Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Geroji Naujiena

Ryto meditacija: Katharina Pomm iš Apoldos. Dejuoti. Šokti. Gyventi

Tiesos.lt redakcija   2021 m. sausio 4 d. 22:06

5     

    

Ryto meditacija: Katharina Pomm iš Apoldos. Dejuoti. Šokti. Gyventi

Sunkiu atodūsiu pradedu ne vieną dieną. Mėginu save drąsinti: baik, juk tau viskas gerai, būk dėkinga. Beveik niekuomet nepadeda.

Manęs vėl laukia darbo diena klinikose. Sunkūs pokalbiai, galbūt ir konfliktai. Kartais kas nors ima ir paliečia mano širdyje esančią žaizdą.

Kartais tai būna tik smulkmenos, kurios mane erzina. Menkutės smulkmenos. Vis dar nebaigtas rašyti pranešimas, dukters ašaros praėjusį vakarą.

Vienok: dieną pradedu ryžtingai nusiteikusi. Susitepu sumuštinį, prisipilu termosą arbatos. Pakeliui į darbą automobilyje jungiu radiją. Dėl neaiškių priežasčių kažkur dingo iš meniu nuoroda, kuri padeda surasti mano mėgstamas žinias. To dar betrūko. Priešais mane velkasi automobiliai, negalintys lenkti traktoriaus. Iš po ratų tykštąs sniego ir purvo mišinys apdrabsto mano mašinos langus.

Netikėtai aptinku kažkokią bangą ir tarsi iš kito pasaulio ataidi muzikos garsai. Iš didelio koncertinio fortepijono sklindanti skaidri šviesa užlieja sodria vasaros žaluma spindinčią lapiją. Ji krinta kaskadomis pro senovinio pastato langus.

Tai visai ne kitas pasaulis. Jis mano. Nuo seniausių laikų mano. Vaizdai, dalelytei sekundės vėl iškilę atmintyje, pakeičia manyje viską iš karto. Slegiantį sunkumą – į lengvą nerūpestingumą.

Staiga suvokiu, kad esu gyva. Dingsta baimė ir nerimas. Jie tarsi ištrinami. Gera būti dalimi tos mįslingos ir begalinės poezijos, kuri vis atgyja – muzikoje, meilėje, minčių ir prisiminimų gausoje.

Kokia neišpasakyta laimė, kad jos nesusijusios su erdve ir laiku. Kad jos dabar čia, nors sėdžiu ne už aukštų senovinio pastato langų, o savo automobilyje. Nors lauke – ne vasariška lapija, o plikos medžių šakos.

„Tu mano dejonę pavertei šokiu“, – džiūgauja maldininkė psalmių knygoje. Kai kuriomis dienomis man sunku patikėti šiais jos žodžiais. Staiga suprantu – tai tikra.

Bet kurią kasdienybės dieną mano dejonė paverčiama šokiu.

Ką tai keičia? Nieko. Tačiau kartu ir viską. Rachmaninovo muzikos garsai jau seniai nuskambėjo. Aš atvykstu į savo darbovietę klinikose. Užuodžiu pritroškusį orą ir dezinfekcines medžiagas. Kitomis akimis žvelgiu į žmones, einančius pro šalį. Kokiomis mintimis nešini jie vaikšto? Kokiais prisiminimais? Kas jie tokie? Kokiu vardu jie vadina šitą gyvenimo slėpinį, esantį už erdvės ir laiko, kurį aš kartais vadinu Dievu.

Ar žinome, kaip įvardinti visa tai, kas mus gąsdina? Ar įsivaizduojame, kas mus gelbsti? Ar prisiminame garsus, tonus, balsus? Juk viskas taip svarbu. Tai – kiekvieno mūsų istorija. Ir ne tik.

Toje begalinėje mūsų gyvenimo knygoje yra scenų, kurias mes visi kartu rašome. Kurių autoriai esame. Kiekvieną dieną.

Nežinau, kodėl. Galbūt dėl to, kad yra nevaržoma jėga, kuri kitaip negali, kaip tik augti. Milijonus kartų. Gyvenimuose ir istorijose. Paveiksluose, scenose ir tonuose. Dejonėje. Šokyje.

Iš vokiečių k. išvertė A. Raudienė

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Tipiškas pavyzdys       2021-01-5 16:59

Įdomus straipsnis,nuoširdūs komentarai ir PYST - stasio apreiškimas:neturi ką išvemt,tai paskaičiavo Rusteikos akinių kainą!Bukumas gi žmogelio!

