Nevyriausybinės organizacijos

Sąjūdis: struktūra, dvasinė būsena, gyvenimo būdas?

Tiesos.lt redakcija   2016 m. vasario 27 d. 15:05

39     

    

Sąjūdis: struktūra, dvasinė būsena, gyvenimo būdas?

Replika po balsavimo

Leonas Kerosierius, Lietuvos Sąjūdžio Vilniaus skyriaus tarybos pirmininkas

SĄJŪDININKAMS
Žiniasklaidai

Sąjūdis yra dešiniųjų jėgų organizacija. Iki šiol Lietuvos Sąjūdžio taryboje buvo ir nepartinių, ir tautininkų, ir didelė dalis Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKDP) partijos narių.

2016 m. vasario 20 d., pagal iš anksto surežisuotą scenarijų, leidus UŽ KIEKVIENĄ kandidatą pasisakyti tik VIENAM delegatui, buvo organizuojami Lietuvos Sąjūdžio pirmininko rinkimai. Pirmininkavę A. Tučkus ir L. Dieninis saugojo mikrofoną, kad prie jo neprieitų nenumatyti žmonės. Kai aš, Lietuvos Sąjūdžio Vilniaus skyriaus tarybos įpareigotas, norėjau agituoti už R. Kupčinską, mikrofono saugoti stojo A. Tučkus ir pakvietė garbės pirmininką prof. V. Landsbergį į pagalbą, kuris pareiškė, kad čia ne vieta ekstremizmui. Buvo gaila ir priklu žiūrėti į organizatorius. Kadangi čia ne gatvės mitingas, o Sąjūdžio suvažiavimas, teko palaukti momento pasisakymui.

Pasibaigus rinkimams, gavęs žodį, aiškinau, kad organizuojant ir vykdant suvažiavimą buvo pažeisti Sąjūdžio įstatai, moralės ir teisės normos:

Sąjūdžio įstatų (toliau įstatai) 4.4 punkte sakoma, kad Sąjūdžio suvažiavimai šaukiami ne rečiau kaip kartą per dvejus metus.
Įstatų 4.18 punkte sakoma, kad Sąjūdžio taryba renkama 2 metų laikotarpiui.
Įstatų 4.21 punkte parašyta: Sąjūdžio tarybos pirmininką dviejų metų laikotarpiui renka taryba ir tvirtina suvažiavimas.
Įstatų 4.24 punkte parašyta, kad Sąjūdžio pirmininkas renkamas ne ilgesniam kaip 2 metų laikotarpiui.
Sąjūdžio įstatų 7.1 punkte rašoma: pranešimai apie Sąjūdžio suvažiavimus skelbiami ne vėliau kaip prieš 30 dienų bei pranešama miestų (rajonų) skyriams RAŠTU.

Ankstesnis suvažiavimas vyko 2013 m. birželio 1 d., o jo veikla faktiškai pasibaigė 2015 m. birželio mėnesį.

Susidaro įspūdis, kad tie, kurie organizavo suvažiavimą, juridiškai nebuvo veiksnūs ir neturėjo juridinių galių, kadangi jie buvo išrinkti 2013 m. birželio 1, o 2-jų metų jų kadencija buvo pasibaigusi 2015 metų birželio mėnesį. Pateisinamų aplinkybių dėl Sąjūdžio suvažiavimo laiko nukėlimo nebuvo. Vilniaus Sąjūdžio taryba oficialios informacijos apie suvažiavimo laiką, delegatų skaičių ir darbotvarkę nebuvo gavusi.

Suvažiavimo išvakarėse Lietuvos Sąjūdžio tarybos atstovai iš 129 Lietuvos Sąjūdžio Vilniaus skyriaus delegatų sąrašo išbraukė 62 delegatus, tarp kurių – Vilniaus Sąjūdžio tarybos, Vyskupo M. Valančiaus Blaivybės Sąjūdžio, Vilnijos draugijos, jaunimo bei kitų organizacijų nariai. Iš delegatų sąrašo buvo išbraukti akad. prof. J. Sirvydis, prof. O. Voverienė, akad. prof. A. Tyla, daktaras J. Parnarauskas ir kiti žinomi vilniečiai.

Į Sąjūdžio suvažiavimą nebuvo pakviesti registre įregistruoti „išmestieji“ tarybos nariai V. Čeginskas, J. Brasiūnaitė, B. Bučelis.

