S. Nijolė Sadūnaitė. Prašykime atsakomybės dvasios

Tiesos.lt redakcija   2014 m. gruodžio 24 d. 16:30

21     

    

S. Nijolė Sadūnaitė. Prašykime atsakomybės dvasios

Perduodame Tiesos.lt skaitytojams skirtą sesers Nijolės Sadūnaitės žodį.

Visiems Tiesos judėjimo žmonėms Šventų Kalėdų proga linkiu Jo Tiesos ir Šviesos.

O visiems, kurie dar laikosi nuošaly, – kad mes visi prisimintume Kristaus Meilės įsakymą. Mus visus egzaminuos iš jo – Jam rūpės ne tai, ko nepadarėm bloga, o tai, ką padarėme gera. Kristus klaus: buvau alkanas, buvau nuogas, buvau nekaltai skriaudžiamas, buvau kalėjime, buvau persekiojamas. O tu – kur tu buvai? Kodėl neatėjai… Tada Jėzus ir sakys: eik šalin nuo manęs, aš nepažįstu tavęs.

O mes dabar tik „guodžiamės“: aš juk nieko neužmušiau, nieko nepavogiau… Bet juk to maža – mes juk atsakysime ir už tai, kad esame neaktyvūs, nejautrūs kito skausmui, neteisybei. Kad vis dar pilni sovietinio raugo – vis dar negalime išsijudinti, įveikti savo abejingumo, išeiti iš savo kiauto – savo būsto, savo šeimos reikalų...

Tad prašykime kūdikėlio Jėzaus atsakomybės dvasios. Ir tiesos, ir šviesos – mūsų himno žodžiai tokie nuostabūs. Ir taikos. Ten nėra taikos, kur nėra teisingumo. Tai, kas kad dar mūsų nešaudo, netraiško tankais, lyg Ukrainoje, bet kai nėra teisingumo, tai nėra ir taikos.

Prašykime Dievo malonės – kad atsakomybę jaustų ir valdžioje esantys. Kol Dievo malonė mūsų nepaliečia, tol mes kaip akli kačiukai – baksnojame į mamos pilvuką ir nieko toliau jo nematome.

O jūsų darbas yra šventas, linkiu, kad Dievas jūsų gretas pagausintų. Kad Tiesos, Jo tiesos būtų daugiau ir kad mylėtume vienas kitą taip, kaip Jėzus mus mylėjo – ant kryžiaus atidavė savo gyvybę už mus, už kiekvieną iš mūsų.

Linkiu, kad Naujieji metai būtų palaimingi, kad mylėtume vieni kitus, kaip Kristus mus mylėjo. O Jis laukia kiekvieno mūsų atsivertimo. Ir mes, kai sakome Tiesos žodį, mylime – juk tiesą sakome ne iš neapykantos, o iš meilės: perspėjame žmogų „Žmogau, tu stovi ant bedugnės, atsitokėk – dar žingsnis ir tu nudardėsi“. Tokie juk ir Kristaus patarimai: klystantį perspėk, abejojančiam patark, bloga darantį sudrausmink.

Tada ir to tikro džiaugsmo, laimės žmonėse būtų daugiau.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ka pasakyti..?       2014-12-29 23:57

Su dideliu malonumu perskaiciau si laiska-linkejima.

vaje,        2014-12-27 11:06

kokios gražios eilės. Greičiausiai Beatričės Klimavičiūtės.

to nekenciu       2014-12-26 19:42

tu pats tikriausias setonas.Tik gaila tavo palikuoniu,kurie kentes del taves neismanelio ir niekso.

***       2014-12-26 15:50

dar nėė karto nematytas,
dar nė karto negirdėtas,
per naktį ieškotas lig ryto,
tikėtas tikėtas tikėtas…
Save kitiems išdalinęs;
Visagalis, o šitiek kentėjęs,
sieloj rožę auginęs,
mylėjęs mylėjęs mylėjęs…

***       2014-12-26 15:46

užteks su likimu derėtis.
o kur viltis? Pabusk ir būk smagus,
jei neturi, ką žemėje mylėti, -
visad dar lieka atviras Dangus.

