Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Sauliaus Dambrausko Atvelykio atgaila: nusidėjau, Viešpatie, trokštu primušti kleboną

Tiesos.lt redakcija   2021 m. balandžio 20 d. 1:07

16     

    

Sauliaus Dambrausko Atvelykio atgaila: nusidėjau, Viešpatie, trokštu primušti kleboną

Atvelykio atgaila: Nusidėjau, Viešpatie, trokštu primušti kleboną.

Prieš porą su puse metų meninkė Auksė Petrulienė pasidžiaugė savo facebook paskyroje: „Sekmadienį Dievas tikrai buvo su mumis – visi sutarėme saugoti ir puoselėti šventoriaus maumedžius!“

O trumpa istorija tokia.

Medinė Braziūkų bažnytėlė, vos per akmens skrydžio atstumą nuo Liepos Motinėlės, tarp girių, greta kapinių, apsupta didelių, šventoriaus pakraščiuose augančių, maumedžių, – tikras lietuviško bažnytkaimio kraštovaizdžio perliukas.

Prieš keletą metų žinia apie ketinimą kirsti šventoriaus Maumedžius sujudino ne tik vietos bendruomenę, bet ir ekspertus iš Kauno. Surengtame susibūrime prie arbatos ir šakočio, išklausęs architektų, dendrologų, visuomenininkų bei vietos gyventojų įžvalgas bei maldavimus, klebonas Andrius Vaitkūnas sutiko, kad Braziūkų bažnyčios šventoriaus puošmeną – galingus maumedžius – verta išsaugoti ir puoselėti.

Klebonas išsiderėjo ir savo kainą – krentančias šakeles ir spyglius, kurie užkemša lietvamzdžius, turi tvarkyti pati bendruomenė. Tai pasiryžo organizuoti netoliese gyvenantis mano sūnus Eimantas.

Taigi nuo tada klebonas tik brūkšteldavo žinutę Eimantui ir ilgai netrukus gaudavo atsakymą, jog stogas jau nuvalytas. Eimantas darbus organizavo puikiai – visą šį laiką jam nuolatos talkino tiek bičiuliai, tiek šeima.

Tačiau… Šią Velykinę Džiaugsmo Savaitę klebonas bene pusę Maumedžių tiesiog išpjovė – pagal visas „taisykles“. Klebono prašymu buvo išduotas leidimas, nes to „norėjo bendruomenė“: žmonės, kuriems „spygliai krenta ant kapų“, bei juos palaikantis seniūnaitis. Klebonas skundėsi, jog bene kas mėnesį „pats valo stogą“, „lėšų darbams trūksta“…

Taip Braziūkų klebonas ir Braziūkų seniūnaitis nutarė pasitarnauti tiems, kurie greta bažnyčios esančiose kapinėse taip apleidžia savo artimųjų kapus, kad savo gėdai paslėpti bemato vienintelį būdą – išpjauti „teršiančius“, nors ir jų artimųjų kūnais išmaitintus bei unikalaus kraštovaizdžio jaukumą kūrusius medžius.

Tikrai nusidėjau – labai norisi primušti ir kleboną, ir tą seniūnaitį. Atleisk ir už tai, Viešpatie, kad už šią nuodėmę nesigailiu …

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Deja, taip yra.       2021-04-26 10:39

Kaimuose ir miestuose žmoneliai taip ir liko tamsūs ir vargani. Jei komunistiniais laikais dar ruseno žmogiško orumo dvasia, ji dar reaguodavo, tai dabar per trisdešimt metų kvailinami per televizorius - visiškai sugniužę, užtrypti. Rankos svyra, grobuonys naudojasi jais. Iki tokio lygio - prieš rinkimus moterelėlė aiškino, kad valstiečiai, gavę valdžią, visus senius išžudysią. Todėl esą reikia balsuot, kaip jaunimas pasakysiąs. Įsivaizduojat, kad komunistiniais laikais būtų įmanoma buvę taip agituot? Užjuoktų už tokias nesąmones. Tai ir maumedžiai kažkam parūpo - tereikėjo “skujų netvarka” pašantažuot - ir gavo, ko norėję. Net kunigai tame dugne. Donelaičio būrų laikai. XVII a. po didžiojo maro. Tokios išniekintos tautos jau kokie trys amžiai nėra buvę.

