbos mokymai, jaunųjų gydytojų konsultacijos dėl cukrinio diabeto, hipertenzijos, kitų dažnai pasitaikančių būklių
2. 11:30 – eisena nuo Katedros aikštės Vinco Kudirkos aikštės link;
3. 11.45–12.45 – pasisakymai Vinco Kudirkos aikštėje;
4. 12.45–13.30 – rezidentų palikimas šaliai prie V. Kudirkos kojų, simbolinė kelionė į oro uostą.

Su savimi mitinge turėti:
1.  Arbatos termosėlį ir duonos sau bei draugui;
2.  Medikams:
              · lagaminą (ant jo – stetofonendoskopas, raudonas kryžius baltame fone, šalių vėliavos, tvirtinimui – lipni juostelė);
              · tvarsliavos, pleistrų;
              · palikti skirtų studijų konspektų, brėžinių, schemų.

Žygiuodami ir mitingo metu planuojame atlikti keletą dainų, tad kviečiame visus galinčius, norinčius ir mėgstančius dainuoti prisijungti prie mūsų!
Dainuosime:
V. Kernagio „Išeinu“
A. Giniočio „Už girių už kalnų“
Lietuvių liaudies dainą „Oi eisiu eisiu, čionai nebūsiu“
Šimtmečio daina išrinktą „Lietuva brangi“

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

nu ir       2018-01-3 21:12

tegul važiuoja į visas keturias puses kaip kad išsivažinėjo apie milijonas lietuvių. Negaila nė kiek. Kai nėra žmonių nereikia ir medikų,nes nėra ką gydyti nėra vaikų - nereikia mokytojų, nes nėra ką mokinti.

Antanas       2018-01-3 20:14

Rupū....žės politikai, nedraskykite Vilniau Vėžinio tyrimo instituto. Mane plataus profilio aukšto lygio universitetinėse klinikose nugydė šundaktariškai.  Tik dėka šio instituto chirurgų  esu sveikas po trečio vėžio. Visi mano persirgti vėžiai skirtingi. Ačiū, ačiū šio instituto gydytojams. Būtinai būčiau akcijoje,  bet buitiniai rūpesčiai neleidžia. Parašysiu šia tema straipsnį  kol neišdraskė  sveikatingumo įstaigos ir kol manęs nenumarino šundaktariai.

Ale       2018-01-3 19:47

labai norėtųsi tikėti, kad gebėsite apsisaugoti nuo politikų manipuliavimo jumis mitinge. Kodėl gerai(pakenčiamai) jautėtės 2015-2016 metais ir anksčiau?  Kas staiga pasikeitė į blogą, kad neišgyvenančių daugybė, o pirmiausia medikų (iki šiol jie buvo pensininkų labai remiami). Linkime reiklaus bendradarbiavimo su valdžia.

to valdžiūnas Aktinidijus Pranckietis       2018-01-3 19:16

A todėl, kad Papa padės į prezidentūrą Sovietijai vėl įjoti.

Jules       2018-01-3 19:12

O kada kiemsargių padėjėjai piketuos ir demonstruos? Jie ką, ne žmonės prie oligarchinio režimo? Seime med.mokslų daktarų ir medikų tiesiog per daug - tai ko nesikreipiate į juos, a? Pasižiūrėkite, kokiose pilyse gyvena medikai, nežinot? Žinoma, turtingų yra ir kiemsargių, jei babušką iš Peterburgo palikimą paliko kaip tam iš Klaipėdos arba jei kokį svarščiką remia KGB, o jis gražuoles Lietuvos verslinykes su ilgomis kojomis ar kaip?

Argo       2018-01-3 19:03

Duokit pinigų.........Kur buvote ankščiau? O kaip visa korupcinė sistema, aparatūros viešųjų ;cirkai;, tie nelemti paslaugų gavėjai.Jei pirmoje vietoje pinigai tai galbūt atspindi profesinį , dorovinį  požiūrį. O EMIGRUOJA TIE GYDYTOJAI KURIE NEGALI DIRBTI TARP TOKIŲ VIDUTINYBIŲ, TOKIOJE SISTEMOJE….