Pažymėtina, kad iš gilias sajūdietiškas tradicijas turinčių Utenos ir Ukmergės rajonų nebuvo pakviesta nė vieno delegato. Niekaip negalima suprasti, kad net vieno delegato kvota nebuvo skirta Klaipėdai.

XIV Sąjūdžio suvažiavimas, vykęs 2013 m. birželio 1 d., įpareigojo Sąjūdžio tarybą įsteigti Sąjūdžio Seimą. Vietoje Seimo įsteigimo ir Sąjūdžio plėtros organizavimo taryba į suvažiavimą sugebėjo pakviesti 16 rajonų ir miestų delegatus. Visą laiką tarybos posėdžiai vyko retai. Susidaro įspūdis, kad artėjant Lietuvos Seimo rinkiminėms batalijoms kai kurie lyderiai prabudo ir ėmėsi aktyvių veiksmų. Vienas svarbiausių jų darbų buvo susikurti palankią tarybos daugumą, atstovaujančią TS-LKD partijos atstovų, kad galėtų nugalėti tarybos opoziciją (akad. prof E. Jovaiša, prof. V. Vilimas, habil. dr. K. Garšva, R. Kupčinskas. N. Balčiūnienė, T. Baranauskas, S. Veversevičienė, J. Brasiūnaitė, B. Bučelis, K. Mickevičius), kuri mirus monsinjorui A. Svarinskui ir P. Rutkauskui veikė įtakingai – parašų rinkimo organizavimas dėl bandymų pakeisti Lietuvos raidyną. Pažymėtina, kad vadinamoji opozicija daugiau darbavosi negu valdančioji dauguma – organizavo ir dalyvavo pasipriešinimo akcijose dėl Seime priimamų įstatymų. Kad opozicija būtų nugalėta, neteisėtai buvo išmesti iš tarybos V. Čeginskas, J. Brasiūnaitė ir B. Bučelis, o į jų vietą buvo priimti 3 nauji TS-LKD partijai lojalūs atstovai, kad įgytų ryškią persvarą prieš opoziciją, ir ėmėsi rengti suvažiavimą.

2016 m. vasario 20 d., pažeidžiant Sąjūdžio įstatus, moralės ir etikos principus, buvo išrinkta TS-LKD partijos daugumos Sąjūdžio taryba. K. Garšva atsisakė dalyvauti tokioje taryboje. Taryba buvo suformuota taip konservatoriškai, kad Sąjūdis galimai turėtų tapti TS–LKD partijos rinkiminiu klubu.

Prisimintina, kad nuo pat partijų egzistencijos pradžios partijų vadovaujančių organų rinkimuose paskutinio etapo kandidatai būdavo išrinkti į aukščiausius partijos organus. Tai patvirtina, kad A. Kubilius partijos pirmininko rinkimuose pralaimėjusįjį prof. V. Landsbergį pakvietė į savo komandą, o G. Lansbergis, nugalėjęs I. Degutienę, pakvietė ją vicepirmininke.

Išrinktasis Lietuvos Sąjūdžio pirmininkas V. Žilius, TS–LKDP narys, savo oponentą R. Kupčinską išmetė už borto. Visiems žinoma, kad tarybos formavimas vyko prieš suvažiavimą V. Landsbergio akivaizdoje ir jo įtakoje. Štai kur pasireiškia principas MUŠK SAVUS, KAD KITI BIJOTŲ ir kad būtų liokajais, parsidavėliais, pakalikais ir lojaliais. Prisimenu, kad vykusiuose Seimo rinkimuose Šalčininkų rajone R. Kupčinskas su komanda agitavo už V. Žilių. Norisi atkreipti dėmesį, kad iš 25 išrinktųjų tarybos narių niekas nepaprotino vadovų. Štai kokios yra kai kurių aukštai pakylėtų konservatorių NUOSTATOS – už paslaugą ir dėmesį – už borto.

