Nerasta rubrikos

Sąjūdžio minėjimui skirtame forume – diskusija apie Seimo rinkimų perspektyvas

Tiesos.lt redakcija   2016 m. birželio 2 d. 0:05

53     

    

Sąjūdžio minėjimui skirtame forume – diskusija apie Seimo rinkimų perspektyvas

Šiais metais sukanka 28 metai nuo tada, kai buvo įsteigta Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Iniciatyvinė grupė, ilgainiui virtusi visuomeniniu judėjimu, atvedusiu į Lietuvos valstybingumo atkūrimą. Šia proga visuomeninis judėjimas „Vilniaus forumas“ birželio 3 d., penktadienį, 16.30 val., visus piliečius kviečia į Lietuvos mokslų akademijos Didžiąją salę (Gedimino pr.3, Vilnius), kur įvyks diskusija „Lietuva rinkimų išvakarėse: ar nušvis sąjūdinės vilties spindulys?“.

Diskusijos organizatoriai teigia, kad nors kiekvienų metų birželio 3 dieną tapo įprasta dalintis prisiminimais, kaip gimė Sąjūdis, šiais metais nuspręsta jo gimtadienį paminėti kitaip ir pažvelgti į valstybingumą atkūrusio Sąjūdžio vaidmenį – jo laimėjimus ir nepasiektus tikslus –  iš artėjančių Seimo rinkimų perspektyvos.

„Šiandien visiems aišku, kad anuomet žmones buvo galima daug lengviau sutelkti, nes pagrindinis siekis buvo akivaizdus – atkurti Lietuvos valstybę. Tačiau šiandien stiprinti šalies valstybingumą yra ne mažiau aktualu, nei tuomet, bet kol kas šiam darbui visuomenė  vis dar nepajėgia susitelkti. Pilietinė valdžios kontrolė yra būtina gyvybingos ir veiksmingos demokratijos sąlyga. Tačiau Lietuvos valdžia yra nutolusi ir atsiribojusi nuo piliečių ir laiko save jiems neatsakinga bei neatskaitinga. Tai skatina masinį ir įvairiomis formomis reiškiamą nusivylimą Sąjūdžio atkurta Lietuvos Respublika ir net netikėjimą pačia nepriklausomo valstybingumo idėja. Suvokdamas tokio nusivylimo ir netikėjimo keliamas grėsmes valstybingumui, Vilniaus Forumas, kaip valdžios nesiekiantis ir rinkimuose nedalyvausiantis visuomeninis sambūris, Sąjūdžio gimtadienio proga imasi iniciatyvos pakviesti visus Lietuvos piliečius diskutuoti apie tai, kaip artėjančių rinkimų dalyviai – kandidatai ir partijos – galėtų ir turėtų prisidėti prie valstybingumo stiprinimo ir pastangų atkurti piliečių ir valdžios ryšį. Renginyje nebus siekiama pateikti atsakymo arba nurodyti, už ką verta balsuoti, o už ką – ne. Veikiau bus bandoma suformuluoti principinius klausimus, kuriuos savo renkamiems politikams galės ir turėtų užduoti kiekvienas rinkimuose dalyvausiantis Lietuvos pilietis“,  - teigia vienas iš „Vilniaus forumo“ iniciatorių politologas Vytautas Sinica.

Forume pranešimus skaitys filosofai dr. Laisvūnas Šopauskas, prof. Vytautas Radžvilas, politologai Monika Morkūnaitė ir Paulius Stonis.

Į Vilniuje vyksiantį Sąjūdžio minėjimo renginį kviečia jo organizatoriai – Vilniaus forumas, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubas bei akademinio jaunimo sambūris „Pro Patria“.

Renginys atviras klausytojams, tačiau dėl riboto vietų skaičiaus organizatoriai prašo norinčiųjų dalyvauti užsiregistruoti paspaudus šią nuorodą.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

>Al. ir kitiemsui       2016-06-4 1:05

Kai Radžvilas steigė liberalų partiją, tai ,,politinė kritiškai mąstančių žmonių masė” buvo pakankama ? Kodėl ,,dabar tokių žmonių yra labai mažai” ? Liberalai per mažai dirbo ?

vania       2016-06-3 21:30

Buvę komunistai jėga Nr. 1 Lietuvoje : Butkevičius su Grybauskaite.

vistiek       2016-06-3 20:59

  Laimės Butkevičius.

>Al. ir kitiems       2016-06-3 17:27

Vilniaus Forumas niekada nežadėjo “eiti į valdžią”, o būti opozicija visoms valdžioms. Pasiskaitykite jų dokumentus, jei norite susipažinti su Forumo tikslais. Būti opozicija - reiškia stebėti, nagrinėti valdžios paklydimus ir budinti, burti žmones. Turi susidaryti politinė kritiškai mąstančių žmonių masė, kuri galėtų keisti Lietuvos politiką. Nei vienas, nei du žmonės, kokie bebūtų protingi, revoliucijų nepadarys, jei su jais nebus susipratusių, sąmoningų žmonių masė. Dabar tokių žmonių yra labai mažai, todėl Forumo tikslas - auginti Lietuvos politinę visuomenę. O kas iš viso šito išeis - niekas nežino.

Gal patikėsiu diskusijų nauda       2016-06-3 10:14

kai bus paskelbtos, ne redaguotos, pasisakiusiųjų kalbos, siūlymai kaip suvaldyti Lietuvos ritimasį į susinaikinimą. Sėkmės forumo darbui, o ne pasiplepėjimui.