Life Site News       2018-01-3 17:03
Misteris       2018-01-3 16:17

Prašykite VIEŠOS LIGONIŲ kasų buhalterinės apskaitos.
Administruojančioms įstaigėlėms tai turėtų patikti.
Kai pamatysime PINIGŲ SRAUTUS,tada pasidarys visiems gyventi geriau.

Bet jaunieji rezidentai       2018-01-3 16:14

tai truputį egoistai.Pinigų savo algoms ieško pacientų sąskaita,ligoninių uždarinėjimo sąskaita.Tai žiauru.Jie nori likti miestuose,todėl provinciją pasmerkti genocidui.Seniau po operacijų laikydavo ligoninėse,dabar leisgyvNes būsit negaulestingi daktarai.

Kovokit,       2018-01-3 13:58

o ne grasinkit .Kazi kodel neleket i Norvegyja ant daktaro mokytis?Ne jusu pacientai kalti,kad Lieuvoje toks bardakas.

RRR       2018-01-3 12:29

Reiktų šiaip baigti spekuliuoti dėl Norvegijos, Švedijos, Vokietijos ir kitų šalių, nes ten KIEKVIENAS (imigrantus išskyrus), rūpinasi, kaip valstybei duoti, o tik po to, ką iš jos gauti.

Įdomus interviu delfyje       2018-01-3 11:27

su daktaru Alvydu Savulioniu apie Amerikos medicinos sistemą ir kaip ten rūpinamasi pacientu.Paskaičius pasidarė bloga-jokių vilčių ,kad gyvenimas Lietuvoje kada pasikeis.Dakatarui baisu,kaip pas mus uždarinėjamos ligoninės,kaip pas gydytoją reikia važiuoti 50 kilometrų,neliko akušerijos skyrių ir dar dejuojama,kad gimstamumas mažėja.

Ir tai ir ne       2018-01-3 8:54

O gydymo įstaigų ponuliai kaip? Taip ir sėdės nepajudinti? Kas vadovauja nuo neatmenamų laikų? Individualias gydymo įstaigas susikūrę? Papurtykit, gal pagelbės?

Vardan teisingumo       2018-01-1 9:29

Jeigu yra pinigų padidinti algas prokurorams,iš vidinių rezervų, kurie nesiruošia emigruot iš Lietuvos, yra pinigų ir medikų rezidentų algoms padidinti iš vidinių rezervų. Kodėl tai nenorima padaryti reikia klausti SAM ministro ir premjero.

iš klanų veiklos       2017-12-30 19:07

ligoninių administracija - UŽ, farmacijos kompanijos - UŽ, konservatoriai - UŽ, korumpuoti liberalai - UŽ. Ir autobusus iš to didelio “vargo” parūpins…Ir dar kviečia neprotaujančius ligonius į “palydas”... Jokio idealizmo, jokio mąstymo. Ir niekas toje akcijoje nepasakys, kad sutvarkius LRT - atsirastų pinigų gydytojams, seselėms, mokytojams, bibliotekininkams, mokslininkams ir kt. Pvz. mafijai nukirtus nagus mažinant vaistų kainas - vėl atsirastų finansavimo gaimybės. Bet tokie dalykai šiems “sąjūdiečiams” nerūpi, ane? Rūpi kaip klanams padėti? Kur tatos įžvalgos?

gydytojas       2017-12-30 18:52

Tai lyg ir pasityčiojimas iš V. Kudirkos, gydytojo, kuris didžiausiame varge dirbo Lietuvai ir net neįsivaizdavo, kad taip būtų galima elgtis; kaip rezidentai (dar studentai) gauna stipendiją+atlyginimą! Jų gaunamas suma į rankas yra didesnė už mokytojų ar moksklininkų. Net autobusus farmacijos kompanijos suorganizuoja? Visaip nori nuversti gerą ministrą A. Verygą?! Ir dar kviečia kalani jus paremti. Gėdos neturi ir tiek…

Rezidentams       2017-12-30 13:14

O jūs ar mokate diagnozuoti politikus iš pirmo žvilgsnio,kurie ateis į mitingą ĖRIUKŲ KAILYJE?