Suvažiavimui buvo pateiktos 8 rezoliucijos – tai maždaug tiek pat, kiek per visą laiką nuo 2013 birželio. Pateikiau Vilniaus Sąjūdžio tarybos rezoliucijos projektą „Dėl informacijos sklaidos apie Sąjūdžio veiklą“. Suvažiavimas visas pateiktas rezoliucijas priėmė. Tačiau mano pateiktos rezoliucijos projekto pirmininkaujantieji A. Tučkus ir L. Dieninis neteikė suvažiavimui svarstyti. L. Dieninis, po nosimi burbėdamas, aiškino, kad jai įgyvendinti reikalinga daug lėšų. Pažymiu, kad Lietuvos Sąjūdžio taryba labai aktyviai viešina TS–LKD partijos lyderių ir jų artimų bendraminčių pasisakymus bei laikraščių iškarpas tinklapyje http://www.lietsajudis.lt – tačiau čia Sąjūdžio veikla beveik neviešinama. Lietuvos Sąjūdžio Vilniaus skyriaus veikla be jokios finansinės paramos viešinama Lietuvos Sąjūdžio Vilniaus skyriaus tinklapyje http://www.sajudis.com

Gyvenimas parodys, kokią įtaką turės konservatoriškai reorganizuojamas Sąjūdis Lietuvos demokratinių jėgų santalkai.

Sakoma, kad nugalėtojai neteisiami. Tikiu, kad džiaugsmo euforija naujai tarybai ir TS–LKD partijos elitui greitai praeis. Reikės imtis rimtų darbų ir atsiskaityti už amoralų elgesį, klaidas ir neteisėtus veiksmus.

MANYTINA, KAD APIE ŠĮ SUVAŽIAVIMĄ DAR DAUG IR ILGAI BUS DISKUTUOJAMA, RAŠOMA ir negerais prisiminimais įeis į istoriją. Tai skaudi pamoka, KAIP NEREIKIA DIRBTI.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Beje,       2016-02-29 3:30

J. Marcinkevičius, pasitraukdamas iš Sąjūdžio ir procedūrinės politikos, bene vienintelis parodė savo padorumą šitoje beveik visuotino kolaboravimo bendruomenėje, kuri iki šiol tebesimėto KGB arkliašūdžiais ir Lietuvai parinko tokią burokiniai raudoną “dalią”.

Iš Sąjūdžio teliko       2016-02-29 2:35

Tik emblema, kaip ramsti patriaxui.
Tai prasidėjo, kai kviestiniai Štromas su Venclova apdergė Marcinevičių ir galutinai įsigalėjo, kai patriarxas “pamiršo” pagal rotaciją užleisti vietą Romualdui Ozolui. Visa kita tik detalės.

reikia sąjūdžio       2016-02-26 11:36

apsisaugojimui nuo naujo globalizmo pavojaus.

nebenoriu!       2016-02-25 23:38

“Tai yra Sąjūdžio pašaukimas“, – sakė V. Landsbergis
==================================================
Aciu,gal nebereikia.VISI matome,kur tas “pašaukimas” atvede tauta.
Dali - i emigracija,dali - prie konteineriu…. Prie lovio liko tik
“pašauktieji”.... :(

stasys        2016-02-25 12:41

faktui ..aš dar suprasčiau jūs jei siūlytumėte signataro renta pririšti prie jo visuomeninės veiklos. Tarnauti visuomenei ir gauti už tai atlygį ..butų daug sąžiningiau ..nei imtis vertinimo jų darbų, prie tokiu abejotinu aplinkybiu. Mokytojai čia aplamai ne prie ko . Savotiškai galima butų svarstyti ir tai kad Butkevičiaus vyriausybė šiandiena pastatyta į tokia padėti kai ji priversta išlaikytį dar gi ir brandos egzaminą , ko nepavyko savo laiku vaivorykštinės vyriausybės Kirkilui .

faktas        2016-02-25 11:42

ką atstovauja toks “sąjūdininkas’, kaip Rolandas Paulauskas?
Juk jis atvirai pasisakė prieš stojimą į ES, prieš Eurą ir t.t.
Na, galim manyti, kad jis nuoširdus Gorbačiovo PERESTROIKOS sąjūdininkas, ir tokių daugybė, bet ne išsilaisvinimo nuo Rusijos sąjūdininkas…
Pirmųjų Lietuvos Laisvės signatarų buvo tik apie trisdešimt. Jiems buvo mokama dvejų tūkstamčių litų renta.
A.Paulausko vadovaujamas seimas papildė šį skaičių visa Auksčiausia taryba - šimtu keturiasdešimt vienu signataru ir pakėlė jų rentą iki pusės seimo nario algos su paveldėjimo teise našlėms ir našlaičiams…
Tai dabar spėkit - kaip pirmoji mūsų visų BŪSENA buvo paversta keletos išrinktųjų privilegijomis - GYVENIMO BŪDU?
..
Jau vien tai, kad nuėjom į tokį klystkelį, jog reikia naujo sąjūdžio gelbėjant valstybę, siūlau PANAIKINTI VISAS DISKRIMINUOJANČIAS RENTAS. Pinigus pervesti mokytojams. O gerai rirbusius seimūnus turėtų įvertinti komisija ir skirti juos į aukštesnius parlamento rūmus tolesniam darbui seime… tai būtų gero darbo seime skaitinimo sistema, kokia yra kitose šalyse.