elfe >> advokatu advokatui       2021-04-22 13:08

graziai rasot apie bedvasias dykynes…
matosi, kad susipazines su Rastu ir Rsto aiskintoju darbais.
tik gal kiek maziau su Naujuoju Testamentu?.. gal verta prisimint ir Jezaus klausima fariziejams - ar zmogus shabui, ar shabas zmogui? kuri galima butu perfrazuot - ar zmogus medziui, ar medis zmogui?..
idomu, ar panasiai siulytumet susilaikyt nuo priekaistu nemastantiems ir tada kai galimai panasus ‘sviesuoliai” agitavo pries zydus?.. tarkim, zurnalistas A.Klimaitis, kuri taip aktyviai kgb apgyne nuo Hamburgo prokuraturos, itariusios, kad jo sunus Algis Klimaitis (“Kliugeris”) snipineja EP kgb naudai?..
nothing is new under the Saun. ar nemanot, kad ir siandien, butent tie, kas neturi tvirto savo   tautinio ar religinio identiteto, gali lengvai pasiduot manipuliacijom pries savo tauta ar religija?..
jei klystu, pataisykit.

wkf>elfei ir kitoms „Izabelės dvasioms“        2021-04-21 16:55

gudruti, apie “Jezabeles dvasia” Lietuvos katalikas tikrai nieko nezino, o zino tik tas, kuris tos pacios dvasios vedamas, iesko pretekstu kirsint Lietuvos zmones pries kataliku kunigus, aisku?..
GYVYBES MEDIS simbolizuoja dvasini augima, kuriam svetimas is ego kylantis pyktis su dantu dauzymu dvasininkams. tad nebukit drungnas savo krikscioniskam (?) tikejime, medi statydamas auksciau uz zmogu… nes tai jau kvepia zodine spekuliacija… jei ne “hate speech”. sorry.

To: elfe 11:14       2021-04-21 7:24

elfe, atrodo Rasa bus pataikiusi į dešimtuką. Kiek pykčio ir neapykantos, kaip pas “tikrą” kataliką. Dar atsistojęs ant keturių palok ir jau bus viskas. O klebonėliui (o gal pats esi tas dviveidis bažnyčios tarnas?) pasiūlyk temą pamokslui: apie visų miestelio medžių iškirtimą, nes lapų grėbstymas rudenį jau užkniso ir sutaupyta ant valytojų algų bus.

stasys       2021-04-21 5:59

Pamokanti istorija , visi mes žmonės net ir tie bažnyčiai tarnaujantis . Jei jau nedavei turbūt pabijojai jog ir likusiais sv. maumedžiais bus ‘pasirupinta’ .

Antanas       2021-04-20 22:12

Dabar toks vyskupų manau sprendimo blūdas, leisti klebonams “nuogas” rodyti bažnyčias, kaip Vilniuje supuvusių kinietiškų plytelių Gedimino prospektą. Tai atsiprašau manau debilizmo nelaimė, skirti tik dvi spalvas- juoda ir balta, nematant visos gamtos grožio spalvų

Milaiti,       2021-04-20 19:02

o ko tu kišiesi? Koks čia tavo interesas?

Nu ir naglas tamsybininkas,       2021-04-20 13:03

sūnui kraštovaizdžio jaukumą nukirto. Tiesa, ne visą, o bene pusę. Matyt didesnę pusę bus nukirtęs. Apskritai tai kreipdamas dėmesį į parapijiečių skundus dėl artimųjų kapelių,  anas iššaukiančiai ignoruoja šviesuomenę. Juk buvo šviesuomenės kviestas ant kilimo, “pasižadėjo” ir vėl pasidavė parapijiečių prašymams ir dar tai netoleruotinai silpnybei - rūpesčiu bažnyčios stogu.
Tamsūs žmonės provincijoje. Ką dabar darysi. Bylos kelti nepavyks, nes leidimai, rašo, gauti. Nebent pakviesti bendraminčius tamsybininkų dantis skaičiuoti. Tiesa, vėlgi ne tiesmukai, bet suprantamai ir teisiškai raštingi.