Ji,       2021-01-5 13:26

Katharina Pomm dirba ligoninėje Katalikų bažnyčios sielovadininke. Straipsnelis geras, kažkodėl man jis priminė prieš keliolika metų Praveniškėse dirbusios psichologės aprašytus įspūdžius. Pasikalbėti sunkiu momentu ligoninėje yra labai geras dalykas. Prieš širdies operaciją paprašiau kad man pakviestų ką nors iš tos srities. Tačiau visi šie žmonės yra pavieniai nevilties jūroje. Jauna slaugytoja man pasakė, kad nereikia man jokios sielovadininkės, nes aš per operaciją nemirsiu. Ir man tuom kart užteko.

stasys       2021-01-5 6:19

Pradžiamokslis Algimantui R. ..žmogaus akys gali ne tik žiūrėti, bet ir jausti .
p.s. jei jos ne su okulioriais iš Lidlo už 2.99.

Vaclovas       2021-01-4 23:30

Ši moteris nėra romantiška. Aš važiuoju lėčiau nei tie, kurie nelenkia traktoriaus ir džiaugiuosiu tykštančiu sniego ir purvo mišiniu, tuo labiau šlapdribos metu. Matyt dėl to, kad kavą mėgstu, o ne arbatą, jaukumą, kai už lango žvarbu, svilinantį šaltį, kai pats judu. Dėl šių laikų?, - kad tik karo ir bado nebūtų. Dėl viso kito kalti tik nupušę žmonės, paprasti tautiečiai, kurie vėl prisijaukino nacizmą.

Taip!       2021-01-4 22:27

Ačiū ir autorei, ir vertėjai.


Rekomenduojame

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Malda Sausio 13-ąją

Kastytis Braziulis. Bolševizmo mūsuose vis dar yra likę labai daug

Verta prisiminti. Vidmantas Valiušaitis. Dar kartą „vienų vieni“?

„Pagaminta Lietuvoje“: savaitės politinių įvykių apžvalga trumpai

Verta prisiminti. Naktis, sukrėtusi ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį: pirmieji žiniasklaidos balsai

Ramūnas Aušrotas. Ateina naujos ideologinės kolonizacijos laikas – apsiginsime?

Vygantas Malinauskas. Kodėl Bažnyčiai iš viso reikalingos Šv. Mišios

OpTV: išskirtinis „Kranto“ interviu su pirmuoju krašto apsaugos ministru Audriumi Butkevičiumi – apie Ameriką ir Trumpą, Sąjūdį ir Sausio 13-ąją

Aleksandras Nemunaitis. Kaip man nebuvo leista sudalyvauti viešame Vilniaus savivaldybės Ekonomikos komiteto posėdyje

Ramūnas Aušrotas. Įdomu, ką čia Žmogaus teisių komitetas sugalvojo?

Algimantas Rusteika. Mes laimėjom

Raimondas Navickas: Mes jų nepamiršome. Papasakokime apie juos savo vaikams ir anūkams

„Iš savo varpinės“: Ar vyksta socialinių tinklų revoliucija?

Vytautas Radžvilas: Laisvės kova niekada nebaigta

OpTV: Mantas Varaška meta iššūkį iš nelaimės parazituojančiai žiniasklaidai ir kolegoms: žmonių kantrybė senka!

Laima Malinauskaitė. Sausio 13-ąją prisimenant

Moderna padvigubino savo vakcinos nuo Covid-19 kainą

Vytautas Sinica. Interneto cenzūros režimas

Ramutė Ruškytė. Valstybės ir bažnyčios santykis karantino metu

Audrys Karalius. Sausio 13-osios randas

Vaidotas A. Vaičaitis. Kas apgins Konstituciją, arba Kaip paskirti Konstitucinio Teismo teisėjus?

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kviečia į virtualią parodą „1991 m. sausis Lietuvos nepriklausomybės gynėjų liudijimuose“

„Neredaguota“ pokalbis apie tautinę politiką su Liutauru Stoškumi ir Tomu Aleknavičiumi

Algimantas Rusteika: „Tai ne šiaip ženkliukas. Tai pozicija šiuolaikiniame kare už žmogiškumą“

Kunigas Robertas Grigas: Tada buvome barikadų broliai

Vytautas Radžvilas. Postdemokratija ir postAmerika

Mindaugas Sėjūnas. Mokslai 1991-ųjų sausį: egzaminai riedant tankams

Vytautas Sinica. Nepaprastosios padėties grėsmė

„Nacionalinio susivienijimo“ pareiškimas dėl Laisvės gynėjų dienos

Arūnas Dulkys raportuoja: vertinsime ir įvertinsime, sudarysime sąlygas nemokamai skambinti (skųsti?), reguliariai tikrinsime ir kontroliuosime…

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.