Piramidės akis       2016-06-2 22:17

Toks trumpas tekstukas ir tiek daug kliedesių.
1. ...Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Iniciatyvinė grupė, ilgainiui virtusi visuomeniniu judėjimu, atvedusiu į Lietuvos valstybingumo atkūrimą. - Sąjūdį įkūrė KGB, kaip jie galvojo, imituoti iš liaudies paramą perestroikai. Aišku KGB ne patys sugalvojo, o jiems patarė. Į nepriklausomybę atvedė ne Sajūdis o TSRS subyrėjimas. KAi byrėjo - visi subyrėjo nepriklausomai ar ten buvo sajudžiai ar ne.
2. ...lengviau sutelkti, nes pagrindinis siekis buvo akivaizdus – atkurti Lietuvos valstybę. Tokio siekio tikrai nebuvo, pats Lansbergis mekeno apie naują sutartį nes neįsivaizdavo gyvenimo be TSRS kaip dabar neįsivaizduoja be ES. O liaudį kaip visuomet sutelkė bananų trūkumas ir eilės prie šnapso. Dabar lygiai taip pat susitelktų jeigu kas prafinansuotų.
3. ... galėtų ir turėtų prisidėti prie valstybingumo stiprinimo ir pastangų atkurti piliečių ir valdžios ryšį - galėjom tokį ryšį atkurti ir TSRS laikais smile Ideologija padaro tokį ryšį neįmanomu.
4. ...  galės ir turėtų užduoti kiekvienas rinkimuose dalyvausiantis Lietuvos pilietis - na baikit tas nesamones su kiekvienais pilieciais. Rinkejais gali buti tik besigaudantys aplinkoje, o renkamaisiais gali buti gebantys suprasti globalesnius įvykius. Ar atsakinesite i klausimus - kaip is tokios pensijos isgyventi? - Juk pats klausiantysis žino nes juk gyvas. Bet beda ta kad jis daugiau nieko nesupranta kodel jis dar gyvas.

Velniop ,,lovio" ir oligarcho K. partijas...       2016-06-2 18:43

Palaidokim ,,šimtatūkstantinę”(LS) ir kitas valdžios partijas ,Seimą, pseudosavivaldą ir ES lėšas pavertusias loviu saviems, o piliečius - oligarchinės ,,valdomos demokratijos” santvarkos įkaitais.Tik už reformų siekiančias mažas, antinomenklatūrines partijas- CP ( Puteikis), LS (Kuolys) ir pan…Jei nepadėsime mažiukėms, sieksiančioms naikinti partinius sąrašus, įvesti kadencijų ribojimą valdžioje, įvesti renkamus teisėjus ir šerifus, referendumo įstatymą padaryti patogiu piliečiams ( ir t.t.) ,tai LR laukia agonija, o Tautos bėgimas iš skurstančios šalies neišvengiamas…Korumpuota, saviems ir oligarchų grupėms dirbanti politinė ir administracinė nomenklatūra ir mūsų pačių- daugumos piliečių- ribotumas, gobšumas, baimė bei individualizmas pribaigs valstybę...
Mulkiai ir siauro proto tie komentatoriai, kurie riejasi, kanda kitiems, o ne diskutuoja (reklamuoja) apie reikalingas reformas…

Tiesos.lt straipsniai        2016-05-30 8:50

Viskas perkama ir parduodama iki paskutinio garbės lašo
Aš jokių nerimo ženklų nematau
Mes tik skiname vaisius dorybių, kurios virto į nuodėmes.
Ką sakyti jei paklaus apie kyšius
Kyšininkavimas yra visos Lietuvos problema.
Išnaudojimas - mirtina nuodėmė.     
Paskirtas naujas Panevėžio vyskupas.
Paskutinė vinis į Lietuvos karstą.

stasys       2016-05-30 7:33

Ar čia toks yra tikslas “nepatinka valdžia” ? o kas bus vėliau kai “nepatinkama valdžia” pakeisite “tinkama” ..jei tai žaidimas siekiu permaišyti kortas iš naujo , tada kvailas bandymas ..Lietuva jau atsikando “valinskininku”...kam jai dar vieni “ušankiu užmėtitojai” .Panašu kad projektas NEGATYVAS pradeda išsikvėpti .

Al.       2016-05-30 0:07

Jei mūsų drąsieji mąstytojai neketina imti valdžios ir neketina net bandyti, tai koks jų drąsiojo mąstymo tikslas? Gerai praleisti laiką? Pūsti žandus? Ponai,jei nepatinka valdžia,keiskim. Jei nepatinka rinkimai, kas lieka? Visuomenės gelbėjimo komitetas? Išmintingo veikimo požymis tas,kad bandoma pasiekti norimo tikslo taupiausiu keliu. Bet tam reikia gerai išmanyti visuomenės ir valdžios veikimą ir svarbiausia - iš tikrųjų norėti tą tikslą pasiekti. Man susidaro įspūdis,kad kaip ir mūsų ,,gerieji dešiniečiai”,taip ir ,,disidentinė profesūra” nieko nenori pakeisti,o viso labo nori susikurti gerą vardą ar tiesiog nuraminti sąžinę. Žmogus skęsta,o jam pliurpiamos kažkokios sudėtingos prakalbos apie tai,kaip viskas beviltiška,bet kažkada, kažkokioje menamoje ateityje bus geriau. Užuot gelbėjus tuoj pat ir visais įmanomais, ir ,,neįmanomais”, būdais.

Pro memoria       2016-05-29 10:07

K.Čilinskas: “Lietuva nebėra teisinė valstybė, o iš oligarchinės santvarkos neišsikapstysime dar ilgai“.
Kur priežastis? Ji - mūsų galvose, sąmonėje. Sąmonė ugdoma nuo gimimo iki senatvės. Ugdymo būdai du. Jie visiškai priešingi. Šiaurietiškas būdas: domėkis, skaityk, galvok. Pietietiškas būdas: TIKĖK (kaip Buratinas Kvailių šalyje).
Lietuviai prievarta paversti krikščionimis iki šiol verčiami TIKĖTI “Bažnyčios mokymu”. V isai neseniai paaiškėjo, kad Senajame testamente žodžio Moralė - nėra ir niekada nebuvo. Filosofas Nyčė: “egzistuoja tik ponų ir vergų moralė”. Mozės dekalogas vergiją laiko normaliu dalyku.
Pro Patria - Bažnyčios gūžta. Joje sutūpę gieda Bažnyčiai svarbią giesmelę: TIKĖK svetainės autorių “mintimis” bet jokiu būdu negalvok).
Islandai šiauriečiai. Jie netiki. Užtat jie skaito (daugiausia Europoje) ir moka patys galvoti, moka patys rasti sprendimus. Apie islandų sprendimus lietuviai nežino - cenzūra nepraleidžia.
Kaip toji “mūsų cenzūra” elgiasi matėme per Garliavos pogromą. Tada “PONAI” ganėtinai išsigando suipratę, kad tauta jau NEBETIKI prokurorais, teisėjais, lietryčiu, LRT