Citizen Go       2017-12-30 0:30


Alder Hey Children’s Hospital wants to forcefully remove Alfie Evans’ life support.
This would happen against his parents’ wishes and despite the fact that he has no medical diagnosis!
Ask Alder Hey to release Alfie Evans to a hospital of his parents’ choosing. Alfie should be given every chance at life, including an independent medical evaluation by experts outside Alder Hey Children’s Hospital.
It is not the place of Alder Hey Children’s Hospital to disrespect the wishes of Alfie’s parents and deny him this chance at life.

Alfie Evans’ parents are fighting for his life. Will you help them?
Alfie is a nineteen-month-old baby boy with no medical diagnosis, but that hasn’t stopped Alder Hey Children’s Hospital in their quest to prematurely remove his life support. Alfie’s case is eerily similar to Charlie Gard’s case earlier this year. This is yet another example of the medical community and the legal system in the UK disrespecting a parent’s right to make medical decisions in the best interest of their child.
Sign here: http://www.citizengo.org/en/lf/136003-free-alfie-evans-alder-hey-childrens-hospital
Alfie’s parents, Tom Evans and Kate James, have requested a second opinion. They want to wait for an official diagnosis, without which it is nearly impossible to determine Alife’s long-term medical outlook. But Alder Hey has refused their request to move Alfie to another medical facility. Instead of helping Alfie’s parents and respecting their wishes, they have demanded a court order from the High Court to remove Alfie’s life support.
According to the National Catholic Register, “A number of European hospitals have assessed Alfie’s case notes and agreed to admit him, but once again the British medical authorities are refusing permission for such a transfer to take place, stating that the transfer ‘is not without risks.’ Alfie’s team claim that the risks are ‘absolutely minimal and entirely controllable thanks to current ultramodern transport techniques’ adding that they have contacted three specialized medical transfer companies which would be ready for the transfer with only a couple of days’ notice.”
Sign here: http://www.citizengo.org/en/lf/136003-free-alfie-evans-alder-hey-childrens-hospital
Join us in imploring Alder Hey to release Alfie. They should allow him to see medical experts who can independently evaluate him. If Alder Hey has nothing to hide, why won’t the let Alfie go?
There are no clear answers in Alfie’s case, and his parents’ request should be respected.
Tell Alder Hey to release Alfie to a hospital of his parents’ choosing.
Sincerely,
Caroline Craddock and the entire CitizenGO team

P.S. Sign this petition to send a note directly to Alder Hey. Let them know that the international community is watching to ensure that Alfie is given every chance at life.

Thank you!

Argo       2017-12-29 22:17

1a 27m būsimi medikai rengti šiuolaikinių standartų(moralės), tai kokia jaunųjų gydytojų profesinė kompetencija?
1c Kaip apibrėžiama atsakomybė ,diagnozės nustatymas,kvalifikuotas ligos gydimas?
O kada ;nugyditi; profesionaliai ;protezuoti; rinksimės ir paklausime?
Puikus mitingo scenarijus, prieš pora metų būtų šaukiama tai Rusijos ;minkštosios; galios ir finansinė parama. O dabar…..?????

Ne, ne, ne,       2017-12-29 20:16

neremiu politikuojančių medikų, nes prisimenu, kad Degutienė pas juos tvarkosi, kaip savo virtuvėje.

L.T.       2017-12-29 18:58

iki kur nuvaryta Lietuva?! Ar J.Avyžiaus ,,Sodybų tuštėjimo metas” tampa realybe? Be abejo, neišsilavinusi ir ligota tauta taps lengvai valdoma mase. Pagarba kovojantiems už Lietuvos Žmogų! To taip trūksta Prezidentūrai, Seimui ir Vyriausybei. Ne nuo prokurorų reikėjo pradėti, bet nuo tų, kurie šviečia ir gydo.