***       2014-12-26 15:39

Vos tik užgimę puolam mokytis, augti…
Dieve, Dievuli brangiausias, ar nepavargai laukti?..

Beatričė       2014-12-26 15:36

Ir vėl Kalėdos.
Lauke taip romantiškai sninga…
- Ko džiaugies?
- Kad sniegas baltas, baltas…
- Užklojo nuorūkas ir šiūkšles.
- Kūdikėlis gimė...
- Ko džiaugies? Jį nukryžiuos. Žiauriai!
- Ko liūdi? Jis prisikels!
- Ko gi vėl džiaugies? .. O tu, ar prisikelsi?!

internauts Valdui        2014-12-26 15:28

gerai čia parašėt.Tikrai, net apaštalai neiškart suprato Jėzaus mokymą ir tada kai Petras, norėdamas kardu apginti Jėzų, nukirto ausį sargybiniui, o vėliau Jo tris kartus atsižadėjo, ir tada, kai kažkuris leptelėjo neva Jėzų sakius “aš ne ramybės atėjau atnešti’, matyt suinterpretavo kažkurio iš jų ego, o ir Pauliaus, Stepono žudiko, ne visi žodžiai turi išliekamą vertę, nes susiję su laiko mada, one amžinybe, pvz., draudimas moterims į šventyklą eit neprisidengus galvos.
Aplamai Knyga nėra skaitoma pažodžiui. Tam buvo “rašto aiškintojai”.

Nekenčiu       2014-12-26 14:16

apsimetėlių pranašų, apsišaukėlių “neklystančių”, “visažinių” teisėjų. Tokių kaip N. Sadūnaitė. Tai - Šėtono agentai mūsų tarpe.

VaidasVDS       2014-12-26 11:24

Tik dabar perskaičiau šiuos labai gerus sesės Nijolės palinkėjimus.
Gal kiek norėčiau vis tik patikslinti išsireiškimą, kad Jėzus ant kryžiaus atidavė savo gyvybę už mus, už kiekvieną iš mūsų. Iš tiesų Jėzus ant kryžiaus atidavė savo gyvybę dėl mūsų, dėl kiekvieno iš mūsų. Mes labai dažnai virkaujame, kaip mums sunku, kaip mes kenčiame dėl savo nepriteklių. Jėzus daug mokė prieš savo nukryžiavimą, bet vis tiek Jo mokymus net ir Jo apaštalai nesugebėdavo suvokti iki galo. Tad Jėzui beliko pasielgti taip, kad savo mirtimi, savo kančia ir prisikėlimu pademonstruoti, kad stiprus yra ne tas, kas galingas, kas turi valdžią, bet tas, kuris myli ir moko meilės. Pats Dievo Sūnus, turėdamas didelę galią, fiziškai nesipriešino nužmogėjusiems fariziejams ir dogmatikams, ir, būtent fiziniu nesipriešinimu, parodė, kad tik meilės galia galima dvasiškai įveikti blogį, išlikti ir prisikelti amžinajam gyvenimui.
Ir vis tiek ne visi iki šiol sugeba suvokti Jėzaus mokymų prasmes. Tik meilė įveikia bet kokį blogį, tik meilė išlieka, o bet koks blogis išnyksta, kaip išnyksta ir visi su blogiu susitapatinantys individai ar tie, kurie leidžia kilti blogiui. Dar labai mažai žmonių suprato ir išmoko Jėzaus pamokas, nemaža kaltės dalis tenka ir suinstitutintai bažnyčiai, kuri bando tapti tarpine valdžia tarp žmogaus ir Dievo, bet daug daugiau naudos tikram tikėjimui duoda tokie paprasti žmonės, kaip sesuo Nijolė.

tiesūs ir teisingi       2014-12-25 19:29

žodžiai. Ačiū, brangi sese, labai gera kiekvienąkart Jus išgirsti. Širdis sušyla, skaitant Jūsų straipsnius. Ir visgi man labai skauda dėl dabartinės Lietuvos padėties, krikščioniškų vertybių nutolimo. Malda visagalė. Ir supranti, kaip reikia mums tokiems laikytis kartu, kad sustiprintumėme, palaikytume vieni kitus.
Stiprybės, sveikatos, energijos, gerų darbų ir kloties, Dievo pagalbos linkiu Jums, išmintingoji ir drąsioji sese.