lakmusas       2016-05-29 8:30

Jeigu kontoros priskirtam prielipui stasiui komentaras nepatinka, vadinasi…

stasys        2016-05-29 7:36

Skaitau Juozapo mintis ir stebiuosi ..atrodo žmogus protingas, o rašo tokius tekstus ..kaip „kas butų jei butų „  Užciklinta sąmokslininko galva niekaip negali perprasti , o kaip gi veikia ta politinė sistema sąveikaudama su tokiais reikliais rinkėjais kaip |Juozapas . ..ar tikrai tėra tik vienas kelias ..per ta prievartos mechanizmą valdžiai ..o visi kiti įstatimiški būdai yra bevaisiai. Suprantu kad žaisti jam tomis savomis įprasta, įprasta kaip daugiamečiui Lietuvos ‘ laisvintojui‘ ..kuris kažkodėl gyvena ne miško žeminėse .. apsikabinęs ‚kalašą‘..o dirba žeme ... matyt turi savo ūkį, gauta teisėta pensija ir kitas Lietuviškas lengvatas..o be visa ko dar gi ir norėtu sau nedidelio tinkamo priedo prie savo vardo , Lietuvos Laisvintojas .
Ar supranta tokie žmonės kuo linkę rizikuoti .. ar pajėgus atsakyti už savo žodžius ..žino tik jie patys .Nieko nekuriantis ..nieko pasiūlyti negalintis visuomenei nesulauks joje ir palaikymo. Tai akivaizdus faktas to kai kalba pakrypsta o kaip tas idėjas paskleisti visuomenėje , juk reikia laiko reikia kuro važinėti .Man tai skamba kaip koktus pokštas ..iš tokio žmogaus lupų kuris randa tik viena prieiga prie visuomenės ..tai yra internetas . Sava patirtimi pasiremdamas galiu pasakyti jog tokios kalbos nieko vertos , taip kaip sąveiką ..su ta pačia visuomene visada atveda pas tuos žmones kurie gali spęsti tokias problemas ..o bendrai ir kitas . Įdėjos žmones vienija o pažintys jas realizuoja. Kodėl tos pažintys vėliau pavirsta tokios pelningos ? atsakymas slypi pačioje visuomenėje .Tolerancija absoliučiai ‚švogeristei‘ vėliau pavirsta į galimybes greitai ir patogiai išrūpinti kažkam viena ar kita lengvata ..prieda..sprendimą ...nutarimą..galimybe..partinį solidarumą . Mūsų visuomenė vis dar linkusi pirkti tai kas jai priklauso pagal konstitucija,..o jei yra paklausa bus ir pasiūla ..iš politikų pusės . Žiūrint iš Masiulio tragedijos pusės ..pats būdamas liberaliu pažiūrų negaliu aš jo kaltinti taip kaip suprantu ka jam tenka iškęsti ir ka aukoti . Mes vis dar linkę tikėti jog nuodėmingoje visuomenėje gali atsirasti teisingi ir sąžiningi karaliai ..absurdas vertas juozapinio teksto ..

vietoje tuščių iliuzijų       2016-05-28 14:22

“..bus bandoma suformuluoti principinius klausimus, kuriuos savo renkamiems politikams galės ir turėtų užduoti kiekvienas rinkimuose dalyvausiantis Lietuvos pilietis“
Gerai. Klausimai bus suformuluoti. Ir kas iš to?
Na. užduos tuos klausimus politikams ir kas?
Dauguma atsakys aptakiai, bendromis frazėmis, dauguma žadės jog jie tai jau tikrai tikrai padarys o ho hoho. Tik išrinkit.
O kas bus jeigu neatsakys?
O kas bus jeigu iki rinkimų šnekės vienaip, o darys kitaip?
O kaip klausimų uždavinėjimas įtakos politikų poelgius po rinkimų/
Ar bent nors vienas prisimins rinkėjų klausimus kai klestels į minkštą valdžios kėdę?
Kuo nubaus rinkėjas visuomenės nepaisančius politikus?
niekuo. Dabar niekuo.
O politiko logika juk labai pragmatiška - papulsiu valdžion, prisivogsiu. Daug. Nes jeigu daugiau nebeišrinks, turi būti prisivogta tiek kad pakaktų sau ir anūkams sočiai ir patogiai gyventi.
Klausimų politikams uždavinėjimas yra vaikų žaidimai.
Politikus reikia dusinti, remti prie sienos, įvarinėti į kampą, laikyti strese, versti krūpčioti pagalvojus apie atsakomybę piliečiams.
26 metus politikai ignoruoja tuos klausimus, išsisukinėja arba atsimušinėja demagogijomis.
Bet mes būsim užsispyrę, būsim atkaklūs.
Toliau mandagiai uždavinėsime klausimėlius.
Juro Jankevičiaus laurai miegoti neleidžia?
Iš ožio pieno daugiau nei iš klausimų šiam režimui.
Supraskite proto bokštai - reikalą turime su įžūlia chunta.
Ne su civilizuotais, ne su padoriais žmonėmis.
su kriminaliniais elementais.
Jie- gauja.
Chuntos atstovai tik maskuojasi, dedasi civilizuotais, bet tai tik butaforija idiotams.
Su niekšais ne diskutuoti reikia, o imtis priemonių varyti niekšus lauk.
Kurti naujas politinės erdvės ir veiklų sąlygas kuriose chuntų režimų susikūrimui ir funkcionavimui nebebūtų galimybių.
Dalyvavimas rinkimų cirke yra tik kriminalinio režimo legitimizavimas.
Tai yra ne kas kita kaip kolaboravimas su režimu.
Dalyvavimas debatuose su “politikais” dabartinėje situacijoje kuria režimui naudingą “demokratijos” iliuziją.
Norime nugalėti chuntą prisidedant jos fasado dažymu?
Rinkimų cirkas yra viena iš esminių režimo gyvavimo sąlygų.
Vat jeigu sukurti situaciją ir parodyti, jog mes piliečiai, nebenorime dalyvauti beprasmiškame, apgaulingame žaidimėlyje - štai tuomet režimas sudrebėtų.
Kaip gauti įgaliojimus kitiems ketveriems metams toliau viešpatauti, jeigu niekas neateina tų įgaliojimų įteikti?
Nėra rinkimų, nėra įgaliojimų. Pusę metų, metus niekaip neįvykstantys rinkimai atkreiptų pasaulio dėmesį, dingtų lakuotas gliancinis įvaizdis, apimtų panika, nes kiltų pavojus prieigai prie ES pinigų.
Tuomet režimas būtų priverstas daryti pirmas nuolaidas.
O mes pareikalautume gražinti visuomeninį transliuotoją, panaikinti referendumų ir kt piliečių teisių  suvaržymus.
Nevykdo režimas reikalavimų - balsuoti neinam.
Tik reikalaudami, tik varydami režimą aklavietėn galime kažko tikėtis.
Būtų sunku, pradžioje būtų didžiulis spaudimas ir gasdinimai, bet atlaikius atgautume savo gyvenimų ateitį.
O toliau dalyvauti režimo žaidimuose yra lygu lėtai savižudybei.
Tik kretinas to nesupranta.