Misteris       2017-12-29 18:44

Sudrėko akys nuo ašarų skaitant…
Kodėl?
-Klausiu savęs.
Matyt,Siela susigraudeno.
Išvyksta Sielos broliai ir sesės,kurie turėjo garbę,sąžinę ir mylėjo tiesą.
Norisi šaukt:“Nepalikit vienų mūsų senių kautis už Tėvynę”.
Aš nepaliksiu Tėvynės.
Čia gimiau,čia numirsiu.
Net jeigu liksiu stovėt vienas šioje Žemėje.
Net jei pačiam teks išsikasti artėjant mirčiai pačiam sau kapo duobę.
Aš ATSISAKAU PASIDUOT Stalino mutavusioms chimeroms.
Siela yra viskas.
Kūnas yra niekas.

Rūtai       2017-12-29 16:13

Niektauzos iš LRT- tik maži žiedeliai valstybės pinigų taškymo grandinėje. Pasidomėkite agentūros RPPY (reikia pinigų- pinigų yra) viename tinklapių skelbiamas žinias apie firmų “Pirmoji kava”, “Atea”, UAB „ETKC“ (Ekonominių ir Teisinių Konsultacijų Centras), „EKONOMINĖS KONSULTACIJOS IR TYRIMAI“, VšĮ „Kitokie projektai“  melžiamas biudžeto lėšas- dešimtys milijonų... O kur dar ministerijų ir departamentų išlaidavimai… Tik šias upes nutraukus, užtektų jau rytoj ne tik gydytojams, bet ir kitiems varguoliams. Tik kova privers valdžią dirbti valstybei ir žmonėms, o ne sau.

Jakilaitis       2017-12-29 14:49

už propagandą konservatoriams gauna tūkstančius,o medikais konservatoriai tik dangstosi.

Rūta       2017-12-29 14:48

Visame pasaulyje gydytojo profesija yra prestižinė. Tik ne musyse. Jeigu koks neatsakingas niektauza iš lRT gauna kelis kartus didesnį atlyginimą už gydantį daktarą... Tai tik parodo valstybės požiūrį.

Senolį iš       2017-12-29 14:48

provincijos birželį užregistravo pas Kauno kardiologus.Priėjo gruodį.Sausį guldo į ligoninę.Ar Verygai ir medikams tokios eilės normalu?Ar tam buvo sausio 13.Jei kas būtų pasakę,kad taip bus,tikrai būtume ramiai sau pratūnoję.

Kauno atvejis       2017-12-29 14:40

Man patiko Kauno klininkų gydytojas, kuris įskundė kyšio davėją, nes buvo filmuojamas. Va čia tai pilietiškumo pavyzdys:) O tas kyšio davėjas nekeipė dėmesio į gydytojo pastabas, kad patalpos stebimos. Tokį gydytoją labai reklamavo LRT atsiprašant.

klausimai gydytojams       2017-12-29 12:40

kodel be eiliu ir greitai gydote seimunus ,mininžsteriju darbuotojus ir prezidenturos,kodel kai valde socdemai,konservai,liberalai tylejoje,kodel vyr gydytojai daug uzdirba ???????????

albina       2017-12-29 12:38

Yra nuostabių daktarų,atsidavusių profesijai personalo.Bet…chalatų kišenės ir stalčiai atviri,neslėpkim,mes iš baimės skolinamės ir duodam,jie nesidrovi imti.Pripažinkim,labai daug kam algos per mažos,dėl geresnio gyvenimo ne vien medikai dirba keliose darbavietėse.Kodėl tuose išgirtuose užsieniuose taip tragiškai trūksta daktarų,nors tokie puikūs atlyginimai? Ne prestižas,ar kas?

Vargšai gydytojai       2017-12-29 10:54

siūlyčiau nueiti pas anūką ant peties paverkti. Anksčiau bijojote, tai dabar pasireiškite, kiek tik galite. Majauskas su jaunuoju Kernagiu irgi jus palaiko. Kai bus perrinkti, tikrai padidins atlyginimus. Kaip staiga mūsų studentai iš apolitiškų tapo tokie aktyvūs.

Palaikau gydytojus tiek, kiek pas juos nėra aukščiau paminėtos potekstės. Nesinori, kad tai virstų konservų gaujos įrankiu.