Pater Noster        2014-12-25 18:50

Ką turėjo omeny Jėzus, sakydamas, kad jis yra “ne iš šio pasaulio”?
Argi šis pasaulis ne Dievo sukurtas ir sukurtas tobulai?
Tai gal jis kalbėjo apie tą pasaulį, kurį mes sukūrėm? kurį mato mūsų kūno akys - pagimdytą iš klaidos, iš atakų prieš Dievą, iš minties apie atsiskyrimą nuo Jo ir nuo kitų...  o ką tokia atsiskyrimo mintis gali palikt, jei ne kaltės jausmą?

Ir kas dėl to kilusio kaltės jausmo?..
Ogi kaltė prašosi bausmės… Atsiskyrusiems protams jos nesinori, tad protas ja bando nusikratyt labai racionaliai. Psichologai tai vadina veidrodiniu mąstymu arba savo kaltės projekcija į kitus. Tokiam ego protui nekaltas atrodo kaltas. Taip buvo apkaltintas Jėzus, net ir tapęs žmogumi, savo prote neturėjęs nieko, kas ne nuo Dievo.
Bet ir mes,  fariziejai,  jį apkaltinam.  Kaip ir nuolat kaltinam dažnai nekaltą. Šeimose vyresnieji numeta savo kaltės naštą jauniausiems, Juos atakuodami įtvirtina savo valdžią...  o šie arba palūžta ir vergiškai prisitaiko , arba protestuoja ir sukyla mesdami kaltinimus atgal…  Tokiais santykiais sukuriama visuomenė...

Jėzus nesipriešino. Ar prisiėmęs kaltes, nekaltasis Dievo sūnus tapo mirtingu? O gal ta laikina mirtim jis tenorėjo parodyti, kad niekas negali pakenkti Dievo Sūnui? Ir kad kas tiki jį, jau nebegali tikėt nuodėme, nes toks tikėjimas net klaidą paverstų nepataisoma… 

“Atleisk jiems, nes jie nežino ką daro”. Kaip gali pykt ir kaltint vaiką už tai, kad jis dar vaikas ar kvailį, už tai, kad jo protas serga? Atleidimas atstato viską į pradinę būseną. Ir tada ateina susitaikymas/išganymas… Atleidimas nėra tai: nors tu ir niekšas, bet aš tau atleidžiu, nes esu už tave geresnis. Tai ne atleidimas, tai ataka.

Jei jaučiamės kalti, turėtume prisiminti, kad kažkur mūsų ego išprievartavo Dievo įstatymą, bet ne mes, ne mūsų šventasis Aš ir atiduokim tą “nuodėmę” tuoj pat Jėzui Kristui… Nes kai jaučimaės kalti ir norim kaltinti, žinokim, mūsų ego jau mus valdo. Jokios tikros laisvės neturėsim tol, kol netrasim Dievo sūnaus savyje ir neišmoksim valdyt savo ego. Proto disciplina būtina. Tam padeda malda su meditacija.

i

Pater Noster        2014-12-25 17:07

Taip taip, Kristus klaus -  ką padarėt bent vienam iš mažulėlių, man padarėt…

Kone 90 procentų Lietuvoj laiko save kriksčionimis, kuriems Jėzus paliko maldą  TĖVE MŪSŲ. Ar atidžiai įsiklausom į kiekvieną žodį? Kad ir į patį pirmąjį? Kas į tėvą kreipiasi, jei ne sūnus, duktė? Argi tai nėra tikroji mūsų tapatybė? Argi ne Tėvo - Sūnaus Valios vienybę liudija ši malda? 