Aha,       2016-05-28 13:06

Būtų visai naudinga, jeigu konferencijos dalyviai paskaitytų komentarus.
Bet tikriausiai jie neskaito prasčiokiškų komentarų.
Lygis neleidžia.
Kur jau ten mums iki jų....

kuo viskas baigsis?       2016-05-28 13:01

Matrioška keletui forumiečių įteiks ordinus arba nacionalines premijas.
Paskiepys nuo lojimo ant valdžios ir forumas išsikvėps.
Taip jau buvo daugybę kartų. Paskiepino Mamontovą, paskiepino Oželytę.
Kur šių grandų kalbos dingo?
Tur.
Užsičiaupė ir nuolankiai liaupsina sistemą.
Paskiepys ir šituos.
O kurie nesikiepys, tuos arba išmes iš darbų pagal etatų mažinimą ar pagal įstaigų reorganizacijas.
Kiti išplės akis ir pastatys ausis - vaje ir mums taip gali būti.
Geriau nebruzdėkim.
Apie kokius dar stebuklingai viską pakeisiančius rinkimus kalbėti?
Sistema moka gintis.
Bet sistemai net ir nelabai reikia gintis - juk “puolantys” puola pagal Pralaimėjimą garantuojančias sistemos žaidimų taisykles.
Nes žaisti ne pagal taisykles, kurti savo Taisykles ir savo žaidimą primesti sistemai didieji intelektualai nesusivokia.
Jie mat, bus gražūs ir pūkuoti, elgsis pagal etiketą.
“Kariaus” prieš Sistemą ryšėdami kaklaryšius. Nesipurvins rausdami apkasus iesiterlios statydami įtvirtinimus.
Tokie aristokratai bevelija eiti į ataką gražiai susišukavę ir darniai išdėstyta rikiuote.
Nesvarbu, kad priešo dzotuose laukia su kulkosvaidžiais, nesvarbu kad nušluos pirma salve kaip fazanus.
Svarbu atrodyti nepriekaištingai.
Negi imsi ir partizanausi?
Jokiu būdu.
Partizanavimas tai kažkas neapibrėžto, reikalaujančio įgūdžių ir vikrumo, tam reikia nuolat keisti taktikas, turėti gerą strategiją.
Parado rikiuotė lauke grojant orkestrui - va, čia tai gražu.
Elegantiška.
Kas kad be rezultatų.
Svarbu efektingai atrodo.
deja, jeigu taip ir toliau, viskas baigsis ne efektingai.
Banaliai baigsis.
“Norėjome kad būtų kuo geriau, o gavosi kaip visada”.
Šnipštu.

reziumė       2016-05-28 12:43

Forumo susikūrimo idėja nėra bloga.
Blogai kad forumas neturi idėjų.
Nepakanka vien ligų diagnozavimo.
Reikalingi dar ir receptai.
O svarbiausia - pats gydymo procesas.
Rinkimai yra tik placebas, gliukozės tabletė vėžininkui.
Kol kas forumas yra ir lieka tik posėdžiautojų, rezoliucijas kepančių protinguolių sambūris.
Darosi labai tikėtina, kad tokiu šis laisvalaikio praleidimo būrelis ir liks.
Dabar beliek ponams tik įsižeisti ir pūsti žandus.
-Ak, kokia nedėkinga mums tauta papuolė!

gaivinantis smegenis dušas       2016-05-28 12:31

paprasti klausimai realybės suvokimui:
kiek žmonių žino apie forumą?
kiek žmonių domisi forumu?
kiek žmonių tiki kad forumas gali kažką realaus?
kiek žmonių mano, kad forumo idėjos ir rezoliucijos turės kažkokią įtaką?
kiek žmoniųįtakoti forumo pakeis savo elgseną per rinkimus?