Julius Puras       2016-02-25 10:22
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
stasys       2016-02-25 10:11
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Julius Puras       2016-02-25 9:39
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
stasys       2016-02-25 9:05
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Laukiame Sąjūdžio       2016-02-25 9:04

pasipriešinimo deklaracijos prieš masinį mokyklų uždarinėjimą...Kodėl Sąjūdis tyli,kai mato,kiek iššvaistoma tuščioms seimūnų kelionėms į Japoniją,Afriką,Ameriką...Ar tos lėšos neišlaikytų miestelių mokyklų?

Julius Puras       2016-02-25 8:24

“diedukų “kohorta” rastu sau laiko ramiai ir ant pečkutės pasėdėti ..duodant galimybe pasireikšti ir jauniems” amžius nesvarbu stasy. Svarbu idėja. Jaigu pas jūsų kaip jūs sakote “jauniems” nėra idėjų tai jie niekuom nesiskire nuo kaip jūs sakote “diedukų kohorta”. Nereikia stasy žmonių diskriminuoti pagal jų amžiu.

stasys       2016-02-25 7:29

Ne pagal amžių Juliau o pagal iškamšas. Pasistenkite nenukrypti nuo temos .smile Diskusija gal ir merdi ..bet juk nebūtina ja vėl paversti eiline bala varlėms ..Todėl siūlau padiskutuoti praplečiant tema,...“Sajūdis kaip vertybinė iškamša nudienos aktualijose,.. ar tikrai ? “.

Julius Puras       2016-02-24 21:29
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
stasys        2016-02-24 20:29
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Julius Puras       2016-02-24 10:29
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
stasys       2016-02-24 8:44

panašu kad tas ponas (autorius) kaip rusai sako “nie lykom šyt” ..moka nardyti ne tik po Sąjūdžio įstatus pirštu vedžiojant ju eilute ,..kur kas nusižengė ,.. bet ir yra labai nepatenkintas jog ta Lietuvos atkūrimo organizacija puola į vienos galimai susijusios su viena partija įtaka .. Čia kai kas kukliai paminėjo jo nuopelnus žuvininkystės sektoriui Lietuvoje ..na bet kas ta žuvį mėgsta valgyti gerai žino kieno ta žuvis Lietuvos prekybos lentynose karaliauja ..o nuo stasio tik pridėsiu tikrai ne Lietuviška . ..nors pagal iš fasavimo etikete taip ir neatrodo ..smile žuvis ne mėsa pilvo sočiai ja neprikiši. Grįžtant prie temos , idėju trukumas kartais ginčus nuveda ne ten kur verta butų apsistoti ..kaip ir šiuo atveju, daug metu to iš Sąjūdžio buvo like tik iškamšos forma ..pakabinta garbingoje vietoje ..šalia visu tu Lietuvai svarbiu datu ir paminėjimu, bet gal laikas butu ta iškamša kuo vertingu prikimšti ? nesiimsiu spėlioti kuo visa tai baigsis , bet norėtusi kad ta senu nusipelniusiu diedukų “kohorta” rastu sau laiko ramiai ir ant pečkutės pasėdėti ..duodant galimybe pasireikšti ir jauniems ..Ko verti tie hab. daktarai kai ju ordinai blizga tik savaitgaliais ir svarbiomis šventėmis ? kartu kaita štai dėl ko pešasi tie kuriu idėja tik BŪTI kažkuo, bet ne savimi.

Tarabilda       2016-02-24 0:33

O Viešpatie, ką jie visai proto neteko taip nutarę. Tai nebent Landsbergienei parduotų už vieną eurą, tada atsiimu savo žodžius ir atsiprašau Viešpaties, kad ne laiku ir vietoj jo vardą paminėjau.