Yra tikrai labai daug gerų        2017-12-29 10:45

daktarų.Tačiau bandymas sukurti Kauno ir Vilniaus klinikų monopolijas ir geriausią daktarą išves iš kelio.

Labai norėtųsi palaikyti       2017-12-29 10:43

medikus,bet esam provincijoje.

tarp kitko       2017-12-29 8:01

Ar Daukanto a. jau pervadinta į Kudirkos?  Manyčiau, kad tiesiog nemandagu čia neužsukti išvykstant.

Juozas       2017-12-29 7:54

Labai palaikau jūsų akciją. Kovokite ne kojomis ir nenusileiskite. Pinigų tikrai yra, daugybė biudžetą siurbiančių įmonių klesti. Vien bevertė tvora su Rusija kiek kainavo. Jau girdėti ketinimai ir su Baltarusija tokią statyti… Reikėtų prisidėti ir mokytojams, socialiniams darbuotojams- bendra kova būtų efektyvesnė.

valdžiūnas Aktinidijus Pranckietis       2017-12-29 7:21

Nu ir tegul išvažiuoja- pinigų neduosim.
Nes pinigų nėra.
Turim labai taupyti nes….
Popiežių reikia pasitikti
Karališkai!

Dzeikas       2017-12-29 6:00

- Moshe, tavo zmona malkineje zagina!
- Kvaily, taigi malkos ne mano!

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. I. Šimonytė arba apsimeta, arba nesupranta, kad Igničio veikla gali sukelti daug

Vytautas Sinica. Interviu Lenkijos televizijai (programa pasauliui anglų kalba) karo tematika

Edvardas Čiuldė. Ar iš tiesų mūsų tėvynainiai homoseksualai neturi Tėvynės?

Jonas Jasaitis. Žmonijos sunaikinimo scenarijai

Vidas Rachlevičius. Visas aktyvistes ir veikėjus reikėjo „pagrilinti”

Audrys Antanaitis: Valstybinės kalbos laukia sunkus metas

Borisas Johnsonas: Vokietija norėjo greito Ukrainos pralaimėjimo

Mirė Ukrainos disidentas Jurijus Šuchevičius

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt trečioji (Lapkričio 23 diena)

Almantas Stankūnas. Ar Generalinė Prokuratūra ir STT nesiims tirti klausimo dėl IGNITIS smulkiųjų akcininkų?

Dovilas Petkus. Kompensacijos žydams: susitaikymo aktas ar mokestis „Holokausto industrijai“?

Jonas Grigas. Mokslininkai ragina paskelbti 5G ryšių moratoriumą

Italijos valdžia skirs po 20 tūkst. eurų poroms, kurios tuoksis bažnyčiose

„Už balos“. Rinkimai-Lenkija-Iranas-Futbolas

J. Kaczynskis: Lenkija priešinsis neomarksistinei revoliucijai iš Vakarų

Danutė Šepetytė. Atsakymas lietuviui Audriui Antanaičiui

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt antroji (Lapkričio 22 diena)

Makronas: „Mums reikia vienos pasaulinės tvarkos“

Ar daugiakultūriškumas griauna Vakarų tautų tapatybes?

Vytautas Sinica. Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?

Vytautas Radžvilas. Paskutinis žodis – piliečių

Ramūnas Aušrotas. Klausimas Europos šalių kino forumas „Scanorama“ organizatoriams

Advokatė Zita Šličytė: Konstitucinis Teismas – ne vieta politikavimui

Edvardas Čiuldė. Kas jie tokie yra – tie naujieji europiečiai?

Paramą Ukrainai norėtų apriboti tik mažuma

Italijos vyriausybė tęs ginklų tiekimą Ukrainai ir 2023 metais

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt pirmoji (Lapkričio 21 diena)

Anglų universitetai raginami „dekolonizuoti“ kursus: „nubudusiųjų imperializmas pasiekė didžiulį, kvapą gniaužiantį mastą“

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimtoji (Lapkričio 20 diena)

XXIV sekmadienis po Sekminių: Kas ištvers iki galo, bus išgelbėtas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.