......
išeikit mieli ponai į gatvę ir užduokite šiuos klausimus praeiviams.
nuleis į realybę.

triuškinantis sistemą smūgis       2016-05-28 12:20

Susirinks niolika intelektualų
Keletas profesorių pasakys protingas kalbas apie tai kaip yra blogai ir kaip bus gerai po rinkimų
Forumo rezoliucijas paskelbs čia, propatrijoje ir gal dar respublikos portale
Moraliai tvirtas ir aukštomis materijomis pakaustytas rezoliucijas perskaitys kokie 300 besidominčių
Kokie 30 suvoks kas parašyta išsiversdami be tarptautinių žodžių žodyno
Dar kokie beveik 3 000 000 apie Forumą nei girdės nei žinos nei norės žinoti
Taigi, logiška manyti, kad radikaliai teigiami pokyčiai neišvengiami
Galim beveik švęsti.

SISTEMA       2016-05-28 12:05

Ką daryti, ką daryti?...
Gal iškart pasiduoti?
Tas Forumas toks negailestingas ir toks veržlus bei įtakingas…
Reikia bėgti kol dar triuškinančiai nepralaimėta, nes jau dabar darosi aišku jog po Rinkimų viskas pasikeis kardinaliai.
Jau jeigu Forumas ėmėsi, tai reiškia bus didieji pokyčiai.
Profesorių kalbos pribaigs sistemines tvirtoves.

 

Galinga jėga       2016-05-28 11:55

Rezoliucijomis ir pareiškimais pribaigsime valdžios hidrą!

šviesi perspektyva yra       2016-05-28 11:54

tuo galima įsitikinti minimum bent kartą gyvenime.
kai ateina giltinė, visad pasimato šviesa tunelio gale.
taip kad nenusiminkim, šviesu tikrai bus.
tik kiekvienam savo laiku.
rinkimai, nauja valdžia yra gišmėgintas būdas pasislinkti arčiau šviesos
tunelio gale
balsuokit aktyviai ir greičiau pateksit į rojų.

prieš rinkimus       2016-05-28 11:29

liaudis- noriu tapti žemių ir vandenynų valdove
ir kad auksinė žuvelė man patarnautų
———————————————————-
liaudis po rinkimų - ech, ir vėl tik sena suskilusi gelda.
lauksim sekančių rinkimų...

Alisa ir Bazilijus       2016-05-28 11:23

reikia sumesti į balsavimo urną biuletenius, o po to ketverius metus laukti kol iš balsadėžės išdigs stebuklingas medis vedantis auksiniu pinigėlius.
jo, jo, tikrai tikrai nemeluojame
galėsite patikrinti
tik pirma pabalsuokite

papa Karla       2016-05-28 11:20

Rinkimai yra nacionalinė buratinų šventė

Didysis Forumas       2016-05-28 11:18

Mūsų devizas- mažiau kalbų, daugiau šnekų!

minėjimas       2016-05-28 11:13

Mano arklys prieš penkis metus padvėsė - surengsiu minėjimą.
Arklys tebegyvas mano širdyje.
Teoriškai jis tebe arklys, nors praktiškai, neatsikelia.
Dabar ruošiuosi derliaus nuėmimo šventei.
tiesa, neturiu kuo arti, neturiu grūdų.
Aš net nežinau kaip arti ir kur tas laukas kuriame rudenį pjausiu javus.
Bet svečius į rugiapjūtės balių jau sukviečiau.
Ot bus pyragų ir alučio!
Per barzdą varvės, burnoje neturėsim.

švikas       2016-05-28 10:57

teisingos ir geros Lietuvos samratą reikia nenurodyti
jeigu aš ar tamsta kursime tokias sampratas tai bus mudviejų personalinės sampratos
teisingos ir geros valstybės sampratą reikia kurti visa tauta
kaip Islandijoje
bet jums tikriausiai koktu tartis su plūgais ir moliūgais
patogiau siūlyti savo personalines utopijas
aš neprivalau tamstai nieko siūlyti
neturiu įpasreigojančios sutarties ir neapsisklebiau jog pateiksiubet idėjų turiu
o tamsta neturite nei idėjų nei noro idėjų paprašyti iš visuomenės
nes tikite tik savo protelio galybe
kas iš 500 arklio galių variklio jeigu mašina be ratų be vairo, tuščiu baku ir be plano kur važiuoti
važiuoti “kažkur”, “į šviesų rytojų” toks jūsų planas?
tarybinis diplomas veržia smegianis?

patrijui       2016-05-28 10:47

tai kokio bieso nekalbate apie gydymą su žmonėmis
tamstų pliurpalų klubas užsiima tik diagnozėmis
pasižiūrėkite į propatrijos portalą - pokalbiai su savimi apie aukštas materijas
jokio komunikavimo su visuomene
nulis
numeta genialų straipsnį kuriame tūkstantąjį kartą išnarstyta kaip viskas blogai ir viskas
protingieji patrijonai nesikalba su žmonėmis ir nerodo jokių ženklų kad norėtų kalbėtis, antraip jau seniai būtų pakeitę savo portalo taktiką
demagogija kaltinate?
nepatinka kad į demagogiją ir utopias atsakoma ne aplodismentais?
būti protingu negarantuoja pagarbos
pagarbą reikia užsitarnauti darbais o ne šnekomis
forumiečių tarpe tikrai yra daug puikių intelektualų, bet nėra kūrybinio darbo
kas iš teorijų suvokimo, jeigu veiksmas nejuda iš mirties taško
niekas neprašo kad jūs darytumėte
mąstytojai, teoretikai ir išminčiai turi galvoti -toks jų darbas
kurti turi kūrybininkai, idėjų generatoriai
o veiklas organizuoti organizatoriai
bet vis tiek pirmas išeities taškas yra išmintyje
kai intelektualai suvoks jog reikia pasikvieti į savo tarpą ir kūrybiškų bei veiklių žmonių, tuomet vžodis taps kūnu
kol kas forumas yra tiesiog eilinis pokalbių klubas be judėjimo vektoriaus
diskutuokite iki pažaliavimo bet nuo to niekas nesikeis
p. Radžvilas yra parašęs nemažai protingų dalykų, todėl daugiau nei keista, jog pats savo išmintimis nesivadovauja.
nuo forumo įsikūrimo prabėgo pusmetis
kokie rezultatai?
nulis kablelis nulis
vien to pakanka kad pasijusti nepatogiai
niekas neprqašo forumo už mus viską daryti
bet jeigu imtasi kažkokios veiklos vis tik reikia veikti
reikalingos iniciatyvos ir planas iniciatyvoms įgyvendinti
reikia tartis su visuomene ne salytės be klausytojų, o su 3 milijonais piliečių
nefasonas tartis su tamsuoliais?
nesistebėkite kad nesulaukiate aplodismentų.