Paskaityti verta        2016-02-23 23:32

“Nutarė parduoti pastatą, kurį nuomoja A. Landsbergienės mokykla”

Julius Puras       2016-02-23 22:22

Politinis despotizmas. 25 metus truko kol Landsbergis pagaliau galutinai nuseme kauke. Sovietines ideologijos buves platintojas Landsbergis yra blogaja prasme neiliniu gabumu. Landsbergis yra Lietuvai pikta darantis klastingas ir blogas zmogus.

to 18:24       2016-02-23 21:52

Teisingai! Ir dar- visi kas valgo žuvį yra ...ruūūsų agentai.  Nes dag žuvų plaukioja kur? Rusijos teritoriniuose vandenyse. Žinom tuos rusus- jie turi visokių čiumakų kurie moka užkoduoti vandenį ir kas be ko, tuo pačiu ir žuvis.
Privalgęs rusišku imperializmu įkrautos žuvies lietuvys virsta koloradiniu agentu.
Labai gerai kad perspėjote Tautą ir Tėvynę apie klastingus Kietosieriaus darbus. Dar parašykite danosą ten kur reikia, tegul negailestinga Saugumo ranka pritrėškia imperialistinį agentą.
O dar tenka dažnai pastebėti įtartinus piliečius kurie ant mašinų būna užsiklijavę žuvies(!) ženklą. Garantuotai tai yra Rusijos agentų tarpusavio sutartinis ženklas. Tokių koloradinių ketosieriškų mašinų yra tikrai daug.
Patrijotai, būkite budrūs!

to:faktas        2016-02-23 20:10

Kerosierius yra Liet. Sajudzio Vilniaus Tarybos pirmininkas, o jei apie ji nieko nezinai, tai ir nerasinek, ko nereikia, nes rasai pagal propiesoriaus uzsakymus.

atsikovojo sąjūdį?        2016-02-23 18:56

„Šiandien mes atėjome į tą laikotarpį, kada Lietuvos išlikimas yra vėl labai aktualus klausimas todėl, kad pasaulis yra pilnas agresijos, kerštavimo, ir mažesnėms tautoms, ypač toms, kurios yra didžiųjų ir agresyviųjų taikinys, tai yra pavojingas, sunkus laikotarpis. <...> Lietuvos Sąjūdis kaip tik buvo vienijanti ir telkianti jėga. Norėčiau, kad jis vėl imtųsi to vaidmens. Tai yra Sąjūdžio pašaukimas“, – sakė V. Landsbergis.

ir iš kur pas mus tiek geros pigios žuvies?        2016-02-23 18:24

Nuo 2012 m. gegužės mėn.LEONAS KEROSIERIUS yra Žuvies perdirbėjų ir augintojų asociacijos prezidentu.

Sprendžiant žuvininkystės klausimus bendrauja su Lietuvos, Lenkijos, Rusijos federacijos Kaliningrado srities, Latvijos, Baltarusijos mokslininkais, specialistais, institucijomis ir visuomeninėmis organizacijomis.

Nuo 2001 metų dalyvavo rengiant ir įgyvendinant 21 Europos Sąjungos, Pasaulio ir Lietuvos institucijų finansuojamą įvairių sričių projektą pagal Sapard, Phare, Atviros Lietuvos Fondo, BPD,  ŽIPPPF, UNDP Global Environmental Facillity Small Grants Programme,  Leader +, INTERREG/TACIS, EKPP (Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės) Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programa, Žuvininkystės sektoriaus 2007 – 2013 m. veiksmų programas.

Ypatingai reikšmingi buvo L. Kerosieriui dalyvaujant parengti ir įgyvendinti įvairių tarptautinių institucijų finansuojami tarptautiniai projektai žuvininkystės srityje: „Mokymasis atstovauti rekreacinės žuvininkystės interesus“ (2002 m., Atviros Lietuvos Fondo programa, projekto valdymo grupės narys), „Rekreacinės žuvininkystės ir subalansuotos regiono plėtros koncepcinis projektas „Nemuno žemupys“ (2003 - 2004 m., ALF – projekto valdymo grupės narys ). „Mažieji žuvų išteklių atkūrimo upėse būdai“  (2005 – 2008 m., Jungtinių Tautų vystymo programa, projekto vadovas),  INTERREG / TACIS projektuose „Lietuvos ir Rusijos pasienio vandens telkinių žuvų išteklių atkūrimo sąlygų mokslinė-techninė plėtra“ („Pasienio žuvys“) ir „Žuvininkystės resursų panaudojimo skatinimas Kaimynystės regione“ („Žuvininkystės resursai“) - buvo pastarųjų dviejų  projektų vadovo pavaduotoju, taip pat Kaliningrado valstybinio technikos universiteto, Kaliningrado inovacinio-techninio centro bei Baltijos inovacinės kompanijos 2006 – 2009 m. įgyvendinto projekto „Žuvininkystės išteklių panaudojimo skatinimas kaimynystės regione” Nr. 2006/360 (2007/138-583) buvo projekto vadovu.       