elfei ir kitoms „Izabelės dvasioms“       2021-04-20 12:50

Bent nuo priekaištų dėl nemąstymo kitiems susilaikytumėte,
nes gėda skaityti Jūsų paaugliškus kunigo prisitaikėliškumo ir manipuliacijų pateisinimus. Sakau tai kaip katalikas, prisiimdamas atsakomybę už žodžius.
Nematau pagrindo abejoti straipsnio autoriaus (adv. Sauliaus) pateiktais faktais.
Visur ir visada prie bažnytėlių, kapinaitėse augo išlakūs medžiai teikdami rimtį, pavėsį, simbolizuodami Gyvybės Medį. Neturėdami net šiuolaikinės technikos žmonės puikiausiai susitvarkydavo su jų kasmet metamais spygliais, lapais, šakelėmis.
Dabar gi daugelis kapinaičių atrodo kaip bedvasės akmenuotos dykynės.
Kadangi bedvasėmis dykynėmis prieš tai virtę kai kurių žmonių sielos.
Netapkime drungni ir niekuomet su tuo nesitaikstykime, tokių nepateisinkime.

elfe Rasai       2021-04-20 11:14

na na, kiaulienos, vistienos turbut nevalgote, malkomis neisikurenate, baldai namuos plastmasiniai, o jei virtuvej prisiveistu peliu ir tarakonu, tai gal tik pamaitintumet?.. smile
kaip gera kitus teist, pasijust geresne, ar ne?..
o gaila. kai zmnes nemasto, o tik reaguoja, juos bet kokia zodziu spekuliacija galima nukreipt pries bet ka…

elfe       2021-04-20 10:54

o tai kam must klebona?
ar negaletu MEDZIU ADVOKATAS Saulius Dambrausks kas menesi pats lipt ant baznycios stogo ir valyt tuos spyglius, kad vanduo nebegtu pro stoga i baznycia?.. o ir spyglius mulciuojancius taip netolerantiskai kapinaites, kad joks kits augalelis ar gelele negaletu ten augti, medziams uzstojant saule?..

T0mas J.       2021-04-20 7:45

Jei klebonas tikrai elgiasi taip kaip parašyta, išeitis yra: nebendraukit su juo, kam nepatinka. Juk šiais laikais yra galimybė šventadieniais į kitas bažnyčias nukakti. Lai Vaitkūnas pabus vienas.
.

http://www.panoramas.lt/panoramata/1a0715bcc0137eadc257
Žiūrėdami įsijunkite muziką, paspausdami muzikinės natos mygtuką.

Rasa       2021-04-20 7:38

Ir dar vienas baisumas jums: kiekvieną sekmadienį reikės klausyti šito bažnytėlės “tarno” pamokslą apie tai, kaip reikia atleisti ir mylėti, o į galvą įkyriai lįs mintis “o ką myli kunigėlis ir kokiais įstatymais remiasi jis?”. Žudyti gal ir neverta, bet lipnia juosta burną užklijuoti būtų pats tas, kol pas jus atvyktų tarnauti kitas kunigas.

o man atrodo, kad komuniagos..       2021-04-20 6:37

susidoroti su klebonu nori.
(komuniagų nusikaltimai - korupcija, turto atėmimas, vagystės, ištvirkavimai, šmeižtai, melavimai ir t.t. - 100 kart baisesni už klebono “nuodėmes”)

ah1       2021-04-20 0:21

Bai Deno atvelykio atgaila: nusidėjau, Viešpatie, troškau nužudyti Batką.

Viešpats : nuodėmės išrišimas - Impičmentas.