> švikui       2016-05-28 10:47

Pamiršote nurodyti:

1 - mulkių sąrašą, kurie šiame straipsnyje ar jo komentaruose siūlė nueiti pabalsuoti;
2 - teisingos ir geros gyventi Lietuvos sampratą;
3 - planą, kaip tą geros ir teisingos gyventi Lietuvos sampratą įgyvendinti.

Man pasirodė, kad Jūs nieko nepasiūlėte.

švikas       2016-05-28 10:33

lietuviai nenori patys kurti teisingą ir gerą gyventi Lietuvą
lietuviai nori laimę išlošti dykai nachaliavai rinkimuose
lydekai paliepus, mums panorėjus Lietuvėle klestėk
nueisim pabalsuosim už “tinkamus” ir pataps rojus
mulkio svajonė

> 10:10       2016-05-28 10:31

Tiek pilietinio pasipriešinimo-nepaklusnumo akcijos, tiek Jūsų siūlytos chirurginės operacijos turi turėti aiškų tikslą - prieš imantis skalpelio pacientas (visuomenė) turi būti labai tiksliai informuotas apie operacijos eigą, planą ir numatomą pasiekti rezultatą. Priešingu atveju priminsite kažkokiame filme matytą išprotėjusį chirurgą. Beje, nei aš, nei Pro Patria nesiūlo dalyvauti ir kandidatuoti rinkimuose dabartinėmis sąlygomis ir žaidimo taisyklėmis - čia jau Jūsų demagoginiai primetimai oponentams, ko jie nesakė.

optimistui utopistui       2016-05-28 10:10

1- niekas nekviečia mušti seimo narių
2- pragaras turi daugybę formų
3- vien atstovavimas nieko negarantuoja - garantuoja tik geras atstovavimas
4-geras žmogus neprofesija, valdžia tvirkina net pačius geriausius
5- tik pasekmių neišvengiamumas suteikia garantijas, jog geram deputatui nekils pagundų pabjurti
6 - tik labai didelis visuomenės spaudimas gali būti veiksminga valdžios neišpindėjimo garantija nes- ši šalis ir jos valstybės, valdžios, valdymo tradicijos yra toli toli nuo šveicariškų standartų.
7- smauglai, hienos, skėriai ir kt panašūs padarai nesiduoda dresiruojami ir išmokomi grežaus elgesio
8- valdžia bijo tik pasipriešinimo ir atpildo
9-šiuo metu valdžios gali būti tik koalicinės, todėl “geriečiai” pakliuvę seiman bus susisteminti arba bezdės opozicijoje nuo kurios niekas nepriklauso
10- nėra jokių sąlygų surasti pakankamai protingų ir sąžiningų kandidatų, nėra jokių sąlygų juos išrinkti
10- vietoje to kad puoselėti tuščias iliuzijas, geriau PRIVERSTI bet kokią valdžią skaitytis su piliečiais ir dirbti jų naudai
12 - vietoje kvailo laiko gaišimo “rinkimų” cirkui, geriau vykdyti pilietinio pasipriešinimo pagrindų edukaciją visuomenėje, ieškoti būdų organizuoti akcijas kurių pergalės kurtų pajusti susitelkusios visuomenės galios precedentus
13- tik sistemos kontorinis agentėlis gali siūlyti žmonėms rinkimų utopijas nes tai 100 proc. atitinka sistemos gyvavimo ir išlikimo interesą

Tomas       2016-05-28 8:55

Ar kur nors tekste pasakyta, kad Vilniaus forumas tiki rinkimais ir galimybe dalyvaujant rinkimuose kažką pakeisti? Kad mano, jog sitemą galima sugriauti veikiant sistemoje?

Ten pasakyta, kad ketinama “pažvelgti į valstybingumą atkūrusio Sąjūdžio vaidmenį – jo laimėjimus ir nepasiektus tikslus –  iš artėjančių Seimo rinkimų perspektyvos”.

< nejakobinui       2016-05-28 8:54

“Kai pas mus bus kaip šveicarijose, tada ir bus galima postringauti apie atstovavimą ar tiesioginį valdymą per referendumus.”

Kai papostringavę apie atstovavimą padarysime taip kaip Šveicarijoje, tai pas mus ir bus kaip Šveicarijoje. Tas padarymas, atstovavimo įvedimas ne aspirinas. Tam padarymui, įvedimui gal reiks kelių sudužusių langų... Bet prieš jiems dūžtant reikėtų labai tiksliai žinoti tikslą. Mano tikslas - atstovavimas, Jūsų - pragaras deputatams. Bet Šveicarijoje A rinkėjai nemuša B rinkėjų deputato. O ką čia Lietuvoje, beje, konkrečiai siūlote prikulti? Nėra nei mano, nei kaimyno, nei dar kito kaimyno atstovo. Aš su kaimynu galiu prikulti kokį nieko neatstovaujantį deputatą, bet davę į snukį reikalausime iš jo priešingų, vienas kitam prieštaraujančių dalykų.