2008 metais kėlė kvalifikaciją programos „LEADER“ ir žemdirbių mokymo metodikos centre pagal programą „Kvalifikacijos tobulinimas pagal neformaliojo tęstinio mokymo programą „Žuvininkystės sektoriaus 2007–2013 m. veiksmų programos ketvirtosios prioritetinės krypties „Tvari žuvininkystės regionų plėtra“ įgyvendinimas ir LEADER metodo pagrindai“, 2010 m. mokėsi teikti paraiškas Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės 2007–2013 Bendradarbiavimo per sieną programai Latvija – Lietuva – Baltarusija.

Yra 26 knygų žuvininkystės srityje bendraautorius ir redakcinės kolegijos narys, tarp jų dalis išleista užsienyje rusų kalba. 2000 - 2012 dalyvavo 38 konferencijose - seminaruose kaip organizatorius ar pranešėjas. Dalyvauja rengiant įstatymus ir poįstatyminius aktus, daugiausiai žuvininkystės srityje. Svarbiais ir aktualiais klausimais rašo straipsnius ir pasisako žiniasklaidoje.           

Nuo 1988 metų L. Kerosierius aktyviai dalyvauja Sąjūdžio veikloje (Sąjūdžio grupių susivienijimo „Labora“  tarybos narys, pirmininkas, Lietuvos Sąjūdžio Vilniaus skyriaus tarybos narys, pirmininkas) ir kitų visuomeninių organizacijų veikloje.
.

L. Kerosierius apdovanotas   Vidaus reikalų ministerijos - INTERREG /TACIS sekretoriato padėkos raštais, Rusijos Federacijos institucijų 2009 m. Nacionalinės ekologijos premijos „EKOMIR“ antro laipsnio laureato diplomu.

faktas        2016-02-23 18:06

O iš kur išdygo šis “sąjūdininkas - Leonas Kerosierius, apie kurį nieko negirdėjom?
Google sako, kad jis “Žvejybos pramonės” prezidentas, turinis nemažai bendrų reikalų su Kaliningradu.
Ir kelintą jau kadenciją bandoma prastumti Rytį Kupčinską vadovaut šiam OPEN LITHUANIA “sąjūdžiui”, kurį matomai uzurpavo Atviros Lietuvos Fondas?

Faktui       2016-02-23 16:08

Atrodo, kad tavo žinios iš šaltinio VBS. Puteikis buvo už kubiloidinę AE, ir garsiai tai ne sykį deklaravo. Todėl net necyptelėjo, kad referendumo dėl AE rezultatai būtų Seime aptarti ir įstatymiškai įgyvendinti. Dabar, jei į valdžią po rinkimų ateis kubiloidinis sparnas, AE projektas vėl bus įtrauktas dienotvarkėn. Ten tai Puteikis tikrai prisidės, nes pinigų srovė teka nieko nedarant, tik kuriant visokias pseudo grupes su tuščiais projektais. At bent žinot, kiek ta nepradėta statyti AE milijonų jau yra surijusi? Nežinot? Ir aš nežinau. Ir to mes niekados nesužinosime, nes tai valstybės paslaptis.
O tamsta, fakte, esi joks ne faktas, o pramanas, padarytas iš grybalandsberginės arba landsbergrybinės propagandos jovalo, avinams šerti.

faktas       2016-02-23 15:40

Konservatoriai Rytis Kupčinskas, Puteikis ir J. Šimėnas balsuodami prieš Visagino atominę gaktiškai uždegė žalią šviesą Putino statomai Astravos elektrinei, kuri, kaip skelbiama, pati pigausia pasulyje atominė elektrinė. Vadinasi - pavojingiausia.
Gal jie kokie Trojos arkliai pas konservatorius?