Mielas Sauliau,       2021-04-19 23:08

tokį kleboną ne tik aš, nusidėjėlis, bet ir šv. Pranciškus, taip mylėjęs augmeniją ir gyvūniją (skaitykite jo „Saulės giesmę“), būtų ataudęs kaip dera.
Taip, ataudęs, o ne tik „norėjęs primušti“.
Esama švento pykčio ir blogai, jei jis nekiltų.
P. S. Kiek tautiečių gali atitolti nuo Bažnyčios
ar net prarasti tikėjimą dėl tokių andrių vaitkūnų?
Lietuvoje jau daugybė tokių „šiukšlinančius“ medžius kapinėse iškirtusių „istrebitelių“. Jie rausis plaukus Paskutiniajame Teisme, kadangi šitaip (klastojančiai) pasielgę ne tik nuostabiuosius maumedžius iškirto…

Rekomenduojame

Arnas Simutis. Lietuva yra šaltojo pilietinio karo būklėje

Dovilas Petkus. Mažosios Lietuvos diena – nacionalistinė šventė

Mindaugas Karalius. Lietuvių kalbos naikintojai bus įamžinti knygoje

Tautvydas Galinis. Svetimvardžiai asmens dokumentuose, arba apie projektą atšaukti valstybinę lietuvių kalbą

Daugiau nei pusė Airijos katalikų dėl pandemijos pasirinko neiti į šv. Mišias

Vytautas Radžvilas. Žodis Laisvės gynėjų dieną

Vytautas Radžvilas. Autonomininkų svajonės tampa tikrove

Kuriamas precedentas: Kvebeko teisėjas apribojo neskiepyto tėvo teisę lankyti vaiką

Asta Katutė. Ideologinė politika: nuo asmenvardžių keitimo iki vėl grąžintos Stambulo konvencijos

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujametinės valdžios dovanėlės Lietuvai

Vytautas Sinica. Su Matu Maldeikiu diskutavome apie valdančiųjų vertybinę užsienio politiką

Dovilas Petkus. Pasipiktinę tautos pasipiktinimu?

Aleksandras Nemunaitis. Dalinuosi profesorės A. Ramonaitės išmintingomis įžvalgomis apie demonizaciją, etikečių klijavimą, demokratiją ir tautos taiką

Linas Karpavičius. Siūlau valdančiajai daugumai idėją!!!!!!

Jolanta Miškinytė. Puiki žinia Lenkijos kovotojams su sanitarine diktatūra, žmogaus teisių pažeidinėjimu ir Konstitucijos mindymu

Pragariška Džo Baideno savaitė

V.Pranckietis privalo trauktis iš užimamų pareigų, jei vadovaudamas Seimo Kaimo reikalų komitetui neatstovauja kaimo daugumai

Abortai vėl tapo pagrindine mirties priežastimi pasaulyje

Ispanija Covidą priskiria įprastam gripui – ragina likusias ES šalis sekti šiuo pavyzdžiu

Linas Karpavičius. Šiandien, kaip niekad mums iškyla Sausio 13-osios aukų įprasminimo iššūkis

Kun. R. Grigas V. Landsbergiui: Profesoriau, galėtumėte būti dėkingesnis

Laisvės gynėjų dienai skirtas minėjimas Lukiškių aikštėje

Šalies visuomenės veikėjai sutaria – valdžia pati išprovokavo žmonių reakciją

Ramūnas Aušrotas.  Atėjo laikas vėl kovoti už laisvę

Sausio 13-ąją – Laisvės dieną piliečiai nušvilpė minėjime pasisakančius valdančiuosius, plojo tik Prezidentui

Dominykas Vanhara. Bet žinot, kas šiandien geriausia?

Lietuvių kalbai – gedulo varpai?

Dominykas Vanhara. Vyriausybė nutraukinės sutartį tarp Lietuvos geležinkelių ir Belaruskali

Aleksandras Nemunaitis. „Vilniaus viešojo transporto“ direktorius miega namie ir sapnuoja 1 mln. eurų pelną, darbuotojai miega prie jo kabineto

JAV mokykloje patvirtintas pradinių klasių moksleivių šėtono klubas po pamokų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.