Optimizm       2016-05-28 8:52

Kai rudenį vėl lipsime ant grėblio, šį kartą gal grėblio kotas bus iš kitokios medienos.
Reiškia dabar tai jau tiyyyykrai bus kitaip nei lig šiol.

hbfgkcdz       2016-05-28 8:47

sistemos gyvavimo pagrindas yra palaikyti įsitikinimą, kad nėra kito būdo pagerinti padėtį kaip tik per rinkimus.
kas tuo tiki, yra išganyti…avinai.

nejakobinui       2016-05-28 8:35

O aš žinau, kad yra atvejų, kai kažkas yra laimėjęs 100 000 000 aukso puodą.
Pirksiu bilietėlius kol ir aš laimėsiu. Po kokių 100 mln. .metų.
Tastele, tarp trokštamo pavyzdžio ir rezultato mūsuose yra realybės plynė.
Jūs neturite nei adekvataus situacijai recepto nei plano kaip padaryti, bet kažkodėl siūlote utopijas.
Girdėjote jog kažkas pasveiko nuo aspirino tad nusprendėte, kad ir mums aspirinas bus panacėja.
O gal mums reikalinga chirurginė operacija, a?
Nesusimąstote?

šveicor       2016-05-28 8:26

Kai pas mus bus kaip šveicarijose, tada ir bus galima postringauti apie atstovavimą ar tiesioginį valdymą per referendumus.
Bet kol kas mums iki šveicarijų toliau nei iki mēnulio.
Mums net iki lenkų toli.
Kam tuomet kalbėti apie tai ko negali dabar būti?
Gal pirmiau derėtų daryti adekvačius situacijai darbus- sukurti valdžiai pragarą. Sugriauti įdingą Sistemą.
Didžiausia klaida manyti, jog sistemą galima įveikti dalyvaujant sistemoje.
Tiesiog kvailystė.
Gaila kad per ketvirtį amžiaus tokia paprasta tiesa nedašunta galvose.

> jakobinui 8:12       2016-05-28 8:25

Netikiu nei Šv. rinkimais, nei Šv. seimu. Tik žinau, kad esama valstybių, kur parlamente atstovaujami tiek piliečio A interesai-vertybės, tiek jo kaimyno B visai priešingi interesai. Tada kaimynai A su B nesirieja dėl politinių motyvų, o riejasi jų atstovai. Pasirieję pradeda tartis, derėtis ir ieškoti kompromisų - toks jų darbas. Man tai tiktų, o Jums?

>>> 8:06       2016-05-28 8:12

Tikite Šv. Rinkimais?
O NSO tikite?
Tikėkite.
Kaip dainuodavo Maestro- “Ir pagiedos už Tavo sielą Lakštingala Galvažudys…”

Jeigu       2016-05-28 8:08

Buvo galima žmones apkvailinti, matyt galima ir paprotinti.
Jeigu 25 metus daužant kakta sieną nesigauna, gal tiesiog geriau liautis užsiiminėti bevaisiais mėginimais?
Kartais paprasčiau ne griauti sieną, o tiesiog ją apeiti ar perlipti.
Nėra neišsprendžiamų problemų. Tiesiog nebereikia naudoti akivaizdžiai netinkamų sprendimo būdų. Kam reikalinga konferencija kuri neduos jokio rezultato?
Susirinkti bendrai pažliumbti, narciziškai pažongliruoti įžvalgomis?
Ir kas iš to?
O valdžios “vaska slušajet da jest”.

> blogasblogas       2016-05-28 8:06

„Nėra jokių rinkimų, nes nėra nei pasirinkimo nei galimybės rinktis.“

Logiška – jei nėra galimybės rinktis, tai nėra ir pasirinkimo. Jei ta galimybė rinktis būtų, atsirastų ir pasirinkimas. Mes čia turbūt apie atstovavimą, tiksliau apie interesų-vertybių atstovavimą kalbame, tikiuosi.

„Ne valdžios atstovų “kokybėje” esmė! Esmė yra valdžios kontrolėje.“

Kontrolė visame pasaulyje veikia labai ribotai. Šveicarai tą puikiai supranta ir kai kuriuos paprastus, specifinio išmanymo nereikalaujančius dalykus sprendžia patys referendumuose, o ne daužydami snukius deputatams. Šveicarai taip pat supranta, kad esmė ne atstovų kokybėje, o pačiame atstovavime – mano, ar tavo,  ar jo, ar ano interesų- vertybių atstovavime. Jei atstovas „atstovauja“ nei mano, nei kaimyno, nei bendradarbio interesus, tai ką jis atstovauja?
Jei žaidimo taisyklės blogos, tai arenos žiūrovų įsikišimas į žaidėjų ar teisėjų sprendimus, žaidėjų ir teisėjų primušimas nieko nepakeis.
Problemos sprendimą reiktų pradėti nuo 2 paprastų dalykų. 1 – leisti balsuoti už skirtingų sąrašų kandidatus (Šveicarijoje, Liuksemburge neišgirsite kalbų apie galimybės rinktis nebuvimą). 2 – panaikinti tiek vieną nacionalinę apygardą kaip patikimiausią amžino perrinkimo garantą, tiek vienmandates kaip paklodės tampymą nuo vieno kaimo kitam ir kaip 2 stipriausių partijų dominavimo garantą: tik regioninės daugiamandatės kaip beveik visur Europoje.

valdžiai oponuojantiems intelektualams trūksta       2016-05-28 7:39

ne pinigų, o išradingumo, kūrybiškumo trūksta
o kartais trūksta ir blaivaus požiūrio

komentuojantiems       2016-05-28 7:33

Perskaičiau komentarus ir noriu paklausti: ką kiekvienas konkrečiai padarėme ar darome, kad Lietuvoje kas nors pradėtų keistis? Rašo: kodėl V. Radžvilas ir kiti forumiečiai nevažinėja po miestelius ar kaimus, neaiškina žmonėms už ką balsuoti, nekovoja su girtuoklyste? Nesusimąsto žmonės, kad V. Radžvilas ir kiti žmonės neturi valdiškų resursų už ką važinėti, neturi ir laiko tam. O koks pasipriešinimas būtų iš vietinių karaliukų, jei pradėtų važinėti “visokie” į jų valdomą teritoriją. Mes visi turime kilti iš vidaus, jei norime permainų. Kiekviename miestelyje ar gyvenvietėje yra dar pasilikusių šviesių žmonių - burkitės, organizuokitės, skaitykite ir dalinkitės informacija. Visur, bent bibliotekose, yra kompiuteriai, kur galima rasti tiek ir tiek medžiagos. Tik reikia ryžtis. Nelaukite, kad atvažiuos geras dėdė iš Vilniaus ir pakeis jums gyvenimus. Mes patys kalti, kad šiandien sėdime pelkėje.