Verta prisiminti (V. Landsbergio portretas)        2016-02-23 14:17

Lietuvos piliečiams vis sunkiau sekasi suprasti tradicinių partijų elgesį. Socialdemokratai vis rečiau gina socialinį teisingumą, liberalai – laisvę, o Tėvynės sąjunga – tautą. Kodėl? Kokiomis vertybinėmis nuostatomis remdamiesi priima sprendimus mūsų politikai? Ar Sąjūdžio metais gintos vertybės – tautos savarankiškumas, Lietuvos žemė, piliečių laisvė – išlieka brangintinos ir gintinos šiandien?
Tiesos.lt portalo redaktorė Ramutė Bingelienė kelia šiuos klausimus pirmajam atkurtos Lietuvos Respublikos vadovui, Tėvynės sąjungos garbės pirmininkui, Europos Parlamento nariui, profesoriui Vytautui Landsbergiui.
[...] R. B.: Profesoriau, tai gal mes vis dėlto galime sakyti, kad tos pastangos stabdyti valdžios neskaidrius, užkulisinius susitarimus yra ir tos pačios tautos sveikumo ir jos sveikos nuovokos įrodymas?
V. L.: Jūs labai pabrėžinėjate Tauta, Tauta, Tauta… Nereikia kai ko fetišizuoti.
[...] R.B.: O kodėl Jūs manote, kad Tauta yra tokia kvaila ir nesupras?
V.L.: Aš nemanau! Aš matau, kaip lengvai žmonės apgaudinėjami. Paskaitykit apie šitą apgaudinėjimų mechanizmą... [Profesorius rodo į „Lietuvos ryte“ publikuotą žurnalisto Dovydo Pancerovo tekstą „Už kovotojų su skalūnais – profesionalūs smegenų plovėjai“]
R.B.: Skaičiau ir šį tekstą, ir kitus. Skaičiau ir tą, kuriame jis tyčiojosi iš sesers Nijolės Sadūnaitės ir lygino ją su stribais ir kagėbistais. Tas žmogus tikrai nėra tas šaltinis, kuriuo aš pasitikėsiu ir manysiu, kad jisai teisingai interpretuoja.
V.L.: Aš nemanau, kad jis čia ką interpretuoja, bet jis rašo apie tam tikrą faktinę padėtį.
Citatos iš interviu “Vytautas Landsbergis: Tautos nereikia fetišizuoti – ji balsavo už komunistus” http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/vytautas-landsbergis-tautos-nereikia-fetisizuoti-ji-balsavo-uz-komunistus

Esu       2016-02-23 9:33

sąjūdietis nuo 1988 metų, tačiau vėliau, pamatęs, kad V.Landsbergis su jam besilankstančiais pritarėjais Sąjūdį “prichvatizuoja”, pasitraukiau į šalį, nes tuo metu to “prichvatizavimo” dauguma nematė ir todėl suburti bendraminčių nepavyko. Netikėčiau, kad šie garbingi žmonės, kaip E. Jovaiša ir kiti, to nematė. Taigi, kad konservatoriai priėjo iki tokio įžūlumo, dėsninga daugelio iškilių ir garbingų žmonių nuolaidžiavimo pasekmė. Dabar, kada šiems žmonėms utrenktos durys kažką pakeisti viduje, belieka visom įmanomom priemonėm viešinti konservatorių niekšybes, taip išperkant savas kaltes dėl nepakankamo ryžtingumo kai dar buvo galima daug ką pakeisti tiesos ir demokratijos Sąjūdyje linkme.

Pernai       2016-02-23 9:04

pagal tą pačią schemą puteikistai “sutvarkė” ir Lietuvos Sąrašą - ta pati mokykla?

Anupras       2016-02-23 8:59

Oi jus sąjudistai ko nerimstate? Kodel nestovėjote po balkonėliu? Rezgate intrigas,nors viskas numatyta.Tad buvote ;pastatyti; į vietą.Teks attlykti atgailą.

Vyt.Tomkasu str.       2016-02-23 7:12

Respublijoje apie patriarxa - ner lygiu. Paskaityikite - 200 proc. tiesa!

čto delatj       2016-02-22 23:58

Na, gal jau nebeįtikinėti “pasitaisyti”.
Nušluoti, išgaudyti ir susodinti.
(Negi ir toliau dalinti premijas? : )
Pakaks.
Vor dolžen sidetj v tiurme.

Šeimyninė ranga       2016-02-22 23:53

Maža pacituoti Pociūną. Bet ką daryti su visa šita įsisiautėjusia mafija?

rainbow       2016-02-22 23:31

“Visus juos vienija du dalykai - žydrumas ir KGB”
.
AtA V. Pociūnas

Šeimyninė ranga       2016-02-22 22:06

Partijai vadovauja anūkas, diedukas (dieduška) Sąjūdžiui, Matrioška dieduškai, o gal viskas dar kitaip. Visai šiai trejulei vadovauja KGB ir vsie diela su Lietuva.