O kai prašome Duonos kasdieninės, sveikatos ir visų kitų gėrybių, kurias mums Tėvas duoda per savo malonę ir taip dovanai, argi galime jas priimti, kol turime bent vieną artimą savo kaltinimais surakinę  ir tuo atkirtę nuo Dievo meilės, nuo savo meilės,,, tuo pačiu ir save atkirsdami nuo Gyvybės Medžio, nuo Meilės Šaltinio? “Ir atleisk mums mūsų kaltes, kaip ir mes atleidžiame savo kaltininkams” - šie žodžiai yra tokie svarbūs, kad jų nesuvokus nebūtų nei laisvės, nei kriksčioniško išganymo aplamai… Tad kiekvieno kriksčionio atsakomybė Dievo išgelbėjimo plane išties milžiniška. 

 

grumstas       2014-12-25 13:31


Ir Jus, Sesute Nijole, sveikiname su Šv. Kalėdomis. Linkim Jums geros Sveikatos . Jūs esate Tiesos ir Sąžinigumo,altruistiškos Meilės indikatorius: visada žinau, kad kai abejoju, dera paklausti sesers Nijolės - kaip elgtis, ką daryti , kur Tiesa ,o kur papudruotas melas…Štai dėl ko Jūs esate mums reikalinga šiame rafinuočiausio melo amžiuje…
Tepadeda mums ir Jums Visagalis Dievas.

Aleliuja!       2014-12-25 11:48

Taigi, su Šventom Kalėdom, brangute!

Bernelis gimė Betlehem
Gimė Betlehem
Dėl to džiaugias Jaruzaleem
Aleliuuja!
Aleliuuja!
.
Čia nū jisap gul ėdžiosiu
Gul ėdžiosiu
Kursai karaliaus ant amžių
Aleliuuja!
Aleliuuja!
.
Pažino jautis ir asils
Jautis ir asils
Jog bernelis wsr Viešpatis
Aleliuuja!
Aleliuuja!
.
Karaliai Sabos jam davė
Sabos jam davė
Auksą, kodylą ir myrą
Aleliuuja!
Aleliuuja!
.
Tame užgimimo džiaugsme
Užgimimo džaugsme
Ponui Dievui būki liaupse
Aleliuuja!
Aleliuuja!
.
Štai tokia Tyklės ansamblio atgaminta lietuvninkų iš 16 a Karaliaučiaus krašto giesme (gaila, kad nesigirdi melodijos, kuri gražesnė net už Tyli naktis)  sveikinam ir Tave, sese Nijole, ir linkim Dievo palaimos, laimės, meilės, nes visa tai ir taip Tau priklauso. Tereikia priimti, ką, sese, Tu moki, nes neatstumi nei vieno.

Jūsų       2014-12-25 10:56

buvimas šalia mus stiprina.Ačiū.

dėkojame Jums už meilę       2014-12-25 10:03

Mums daug drąsiau gyventi, kaip jaučiame, jog esate šalia mūsų. Būkime visi kartu. Ačiū Jums. Šv. Kalėdų proga linkime Jums daug sveikatos.

Canada       2014-12-25 0:57

Aciu sesei Nijolei. Jumis Lietuva gali didziuotis pasaulyje.

ACIU       2014-12-24 21:43

Mieloji Sese Nijole,aciu uz ismintingus palinkejimus,Dievo ispejimus,isminti,meile zmonems,Jus esate dangaus spindulelis,dangaus piliete,ambasadore,nesanti siluma,dziaugsma,gailestinguma ir Dievo sviesa musu Lietuvai.

Linkime       2014-12-24 19:13

ir jums,brangi sese,Dievo palaimos.

Audra       2014-12-24 17:00

Teissipildo visi Jusu,brangioji musu sese,linkejimai.Aciu Jums.


Rekomenduojame

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.