blogasblogas       2016-05-28 7:01

Kvailas, tuščias ir niekam nereikalingas renginys.
Nesąmonė glūdi pačioje formulietėje- ” rinkimų perspektyvos”.
Tiksliau naiviame tikėjime “rinkimais”.
Nėra jokių rinkimų, nes nėra nei pasirinkimo nei galimybės rinktis.
Tai apie kokias dar perspektyvas kalbėti.
Kol bus svaigstama apie “teisingus” rinkimus ir mistnę “demokratiją”, tol ir burbuliuosim dumble.
Ne valdžios atstovų “kokybėje” esmė!
Esmė yra valdžios kontrolėje.
Jeigu piliečiai turi kiaušus ir nuolat dulkina valdžią, daro valdžiai nuolatinį spaudimą, tuomet tokios valstybės piliečiai klesti.
Jeigu žmonės apkiautę ir leidžiasi valdžios dulkinami, jeigu piliečiai bijo valdžios- tuomet valdžia klesti, o žmonės skursta arba gelbstisi bėgdami.
Viskas! Yra tik šie du variantai. Nėra kitokių.
Negi taip sudėtinga suvokti? Gal moksliniai laipsniai trukdo protauti?
Reikia mokytis piliečius priešintis, mokyti perti valdžiai skūrą, o ne tauzyti niekus apie kažkokius teoriškai kvantinius teisingus rinkimus paraleliněse visatose.
Iš tiesų, nelabai svarbu kas valdžioje. Kontrolės presingas labai greitai ir efektyviai išsijoja vagis, aferistus ir dyko gyvenimo mėgėjus.
Sėdinti ant žarijų valdžia neturi laiko galvoti apie kyšius.
O ant pagalvėlių įsitaisiusi tik tuo ir užsiima.
Kat atgautume savo valstybę, kad atvirstume į žmones, mes turime sužvėrėti valdžios atżvilgiu!
Mūsų santykis su valdžia turi būti tik vienos rūšies: vos kažkas valdžioje nepatiko- iškart į snukį.
Pirma į snukį, po to kalbos.
O ir kalbėti su valdžia reikia tik vienu būdu- liepiamąja nuosaka.
Antraip su mumis liepiamąja nuosaka kalbės valdžia.
Vat ir visa filosofija pagal sveiką nuovoką.
O tai rinkimai, demokratija, perspektyvos…
Tfu, pezalai.

ruta       2016-05-28 6:43

Saunuoliai ‘Pro Patrija ‘, pagarba !Bet sudetynga sviesti , diskutuoti su subjektais , kurie nori gauti viska gatava , o jie paziopsuos , pakritikuos ..

Radzvilu nusivyliau -       2016-05-28 0:11

tas pats per ta pati. Vilniuje ir Kaune, o kas Siauliuose, Panevezyje, Joniskyje, Birzuose, Sakiuose???? Kodel ten niekas nenuvyksta? Valancius sugebejo apgirtusia Lietuva prikelti DARBAIS, ne tik zodziais.

Anuprui       2016-05-27 21:47

Lankantis teks duoti atsakymus. Bet prieš tai reikia patiems sau rasti atsakymus. Kiti lankosi be atsakymų, tik su propaganda.

Anupras       2016-05-27 21:38

Jau viskas.FORUMIEČIAI, KIEK APLANKĖTE MIESTELIŲ,RAJONŲ CENTRŲ? rinkėjas gyvena ir kaime.O liberkonų;laisvės piknikas; apsilankys.Ir dar stipriau užverš (ne)laisvės grandines. Nes pagalbos nesulaukia.Sėkmės forumo darbe.

Retoriniai klausimai       2016-05-27 20:53

Nematau nei vienos sisteminės partijos, kuriai rūpėtų Lietuvos, kaip nepriklausomos valstybės, likimas. Argi tokių partijų politikai gali atsisakyti jiems pasiūlyto kyšio, argi tokių partijų politikai, priėję prie valdžios aruodų, gali nevogti.

Seimo rinkimų perspektyva       2016-05-27 20:45

Rinksime ne tuos pačius vagis, bet kitus, nes šie prisivogė jau pakankamai (kai kurie netgi milijonieriais tapo), todėl reikia tokią galimybę suteikti jau “kitiems veidams”.

grumstas       2016-05-27 20:15

“galėsime užduoti klausimus kandidatams į seimą”.ir tai viskas . ką mes galėsime. Jie atsakys , pamalonins mūsų vilotis ir ausis, o išrinkti vėl darys savo , pasitarę susiskirstę  pagal savo svorį , įtakingumą ir protekcinių ryšių stiprumą su piniguočiais.
naikinti daugiamandates, šitas principas taip irpasiliko galioti, nors sąjūdžio pabaigoje buvo reikalavimas , kad šis klausimas bus išsręstas jau išrinkto Seimo.
Seime - tik dvi kadencijas.
jokių lakstymų per frakcijas.
Ir dar yra kitų problemų-  tačuau jas tegalėtų išspręsrti tik sveikoje konkurencijoje išrinkti Seimo nariai.
otaip - jokios vilties, kad tunelio gale atsiras švieselė.


Rekomenduojame

Jurgos Lago ir Vido Rachlevičiaus pokalbis: Lietuva yra pasmerkta, nes valdžia nežino, kur veda, o mes nežinome, kur einame

Alvydas Jokubaitis: „Liberali demokratinė visuomenė trumpam pasitraukė į šalį“

Vytautas Sinica. Ar Genocido centro direktorių vertę politikai gali įsipareigoti, kad 1941 m. rezistencijos istorija nebus perrašoma? jos bus mokoma?

Valdo Vasiliausko replika. Šventos ateistinės Velykos?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.