Tikslai keičiasi...       2016-02-22 20:11

Toks įspūdis, jog Dėdulei šiandien “ekstremizmu” tapo siekimas išsaugoti Lietuvos Nepriklausomybę. Ką gi,laikai keičiasi, keičiasi ir kai kurių politikų tikslai.

Nepamiršo       2016-02-22 19:54

Segėjo, segėjo Landsbergis nezabudką ir…prisiminė kaip reikia tvarkytis pagal marksizmo-leninizmo principus.

Komunist       2016-02-22 19:52

Malodiec drg. Landsbergis Vitavtas Gavrilovičus. Už kumunystiniu tradyciju poselyjima skirsym jam Premyja.

Tėtušis       2016-02-22 19:49

Turiu daug anūkų, marčių - suformuoti Sąjūdžio Tarybą ne problema, che, che…

Dėdulė       2016-02-22 18:59

Sąjūdis - privatizuotas!!!
Pašaliniai LAUK!

Gaila       2016-02-22 18:28

sąjūdis jau neatsigaus, nes per 20 m miręs; liko keli entuziastai - šviesuoliai ir dokichotas Vaišvila, pagarba aktyviausiems. gal tai TS pabaigos pradžia?

taip       2016-02-22 18:18

Pritariu Pensininkui. Sąjūdis seniai prichvatizuotas, kaip ir Signatarų namų balkonėlis.

pensininkas       2016-02-22 18:02

Tas patriarchas su chebra dabar viską tik išvalstybina ir prichvatizuoja. Tą daro ir su valstybe. Kartą paragavę negali sustot. Gėda ir nešlovė.

Kas       2016-02-22 17:36

čia neaišku gi ? Šiom dienom tas Sajūdis tai yra tik laisvalaikio praleidimo būdas ir tiek .

velnias košę verda       2016-02-22 17:35

visi ambicingi, visi nori daugiau garbės ir valdžios - buvę pionieriai, komsomolcai ir partiniai.
doras katalikas patriotas į tokias pjautynes tikrai neis.

Komentarai, nusiųsti pas nykštukus

Julius Puras       2016-02-25 10:22

As su jumis stasy nesikalbu as tik konstatuoju jusu kultura. As nemanau kad su pliurpalu kuris tik pliurpe ir nesugeba prisimti atsakomybes galima apie ka nors kalbetis.

stasys       2016-02-25 10:11

Juliau priimsiu tai kaip nenorą kalbėtis ta tema .Dėkui smile

Julius Puras       2016-02-25 9:39

Pas jus stasy ne tekstas bet pliurpalas. Ir sy kart jus jame nedviprasmiskai pliurpete apie diskriminacija pagal amziu. Jus esate stasy neadekvatus kitaip tarent nesugebate prismti atsakomybes uz savo zodzius.

stasys       2016-02-25 9:05

Juliau skaitykite tekstą iki galo , o ne jo dalis savaip interpretuojant . Tekstas apie iškamšas ,.kurios netgi labai susigyveno su musų visuomene. Tai kažkiek siejasi ir su Jumis Juliau. Žmogus kuris nebejaučia kūno svorio dažnai linkęs nepaisyti ir realybės. Ar str. pateikiamos detalės kaip argumentas..nėra tik ta fikcija,..kuri labiau tinka ordinams kabinti .., bet ne įprasminti esmines visuomenei aktualias vertybes. Kaip pats manote kiek paraleliu tarp LKPS ir Sajudžio šiandiena.?Iš karto sakau atmetu visas tas politikavimo ‘ausis’ ..kaip ten sėdintis komunistai ir t.t.

Julius Puras       2016-02-24 21:29

Ta tema tiktai nėra apie žmonių diskriminacija pagal amžiu. Iš kur pas jus stasy tas noras diskriminuoti žmones pagal amžiu?

stasys        2016-02-24 20:29

Juliuk skaityk temos antraštes ,..jos tikrai ne apie stasiu ..smile

Julius Puras       2016-02-24 10:29

Aš kaip tik stasio pliurpalistikai užkabinau blizganti ordina “nepatinka”. Idėjų trūkumas pas stasy vien tiktai pliurpalas telikes.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.